Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Én nem akarom becsmérelni Lucas papát, mert legendát alkotott, de bármit is nyilatkozik ő vagy kalapos barátja, én mindig azon leszek, hogy az általam kedvelt EU-t (melyek igenis részei az általam elképzelt SW univerzumnak) összeigazítsam a filmekkel/TCW-vel. Bár egy ilyen kijelentés valóban meglehetősen arrogáns. Minek engedélyezi egyáltalán más művek megjelenését, ha azok nem részei az SW-nek? Csak nem... pénz? :roll:

Kitalálsz valamit és az alapján savazod az öreget? :D Nem vagy semmi. Ismétlem, soha nem mondott olyat, hogy nem az SW univerzum része. Ezt nem tudom, honnan vetted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitalálsz valamit és az alapján savazod az öreget? :D Nem vagy semmi. Ismétlem, soha nem mondott olyat, hogy nem az SW univerzum része. Ezt nem tudom, honnan vetted.

Filoni nyilatkozta, amit ezek szerint, jól értettem. Ő pedig nyilván Lucas alatt áll a ranglétrán, így nem túl hihetetlen, ha az öreg is így gondolja. Lucas-t sosem érdekelte különösebben az EU, mindig is csupán bevételi forrás volt számára. Ezek tények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"There is no more clear illustration of the difference between Expanded Universe and the Star Wars created by George Lucas. The EU is a well of ideas, and there's what's on screen. They don't live in the same universe.

 

Everyone wants to think so I know, and there is a lot of effort to make it all work, but it's all clear when you really start looking at it that when you take ideas from the printed realm and bring it on the screen, it's not always the same.

 

They relate. There are similarities. I still enjoy a lot of those stories. I think there are a lot of great ideas. They influence you. They inspire you, which I think is the whole point of having the EU. We try to honor things when we can, to give nods to things, but at the end of the day there is a difference between what you see in the Star Wars films and TV series and what you see in those books. ... "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából azt tükrözi, amit Lucas szokott mondogatni, hogy ő különválasztja a filmjeit az EU-tól. Ez valamilyen szinten érthető is, mert nehogy már neki kelljen ugrálnia úgy, ahogy az EU fütyül egy olyan világban, amit ő indított el. Filoni is sok mindent mondott, hogy nehezen összeegyeztethető és nehéz néha úgy dolgozni, hogy ez az egész filmek, sorozat és EU dolog működjön, de megoldható. És meg is csinálják, annak rendje és módja szerint. A TCW-ben érződik leginkább az EU haszna, sok mindent átemeltek oda belőle. És felőlem mondhat bármit Lucas vagy Filoni az EU irreleváns mivoltáról, mindig is a hódolója leszek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Sky. Itt az írott és a sugárzott média közötti különbségről beszél főleg. Szerintem ezt a "They don't live in the same universe" is arra érti.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

EU-s érveket felhozni a filmek világába, olyan, mintha a sebészek nyílt fórumán a sebvarrás vs. sebfoltozás vitában valaki a gyógyító bűbájjal és a wuduzással hozakodna elő. Nem tilos, csak értelmetlen, érdemben nem oszt nem szoroz, mivel a filmek világában vizsgáljuk a kérdést, nem pedig az elrugaszkodottsággal teli kibővített univerzumban. Arra ott van az EU-s topik.

Nem érzem helytállónak a hasonlatot, mert a sebészet tudomány, míg a Star Wars egy mese. Ég és föld a kettő között a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzem helytállónak a hasonlatot, mert a sebészet tudomány, míg a Star Wars egy mese. Ég és föld a kettő között a különbség.

Pedig az. Maximálisan pártolom az EU-t, mint azt tudod, de a filmek és a sorozat ellenében nem lehet érveket felhozni az EU-val. Mivelhogy az EU alá van rendelve ezeknek, beleszólása alig van a dolgok menetébe. Tehát senki sem mondhatja meg Lucasnak vagy Filoninak, hogy ezt, meg ezt nem írhatja meg, mert az EU-ban másképp van. A hasonlat valóban egy kicsit sarkított és lealacsonyítja az EU-t, de a lényeg ugyanaz marad, szóval igaza van Donátnak, ha objektíven szemléljük a dolgot. A szubjektív szemléletmód már más tészta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az. Maximálisan pártolom az EU-t, mint azt tudod, de a filmek és a sorozat ellenében nem lehet érveket felhozni az EU-val. Mivelhogy az EU alá van rendelve ezeknek, beleszólása alig van a dolgok menetébe. Tehát senki sem mondhatja meg Lucasnak vagy Filoninak, hogy ezt, meg ezt nem írhatja meg, mert az EU-ban másképp van. A hasonlat valóban egy kicsit sarkított és lealacsonyítja az EU-t, de a lényeg ugyanaz marad, szóval igaza van Donátnak, ha objektíven szemléljük a dolgot. A szubjektív szemléletmód már más tészta.

Senki se mondta azt, hogy a filmek ellenében hozzunk fel érveket. Arról van szó, hogy vannak dolgok, amik a filmekben nincs kifejtve, ellenben az EU-ban ki lehet fejteni és ha az megállja a helyét, akkor miért ne lehetne vele érvelni?

A hasonlat azért nem helytálló, mert Donát egy tudományt próbált összehasonlítani egy mesével. Ha jobban belegondolunk egy SW film és egy regény között nincs is akkora különbség, hisz mindkettő kitalált történet. Ellenben a sebészet konkrét tudomány, míg ha egy egyszerű ember próbál beszélni a műtétekről, akkor az már nem az.

Vegyük példának a Baljós árnyakot és a Darth Plagueis regényt. Luceno nem állítt olyat, ami ellentétben lenne a filmekkel. Persze az EU-utálók mennyire felhorkantak attól, amit állított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyük példának a Baljós árnyakot és a Darth Plagueis regényt. Luceno nem állítt olyat, ami ellentétben lenne a filmekkel. Persze az EU-utálók mennyire felhorkantak attól, amit állított.

Először nekem se tetszett, mert ordít, hogy utólag toldották hozzá, de mára már megszerettem a gondolatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se mondta azt, hogy a filmek ellenében hozzunk fel érveket. Arról van szó, hogy vannak dolgok, amik a filmekben nincs kifejtve, ellenben az EU-ban ki lehet fejteni és ha az megállja a helyét, akkor miért ne lehetne vele érvelni?

A hasonlat azért nem helytálló, mert Donát egy tudományt próbált összehasonlítani egy mesével. Ha jobban belegondolunk egy SW film és egy regény között nincs is akkora különbség, hisz mindkettő kitalált történet. Ellenben a sebészet konkrét tudomány, míg ha egy egyszerű ember próbál beszélni a műtétekről, akkor az már nem az.

Vegyük példának a Baljós árnyakot és a Darth Plagueis regényt. Luceno nem állítt olyat, ami ellentétben lenne a filmekkel. Persze az EU-utálók mennyire felhorkantak attól, amit állított.

Persze, ez esetben oké. A többi már csak azon múlik, hogy valaki szereti-e az EU-t, vagy sem. Főleg akkor nem sportszerű olyan érvekkel előhozakodni, hogy "ez nyílegyenesen szembe megy a filmekkel", amikor olyanról szó sincs. Csak akinek nem tetszik kényelmesebb így ignorálnia a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ez esetben oké. A többi már csak azon múlik, hogy valaki szereti-e az EU-t, vagy sem. Főleg akkor nem sportszerű olyan érvekkel előhozakodni, hogy "ez nyílegyenesen szembe megy a filmekkel", amikor olyanról szó sincs. Csak akinek nem tetszik kényelmesebb így ignorálnia a dolgot.

Így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Én az olyan EU műveket szeretem, amik kiegészítik a hat filmet és a sorozatot. Van egy barátom (nagy Lord of the Rings rajongó), azért nem szerette a SWt, mert "sok üres folt van benne". Meséltem neki az EUról, és azóta rajongó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az olyan EU műveket szeretem, amik kiegészítik a hat filmet és a sorozatot. Van egy barátom (nagy Lord of the Rings rajongó), azért nem szerette a SWt, mert "sok üres folt van benne". Meséltem neki az EUról, és azóta rajongó :)

A SW-t és a LotR azért nem érdemes összehasonlítani, mert a SW-ben a filmek maga a SW világa, a legfontosabb történet ami csak megeshet abban az univerzumban, amíg a LotR univerzumában az a történet amit a filmekben (könyvekben) feldolgoznak, az csak egy szelet, egy fejezet a "nagy könyvben".

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer olvastam valakitől egy véleményt, akinek nemhogy a prequel, de még a Classic trilógia sem tetszik. Szerinte egyik sem Star Wars. Szerinte Timothy Zahn Thrawn trilógiája az igazi SW.

Szerintem ez már :lol: szint.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer olvastam valakitől egy véleményt, akinek nemhogy a prequel, de még a Classic trilógia sem tetszik. Szerinte egyik sem Star Wars. Szerinte Timothy Zahn Thrawn trilógiája az igazi SW.

Szerintem ez már :lol: szint.

Ha fiatal, akkor még megértem, hogy a Classic nem tetszik, mert a nálam fiatalabb korosztály már prequel fan (amúgy én is prequel párti vagyok :)) De hogy a prequel se? A Thrawn trilógiát, ha megfilmesítenék, meg se nézném (na jó, de, mert Star Wars). Azt nem értem, ha nem tetszik neki a Star Wars Saga, akkor mi vette rá, hogy elolvassa a Thrawnt? :hmm:

Ez nem :lol: szint, hanem :pfff: szint :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"There is no more clear illustration of the difference between Expanded Universe and the Star Wars created by George Lucas. The EU is a well of ideas, and there's what's on screen. They don't live in the same universe.

 

Everyone wants to think so I know, and there is a lot of effort to make it all work, but it's all clear when you really start looking at it that when you take ideas from the printed realm and bring it on the screen, it's not always the same.

 

They relate. There are similarities. I still enjoy a lot of those stories. I think there are a lot of great ideas. They influence you. They inspire you, which I think is the whole point of having the EU. We try to honor things when we can, to give nods to things, but at the end of the day there is a difference between what you see in the Star Wars films and TV series and what you see in those books. ... "

Ez azért durván nagyképű nyilatkozat. A utolsó bekezdésben gyakorlatilag lealáz minden EU szerzőt, akik neki csak ötletgyárosok. Am block magasról leszarja/ják az eddigi munkájukat (jókat, rosszakat egyaránt), amik azért arra jók, hogy "tisztelgés" címszó alatt lenyúlják őket. Brávó.

Pedig, ha nem lett volna az eddigi rengeteg regény, képregény, egyéb, akor talán TCW sem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas az SW-vel kapcsolatban azt mond, amit akar. Ő a teljhatalmú úr (afféle Teremtő, Isten :D), tehát egy szavával eltörölhet minden EU történést, ha akarja. Ez nem nagyképűség szerintem, egyszerűen csak joga van hozzá. A Star Wars az ő gyermeke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg mindenki azt olvas, néz és szeret amit akar. Nem tudom miért kell mindig kiakadni ezeken a dolgokon. Eddig is tudtuk, hogy Lucas -t nem igazán érdekli más, csak a saját ötletgyára. A többi csak pénzt hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Pedig számomra az EU ettől szép: mindenki annyit fogad el belőle, amennyit akar. Hiába imádom a TOR regényeket, a Sötét Nagyurat és számos más EU művet, ettől még a gyomrom nem veszi be a Palpatine-klónokat, Palpatine háromszemű fiát, vagy az abszolút univerzumon kívüli, hasonló SW-idegen őrültségeket. De ettől még számos (szerencsére túlsúlyban lévő) szelete van az EU-nak, amit kedvelek és a hivatalos SW univerzum (Ep1-2-3-4-5-6-TCW) részének tartok.

Ettől még értem, amit írsz, és a véleményedet sem próbálom átformálni. ;) Egyszerűen csak értelmetlennek látom az Ahsoka esetleges EU-s sorsán való aggódást, mivel: 1. valószínűleg nem sokat tehetünk ellene, 2. ha nem jön be, félre lehet söpörni, még ha sokaknak nehéz is figyelmen kívül hagyni. Bár én nagyon elfogult vagyok a témát illetően, ezt kár lenne tagadnom, így nagy valószínűséggel számomra csak a Filoni által kreált elemek lesznek mérvadók a karakter kapcsán.

Egyetértek, a Palpatine-klónok, és háromszemű fia meg az ilyenek nekem se tetszenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az EU, amit számos író mind-mind a saját stílusában alakított érthető, ha nem mutat film-szintű történeti ívet. Ilyet nem is várnék el, abszurdum. Célja a "szimpla", könnyed szórakoztatás, ahol egyes művek csupán bizonyos fokig kapcsolódnak egymáshoz, hogy meglegyen a folytonosság. Ennél nem is kíván többet elérni. Csupán, mint a nevében is benne van, tovább bővíteni az SW univerzumát azok számára, akik vevők erre. Nyilván nem egy filmekkel egyenértékű világról van szó, ettől függetlenül akadnak regények szép számmal, amik élvezetes kikapcsolódást tudnak nyújtani, bármilyen idegennek is tűnik ez vagy az a filmekhez képest.

 

Aki figyelmen kívül hagyja az EU-t, mondván nem érdekli, hülyeség, nem mutat ívet a története, stb., azt miért zavarja, hogy egykor élt egy Mara Jade, üzemelt egy Jedi Akadémia a Yavin 4-en, volt egy kék bőrű taktikai zseni a Birodalom vezetésében, hogy csak néhány ismertebbet említsek. Mint írtam, ez nem elvárás, de ha a 3. filmtrilógia készítői valóban tiszteletben szeretnék tartani valamilyen szinten az EU-t, nem okozna akkora nehézséget ezek canonításának megőrzése. Bármi is lesz az Ep7 sztorija, nem igényel sok készséget az, hogy ezekről egyszerűen nem esik semmiféle említés. 40 év rengeteg idő, a néző számára is értelemszerű, hogy az Ep6-7 között zajlott az élet, amit mindenki olyannak képzel el, amilyennek akar. Valamilyen utalás értelemszerűen lesz a múltra a film elején lévő sárga betűs szöveggel, de mint már párszor azt írtam, nem lehet sokkal nehezebb az EU-val való ütközés nélkül felépíteni egy korrekt, kreatív sztorit. Ettől még nem kell hatszor átnyálazni minden egyes megjelent kiadványt.

A karakterek jelleme... felteszem, az Ep7-8-9 tovább építi majd az ismert arcok jellemét az Ep6-hoz képest. Egy EU-t figyelmen kívül hagyó nézőt miért zavarna az, ha mondjuk Luke xy regényhez képest karakteridegen módon viselkedne a filmekben? A 7. részbeli jellem, nyilván a 6. belihez lesz igazítva. Az EU-t olvasók pedig valószínűleg helyén tudnák kezelni ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leiának ugye maradt egy kölke, de a filmben nem utalnak rá, hogy már elvesztett kettőt. Tegyük fel, hogy veszélyben van, amiből csak úgy kerülhet ki, hogy Leia (mittomén) véget vet a Köztársaságnak. Egy átlagos mozinézőnek az jön le, hogy Leia mennyire önző, nemhogy hagyná feláldozni a gyerekét, csak azért hogy másik milliárd boldogabban élhessen, miközben az is ott a háttérben, hogy ő már eltemette 2 gyermekét és nem akar még egyet, ami mindjárt érthetőbbé teszi a döntést.

Ez csak egy légből kapott példa milyen motivációbeli különbségek születhetnek abból, ha nem közlik, de nem is teszik semmissé egy karakter múltját.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leiának ugye maradt egy kölke, de a filmben nem utalnak rá, hogy már elvesztett kettőt. Tegyük fel, hogy veszélyben van, amiből csak úgy kerülhet ki, hogy Leia (mittomén) véget vet a Köztársaságnak. Egy átlagos mozinézőnek az jön le, hogy Leia mennyire önző, nemhogy hagyná feláldozni a gyerekét, csak azért hogy másik milliárd boldogabban élhessen, miközben az is ott a háttérben, hogy ő már eltemette 2 gyermekét és nem akar még egyet, ami mindjárt érthetőbbé teszi a döntést.

Ez csak egy légből kapott példa milyen motivációbeli különbségek születhetnek abból, ha nem közlik, de nem is teszik semmissé egy karakter múltját.

Elég abszurd példa, bár hasraütésszerűen írtad. Szerintem akkor is érthető lenne a döntése, ha csak egyetlen gyermeke lenne. Ilyenbe nyilván nem fognak kerülni, mert valószínűleg nem az idős karaktereket fogják főként ugráltatni a történetben. Filmben is van rengeteg karakter, akinek a motivációira nem derül fény, max. az EU ad rá némi magyarázatot, de ott mégsem sántítanak a dolgok. Itt miért más a dolog?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.