Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Az EU sokkal egységesebb, mint gondolnátok :)

A Prequelekkel egyidőben elkezdték kiigazítani az összes fellépő ellentmondást, legyen az Boba Fett előtörténete, a Halálcsillag építése vagy a klónháború. A Fekete Flotta fenyegetése sorozatot (imádom ezt a címet :)) pedig olvassátok már végig... Direkt nem adtak rá engedélyt az írónak, hogy Luke anyjáról bármi is kiderüljön.

Ma minden megjelenő könyvet ellenőriznek, hogy nem tartalmaz-e ellentmondásokat a régebbi EU-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam végig, mert nem tetszett az eleje, csak azt tudtam, hogy az anyjáról van benne szó, de akkor nem szóltam :)

 

És hogy igazítják helyre a hibákat? Mert a régi könyvek ettől még megmaradnak, amiben hibásan szerepel pl. Boba vagy a Halálcsillag története... akkor azok a könyvek egy másik "galaxisban" játszódnak, nem? :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam végig, mert nem tetszett az eleje, csak azt tudtam, hogy az anyjáról van benne szó, de akkor nem szóltam :)

 

És hogy igazítják helyre a hibákat? Mert a régi könyvek ettől még megmaradnak, amiben hibásan szerepel pl. Boba vagy a Halálcsillag története... akkor azok a könyvek egy másik "galaxisban" játszódnak, nem? :P

Lol, úgy állítasz konkrétumot, hogy nem is olvastad? :)

 

Amúgy, egyszerű a kiigazítás, két módszert is tudok rá:

1. Újra kiadják immár a javított infókkal. Ilyen nem tudom, hogy van-e.

2. Kitalálnak hozzájuk új történeteket, amelyek összefogják a két verziót eggyé. Erre szép példa a Halálcsillag, vagy a Spaati (ezt lehet rosszúl írtam) hengerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lol, úgy állítasz konkrétumot, hogy nem is olvastad? :)

 

Amúgy, egyszerű a kiigazítás, két módszert is tudok rá:

1. Újra kiadják immár a javított infókkal. Ilyen nem tudom, hogy van-e.

2. Kitalálnak hozzájuk új történeteket, amelyek összefogják a két verziót eggyé. Erre szép példa a Halálcsillag, vagy a Spaati (ezt lehet rosszúl írtam) hengerek.

Elkezdtem olvasni, és tudtam, hogy Luke anyjáról van benne szó, aki értelemszerűen nem lehetett Padmé, hisz ő akkor még nem volt a képben :) Csak nem tetszett, ezért félbehagytam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél sokkal elegánsabban javítják ki a hibákat. :)

A Halálcsillagról valamikor régen már írtam, de vegyük pl Boba Fett előtörténetét a régi EU-ban:

-Több könyvben is szerepelt, hogy eredetlieg Jaster Mareel-nek hívták, és egyfajta rendfentartó volt a Concord Dawn-on, majd ott gyilkosságok miatt elítélték, és végül fejvadásznak ált.

-A régi képregények szerint a klónháborúban a mandalóriak élén harcolt a köztársaság ellen.

-Több helyen is említik, hogy rohamosztagos volt, melőtt fejvadász lett belőle.

 

A megoldás erre a következő lett:

-Boba Fettről, mint a galaxis leghirhedtebb fejvadászáról, egy csomó mendemonda terjeng, több-kevesebb igazságtartalommal.

-Jaster Mereel valójában Jango Fett mentora volt, és Boba egy időre felvette a nevét, később pedig a két személy élettörténete ezért kicsit keveredett. (lásd Open Seasons képregény)

-A klónháborúban harcoló "Boba" valójában nem a gyerek Fett volt, hanem Jango egy renegát klónja, aki ha jól emlékszem szintén Jango egyik volt páncélját használta, akárcsak Boba.

-Azt pedig azt hiszem nem kell magyaráznom, hogy miért hihették, hogy Boba rohamosztagos volt...

 

Nincsenek alternatív galaxisok. :)

 

A Fekete Flotta fenyegetése sorozat pedig az egyik kedvencem, amiért érdemes elolvasni:

A Leia-s szálnál végre beleláthatunk az Új Köztársaság működésébe, láthatjuk, hogy nem megy olyan simán a galaxisméretű demokrácia fenntartása, tele van mostanában divatos morális kérdésekkel, mint pl. milyen jogon támadja meg a demokratikus köztársaság a yevethákat, akikhez igazából semmi köze, és hogy reagálja le az államfő, hogy elrabolják Han-t :P . És mindezt Leia-nak kell lekezelnie, mint az ÚK vezetőjének. Kb Leia legjobb EU-s karakterábrázolása szerintem itt található.

A Lando-s szálnak jókis misztikus sci-fis hangulata van, Luke pedig végre nem a galaxis megmentésével van elfoglalva.

Szerkesztve: - Modi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami miatt nem jött be nekem a yevethák sztorija, az Lando szála. Egyszerűen nem tetszik, de a könyvet szerencsére enélkül is el lehet olvasni :) Egyszer majd még hozzáfogok.

 

Egyébként meg az a gond azzal, ahogy az EU-t nézzük, hogy nagyon hiányos a többségnek az ismerete. Pl. kellene ismerni minden könyvet, képregényt, stb. melyek jó része nem is jelent meg magyarul (ami azért nem árt, az angolt nem túl magas szinten ismerők miatt), plusz elég macera is utánanézni azoknak az infóknak, ami alapján egységesítik a sztorikat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine Ghost pedig már figyelembe veszi a prequeleket, és ott valóban Padméról van szó, meg is tudnak egy csomó mindent róla meg Anakinról.

A Tatooine Ghost-ban nincs szo Padmerol semmilyen szempontbol (pedig elvileg lehetne, mivel a konyv 2002-es), csak Leia viszonyulasa az apjahoz a tema, de Shmi szerepel viszont benne, az o veletlenul megtalalt holonaploja es az abban talaltak is szerepet jatszanak abban, hogy Leia velemenye megvaltozik Anakinrol. Vagyis nem Leia anyjarol, hanem a nagyanyjarol van benne szo.

Magarol a regenyrol szeptember elejen irtam par dolgot, akit erdekel, elolvashatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, értem.

 

No, ma megvettem a Dark Lordot :) El is kezdtem olvasni, eddig jónak tűnik a sztori :)

Micsodaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!Megjelent??????????Ezek az idióták pont a 4 napos ünnep kellős közepén kelentetik meg mikor munkaszüneti nap van???Na mindegy fizu úgyis csak egy hét múlva de mgamat ismerve ebből kölcsönkérés lesz.Ez a könyv kell és most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mikor jelent meg pontosan, én vasárnap olvastam róla először a másik fórumon (ha bármi van, az sw könyvek topikban a kölkök beírják, mert piszkosul figyelik a könyveket), és mivel tegnap voltam Pesten, megnéztem, és a Nyugatis Alexandrában tényleg van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dark Lord

Kb 100 oldalt olvastam el, az elején a 66-ossal kezdődik, egy túlélő Jedi társaság viszontagságait olvashatjuk, és a sztori szerintem felvet egy-két filmmel kapcsolatos kérdést is, ami még sose jutott eszembe, viszont helye van. De majd talán felvetem a maga helyén. Utána meg Vaderről pár szó, ahogy indul a helyszínre, stb.

 

Karrde : Hol tartasz a Dark Lord-ban? (spoilerbe leírhatod)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most jön a 11-es fejezet, amelyben Vader megérkezik a Murkhanára? Ha ezt a fejezetet is elolvastad, kíváncsi lennék a véleményedre a fejezetben történtekkel kapcsolatban.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon is túl vagyok, legalább is ott járok, hogy a két Jedi meglépett a rabok közül. Chatak viselkedése nekem furcsa, nem igazán Jedihez való, nem tartom teljesen helyénvalónak. Egyébként érdekes, hogy szerepjátékban egyszer az én menekülő Jedim is használt elmetrükköt, csak éppen mint utolsó mentsvárként. Vader meg, hát, őt még így nem tudom teljesen helyre tenni magamban, haladnom kell még a könyvvel.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem én is.Bár reggel megijedtem mert nem volt az Árpád-hídi könyvesnél, azt hittem, hogy csak az Alexandriában lesz.De este már volt egyből megvettem kölcsönpénzből, és a buszon is olvastam.Kb 15 oldalt olvastam el de már most felűlmúlja a várakozásaimat.Arról szól amire vártam.Hogyan kutatja fel és öli meg Vader a 66-ost túlélt Jediket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az nem tetszett ebben a részben, hogy az író már ilyen hamar megölette ezt a szegény Bol Chatak Jedi-mestert. Egyébként ettől eltekintve a történet végig nagyon izgalmas. Vader bemutatása a 10. fejezetben nagyon tetszett nekem. Meg még az is jó, hogy nem rögtön bukkan fel Vader a történetben, hanem van előtte egy jó kis bevezető is a murkhanai küldetésről. Én már angolul olvastam, azért írok így róla. Mik voltak azok a filmmel kapcsolatos kérdések, amiket megválaszolt neked a könyv?


Azon is túl vagyok, legalább is ott járok, hogy a két Jedi meglépett a rabok közül. Chatak viselkedése nekem furcsa, nem igazán Jedihez való, nem tartom teljesen helyénvalónak. Egyébként érdekes, hogy szerepjátékban egyszer az én menekülő Jedim is használt elmetrükköt, csak éppen mint utolsó mentsvárként. Vader meg, hát, őt még így nem tudom teljesen helyre tenni magamban, haladnom kell még a könyvvel.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megvettem a Sötét nagyurat. Meglepődtem, milyen hamar kiadták, szerintem talán elkapkodott dolog volt. Persze nem bánom. :clap2:

 

A 29. fejezetnél tartok, eddig határozottan tetszik. Amit komoly hibának tartottam A gonosz útvesztőjében, hogy egyes karakterek néhol durván karakteridegen módon viselkednek, az itt szerencsére nem jellemző. Bár tény, hogy eddig nem sok régről ismert karakter volt, akik máshogy viselkedhetnének. A "Bail Organa meglátja Vadert" jelenet nagyon tetszett. Vader gondolatai szépen le vannak írva, és végre egy könyv, ahol Sidious fejébe is rendszeresen bepillanthatunk. Chatak halálát illetően egyetértek veletek, bár dramaturgiailag érthető: ő volt a csillapító a mester és a padavan között, neki ki kell esnie, hogy ezek ketten rendesen konfrontálódhassanak.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett az, mikor Bail találkozott a páncélos Vaderrel. Az a jó, hogy ebből a könyvből kiderül, hogy Bail tudta, hogy valójában kicsoda Darth Vader.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dark Lord

Ma a végére érek a könyvnek, már nem sok van hátra. Á, nekem nagyon tetszett a Vader az Alderaanon rész :clap: Azt hiszem, ami miatt még jobban bejön, mint a Gonosz... az a csempészek szerepeltetése :D Xom, nekem nem megválaszolt, hanem felvetett kérdést (sőt, kisszivem máris talált egy nagy bakit a könyv végén). Shryne-ékat ugye segíti az a klónfickó, viszont ők meg is érzik az ellenük készülő támadást, csak azt nem, hogy honnan jön. A filmben ilyet csak Yoda mestertől láthatunk, mástól nem. És bizony, azért elég nehéz elhinni, hogy mások nem érezték meg, hogy valami készül, bár többségük valószínűleg semmit nem tehetett, pl. Ki-Adi. Mert ha a filmeket vesszük alapul, akkor elvileg Yodán és Obin kívül nem maradt túlélő, csak ez számomra picit hihetetlen pont a Jediség miatt. Bár biztos meg lehet magyarázni :D Na jah, a Jediknek pusztulniuk kellett :D

Viszont A gonosz útvesztőjében találtam olyan magyarázatot, amit az ep3-ban nem egészen értettem, ez pedig Dooku szövegelése volt az Anakinnal vívott párbaj alatt. Ott számomra egy áttérítős dumát nyom le az öreg, amit film alapján nem igazán lehet tudni, miért tesz. A könyvből kiderül.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na elkezdtem olvasni a Gonosz útvesztőjét :) Ami késik nem múlik.....hála kisszívemnek:D

Az első száz oldal után tökre pozitív a véleményem. Szerencsére a sztori nem akar "komolyabb" lenni mint a film és ezek szerint van benne komédia, heccelés és kaland. :clap: Ebből a szempontból eltér az EU művek többségétől, melyek inkább feltupírozott akciósztoriknak tűnnek mintsem egy SW mesének. Szóval bizakodva olvasom tovább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.