Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Sky: Nehezen tudom elképzelni, ahogy a Lucasfilmes (vagy Disney-s) pacákok ott ülnek a film forgatókönyve felett, és azon agyalnak: akkor ezt az EU-t belevegyük érintőlegesen/hallgatólagosan, vagy ne... egyértelmű, mi lesz a sorsa az egésznek: kuka, és felülírás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég abszurd példa, bár hasraütésszerűen írtad. Szerintem akkor is érthető lenne a döntése, ha csak egyetlen gyermeke lenne. Ilyenbe nyilván nem fognak kerülni, mert valószínűleg nem az idős karaktereket fogják főként ugráltatni a történetben. Filmben is van rengeteg karakter, akinek a motivációira nem derül fény, max. az EU ad rá némi magyarázatot, de ott mégsem sántítanak a dolgok. Itt miért más a dolog?

Akkor maradjunk ennél a példánál mert elég szemléletes, és nincs kedvem ilyen későn jobbat kitalálni. Leia fél életében a Köztársaságért küzdött, többször kockáztatta, saját és szerettei életét, erre feladná az egészet, 1) hogy megmentse a gyerekét=nem igazán tűnik logikusnak, 2) hogy megmentse az utolsó gyerekét=mindjárt hihetőbb.

A kritikusok pont ilyeneken szeretnek rágódni, és hadd ne kelljen részleteznem, hogy ezek véleménye milyen szerepet játszhat a mozikasszáknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Nehezen tudom elképzelni, ahogy a Lucasfilmes (vagy Disney-s) pacákok ott ülnek a film forgatókönyve felett, és azon agyalnak: akkor ezt az EU-t belevegyük érintőlegesen/hallgatólagosan, vagy ne... egyértelmű, mi lesz a sorsa az egésznek: kuka, és felülírás.

Én erre nem vennék azért mérget, bár gyakorlatilag tényleg azt csinálnak, amit akarnak. Azért remélem, hogy törekedni fognak valami kompromisszumra.

 

Nabo: én akkor is feláldoznám a Köztársaságot, ha még több gyerekem lenne, és csak az egyik van veszélyben. Ilyen esetben szerintem nem releváns, hogy Leiának éppen hány gyereke van. Egyébként is, EU szerint, Leia már nincs benne a politikai élet fősodrásában YU 50 körül (hogy maradjunk a legtöbbet emlegetett évszámnál), legalábbis fontos pozíciókat nem tölt be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Nehezen tudom elképzelni, ahogy a Lucasfilmes (vagy Disney-s) pacákok ott ülnek a film forgatókönyve felett, és azon agyalnak: akkor ezt az EU-t belevegyük érintőlegesen/hallgatólagosan, vagy ne... egyértelmű, mi lesz a sorsa az egésznek: kuka, és felülírás.

Ez így enyhén szólva is elég durva elintézése volna kb. 20-25 évnek, még ha csak képletesen is értetted. Kukába ugye nem kerülhet, mivel a milliószámú olvasó nem fogja kidobni a könyveit a szemetesbe vagy tűzre vetni, képletesen szólva pedig az EU eddig sem számított a filmek tekintetében, ezután sem fog, a régi történetek pedig maradhatnak annak, amik eddig is voltak, csak most újraindulna egy másik vonal, a régebbi sztorik pedig maradnának emlékek szintjén. Helyén kell kezelni, mindössze erről van szó. Kicsit sokat fantáziálunk itt az EU kapcsán, de szerintem nincs igazán valóságalapja. Attól még jó rajta agyalni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, értem én, hogy mit akarsz ebből kihozni. De pl. annyi minden ilyen kérdés merül fel a filmes karakterek kapcsán is, amire nem kapunk választ. Dooku gróf miért hagyta ott a Köztársaságot és a Jedi Rendet? Miért állt át a Sötét Oldalra? Hogyan került képbe Grievous tábornok? Mi volt ő? Hogyan lett olyan cyborg, amilyen? Hogyan lett Palpatine-ból Sith Nagyúr? Stb... Annyi kérdés, amelyek a karakterek életének létfontosságú pillanatairól merülnek fel, de nem derülnek ki, OFF-screen az egész és a néző sem csinál belőle ügyet, épp eleget tud ahhoz, ami a jelenlegi cselekmény összerakásához kell. De ilyeneket feltehetnék a klasszikus trilógiáról is, de azóta azokat már megválaszolták, természetesen. Viszont az is igaz, hogy annak idején talán nem voltak ilyen habzó szájúak a kritikusok, mint most. Látom az érem két oldalát, titeket nem érdekel, mi lesz az EU-val, minket meg igen, bár belátom, hogy a ti verziótok, miszerint a Disney sz*rik az egészre, sokkal valószínűbb, mint az, hogy tiszteletben tartják, nyilván nem fognak minden könyvet átlapozni, de simán lehet kompromisszumos megoldást találni, mint a TCW esetén. Mellesleg elég lenne konzultálni Leland Chee-vel, neki ez a dolga. De ha már Chee, mi értelme volt akkor az egész kontinuitási adatbázisnak, hogy minden konzisztens maradjon, hogy aztán végül nagy ívben eltöröljék az EU felét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így enyhén szólva is elég durva elintézése volna kb. 20-25 évnek, még ha csak képletesen is értetted. Kukába ugye nem kerülhet, mivel a milliószámú olvasó nem fogja kidobni a könyveit a szemetesbe vagy tűzre vetni, képletesen szólva pedig az EU eddig sem számított a filmek tekintetében, ezután sem fog, a régi történetek pedig maradhatnak annak, amik eddig is voltak, csak most újraindulna egy másik vonal, a régebbi sztorik pedig maradnának emlékek szintjén. Helyén kell kezelni, mindössze erről van szó. Kicsit sokat fantáziálunk itt az EU kapcsán, de szerintem nincs igazán valóságalapja. Attól még jó rajta agyalni :)

Kuka = Alternatív univerzumba rakás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, értem én, hogy mit akarsz ebből kihozni. De pl. annyi minden ilyen kérdés merül fel a filmes karakterek kapcsán is, amire nem kapunk választ. Dooku gróf miért hagyta ott a Köztársaságot és a Jedi Rendet? Miért állt át a Sötét Oldalra? Hogyan került képbe Grievous tábornok? Mi volt ő? Hogyan lett olyan cyborg, amilyen? Hogyan lett Palpatine-ból Sith Nagyúr?

Viszont az általad felsorolt szereplőknél nincs meg az a hamis érzet, ami Luke-kal Leiával és Hannal lenne, hogy "végre egy karakter, akit láttunk teljesen kifejlődni ". Olyan lenne mintha a karakterek eljutnának A-ból E-be,ahol az A a ANH eleje, a B a RotJ vége, a C az EU, a D-a epVII eleje, az E pedig a epIX vége. Egy átlagos mzinéző csak vakarná a fejét, hogy a B után miért a D jön.

 

Mellesleg azok a karakterek statikusak, nem fejlődnek (legalábbis nem a szemünk láttára), történeti szempontból az egyetlen szerepük az az, hogy elősegítsék a főszereplők fejlődését, így ha nincs kidolgozott hátterük, az nem baj. Azonban a főszereplők fejlődésében igenis lyukat hagyna, egy ilyen mértékű kihagyás, hisz hogyis lehetne karaktereket építeni, ha a háttértörténetet nem említik, ugyanakkor figyelembe veszik.

 

A vita valóban visszavezethető arra, hogy ti nem akarjátok, hogy a film elvegyen az általatok szeretett világból, mi viszont nem akarjuk, hogy a szeretett világotok elvegyen a filmből, viszont valamelyik megtörtének majd

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabonak teljesen igaza van. Nemcsak ebben a szituációban, hanem más esetekben is félreérthetővé válna a szereplők motivációja. Az EU hitelesítését csak akkor lehetne reálisan felvetni, ha az valóban egy koherens, mondjuk egy vagy két író által megírt egységes történet volna. Akkor csak azt kéne eldönteni, hogy úgy amblock figyelembe veszik, vagy sem.

 

Mondanom sem kell, most tökéletesen más a helyzet, mazsolázni pedig nincs értelme. Ja, és nekem már a gyerekek neve sem tetszene a filmben: Jacen meg Jaina? :pfff: Ne már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky: Nehezen tudom elképzelni, ahogy a Lucasfilmes (vagy Disney-s) pacákok ott ülnek a film forgatókönyve felett, és azon agyalnak: akkor ezt az EU-t belevegyük érintőlegesen/hallgatólagosan, vagy ne... egyértelmű, mi lesz a sorsa az egésznek: kuka, és felülírás.

 

Ha az egész sorsa kuka és felülírás lenne biztosan akkor szerintem a Disney elnöke nem beszélt volna 17000 karakterről.

 

Kuka = Alternatív univerzumba rakás.

 

Lehetséges, egy ilyen jövőt is felvázoltak már. Majd meglátjuk mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabonak teljesen igaza van. Nemcsak ebben a szituációban, hanem más esetekben is félreérthetővé válna a szereplők motivációja. Az EU hitelesítését csak akkor lehetne reálisan felvetni, ha az valóban egy koherens, mondjuk egy vagy két író által megírt egységes történet volna. Akkor csak azt kéne eldönteni, hogy úgy amblock figyelembe veszik, vagy sem.

Nem értem. Miért válna félreérthetővé a szereplők motivációja? A 7. rész karakterábrázolása nyilván az előző filmekhez fog igazodni, nem az EU-hoz (ilyet nem is várok el!). Ettől fogva pedig semmi kár nem keletkezik a filmekben. Akit nem érdekel az EU, az miért foglalkozna azzal, hogy teszem azt létezett egy Jedi Akadémia, egy Mara Jade nevű karakter, vagy akár egy óriás rózsaszín polip, aki dalolászva ostromolta Coruscantot, miközben kifosztott minden pizzériát?

A példa kedvéért: számos képregény szól Ahsokáról, engem mégis hidegen hagynak, mivel számomra kizárólag a TCW-ben látott dolgok tartoznak hozzá a karakterhez (illetve azok az infók, amik Filoniéktól származnak). Ez is előnye az EU-nak, hogy azt fogad el belőle az ember, amit akar. Mégsem mondom azt, hogy írják felül az összes ilyen képregényt, csak mert nekem nem tetszik. Nem veszem számításba. Ennyi.

A csak a filmeket (esetleg TCW-t) figyelembe vevő rajongókat nem hiszem, hogy zavarná az, amiről nem tudnak/figyelmen kívül hagynak. Viszont az EU-t számításba vevőknek fontos lehet, hogy adott sztorit el tudjak helyezni az idővonalban. Az más kérdés, hogy az EU-sokra más hatást gyakorolhat egy-egy párbeszéd, jelenet, de a film története attól még ugyanaz marad. Az SW filmek erénye pedig épp az, hogy sokféleképp lehet látni, értelmezni. A lényeg, hogy bármi történik az Ep6 utáni EU-ban, azt nem kell feltétlen felülírni ahhoz, hogy a 7. rész karaktereinek jellemében mutatkozzon bizonyos ív. Én ezt látom a legkompromisszumosabb megoldásnak mindkét táborra nézve. Persze én se látok sok esélyt ennek megvalósulására, de a remény hal meg utoljára.

 

A vita valóban visszavezethető arra, hogy ti nem akarjátok, hogy a film elvegyen az általatok szeretett világból, mi viszont nem akarjuk, hogy a szeretett világotok elvegyen a filmből, viszont valamelyik megtörtének majd

Lásd fentebb. Az EU békén hagyása nem feltétlen vonna le a filmek értékéből. Főleg akkor nem, ha valaki figyelmen kívül hagyja. Bár tudtommal te sem veted meg az EU-t, most mégis ellene kardoskodsz.

 

Addig nem érdemes tovább találgatni, amíg szinte semmi infónk a filmről. Mindenki állást foglalt, ami remélem, nem csak az egymás mellett való elbeszélésig jutott. A kérdés annyi, hogy a Disney körültekintően építi-e fel a folytatást, vagy nemtörődöm módon, ahogy a TCW tette a mandalore-okkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vita valóban visszavezethető arra, hogy ti nem akarjátok, hogy a film elvegyen az általatok szeretett világból, mi viszont nem akarjuk, hogy a szeretett világotok elvegyen a filmből, viszont valamelyik megtörtének majd

Az EU ezen része is jelenleg a hivatalos canon része, így szó sincs a "mi szeretett világunkról". Az hogy te mit veszel figyelembe, a te dolgod. Minden ami ezekben a könyvekben történt, hivatalos, nem véletlenül foglalkozik a Lucasfilm alkalmazottja Leland Chee kontinuitási problémákkal, hogy összehangolja a műveket, mi hivatalos és mi nem (ő felelős pl. a retconokért is). Persze az EP7, mint magasabb rendű canon, felül írhat mindent. De addig minden, ami a könyvekben van az SW része, nem egy különálló világ.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU ezen része is jelenleg a hivatalos canon része, így szó sincs a "mi szeretett világunkról". Az hogy te mit veszel figyelembe, a te dolgod. Minden ami ezekben a könyvekben történt, hivatalos, nem véletlenül foglalkozik a Lucasfilm alkalmazottja Leland Chee kontinuitási problémákkal, hogy összehangolja a műveket, mi hivatalos és mi nem (ő felelős pl. a retconokért is). Persze az EP7, mint magasabb rendű canon, felül írhat mindent. De addig minden, ami a könyvekben van az SW része, nem egy különálló világ.

"Minden ami ezekben a könyvekben történt, hivatalos"

"foglalkozik a Lucasfilm alkalmazottja Leland Chee kontinuitási problémákkal, hogy összehangolja a műveket, mi hivatalos és mi nem"

"minden, ami a könyvekben van az SW része"

Khm... Ha minden, ami a könyvekben van, hivatalos, mi szükség van valakire, aki eldönti, mi hivatalos? És ha minden hivatalos, hogyan lehetnek meg egymással egymással ellentétes dolgok is azok? Érezhető a szövegedben rejtekező önellentmondás? Leland Chee munkája pont azt bizonyítja, hogy nem minden hivatalos, ami ezekben a könyvekben van, főleg azok nem, amiket a TCW lazafasza mozdulattal átír. Ugye, az utóbbi időkben ezért érte az EU-t annyi sok retcon, de még ezzel sem volt minden menthető, több sztoriszálat komplett ignorálni kellett. Szóval nem minden hivatalos, nem része minden a Star Wars világának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan lehet tudni, hogy mi nem hivatalos, így azokkal nem akarok foglalkozni, hisz már korábban felülírta valamilyen magasabb rangú alkotás (akár mondjuk a TCW vagy épp maga Leland Chee). Itt most nyilván azokról van szó, amelyek jelen állás szerint hivatalosak és az EP7 fenyegeti őket.

 

Pl a TCW által felülírt dolgok már nem az EU részei, éppen azért, mert a sorozat felülírta azokat, így ettől fogva már csak mint "érdekesség" lehet számon tartani. Viszont a jelenlegi EU összes szegmense része a Star Wars világának. Így nincsen semmi ellentmondás abban, amit írok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Érdekes volt átolvasni ezt a topikot, és a tartalmas, több évre visszanyúló beszélgetést erről a témáról. Én magam nagyon hadilábon állok az EU-val, hiába figyel legalább 70 SW-regény a polcomon, melyek nagy részét el is olvastam (na jó, a Darth Vader kesztyűje sorozatot nem teljesen, a 3. kötetig bírtam... :) ). Kétségkívül vannak benne kiváló gondolatok és nagyon jó, újonnan bevezetett figurák, melyekkel igenis gazdagodott a történet. Bár ezekkel is úgy vagyok, hogy lehet, hogy csak számomra tetszetősek, másoknak jelentéktelennek tűnnek, mert más figurákat preferálnak. A magam részéről mindig az olyan könyveket kedveltem az EU-s kiadványok közül, amelyek precízen illeszkednek a filmek univerzumába, semmit nem akarnak megbonyolítani, megmagyarázni, átírni, de el tudják mesélni a saját történetüket úgy, hogy az semmivel ne ütközzön ellentmondásba a nagybetűs kánonnal. Ezért tetszett például a Darth Maul - Vadászó árnyék, vagy a Jedi Növendék sorozat (Obi-Wan, de főleg Qui-Gon miatt), ami bőven megelőzi még az Ep1-et is, tehát semmit nem kavar be.

 

Persze, a fentiek már "újgenerációs" irományok, könnyebb ezeknek illeszkedni a kontinuitásba, mint a régi történeteknek, amelyek a prequelek előtt készültek. Ez utóbbiak közül nekem nem tetszik sok igazán. A Birodalom Árnyain jót szórakoztam, bár sok helyen olvastam másoktól, hogy nagyon karakteridegen (igaz, az egyik kedvenc idézetem a mai napig abból a kötetből van: amikor 3PO elkezdi irányítani a Falcont, az egyik karakter megszólal: "Han hátast dobna a karbonitban." :D ) Az A.C. Crispines Han Solo trilógia nekem sokkal jobban tetszik a többi Hanról szóló irománynál, mert kicsit olyan érzésem van vele, mint a Vadászó árnyéknál: éveket felölelő, remekül megírt, humoros és izgalmas történet, szerethető és esendő, azaz nagyon emberi figurákkal, és gyönyörű az átvezetés az Ep4-hez, ahogy az utolsó kötet végén Han elkanyarodik a Mos Eisley cantina felé - és kezdődhet is a 4. film (ahogy a másiknál az első film).

 

A sokak által annyira magasztalt Zahn-trilógia bennem sok nyomot nem hagyott, de tény, hogy imádom köszörülni rajta a nyelvem. :D Egy regényben sem olvastam nagyobb bugyutaságokat, mint ezekben a történetekben. A terhes Leia a vukikkal akciózik; klónozó hengerek :) ; Luke a saját, Bespinen levágott kezéből klónozott önmagával vív élet-halál-harcot; nem-emberi, kék bőrű admirális a birodalmi flotta élén (mikor a filmekből és jó pár más EU-regényből egyértelmű, mekkora idegenellenesség hatja át a birodalmi hadiflottát), akit a saját testőre öl meg az utolsó kötet végén (tegye fel szépen a kezét, aki ezt a klisés fordulatot nem látta előre!)... És persze ott van Mara Jade, akinél talán egy EU-s karaktert se utálok jobban (de, megvan, WINTERT!), aki az irodalmi szitokszónak számító Mary Sue-kategória Star Wars-os megtestesítője. Még a róla szóló képregényeket vagy sima rajzokat is gyűlölöm: Luke-ot öregedő vénembernek mutatják mellette, őt meg még a gyereke születése után (43 évesen!) is mindig úgy ábrázolják, mint valami szöszke huszonévest. Nagyon kevés pozitívuma van ennek a trilógiának, talán Talon Karrde és a csempészei, meg Wedge néhány jelenete képez csak ez alól kivételt. Bel Iblis űrcsatája szintén említésre méltó, de semmi más nincs számomra, ami ezekből a könyvekből maradandó lenne. :S

 

A régi könyvek közül az X-szárnyúak sorozat volt az, ami messzemenően tetszett, pont azért, mert nagyrészt távol maradt a Zahn-féle ökörségektől, noha továbbra is elképzelhetetlennek tartom, hogy a birodalmat női hadvezér irányítson (Isard). Sok érdekes karakter került bele onnan a "kontinuitásba", köztük az egyik személyes kedvencem Tycho Celchu. Tudom, hogy őt végül az Ep6-ba retconnolták, akár még az Ep5-be is belemagyarázhatták volna az alábbi kép alapján (unatkozó szőke vadászpilóta a háttérben):

 

 

rogues_www.kepfeltoltes.hu_.jpgtychocelchu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi herceg-sorozattal nem csak te vagy így. :) Zahn trilógiája azért élvez ma még mindig népszerűségnek, mert a Birodalom örököseivel kezdődött meg az EU fénykora 1991-ben. Továbbá szerintem izgalmas könyvekről van szó, még ha egyes részei tényleg SW-idegenek (a klónozás az EP2 óta speciel nem :D). Nekem se a top kedvenc, de eddig az összes Zahn-regényt élveztem. Főleg a galaktikus polgárháborút lezáró Thrawn Keze-duológia volt jó.

 

A többi, általad említett sorozatot, én is nagyon szeretem, Crispin stílusa pl. ízig-vérig Star Wars-os. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brigi, sok mindenben nem értünk egyet az EU-val kapcsolatban, pl. én nagyon szeretem Zahn-t az összes marhasága ellenére, nagyon szórakoztatóak az írásai, az általa megálmodott karakterekről nem is beszélve. Amiben egyetértek, az a Crispin-féle Han-trilógia, és az X-szárnyúak, azokat én is nagyon szeretem, hasonló okokból. És már emlékszem, hogy ezt a Mary Sue-effektust annak idején már olvastam az sw.hu-n :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Azokhoz fordulnék, akik alaposan ismerik az EU-t és a kánon rendszereket. Ez most lehet, hogy egy kicsit fura vagy inkább hülye kérdés lesz, de az eddigi Star Wars spin-off TV-filmek és sorozatok digitális adathordozón megjelent variációi (Ewok film DVD-k, Ewoks és Droids animációs DVD-k, CW rajzfilm DVD, TCW BD, Holiday Special animáció BD) okoznak-e bármilyen ellentmondást egymással vagy az SW epizódokkal? És ha okoznak, meg lettek valahogy hivatalos formában magyarázva?

Köszi a választ, előre is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW (és várhatóan a Rebels, meg az élőszereplős is ha valaha elkészül) T-canon, ami annyit tesz, hogy csak a filmeknél nem erősebb, egyébként minden játékot, regényt képregényt stb. felülír.

A CW, a Droids, az Ewoks és a két Ewokos film mind C-canon, azaz kánonnak számítanak.

A Holiday Special azon elemei amik megjelennek más művekben is (Élet napja, Chewie családja stb.) C-canon, amik nem, azok S-canon, azaz, megtörténtek, de úgymond "nincsenek kőbe vésve". Az egyetlen N-canon elem (ami nem számít kánonnak) az Bast főnök megjelenése, mivel ő meghalt az első Halálcsillagon. (ő egyébként egy újrafelhasznált jelenetben szerepel Vaderrel beszélgetve).

 

Ellentmondások akadnak bőven, főleg a régi művekben az új filmekkel, de ellentmondásos az endori boszik varázsereje is, viszont hogy kinek mi ellentmondás, az személyenként változik (nálam a TCW-s Maul visszahozás már bőven sok, holott valakinek még bőven belefér).

Most egyenként nem mennék bele, mert az egy délutánnyi időt elvenne a szerves tanulásomból

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW (és várhatóan a Rebels, meg az élőszereplős is ha valaha elkészül) T-canon, ami annyit tesz, hogy csak a filmeknél nem erősebb, egyébként minden játékot, regényt képregényt stb. felülír.

A CW, a Droids, az Ewoks és a két Ewokos film mind C-canon, azaz kánonnak számítanak.

A Holiday Special azon elemei amik megjelennek más művekben is (Élet napja, Chewie családja stb.) C-canon, amik nem azok S-canon, azaz, megtörténtek, de úgymond "nincsenek kőbe vésve". Az egyetlen N-canon elem (ami nem számít kánonnak) az Bast főnök megjelenése, mivel ő meghalt az első Halálcsillagon. (ő egyébként egy újrafelhasznált jelenetben szerepel Vaderrel beszélgetve).

 

Ellentmondások akadnak bőven, főleg a régi művekben az új filmekkel, de ellentmondásos az endori boszik varázsereje is, viszont hogy kinek mi ellentmondás, az személyenként változik (nálam a TCW-s Maul visszahozás már bőven sok, holott valakinek még bőven belefér).

Most egyenként nem mennék bele, mert az egy délutánnyi időt elvenne a szerves tanulásomból

 

Köszi a tanulást megszakító válaszodat! :)

Olyan ellentmondásokról azt hiszem már olvastam, hogy a Droids a III. rész után játszódik, de nem Antilles kapitánnyal vannak, és erre pl. találtak ki magyarázatot. A Holiday Special-ból csak rajzfilmet adták ki, mint easter-egg, az szerintem nem csak, hogy beilleszthető, hanem még egész jó is. :)

Mivel a Droids és Ewoks sorozatokat soha nem láttam (de a polcomon elviselném a maximalizmusom miatt) ezért nem tudom, milyen ellentmondások lehetnek.

A CW és a TCW esete nehéz lehet. Mert mind2 sorozatot kedvelem, de szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy passzoljanak egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a tanulást megszakító válaszodat! :)

Néha pihenni is kell egy kicsit :)

A Holiday Special-ból csak rajzfilmet adták ki, mint easter-egg, az szerintem nem csak, hogy beilleszthető, hanem még egész jó is. :)

Mármint mihez képest. A HS nézése közben valóban üdítőleg hat, de egymagában nem tartom valami jó műnek :D

Mivel a Droids és Ewoks sorozatokat soha nem láttam (de a polcomon elviselném a maximalizmusom miatt) ezért nem tudom, milyen ellentmondások lehetnek.

Az Antilles-esetet én is hallottam, de többről én sem tudok, mivel még nem tudtam rávenni magamat, hogy megtekintsem eme 2 mesterművet

A CW és a TCW esete nehéz lehet. Mert mind2 sorozatot kedvelem, de szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy passzoljanak egymással.

Na látod, erről beszéltem, mert nekem ez a kettő széria kisebb erőlködéssel, de összeilleszthető. Nem úgy mint a CW és a Gonosz útvesztője, mert mindkettőben szerepel a coruscanti csata, azonban mindkét esetben máshogy - és itt speciel nem is tudom, hogy melyik a hivatalos, bár én a CW-set preferálom, főleg azért mert arra jobban emlékszek. Viszont én még a Mortis szállal és Talzin mamával is úgy vagyok, hogy legszívesebben eltörölném a föld színéről (főleg az utóbbit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A coruscanti csatánál a Gonosz útvesztője a hivatalos, úgy tudom. Egyébként, a Droids rajzfilmsorozat egyáltalán nem rossz, én láttam az epizódok nagy részét, és élvezhető,, persze sokat nem kell várni tőle. A Wikipedia szerint a sorozat 15 évvel az EP4 előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettő hivatalos, túlnyomórészt Lucenóé a dominánsabb, de a kettő egyfajta összemosott verziója jelenleg a hivatalos álláspont. (Bár a TCW idővonalával történő kavarások után ez a szó nagyban veszít a tekintélyéből...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt pontosan hogy kell elképzelni? Úgy tudtam, a mozgókép előrevalóbb a nyomtatott, szöveges formátumnál.

Egyébként nem tudom mi a gond a TCW kronológiával. A másik topikban le lett írva, hogy van egy hivatalos verzió (amit a megbízott ember készít), így a többi nyilván nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt pontosan hogy kell elképzelni? Úgy tudtam, a mozgókép előrevalóbb a nyomtatott, szöveges formátumnál.

Nem minden esetben, elég csak rágondolni a Holiday Specialra és a két Ewok filmre, amik ugyan mozgóképes SW alkotások és mégis komolyanvehetetlenek

Egyébként nem tudom mi a gond a TCW kronológiával. A másik topikban le lett írva, hogy van egy hivatalos verzió (amit a megbízott ember készít), így a többi nyilván nem az.

Csak az a gond hogy jelenleg 2 különböző hivatalos lista van (ráadásul azok se baromságmentesek) és most jön majd a harmadik, ami nem kizárt, hogy megint eltér majd az eddigiektől

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.