Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Én egy kicsit Haragszom az EU művek irójára

mert teljes egészében kihagyták Kyle Katarnt a könyvekből :yeah:

Dark Forces, Force Heretic I, Star Wars Tales, The Unifying Force, Joiner King, The Unseen Queen, Swarm War...

Még a Star by Star-ban is szerepelt volna, csak a kedves író meg akarta ölni, de a LucasArtsnak még tervei voltak vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most kezdtem el olvasni (természetesen angol nyelven) az egyik clone wars regényt, a Jedi Trial-t. Röviden annyit a történetről, hogy Palpatine elküldi Anakint és egy Jedi-mestert, név szerint Nejaa Halcyont a Praesitlyn-re, ahol az lesz a feladatuk, hogy klónkatonáikkal megvédjék a Praesitlyn-i köztársasági kommunikációs központot a szakadárok droidhadseregétől.

Érdekes történetnek ígérkezik, de mivel nem olyan jó az angol tudásom ezért egy kicsit nehézkesen megy az olvasása. Nagy kár, hogy a klónháborús regényeket nem fordították le magyarra :peace:

 

De azért reménykedem, hátha lefordítják a Sith-ek bosszúja érdekfeszítő Sequel-jét, a Dark Lord: The Rise of Darth Vader-t. Engem is, ahogy sokan másokat is ez a regény érdekelne a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:? azt viszont nem értem, hogy a könyv borítóján azt írja, hogy Anakin itt még csak padawan, pedig a könyv elején Anakinnek már nem padawan hajviselete van, hanem olyan , amilyen az ep 3-ban.

Ha nem akarod lelőni a poént, ne olvasd tovább ezt a bejegyzést:

SPOILER

A könyv végén ütik lovaggá Anakint.

SPOILER VÉGE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy Palpatine elküldi Anakint és egy Jedi-mestert, név szerint Nejaa Halcyont a Praesitlyn-re

Hopp, egy számomra érdekesebb EU szereplő is előjön egy könyvben? No akkor feljegyzem az elolvasandó könyvek közé (aminek várható ideje a következő két évben lesz valamikor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a többszintes Slave I már nekem is enyhén szólva túlzás volt.

 

A Darth Maul szerintem meg túlságosan el van húzva. Minden szereplő csak töketlenkedik, Maul egyenesen megsemmisíthetetlen, mint egy Terminator, és végül a főhős naná, hogy Palpatine-ba szalad bele. Miért is ne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a klon is jo arc ahogy ott dühöng a Birodalom örököseiben :D

amikor nem tudja kinyirtni Thrawn-t

Ne is mondd... ma vettem meg az első kettő kötetet, csak okulva abból ahogy a harmadikkal jártam, inkább nem kezdek neki amíg nincs meg a beszámolóm, meg pár dolog amit ígérgetek erre-arra...

(röviden: annyi történt, h Kenderesen nekiláttam este vacsi után olvasgatni (este 8 körül) és egyszer csak az zökkentett ki hogy az összes kakas kukorékol....)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam! :D Ez mit is jelent ponotsan?

 

Azt, hogy egy magyar emberke követte el mindenféle jogdíj kifizetése nélkül.

Hm! Hm. Hm. Ezek az ilyesmik már régóta érdekelnek. Ha valami nem elég sikeres ahhoz hogy Lucasék fülébe jusson a rajongók áradozása, akkor azt lehet jogdíjasdi nélkül?

 

 

Jó persze tudom előbb fejezzem be a Hősöket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrést ja, fejezd be a Hősöket, másrészt, letsezel egy megfelelő összeget a kiadó asztalára, meg mellé még jól meg is dumálod velük, hogy miért is lenne nekik jó ezt így kiadni, aztán csak annyi a trükk, hogy Star Wars helyett Csillagok Háborúja lesz a címe és szevasz tavasz. Ugyan így jelennek meg a mai napig is a nem hivatalos Terminátor könyvek Halálosztó 2029 címen, vagy két-három évvel ezelőtt az Idegen: A végső vesztes a Halál, ami alapból Aliens könyv volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Star Wars helyett Csillagok Háborúja lesz a címe és szevasz tavasz. Ugyan így jelennek meg a mai napig is a nem hivatalos Terminátor könyvek Halálosztó 2029 címen, vagy két-három évvel ezelőtt az Idegen: A végső vesztes a Halál, ami alapból Aliens könyv volt.

Hehhh? Aliens néven adták ki azt amit Alien néven nem lehetett? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy EU-ügyben találtam egy nagyon kedves dolgot. Ugye volt egy csomó EU (élen Boba Fettel) amit a prequelek jól áthúztak. Viszont itt van a banner közepénél a chiss kékség aki viszont határozottan megtréfálhatná az EUt:)

 

Na, ugye azt mondogatta (még az ep1 előtt) hogy tíz évet adjanak neki. Ez akkortájt annyit jelentett, amennyit..... viszont azóta meg elkészült néhány film, többek közt az AotC. És abban egy értelmes, normális, satöbbi klón kifejlődésére pont tíz évet számolnak :D Hehe. Ráadásul a Kamino mint 2002-es bolygó nem hiszem h bármelyik korábbi szereplőnek eszébe jutott h ott is keresse Thrawnt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért keresték volna ott? Ezt nem értem. Amikor a tíz évet először kezdte, akkor már rég Birodalom volt. Szerintem.

Ne felejtsd el, ez a tív év visszaszámlálás már nem a trilógiában szerepel, hanem a duológiában, az pedig nem olyan régi. Na most nem emlékszem, hogy pontosan mikor jelent meg A jövő víziója. Lehet, hogy ebben szándékosság van, mert már a könyv írásakor is megvolt a háttérben, hogy tíz év kell a klón kifejlődéséhez.

Gondolj az Outbound Flightra, ami prequel idején játszódik és akkor ő odahaza már nem kisgyerek. Most épp azt sem tudom megmondani, hogy milyen rangban volt akkoriban otthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor elég régi és érdekes :hmm:

 

Lentebb volt már szó róla. Zahn legújabb regénye, magyarul még csak híre sem nagyon van. A Kirajzás tervről szól. Erről csak néhány mondat volt A jövő víziójában, de TZ-t felkérték, hogy írja meg (ha jól tudom, de ebben nem vagyok biztos). És lőn :) Vagyis a szereplői: Thrawn, C'baoth, Doriana, és ha már prequel, akkor Anakin és Obi, de róluk Modi azt írta, hogy hamar kiszállnak a sztoriból. Aztán a végén Car'das lesz a főszereplő :yeah::) Nem tehetek róla, bírom a csempészeket :) Ez lesz az első angol nyelvű könyv (életem elsője), amit a közeljövőben elkezdek olvasni (khmm, a közeljövőbe belefér mondjuk néhány hónap?).

 

A fene, már megint víziót írtam látomás helyet. Most már azért sem javítom ki. Mivel angolul vision van a címben, így folyton azt használom a magyarban is.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.