Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Aki pesti, annak így oké. Vidékre kiszállítási díj van, ha személyesen megyek érte, akkor meg nekem BKV jegy jön rá (annyit talán még én sem sétálok le, amilyen távra van bookline bolt a Nyugatitól), szóval ha az Alexandrában lesz majd, akkor inkább kifizetem a teljes árat, mert még mindig jobban járok úgy. Ha meg nem lesz, jöhet a következő variáció :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendeld az én címemre, csütörtökön már hozhatják.

Köszi, de azt is valahogy át kell vennem majd, vagyis el kéne érte mennem, és mostanság inkább nem rohangásznék sokfelé :( Max. kicsit később. Szóval tényleg megpróbálkozom először a hétvégén személyesen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenhol 1600 Ft?

Nem tudom. Szerintem 1990 Ft körül van az eredeti ára. De persze bookline-ról 1600 Ft. Bár nekem nem éri meg ez annyira, mert vidéki vagyok, így rá kell fizetnem 800-at. De akkor is, minél hamarabb kell. És így még kényelmes is. Ki se kell tennem a lábamat a házból :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem hagyom ki, mert ez a regény, meg a Dark Lord (amit egyébként most olvasok angolul) olyan környezetben játszódik, ami nekem a legjobban bejön! Ezt a környezetet úgy nevezem hogy ep3-as környezet :cool: . A Timothy Zahn-féle Thrawn trilógia azért nem jött be nekem annyira, mert a környezete nem olyan túl jó. ep6 utáni eseményeket én már nem csípem annyira. A története persze izgalmas volt, de több ilyen új köztársaság-éra beli regényt én nem olvasok el. Ezért döntöttem úgy, hogy a Jedi-akadémiát már kihagyom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kihagyom. :cool: Valaki írja le a tartalmát.

Ki ne hagyd ember.Adj el valamit a lakásból inkább. :D

 

Ma megvettem reggel 1990 ft-ért és olyan szerencsém volt, hogy alig volt munka és a feléig ki tudtam olvasni.Rengeteg mindenre választ ad ez a könyv, nagyon jól ír a faszi.Pl kiderül ki rendelte meg a klónsereget, Greviousból hogyan lett a szeparatista droidvezér stb.Lejön, hogy milyen jó barátok voltak(Anakin és Obi-van), a Jedik nyomozása is benne van, és az is milyen szörnyű a klónháború.Egyszóval a legjobb EU-s regény, nincsenek benne ökörségek, tisztán kapcsolódik a prequelhez.Remélem a Dark Lord is megjelenik magyarul.

Ja igen és rengeteg minden kiderűl az EP1-2 közötti időkről.Gyakorlatilag ez a könyv teljessé teszi a filmeket.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó persze EU ,de az elején írta, hogy Lucas sokat segített neki.Lucas meg csak ismeri az általa felépített storyt.

Persze. De pl. az nem nagy misztikum, hogy ki rendelte meg a klónokat. Totál egyértelmű, hogy Dooku volt. Persze biztos jó könyv, de mégis csak EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekből elég egyértelmü, hogy Dooku (később az EU-k is nagyrészt ebbe az irányba mentek, állitolag Lucas jóváhagyására ami vicces, mert elvileg ezt a könyvet is a Lucas felügyelte... de kb. ennyi értelme van követni az EU-t... majd kijön egy újabb könyv pár év múlva és abban már megint valaki egészen más fog rendelni :cool:)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookunak köze van hozzá de nem ő.Legalábbis eme könyv szerint.Nem akarom elárulni mert aki nem olvasta annak spoiler lehet.A lényeg, hogy ugyanúgy meg lehet magyarázni ahogy Dookut.Ja és a filmekben hol is van az a rész, hogy egyértelműen Dooku volt?

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a Dark Lord is megjelenik magyarul.

Meg kell jelennie! Ha már ezt kiadták, biztos hogy a Dark Lordot is ki fogják adni majd. Angolul olvasom már egy ideje, és nekem nagyon tetszik a Dark Lord. Például kiderül belőle, hogy kik tudnak Vader múltjáról, hogy ki volt ő. Szóval ez is egy érdekes olvasmány, jó történetvezetéssel. Érdemes elolvasni.

Már alig várom, hogy a Dark Lordról is beszélgethessünk ebben a topikban. De persze a Gonosz labirintusához is hozzászólok majd, ha elolvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel frenkie nincs itt, beírom én:

 

 

Amennyire én emlékszem, Sifo Dyas rendelte meg a klónokat, mert érezte, hogy valami nincs rendben, de nem szólt róla a Tanácsnak, Palpatine viszont rájött, és amikor Dooku átállt, az volt a "Döntő-feladata", hogy ölje meg Diast, ezzel bizonyítva, hogy a Sith-ek oldalán áll. Dooku megölte, kitörölte Kaminot, és ellátogatott Fetthez, felbérelve őt a melóra.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. De pl. az nem nagy misztikum, hogy ki rendelte meg a klónokat. Totál egyértelmű, hogy Dooku volt. Persze biztos jó könyv, de mégis csak EU.

És ha jó könyv, meg SW, akkor el kell olvasni :D

Főleg, hogy baromira benne volt Lucas keze, így már azért nem egy szimpla EU, mint némelyik ócskább regény, ami nekem sem jön be (mert van egy csomó, ami azért elég pocsék).

Mai napig örülök, hogy létezik az EU, bármennyire is nem csíped :P Vannak, akiknek azért ez is sokat adott, a SW univerzum továbbélését és kitágítását, mikor ló**sz sem volt, és az is inkább köszönhető az EU-nak, hogy némi fantáziával megáldott emberkék hozzáírnak ehhez az univerzumhoz saját történeteket is.

Nem kell azért ennyire semmibe venni és lesajnálni az EU-t, mert mégicsak több millió ember számára létező és elfogadott :cool:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.