Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sokminden! :D

 

Úgy néz ki végre lesz egy "igazi" Harvey Dent a Batman filmekben! Josh Lucas most tárgyal a szerepről. Nagyon akarja a figurát (eszméletlen Two-Face lenne! :D ) többek közt azért, hogy az American Psycho után újra együtt dolgozzon Christian Bale - el. Remélem összejön. :(

 

Egy megkérdőjelezhető szinvonalú X3 plakát:

 

internationalx32.jpg

 

 

Nate Corteau Ghost Rider értelmezése+ egyebek :D (úgye kedves Sony öltönyösök, hogy dögössen meg lehetett volna csinálni CG nélkül?! )- Jah épp a nagyon sokadik utóforgatása zajlik a fimnek ezúttal Vancouver-ben (mi lesz ebből ? :) )

 

nate.jpg

 

A kis Luke Skywalker bábja és a fantasztikus Martin Rezard keze! :D

 

 

6a.jpg

Szerkesztve: - Priest
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

V for Vendetta

 

Sikerült megnézni első napon Wachowskiék új filmjét, a sok helyen dicsért V-t. Engem lenyűgözött, nem véletlen a sok jó kritika... Alapjában véve a Batman Beginssel hasonló stílusban mozgó filmről van szó, igényes, látványos, akciódús mozi, ami ennek ellenére a történetre helyezi a hangsúlyt. Hugo Weaving eccelűen fantasztikus V szerepében, talán Vader óta nem láthattunk ilyen jól megformált maszkos karaktert. A mozgása és a hangsúlyai is hihetetlenül kifejezőek, Weaving nagyon erős karaktert ad V-nek, arcjáték nélkül. Ez igen! Natalie Portmanről az EP2 után nem hittem volna, hogy fogom még ezt mondani, de kiváló szinésznő, ahogyan most ezt be is bizonyította. Első osztályú alakítást nyújtott. A film látványvilága egyedülálló, nagyon dögös, kissé képregényszerű, de nem annyira, mint a Sin City (ebben is inkább a Batman Beginshez hasonlít). A zenék változatosak, a történet helyenként tartogat meglepő fordulatokat, de ami a legfontosabb az, hogy nagyon erőteljes magja van a sztorinak, nem kevés érzelmi töltettel bír, és így egy pillanatig sem tűnik úgy, hogy a látványra és az akcióra van kihegyezve... Itt abba is hagyom, nem akarok semmi poént lelőni, szerintem ezt mindenkinek látnia kellene. 10/10 (nem is lehet kevesebb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki látta a Hostel.... /Motel/ című filmet.? Az előzetese alapján megtörtént eseten alapul. Ez nem tudom mennyire igaz... de az a helyzet, hogy sanos el tudom képzelni, hogy van hasonló valahol a világban.... :)

 

Itt megtaláljátok a film előzetesét magyar felirattal:

http://filmajanlo.freeweb.hu/elozetesek/el...006marcius.html

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam a Motel-t... a valósághoz kb. annyi köze van, mint az átlagos amerikai filmeknek szokás. Ezt Eli Roth is beismerte persze és később elnézést kért amiért rossz szinben tüntette fel a Szlovákokat.

Ezzel önmagában nincs is baj, de a film egyébként se nagy durranás. Az első felében nulla izgalom, viszont rengeteg cici... ez utobbi az egyetlen igazi erénye. A második fele, pedig nem rossz, de nem is különösebben jó. Ahhoz képest, hogy mit össze kampányoltak mellette Tarantinoval, hogy micsoda beteges film... csalodás. A V for Vendettáról meg majd akkor nyilatkozom, ha végig láttam... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezaz Omen elözetes tényleg egész korrekt. Ha jól látom akkor az első részt fogják remake-elni. Mivel én ahhoz az elenyésző kissebbséghez tartozom aki az eredetitől nem volt különösebben elájulva, igy kiváncsian várom... a fényképezés minősége például szemmel láthatóan jobb lesz itt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyhogy nem láttad végig? Kijöttél a moziból?

Nem moziban néztem. Miután olyan emberek, akikkel egyezni szokott az izlésem, mondták, hogy 'nem túl jó' gondoltam inkább megelégszek a "kamerás verzióval". Az elmúlt egy hónapban egyébként is túl sok pénzem elment a mozizásra. Egyébként nem azért hagytam abba, mert olyan rossz volt -bár tény, hogy annyira nem is kötött le- hanem inkább, mert a nézése közben jobban foglalkoztatott az, hogy hogyan folytatodik a LOST... ugyhogy átkapcsoltam arra; de majd befejezem. Ez persze igy messze nem azaz élmény, mintha nagy-vásznon néztem volna....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem moziban néztem. Miután olyan emberek, akikkel egyezni szokott az izlésem, mondták, hogy 'nem túl jó' gondoltam inkább megelégszek a "kamerás verzióval". Az elmúlt egy hónapban egyébként is túl sok pénzem elment a mozizásra. Egyébként nem azért hagytam abba, mert olyan rossz volt -bár tény, hogy annyira nem is kötött le- hanem inkább, mert a nézése közben jobban foglalkoztatott az, hogy hogyan folytatodik a LOST... ugyhogy átkapcsoltam arra; de majd befejezem. Ez persze igy messze nem azaz élmény, mintha nagy-vásznon néztem volna....

Kamerás verzió? Jujj... Sztem inkább ne fejezd be :D

 

Amúgy én, ha már nem akarok mozira költeni, akkor inkább megvárom amíg minimum van fent egy dvd screener belőle. Kamerás verziót nézni nagy bűn... Egyáltalán nem azt látod / hallod, amit az alkotók akarnak, hanem valami homályos torz szemetet, ami helyenként néha még egy filmre is emlékeztet. Persze ez csak az én véleményem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én, ha már nem akarok mozira költeni, akkor inkább megvárom amíg minimum van fent egy dvd screener belőle.

Én ilyenkor szoktam megvárni az HBO-s vetítést, vagy mondjuk az m2-est, vagy a Duna tévést :) Amit nagyon akarok, azt megnézem moziban, ami ennek ellenére mégis kimarad (és ez kb. évente egyszer fordul elő), azt dvd-n tékából. De ez valóban ritka. A többi mindig ráér a tévés bemutatóig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretek TV-ben filmet nézni és már jó ideje nem is néztem. Nincs eredeti képarány(HBO-nál ritkán), nincs eredeti hang magyar felirattal, viszont van logó és sok helyen reklám és erős cenzura is (röhej mit csináltak anno az Emlékmással).

Másrészt meg nagy késésekkel jönnek a filmek, már ha jönnek; és ha mindent megprobálnék kivárni akkor egy rakás nagyon jó filmről maradhattam volna le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogosak az érveid. De a legtöbb, csak tévében megnézett film esetén nem sajnálom, hogy nem látom "rendes" változatban, azért is várom meg vele a tévés bemutatót.

Arról el is felejtkeztem, hogy a régieket bajos lenne moziban megnézni (mondjuk ezekről nem is volt szó) :) Azokra marad a tévé, vagy a dvd, ha hozzá lehet jutni. Vagy nincsenek dvd-n, vagy nincs meg a tékában. Csak nagyon kevés filmet veszek meg, kb. évente kettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azon indokok miatt szoktam le a tv-zésről, amiket Bomarr felsorolt. Bár a cenzúra csak a retek klubra érvényes, de miután láttam ott az Alien 4-et, minimálisra csökkentettem a tv-zést. Csak néhány sorozatot nézek, de már azokat is kezdem számítógépre átültetni (ala BSG). Moziban is ritkán mozizok, bár az Silent Hillre most megyek. De legtöbbszőr a mozit is lecserélem letöltésre...

Venni viszont csak kiváltságos filmeket veszek meg eredetiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretek TV-ben filmet nézni és már jó ideje nem is néztem. Nincs eredeti képarány(HBO-nál ritkán), nincs eredeti hang magyar felirattal, viszont van logó és sok helyen reklám és erős cenzura is (röhej mit csináltak anno az Emlékmással).

Másrészt meg nagy késésekkel jönnek a filmek, már ha jönnek; és ha mindent megprobálnék kivárni akkor egy rakás nagyon jó filmről maradhattam volna le.

Yes-yes, a TV-ben megerőszakolják a filmeket... A 4:3-as képarány, a szinkron, a korhatárkarika, a reklámok és persze a cenzúra teljesen élvezhetetlenné teszik még a legjobb filmeket is a TV-n keresztül. Fúj :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korhatárkarika: Ha valaki még nem töltötte be a kívánt évet, az szerintük elkapcsol mert nem nézheti?Annyira nem zavar, ha megszokja az ember.

Képarány:Nekem nem 16:9 a tv-m aránya, hanem 4:3.Szóval nekem tökmindegy.

Szinkron:Néha borzalmas, néha kiemelkedően jó.Változó.

Reklámok: HBO RULEZZZ

Cenzúra:Na ez már zavar, de szerencsére a filmek többségét nem vágják szét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a filmeket viszont egyértelműen TV-n nézem. Bár a minősége nem jó, reklámok is vannak, szar a szinkron, stb, egyszerűen nincs pénzem mozira, és kikapcsolódásra nekem tökéletesen alkalmas a tv is. Viszont ha megtetszik egy film, ami moziban megy, akkor arra beülök, de ez általában havonta egyszer történik meg, jó esetben.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO-n nem, de a Dunán vagy az m2-en a kisebb mozifilmek nem sok késéssel jönnek. Van, amikor egy év-másfél után. Ennyi belefér :) Amit nagyon meg akarok nézni, azt moziban, a többi meg ráér :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha megtetszik egy film, ami moziban megy, akkor arra beülök, de ez általában havonta egyszer történik meg, jó esetben.

 

 

Donát

Na én ritkábban. Most voltam a Jégkorszak2n de előtte... asszem a KicsiKocsi volt az utsó. Előtte meg 16 SW3, egymás után:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, tegnap volt alkalmam a premier napján megtekinteni a Silent Hill filmet. Megszületetett minden idők legjobb játék átirata, szerény véleményem szerint. Fantasztikus. Mivel elég jól ismerem a játékokat ezernyi ínyencséget fedeztem fel, az olyan nyílvánvalóktól, hogy a 2. és 3. játék zenéi is felbukkannak a film zenéi mellett (ami fantasztikus), a helyszíneken át (iskola, kórház, apartman), egészen az utca nevekig egyezik. És rengeteg ilyen játékosoknak szánt utalás van benne, amik ráadásul úgy lettek beleszőve, hogy a játékot nem ismerőket sem zavarhatják.

A film története amúgy a játékokhoz hasonlóan rejtélyes, zavaros és csak a végén tisztul ki annyira, hogy végre 100 helyett csak 10 kérdés marad tisztázatlan (a válaszok lehet, hogy a filmben vannak elrejtve, lehet, hogy majd csak a következő részből derül ki).

Apropó köv. rész. Remélem lesz. A film története rendesen követi az első játék történetét néhány egyéni, szerintem remek módosítással. A film vége azonban nem csak az 1. játéktól, de a teljes SH sorozattól elütt, ám nem rossz, és illik a történethez.

A látvány, tökéletes Silent Hill. A szörnyekről látott képek semmik, miután láttuk őket mozgásban. Emlékeztek a piramisfejűre? Brutális. Szóhoz sem jutottam, mikor megláttam, és amit rendez, durva. A város is nagyon ott van, köd, hamueső, szinte érezhető hideg, nyomasztó az egész. Aztán mikor átvállt a világ alternatívába... akkor jön ám az igazi Silent Hilles brutalitás, a látvány pedig önmagáért beszél.

A szereplők is remekek, főleg a gonosz.

Ami pedig ziher, ennél a filmnél jogos a 18-as karika. A film végi leszámolás ultrabrutáis. Aki látta a Hullajó című film végi fűnyírós leszámolást, az bár kisebb méretekben, de ugyan olyan vérengzésre számíthat.

A filmet tehát csak javasolni tudom, azért az erős idegzet kellhet hozzá. Szerintem a játékot nem ismerők is tökéletesen képben lehetnek, bár aki ismeri, az rengeteg ismerős dolgot láthat, szóval az csak külön extra, de e nélkül is remek alkotás. És ez olyan film, amit NEM SZABAD pocsék minőségű kalózverziókban megnézni. Ezt moziban kell látni... hát vagy eredeti DVD-n :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.