Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Na jó, gyerekek, én tényleg nem koptatom tovább fölöslegesen az ujjaim. ;)

Szerintem én is befejezem. :) Hiszen aki nem akar tovább látni a saját szemléletén, az nem is fog. :) Ez a vita már rég nem arról szól, hogy mi hivatalos és mi nem. Vannak itt olyanok, akik csak úgy belemondják a "hivatalos" szót a levegőbe mindenféle hivatkozási alap nélkül és ezzel próbálják eladni a véleményüket, míg vannak olyanok, akik elfogadják azt, ami ténylegesen hivatalos és a legszéleskörűbben elfogadott szemlélet, ráadásul hivatkozási alap is van. A vita témája tulajdonképpen továbbra is az, hogy ki fogadja el az EU-t és ki nem. Ez pedig úgy érzem egyértelműen kiderült már nem először. Úgy hogy kár tovább bonyolítani ezt a dolgot. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Adatbázis adatain leesett az állam, még nem láttam ennyire kiterjedt világot mint a Star Wars. :rock:(Biztonság kedvérért spoileroztam.)

 

 

# Források: 1683

# Képek: 13,432

# Szereplők: 15,795

# Bolygók: 4,277

# Idegenek: 958

# Lények: 1,747

# Járművek: 1,919

# Fegyverek: 1,689

# Csoportok: 3,129

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan, a te szemléleteddel meg azért nem értek egyet, mert írtál olyanokat, hogy ha valami neked tetszik, akkor hivatkozol rá. Viszont ha neked valami nem tetszik, attól függetlenül az az elem ugyanúgy canon marad és hiába tekintesz rá úgy, hogy az neked nem létezik, az bizony úgy van. Hivatkozni szerintem úgy jogos az EU-ra, hogy ha annak minden elemét, ami nem non-canon, elfogadja még akkor is, ha nem tetszik. De ezt nem csak neked mondom, mert nem te vagy az egyetlen, aki ilyen szelektíven hivatkozik az EU-ból. Mert vannak itt olyanok is, akik érvelésük esetén hajlamosak hivatkozni az EU-ra, ám azt a tényt, hogy Boba Fett túlélte a sarlacc-ot, nem hajlandó elfogadni és számára nem történt meg.

Amik tetszenek azok az én nézőpontomból kompatibilisek a filmekkel, vagy úgy értelmezem őket, hogy passzoljanak. Ami nem tetszik és amit nem tudok össze egyeztetni a filmekkel, arra meg nem hivatkozok. Felőlem lehet hivatalosan a canon része a Dark Empire, vagy a Jedi herceg sorozat, ezek számomra nem léteznek. Boba Fett nálam is túlélte egyébként a Sarlaccot.

Even Piell esetében még nincs retcon, tehát én EGYELŐRE azt fogadom el, ami Reaves írt, mert az jobban tetszik. Majd, ha retconolták és átírták, akkor elfogadom az új hivatalos álláspontot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amik tetszenek azok az én nézőpontomból kompatibilisek a filmekkel, vagy úgy értelmezem őket, hogy passzoljanak. Ami nem tetszik és amit nem tudok össze egyeztetni a filmekkel, arra meg nem hivatkozok. Felőlem lehet hivatalosan a canon része a Dark Empire, vagy a Jedi herceg sorozat, ezek számomra nem léteznek. Boba Fett nálam is túlélte egyébként a Sarlaccot.

Even Piell esetében még nincs retcon, tehát én EGYELŐRE azt fogadom el, ami Reaves írt, mert az jobban tetszik. Majd, ha retconolták és átírták, akkor elfogadom az új hivatalos álláspontot.

A retcon a Citadel Rescue vetítésével megtörtént. A kérdés az, hogyan alakítják át Reaves könyvét ahhoz, hogy passzoljon a canonhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak itt olyanok, akik csak úgy belemondják a "hivatalos" szót a levegőbe mindenféle hivatkozási alap nélkül és ezzel próbálják eladni a véleményüket, míg vannak olyanok, akik elfogadják azt, ami ténylegesen hivatalos és a legszéleskörűbben elfogadott szemlélet, ráadásul hivatkozási alap is van.

 

Ez abszolút nem fair, mivel szerintem nem egyszer kifejtettem már, hogy mi hivatalos és mi nem. De ha hivatkozási alap kell, tessék:

 

"G-canon is absolute canon; the movies (their most recent release), the scripts, the novelizations of the movies, the radio plays, and any statements by George Lucas himself. G-canon overrides the lower levels of canon when there is a contradiction. Within G-canon, many fans follow an unofficial progression of canonicity where the movies are the highest canon, followed by the scripts, the novelizations, and then the radio plays."

 

Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_canon

 

A kanon rendszert nem véletlenül hozták létre. Ez a hivatalos "hivatalosság hierarchia" a Star Wars tekintetében. És amennyire én látom, a legmérvadóbb szint a filmek regényváltozatain kívül nem tartalmaz EU-t. Mondjuk ezeket én csínján kezelném, mert az egyikben Obi-wan és Owen bácsi testvérek, szóval...

 

Ez a HIVATALOS. Erre hivatkoztam végig, nem pedig látatlanul dobálóztam szavakkal, ahogy azt itt fentebb "valaki" írta. Igaz Kiskósa? Vagy gyanúsított vagyok, hogy név nélkül utalsz rám, mintha nem lenne egyértelmű, hogy rám gondolsz?

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez abszolút nem fair, mivel szerintem nem egyszer kifejtettem már, hogy mi hivatalos és mi nem. De ha hivatkozási alap kell, tessék:

 

"G-canon is absolute canon; the movies (their most recent release), the scripts, the novelizations of the movies, the radio plays, and any statements by George Lucas himself. G-canon overrides the lower levels of canon when there is a contradiction. Within G-canon, many fans follow an unofficial progression of canonicity where the movies are the highest canon, followed by the scripts, the novelizations, and then the radio plays."

 

Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_canon

 

A kanon rendszert nem véletlenül hozták létre. Ez a hivatalos "hivatalosság hierarchia" a Star Wars tekintetében. És amennyire én látom, a legmérvadóbb szint a filmek regényváltozatain kívül nem tartalmaz EU-t. Mondjuk ezeket én csínján kezelném, mert az egyikben Obi-wan és Owen bácsi testvérek, szóval...

 

Ez a HIVATALOS. Erre hivatkoztam végig, nem pedig látatlanul dobálóztam szavakkal, ahogy azt itt fentebb "valaki" írta. Igaz Kiskósa? Vagy gyanúsított vagyok, hogy név nélkül utalsz rám, mintha nem lenne egyértelmű, hogy rám gondolsz?

 

Ez ugye azért is érdekes, mert eszerint amit Lucas mond az felette áll minden filmen kivüli SW produktumnak. Lucas pedig többször leszögezte, hogy a Jedi visszatérrel vége a történetnek. Idézet a Wookiepediáról:

 

However, it should be made clear that as far as George Lucas is concerned, the story ends with Return of the Jedi with the Sith destroyed and the Force in balance. "But there's no story past Episode VI, there's just no story. It's a certain story about Anakin Skywalker and once Anakin Skywalker dies, that's kind of the end of the story."

 

Engem mondjuk ez a hivatalosság meg a canon dolog nem mozgat de akkor ezek szerint a valódi hivatalos álláspont szerint a Jedi visszatér az abszolut vége az SW-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez abszolút nem fair, mivel szerintem nem egyszer kifejtettem már, hogy mi hivatalos és mi nem. De ha hivatkozási alap kell, tessék:

 

"G-canon is absolute canon; the movies (their most recent release), the scripts, the novelizations of the movies, the radio plays, and any statements by George Lucas himself. G-canon overrides the lower levels of canon when there is a contradiction. Within G-canon, many fans follow an unofficial progression of canonicity where the movies are the highest canon, followed by the scripts, the novelizations, and then the radio plays."

 

Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_canon

 

A kanon rendszert nem véletlenül hozták létre. Ez a hivatalos "hivatalosság hierarchia" a Star Wars tekintetében. És amennyire én látom, a legmérvadóbb szint a filmek regényváltozatain kívül nem tartalmaz EU-t. Mondjuk ezeket én csínján kezelném, mert az egyikben Obi-wan és Owen bácsi testvérek, szóval...

 

Ez a HIVATALOS. Erre hivatkoztam végig, nem pedig látatlanul dobálóztam szavakkal, ahogy azt itt fentebb "valaki" írta. Igaz Kiskósa? Vagy gyanúsított vagyok, hogy név nélkül utalsz rám, mintha nem lenne egyértelmű, hogy rám gondolsz?

Igen, ez sem ír mást, mint amit én mondtam. A G-Canon szint a legmagasabb a kontinuitási hierarchiában. És azt is írja, hogy a G-Canonon belül a rajongók állítottak fel egy nem hivatalos sorrended, miszerint film ---> forgatókönyv ---> regény ---> rádiójáték. Viszont nem csak a G-Canon szint létezik, ezt mindenki tudja, ott van még a T, a C és az S-Canon is. Van persze N is, de az értelemszerűen nem része az egésznek. Most akkor tulajdonképpen olyasmin vitatkozunk, amin mindkét fél ugyanazt mondja? Én is erre hivatkoztam és ez nem tartalmaz ellentmondást az elméletemre nézve. És igen, ez a hivatalos, ugyanezt mondtam én is. De ti meg azt mondjátok, hogy az EU nem létezik, pedig van. A G-Canon nem véletlenül a legmagasabb, hiszen az az, amit senki nem írhat át és senki nem szólhat bele, mert automatikusan az N-Canon kategóriába kerül. Az EU az alatta lévő szinteken kap helyet teljesen érthető okokból. Ti csak a G-Canon szintet nézitek, ennyi a különbség a véleményeink között. Nem vagy gyanúsított, két emberre is gondoltam miközben írtam és nem akartam egyikőtöket sem kifejezetten megnevezni, mert többen is ugyanazon a véleményen voltatok. Nem kell felkapni a vizet, semmi támadó jellegűt vagy sértőt nem írtam.

 

Szerk.: Egyébként jelenleg úgy tartják számon, hogy Obi-Wannak volt egy Owen nevű testvére, de nem Lars család-féle Owenről beszélünk.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megmutatod, hol írtam olyat, hogy az EU nem létezik, akkor felterjesztelek valami érdemrendre. :)

 

Természetesen létezik, csupán nem hivatalos - legalábbis nem úgy, mint a filmek. A maga kanonján nyilván létezik, és ha az ember szeretné érveléshez felhasználni, akkor EU-s érvek ütköztetésére bőven alkalmas. De ha a filmekből, vagy Lucastól az jön le, hogy az EpVI-tal vége az egész sith-es hajcihőnek, akkor hiába hoztok fel EU-s műveket ellenpéldaként, pont a kanon rendszer az, ami megmondja, hogy mit kell elfogadni: Lucas véleményét és a filmek által levont konklúziót.

 

Ahogy azt már jeleztem, ettől még egyénileg bárhogyan továbbszőhetitek a történetet, de attól az még nem lesz hivatalos. Tehát azt el tudom fogadni, ha Revan, Sky vagy te Kiskósa azt mondja nekem, hogy szerinte léteztek Sith-ek az EpVI után. Erre rámondom, hogy szerintem meg nem. A különbség annyi lesz a véleményünk között, hogy az enyémet alátámasztja a hivatalos érvrendszer, a tiéteket viszont csak egy alsóbb kategóriás kanon, ami - mivel szembemegy egy tőle erősebbel - nem hivatalos. Szerintem ettől még nyugodtan alszotok ti is, én is.

 

Ugyanakkor ha az SW Saga topikban vitázunk erről, akkor csak a filmek és Lucas véleménye számít, ezt fogadjátok el, mert ez olyan norma, amit az idejárók jelentős része követ.

 

Ennyi voltam mára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van, aki elfogadja az EU-t a Star Wars Galaxis részének, van, aki nem. Ennyiről van szó, nem többről. Ez olyan, mintha ízlésekről akarnánk vitatkozni: nekem a szőke lányok tetszenek, a másiknak a barnák... egyikünk sem lesz kevesebb ember ettől. :)

Az az igazság, hogy a 6 film és a TCW az alap és minden körülmények között csak ezekre szabad hivatkozni a káosz elkerülése érdekében. Ettől függetlenül azonban az EU is szerves része az Univerzumnak, amiből vagy elfogad az illető adott dolgot, vagy nem. Én a Prófécia kapcsán (amelyből gyakorlatilag az egész indult) nem hivatkoztam az EU-ra, csak megállapítottam, hogy számomra irreális az, hogy Palpatine halála után nem élt több Sith. Az, hogy Lucas azt mondta, hogy az Ep6 az SW vége, az egy dolog. Nyilván a Jedi visszatér eseményei után is zajlottak bizonyos dolgok. Az Ep6-al az SW történetének azon része valóban véget ért, amit George kezdett el mesélni, azaz: Anakin Skywalker felemelkedése, tündöklése és bukása, illetve későbbi visszatérése... én viszont nem látom akadályát annak, hogy ettől függetlenül mások számára a Galaxis eseményei tovább haladjanak Thrawn főadmirálisostól, Vongostól együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megmutatod, hol írtam olyat, hogy az EU nem létezik, akkor felterjesztelek valami érdemrendre. :)

Azt ha jól emlékszem konkrétan Frenkie írta, bocsánat. >.<

 

Természetesen létezik, csupán nem hivatalos - legalábbis nem úgy, mint a filmek. A maga kanonján nyilván létezik, és ha az ember szeretné érveléshez felhasználni, akkor EU-s érvek ütköztetésére bőven alkalmas. De ha a filmekből, vagy Lucastól az jön le, hogy az EpVI-tal vége az egész sith-es hajcihőnek, akkor hiába hoztok fel EU-s műveket ellenpéldaként, pont a kanon rendszer az, ami megmondja, hogy mit kell elfogadni: Lucas véleményét és a filmek által levont konklúziót.

De miért ne lenne hivatalos? Ugyanúgy hivatalos, mint a filmek, csak éppen azért, amit te írtál, alacsonyabb szinten helyezkedik el a rendszerben, ezért nem is lehet velük a filmek ellen érvelni. Ezzel egyet is értettem, többször is. És igen, vége volt a Sith-es hajcihőnek az EPVI. végén, ezt senki nem vonta kérdésben, az más kérdés, hogy csak közel egy évszázad elteltével kezdtek el igazán tevékenykedni. Ott és akkor tényleg vége volt. Lucas véleményének ellentmondásosságáról már nyilatkoztam az SW Videójátékok topikban, mert azért az egy kicsit érdekes tőle, hogy azt állítja, hogy az EPVI. után nem létezik további történet, ennek ellenére mégis folyamatban vannak egy második animációs sorozat előzményei, amik pont ebben az időszakban játszódnak. A másik pedig, hogy a Lucas-féle verzió szerint, bár ugyan csak poénként hozta fel, de ha készpénz mindaz, amit Lucas mond, akkor az alapján Anakin úgy szerezte a sebhelyét, hogy megcsúszott a fürdőkádban. És amikor kérdezték róla, hogy hogy szerezte ezt a sebhelyet, a poén előtt még azt mondta, hogy fogalma sincs, ő csak úgy odarakta, majd az EU elmagyarázza. És akármennyire is nézem, érveléseink kvázi tárgytalanok, mivel hogy az EU jelen állás szerint nem mond ellent a filmek egyetlen pontjának sem, ha mégis, az jelenleg az N-Canon poklában ég valahol.

 

Ahogy azt már jeleztem, ettől még egyénileg bárhogyan továbbszőhetitek a történetet, de attól az még nem lesz hivatalos. Tehát azt el tudom fogadni, ha Revan, Sky vagy te Kiskósa azt mondja nekem, hogy szerinte léteztek Sith-ek az EpVI után. Erre rámondom, hogy szerintem meg nem. A különbség annyi lesz a véleményünk között, hogy az enyémet alátámasztja a hivatalos érvrendszer, a tiéteket viszont csak egy alsóbb kategóriás kanon, ami - mivel szembemegy egy tőle erősebbel - nem hivatalos. Szerintem ettől még nyugodtan alszotok ti is, én is.

Épp hogy emiatt a hivatalos érvrendszer miatt létezhetnek. A filmek, azaz a legmagasabb kanon szint egyetlen pontjának sem mondanak ellent ezek a történetek, ha megtennék, akkor már nem képeznék részét a kanon rendszernek. És továbbra sem értem, hogy szerinted miért megy szembe az erősebbel. Kérlek, mondj legalább egy olyan pontot, amiben ellentmond a Sithek későbbi visszatérése? Csak egyet. És a mi érveinket ugyanez a rendszer igazolja. Csak annyi a különbség, hogy mi kompletten nézzük az egész rendszert, ti pedig úgy álltok hozzá, hogy a G-Canon gyakorlatilag törli az alsó hármat. És ebben teljesen igazad van, hogy EU-ból hozott példákkal nem lehet érvelni a filmek ellen, de szerintem senki sem teszi. Igen, a Sithek ott és akkor elpusztultak az Endoron. Az, hogy több mint száz évvel később újraszerveződtek, semmi, de semmi nem mond ellent.

 

Ugyanakkor ha az SW Saga topikban vitázunk erről, akkor csak a filmek és Lucas véleménye számít, ezt fogadjátok el, mert ez olyan norma, amit az idejárók jelentős része követ.

Lucas véleményével egyedül az a bajom, hogy a tettei egészen mást sarkallnak. Támogatja továbbra is az EPVI. utáni EU-t, néha még bele is szól bizonyos események alakulásába, például többször is megvétózta azt, hogy Luke Skywalker meghaljon, milyen alapon, ha ő úgy gondolja, hogy nincs történet az EPVI. után? Meg többször mondott ilyet, hogy ő nem olvas EU-t, aztán a filmjeiben is számos dolgot onnan emelt át. Aayla Secura, Quinlan Vos, Coruscant, csak hogy a legfontosabbakat említsem, ezt az utóbbi trilógiát a TCW-ben pedig egyenesen adaptálták az EU-ból. De úgy vélem tényleg tárgytalan erről vitatkozni, az éremnek a két oldala tulajdonképpen. Viszont az EU kedvelői valószínűleg nem fogják elfogadni és belőlük is akad jó pár ezen a fórumon. Revan, Sky, Master, MissKarrde, Nute Gunray csak hogy néhányat említsek. Egy kicsit leegyszerűsítettnek tartom a nézőpontotokat, de én nem fogok emiatt senkire sem neheztelni, vagy ilyesmi. Azért írom ezt, mert úgy éreztem kicsit támadó jellegűnek vetted a gondolataimat, pedig tényleg nem szántam annak. :) Meg kár is lenne ilyesmi miatt összeveszni. :) Ezen a témán ütközik ki a legjobban hogy miben nem fog soha egyetérteni két különböző gondolkodású SW rajongó. >.< De attól még szerintem ugyanúgy lehetünk jóban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a témán ütközik ki a legjobban hogy miben nem fog soha egyetérteni két különböző gondolkodású SW rajongó. >.< De attól még szerintem ugyanúgy lehetünk jóban. :)

 

Jól látod, pont ez a lényeg. Én sem vagyok megrögzött EU kedvelő, sőt...

Az EU-ról nekem konkrétan annyi a véleményem, hogy nagyon örülök, hogy ennyi embert megihletett a Star Wars, hogy tulajdonképpen "önálló éltere kelt"... és kicsit erőteljesen fogalmazva (ugyanis nekem még máig Lucas az SW atyja... és nem más) még Lucas nélkül is képes működni, lélegezni, tovább bővülni és gyarapodni ez a világ. Ami zseniális. Ellenben az EU történeteket nem igazán kedvelem.... pontosabban a többségüket, de ott van pl a SW KOTOR I-II... na annak a sztorija lenyűgözött ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sose jelentsük ki, hogy az EU marhaság, inkább egy része, sokszor az idegesít, hogy az egész le van húzva, közben a történetek jó részét nem is ismerjük, mivel nem feltétlenül egybefüggők, és rengeteg van belőlük. Személy szerint én nem feltétlenül Lucas szavát tartom magamat illetőleg döntőnek, nálam az attól függ melyik jobb megoldás, mert attól, hogy az ér többet amit Lucas mond, nem biztos, hogy az a jobb is. Kivétel a 6 film, és esetleg a TCW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy azt hogy fogják megoldani...

Meg lehet csinálni. Azt hallottam, hogy Jax Pavan más mestert fog kapni. Nyilvánvalóan átírják Piell nevét, a kinézetét és rá vonatkozó utalásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Piell mesterre is olykor elég hibásan hivatkoztak, ha jól tudom az író ejtett néhány hibát arra vonatkozóan, hogy Piellnek megvolt mindkét szeme, ami azért elég durva hiba.

Mindegy, majd most azt is átírják. Vagy azt pont nem kell, mert úgy is más lesz ott helyette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Lucas ugyanúgy ellenőrizné az EU-t mint a TCW-t akkor sokkal kevesebb selejt és filmekkel ellentmondásos könyv és képregény jelenne meg. Igaz hogy akkor nagyon kevés mű lenne de azok minőségiek lennének. Lucas a hibás mert engedi a rossz művek megjelenését, hogy még több pénze legyen(a pénz nagy úr), aztán meg lesz*rja őket a TCW írásakor.Ha odafigyelne az EU-ra és az EU-ban nem lenne annyi ellentmondás, akkor most nem lenne vita hogy mos el kell-e fogadni vagy nem.

Olyan művekből van pénze amiket életében nem olvasott.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Lucas ugyanúgy ellenőrizné az EU-t mint a TCW-t akkor sokkal kevesebb selejt és filmekkel ellentmondásos könyv és képregény jelenne meg. Igaz hogy akkor nagyon kevés mű lenne de azok minőségiek lennének. Lucas a hibás mert engedi a rossz művek megjelenését, hogy még több pénze legyen(a pénz nagy úr), aztán meg lesz*rja őket a TCW írásakor.Ha odafigyelne az EU-ra és az EU-ban nem lenne annyi ellentmondás, akkor most nem lenne vita hogy mos el kell-e fogadni vagy nem.

Olyan művekből van pénze amiket életében nem olvasott.

Szerintem a selejt művek inkább a 80-90-es években íródtak (a legtöbbjük), ma már az EU-művek minőségiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a selejt művek inkább a 80-90-es években íródtak (a legtöbbjük), ma már az EU-művek minőségiek.

És azoknak is a túlnyomó többsége S-Canon, tehát a közelmúltban kiadott EU művek kedvük szerint ignorálhatják vagy figyelembe vehetik ezeket a kiadványokat, de mindaddig, amíg az új kiadványokkal nincsenek ellentmondásban, addig nem kerülnek az N-Canon kategóriába, hacsak szanaszét nem retconnolták időközben, mint például a Jedi Herceg sorozatot, ahol azért enyhén szólva indokoltnak érzem azt a rengeteg retcont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nagyban közre játszik a dologban az, hogy a Prequel előtt íródtak. Ebből a szempontból Zahn vagy Anderson könyvei sem hibátlanok, de legalább a történet rendben van és minimális az ellentmondások száma.

Viszont ezek között is vannak olyanok, amelyek éppen a régi mivoltuk miatt számítanak alapműveknek és a C-Canon szintjén állnak, mint például a Han Solo könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Lucas ugyanúgy ellenőrizné az EU-t mint a TCW-t akkor sokkal kevesebb selejt és filmekkel ellentmondásos könyv és képregény jelenne meg. Igaz hogy akkor nagyon kevés mű lenne de azok minőségiek lennének. Lucas a hibás mert engedi a rossz művek megjelenését, hogy még több pénze legyen(a pénz nagy úr), aztán meg lesz*rja őket a TCW írásakor.Ha odafigyelne az EU-ra és az EU-ban nem lenne annyi ellentmondás, akkor most nem lenne vita hogy mos el kell-e fogadni vagy nem.

Olyan művekből van pénze amiket életében nem olvasott.

Ebben nagy igazság van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nagyban közre játszik a dologban az, hogy a Prequel előtt íródtak. Ebből a szempontból Zahn vagy Anderson könyvei sem hibátlanok, de legalább a történet rendben van és minimális az ellentmondások száma.

 

Viszont pont ezért én pl. ezekre nem tudok hibaként tekinteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont pont ezért én pl. ezekre nem tudok hibaként tekinteni.

Természetesen én sem, és bár nem ordító ellentmondás, de olyan apróságokra fel lehet figyelni ezekben a regényekben, mint pl. A jövő látomása esetében Artu, aki a rakétáiról megfeledkezve Luke-ékkal cipeltette magát a hegyen. Persze Zahn nyilván nem tudhatta még ekkor, mennyire sokoldalú a kis astro-mech, és a sztoriba sem rondít bele, ahogy engem sem igazán zavar. Ha belegondolunk, látatlanban elég nehéz úgy könyvet írni, hogy nem ismerjük az események minden részét. Ezért is csinálta jól Zahn, hogy javarészt a saját karaktereit, bolygóit alkotta meg, az ismert elemek pedig csaknem háttérbe szorultak, minimalizálva az ellentmondások lehetőségének kockázatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezek között is vannak olyanok, amelyek éppen a régi mivoltuk miatt számítanak alapműveknek és a C-Canon szintjén állnak, mint például a Han Solo könyvek.

A Crispin- vagy a Daley-féle Han Solo-sorozatra gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túlságosan ismerem az EU-t csak a kíváncsiságom miatt olvasgattam itt, és láttam, hogy korábban a retcon-okról volt itt szó. Hogy például Even Piell halála is retcon lesz, mert egy könyvben már máshogy meghalt, és ezért át lesz írva az ő neve egy másik Jedi nevére abban a könyveb. Ez, hogy szokott működni; újra kiadják javítva a könyvet? Vagy, hogy mennek az ilyen retcon-ok, a könyvekben, képregényekben???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túlságosan ismerem az EU-t csak a kíváncsiságom miatt olvasgattam itt, és láttam, hogy korábban a retcon-okról volt itt szó. Hogy például Even Piell halála is retcon lesz, mert egy könyvben már máshogy meghalt, és ezért át lesz írva az ő neve egy másik Jedi nevére abban a könyveb. Ez, hogy szokott működni; újra kiadják javítva a könyvet? Vagy, hogy mennek az ilyen retcon-ok, a könyvekben, képregényekben???

Tudtommal nem szokták újra kiadni, de lehet hogy a Coruscant Nights esetében kivételt tesznek, nem tudom. Ha egy retcon megszületik, azt elsősorban a Holokron adatbázisban módosítják és kész tényként könyvelik el és a jövőben mindenki aszerint jár majd el. Az ilyen retconokat a rajongók is figyelemmel kísérik a Wookieepediában pedig azonnal elvégzik a módosításokat, így a rajongók is képben lehetnek a történtekkel. Ez az Even Piell dolog még kidolgozásra vár, jelen pillanatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.