Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Hát nekem Dooku, akármit is talál ki egy EU író. :P

Ha már Lucas keze van benne, akkor valószínűleg nem az író találta ki :cool:

Egyébként meg a filmből nem egyértelmű, ki volt, tucatnyi vita volt már erről, és nem volt végül 100%-os megegyezés :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh... ez tényleg nagyon erőltetett!

 

 

A jediknek tudva levően nem lehet saját tulajdonuk, erre ennek a Sifo Dyasnak volt annyi spórolt pénze hogy hadsereget rendeljen. Vagy kaminoiak hitelbe is gyártanak? Nekem ez igy nagyon LOL. Ráadásul valahogy az egész olyan fura... márminthogy nem Palpi rendeli meg tudatosan elöszőr, hanem csak átveszi az ötletet... eléggé lealacsonyitja ez a karakterét imho.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

 

Tehát ugye ahogy Donát mondta, Syfo-Dyas rendelte meg mégpedig azért mert ő rájött arra amire a Jedik nem, hogy a Sith-ek nagy fenyegetést fognak jelenteni.Ugye megjelent Darth Maul és utána úgymond biztosítéknak megrendelte a klónsereget titokban.Erről Yodáék találnak egy felvételt a Kaminon.Namost Dooku ekkor még Jedi és jóban van Dyassal.Mindketten aggódnak a Jedik vaksága miatt és hogy nem veszik komolyan a veszélyt.Mikor Dooku átáll a sötét oldalra elmondja Palpinak a klónsereget és megkérdezi, hogy leállíttasa-e a gyártást, Sidious azt válaszolja, hogy ne mert felhasználják majd a terveikhez a hadsereget, viszont mondja Dookunak, hogy ölje meg Dyast, nehogy idő elött kiderűljön a klónok léte, mert ők még nem voltak kész a megfelelő számú droidsereggel.

Tehát Dyas a Köztársaság védelmében rendelte meg őket, mert ő már tudhatta, hogy ők nem katonák, ők nem tudják megvédeni a Köztársaságot támadás esetén.

 

 

 

Köszi Donát. Ez annyira eröltetett egyébként.

 

 

minek rendelne egy Jedi hadsereget? Ez eleve ellentétben áll a rend nézeteivel

 

Egyáltalán nem erőltetett.Teljesen logikus a könyvet olvasván.De mondom nem csak erről van szó.Minden amin vitázunk már két éve kiderűl ebből a könyvből.Most már majdnem a végén járok(tényleg letehetetlen, nagyon jó), és mondhatom a legjob EU sőt én nem is tekintem annak, hanem a filmek kiegészítőjének.Úgy képzeld el mintha a Sithek bosszúja mondjuk a 2. rész ez meg az első lenne.Van egy olyan gyanúm, hogy Lucas azért nem magyarázott meg pár dolgot az EP 3-ban, mert ebben a könyvben benne van.Érezni rajta Lucas keze nyomát.Minden klappol.PL nagyon jó benen ahogy Palpi mindig egy lépéssel a Jedik elött jár.Nagyon jó az öreg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh... ez tényleg nagyon erőltetett!

 

A jediknek tudva levően nem lehet saját tulajdonuk, erre ennek a Sifo Dyasnak volt annyi spórolt pénze hogy hadsereget rendeljen. Vagy kaminoiak hitelbe is gyártanak? Nekem ez igy nagyon LOL. Ráadásul valahogy az egész olyan fura... márminthogy nem Palpi rendeli meg tudatosan elöszőr, hanem csak átveszi az ötletet... eléggé lealacsonyitja ez a karakterét imho.

Neked is azt ajánlanám olvasd el a könyvet.Egyáltalán nem erőltetett.A fizetés is meg van magyarázva.

Ja és ismétlem Dooku-ra sincs bizonyíték.Sehol nem mondják a filmben hogy ő rendelt innentől kezdve a Dookus elmélet is csak elmélet marad.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész nagyon durván lealacsonyitja Palpatine tervét... nekem nagyon nem tetszik még akkor sem ha klappol minden. Ez pont az SW vezérfonalát rugja fel a szememben... eléggé elvette a kedvem a regény olvasástól, de azért majd egyszer talán majd előveszem.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és a másik ami miatt nagyon nem tetszik

 

Yoda a legnagyobb Jedi, ez teljesen egyértelmü a filmekből és része a koncepciónak... ő Palpatine ellenpólusa. Mi az hogy ő nem érzi meg, hogy baj van és még az ep.2 elején is csak annyit tud mondani, hogy "a sötét oldal elhomályositja a jövőt", mire ez a Sifo akkora májer, hogy már TIZ (!) évvel korábban vágja, hogy hadsereg kell ide? Több szinten rúg bele az SW mitoszbe ezaz elmélet szerintem

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Telejsen egyetértek Bomarral

 

Ez a Syfo látnok is volt? Honnan tudta, hogy 10 évig ráér a sereg? És ha két év múlva kirobban a konfliktus? Aztán mi van az Order 66-al? Azt is Syfo rendelte meg? :cool: És miért pont Dooku-val szövetkezett és nem a legfőbb Jedikkel? Elemi kérdések... Ami itt még nagy csorbát szenved, az Sidious nagy terve. Ok, hogy háborúznak a szepik, de kik ellen? Vagy azokkal a semmire se jó droid katonákkal akarta kinyíratni a rend tagjait?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Sidious tervének ugy van csak értelme ha mindkét oldal erős és a Köztársaságnak megvannak a megfelelő eszközei hogy végül győzzenek... ennek igy viszont nincs értelme... Sidious ennyire nem számolhatott mellé imho.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Az Order 66-ra az a magyarázat, hogy a háború vége fele már 3. generációs klónok harcoltak(ez benn van a könyvben), tehát az első szériába nem kellett beleplántálni a parancsot.Ez nincs a könyvben ,de szerintem így lehetséges.A kérdéseitek különben jók, én sem fogadtam csak úgy el a könyv által elmondottakat.

Tehát a következőképpen képzelem el.Sidious ugye ki akarja írtani a Jediket és a Köztársaságból diktatúrát akar ahol ő a császár.Namost erre voltak tervei.Induljunk az Ep1-ből ki.Van Sidi és Darth Maul.Namost Palpi első lépése az, hogy kancellárrá váljon.Emiatt kirobbantja a naboo-i konfliktust.Ekkor még szerintem esze ágában sincs az, hogy majd Anakint átállítja.Viszont megölik Mault.Ekkor Dooku-val szövetkezve, kitalálták a szeparatista mozgalmat, és amikor ez majd jól megerősödik ,és lesz rengeteg harci droid ,akkor megtámadják a Köztársaságot.Palpi ugyanúgy teljhatalmat kapott volna.A jediket meg ha le nem is győzték volna, nagyon meggyengítették volna őket.Ne feledjük, hogy a klónháborúkban rengeteg Jedi meghalt a droidok által.Palpi átveszi a hatalmat és kész.Szerintem ez lehetett az eredeti terv.Ekkor jött a képbe Syfo-Dyas aki megrendelte a klónsereget.Hogy "senki" lett volna?Ilyen alapon akkor Qui-Gon is az volt.A "nagy" Yoda ellenében felismert olyan dolgokat amiről Yodának fingja sem volt.És az idő késöbb igazolta is Qui-Gont.Tehát nem lehetetlen, hogy egy Jedi-mesternek jobb megérzései vannak mint Yodának.

Most jön Palpatine zsenialitása.Felhasználta az általa addig nem ismert klónsereget a saját céljaira.Tehát nemhogy kicsinyítené, hanem növeli ravaszságát ez az új "info".

Magyarán, egy új tervet eszel ki a klónsereg tudatában.És ezt a tervet látjuk(a másodikat) a filmekben.

Ez így nekem nagyon tetszik, de elfogadom, hogy nektek nem.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifejezetten érdekes téma ez. Én igy látom:

 

 

Az szinte biztos, hogy Palpatine a kezdetektől teljhatalmat akart magának. Én ugy látom, hogy legitim, galaxis feletti uralomra csak a Szenátuson keresztül tehet szert. Az ep.3-ban el is hangzik, hogy nem uralkodhat ugy hogy nem tudja maga mögött Szenátust, s tudjuk hogy csak 18-19 évnyi Birodalmaskodás után tudta feloszlatni. A Szenátus feletti hatalmat viszont szerintem csak csellel lehet megszerezni.. ha berongyol a droid-sereggel és kinevezi magát Császárnak mindenki ellene fordul, viszont ha a Köztársaságon keresztül csinálja akkor elhitetheti a többséggel, hogy bölcs uralkodó és a Galaxisnak szüksége van rá! És ami a legfontosabb, hogy úgy tünik az ep.1-ben e terv mentén indul el amikor Kancellárrá nevezteti magát... már csak egy karnyujtásnyira van a céltól... miért rendelne droid-sereget, hogy aztán saját rendszerét lerohanja? Mit tudna egy ilyen helyzet után csinálni, ha az egész galaxist az ellenségévé teszi? Nekem ugy klappol, ha a klón-sereg a kezdetektől a terv része volt. Persze elfogadom, hogy van más nézet is.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Syfo Dyas neve max. kétszer hagzik el az EPII-ben! Össze sem hasonlítható pl. Qui-Gon karakterével. Akkor leírom, hogy én hogy gondolom. Sidious megrendelte a sereget egy Jedi tanács-tag nevében, aki valahogy rájött a dologra, ezért kellett kinyírni. Neki volt elég pénze és hatalma ezt végig vinni. Dooku-ra bízta a részleteket; az egyed kiválasztása, stb... Lényegében ilyen egyszerű az egész.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi legitimségéhez annyit, és ehhez szerintem már nem kell spoilergomb, hogy az Ep1-ben arról próbálta meggyőzni Amidalát, hogy írja alá, amit alá akarnak íratni vele... ki tudja, mire kellett volna neki az? Márpedig kellett volna, különben nem veszi annyira komolyan a királynő előkeríttetését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi legitimségéhez annyit, és ehhez szerintem már nem kell spoilergomb, hogy az Ep1-ben arról próbálta meggyőzni Amidalát, hogy írja alá, amit alá akarnak íratni vele... ki tudja, mire kellett volna neki az? Márpedig kellett volna, különben nem veszi annyira komolyan a királynő előkeríttetését.

Ez a téma annyira érdekes, hogy külön topicja van az ep.1 részlegben :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szóval. Ugye volt a droidhadsereg, mely kellett a Naboo megszállásához. És ha akkor több nem is volt? Egyáltalán miként, mikor és hogyan jött létre a nagy klónháborúzó droidhadsereg? Tudjuk ezt pontosan? Nem egészen. Nekem rémlik valami ep2 végi tanácskozás (10 évvel Naboo után, meg majd 10 évvel a klónsereg megrendelése után), ahol egy csomóan felajánlkoztak Dookunak droidokkal és a többi. Szóval ez is egy folyamat volt, ami szerintem párhuzamosan ment a klónos cuccal. Lehet, hogy ep1 végén még semmiféle nagy háborúról nem volt szó, azt a változó körülmények hozták magukkal, Palpi igazodott, vagy másképp tervet kovácsolt abból, ami a tudomására jutott. Piszkosul dörzsölhette a tenyerét, hogy a gaz Jedik rendelték a klónokat. Ő meg szépen elővette a szepi szövetségeseit (akik aztán lehettek a Köztársaság nagy ellenei), és uzsgyi, terveljünk :cool: Vagy valami ilyesmi.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtom hogy szükség van-e a spoiler gombokra, mert nagyrészt a filmeket tárgyaljuk de azért kirakom

Droid-hadsereg az ep.2-ben már van! Annyira, hogy tudnak is jó nagyot háboruzni a klónokkal. Mi csak azt látjuk, hogy pár újabb szövetségest hogy szerez Dooku (a már meglévő több százhoz, ahogy azt a nyitó-szövegből ismerjük), de ő is mondja hogy az új szövetségesek csatlakoznak a droid-hadsereghez. Ezt meg nem is értem: "Piszkosul dörzsölhette a tenyerét, hogy a gaz Jedik rendelték a klónokat." [Edit: Itt jedik alatt a jedi rendet érted?] Mert a Jedik nem rendeltek semmiféle klónokat. Nézd meg milyen fejet vág Windu meg Yoda mikor Obi jelenti nekik, hogy egy klón-sereget csináltak Kaminon. A minta-egyed, vagyis az első klón akire mindenki hasonlit pedig az a Jango akit Dooku kért fel Tyrannus néven a Bogdan holdján (A Tyrannus pedig a sith neve, mint tudjuk). Szerintem Palpatine ezügyben kicsit jobban képben volt, mint a jedik és nem kellett fölöslegesen dörzsülje a kezét :cool:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, volt droid hadsereg, de volt 10 évük is rá, hogy összehozzanak egy akkorát, akik ott már csatázhattak (ha feltételezzük, hogy az ep1 végén még nem rendelkeztek a fél galaxisra való hadsereggel, márpedig korántsem biztos, hogy az ep1-es létszám és az ep2-es létszám megegyezett, szerintem fejlesztettek az évek alatt, mert ha a szepik csak a Naboo-t akarták az ep1 idején lerohanni, minek kellett volna fél galaxisra való hadsereg akkor?), aztán meg jött hozzá a többi szövetséges, amit láthattunk.

Jaj, azt a Jediset úgy értem, ha elfogadjuk, hogy Sifo rendelt (egyes számban, bocsi :cool:), márpedig én elfogadom, és nálam ez a verzió él, nem pedig Dooku :D Vagyis örülhetett a Jedi bekavarásnak :P Így értettem.

A megrendelés és a gyártás elindítása nem feltétlenül esik egybe (nálunk a cégnél is van, hogy megrendelnek valamit, aztán csak fél év múlva kell hozzálátni :)), rendelést Sifo leadta, közben őt lekapcsolták, és jöhetett a gyártás kezdés meg az alany megkeresése. Erről mondjuk könyv hiányában csak teóriát lehet felállítani az eddigi kicsit hiányos infók alapján. Majd az olvasás után tisztább lesz a kép.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, volt droid hadsereg, de volt 10 évük is rá, hogy összehozzanak egy akkorát, akik ott már csatázhattak (ha feltételezzük, hogy az ep1 végén még nem rendelkeztek a fél galaxisra való hadsereggel, márpedig korántsem biztos, hogy az ep1-es  létszám és az ep2-es létszám megegyezett, szerintem fejlesztettek az évek alatt, mert ha a szepik csak a Naboo-t akarták az ep1 idején lerohanni, minek kellett volna fél galaxisra való hadsereg akkor?)

Az, hogy az ep.1 és az ep.2 közötti haderő nem egyenlőe az szerintem is igaz... elvégre ezt látjuk a filmekben is: a fejlesztések terén ott vannak a szürke harci droidok, akikhez még csak hasonlót se láttunk az első részben.

 

De nekem ebből az következik, hogy Palpatine együtt fejlesztgette a két gigászi sereget - elvégre mindkettőt Dooku irányitotta (ha más nem az tény hogy sith néven kérték fel a klón-egyedet)...

Egyébként a te elméleted részben eltér attól, amit az EU könyv ir: legalábbis frenkie irása szerint a droid-hadsereg már eleve tervben volt és csak aztán jött a klón-sereg bevételének ötlete és nem forditva ahogy te irod. Erre irtam én, hogy akkor Palpatine nehézkesen tudta volna a galaxist irányitani hisz ha a droid-hadsereggel rohan le mindenkit, akkor ő a Galaxis ellensége és nem védelmezője, és azért ugy nehézkes legitim hatalomhoz jutni. Az első részből pont az tünik ki, hogy ő a Szenátuson keresztül akar hatalmat, hisz már ott a kezében a Kancellári cim is... miért akarná saját rendszerét totálisan lerohanni? Nem logikusabb kreálni egy külső támadót -Szeparatisták- akiktől aztán hősiesen megvédheti a galaxist, mint bölcs vezető?

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amin itt folyik a vita annak nagy része meg van magyarázva A gonosz útvesztőjében  :P  Tényleg. Aki nem hiszi járjon utána. Előítélettől mentesen természetesen különben a könyv megértése falakba fog ütközni.  :cool:

Mégis hogy van megmagyarázva Palpatine terve... kiváncsian várom a választ! :D Elég nagy és sokkal fontosabb lemaradásaim is vannak olvasás terén, igy ebben az évben már biztos nem ülök neki, de ez érdekelne... márha van kielégitő válasz egyáltalán :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, nézd meg lentebb, ahol a két seregre a párhuzamos szót használom (nem írtam fordítottat sehol sem) :P Tervbe vette előbb, de nem azt jelenti, hogy fél év alatt összedobtak egy szép kis hadsereget, amit aztán láthattunk az ep2-ben, hanem fejlődött. Most, lehet, hogy többet kéne magyaráznom, és akkor egyértelmű lenne, hogy mit akarok írni, főleg, hogy ki lett forgatva az eddigi.

A külső támadót megkreálta-szepik-, mint hősies vezető, kellett neki egy véd banda is (különben hogyan védheti meg a galaxist hősiesen?), ezek lettek a klónok, amit nem maga talált ki, ha elfogadjuk a Sifo-szálat, de nem fér bele a sztoriba, hogy nem ő maga kreálta meg a védelmet is, hanem kihasználta a körülményeket, és lecsapott a klónokra még időben? Főleg, hogy olyan közeliek ezek az időpontok egymáshoz.

 

Palpi pedig abszolút nem volt mindenható, abban volt zseniális (részben), hogy fel tudta használni a maga részére az adott körülményeket és eseményeket, nem mindent maga alakított 100%-ig (pl. az sem az ő kreálmánya volt, hogy Anakin beleszeretett Padméba, de jól tudta a maga hasznára fordítani :D) :cool:

 

Szisz, én tuti utánajárok, mert alig várom, hogy olvashassam :D Előítéletmentesen (semmit sem zárok ki) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droid-klón sereg gyártásban ugy tünik teljes az egyetértés csak én értettem félre ezt a két mondatot: "Piszkosul dörzsölhette a tenyerét, hogy a gaz Jedik rendelték a klónokat. Ő meg szépen elővette a szepi szövetségeseit (akik aztán lehettek a Köztársaság nagy ellenei), és uzsgyi, terveljünk" Bocsika :cool:

Meg egyébként sincs ennek jelentősége... a másik viszont: "nem fér bele a sztoriba, hogy nem ő maga kreálta meg a védelmet is, hanem kihasználta a körülményeket, és lecsapott a klónokra még időben?" Nem, mert ez azt feltételezi, hogy Palpatinnak egyszerüen nem volt terve, csak mákja, hogy egy jedi véletlenül pont sereget rendel ami neki pont jól jön, mert igy pont megtudja szerezni a Galaxis feletti uralmat. Már az ep.1-ben is tetszik milyen számitó, s mily könnyedén megszerzi a Kancellári posztot. Elvárnám, hogy valami épkézláb terve is legyen a jövőre nézve és ne csak ugy várja hogy egy galaktikus sereg majd valahogy az ölébe esik... márpedig klónok nélkül "Teljhatalmat" nem igen tudott volna szerezni. Ha már több száz éve várnak a sithek a felbukkanásra akkor azért én elvárom, hogy Palpatine jól átgondolja ezt a bizonyos felbukkanást...

 

Apró érdekesség: Egy másik hivatalos Lucasfilmes kiadvány szerint (Galactic Crisis) Sifo-Dyast maga Sidious küldte Kaminora klón-sereget rendelni. A szintén Lucas felügyelet alatt készült Klónok támadása könyv szerint pedig maga Sifo-Dyas választotta ki Jangot is :D

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry, ezt tényleg rosszul írtam, de kicsit elkapott a hév, és nem gondolkoztam (szóval rosszul írtam itt) :P

Nem tudhatjuk, hogy nem volt valami terve :D Lehetett akár saját terve is, csak éppen időben tényleg közel vannak egymáshoz ezek az események, és akár lehetett az is, hogy ezt jobbnak találta :D

 

Azért irtó gáz, hogy ennyi ellentmondó infót hoznak ki :cool: Lehet, hogy közben alakítgatnak a történeteken (mint Tolkien, aki szintén folyton átírta a történeteit, aztán van, amiből több változat is fennmaradt), de akkor az egyszerű rajongó mit vegyen standardnak? Max. ami szimpatikus :) Nekem mondjuk itt a könyvbeli Sifo-szál az :P

 

Egyébként eszembe jutott közben még egy dolog, a Sifo-szálhoz: ugyebár Jangot D. Tyranus béreli fel (mivel filmben van, ez tuti), a klónokat Sifo nevű Jedi, mint ahogy ez a filmben elhangzik. Dooku használta a Sith nevét, ezzel nem volt gondja-baja láthatóan, akkor ha ő rendelte a klónokat, miért nem Tyranus néven tette ezt, és miért egy létező Jedi nevében? A kaminoiaknak aztán tök nyolc volt, hogy hívják az illetőt, ha fizet. Az lehetett esetleg, hogy a Jedi Rendet keverje bele a slamasztikába, csak éppen a klónok a Köztársaságnak készültek. Valahol ez nem stim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.