Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bár az alapot alkotó Alan Moore levetette a nevét, mert szerinte olyan rossz, az elözetesek azért jót igérnek :lol:

Minden tiszteletem Mr. Moore nak, de eléggé el van rugaszkodva a valóságtól, való igaz, hogy sok rossz adaptáció készült a munkáiból, de manapság már akkor elhatárolódik a filmektől mielőtt még a forgatókönyv végső változata elkészülne és csak egy kockát is leforgattak volna. Plusz a V-t nem igazán lehetett volna jobban megfilmesíteni. Ettől függetlenül az öreg még mindíg ez egyik legjobb író.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja mondjuk OFF: Nat játéka akkor tűnik laposnak mikor mellette van Hayden, Ian vagy Ewan. Persze nem minden jelenetben, de tényleg sokszor olyan semmilyen, de az nemcsak az ő hibája hogy nem tudta beleélni magát a szerepbe. A fiúknak ez azért megy jobban mert többet megőriztek gyerekségükből és tudják élvezni is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elemi ösztön 2.

Sharon Stone igazán jól néz ki 48 éves létére. Kíváncsi vagyok mit hoztak ki a filmből... :lol: ha jól sül el kellemes csalódás lesz, nem várok tőle túl sokat...

HÁt, egy haverom látta, és azt mondta, bár nelátta volna. Az évtized legszarabb filmjének titulálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én perverz disznó vagyok megnézem, hátha ebben is van széttett lábas jelenet.De csak azért.Persze nem moziban.

 

Meg persze örülök annak is ,hogy a buzifilm nagyon gyengén szerepel.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én perverz disznó vagyok megnézem, hátha ebben is van széttett lábas jelenet.De csak azért.Persze nem moziban.

 

Meg persze örülök annak is ,hogy a buzifilm nagyon gyengén szerepel.

Talán csak ezért lesz érdemes megnézni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól dolgozott a speciális effekt csapat. :lol:

Én nem a filmben láttam hanem a bemutatóról készült riportban. Ott nem hiszem hogy használtak, max 5 kiló vakolat.

Hát nem szeretném, hogy ezzel is úgy járjak mint a Mátrixal. A 2-3 nagyon lehúzta nálam. Pedig ott nem is telt el ilyen sok idő. Igazából az SW-n és a Keresztapán kívűl nem is tudnék hirtelen filmet mondani ahol érdemes volt folytatni...A Jégkorszakot majd mostanság nézem meg.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tudok: Alien :lol:

Bár a második rész, az Aliens után már hanyatlik, de az Alien3 SE sokkal jobb a moziváltozatnál, az Alien Resurrection sem olyan nagyon rossz, az Alien vs Predator, hát az nem jó. Ott kb a negyedik résztől van hanyatlás, az első három részt érdemes volt megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GYU pedig egy speciális eset :lol:

A HP is, de már kevésbé :lol:

 

A Terminátor2-öt is jobbnak tartják az 1-nél, a harmadikról ne beszéljünk, mert ott már él a fölösleges volt folytatni teória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GYU pedig egy speciális eset :)

A HP is, de már kevésbé :lol:

 

A Terminátor2-öt is jobbnak tartják az 1-nél, a harmadikról ne beszéljünk, mert ott már él a fölösleges volt folytatni teória.

A TTT-re és a ROTK-re semmiképp nem mondanám, hogy folytatások... Egy történet, egyszerre leforgatva, egy éves időközönként kiadva. A GyU egy 11 órás film három fejezetre osztva :lol:

 

Ez pl. a HP-re már nem igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TTT-re és a ROTK-re semmiképp nem mondanám, hogy folytatások... Egy történet, egyszerre leforgatva, egy éves időközönként kiadva. A GyU egy 11 órás film három fejezetre osztva :lol:

 

Ez pl. a HP-re már nem igaz.

Ezért írtam, hogy speciális eset, csak nem fejtettem ki (pl. amit Te is írtál, de nagyon is tisztában vagyok a hátterével, a könyv első kiadásával is, miért lettek alcímek, stb., csak tényleg nem akartam részletezni az egészet, mert feleslegesnek tartottam) :lol:

 

A HP is sokkal inkább összefüggő történet, mint a többi sorozat, mégis a részek külön-külön is kerek egészek. Átmenet a GYU és a többi folytatásos film között (még akkor is, ha azok is egymásra építenek, a HP-nél ez jóval szorosabb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki elárulja miért nem tetszik az emberek többségének a Terminator 3? Nekem nagyon bejön, de mindenhol csak azt hallom, hogy tök gyenge. Miért?

 

 

Donát.

Ez jó kérdés, mert a T3 nekem is tetszett, jobban, mint a T1.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon nem tetszett.

Jó akciófilm, de nem terminátornak...

1. A szövegek erőltetettek.

2. Rossz forgatókönyv.

3. Nincs terminátor hangulata.

4. Nincs jó zenéje.

5. Arnie túl öreg.

6. A T-X már egy kicsit túlzás.

7. Az egész filmnek olyan 1/2 film hangulata van, tehát a vége nagyon ígényel még egy részt.

8.Az előző filmekek sokkal sötétebb hangulattal rendelkeztek.

Szerintem :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GYU pedig egy speciális eset  :)

A HP is, de már kevésbé :D

 

A Terminátor2-öt is jobbnak tartják az 1-nél, a harmadikról ne beszéljünk, mert ott már él a fölösleges volt folytatni teória.

Ja ami eleve több részben lett megírva és csak utána készült film az más tészta, valóban. A HP is hanyatlik bár ízlés dolga, én a 4.-et nem láttam, a 3. még tetszett.

 

A Terminátorból a 2. a legötletesebb aztán a 3. jópofa :D . A 3. nem dobott akkorát a 2.-hoz képest mint a 2. az elsőhöz képest. Ennyi. Minden relatív.

 

Eszembe jutott még a Bárányfelhők hallgatnak, bár ott is hanyatlást mondanak, nekem a 2. rész bejött, talán pont azért mert annyira elüt az elsőtől.

 

Ízlések és fotonok. :lol::lol:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon nem tetszett.

Jó akciófilm, de nem terminátornak...

1. A szövegek erőltetettek.

2. Rossz forgatókönyv.

3. Nincs terminátor hangulata.

4. Nincs jó zenéje.

5. Arnie túl öreg.

6. A T-X már egy kicsit túlzás.

7. Az egész filmnek olyan 1/2 film hangulata van, tehát a vége nagyon ígényel még egy részt.

8.Az előző filmekek sokkal sötétebb hangulattal rendelkeztek.

Szerintem :lol:

Obi1: Tudom, én vetettem fel, de azt azért hozzá kell tennem, bár tetszett, annyira nem vagyok képbe, szóval a szövegekről nem nyilatkoznék túlzottan (mert már nem emlékszem :) ) csupán annyit jegyeznék meg, hogy nekem első nézésre nem volt kifogásom ellene, és utána sem, mikor később láttam.

Maga a történet nekem tetszett amúgy, és én Arnie-t sem találtam túl öregnek :D A zenéjére nem emlékszem (tehát max. közepes lehet), a terminátor hangulat meg relatív. Nekem átjött :D és szerintem ez messze a legsötétebb rész volt (ha jól emlékszem a benyomásaimra ). A TX csaj egy kicsit valóban sok ,de még az elmegy kategóriába tartozik. Az meg, hogy fél hangulata van, igaz, ezért sajnálom, hogy egyelőre nincs folytatás :lol:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminátor folytatások nem rosszak, de nálam az első rész marad az örök kedvenc: a legborusbb, legelvontabb, legkilátástalanabb... az pedig különös old-school izt ad neki, hogy a trükkök nem tökéletesek és hiányoznak a számitógépes effektek.

A folyékony terminátor nem rossz, a TX kicsit túlzás, de persze egyik se üti Arnit a tökéletes gyilkoló-gép szerepében :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, nemrég én is láttam az 1-et, és teljesen meglepett a trükkök színvonala. Mármint, én jobbra emlékeztem. De szerintem ennek az lehet az oka, hogy kisebb koromban még vajmi keveset foglalkoztam ezzel. Helyesen. :lol: Most is szívesen nézem, csak furcsa volt.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator: számomra a Terminator 3-nak van igazán terminator hangulata. Amikor a 800-as és a TX egymást gyepálják, akkor érezhető át a legjobban, hogy ezek gépek. Igaz, zeneileg, dramaturgiailag és színészileg nincsenek a toppon, ráadásul a T-1000-es ezerszer feelingesebb, mint a TX, de azért nekem így is tetszett.

 

Folytatások terén még felhoznám a harmadik nagy kedvencem, a Jurassic Park trilógiát. Az első rész ugye korszak alkotó volt. A második rész rókabőr, de szerintem nagyon igényes rókabőr lett. És külön öröm volt a szívemnek a még több dinoszaurusz. A harmadik rész viszont a többihez mérten nem jó. Rövid kis szaladgálás, jó sok látvánnyal fűszerezve, telis tele olyan dolgokkal, amit már láttunk az előző részekben. De Grant, a dínók, a pergés és a zene miatt én még ezt is szeretem. Ráadásul tervben van a 4. rész, mely Sam Neil szerint az első rész óta a legjobb forg. könyvvel rendelkezik, és Spielberg is azt mondta, hogy jobb lett volna, ha ez lett volna a harmadik rész. Pozitív az is, hogy ezt is Spielberg akarja rendezni (hála isten). És Keira Knightley már biztos fog szerepelni benne. Forgatás kezdete: minden képpen az Indiana Jones 4 leforgatása után :lol: Remélem lesz olyan jó, hogy azt mondjam, a JP3 csak kis bemelegítés a JP4 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator: számomra a Terminator 3-nak van igazán terminator hangulata. Amikor a 800-as és a TX egymást gyepálják, akkor érezhető át a legjobban, hogy ezek gépek. Igaz, zeneileg, dramaturgiailag és színészileg nincsenek a toppon, ráadásul a T-1000-es ezerszer feelingesebb, mint a TX, de azért nekem így is tetszett.

 

Folytatások terén még felhoznám a harmadik nagy kedvencem, a Jurassic Park trilógiát. Az első rész ugye korszak alkotó volt. A második rész rókabőr, de szerintem nagyon igényes rókabőr lett. És külön öröm volt a szívemnek a még több dinoszaurusz. A harmadik rész viszont a többihez mérten nem jó. Rövid kis szaladgálás, jó sok látvánnyal fűszerezve, telis tele olyan dolgokkal, amit már láttunk az előző részekben. De Grant, a dínók, a pergés és a zene miatt én még ezt is szeretem. Ráadásul tervben van a 4. rész, mely Sam Neil szerint az első rész óta a legjobb forg. könyvvel rendelkezik, és Spielberg is azt mondta, hogy jobb lett volna, ha ez lett volna a harmadik rész. Pozitív az is, hogy ezt is Spielberg akarja rendezni (hála isten). És Keira Knightley már biztos fog szerepelni benne. Forgatás kezdete: minden képpen az Indiana Jones 4 leforgatása után :lol: Remélem lesz olyan jó, hogy azt mondjam, a JP3 csak kis bemelegítés a JP4 előtt.

Ez a JP4-jól hangzik, még akkor is, ha én csak az 1-2-t láttam, utóbbi elvette a kedvem a 3-tól :lol: Számomra nem adja vissza a JP érzést. Azt csak az egy garantálja. Így még sose láttam a 3-at. De lehet, valamikor időt szakítok rá. végülis nem ártana az egész trilogyt egyben megnézni.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A JP3-al az a baj, hogy teljesen semmitmondó... a második rész végén legalább vannak jó poénok. Például a visitozó ázsiaiak egyértelmüen a Godzilla filmekre utalnak, de érdemes megnézni a videotékában lévő posztereket is:

Elől nagy kiirás: "Shakespeare's Lear király" és Arnold feszit a boritón :lol: Egy másikon: "Tsunami Sunshine" és Tom Hanks egy gigászi hullámon lovagol :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, nemrég én is láttam az 1-et, és teljesen meglepett a trükkök színvonala. Mármint, én jobbra emlékeztem. De szerintem ennek az lehet az oka, hogy kisebb koromban még vajmi keveset foglalkoztam ezzel. Helyesen. :lol: Most is szívesen nézem, csak furcsa volt.

 

 

Donát.

6 millio 1984-ben is kevés volt egy filmre különössen egy sci-fi re. :lol: Trükkök: az animatronikus technológia ebben az időben jelent meg és értékelhető eredményeket egyedül a Jim Henson's Creature Shop és a más stúdiókba bedolgozó munkatársai tudotak mutatni egésszen eddig a filmig; Stan Winston azóta is a csúcson van. Mikor a Terminator kiveszi a szemét és a kezét javítja a mai napig baromi ütős - elég elkeserítő hogy manapság több 10 milliós költségvetés melett is vannak olyan jelenetek egyes filmekben amik ennél jelentőssen rosszabbul néznek ki. A háborús részek a mai napig hitelessek, főleg hogy ez volt a Fantasy II Film Effects második mozis munkája. A Stop Motion robot kicsit tényleg megkopottan fest, de baromi kevés idő volt rá + pénz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.