Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Nekem a régi megvan, de ha a belseje ugyanaz, akkor biztosan nem veszem meg. Nem tudom, mi hiányzik a 91-es fordításból, de ha újrafordították volna az eredetit, talán szántam volna rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, volt róla szó, rémlik, de konkrétumra nem emlékszem, majd visszakeresem. Remélhetőleg kiadják az utolsó kötetet is, és akkor hozzárakhatod a többihez :) Piszok drágán vettem meg évekkel ezelőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új is lesz, és kb. fele annyiba fog kerülni :) 3500-ért vettem, így a fele tűnik reális árnak. Nem tudtam akkor ellenállni neki, mert egyik kedvencem. Ráadásul 12 másik könyvvel együtt vettem meg, így otthagytam a harmada fizetésem akkor. Ez 4 éve volt kb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits újra kiadta a Thrawn trilógia első két kötetét. Izgatottan bementem a legközelebbi veszprémi könyvesboltra (kb másfél percre van ).

Melyik könyvesboltba? Sajnos hozzám legközelebb is a pláza van, oda meg nem szívesen járok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits újra kiadta a Thrawn trilógia első két kötetét...

Mennyiért adták?

Ha jól emlékszem 1800 Forint.

 

A Szukits újra kiadta a Thrawn trilógia első két kötetét. Izgatottan bementem a legközelebbi veszprémi könyvesboltba (kb másfél percre van ).

Melyik könyvesboltba? Sajnos hozzám legközelebb is a pláza van, oda meg nem szívesen járok.

Sajnos a plázában van a legjobb könyvesbolt, és az is van a legközelebb hozzám. Én se szívesen járok oda, tömegiszonyom van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis kritika: most értem a végére a Darth Maul: Vadászó árnyéknak. Egész jó könyv volt, de ez megint egy olyan EU, amit nem sűrűn fogok figyelembe venni, max csak egy-két elemét. Mert bár a történet izgalmas volt, a felépítése nem tetszett. Példáúl Qui-Gon Jinn és Obi-Wan Kenobi bevétele a történetbe alaposan fölösleges volt. Kenobi szála olyan össze-vissza, hogy az már fáj. Hirtelen jelenik meg, semmi felvezetés, csak hopp, Qui-Gon Windu és Yoda dumcsiznak (nem is tudtam, hogy Qui-Gon olyan prioritásban volt, hogy vele Yoda és Windu olyasmit is megosztott, amit a Tanács többi tagjával nem), aztán hopp, Qui-Gon maga helyett elküldi Kenobit egy eltűnt Jedi mester és a padawanja után egy méltán közveszélyes helyre (ez csak úgy alapból Qui-Gonra val :D ). Kenobi eztán jobbra-balra furikázgat, azt szevasz, semmi érdemlegeset nem mutat fel (mivel a filmbe se tudott semmit Maulról ez helyén való, de akkor meg minek kellett bele?). Aztán putty véget ér a szála, mert vége a könyvnek, erről az igen fontos küldetésről nem is jelent a Tanácsnak, a két halott Jedi meg nem is izgatja Qui-Gont igazán... se Obi-Want, pedig elméletileg a barátja volt Darsha.

A történet vége is felemásra sikerült. Egyrészt már az elején biztos volt, hogy nem menekülhet meg a trió, de amikor a végén Lorn már Palpatine-t is ismeri, az már fájt. Ráadásul, Darth Maul ezerszer elmormolja magában, Sidious mennyire nem szereti a kudarcot, így meg úgy bünteti. Hát, a vége alapján egyértelműen kudarcot vallott, mégse említi sehol a könyv, hogy ezért járt volna valami. Harmadrész Lorn mellé fogása a lézerrel. Ha én egy Sithet üldöznék, és látom, hogy tökéletesen rá tudok lőni, akkor teljes energiájú lövést adok le, nem kábítót.

Ja és a föld alatti lények leírása egy az egyben ráillik az Alien 4 új szörnyére :D

Összességében nem rossz könyv, élvezhető, amíg a vége felé nem kezd erőltetté vállni az apró logikátlanságok és a kényszerű vég miatt, no meg Obi-Wan abszolút fölösleges történeti szála miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz könyv, vannak ennél számomra kevésbé tetszők.

Ennek ellenére még nem tudtam magam rávenni, hogy újra elolvassam, pedig jó rég volt már a kezemben. Érdekesség, se semmi extra. Obi-Wan megjelenését a történetben furcsálltam, végig az volt az érzésem, hogy azért szerepel a könyvben, hogy filmes személy is az aktuális események szereplője legyen. Ez igaz Yodáékra is, de kevésbé volt zavaró a jelenlétük. Ők valahogy jobban a háttérben maradtak, nem folytak olyan szinten bele a sztoriba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nekem, pont Obi-Wanék felbukkanása miatt tetszett a könyv. Ha nem lenne, egy középszerű felejthető sztori lenne, ami meg sem ragad bennem. Az alap, hogy a Neimoidik között van egy gyáva áruló, nagyon jó, ráküldi Sidi Mault tökéletes, Majd Obi majdnem rájön mindenre. Arra emlékszem, hogy az feltűnt neki, hogy egy fénykard használó garázdálkodott arra.

A vége nagyon bejött nekem, QG mondja megyünk a Naboo-ra :?

A könyv befejezése után azonnal meg kellett néznem a Baljóst!

Szerintem óriási könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Darth Bane-ről szóló könyv, jövőre!

 

http://starwars.com/eu/lit/novel/news20051130.html

Eddig elég kétes volt, hogy megjelenik-e valaha is. Előszőr bejelentették, hogy egy 9 részes sorozatot jelenítenek meg a Sith háborúk idejéről. Ezt a sorozatot aztán áthelyezték negyven évvel a filmek utánra ( ezzel ez lesz az eddigi legkésőbb játszódó EU történet. ). A fanok persze háborogtak, és erre kitalálták, hogy akkor 2 részes sorozat lesz az Új Sith Háborúról: egy könyv Elizabeth Hand által ( aki a 12 majom könyvváltozatát írta ) és egy Drew Karypyshyn által. Már el is kezdődtek a munkálatok, amikor Elizabeth Hand visszamondta az egészet, és ezután megint úgy nézett ki, hogy az egészből nem lesz semmi. De most végre kiderült, hogy legalább 1 könyvet kapunk. :)

Drew Karypyshyn írta a KOTOR 1 történetét, ami annyit jelent, hogy az író nagyon jól ismeri az EU-t és a filmeket. Darth Bane-ről, és az egész Új Sith háborúról eddig csak 1 képregény és egy novella volt, ahhoz képest, hogy Lucas is többször utalt rá.

 

Sajnos a magyarul megjelenő könyvek késni fognak, vagyis ebben a hónapban már nem jelenik meg itthon az új Zahn könyv. :):o:D

 

 

Szűkös szabadidőmben elkészítettem újabb beteg agyszüleményemet: egy teljes skywalker családfát, amin rajtavan mindenki aki az EU-ban vagy a filmekben feltűnt családtagként. Kíváncsi vagyok azoknak a véleményére is, akik nem követik nyomon az EU-t, hogy mit gondolnak arról, hogy ennyire ( talán túl sok ) rokonról van információ.

 

túlnagyképfájl

Elég nagy ( kb 3000 x 2000 pixeles 1 megás jpg fájll ) talán túl áttekinthetetlen is.

Kicsit kisebb méretben:

http://img227.imageshack.us/img227/333/familys8dw.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eeeeezzzz, hi-he-tet-len :)

Sheltay Retrack, az ep3-ban egyszer látni, erre ő Winter anyja, és mellesleg Wintert is adoptálta az Organa család? Hát engem már ez mellbe vágott. Tycho Celchu meg mikor vette el Wintert?

Bail Antilles apasága viszont szvsz nagy hülyeség. A fickó alig néz ki negyvennek (se). Az ep1 idején. Bail is kábé negyven, az ep3 idején és a felesége sem tűnik idősebbnek. Akkor hogy a túróba lehetne az apja Brhenak és Raymusnak (aki színtén max negyven).

És ha már itt tartunk Raymus Antilles és Colton Antilles. Colton nem a Jeremy Bulloch által alakított fickó volt az ep3-ban (jó, névrokonok lehetnek)? Ebben a családban öröklődik a Tantive IV? Plusz Raymus még a sógora is Organa feleségének? Dehát akkor Colton Antilles Leia unokatestvére...

Ez meg már mindennek a teteje, hogy Han Solonak meg van egy x gyereke? Danielle Kieran. Mit szólt ehhez Leia?

Jacen Solo és Tenel Ka összegázasodása viszont várható volt.

 

Amúgy gratula, ez bámulatos munka. Lehetne egy magyar változat is :) :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bámulatos!

Bevallom, a filmen kívüli karakterek közül nagyon keveset ismerek.

Antilleseknél nekem se világos pontosan mi van. Raymus az apja annak akit Vader megfojt a Tantive 4-en?

Azt hittem Raymust fojtja meg, simán kinéz ott 20 évvel öregebbnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tycho Celchu meg mikor vette el Wintert?

17 ABY-ben

Bail Antilles apasága viszont szvsz nagy hülyeség. A fickó alig néz ki negyvennek (se). Az ep1 idején. Bail is kábé negyven, az ep3 idején és a felesége sem tűnik idősebbnek. Akkor hogy a túróba lehetne az apja Brhenak és Raymusnak (aki színtén max negyven).

Bail Antilles 55 az ep3-ban, Bail organa 50, Breha pedig csak 30, vagyis Bail Antilles 25 éves volt amikor a lánya megszületett.

És ha már itt tartunk Raymus Antilles és Colton Antilles. Colton nem a Jeremy Bulloch által alakított fickó volt az ep3-ban (jó, névrokonok lehetnek)?

Raymus Antilles legjobb barátja volt Colton (akit Jeremy Bulloch alakított), és ezért róla nevezte el a fiát, akit Vader megfojt. A két Colton nem rokona egymásnak, és nem is ugyanaz.

Ez meg már mindennek a teteje, hogy Han Solonak meg van egy x gyereke? Danielle Kieran. Mit szólt ehhez Leia?

Leia nem tud róla, és Han csak 17 volt amikor... mellesleg valószínüleg ebből az infóbol infinities lesz, mert a szerepjátékos újságot amiben Danielle Kieran feltűnt a Lucas Licencing nem akarja elfogadni canonnak.

Jacen Solo és Tenel Ka összegázasodása viszont várható volt.

És az hogy gyerekük lesz? 27-én kiderül a neve.

Lehetne egy magyar változat is :D

Majd ha lesz időm lehet hogy csinálok magyar verziót, de nem sokminent kéne átírni. ( A BBY-ket azért nem írom át YCE-re )

 

Kössz a dícséretet Dzséjt és lokatelli!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tudja valaki hogy hol lehet megvenni a Star Wars: The Ultimate Visual Guide-ot MOn?Angolul.

Vagy hogy melyik tuti helyről lehet megrendelni?

Gondoltam hogy az angol amazon, de sztem ide nem szállítják ki.

Álmaim könyve az a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Helósztok!

 

Én igyekesztem minden EU-s könyvet elolvasni, ami megjelent magyarul, de sajnos a szolnok megyei könyvtár is hiányos, ahogy a tudásom is. Éppen ezért, Modi, kérhetnék tőled valamit? Egy olyan táblázatra lenne szükségem, amelyik az EpVI után játszódó, magyar nyelven megjelenő történeteket időrendbe teszi.

 

Azt tudom, hogy a Különbéke az első. Ezekből a felsorolásokból kihagyhatod a történetek Jabba palotájából, meg az ilyeneket, csak is azok érdekelnek, melyek az Új Köztársaság megalapítását meg a Jedi-rendet tárgyalják. Nem tudom meg lehet-e valósítani... egyszer már olvastam őket, de akkor nem kronológiai sorrendben. Most szeretném így is megtenni.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helósztok!

 

Én igyekesztem minden EU-s könyvet elolvasni, ami megjelent magyarul, de sajnos a szolnok megyei könyvtár is hiányos, ahogy a tudásom is. Éppen ezért, Modi, kérhetnék tőled valamit? Egy olyan táblázatra lenne szükségem, amelyik az EpVI után játszódó, magyar nyelven megjelenő történeteket időrendbe teszi.  

 

Azt tudom, hogy a Különbéke az első. Ezekből a felsorolásokból kihagyhatod a történetek Jabba palotájából, meg az ilyeneket, csak is azok érdekelnek, melyek az Új Köztársaság megalapítását meg a Jedi-rendet tárgyalják. Nem tudom meg lehet-e valósítani... egyszer már olvastam őket, de akkor nem kronológiai sorrendben. Most szeretném így is megtenni.

 

Donát.

 

4 ABY

Kathy Tyers: Különbéke

5 ABY

Darth Vader kesztyűje sorozat (ezt ugord át)

6 ABY-től 8 ABY-ig

Michael A. Stackpole: X-Wing sorozat:

- Zsiványkommandó

- Wedge játszmája

- A Krytos Csapda

- A Bacta háború

- Lidérc osztag

- Vasököl

8 ABY

Dave Wolverton: Szökevények

9 ABY

Timity Zahn: Thrawn trilógia:

- A Birodalom örökösei

- Sötét Erők ébredése

- Az utolsó parancs

11 ABY

Kevin J. Anderson: Jedi Akadémia trilógia:

- Új Rend

- Sötét Oldal

- Az Erő bajnokai

12 ABY

Barbara Hambly: A Jedik gyermekei

Kevin J. Anderson: Sötétkard

13 ABY

Barbara Hambly: Alkonybolygó

14 ABY

Vonda N. McIntyre: A Kristálycsillag

16 ABY

Michael P. Kube-McDowell: A Fekete Flotta fenyegetése trilógia (csak a cím ilyen rossz)

- Fekete Kard

- Hazugságok pajzsa

- A zsarnok erőpróbája

17 ABY

Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás

18 ABY

Roger MacBride Allen: Korélia - trilógia

- A koréliai rajtaütés

- Seloniai veszedelem

- Leszámolás a Középpontban

19 ABY

Timothy Zahn: A Thrawn Keze ciklus

- A múlt kísértete

- A jövő látomása

22 ABY

Kevin J. Anderson és Rebecca Moesta: Ifjú Jedi Lovagok sorozat

- Az Erő örökösei

- Árnyakadémia

- Az elhagyottak

- Fénykardok

- A legsötétebb lovag

- Ostrom alatt

 

Elgépelések előfordulhatnak... Az ABY azt jelenti, hogy hány évvel az ANH után játszódik. (Próbáltam táblázatszerűen, de nem működik a TAB )

Jó olvasást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, nagyon rendesek vagytok. Ahogy elnézem csak ez a fekete flotta fenyegetése trilógia maradt ki, a többit olvastam. Nem ebben keresi Luke az anyját?

 

Még egyszer köszönöm, Modi :o s persze neked is, Dzséjt :)

 

Donát.

 

De ebben keresi az anyját, persze a végén kiderül, hogy csak félrevezették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.