Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ezek csak fél perces "kihagyott" jelenetek. A feszültség fokozása érdekében szerintem bent hagyhatták volna a végleges változatban :P

Sajnos sok kis fél perces jelenetből lesz a 10, 15, 20 perc mozi idő, így muszáj vágni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar Kimaradt, illetve módosult jelenetek 5:

( Az elejét csak azért írom le, mert annyira szép, és jó foglalkozni vele. )

Spoiler:

 

Az otthonfa romjainál.

 

Jake avatarjának a szeme kinyílik, felül. Az erdő néma, füst, és köd borítja, amin nem tud áttörni a

napfény. Az állatok elmenekültek. Pernyét hord a szél.

Jake: - Kítaszított, áruló, idegen. Ha a szemük elé akarok kerülni, fordítani kell a szabályokon.

Jake felmegy egy magaslatra. Az erdő alant teljesen szétrombolva. A fák égettek, kidőltek.

Kisebb tüzek még villóznak a pokoli tájon.

Jake elámul. Ez az ő víziója, ami valósággá vált. Átbotorkál a sötét terepen, szikra és hamu kavarog

körülötte.

Egy rikoltás. Jake felnéz, az Ikranja, amely egy életre kötődik hozzá. Szárnyát lengetve leszáll

eléje. Jake hozzálép, és megcirógatja a fejét. Az ikrán lágyan megböki a mellkasát, mint egy ló.

Jake magában: - Néha az egész életed egy őrült lépésen múlik.

Jake: - Gyerünk fiú, ideje repülni.

 

A nagy leonopteryx könnyedén siklik a hegyhát mentén, ahol Jake, és Neytiri először találkoztak vele.

Áldozatára les fentről. Hatalmas indigószínű tarajjal díszített fejét jobbra balra forgatja.

Jake magában: - Ahogy megfigyeltem Toruk a csúcsragadozó az égen, semmi nem támadja meg.

Miért nézne fölfelé?

Felülről látszik, ahogy Jake Ikranjának árnyéka közelít a fenséges Toruk hátához.

Jake magában: - De ez csak egy elmélet.

Jake zuhanórepülésben közelít a hatalmas háton növekvő árnyék felé......

 

A lelkek völgyében.

 

Az Omaticaya törzs tagjai énekükben a tragikus veszteség, az áhított felszabadulás hangajaival együtt

kántálnak. Neytiri lágyan énekel, egy árnyék suhan át az arcán, felnéz, szemei tágra nyílnak....

Egy iszonyatos rikoltás visszhangzik, minden szemet az ég felé fordítva. Egy hatalmas árnyék terül

a csoportra, ahogy Toruk a napnak háttal közéjük ereszkedik, hatalmas szárnyait lengetve. Bíbor és

fekete szárnyain áttetszik a nap, mintha csak belőle áradna.

 

Az emberek figyelmeztetően kiáltanak, próbálnak szétszóródni, ahogy a rettegett ragadozó leszáll

közöttük. Aztán meglátják ......

Jake magasan ül a hatalmas vállakon, becsatlakozva Toruk antennájába. Toruk behajtja szárnyait, és

fennséges nyugalommal áll a rémülettel teli Navik között.

Leereszti testét, és a navik félelemmel teli ámulattal figyelik, ahogy Jake szétkapcsolja magát, és

megsimogatja a hatalmas állat oldalát.

 

Neytiri, Tsu'tey, és Mo'at döbbent ámulattal figyelik, ahogy a végső árny legendás lovasa közeledik

feléjük. Neytiri szinte hangtalanul: - Toruk Macto.

Majd kezeit felemelve felszabadultan kiáltva: - Toruk Macto!

A törzs tagjainak szemeiben a születő remény. Suttogások hallatszanak, ahogy ismétlik a szavakat...

Toruk Macto... Toruk Macto...

 

Jake átkel a tömegen, közvetlenül Neytirihez az emelvény lábainál. Nézi a hatalmas szemeket és érezni

az erős tiszta érzelmeket kettejük között.

Neytiri: - Látlak téged.

Jake rekedtesen: - Látlak téged.

Neytiri szemei megtelnek könnyekkel: - Féltem Jake, féltem a népért, de már nem félek.

Jake megfogja Neytiri kezét és fellép az emelvényre. Mo'at hátrál kicsit, hogy helyet adjon neki.

Jake Tsu'tey hez fordul, aki fürkészi őt tiszteletteljes félelemmel, értetlenséggel.

Jake félig a tömeghez: - Rongloai Tsu'tey, Ateyo fia. Előtted állok, hogy szolgáljam a népet.

Majd csak Tsu'teynek: - Olo'eyctan vagy, és a legnagyobb harcos. Nélküled nem tudom megtenni.

Tsu'tey az érzelmeivel küzködik, végül: - Repülni fogok veled.

Jake: - Ireiyo ( köszönöm )

Jake a matriarhához fordul: - Grace haldoklik. Kérem a nagy anyát, hogy segítsen.

Mo'at: - Hozd őt Jakesully.

 

Jake óvatosan a karjaiban viszi Grace emberi testét, könnyedén, mintha csak egy gyermeket vinne.

Átszeli a csoportot az emelvényhez, Norm követi, aki Grace avatar testét hozza.

Jake: - Nézd hol vagyunk Grace.

Grace szemei remegve kinyílnak, csodálattal néz fel a hatalmas fák anyjára.

Grace fanyar mosollyal: - Néhány mintát kellene vennem.

Mo'at mutatja nekik, hogy fektessék le a két testet a gyökerek közé az öreg sziklára.

Mo'at megérinti Jake vállát, aki visszalép.

Mo'at halkan: - A nagy anya megőrizheti mindazt amit ő jelent

Grace avatar testére mutatva: - Ebben a testben

 

Jake felfogva a szavak értelmét: - Ez lehetséges?

Mo'at: - Igen, lehetséges. De neki át kell jutnia Eywa szemén, és visszatérnie. De Jakesully,

ő nagyon gyenge.

Jake letérdel Grace mellé, vékony kezeit avatar kezeibe véve: - Nyugodj meg, rendbehoznak.

Grace épphogy csak magánál van.

Grace: - Én mindig visszatartottalak téged. De te nekik adtad a szívedet. Büszke vagyok rád Jake.

Jake torkát elszorítják az érzelmek.

Grace szemei csillognak, de a hangja már alig hallható.

Grace: - Segíts nekik, tedd amit kell. Hallasz engem?

Jake: - Megteszem.

 

A továbbiakat a film hűen adja vissza. Grace halála, Jake harcba hívó szavai, a törzsek

felkeresése, a gyülekező a lelkek völgyében, Quatrich eligazításáig.

Majd ismét egy kis változatosság.

 

Gondolom, ideírom a fórumozó nevét, aki ezeket fordítgatja!: suba53.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar Kimaradt, illetve módosult jelenetek 6:

Itt aztán nagyon elment a szekér :D

 

 

Quaritch eligazítása után.

 

A katonák automata fegyverekkel szerelik fel a bányászok hosszú sorát, akik táraznak, töltenek,

mintha maguk is a nemzeti gárda vörösnyakú fenegyerekei lennének.

Robbantómesterek rádió detonátoros tölteteket pakolnak két tonnás blokkokba raklapokon, amelyeket

erős hálóval rögzítenek.

Selfridge aggodalma egyre fokozódik, ahogy keresztülvág a teljes mozgósításon.

Quaritch-hez közelít, aki parancsokat kiált az ampsuitok körül nyüzsgő csapatnak.

Selfridge: - Ez teljesen engedély nélkül történik.

Quaritch nem törődik vele, a fegyverzet berakodására koncentrál.

Selfridge: - Figyeljen rám! Nem engedélyeztem, hogy a bányászokat besorozza a rohadt seregébe.

Quaritch: - Kihirdettem a vörös kódú biztonsági állapotot. Ezzel az egész bolygó a parancsnokságom

alá kerül.

Selfridge: - Azt hiszi, hogy rám tolhatja az egész szart? Egy hívásomba kerül, hogy kirúgassam

magát.

Quaritch megragadja, és egy ampsuit oldalához szorítja.

Quaritch: - Kicsit távol vagyunk a földtől.

Selfridge lebénulva. Fizikai erő ... ellene?

Quaritch elengedi és otthagyja. Majd az embereihez: - Vigyék innen!

Néhány katona közelít Selfridge felé.

Selfridge: - Megégetik magukat, ha hozzám érnek.

Keresztülnyomul közöttük, majd az ajtó felé tart.

 

Jake, Norm és Trudy egy kommunikációs monitor előtt figyelnek Max beszédére.

Max: - Nem tudom mennyire biztonságos ez a csatorna.

Jake: - Mondd gyorsan.

Max: - Egy őrület Jake. Teljes mozgósítás. A teherhajókat bombázókká szerelik fel. Megpakolják őket

bányához való robbanóanyagokkal. De ez csak egy a sok őrülten veszélyes dolgaikból.

Trudy: - Káromkodik

Norm: - Szent szar.

Jake Maxhoz: - Tudsz beszélni Selfridge-el? Hátha meg tudunk egyezni, mielőtt ez az egész elkezdődne.

Max: - Nem, Quaritch átlépett rajta, felpörgött, és már senki nem állíthatja meg.

Jake: - Mikor?

Max: - Holnap reggel hatkor.

Jakes tudomásul veszi: - kösz.

Max kilép a vonalból.

 

Norm: - Szépen vagyunk.

Trudy: - Tudjátok, ezek a bombázók egyenesen a lelkek völgyéhez fognak repülni.

Jake: - Így van, hiszen én adtam meg az adatait.

Tudy: - ketten voltunk.

Norm: - Ha elérik a lelkek völgyét, akkor mindennek vége. Ez a fő kapcsolatuk Eywahoz, az őseikhez,

ha elpusztítják....

Jake: - Akkor jobban tesszük, ha megállítjuk őket.

 

Jake mintha az összeomlás szélén állna. Nyúzott, szemei körül mély árkok, kezei remegnek.

Trudy: - Egy kis élénkítőre van szükséged.

Belemarkol egy doboz kristályos porba, és egyenesen Jake szájába önti.

Jake: - Jobban szeretem kávé formájában.

 

A lelkek völgye mellett a harcosok táboroznak. Sok száz vadász számos törzsből készíti elő a

fegyvereit. Harci díszeket festenek az ikranokra, a lovasok a lovaikra, totem jellegű mintákkal.

A na'vik festik, tetoválják magukat. Táncolnak, növényi füstölők füstjeit szívják magukba.

Rituális tisztulási szertartás. Hatalmas dobok döngenek. Sötét ősi energia lüktet.

Pszichikailag készítik fel magukat a csatára.

 

Jake magában: - Harcos voltam, aki arról álmodott, hogy elhozza a békét. De csak egy dolog van

amihez igazán értettem. Ooh-rah.

 

Jake, Neytiri és egy csoport Ikran lovas guggol egy állatbőr körül. Azon egy skorpio fegyveres

helikopter sziluettje, - mint egy vadász totem.

Jake naviul: - Támadni itt, és itt.

Jake vörös festéket szór a rotorokat szimbolizáló körök közepére. A Navik mohón isszák a leckéit

mint a gyerekek.

Jake látja Trudyt közeledni, és feláll. Neytiri a vadászokkal marad, ellenőrzi a tanultakat.

Trudy halkan: - Tudod, hogy az esélyünk semmi.

Jake: - Igen.

Trudy: - ezek ellen a harci gépek ellen íjakkal, nyilakkal.

Jake: - Mit javasolsz?

Trudy biccentve: - Megfelelőt. Belecsap a tenyerébe, és elindul a samsonja felé.

 

A harcosok táborában a tábortüzek villódznak, mint egy csillagkép a lelkek völgye körül.

Jake leoldalaz a szürkületben a néptelen amfiteátrumba. A fák anyjához közelít.

Göcsörtös, ősi, fenséges. A gyökerei szélrózsaként futnak szét, mintha csak a világ közepe lenne.

Jake lépdel a fa felé. A fűzfaszerű indák Jake felé lengenek, mintha szellő mozgatná őket.

Szélcsend van.

 

Itt következik az imája a fához, Eywa-hoz. Neytiri bölcs szavai, majd a csata,

ami megint elég sok írnivalóval szolgál.

 

 

Ez pedig némi érdekesség a 15 éves forgatókönyvből:

 

 

 

Pandorai növényzet (főleg a fák) ugyebár mondhatni intelligens életforma, egy "immunrendszer". Saját akarata van, az a célja, hogy egyensúlyban tartsa az életet. Ugyanakkor mivel a na'vik a legmagasabb szintű élőlények, ha sokan összegyűlnek, egy afféle "petíciót" nyújthatnak be, ezzel befolyásolni tudják az erdő döntését bizonyos dolgokban. (Pl Grace feltámasztásakor, ill Jake-tudat áttöltésénél ima)

 

Ezenkívül kommunikációra is használják, például ebben a verzióban amikor Neytiri és Jake először mennek a tábor felé, Neytiri fákon keresztül szól anyunak, apunak, hogy vendég érkezik, így ők már felkészülve várják. (arról nem volt szó, hogy egy letört faág mobilként használható-e)

 

És ami még egy nagy koppanás volt számomra, hogy miért is volt folyamatosan támadás alatt az emberi bázis az állatok által. Először azt gondoltam, hogy egyszerűen nem tetszik az emberek jelenléte. Tévedtem:)

Az erdő-intelligencia úgy ítélte meg, hogy az emberek által hozott vírusok/fertőzések veszélyeztetik a Pandorai életet, így ezeket kordában kell tartani, illetve minél előbb ki kell irtani. Az odavezényelt állatok tartalmazták az ehhez szükséges antitesteket.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy beírjátok :D Némelyik érdekes apróság :P

Igen, egyrészt útmutató, mi kerül(het) esetleg bele majd egy kibővített változatba, egyrészt érdekes háttér, egy része meg h mi lehetett volna.

Én legalább ugyanennyit szoktam Sw-on agyalni, vagy a Trekken. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én főleg a második spoileres dolgon lepődtem meg. Jó is hogy ezt a fajta magyarázkodást kihagyták, bár a bázis elleni támadást megnézném :D

Nos igen, Eywa eredetileg nem volt olyan türelmes, mint a filmben. Itt egyértelműen a filmes verziót érzem jobbnak.

Bár

Spoiler:

megértem az eredeti hozzáállást is. Mit is műveltek a "fehér" ember vírusai az indiánokkal? Vagy mik kerülhetnek még ki az őserdők mélyéről, vagy a fagyott, de felolvadt sarki talajból? Ami nekünk nem ártalmas, más lényeknek halálos lehet, és fordítva ugye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos igen, Eywa eredetileg nem volt olyan türelmes, mint a filmben. Itt egyértelműen a filmes verziót érzem jobbnak.

Bár

 

 

megértem az eredeti hozzáállást is. Mit is műveltek a "fehér" ember vírusai az indiánokkal? Vagy mik kerülhetnek még ki az őserdők mélyéről, vagy a fagyott, de felolvadt sarki talajból? Ami nekünk nem ártalmas, más lényeknek halálos lehet, és fordítva ugye.

 

 

Nekem simán megfelel az, hogy az emberi rombolás miatt támad Eywa. Ennek érzésem szerint mélyebb morális jelentése van mint a baciknak. :D Bár tény, abban is van ráció, mint ahogy mondtad te is. :P

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beteg vagy ember? :P
Agyamra ment a Village People. :P Egyébként próbálom ráállítani magam. Talán meg kellene nézni még egyszer? :P Na majd itthon....csak jöhetne már valami hír a DVD -ről.

 

 

Mivan Ody... kezd megtörni a jég? :D

 

Látom most is azt hallgatod éppen! :D

Igen ez szól, vannak benne egész jó témák. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agyamra ment a Village People. :P Egyébként próbálom ráállítani magam. Talán meg kellene nézni még egyszer? :P Na majd itthon....csak jöhetne már valami hír a DVD -ről.

Careful you must be when hearing the music, Ody. The hush of the music is a path to the Avatar-fan Side. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az valami foglalkozási ártalom lehet a csajszinál. :)

Az a baj, h sztem is aranyos. Sőt, sokáig aranyos lesz. És már most útálom a film végét, ami boritékolható:

Spoiler:

A kis aranyos lény felnő, nem tudja magát visszafogni, az ösztöneit, és végül meg kell ölni.

És pont ezért gyűlölöm az ilyen filmeket, mert megint azt mutatja, h egyre nagyobb hatalom van az ember kezében, de még éretlen hozzá, nem tudja kezelni, mert nem tudja, mit is hoz létre. (nem azt gyűlölöm, h megmutatja a veszélyt, hanem h mindig megszeretem ezeket a kis lényeket, aztán jól pofára esek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy retardált az SG.HU egyik Avatarral foglalkozó cikkjei közötti kommentekben, aki szerint mindenki f*sz, aki az Avatart (vagy akár bármilyen más filmet) egynél többször megnézi moziban.

 

LOL

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy retardált az SG.HU egyik Avatarral foglalkozó cikkjei közötti kommentekben, aki szerint mindenki f*sz, aki az Avatart (vagy akár bármilyen más filmet) egynél többször megnézi moziban.

 

LOL

 

Igen beszűkült nézetei vannak az úrnak - hölgynek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.