Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó volt, egy idő után meg kifejezetten izgalmas :rock: Anakinékat akár nyugodtan kihagyhatta volna Zahn, na de hát kell valami filmes karakter is. És az eddigi hiányos infók után (hogy mi történt a Kirajzással) tudott meglepetést hozni a történet. Egek, azért az szép, ha egy sztori vége izgalmas úgy, hogy tudjuk, mivel végződik :P

A számomra nyitott kérdések (főleg, amik a Túlélők keresése után maradtak, pl hogy került a Kirajzásra chiss fegyver, hogyan maradtak túlélők, stb. ) megoldódtak, és még megtudtunk Car'dasról is egy s mást, ami szintén nem mellékes :P

Jó volt, na :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Megvettem én is a Kirajzást és elkedztem olvasni. Közben felvetődött bennem egy kérdés, hogy Obi-Wan nevét miért írják minden magyarul megjelent könyvben helytelenül?

Mert mindent magyarosítani akarnak(ld. Szith.)

 

Néhány év múlva Luke Skywalkerből Égenjáró Lukács lesz. :)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért adjanak, még a névelírásokat, hülye magyarításokat is elnézek ezért :)

Csak sajnos ezzel arányosan szerintem a fordítások minősége is romlik, és sokszor inkább már ferdítés van, megspékelve szóismétlésekkel, helyesírási hibákkal, kihagyott oldalakkal, pofátlanul magas árakkal...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre most mondhatnám, hogy aki teheti olvassa eredetiben, de az az igazság, hogy kevesen tudnak úgy angolul, hogy annyira értsék és élvezzék a történetet, mintha le lenne fordítva. Én sem tudok ennyire sajnos. :D Jó lenne, ha több figyelmet fordítanának a fordításokra, mert ez nem is pénzkérdés, csak odafigyelés kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre most mondhatnám, hogy aki teheti olvassa eredetiben, de az az igazság, hogy kevesen tudnak úgy angolul, hogy annyira értsék és élvezzék a történetet, mintha le lenne fordítva. Én sem tudok ennyire sajnos. :D Jó lenne, ha több figyelmet fordítanának a fordításokra, mert ez nem is pénzkérdés, csak odafigyelés kérdése.

Hát igen, ez azért nem úgy megy, mint a filmeknél.

Annyiból pénz, hogy ne az utcavégi János bá't kérjék be ferdítőnek, aki se a magyart, se az angolt nem beszéli anyanyelvi szinten, és a 8 általánosa meg a Noname RT. Nyelviskola elvégzése után occsóért is elvállal ilyen melókat. Ja, meg a jó nyomtatógépet is meg kell fizetni, hogy nem hagyjon ki oldalakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, ez azért nem úgy megy, mint a filmeknél.

Annyiból pénz, hogy ne az utcavégi János bá't kérjék be ferdítőnek, aki se a magyart, se az angolt nem beszéli anyanyelvi szinten, és a 8 általánosa meg a Noname RT. Nyelviskola elvégzése után occsóért is elvállal ilyen melókat. Ja, meg a jó nyomtatógépet is meg kell fizetni, hogy nem hagyjon ki oldalakat.

Elvileg és hivatalosan fordítani pénzért csak fordító típusú nyelvvizsgával lehet, amit megszerezni nem egyszerű. Tudom, mert régebben próbálkoztam ezzel pénzt keresni munka mellett, de nem volt ilyen nyelvvizsgám. Persze nincsenek illúzióim, ez Magyarország, a korlátlan lehetőségek hazája, ahol csak ismeretség kérdése és bármit meg lehet csinálni... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Nálam is a filmek az elsődlegesek, ha valami ütközik. De itt most semmi nem ütközik. Bár a kétméteres nyúl nekem sem tetszik.

 

(És mehetünk ide.)

 

 

Basszus ez a nyúl kiakasztott. :pfff: Rég nevettem ilyen jót! :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A faj neve is tetszik: Lepus Carnivorus, tisztára, mint a Gyalogkakkukkos megnevezések: Vérmes Házinyusz, Pisztolyos Vérnyusz :pfff:

De ez az über kép:

250px-Jaxxon2.jpg

 

Már látom is magam előtt a párbeszédet (Monty Piton után szabadon :) ):

Az öreg Jedi óva inti a csempészt és wookie társát:

- A hajó rámpályánál ott vár a veszedelem, maga a halál.

Elzarándokolnak a hajóhoz.

- Nem mehetünk, már ott van! - Öreg Jedi.

- Hol? - Csempész

- Hát ott!

- A nyúlon túl?

- Nem, a nyúl az.

- Vén dilettáns bantha-pudu! Most hiába izgattál fel.

- De hát ez maga a veszedelm. Nézd a puskáját... meg a fogait. És akkorát ugrik... hát nézd meg a lábát mekkora.

- Ugyan már!

- Vigyázz, mert tőből lelövi a fejed.

- Na jó, menj wookiee koma, csapd agyon.

- Grrr-wrooaaaaaaa.

Az űrvérnyúl lelövi a vukit.

- Basszuskulcs - a csempész - megint berittyentettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Ezenkívül a könyvekben nálunk jóval profibb írók készen elénk raktak egy lehetséges verziót, amit ráadásul Lucas erre szakosodott, ezért fizetett csapata elfogadott. Miért ne használhatnánk fel bármilyen célra a filmek kiegészítésére, ahelyett, hogy magunk próbáljuk szinte nulla információból kitalálni azokat? Természetesen, ami ellentmond a filmeknek, az nem számít, de a többi miért ne? A Lázadás kialakulása pedig kifejezetten EU téma, mivel alig néhány szó esik róla a filmekben. Ennél fogva, ha már amúgy is az EU-ról beszélünk, nyugodtan felhasználhatjuk az EU műveket.

Én teljesen elismerem az EU létjogosultságát, de az EU nem azért jó, mert az rossz lenne, ha nélküle nulla információból kellene kitalálni pl. azt, hogyan jött létre a Felkelők Szövetsége. Én pl. kifejezetten élveztem tegnap előtt, hogy a nagy semmiből, csak a saját elképzeléseimet felhasználva leírtam, szerintem hogy történhetett. :) Az EU számomra érdekes történetek sokasága, amelyeket vagy figyelembe veszek, amikor egy filmes téma szóba kerül, vagy nem, attól függően, hogy mennyire tetszett az adott kérdésre megfelelőnek tűnő olvasott válasz, és hogy mennyire maradt meg bennem egyáltalán. :)

 

Egyébként meg tényleg Oldie-val értek egyet én is: mindenki szíve joga, hogy válasszon, maga találja-e ki a saját verzióját, vagy felhasználja valaki másét. A lényeg, hogy örömét lelje a beszélgetésben, és ne vegye el másokét se. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elfogadom az EU létezését, akinek tetszik biztos sokat merít belőle. :) Én nagyon sokáig nem is tudtam ezekről a művekről semmit. Nekem csak a filmek léteztek, talán ezért is érint ennyire semlegesen az EU olyan dolgokban, mint pl. a lázadás kialakulása.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én sem vagyok nagy EU-szakértő az biztos. :) Az elsőnek elolvasott Thrawn trilógiát 2005 nyarán olvastam, közvetlenül az Ep3 megnézése és a könyvváltozat elolvasása után, mert akkora erővel tört rám a Star Wars univerzum iránti vágy, hogy muszáj volt valami SW-témájú könyvvel csillapítanom. Korábban egyáltalán nem érdekeltek ezek a történetek, de ezen trilógia elolvasása után kedvet kaptam hozzájuk. És ekkor kezdtem angolul olvasgatni mindenféle olyan könyvet, ami Anakinról szólt, és a filmek között játszódott, mert szerettem volna megtudni a lehető legtöbbet arról, hogy mi mindent csinált, és mitől vált olyan emberré, amilyet a filmekből már ismertem. És nagyon élveztem az egészet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen az EU-t én is kiegészítő történeteknek tartom, és én is aszerint szelektálom a "hitelességét", hogy mennyire passzol a sztori a filmekhez és a már "hitelesített" EU művekhez, valamint, hogy mennyire tetszik nekem, mennyire ragad meg bennem. Zahn műveit, A Birodalom árnyait, vagy az X-szárnyúak sorozat részeit például nálam csak egy paraszthajszál választja el a G-Canontól... :) Éppen ezért a saját elképzeléseim a filmeken kívüli dolgokról erősen tükrözik ezeket a műveket.

Egyrészt ezért, másrészt azért védtem (védem) ennyire az EU-t, mert nagyon zavaró számomra, amikor azt hangoztatja valaki, hogy az EU nem számít, nincs, semmis, stb... Különösen akkor zavar, ha eleve EU-s témáról beszélünk, vagy oda van írva, hogy "Ez ugyan EU, de..." Az ilyen kijelentéseket legfeljebb akkor tartom rendben levőnek, ha film/EU ellentétről van szó, vagy egy szerepjátékban, ahol ez egy kitétel a sztori elhelyezésénél.

Minden más esetben szerintem helye van az EU-nak, ha másként nem, egy alternatíva szerepében. Például az Ep6 utáni időkről lehet egy olyan elképzelés, hogy az Endor után kitört a hatszögletű béke, és mindenki hűde boldogan élt, amíg végelgyengülésben meg nem halt. Vagy lehet egy másik elképzelés, ami részben, vagy egészben egyezik az EU erre az időszakra vonatkozó részeivel, vagy egy olyan, mint amit Laráékkal írunk már több éve egy szerepjátékban, stb...

Természetesen én sem szeretném ráerőltetni senkire az EU-ból szedett véleményemet, információimat! Én is azt vallom, hogy mindenki döntse el maga, mikor, és mennyire veszi figyelembe az EU-t. Ezért is írtam Oldinak válaszként, hogy "Ez így már sokkal jobban tetszik..."

Egyébként az EU is csak egy vázat ad a Lázadás kialakulására, hiszen mindössze néhány történetet ír le, illetve utalásokat tartalmaz még pár dologra. Ezeket én is alaposan kiegészítem a saját elképzeléseimmel, amelyek persze az újabb információk (És ebbe a ti elképzeléseitek is beletartoznak! :) ) hatására folyamatosan változnak, bővülnek. Számomra így válik teljessé a Star Wars világa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az x-szárnyúak első négy része van meg, az tetszett.

Nekem 20 éven keresztül csak a filmek könyvváltozatai és az EU könyvek léteztek. (Meg persze a moziban, Tv-ben bemutatott filmek, de az ugye csak ritka alkalom volt.) Eddig 37 SW könyvet sikerült beszereznem... :)

Van amelyik nagyon tetszik, szinte G Canonnak tartom, és van olyan is, amit elolvastam, aztán azóta is érintetlenül porosodik a könyvespolcon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka. Szerintem ami nincs a filmekben azokról nem csak az EU művek alapján lehet beszélni. Ott van pl. Plaguies sztorija, amiről nagyon jókat beszélgettünk a megfelelő topikban. Persze az is igaz, hogy hozzá alig kötődik valami az EPIII -ban elhangzottakon kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.