Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Pildi, köszi szépen a fordításrészletet :D

Kb. 50 EU könyvet olvastam, és persze minden további érdekel, nem számít, hogy előre megtudok belőlük bármit is. Főleg, hogy alig adnak ki valamit itthon :D

Nem rossz ez a kategorizálás, de a meglévő könyvek alapján többet is fel lehet állítani, mert ebbe a háromba nem fér el jó néhány könyv :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vidd vissza, reklamálj!

Persze, ma meg is tettem. Mondták hozzak egy másikat. Odamenetem, belepörgettem az egyikbe, az is rossz volt, aztán még egybe és az is. Párat megnéztem aztán szóltam, úgy tűnik mind rossz, azt mondta a lány, akkor egy másfajta könyvre kicsrélik ilyen értékben, válasszak. Visszajött velem, végignéztük az összeset, mind rossz volt. Elment az üzletvezetőhöz, és visszaadták a pénzt. A könyveket meg szépen visszaküldik.

Szal a mai program, hogy keresek egy jó példányt valamelyik könyvesboltban munka után.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hiba ott volt, hogy egy ívet kétszer hordtak össze és fűztek le egymás után, és ez a hiba ismétlődött, tehát gyanítom összekeveredtek az ívek és ezt nem vette észre senki. Kicsit olyan volt, mintha időutaznék olvasás közben, dezsvüm lett: ezt már olvastam. Először azt hittem, hogy valahogy nem vettem észre és visszapörögtek a lapok, előrelapoztam és aztán meg ugrottam a jövőbe a 256. o után.

A nyomdán fog csattani az ostor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy én nem jártam így. Úgy tűnik, hogy a hiba nem az összes könyvet érinti, mert Dzséjt is írta, hogy neki nem hibás, meg másról is tudok, aki elolvasta, és nem jelezte, hogy hibás volt a példánya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, hogy én nem jártam így. Úgy tűnik, hogy a hiba nem az összes könyvet érinti, mert Dzséjt is írta, hogy neki nem hibás, meg másról is tudok, aki elolvasta, és nem jelezte, hogy hibás volt a példánya.

Az összes nem is lehet rossz, mert akkor minden nap hibáztak volna a kötészeten és ennek a valószínűsége közelít a nullához. Egy napon, valamelyik műszakból a könyvek egy része selejt lett, úgy hogy nem vették észre, mivel súlyra stimmelt a könyv.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát itt tényleg a Nyomdáé a felelőség. Valszeg ezzel az első kiadás mind ilyen lesz. Pár éve én is dolgoztam nyomdában könyvkötőként, szóval ismerős szitu, ámbár nálunk kemény volt az ellenőrzés.

Akkor el tudod képzelni. Elvileg a kollacionáló jel alapján észreveszik, hogy nem stimmel az összehordás, lehet, hogy nem volt kollacionáló jel... :D

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor el tudod képzelni. Elvileg a kollacionáló jel alapján észreveszik, hogy nem stimmel az összehordás, lehet, hogy nem volt kollacionáló jel... :D

Mi anno kézzel hordtuk össze az íveket ( kis nyomda volt, kis- ill. közepes példányszámú köteteket nyomva) és már szemre ki lehetetett szúrni ha a fedőlapok megegyeztek két egymás mellé hordott tömbben.

Itt valszeg automata rendszerrel dolgoznak és csak egyszer -feltöltésnél(?)- vetnek rá pillantást, hogy mi kerül az adott tömbbe.

És igen, a jelzésnél is kibukik a hiba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: Sajnálom... Az enyém szerencsére hibátlan. Voltam ma az üzletben, tényleg tök üres az a néhány polc. Megkérdeztem, nem tudják, mikor kapnak újabb (jó)adagot belőle.

 

Ami a Syfo-Dyast illeti... A könyv három dolgot ír ezzel kapcsolatban:

 

1. A klónhadsereget bizonyíthatóan Syfo-Dyas rendelte meg. (Yoda elmondása)

 

2. Dookut sok dolog aggasztotta a Baljós árnyak idejében, és ezekről leginkább Syfo-Dyas mesterrel tudott beszélni, a többiek túl maradiak voltak, nem értették meg. Syfo-Dyas viszont "túl erélytelen volt, hogy bármit is tegyen az ügyben". (Dooku merengése)

 

3. "Syfo-Dyas tárgyalásokba kezdett egy klónhadsereg előállításáról és kiképzéséről. A megrendelést nem törüljük, mert később még hasznunkra válhat. Viszont Syfo-Dyasnak meg kell halnia, mert a Jedik nem szerezhetnek hamarabb tudomást a hadseregről, mielőtt mi felkészülnénk." (Sidious szavai Dookunak)

 

Mivel Dooku láthatólag jól ismerte Syfo-Dyast, nyilván jól ítélte meg, amikor erélytelennek, cselekvésre alkalmatlannak tartotta. És mint tudjuk, a Sith módszere az árulás, Palpatine pedig mestere annak, hogy másokat a saját céljai érdekében manipuláljon. Tehát számomra elképzelhető az a verzió, hogy Palpatine főkancellár elbeszélgetett párszor Syfo-Dyas mesterrel erről a témáról, és odahatott egy kissé, hogy a Jedi megrendelje a sereget. Ezután pedig feleslegessé, sőt, veszélyessé vált, tehát ki kell iktatni - ami tökéletes arra, hogy tanítványának képzésére feltegye a koronát, és megkapja a Darth Tyranus nevet. Ne feledjük, Anakinnek is egy Jedire kellett támadnia, és utána ő is a felesleges "segítők" eliminálásával folytatta a munkásságát. :D Dookunak pedig nem kellett tudnia arról, hogy Syfo-Dyas a megrendelést Palpatine hathatós közreműködésére adta le.

 

A könyvvel kapcsolatban egy kicsit elfogult vagyok, ezt be kell vallanom. Mivel az EP3 előtt egy csomó kémjelentés jött ez alapján, hajlok rá, hogy nagyrészt elfogadjam a benne lévő információkat mint érdekes adalékokat, tehát jobb pozícióban van nálam, mint az EU általában.

Mondom ezt annak ellenére, hogy a könyv színvonala kissé hullámzó, és azért bizony elhangzanak benne karakteridegen párbeszédek is. Viszont a szereplők gondolatainak leírásai óriásiak, ahogy a III. rész regényváltozatában is azok. Szerintem ezekért önmagában is megéri elolvasni, és a könyvet záró akció is jól sikerült. (Olvasás közben az EP3 zenéjét hallgattam, és a könyv legvégén pont az Erő-téma szólalt meg. Hát, annak óriási hangulata volt...)

 

Pildi: szép részlet, köszi! Érdekes Leia ilyen gondolatait megmutatni, és úgy érzem, itt jól sikerült. Han karaktere pedig tényleg nagyon jól meg van ragadva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kaptam sehol. 5 boltban néztem.

;) Még esetleg bookline boltot tudnék javasolni, a Múzeum körúton vagy a Rákóczi 16 alatt. Náluk lehet rendelni a neten olcsóbban (ezért gondolom, hogy talán van a boltjukban is az arra tévedőknek), és ha nincs, biztos küldenek mailt róla.

Remélem, hogy valahol tudsz venni egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól fogy ez a könyv. Veszprémben általában még hetek múlva is meg lehet venni egy-egy könyvet, és nem is egy darab van raktáron. Ezt megvettem csütörtökön (mikor kipakolták), mikor szombaton délelőtt 10kor arra jártam, már egy egy darab volt (a másik könyv, amit megvettem, abból meg még kilószámra volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

;) Még esetleg bookline boltot tudnék javasolni, a Múzeum körúton vagy a Rákóczi 16 alatt. Náluk lehet rendelni a neten olcsóbban (ezért gondolom, hogy talán van a boltjukban is az arra tévedőknek), és ha nincs, biztos küldenek mailt róla.

Remélem, hogy valahol tudsz venni egyet.

Néztem ott is. Azt mondta a srác, hogy neten próbáljam meg, csakhogy nem szeretnék kiszállítási díjat fizetni. Aleaxandrába biztos van csak úgy voltam vele hogy nyilván ua. szériából vannak és hogy azok is selejtesek. Ma megnézem egy másik boltjukban, ott volt mikor arra sétáltam csak akkor még nem tudtam arról hogy elkötötték azt ami nálam van.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néztem ott is. Azt mondta a srác, hogy neten próbáljam meg, csakhogy nem szeretnék kiszállítási díjat fizetni. Aleaxandrába biztos van csak úgy voltam vele hogy nyilván ua. szériából vannak és hogy azok is selejtesek. Ma megnézem egy másik boltjukban, ott volt mikor arra sétáltam csak akkor még nem tudtam arról hogy elkötötték azt ami nálam van.

Értem. Az enyém Alexandrás, és nincs baja, szóval még bármi lehet egy másik üzletükben ;)

Bookline-nál a szállítás Pesten belül ingyenes, ha jól tudom, de lehet kérni személyes átvételt is a netes rendelésre (így bele is lehet azonnal lapozni), és elég az átvételkor fizetni. Ezt egyszer megnéztem az oldalukon, bár még soha nem rendeltem így neten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Az enyém Alexandrás, és nincs baja, szóval még bármi lehet egy másik üzletükben :D

Bookline-nál a szállítás Pesten belül ingyenes, ha jól tudom, de lehet kérni személyes átvételt is a netes rendelésre (így bele is lehet azonnal lapozni), és elég az átvételkor fizetni. Ezt egyszer megnéztem az oldalukon, bár még soha nem rendeltem így neten.

Ilyen máshol is van, ahol tudok rendelni. Csináltam is már ilyet, rendeltem és másnap írták, hogy mehetek érte. Nem akartam másnapig várni, és az útbaeső boltokban megnéztem. Úgy tűnik egyedül az Alexandra lánc az amelyik alapból tartja a többi nem. Érdekes, hogy más sw könyveket láttam a Booklinet leszámítva mindegyik boltban, olyanokat, amik az első kiadásból már megvannak.

A másik, ami aggasztott volna, hogy amilyen mákom van, amit neten rendelek az is seljetes lenne :D és a saját szememmel akartam meggyőződni. Pl ha rossz sorrendbe kötötték volna az íveket, vagy fejjel lefelé valamelyiket, akkor nem gyötörtem volna magam, a hiányzó oldalak viszont eléggé hiányoznak :D . ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végigolvastam a könyvet.A végén az volt az első gondolatom, hogy látni akarom az EP 3-at.Most.

Grevioust egy tömeggyilkos szemétládának állítják be.Pl elterelés gyanánt mikor Coruscant-ra betőr belelövet a tömegbe ,és válogatás nélkül lövweti az ártatlan menekülő hajókat.Viszont kiderűl a múltja is.Ja és a végén kiderűl egy érdekes dolog.Na de ez már spoiler.

 

Hajszál hijján megtalálják Sidioust a Jedik.Eljutnak a rejtekhelyéig, de pont akkor tőr be Grevious Coruscant-ra, így el kell menniük.Az otthagyott műszaki csapat, élükön egy kapitánnyal, azonban tovább kutakodik és meg is találják Sidit.A kapitány meg is ismeri,

de természetesen megölik.

A másik érdekes az, hogy Palpi tervelte ki, hogy a Jediket hívják vissza az ostromhoz.Amikor Grevious elrabolja Palpatine-t akkor a Dookutól kapott kóddal, hozzáfér a vészhelyzeti jeladóhoz és gyanútlanul ő hívja a Jediket egy adatkazetta segítségével.Anakin és Obi-Wan ezt a jelet fogják, és ezért indulnak Coruscant-ra.

Eddig én úgy hittem, hogy a Jedi Tanács hívta Anakinékat, hogy szabadítsák ki Palpit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig én úgy hittem, hogy a Jedi Tanács hívta Anakinékat, hogy szabadítsák ki Palpit.


Ahány EU-s forrás annyi változatra számíthatsz. ;) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig én úgy hittem, hogy a Jedi Tanács hívta Anakinékat, hogy szabadítsák ki Palpit.

 

Ahány EU-s forrás annyi változatra számíthatsz. :D

Hát remélem nem.Marad ez az egy változat a könyvből.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én tegnap olvastam el. Alexandriában vettem Debrecenben, jó volt a kiadvány, nem volt hibás.

 

A Jedi hívós dologról:

 

Magukat a Jediket Yodáék hívták vissza a Coruscantra a vészhívóval, a Grievousos üzenet egyedül csak Anakinnak szólt, amiben Palpatine üzent. Szóval a Palpatineos üzenet célja Anakin visszacsalása volt, nem az összes Jedi-é.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klón-sereg rendelés:

 

A regényben nekem kicsit az tünt furának, hogy Yoda ezt a Sifo-Dyasas rendelést tényként kezelte, de szerintem csak olyan szintű spekuláció volt a részéről, mint ahogy a mifélénk a Dooku féle rendelés, vagy a Sidious féle álnéven való rendelés. Találgatás, találgatás, de senki sem tudhat "konkrétumot". Nekem is szimpi mindegyik találgatás, lehet hogy Sifo ötlete volt a sereg, Sidious meg rögtönzött, és ördögi tervébe egyből beleépítette, csak én a finanszírozási témában akadok fennt. Lehet én vagyok a hülye, de mintha én addig a tudatban éltem volna, hogy Dooku valami rohadt gazdag srácnak számított a galaxisban, és első hullámban ő finanszírozta ezt a klóngyártást. NA most hogy ebből mi igaz...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous köhögése:

 

Lehet átugrottam a regényben, de ebben nem volt benne, hogy Mace-nek egy erőszorításának köszönheti Grievous a későbbi köhögését, vagy az csak egy Clone Wars rajzfilm húzás volt? :]
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerintem még itt lenne egy kíváló ok Dooku tanítványként való választása, mert az anyagi helyzete lehetővé tette, hogy mindenki számára láthatatlan pénzmozgással észrevétlenül elkezdődhetett a klónsereg gyártása. Mert ha a Köztársaság pénzéből ment volna, ott valaki felfigyelt volna szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.