Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Ez ügyben nekem szimpi az amit Ody irt: vagyis hogy Sidious volt a rendelő álnéven. Anno volt is egy olyan hir az ep.2 elött, hogy Sifo-Dyast eredetileg Sido-Dyas-nak hivták volna csak aztán rájöttek, hogy igy túl egyértelmü a kötödés Sidious-hoz, igy Sifo lett belőle, hogy ne legyen olyan kézenfekvő...

Nekem ez a 'Sidious'-os a szimpatikus :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért rendelte Jedi "álnév" alatt, mert ugyebár a Jedi Rend és a galaxis is úgy tudja, hogy a sithek kihaltak. Kamino meg hiába van a Peremvidéken ha kiszivárog egy ilyen terv és pont sith név alatt akkor oda Palpatine szervezkedése.

Bár ennek meg ellentmond az, hogy mikor kiderül mikor rendelték a klónsereget addigra már ugye ott van Maul :-S

 

Node ettől még én is Palpatine mögé helyezném az egész szervezkedést. Nem hinném, hogy egy jedi csak úgy rendeljen egy sereget kizárva abból a Tanács tagjait illetve Yoda szerepkörét, hogy ő a leghatalmasabb jedi. Bár meglehet, Dyas valahol igen messze lehetett a Magrendszerektől amikor rájött valamire aztán hallva a kaminóiakról rendelt tőlük sereget, de Dooku vagy Palpatine lefülelte oszt így már Dyas nem tudta értesíteni a Tanácsot Coruscanton.

 

Bocs a zavaros fejtegetésekért.......csak tippelgetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem értem a könyv végére és akkor lesz teljes a kép, vagy tán akkor sem :D .

Most nem is tudom hirtelen itt tárgyaljam ki, vagy vonuljak a kapcsolódó topikokba egyből.

 

Egyéni feldolgozása a könyvben eddig olvasottaknak:

A lényeg az, amit Yoda és Obi könyv első felében úgy kikövetkeztet (hangsúlyozom összerakják a mozaikokból), hogy mivel Dooku akkoriban még a tanácsban volt eléggé nyomást gyakorolt Sifo-Dyas mesterre, mert hogy Dooku és Sifo-Dyas barátok voltak. Úgy is vehető, hogy Dooku, akit megcsapott a sötét oldal szele manipulálta, vagyis Sifo úgyanúgy, ahogy az egész Jedi rend egyszerűen félrevezetődött a sötét oldal által. (Végül is Obi sem vette észre Anakinnal mi történik.) Fekete mágiának is mondhatnám. Az egész Köztársaság és Jedi rend belső zavarral küszködött, s mire észbe kaptak a még romlatlan politikusok és Jedik, bár a látásuk nekik is homályos volt, már késő volt.

Yoda még azzal kapcsolatban is óvatos, hogy Anakin-e valóban a kiválasztott, mert szerinte még ez sem állítható egyértelműen, (lehet hogy a kiválasztott apja? :P -a szerk) és pont Dooku az aki az egész próféciát szétterjeszti a Jedik közt. :cool:

 

Nem tudom mennyire kielégítő, arra próbáltam választ adni, hogy a háttérben végül is a sötét oldal mozgatta a szálakat, zavarkeltéssel, akkor is ha egy jedi rendelte a sereget.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes fejtegetések, néhol azonban égnek állt a hátamon a nem létező szőr (szisz, Karrde). Egyszerre itt ez a könyv, és megvilágosodik mindenki a kérdésben. Érdekes, nekem nem kell magyarázni a történteket, a filmből is össze tudom rakni, és nekem az megfelel. Ez nem nyitottság kérdése, nekem az úgy pont jó, ahogy az epizódokból logikusan, és értelemesen következik. Amellett, hogy elfogadom más véleményét, nem értem minek kell bonyolítani ezt az egészet. Főleg egy EU könyv alapján...

 

Nálam így néz ki ez a dolog. Palpadious tervének gerince szerintem már az EPI előtt adott volt. A szenátus élére állni, majd csellel megszerezni a telj hatalmat. Ennek részletei néhol változtak, de a hadsereg felállítása igen fontos része volt, ez biztos. És hogy miért? Egy zsarnok mire másra támazkodhatna, mint a feltétel nélkül engedelmeskedő militáns alakulatokra? Sidious diktatúrát akart, azt pedig szép szóval nem lehet fenntartani, csak erőszakkal. Enélkül ki van herélve az egész terve (mint ahogy Bomarr is írta alább). A két szép szemére nem építhetett.

 

Szóval az EPI végén megvolt a kancellári szék, ami nyilván hatalmas forrásokat is jelentett számára. A főbb szálak a kezében összpontosultak, de mivel egymagának túl sok lett volna a két frontos kavarás, ezért szövetkezett a fennálló rendszerben csalódott Dooku-val. Tehát főleg az EPI után indult be a fegyverkezés, ami az egyik oldalról Dooku irányítása alatt zajlott, más oldalról pedig Sidious rendelése révén, amikor is megrendelte a klónokat. Szerintem a kaminoiak mondtak neki egy intervallumot, mennyi idő szükséges a harcra kész egyedek létrehozásához. Így kapott egy támpontot is, mennyi ideje van szervezkedni a háttérben. Mire az EPII-hez érünk, ezek a mahinációk már a végkifejlethez közelednek, és amit látunk a filmben az a végső fázis beindulása, a háború kitörése.

 

Syfo valszeg valamit megsejthetett a kavarásból (lehet, hogy észrevette, hogy Dooku mire készül és mielőtt érdemben lépni tudott volna, megölték). A nevét csak felhasználták a sithek, ez a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Palpatine nem merte megkockáztatni, hogy személyesen adja le a rendelést, bízni meg senkiben sem bízott annyira, hogy megkérje rá, ezért szembesítette valamivel Diast, aki Dookuhoz fordult, majd a gróf ösztökélésére megrendelte a sereget?

 

Mi van, ha Palpatine nem kapott Syfo ötletén, hanem ő maga sugallta az ötletet a Jedi-mesternek, hogy az megrendelje a klónokat?

 

(Nem olvastam a könyvet... gyorsan teszem hozzá).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes fejtegetések, néhol azonban égnek állt a hátamon a nem létező szőr (szisz, Karrde). Egyszerre itt ez a könyv, és megvilágosodik mindenki a kérdésben. Érdekes, nekem nem kell magyarázni a történteket, a filmből is össze tudom rakni, és nekem az megfelel. Ez nem nyitottság kérdése, nekem az úgy pont jó, ahogy az epizódokból logikusan, és értelemesen következik. Amellett, hogy elfogadom más véleményét, nem értem minek kell bonyolítani ezt az egészet. Főleg egy EU könyv alapján...

 

Nálam így néz ki ez a dolog. Palpadious tervének gerince szerintem már az EPI előtt adott volt. A szenátus élére állni, majd csellel megszerezni a telj hatalmat. Ennek részletei néhol változtak, de a hadsereg felállítása igen fontos része volt, ez biztos. És hogy miért? Egy zsarnok mire másra támazkodhatna, mint a feltétel nélkül engedelmeskedő militáns alakulatokra? Sidious diktatúrát akart, azt pedig szép szóval nem lehet fenntartani, csak erőszakkal. Enélkül ki van herélve az egész terve (mint ahogy Bomarr is írta alább). A két szép szemére nem építhetett.

 

Szóval az EPI végén megvolt a kancellári szék, ami nyilván hatalmas forrásokat is jelentett számára. A főbb szálak a kezében összpontosultak, de mivel egymagának túl sok lett volna a két frontos kavarás, ezért szövetkezett a fennálló rendszerben csalódott Dooku-val. Tehát főleg az EPI után indult be a fegyverkezés, ami az egyik oldalról Dooku irányítása alatt zajlott, más oldalról pedig Sidious rendelése révén, amikor is megrendelte a klónokat. Szerintem a kaminoiak mondtak neki egy intervallumot, mennyi idő szükséges a harcra kész egyedek létrehozásához. Így kapott egy támpontot is, mennyi ideje van szervezkedni a háttérben. Mire az EPII-hez érünk, ezek a mahinációk már a végkifejlethez közelednek, és amit látunk a filmben az a végső fázis beindulása, a háború kitörése.

 

Syfo valszeg valamit megsejthetett a kavarásból (lehet, hogy észrevette, hogy Dooku mire készül és mielőtt érdemben lépni tudott volna, megölték). A nevét csak felhasználták a sithek, ez a lényeg.

Na jó de a te okfejtésed sem szentírás, ezt te csak kikövetkeztetted a te logikád alapján.Persze e könyv nélkül is meg voltunk eddig, de tényleg sok minden klappol.Én aztán tényleg nem szeretem az EU-t röhögtem is pár regényen, de ez olyan mintha a film lenne.A lényeg ,hogy konkrét 100 %-ra igaz infot nem tudunk sem az EP 1 elöttről, sem az EP1-2 között történtekről.Nagyon kevés infót persze kapunk a történtekről, de konkrétumokat nem.A hiányzó láncszemeket nekünk kell megtalálni lehetőleg úgy ,hogy logikus legyen.Ezt tesszük két éve.Ez a könyv segít egy picit abban ,hogy hogyan történhetett, levezet egy logikus tervet.Nem biztos, hogy így volt ez szerintem mindenki saját ügye ,hogyan képzeli el.Pl a klónsereg megrendelésről csak annyit tudunk a filmek alapján, hogy egy Sifo-Dyas nevű Jedi rendelte 10 évvel az EP2 elött.Semmi mást.Ebből sokfajta következtetést le lehet vonni.Van aki szerint Sidious rendelte meg, valaki szerint Dooku ,és másvalaki szerint Józsi bácsi Veszprémből.Viszont 100 %-ra egyik sem mondható igaznak mert nem említik a filmben.A könyv azt állítja, hogy tényleg Dyas rendelte ,a filmben az igazat hallottuk.

 

 

Bomarr: KIcsit pongyolán fogalmaztam meg a dolgokat.Tehát mégegyszer.Leírnám a könyv alapján én mit vontam le storyból.Nem minden a könyvebn van, pár gonolatot én fűztem hozzá.

Tehát.Az Ep 1 idején Sidious legfőbb tevékenysége az, hogy főkancellár legyen.Ezzel szerintem mindannyian egyetértünk.Megcsinálja a naboo-i konfliktust , főkancelárrá válasszák.Ekkor még nem gondolkodik a klónháborúkban, amit igazol Maul.Maul nem alkalmas olyan politikai vezetőnek mint Dooku.Vele nem lehetett volna megcsinálni a klóháborút.Dooku ekkor még képben sem volt.Ezért is gondolom, hogy Sidious mindig rögtönzött a pillanatnyi helyzetnek megfelelően.Fogalmunk sincs mi lett volna ha Maul életben marad.Szerintem az, hogy ugyanúgy létrejön a Szepi vezetőség csak esetleg Gunray a góré.Megtámadták volna a Köztársaságot, Sidi ugyanúgy teljhatalmat kap.Az események ugyanúgy történtek volna csak klónsereg nélkül.Amikor már annyira meggyengíti Jediket, hogy már nem bírják megvédeni a Köztársaságot, akkor kikiáltassa magát császárnak véget vet a háborúnak és a droidsereg segítségével diktatúrát alakít ki.Maul meg olyan lett volna mint Vader.Szerintem klónsereg nélkül is meg tudta volna csinálni, ugyaúgy kettős játékot űzött volna.Ismétlem a fentiek Maul halála elött lehettek a terv részei.Igenám de meghal Maul.Ekkor szemelheti ki Dookut akit érdekel a sötét oldal és megveti a Jediket, és ekkor kezdhet el aggódni Dyas(felbukkant egy Sith ezer év óta először) aki Dooku haverja.A könyvben benne van, hogy beszélnek a tanáccsal de süket fülekre találnak.Ekkor Dyas megrendeli a klónsereget, amiről Dooku tud, mégpedig a Köztársaság védelmére.Azért nem szól a Jedi Tanácsnak mert úgyis törölnék a rendelést és elbagatelizálnák a veszélyt.Dooku elmondja Sidiousnak a hadsereget, és megkérdezi hogy töröltesse-e a rendelést, Sidi válasza az, hogy nem.Ekkor találhatja ki a klónháború tervét.Dooku megöli Dyast egyrészt mert így Sith-é válik, másrészt akaratlanul sem árulhatja el a klónsereg létét.Dooku elmegy és megbízza Jangot-hogy legyen egyed.A többi már ismert.

 

Akár így is történhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes fejtegetések, néhol azonban égnek állt a hátamon a nem létező szőr (szisz, Karrde). Egyszerre itt ez a könyv, és megvilágosodik mindenki a kérdésben. Érdekes, nekem nem kell magyarázni a történteket, a filmből is össze tudom rakni, és nekem az megfelel.

Csak éppen a filmek nem egyértelműek ebben a kérdésben, több változat is levezethető a látottakból :lol: Neked a látottakból lejön valami, másnak meg más, ami szintén lehetséges, mert az ellenkezője sehol nincs a filmben! Engem aztán nem zavar, amit te gondolsz a témáról, én csak azt próbáltam magyarázni, hogy ami nekem tetszik, az simán lehet a film alapján is. De akkor az én véleményem meg téged ne irritáljon :D Azért van a topik, hogy mindenki kifejthesse a maga álláspontját, vagy mi a szösz.

Pont ezért van ennyi duma erről, és már AZELŐTT IS VOLT épp elég vita a témáról! Olyan veszett nagy újdonságokat azért nem írtunk, csak picit továbbvittük az elképzeléseket :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább leegyszerűsíti mint bonyolítja és ez itt EU topik tehát nyugodtan lehet beszélgetni egy sw könyvről. :P

Van egy olyan érzésem, hogy így lesz :D Remélem, egy hét múlva már én is túlleszek a könyvön, és nem kell találgatni ennyit :lol:

 

És valóban erre van itt ez a topik :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik, hogy Sifo adta le a rendelést, mert okken borotvája elv alapján így semmit sem kell kombinálni, a filmben is ez hangzik el, és nem bonyolítjuk meg azzal, hogy az ő nevében valaki más. A másik, ami még tetszik ebben az EU könyvben :lol: , hogy kapcsolatot teremt egy másik EU könyvvel Az álmok bolygójával, ami az 1. és 2. rész között játszódik, vagyis lényegében folytonos a történet és nincs felülíródás.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv azt állítja, hogy tényleg Dyas rendelte ,a filmben az igazat hallottuk.

De ez is csak egy azért van így, hogy írhassanak még egy könyvet. Azzal zárom rövidre, hogy mindenki úgy gondolja ahogy akarja, én leírtam alább az én konklúziómat. Nekem így jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak éppen a filmek nem egyértelműek ebben a kérdésben, több változat is levezethető a látottakból  :lol:

De egy könyv alapján? Csak mert logikusan hangzik... Amúgy nem kell leírni minek van a fórum meg a topik, tudom magamtól is. És nem is akartam senkit semmire rábeszélni. Alanyi jogom van rá (mint ahogy másnak is viszont), hogy ne értsek egyet más véleményével.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez is csak egy azért van így, hogy írhassanak még egy könyvet. Azzal zárom rövidre, hogy mindenki úgy gondolja ahogy akarja, én leírtam alább az én konklúziómat. Nekem így jó.

Persze semmi gond.Én is inkább csak gondolkodok rajta, levezetek pár infóból valamit.A teljes igaz storyt úgysem fogjuk megismerni.De jó rajta agyalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze semmi gond.Én is inkább csak gondolkodok rajta, levezetek pár infóból valamit.A teljes igaz storyt úgysem fogjuk megismerni.De jó rajta agyalni.

Csak teóriák vannak, mint pl. a tiéd vagy az enyém. Aztán mindenki jól elvan így. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan régen olvasok EU-t, eddig csak ezt A gonosz útvesztőjét, a Dark Lord-ot, a Tatooine Ghost-ot, a Rogue Planet-et és az Approaching Storm-ot olvastam (az elérhetőségek miatt csak angolul) valamint a Thrawn-trilógiát magyarul és ez alapján a nem túl nagyszámú halmaz alapján azt a következtetést vontam le, hogy az EU irodalom alapvetően három típusba sorolható:

1. azok a könyvek, amelyek szorosan a filmekhez kapcsolódnak (ide tartozik az első kettő, mint az Ep3 előzménye-folytatása) - és lehet,hogy ilyen könyv nincs is több, ezért talán túlzás ilyen külön kategóriát alkotni...

2. azok a könyvek, amelyek azért íródtak, hogy újabb történeteket mutassanak be a már ismert szereplőkkel, hogy láthassuk a sorsuk további alakulását és közben újabb és újabb fontos karaktereket alkotnak (ahogy látom, ezek igazán az Ep6 után játszódó történetek, és ezek adják az EU irodalom derékhadát)

3. és végül azok a könyvek, amelyek azért íródtak, hogy egy-egy karaktert jobban megismerjünk, ill. az egyes fontos karakterek egymáshoz való viszonyát jobban megvilágítsák, és ezáltal magyarázzák meg azok későbbi egyes cselekedeteit (ez jellemzi talán a legjobban a prequel filmek előtt-között játszódó könyveket, amelyeket ugyan nagy részben még nem olvastam, de a tartalmuk elolvasható az amazon.com-on).

 

Ez persze elég durva kategorizálás, és talán elég merész is, tekintve az ismereteimet ebben a témában, de javítsatok ki, ha rosszul látom. És persze biztos vannak olyan művek, amelyek a fenti három kategóriából kettőbe, netalán háromba is beleillenek.

 

Igazából nekem a fenti felsorolt művekből azok a könyvek ill. azok a részletek tetszettek a legjobban, amelyek a 3. kategóriába tartoznak. A gonosz útvesztőjében is az volt a legjobb, ahogy bemutatja, hogyan vált Obi-wan és Anakin végre teljesen egy csapattá (az utolsó fejezet a méltó lezárása ennek a folyamatnak), bár engem nem zavart, hogy számos adalékot szolgáltatott a prequel filmek történetéhez, és jó volt olvasni a főkancellár "elrablásának" közvetlen előzményeiről is.

A Dark Lord is amiatt tetszett, mert nagyon jól bemutatta, miért is lesz Vader az uralkodó hű csatlósa, annak ellenére, hogy Sith-tanítványként elég rosszul indult a sora (az egész kerettörténet ehhez képest számomra csaknem érdektelen volt, én ezt vártam ettől a könyvtől és ezt teljesítette, bár erről szorosan véve csak néhány oldal szól...).

 

Na de nem akarom felsorolni az összes élményemet, viszont szeretném kiemelni a Tatooine Ghost-ot, mint unikumot, ami meggyőződésem, hogy kizárólag azért íródott, hogy bemutassa, milyen érzésekkel közdött Leia, amióta kiderült, hogy Vader az édesapja, és hogyan sikerül végül legyőznie az apja iránt érzett határtalan iszonyatot, és elfogadnia magát, mint a lányát. Ez nagyon jó téma szerintem, és valószínűleg eléggé hanyagolták az EU-írók korábban, ha 2003-ban megérte ezt a könyvet megjelentetni. Van két részlet, ami annyira tetszett, hogy lefordítottam magyarra, ha érdekel valakit, szívesen beteszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van két részlet, ami annyira tetszett, hogy lefordítottam magyarra, ha érdekel valakit, szívesen beteszem.

Engem nagyon érdekelne! Ezzel a kérdéssel sajnos nem nagyon foglalkozik a film.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor legyen...

Próbálkoztam a spoiler beállítással, de nem ment (újra kellett írnom a bevezetőt, mert eltünt - hiába, nem vagyok gyakorlott fúrumozó :D ), úgyhogy bocs, csak az olvassa tovább, akit ez nem zavar...

 

A Tatooine Ghost az endori csata után játszódik 5 évvel, Leia és Han házassága után nem sokkal, és az akciódús történet igazából arról szól, mi segíti Leiát, hogy végre megbocsásson az apjának, hogy meglássa Anakint Darth Vader maszkja mögött (mi Luke-nak az Ep6 végén sikerül). Leia tele van haraggal és gyűlölettel Darth Vader/Anakin iránt, nem érdeklik a miértek, még Luke-kal sem hajlandó erről a témáról beszélni, és retteg tőle, hogy gyerekeket szüljön, hátha azok öröklik nagyapjuk romlott vérét.

De egy titkos felkelő kódot tartalmazó ellopott festmény után nyomozva eljut Hannal a Tatuinra, ahol apja felnőtt, és ahol a nagyanyja meghalt, és az Erő segítségével olyan érzések kerítik hatalmukba, amelyeket nagyon nehezére esik elfogadni. Kezébe kerül Shmi Skywalker holonaplója, amelyből megismeri Anakin gyerekkorát, hogy mennyire szerették őt az édesanyja és a barátai, és utazása során az is kiderül, hogy hősként tisztelik még ma is, mint az egyetlen emberi lényt, aki megnyert egy fogatversenyt, ráadásul csalás nélkül. Barátai el sem hiszik, hogy Anakin lett volna Darth Vader ? egyszerűen kizártnak tartják.

Aztán eljutnak annak a taszken tábornak a maradványaihoz, ahol Shmit a taszkenek halálra kínozták, és ahol Anakin őrjöngésében az egész tábort lemészárolta:

 

?Leia nem bírta tovább nézni. Amennyire elborzadt attól, amit Shmi elszenvedett, annyira fájt neki eltűnődni azon, mi történt itt ? mégis még jobban megrettent attól a szörnyű körforgástól, amelyet apja indított el. Legalább száz koponya volt a rakásban, de lehet, hogy két- vagy háromszáz. Anyja haláláért cserébe Anakin taszkenek tucatjainak vette el az életét, amire a buckalakók még több gyilkossággal válaszoltak. A halál öröksége, amelyet apja itt hagyott azon a napon, egyre nőtt, élőlények százai fizettek az életükkel érte, és Leia a végét sem látta az egésznek.

- Jobban kellett volna tudnia ? adta át Leia a távcsövet Hannak. ? Jedi volt.

- Kölyök volt, akinek meghalt az anyja ? Han felemelte a távcsövet, de úgy tűnt, inkább a banták felé néz, mint a csontok felé. ? Azokon töltötte ki a haragját, akik megölték az anyját. Én is ezt tettem volna.

- De attól ez még nem volt helyes ? mondta Leia.

- És ez nem is tesz engem Sith szörnyeteggé ? vágott vissza Han. ? Amit tett, nem gonosz dolog volt, hanem emberi. Később Darth Vaderként sok szörnyűséget művelt, de ne felejtsd el, hogy ő az, aki megölte az uralkodót.

- Azt mondod, hogy megbocsátasz neki? ? kérdezte Leia. ? Azok után, hogy lefagyasztott egy széntömbbe?

- Én csak azt mondom, hogy nélküle még ma is Palpatine lenne az uralkodó.

- Szóval szerinted Darth Vader megmentette a galaxist?

Han megvonta a vállát. ? Hát, valójában Anakin Skywalker tette. Gondold csak át. Ha rendes fickó lett volna, gondolod, hogy valaha is lett volna esélye közel kerülni Palpatine-hoz? ? Han tovább nézte a bantákat a távcsővel. ? Lehet, hogy végig ez volt az apád sorsa, megmenteni a galaxist, ahogy az anyja hitte ? hát, lehet, hogy nem éppen pont úgy, ahogy ő gondolta. De megmentette a galaxist.

- Han? - Leia úgy érezte, mintha a világa a feje tetejére állna? újra. Han nagyon értette a módját, hogy ezt tegye vele. ? Han, néha teljesen ámulatba ejtesz.?

 

És a második részlet időben korábban játszódik, amikor a taszken tábor felé haladván az Erő sugallatának engedelmeskedve útba ejtik Ben Kenobi régi hajlékát, ahol tatuini száműzetését töltötte:

 

?Leia azon kapta magát, hogy bámulja a sivatagot, anélkül, hogy észrevette volna, hogy elfordult a szellem oázistól. Bár a homokbuckák még az éjszaka árnyaiba burkolóztak, a holdak már lebuktak a horizont mögött, és a Tatoo I aranyfénybe vonta a legmagasabb dűnék tetejét. A látvány, amely a magány és a bánat érzésével töltötte el Leiát, szinte több volt annál, amit el tudott viselni, és ő végre felismerte az erőteljes érzések forrását.

Obi-wan Kenobi.

Leia szinte érezni tudta őt maga mögött, ahogy a tévedésén tűnődik, amint az első napsugár végigkúszott a homokon. Milyen szörnyű lehetett a terhe? Milyen mély a bánata, hogy még kilenc évvel a távozása után is érezni tudja. Vajon itt állt minden reggel, felsorolva a Jedik és a barátok nevét, akik Darth Vader fénykardja által vesztek oda? Vajon felidézte minden beszélgetését Anakin Skywalkerrel, újra megvizsgálva minden leckét, amelyet tanított neki, minden hajnalon dorgálva magát, amiért elégtelen mester volt?

Leia úgy gondolta, talán ezt tette.

Ahogy ott ült, ahol Obi-wan állt minden reggel, érezni tudta, hogyan engedte át a Jedi mester a kételyeinek az élete irányítását. Obi-wan évekig alig gondolt másra, mint bukott tanítványára, amivel engedte, hogy aggodalmai elhomályosítsák a gondolatait ? éppen ahogy Leia engedte, hogy a saját dühe és gyűlölete uralja az apjáról vallott nézeteit.

Lehet, hogy ez volt, amit a látomása mondott neki ? hogy szüksége van arra, hogy megbocsásson az apjának a saját érdekében? Hogyha engedi, hogy a dühe uralja az életét, azzal senki másnak, csak magának és Hannak árt??

 

Hát igen, erre kellett rájönnie. Leia az apja lánya, benne is megvan a harag és a gyűlölet, de végül megtanul megbocsátani, mert rájön az igazságra, hogy az éremnek mindig két oldala van, és arra is, hogy ő maga nem lelhet nyugalmat, amíg meg nem bocsát az apjának.

És így születhetett meg aztán Jacen és Jaina...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy kis problémám a könyvvel. A Gonosz útvesztőjével. a 256.o utána 273. jön és megtörik a szöveg, vagyis pont egy ív hiányzik :D .

Az enyém gyors átnézés alapján hibátlan. De ez poén, nemrég jelent meg két Stargate Atlantis könyv, és két ismerősöm már szólt, hogy hiányoznak oldalak. Nekem az sem hiányos, de azért szörnyű, hogy a magyar könyvkiadás is a béka segge alá süllyed, mint minden más... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy kis problémám a könyvvel. A Gonosz útvesztőjével. a 256.o utána 273. jön és megtörik a szöveg, vagyis pont egy ív hiányzik :D .

Na akkor ha hazaértem, átlapozom, ugyanis szombaton megvettem. Még csak 70 oldalon vagyok túl, és mivel még van kb 60 oldalam a HP7 fordításból is, így valószínűleg már csak holnap tudom folytatni. Remélem, minél előbb a végére érek :D Köszi a figyelmeztetést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.