Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

KInek mi a véleménye a külömböző EU könyvekről, képregényekről, etc.? A kijövetelük óta mennyire iszerintetek iőtállóak, és a filmekkel való időnkénti ellentmondások mennyit rombolnak az értékükön? Kíváncsi vagyok a véleményekre!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az EU nagy részével az a baj, hogy semmi újítókedv nincs bennük, a filmek elemeit ismételik. ez szerintem nagy baj, de van több üdítő könyv is (Zahn trilógia, Különbéke, fiatal Han Solo trilógia, A Birodalom Árnyai, Darth Maul, a novelláskötetek pl) Amúgy sajnálom, hogy az 1-2-3 részekhez kapcsolódó művekből csak 1-2 jött ki itthon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno eléggé belelkesültem az EU-tól, mert nagyon tetszett a "Történetek Jabba palotájából" cimű novellás-kötet. Később megvettem a "Történetek..." sorozat másik két itthon megjelent részét, illetve elkezdtem a képregényeket bujni. Az első közülük a Darth Maul-os volt, melyben a Sötét Nap nevü bűnszövetkezettel számol le. Baromi jó stilusa van, ugyhogy a képregényekre is rákattantam, majd a különféle enciklopédiákra.

Aztán egyik csalódás követte a másikat. Hamar kiderült, hogy a legtöbb SW könyv biza meglehetősen gyatra minőségű, de még a jobbak is tele vannak kinos marhaságokkal (pl: Az új lázadás). A képregényeknek is sikerült néhol rendesen alulmulniuk magukat (némelyiknél a rajz borzasztó, lásd a Jabbás kötetet, néhol meg a story: Vader és Maul klónja megküzd egymás ellen :shock: ) Nem is veszek jó ideje képregényeket.

Azóta nem nagyon ölök bele energiát, hogy kövessem az EU-t. Én inkább maradok a filmeknél. De érdekességnek jó az EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira istenítik ezt a Zahn trilógiát, hogy egyszer esküszöm elolvasom :)

 

hidd el, megéri! egy-két dolog már furcsa az 1-2-3 óta, de izgalmas sztori. 7-8-9nek viszont teljesen alkalmatlan lenne (hiába is reklámozta így a magyar kiadó)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én, mint szerintem sokan mások, nyomon követem az EUt, hiszen míg a filmek elég ritkán jönnek ki, addig ki ki kell elégíteni az elvonási tünetekre utaló jeleket. Csak így lehet kibírni két film, vagy mást már évad, közti részt. Jók a könyvek, bár egy rakás **** is van köztük, de vannak mesterművek is szerencsére. És a képregényekkel sincs semmi bajon általában. Csak annyi h mindig a legrosszabb részeket veszik meg itthon és fordítják le magyarra. Na mind1. Azért én szeretem az EUt!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretem az EU-t!

Sok-sok regény mind ott van a polcomon. Olvasom őket. Amíg olvasom szórakoztat. Utána úgyis elfelejtem, csak a főtörténetre emlékszem. Én még olyan marhaságokkal nem találkoztam, hogy Palpatine-t klónozzák a Jedi után. Csak igényes EU-kat olvastam. Azok tetszettek. Legjobban azok tetszenek, amik szorosabban kapcsolódnak a filmekhez, mégsem szól bele, csak kiegészíti. Amin az ember elmélkedik azt kiegészíti. Ilyenek Pl: Történetek a fejvadászokról. Ami azt írja le, hogy az ep5 alatt, a fejvadászok, külön-külön, hogy indulnak el a fejvadászok Solo-ért. A vadászó árnyék is kiváló. Az az ep1 előtti közvetlen 3-4 napot írja le. Belekeveredik Obi-Wan is. Aztán úgy van vége, hogy Obi-Wan visszamegy Qui-Gonhoz és Mondja neki. pakolj, megyünk a Naboo-ra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ep1 előtti közvetlen 3-4 napot írja le. Belekeveredik Obi-Wan is. Aztán úgy van vége, hogy Obi-Wan visszamegy Qui-Gonhoz és Mondja neki. pakolj, megyünk a Naboo-ra :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

:):D:D

 

Nekem csak a zsiványkommandó négy kötete van meg, plusz a "Han Solo a birodalmi ügynök" című :( A zsiványkommandó nem is volt rossz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zsiványkommandó nem is volt rossz...

 

Viszont a Han Solo trilogiára akkor sem tudnának rávenni ha ingyen adnák aztokat a könyveket. Azért a túlzásnak is van határa. NEm is tudom melyik könyvben hal meg Chewie... LOL.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zsiványkommandó nem is volt rossz...

 

Én azt nem bírtam olvasni. Nekem hihetetlen unalmas volt. Jobbra repül, balra, fordul. Monoton leírása, hogy miket csinálnak, nem is jutottam tovább az első fejezetnél, valami próba küldetés, vagy gyakorlás, kikészített. Nagyon untam

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az ep1 előtti közvetlen 3-4 napot írja le. Belekeveredik Obi-Wan is. Aztán úgy van vége, hogy Obi-Wan visszamegy Qui-Gonhoz és Mondja neki. pakolj, megyünk a Naboo-ra :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

:):D:D

 

Nekem csak a zsiványkommandó négy kötete van meg, plusz a "Han Solo a birodalmi ügynök" című 8) A zsiványkommandó nem is volt rossz...

 

Nemtom tudod-e, de a "Han Solo a birodalmi ügynök" egy magyar 'hamisitvány' :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet nem volt rossz. Egyébként meg az űrcsata leírásokat nem lehete érlvezetesen visszaadni. Ezek vizuális élmények. Az éppen ki merre dől típusú leírások, elég vérszegények imho.

 

Ez igaz, tény lehet, ha átugrom utána jobb a könyv.

 

Egyébként ez az imho minek a rövidítése, Jelentéséből ítélve olyan lehet, mint az szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy egy magyar emberke követte el mindenféle jogdíj kifizetése nélkül.

 

Én ezt akkor se tudom elhinni :( Dale Avery álnéven? Mintha rémlene, hogy a fickó több könyvet is írt. Erről tudott a Lucasfilm egyébként? Gondolom nem 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy egy magyar emberke követte el mindenféle jogdíj kifizetése nélkül.

 

Én ezt akkor se tudom elhinni :) Dale Avery álnéven? Mintha rémlene, hogy a fickó több könyvet is írt. Erről tudott a Lucasfilm egyébként? Gondolom nem :(

 

Én még kettőről tudok:

Dale Avery: Han Solo és a fejvadászok (Valhalla Páholy Kft.)

Dale Avery: Han Solo háborúja (Valhalla Páholy Kft.)

 

Természetesen ezek se hivatalosak 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avery féle kalózkötetek még egész olvashatók, bár 1-2 túlzás azért van bennük (Palpatine-nak itt is van fia 8) ) Szerintem a hamisítványok közül A Jedi hatalma a mindent alulmúló gané. Az tényleg borzalom. A Star Wars Junior ahhoz képest irodalmi Nobelt érdemel :((pedig azt se értem, azt hogy sikerült hivatalosan elfogadtatni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik fórumon belebonyoldotam egy elég "érdekes" vitába. Többen azt állitják, hogy Lucas a Thrawn trilógiát hivatalos ep.7-8-9-nek fogadta el. Gyakorlatilag egyenértékű a filmekkel. Tudtommal ez a magyar kiadó hülyesége... ti mit tudtok ezügyben? Van arra bármi bizonyiték, hogy Lucas ilyet mondott volna? És az ellenkezőjére? Előre is köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint ez a Thrawn trilógia :) Annyit hallottam már róla, de még nem olvastam. Valaki leírná pár mondatban, hogy miről szól?

 

Hmm... mintha még anno beszurtam volna a trilógia nyitódarabjának a képregény-változatát... abban például elég jól össze van foglalva :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.