Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem tetszett a JP3! :lol: Lehet, hogy azért mert úgy ültem be rá, hogy egy tipikus Joe Johnston családi kalandfilmet kapok a pénzemért és tényleg ezt is kaptam+ imádom az t a nagy ostoba Spino-t! :lol:

Igen, igen, nekem is bejön ez a családias hangulat, a Spino hangjára meg dörög a ház, mert felnyomom maxra a házimozit :)

Csak sajnos a JP1-2-höz képest nagyon le van csúszva. Nálam tipikusan olyan helyzetben van, mint az AVP. Filmnek jó, de elődökhöz nem ér fel, max látványban.

 

A JP2 végi poénok közé sorolnám még, hogy a boltba beiszkoló fickó, akit végül a T-Rex megcsócsál nem más, mint a film forgatóköny írója. Kínos ügy, ha a színész reklamál a történet miatt, hátha még ha az egy Rex :D

 

Donát: egyszer minimum érdemes megnézni a JP3-at, de úgy, hogy ne várj tőle többet, mint bő 90 perc folyamatos menekülést, néhány poénos beszólást, látványt, meg hangosságot. A vége nagyon gagyi, de kellemes családi kikapcsolódás, ha nem veszed komolyan. Mondom, tipikus AVP. Meg lehet nézni, ha nincs jobb a tv-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T2-t és 3-at láttam... a 2 jobban tetszett, a 3 meg látványosabb volt... plusz tanulsággal is szolgált: ha éjjel macskát hoznak a rendelőhöz, érdemes az önvédelmi fegyverzetbe rámolni egy gyorsítónyi mágnest:) (bár ott tartanék!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott még a Bárányfelhők hallgatnak, bár ott is hanyatlást mondanak, nekem a 2. rész bejött, talán pont azért mert annyira elüt az elsőtől.

Nekem is tetszik a második rész, a hangulata miatt, Firenze :lol: zene sok helyen :lol:

De én a harmadikat is szeretem, főleg Ed Norton és R.Fiennes miatt, de a film önmagában is jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T1-nél a legtöbbször fel sem tűnik az effektek nem túl tökéletes volta, mert nem arra épít a film. Legalább én így gondolom. Talán azért is szeretem ezt a részt annyira, mert az ember áll szemben a géppel, és a film borús végkicsengése is nagyon bejön.

 

JP3 családi kalandfilmnek jó, de ha jól belegondolok, összességében talán jobban bejött, mint a JP2 (arra nagyon haragszom). Az 3 valószínűleg nem akart több lenni puszta szórakoztatásnál, a másik pedig elvileg adaptáció volna, gyakorlatilag jobban jártunk volna, ha nem az lett volna :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem a JP2 film ezerszer jobb lett, mint a JP2 könyv, ami szvsz azon túl, hogy unalmas, még hülyeség is.

A DVD-n van rajta egy extra Michael Chrichtonnal (tuti nem írom jól a nevét), hogy a JP1-et négy évig írta, és kb hat évig gyűjtötte hozzá az anyagot. A JP2-t fél év alatt megírta anyaggyűjtéssel együtt. A minőség olyan is lett és személy szerint örülök, hogy Spielberg csak néhány apróságot emelt át a könyvből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JP2-től én mai napig kiakadok. Mikor emlegetni kezdik a B helyszínt. Ilyen erőltetett második rész ürügy rég volt. Legalább lett volna ilyesmire utalás az első részben.

Semmi Öreg Hammond Pizsiben mondja, csajod a b helyszínen van. :lol:

JP3-nak legalább egy érthető ürügye volt, hogy miért mennek a szigetre. JP3 egyetlen hibája, hogy túlerőltették a Raptorok inteligenciájának bemutatását. Nagyon erőltetett lett. Ezek erőltetés nélkül benne voltak az 1ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP is sokkal inkább összefüggő történet, mint a többi sorozat, mégis a részek külön-külön is kerek egészek. Átmenet a GYU és a többi folytatásos film között (még akkor is, ha azok is egymásra építenek, a HP-nél ez jóval szorosabb).

Differenciáknál főleg arra céloztam, hogy a HP filmeket külön-külön forgatják le, más rendezőkkel, más zeneszerzővel, cserélődő színészekkel, stb, ami jóval több esélyt biztosít rá, hogy előjöjjenek a szokásos "folytatás betegségek". A végeredmény egész biztosan nem lesz olyan egységes, koherens darab, mint a GyU trilógia - a történettől függetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T3 nekem nem jött be. Más volt a feelingje volt.

Míg a T12-ben végig összetojta magát az ember, az éppen aktuális gyilkológép mikor kapja el hőseinket, addig T3-ban csak egy látványos akciófilm volt. Én nem éreztem, olyan félelmetesnek Loken kisasszonyt.

Mélypont az volt, mikor Arnoldnak felülírták az agyát és Conorra támadt, majd úgy döntött, hogy mégse. Gépnek nincs ilyen döntési képessége, ha felülírták az agyát végrehajtja az új parancsot azt kész. Nem érezhet érzelmeket. Az a jelenet engem kiütött, T2ben nagyon megszerette az ember az Arnold alakította gépet, és hihetetlen menő is volt(még ott is következetesen és gépszerűen működött, mikor beolvasztotta magát), ebben a részben pedig a gép szerette meg a főhőst, és elengedi.

Az sem tetszett nekem, ahogy megpróbálták összekötni a 2t-3-mal. Ez a csaj behozatala, meghogy előzőnap csókolóztak a T2-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyarmati Dezső levette a nevét Andy Wajna új filmjéről az 56ról és a Melbourne-i vizilabda meccsről szoló Szabadság szerelem című magyar filmről.

Azért vette le a nevét, mert az ő szájába is obszcén káromkodásokat adtak, pedig ő állítja, nem beszéltek akkor így. Először Wajna azt mondta átírják, aztán azt mondta, nem írják át, hanem megoldják fiktív nevekkel.

 

Ezzel a film máris hitelét vesztette, mert nem korhűen mutatja be azt az időszakot, ráadásul egy megtörtént Sportesemény, aminek visszakereshetők a résztvevői, mindenféle fals névvel szerepelnek majd. És állnak fel a filmbéli olimpiai dobogóra.

 

Ha valóban nem beszéltek úgy (szülők és egyéb forrásokból is az a tapasztalat, hogy nem beszéltek úgy, de nem tudom, hogy milyen az az "úgy" hisz nem részletezte Gyarmati a szavakat) ahogy a forg könyvben szerepel, akkor Wajna hazavágta a szememben a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andy Vajnát én úgy ahogy van, nem csípem. Idehaza sztárolják, de szvsz semmi értelmeset nem tett le még az asztalra. A T3-ban is csak másodhegedűs, és annál nagyobb produkciója nem is volt, és nem is lesz.

 

Folytatásokról: még az Inidana Jonest is fel lehetne hozni, mint jó folytatásokat megélt sorozatot. Bár a Végzet temploma a Frigyláda fosztogatóihoz képest szerintem nem lett valami jó, de az Utolsó kereszteslovag jobb az elsőnél. Harrison Ford és Sean Connery felejthetetlent alkottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Andrew Vajnának nem volt köze egyetlen jó filmhez se a Terminátor 3-on kivül? Nézzük csak:

-Rambo trilógia: Az első rész nagyon is korrekt... sokan alá becsülik manapság. A második rész, mint buta akció-film egyenesen remek, a harmadik rész tényleg rossz.

-Angyalsziv: A '80-as évek egyik legjobb thrillere. Mickey Rourke sose volt olyan macsó mint itt (najó a Sin City-ben, de ott masszkkal :D).

-Total Recall: Mint Dick adaptáció nem biztos, hogy a legszerencsésebb, de mint vérbő akció, az egyik legjobb volt a maga korában... és szerintem még ma is az.

-Jákob lajtorjája: a mai napig az egyik legjobb pszicho-horror.

-Tombstone - halott város: a '90-es években kevés szorakoztató western készült... ez az egyik.

-Die Hard 3: Más, mint az elöző két rész, de ettől függetlenül jó.

Szerintem ezek azért sokkal jobbak a Terminátor 3-nál.

 

Az '56-os filmet meg addig semmiképp sem irom le, amig nem láttam. És nagyon kiváncsi vagyok rá.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... belátom, tévedtem. Mondjuk a Rambot nem szeressem, a Die Hard viszont az egyik régi nagy kedvencem, a Total Recall is tetszik, a Tombstone színtén remek (ez a Kevin Kostner vagy a Kurt Russell féle, mert mindig keverem a két film címét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andy Vajna tipikus hollywood-i "B" filmes. Én azt se értem miért kell ebből a témából filmet forgatni...

Pedig ez szerintem egy olyan téma, ahol nemzetközileg is sikert lehet elérni, anyagit biztosan. Van benne minden Sport, szerelem, akció, hazafiasság.

Ráadásul magyar majdnem mindenhol van, és sokan pont emiatt vannak ott ahol, többek közt Priest is.

 

Filmet még én sem írom le, de ha egy ilyen kompromisszumba nem megy bele Wajna, csak azért mert káromkodni akar, hogy a mai embernek ne legyen olyan idegen a kor(nem tudom miért akar káromkodni a filmben, de ha akkor valóban nem káromkodtak, akkor érthetetlen). Ezzel sokat veszít a hitelességéből, korhűségéből. De ettől függetlenül még lehet belőle egy jó film, csak a helyén kell kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki is rendezi ezt a filmet?  :D

Goda Krisztina, akinek tavaly volt egy "Csak szex és más semmi" cimű filmje, ami talán az egyetlen magyar közönség-film volt 2005-ben, ami nem csak sikeres lett, de jó kritikákat is kapott.

Érdekesség, hogy a másod-rendező, aki az "akciós jeleneteket" rendezi, az a csávó, aki a Világok harca UFO-menekülős részeit csinálta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Die Hard 3 :D GALLONOK ruleezzz :D Aki látta, tudja mire gondolok (remélem) :D

Nagyon is tudom :D Nagyon-nagyon szeretem a Die hard filmeket, azokból is a harmadikat a legjobban. Főleg Simon, és az őt alakító Jeremy Irons miatt vezet nálam a három film közül. Ja, és ott van Windu mester is. Ebben a filmben láttam először SLJ-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.