Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Nem semmi gyorsulása van. :D De bakker! Már egy ilyen piszlicsáré rakétára is HD kamerát raknak? :D Egyébként fantasztikus videó, korábban már raktam be ilyet, lehet, hogy pont ezt. Nagyon sci-fi -s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi gyorsulása van. :D De bakker! Már egy ilyen piszlicsáré rakétára is HD kamerát raknak? :D Egyébként fantasztikus videó, korábban már raktam be ilyet, lehet, hogy pont ezt. Nagyon sci-fi -s.

Emlékszem rá, de ez egy másik. :) Az érdekes az, hogy a Marsi szondákra csesznek HD kamerát rakni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az újra már azt is tettek. :) Egyébként a legutóbbiakon elég szép kamera volt. Láttad a valódi felbontású képeiket? Darabonként 50-60 megásak...

Láttam jó pár képet meg olvastam, hogy mit és hogyan retusálnak. :) És akkor az ember ne feltételezzen összeesküvéseket. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Marsról képeket fogni és összerakni egy kicsit más kávéház. :) Ott ugye át kell sugározni a képet adatcsomagokban ami irdataln lassú is. Ezt nyilván fel kell dolgozni, hogy élvezhetőbb legyen mint a nyers kép. Nincs ebben semmi mágia. :) Lett volna egy átjátszó műhold a Mars körül, csak sajnos bekrepált még a MER szondák előtt. :( Elvileg az volt a terv, hogy azzal közvetítik haza a képeket. Később ezt a mars járók antennáival oldották meg, mondanom se kell, sokkal lassabban. Nagyon várom az új landolást. Direkt az élet keresésére mennek rá, rohadt izgi lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre elárulom, semmi eget rengetőt nem fog találni. Amíg minduntalan vörösre retusálják homokviharcsendben az égboltot, addig az életkeresés kimerül pár millió éves baktériumkezdeményben ami megkövült.

Na jó, nem azt akarom ezzel mondani, hogy akkor most le kell nyelni a tavak létezését, de az ég áldja meg a NASAt meg a kormányt, ne nézzék már hülyének a többi tudóst meg kutatót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mert szerinted tavak vannak a Marson? :D Lehetnek egyszerű vízfolyások néhol, de ez az összeesküvés elméleted megint. Paranoiás vagy? :D És persze, hogy egyszerű és régen volt életformák nyomait fogja keresni a szonda. Vagy szerinted miket kellene? Állatokat? :D Amíg ember nem megy oda ne is reménykedj másban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mert szerinted tavak vannak a Marson? :D Lehetnek egyszerű vízfolyások néhol, de ez az összeesküvés elméleted megint. Paranoiás vagy? :D És persze, hogy egyszerű és régen volt életformák nyomait fogja keresni a szonda. Vagy szerinted miket kellene? Állatokat? :D Amíg ember nem megy oda ne is reménykedj másban.

Nem (csak) szerintem, mert ugye én nem vagyok kutató. :) De kismillió írás szól arról (legfőképp), hogy a NASA előszeretettel retusál, homályosít egyes planetáris felvételeken. A többit rád bízom.

És nem, nem rögtön Godzilla méretű állatokra számítok én se. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mert szerinted tavak vannak a Marson? :D Lehetnek egyszerű vízfolyások néhol, de ez az összeesküvés elméleted megint. Paranoiás vagy? :D És persze, hogy egyszerű és régen volt életformák nyomait fogja keresni a szonda. Vagy szerinted miket kellene? Állatokat? :D Amíg ember nem megy oda ne is reménykedj másban.

 

 

Marson -32 fokban nehezen találsz vízfolyást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha vannak, akkor majd felfedezik őket. Egy űrszondát eleve nem lehet olyan helyre küldeni, mint ahol ezek az állítólagos vízmosások vannak mert a terep nem engedi. Ez meg hogy a NASA homályosít legalább akkora baromság, mint hogy nem járt ember a Holdon. :D Szóval ha ezen az ösvényen akarsz haladni tovább akkor szerintem ne is írj, mert nem fogok értelmetlen vitákba bocsátkozni e téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha vannak, akkor majd felfedezik őket. Egy űrszondát eleve nem lehet olyan helyre küldeni, mint ahol ezek az állítólagos vízmosások vannak mert a terep nem engedi. Ez meg hogy a NASA homályosít legalább akkora baromság, mint hogy nem járt ember a Holdon. :D Szóval ha ezen az ösvényen akarsz haladni tovább akkor szerintem ne is írj, mert nem fogok értelmetlen vitákba bocsátkozni e téren.

Igen, látom, szerintem is értelmetlen lenne.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.