Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Jó, akkor én magam döntöm el. Nálam csak a 6 film nem EU, minden más az. Ebben az egyben kivételesen nem érdekel mit mond Lucas. :D Felőlem legyen a TCW magasabb rendű, az esetleges ellentmondásokat így is, úgy is kimagyarázom magamnak. Ettől még szeretni fogom a jó minőségű EU műveket is és nem fogom figyelmen kívűl hagyni őket.

Sok nagyszerű rész van a TCW-ban, de mondjuk a kedvenc klónháborús sztorijaim még mindig pl a jabiimi csata vagy A gonosz útvesztője. Bár a Holcron trilógia már közelít hozzájuk.

Sokan az új filmeket se veszik alapul, mert nem tetszik nekik. De ettől azok még Lucas művei. :) Szóval a TCW nem EU, max. nem tetszik neked vagy másnak. Ebben azért van különbség. :) Aztán, hogy ezt ki hogy játssza le magában, az egyéni szoc. probléma. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan az új filmeket se veszik alapul, mert nem tetszik nekik. De ettől azok még Lucas művei. :) Szóval a TCW nem EU, max. nem tetszik neked vagy másnak. Ebben azért van különbség. :) Aztán, hogy ezt ki hogy játssza le magában, az egyéni szoc. probléma. :)

Egy szóval sem mondtam, hogy nem tetszik a TCW. Mint a regényeknél és a képregényeknél itt is vannak jobb és rosszabb részek. Nekem se tetszik a regényekben, vagy képregénykeben minden. A TCW-t kezdettől fogava egy szinten kezelem velük. Hisz nincs szükség a TCW-re, hogy megértsük az EP3-at. Vagy pl az élőszereplős sorozatra sincs szükség ahhoz, hogy megértsük az EP4-et.

De igazad van, ezt mindenki kezelje úgy ahogy akarja, oszt ennyi. :D Itt a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem az ízlésvilágod dönti el, hanem Lucas. És szerinte nem az. :D

Lucas maga hagyta jóvá a canon-szintezést, és a szerint a TCW is EU (kivétel azokat az elemeket, de csak azokat, amik Lucas fejéből pattantak ki). Szóval a TCW Lucas szerint is EU, ha egyszer rábólintott a szintezésre (ha csak nem akarja hitelteleníteni magát az öreg; bár már tesz rá kísérleteket... :D ). Számomra is EU a TCW, mert van pár dolog, ami nem igazán klappol a filmekkel szemben (karakteridegen megnyilvánulások, egyes sztorielemekkel összeegyeztethetetlen események), csak mivel igazodom a Lucas által elfogadott szintezéshez, minden EU fölött kezelem. Vagyis, amivel ellentmond a TCW a filmeken kívüli világgal, abban a TCW-re szavazok (kivétel, mikor nem tetszik, akkor hozzáigazítom a tetszetősebb dolgot :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtkezzünk el arról sem, ha egy mű kikerül a művész kezei, stb. alól, akkor az önálló életet él, és mindenki úgy adaptálja, ahogy neki a legmegfelelőbb :D

Pl. mint amit Dzséjt írt a hozzászólása végén :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas maga hagyta jóvá a canon-szintezést, és a szerint a TCW is EU (kivétel azokat az elemeket, de csak azokat, amik Lucas fejéből pattantak ki). Szóval a TCW Lucas szerint is EU, ha egyszer rábólintott a szintezésre (ha csak nem akarja hitelteleníteni magát az öreg; bár már tesz rá kísérleteket... :D )
Elolvastad amit lentebb bemásoltam? :D Ezt nem én találtam ki, hanem maga Lucas mondta. Nála lehet reklamálni ez ügyben. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastad amit lentebb bemásoltam? :D Ezt nem én találtam ki, hanem maga Lucas mondta. Nála lehet reklamálni ez ügyben. :D

Levelező címet kérnék, mert amit én írtam, arra is ő bólintott rá (ahogy azt én írtam, elolvastad? :D ). Így viszont nehéz komolyan venni az öreget, ha lazán ellentmond önmagának. Bár én sok mindent nem veszek figyelembe, amit mondott, pont azért, amit Karrde írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Levelező címet kérnék, mert amit én írtam, arra is ő bólintott rá (ahogy azt én írtam, elolvastad? :D ). Így viszont nehéz komolyan venni az öreget, ha lazán ellentmond önmagának. Bár én sok mindent nem veszek figyelembe, amit mondott, pont azért, amit Karrde írt.
Biztos az a baj, hogy öregszik. :D Rengeteg Filonival készült interjút olvasok, és az első évad kommentárjaiban is mindig Lucas -ra hivatkoznak. Friss példa, hogy a fekete fénykard eredetileg sima vibro-kard lett volna, de jött Lucas és kitalálta, hogy az bizony fekete fénykard lesz és kész. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Friss példa, hogy a fekete fénykard eredetileg sima vibro-kard lett volna, de jött Lucas és kitalálta, hogy az bizony fekete fénykard lesz és kész. :)

Igen, ezt én is olvastam és éppen ez az, ami miatt kezdek kicsit izgulni Lucas és a Star Wars kapcsolata miatt. Mert mi volt Lucas indoka? Hogy nincs olyan szilárd anyag, ami képes ellenállni a fénykardnak. Holott egyrészt, az ep1-6-ig elég sok minden ellenállt a fénypengéknek (köztük bespini korlátok és Vader válla), másrészt, éppen ő találta ki a fénykarálló lila elektropálcát, amiket a MagnaGuardok forgatnak. És ezek állták is a fénykardot az ep3-ban (nem csak a világító részen), meg a TCW-ben egészen a 2x09 Grievous Intrigue-ig. Ezek után az, hogy megszületett ez a fekete fénykard, számomra egyrészt nem csak idióta ötlet, de egyben első komoly jelzése, hogy talán Lucasnak lassan fel kéne hagynia a Star Wars kormányzásával, vagy kora miatt, vagy mert már nem tudja átlátni hatalmasra dagadt univerzumát. Akárhogy is, ez sehogy se jó, mert Lucas baromira arcon vágó önellentmondásba került saját világával. Ez eddig nem volt jellemző rá, szóval egy ilyen feltűnése engem aggaszt (és emiatt is marad nálam a TCW - Lucas ide vagy oda - EU státuszban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt én is olvastam és éppen ez az, ami miatt kezdek kicsit izgulni Lucas és a Star Wars kapcsolata miatt. Mert mi volt Lucas indoka? Hogy nincs olyan szilárd anyag, ami képes ellenállni a fénykardnak. Holott egyrészt, az ep1-6-ig elég sok minden ellenállt a fénypengéknek (köztük bespini korlátok és Vader válla), másrészt, éppen ő találta ki a fénykarálló lila elektropálcát, amiket a MagnaGuardok forgatnak. És ezek állták is a fénykardot az ep3-ban (nem csak a világító részen), meg a TCW-ben egészen a 2x09 Grievous Intrigue-ig. Ezek után az, hogy megszületett ez a fekete fénykard, számomra egyrészt nem csak idióta ötlet, de egyben első komoly jelzése, hogy talán Lucasnak lassan fel kéne hagynia a Star Wars kormányzásával, vagy kora miatt, vagy mert már nem tudja átlátni hatalmasra dagadt univerzumát. Akárhogy is, ez sehogy se jó, mert Lucas baromira arcon vágó önellentmondásba került saját világával. Ez eddig nem volt jellemző rá, szóval egy ilyen feltűnése engem aggaszt (és emiatt is marad nálam a TCW - Lucas ide vagy oda - EU státuszban).

Na igen, a fénykardálló 'elektropálcát' korábban én is említettem, sokak mégis meg voltak győződve, hogy csak a lilán világító energiaforrások állnak ellen a fénykardoknak.

A fekete fénykard látványosnak látványos volt és a hangja is egyedi lett (bár nekem még mindig jobban bejön a 'hagyományos' hang), mégsem értem a fekete-fehér szín efajta kontrasztját. Már szintén említettem, hogy egy fekete sugárnyaláb (?) aligha képes fehér FÉNYt adni, fordítva pedig még abszurdabb a dolog.

Szerintem jobb lett volna, ha Lucas marad az eredeti tervekben szereplő vibro-kardnál, ami természetesen szintén ellenáll a fénykardoknak, mégis meglepően szilárd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt én is olvastam és éppen ez az, ami miatt kezdek kicsit izgulni Lucas és a Star Wars kapcsolata miatt. Mert mi volt Lucas indoka? Hogy nincs olyan szilárd anyag, ami képes ellenállni a fénykardnak. Holott egyrészt, az ep1-6-ig elég sok minden ellenállt a fénypengéknek (köztük bespini korlátok és Vader válla), másrészt, éppen ő találta ki a fénykarálló lila elektropálcát, amiket a MagnaGuardok forgatnak. És ezek állták is a fénykardot az ep3-ban (nem csak a világító részen), meg a TCW-ben egészen a 2x09 Grievous Intrigue-ig. Ezek után az, hogy megszületett ez a fekete fénykard, számomra egyrészt nem csak idióta ötlet, de egyben első komoly jelzése, hogy talán Lucasnak lassan fel kéne hagynia a Star Wars kormányzásával, vagy kora miatt, vagy mert már nem tudja átlátni hatalmasra dagadt univerzumát. Akárhogy is, ez sehogy se jó, mert Lucas baromira arcon vágó önellentmondásba került saját világával. Ez eddig nem volt jellemző rá, szóval egy ilyen feltűnése engem aggaszt (és emiatt is marad nálam a TCW - Lucas ide vagy oda - EU státuszban).
Én nem látom ennyire tragikusan a dolgot. Amit írsz abból az következik, hogy már az első trilógia alatt sem volt képben Lucas (úgy emlékszem Bespinen néha átvitte a korlátot a fénykard, amire azért emlékszem, mert mindig tök jó volt figyelni a lyukakat a korláton.) :para: Nyilván az SW geek-eknek megemelkedik a vérnyomása, de ez még nem jelent rosszat. A lila elektropálca. Az fejlődhetett is a háború alatt nem? Eleinte lehetséges, hogy csak a végei voltak ellenállók. De egy háborúban mindig fejlesztenek. A fekete fénykard meg kuriózum. Most lehet azon elmélkedni, hogy vajon miért meg hogyan, de nekem épp az tetszik benne, hogy annyira misztikus. Mint pl. maga az Erő. Itt is meglehet mindent magyarázni. Egyébként Lucast sokan már a Holliday Special miatt is diliházba akarták csukni, mert mégis csak kijöhetett a TV -be, és az utólagos magyarázkodását sem igazán hitték el neki. Már akkor "sátáni" rangba lépett egyeseknél.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejlődni fejlődhetett, persze megmagyarázható, és nem is zavar, még a fekete fénykardot is lenyelem, hiszen a fénykard eleve egy lehetetlen dolog. Csak aggasztó, hogy Lucas a saját szavait, a legfőbb canonnak számító filmekben látottakat teszi önellentmondásossá. Ez még csak egy apróság, de egy olyan embernél, aki eddig minden apróságra odafigyelt, azért számomra már ez is aggodalomra ad okot. Persze lehet tényleg csak egy "hupsz" az egész, majd elválik. Ha több ilyen nem lesz, azt mondom, tévedett az öreg, ő is ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejlődni fejlődhetett, persze megmagyarázható, és nem is zavar, még a fekete fénykardot is lenyelem, hiszen a fénykard eleve egy lehetetlen dolog. Csak aggasztó, hogy Lucas a saját szavait, a legfőbb canonnak számító filmekben látottakat teszi önellentmondásossá. Ez még csak egy apróság, de egy olyan embernél, aki eddig minden apróságra odafigyelt, azért számomra már ez is aggodalomra ad okot. Persze lehet tényleg csak egy "hupsz" az egész, majd elválik. Ha több ilyen nem lesz, azt mondom, tévedett az öreg, ő is ember.
Szerintem addig jó amíg csak abban téved, hogy az elektro pálcát egyszer el lehet vágni, másszor nem. :para: Majd ha olyanok jönnek, hogy Palpatine Obival sörözik, meg valójában nem is sith nagyúr hanem egy sötét-jedi-klón, na akkor majd lehet parázni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem erről van szó, mert ha ütközik a canon -al, akkor nincs értelme erről beszélni. De ez itt OFF, mint minden más ami nem Yoda és Sidious harcáról szól. A továbbiakban törlöm ami nem a témához kapcsolódik.

Vegyük például Mara Jade halálát. A filmekben sehol sem hangzik el, hogy Luke-nak lesz egy Mara nevű felesége és őt megölik. Hol van itt ütközés a canonnal? Max a tetszési index-szel van ütközésben.

De akkor nem tudom, hogy egyesek miért fogadják el, hogy Vader csillagrombolóját Executornak hívják, holott ez a filmekben nem hangzik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyük például Mara Jade halálát. A filmekben sehol sem hangzik el, hogy Luke-nak lesz egy Mara nevű felesége és őt megölik. Hol van itt ütközés a canonnal? Max a tetszési index-szel van ütközésben.

De akkor nem tudom, hogy egyesek miért fogadják el, hogy Vader csillagrombolóját Executornak hívják, holott ez a filmekben nem hangzik el.

Az ilyen esetekben valóban a tetszési index dönt. Nekem nincs bajom az EU -val, amíg nem tekintik egyenrangúnak a filmekkel. Bárki rajonghat érte, hisz miért ne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban az esetben valóban nem számít az EU, ha a filmek vagy a TCW (bár ez sokaknál nem canon - nálam az) állít valamit, amelynek az EU valamilyen oknál fogva ellentmond. Példának kedvéért ilyen az említett Piell-es eset. Ha viszont a canon által nem cáfolt dolgokról mesél az EU, arra már nem jelenthetjük ki azt feketén-fehéren, hogy "nem létezik". Dehogynem létezik. Méghozzá többnyire kézzel foghatóan. Legfeljebb bizonyos emberek nem fogadják el ezeket. ;)

Jacen Solo van, aki számára Han és Leia elsőszülött gyereke, van, aki szerint soha nem is létezett. Ismét csak saját magam tudom ismételni: vannak, akik elfogadják, vannak, akik nem. Tény viszont, hogy a filmek nem cáfolják a létezését, sőt, ha logikusan továbbgondoljuk az Ep 4-5-6 alapján Han és Leia kapcsolatát, elég valószínű, hogy egy vagy több gyereknek életet fognak adni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak nem is az ellentmondás/nem ellentmondás a lényeg. Az EU-t azért kell kivenni a Star Warsról történő beszélgetésekből, mint bármire is példa, mert nem fogadja el mindenki. Hogy lehetne érdemben beszélgetni úgy, hogy valaki csak a filmeket, valaki csak az EU-t, valaki mindkettőt, valaki egyiket sem fogadja el kanonnak? Kétféleképpen: sehogy és dehogy. Mara Jade halála szép példa arra, hogy az ep6 után sem mentek jól a dolgok (nyilván), de kérdem én, aki nem fogadja el a Yuuzhan Vong vonalat (se a Legacy-t, meg alapvetően a Thrawn-sztorik után semmit), hogyan lehetne nekem ez érv? Sehogy, mert számomra soha meg sem történt. De hogyan érvelhetek mondjuk neked, Revan, Piell citadellás halálával, ha meg te azt nem fogadja el? Így nem lehet konstruktívan beszélgetni, max. egymás idegeire menni. Szóval az EU-nak semmi helye egy a Star Wars univerzumról történő beszélgetésben, amely fő irányvonala a FILMEK-ben látottak. Pláne az EU azon aspektusa nem számíthat érvnek, ami még az ep1-2-3 előtt született. Ezért kell csak a filmeket venni ilyen beszélgetések alatt, mert azok ellen nincs olyan érv, hogy nem kanon, nem Lucas szüleménye, stb. Mivel az az alap, úgyhogy akár tetszik a delikvensnek, akár nem, attól az abban látottak még 100%-osan Star Wars valósak. De ez csak és kizárólag az ep1-2-3-4-5-6.

 

Jacen Solo van, aki számára Han és Leia elsőszülött gyereke, van, aki szerint soha nem is létezett. Ismét csak saját magam tudom ismételni: vannak, akik elfogadják, vannak, akik nem. Tény viszont, hogy a filmek nem cáfolják a létezését, sőt, ha logikusan továbbgondoljuk az Ep 4-5-6 alapján Han és Leia kapcsolatát, elég valószínű, hogy egy vagy több gyereknek életet fognak adni. ;)

De azoknak miért kell ikreknek lennie (mint Luke-nak és Leianak), miért kell az egyiket Anakinnak hívni, miért kell az egyiknek Sithé válnia... ezek már nem logikus továbbgondolások, hanem fantáziátlan képzelgések. És különben is, miért logikus az, hogy Han és Leia az ep6 után kölyköket hoz a világra? Lehet az egyikük nemzésképtelen, lehet, hogy szakítanak, stb. Ezek ugyanolyan "logikusan" következhetnek az ep4-5-6-ból, mint az, hogy születik három gyerekük, akikből kettő ikerpár, egy átáll a Sötét Oldalra, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azoknak miért kell ikreknek lennie (mint Luke-nak és Leianak), miért kell az egyiket Anakinnak hívni, miért kell az egyiknek Sithé válnia... ezek már nem logikus továbbgondolások, hanem fantáziátlan képzelgések. És különben is, miért logikus az, hogy Han és Leia az ep6 után kölyköket hoz a világra? Lehet az egyikük nemzésképtelen, lehet, hogy szakítanak, stb. Ezek ugyanolyan "logikusan" következhetnek az ep4-5-6-ból, mint az, hogy születik három gyerekük, akikből kettő ikerpár, egy átáll a Sötét Oldalra, stb.

Hogy Dokit idézzem a BTTF-ből: "Ez az a jövő, ami akkor következik be, ha a ma eseményeit a holnapiak követik." Ha az Ep6 eseményeit a holnapiak követik, az Hanék számára aligha jelenthet mást, mint gyereket/gyerekeket. A többi természetesen változó elem. Leia Padmé lánya, így nem olyan hihetetlen, hogy ő is 2 magzatnak adott életet. Anakint pedig Leia apja után nevezték el. Jacen átállása már nekem se jön be, de lentebb már leírtam az álláspontom ezzel kapcsolatban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már két SW könyvet kiolvastam, most olvasom a harmadikat. Eme könyvek EU-nek minősülnek vagy sem? A másik, aki egyáltalán nem fogadja el az EU-t, az akkor csak a sorozat és a hat film világában gondolkodik? Vagyis sem előtte, sem után nem létezik számára SW?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a filmekben is van számos olyan pont, amelyről mindenkinek más az elképzelése.

 

Abban, hogy Hannak és Leiának születtek gyerekeik nem kell logikusságot keresni. Az, hogy megszületett Jacen, Jaina, Anakin, meg az, hogy mi történt velük van akinek tetszik, van akinek nem. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már két SW könyvet kiolvastam, most olvasom a harmadikat. Eme könyvek EU-nek minősülnek vagy sem? A másik, aki egyáltalán nem fogadja el az EU-t, az akkor csak a sorozat és a hat film világában gondolkodik? Vagyis sem előtte, sem után nem létezik számára SW?

Igen, ezek EU-k. De ne abban gondolkodj, hogy hivatalosak-e vagy sem. Olvasd el és döntsd el, hogy szerinted passzolnak-e a SW-hoz, vagy sem, és hogy tetszenek-e a benne leírt dolgok, vagy sem.

Nekem például ami tetszik, és amit hozzá tudok igazítani a filmekhez, azokat hivatalosnak fogadom el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Dokit idézzem a BTTF-ből: "Ez az a jövő, ami akkor következik be, ha a ma eseményeit a holnapiak követik." Ha az Ep6 eseményeit a holnapiak követik, az Hanék számára aligha jelenthet mást, mint gyereket/gyerekeket. A többi természetesen változó elem. Leia Padmé lánya, így nem olyan hihetetlen, hogy ő is 2 magzatnak adott életet. Anakint pedig Leia apja után nevezték el. Jacen átállása már nekem se jön be, de lentebb már leírtam az álláspontom ezzel kapcsolatban. :)

De SEMMIBŐL sem következik, hogy a ma eseményeihez ezek a holnapi események társulnának. ;) Hogy én egy másik filmből idézzek: "A jövő mindig mozgásban van."

 

Már két SW könyvet kiolvastam, most olvasom a harmadikat. Eme könyvek EU-nek minősülnek vagy sem? A másik, aki egyáltalán nem fogadja el az EU-t, az akkor csak a sorozat és a hat film világában gondolkodik? Vagyis sem előtte, sem után nem létezik számára SW?

Lényegében igen a válasz mindegyik kérdésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a filmekben is van számos olyan pont, amelyről mindenkinek más az elképzelése.

De nem is az elképzelésekről van szó (tök mindegy, mi az elképzelése, a filmben az van, ami van, slussz-passz), hanem hogy elfogadott-e a létezése, avagy sem. Legfeljebb az igen mélyen fanatikusok mondhatják azt, hogy csak az ep4-5-6 igazi Star Wars, de még azok is tévednek, mert a másik három is teljesíti azt az egyetlen egy kritériumot, ami ahhoz kell, hogy alap legyen: Lucas találta ki. Ennyi! Ezzel nem lehet vitázni, figyelmen kívül hagyni, és ez teszi csak a hat filmet (meg nagyjából a TCW-t) a STAR WARS-á. A többi meg "csak" a Star Wars. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikusságot az EU-ban nem is érdemes keresni. A filmekben is bőven találunk, ah akarunk. Egyszer olvastam egy tudományos cikket, mely azt taglalta, hogy a EP6 végén miután felrobbant a második Halálcsillag az Endoron Hanéknak, Leiáéknak és az evokoknak meg kellett volna halniuk és az Endoron olyan állapotoknak kellett volna bekövetkeznie, mint a Földön 65 millió évvel ezelőtt.

De ez engem egyáltalán nem érdekel, mert a filmekben és a könyvekben, képregényekben, a jó sztorit, a SW-t keresem nézem , olvasom, nem pedig a logikus dolgokon rágódom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Lucas valamit állít az SW-vel kapcsolatban, akkor azt mennyire lehet elfogadni? Mivel ő a Star Wars atyja, így ő olyan az SW-ben mint egy Isten nem? Vagy most nagyon nagy baromságot írtam? :para:

Nem írtál baromságot.

Hivatalosan amit Lucas állít az úgy is van a SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.