Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Persze, szerintem is. Csak én a saját elképzeléseimet a lehető legjobban az EU-hoz igazítottam. Ezért hozom fel, amikor olyan témáról van szó, amiről az EU szolgáltat valamilyen információt. Ahhoz, hogy EU-mentes elképzelést gyártsak elég rendesen meg kell magam erőltetni... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig 37 SW könyvet sikerült beszereznem...

Irigyellek... :)

Nézd meg az Alexandránál, én ott vettem meg.

Már nincs... :)

Nézzétek meg ezt.(A Jedik végzete 1:Száműzetés)

A cím alapján arra tippelek, hogy ebben fog meghalni Luke, Leia és Han.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, az ilyen "nyírjuk ki a főszereplőket" dolgoktól frászt kapok. :S Minek? -kérdem én. Minek kell idáig eljutni?

Hát azért, mert már lassan 60-70 évesek lesznek, és valahol véget is kell érnie az ő történetüknek. :)

De a Millennium Falconra kíváncsi vagyok.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig 37 SW könyvet sikerült beszereznem... :)

Nekem 49 van meg eddig, ha jól számoltam, és a hat filmkönyv :)

És még van pár, amit csak olvastam (kölcsönbe volt), és nincs meg.

Amik megvannak, azok egy részét is már vagy 8-9 éve olvastam el, egy részét, amik a jobbak, azokat azóta már 1-2-3-szor is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért, mert már lassan 60-70 évesek lesznek, és valahol véget is kell érnie az ő történetüknek. :)

De a Millennium Falconra kíváncsi vagyok.

Legyen vége inkább az EU ilyen kicsorbításának mellyel a galaxist amortizálja. :S Nekem ez már nem SW. Nem az az SW, amiért megszerette az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem 49 van meg eddig, ha jól számoltam, és a hat filmkönyv :)

És még van pár, amit csak olvastam (kölcsönbe volt), és nincs meg.

Amik megvannak, azok egy részét is már vagy 8-9 éve olvastam el, egy részét, amik a jobbak, azokat azóta már 1-2-3-szor is :)

Ja, úgy 31, plusz a filmkönyvek. Úgyhogy téged is irigyellek... :)

Az újabb kötetek közül a jobbakat kb 4-5-ször olvastam, de a régi trilógia könyvváltozatainál legalább 50-nél tartok... :) Egy idő után már meguntam számolgatni... :)

6-8 éve még ment az a trükk, hogy felolvastak bármelyik könyvből (Ep4-5-6) bárhonnan két sort, és onnantól folytattam a részletes tartalmat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legyen vége inkább az EU ilyen kicsorbításának mellyel a galaxist amortizálja. :S Nekem ez már nem SW. Nem az az SW, amiért megszerette az ember.

Nekem az EU addig SW, míg meg nem érkeznek a Yuuzhan Vongok. Onnan már csak egy sci-fi a sok közül, amiben SW-s szereplők vannak (mondjuk a Legacy éra talán érdemes lesz arra, hogy újra visszatérjen az EU az SW besorolásra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az EU addig SW, míg meg nem érkeznek a Yuuzhan Vongok. Onnan már csak egy sci-fi a sok közül, amiben SW-s szereplők vannak (mondjuk a Legacy éra talán érdemes lesz arra, hogy újra visszatérjen az EU az SW besorolásra).

Na eddig én még nem jutottam el... Az ifjú Jedi lovagok (Young Jedi Knights) utáni részből semmit nem olvastam. Minden, amit erről a korról tudok, a Wookieepediáról származik...

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh, én sem tartok ott :D Majd ha lesz elég angol tudásom, belevágok, mert gépen megvannak :P

Ha belevágsz, akkor előbb-utóbb meglesz az angoltudásod. :P Olvasással nagyon jó nyelvismeretet lehet ám szerezni, az eleje kicsit szenvedős, de hamar bele lehet jönni, és egy kis idő után már az ember nem akad fenn olyasmin, hogy nem ért minden szót. :P

Nekem van olyan barátom, aki az alap nyelvtantudása mellett gyakorlatilag így, és angol hangoskönyv hallgatással tanult meg angolul, és mára már egészen jól olvas és ért. A beszéd persze megint más téma... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg az angolul jól tudókat irigylem. 221 SW regény, plusz a vizuális szótárak és társaik közül válogathatnak... Összesen majdnem 300 könyv... :D

(És akkor a comics választékot már meg sem merem említeni...)

Én meg azokat irigylem, akiknek volna idejük ezt mind elolvasni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azokat irigylem, akiknek volna idejük ezt mind elolvasni. :P

Nekem azt szokták mondani, hogy mindenre jut idő, csak akarni kell... Belegondolva ennyi könyv néhány évre lefoglalna. :D Addig lenne idejük az íróknak a következő 300-ra... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azt szokták mondani, hogy mindenre jut idő, csak akarni kell... Belegondolva ennyi könyv néhány évre lefoglalna. :P Addig lenne idejük az íróknak a következő 300-ra... :D

Nekem nincs annyi szabadidőm, amennyit szeretnék, hiába akarom nagyon :P De talán nem is érdemes ezt a sok könyvet mind elolvasni, szemezgetni is lehet belőlük. A minőség a fontos itt is, nem a mennyiség. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam a másik topicban.Természetesen számit az EU.Én azt mondom hogy érvként nem lehet vitában felhozni ami az EU-ban van.Ezen a fórumon, vagy akár az sw.-hu-n iratlan szabály ez.Ha megnézitek a topikocat, akkor ha valaki az EU-ra hivatkozik, akkor azt nem veszik figyelembe.Tehát ha megkérdezi tőlem valaki, hogyan alakult ki a lázadás, akkor nem mondhatom, hogy mondjuk Bail Organa indította el, mert a filmekben erről nincs szó.Persze lehet, mert az EP 3 végén ő maradt a Jedikkel.Vagy ha a egy könyvben olvastam egy ERő-magyarázatot az sem lehet vitaalap.Az Erőről annyit tudni amennyi a filmekben van.Olvastam a "Vadászó árnyék" című könyvet és az végül is az EP 1 előzménye.De mivel EU nem hivatkozhatok rá.Jó példa még a Gonosz labirintusa és a Dark Lord.Nagyon jó könyvek, lgoikus magyarázatokat ad mindenre ami az EP 3-ból kimaradt, de akkor is egy EU-könyv.Magamban gondolhatom, hogy így is lehetett.Két dolog van amiért nem kedvelem az EU-t.Az egyik az irtózatos ellentmondás a filmekkel, főleg azon könyvek melyek a prequel elött jelentek meg.A prequel után ezeket a könyveket ki lehet dobálni.A Halálcsillag születése sem stimmel, vagy akár Boba Fett előstoryja.Az előzménytrilógia után megjelent könyvek viszont sokkal hihetőbbek mert egyeznek a 6 résszel.

A második ok az a magyar könyvkiadás szegényessége.Jó ha megjelenik egy-két könyv évente.Egy haverom volt Bécsben ahol van egy Star Wars bolt.Azt mondta, hohg irdatlan sok könyv volt még létrára is kellet állni, ha a felső polcokat el akarta érni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint olyant meg sem szabad említeni, hogy Obi-Wan 57 (aszem) évesen halt meg, vagy hogy a B-wingeket Ackbar tervezte? Mert hogy ezek kőkemény EU-k! Legalábbis nem emlékszem, hogy elhangzottak volna a filmekben...

Emellett a Lázadás kialakulásáról sem tudnánk beszélni. Ugyanis a filmekben erről talán 3-4 mondat van összesen. És abból bizony nehéz bármit is leszűrni. Ebben segít az EU. Miért találjak ki valami ócska kis saját sztorit, ami alapból nem működhetne az SW "valóságában", amikor az EU szolgál működő sztorival?

Az EU nem is olyan irtózatos ellentmondásait a filmekkel (hisz amit lehet, megpróbáltak elsimítani, pl Boba előtörténetét is) én viszonylag egyszerűen tudom kezelni. Ami ellent mond a filmeknek, az nincs, azt nem veszem figyelembe. És máris rendben van minden. Egyébként az irtózatos ellentmondásoktól a két trilógia sem éppen mentes... :D

A magyar SW könyvkiadás valóban gyenge, de hát ez van... Kevés a biztos érdeklődő, így nem éri meg a kiadóknak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért találjak ki valami ócska kis saját sztorit, ami alapból nem működhetne az SW "valóságában", amikor az EU szolgál működő sztorival?

Nem biztos, hogy ócska, és, hogy nem állja meg a helyét az SW valóságában :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor már én is... én szeretem a Star Wars könyveket, főleg a hangulata miatt, de tény, hogy a filmek színvonalát egyik sem üti meg. Az EU-t mindig is külön kell kezelni, ezek a Canon dolgok pedig... lehet, hogy az én gondolataim Non-Canonok, az Eu meg C canon, de valahogy engem ez nem tud izgatni. Láttam hat filmet, amiben George Lucas megteremtett egy galaxist, s mint ilyen, egyes-egyedül neki van joga megmutatni a szabályokat. Az, hogy az Ysalamirik távol tartják az EU-t, és a Vongok leigázzák a galaxist, nekem valahogy teljesen más lapra tartozik. George Lucas megtervezett egy galaxist, és nyitvahagyott bizonyos kérdéseket, melyeket az ember saját képzelőerejére bízott. Ennek megfelelően, az írók képzelete is csak egy az egyik rajongó elgondolása közül. Én sem hivatkozom arra egy vitában, hogy ez így meg így van, mert Ody így gondolja. Egész egyszerűen azért, mert ez nem szerves része a Star Wars hexalógiának, nem lehet belőle következtetéseket levonni, mert nem tartozik a szabályrendszerbe. Ez olyan, mintha a városban hetvennel száguldoznék azért, mert valaki, aki jó ismerőse a KRESZ megalkotóinak, létrehozott egy könyvet, amiben szerinte lehet 70-nel menni a városban. Érvelj csak egy rendőrnek ezzel, gyorsan rájössz, mennyit ér a "rendszeren kívüli" forrás.

 

Szóval én magam is érdekességként kezelem az EU-t, számomra nem több, mint egy-egy rajongó eszmefuttatása, azaz a Te, Ody, Bomarr, Pildi és a többiek gondolata számomra ugyanazon a szinten helyezkedik el, mint K.J. Anderson, Timothy Zahn és a többieké. És lehet jönni a Canonokkal így meg úgy, de engem ez nem izgat. Nálam nincsenek szintek. Ami benne van a filmben, vagy egyenesen következik belőle az hivatalos, a többi pedig csak egy alternatív elgondolás, amit simán üthet az enyém, ha a filmekből én úgy következtetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, mire gondolsz, és többé kevésbé egyet is értek vele. (Én azért egy T. Zahn, vagy S. Perry művet magasabb szintűnek tartok, mint a saját írásainkat, vagy elgondolásainkat. Már csak azért mert profi írók, profi és több szinten egyeztetett művei.)

Félre ne érts! Nem akarok új szabályokat, szokásokat bevezetni! Ha gondolod, tekintheted (és a többiek is) úgy az EU-s hivatkozásaimat, mint a saját véleményemet. Olyant úgysem valószínű, hogy említeni fogok, amivel nem értek egyet. Egyszerűen azért hivatkozok rá, mert szerintem a hibákat leszámítva, jó kiegészítése a filmeknek, és hogy a te kifejezéseddel éljek, a legkomplexebb, Lucas emberei (és talán részben saját maga) által lektorált rajongói elgondolások gyűjteménye. Ami ráadásul sokak által ismert, azaz hivatkozni lehet rá, mert általában tudják, tudjátok, miről beszélek.

 

A filmek Szent és Sérthetetlen mívoltát én is támogatom! :D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha gondolod, tekintheted (és a többiek is) úgy az EU-s hivatkozásaimat, mint a saját véleményemet. Olyant úgysem valószínű, hogy említeni fogok, amivel nem értek egyet. Egyszerűen azért hivatkozok rá, mert szerintem a hibákat leszámítva, jó kiegészítése a filmeknek, és hogy a te kifejezéseddel éljek, a legkomplexebb, Lucas emberei (és talán részben saját maga) által lektorált rajongói elgondolások gyűjteménye. Ami ráadásul sokak által ismert, azaz hivatkozni lehet rá, mert általában tudják, tudjátok, miről beszélek.

 

A filmek Szent és Sérthetetlen mívoltát én is támogatom! :D

Gyoka, szerintem ez így teljesen korrekt. :D

Én ritkán szoktam könyvekre hivatkozni, ennek részben biztos az az oka, hogy csak néhányat olvastam, és azok is eléggé szűk témakörben mozognak, mésrészben pedig az, hogy én is szeretek inkább a filmekből kiindulni, és ilyen alapon elmélkedni, de azért volt már itt egy-két olyan téma, amelynél bevetettem az EU-ismereteimet, mert azok abban a konkrét témában számomra hihetőek és főleg szimpatikusak voltak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn műveit, a Darth Maulról szóló két kötetet, A Han Solo Trilógiát, A Birodalom árnyait, és az X-szárnyúak sorozatot nyugodtan merem ajánlani, mert nagyon jók. Jó még a Jedi Akadémia trilógia is. A többit vagy nem olvastam, vagy nem tetszettek annyira, hogy "alapműként" ajánljam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn műveit, a Darth Maulról szóló két kötetet, A Han Solo Trilógiát, A Birodalom árnyait, és az X-szárnyúak sorozatot nyugodtan merem ajánlani, mert nagyon jók. Jó még a Jedi Akadémia trilógia is. A többit vagy nem olvastam, vagy nem tetszettek annyira, hogy "alapműként" ajánljam. :D

Jó, de melyik Han Solo trilógiát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a Darth Maulról szóló két kötetet

Kettő? Nem csak egy van? A Vadászó árnyék. Melyik a másik?

A Vadászó árnyék nekem speciel nem tetszett, a vége kezdett nagyon elcsépelt lenni azzal a bazi sok véletlennel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kettő? Nem csak egy van? A Vadászó árnyék. Melyik a másik?

A Vadászó árnyék nekem speciel nem tetszett, a vége kezdett nagyon elcsépelt lenni azzal a bazi sok véletlennel.

Uhh! A Szabotőrre gondoltam még, de nem is tudom miért írtam be, amikor meg sem jelent magyarul... :D

Na igen, a vége kissé furán lett megoldva, viszont odáig szerintem egész jó a sztori is, és ami számomra fontosabb, rengeteg dolgot megmagyaráz az Erőről és a Jedikről. (Szokások, életvitelük, a Jedi kód részletes magyarázata, stb.) A sztoriban az tetszett, hogy Darshát nagyon emberinek ábrázolta, nem pedig a Jedi Szuperhősnek.

 

Jó, de melyik Han Solo trilógiát?

Tudtommal egy Han Solo trilógia van (The Han Solo Trilogy). Az éden pokla, A Hutt játszma és A Lázadás hajnala. A Hutt játszmát olvastam, de mivel ugyanaz írta, és azért innen-onnan a másik kettő tartalmát is ismerem valamelyest, bátran merem ajánlani az egész trilógiát. A másik a Han Solo Kalandjai trilógia, azt nem ismerem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így még sose hallottam, inkább a régi Han Solo trilógiaként van emlegetve (no meg persze van néhány hamis Han Solos könyv is, nekem ezek pl. hiánytalanul megvannak), szerintem egész olvashatóak voltak, bár az újabb trilógia sokkal jobban bejött. Izé, már alig emlékszem a régire, talán újra kéne olvasni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tartom magam azon régi jó szokásomhoz, hogy csak a film megtekintése után gondolok egyáltalán a könyvváltozat elolvasására. Mert mindig vannak eltérések a kettő között, és annyira rossz a könyv elolvasása után azzal szembesülni, hogy a filmből ez vagy az kimaradt vagy kicsit másként történt. Akkor már csalódással kezdődik az egész. Fordítva pedig még sosem jártam rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.