Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Döbbenetes! :o Ezt még nem is láttam. Mondjuk ez nem tudom melyik marsjáró, a Spirit vagy az Oppurtunitry, de lényegében mindegy is. Vagy is annyiban nem, hogy ezeket a kutató egységeket három hónapos működésre tervezték, de ennek ellenére valamit nagyon benézhettek, mert az Oppurtunity még most is működik és szolgáltatja az adatok. Immár 8 és fél éve!!! Eddig 34.8 Km-t tett meg a Marson.

 

A Curiosity pedig azért roppant érdekes, mert rátettek még egy lapáttal. Ráadásul a projekt fő feladata az élet keresése!! Izgalmas hónapok állnak előttünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de ezt még nem a főkamera készítette, hanem a hátsó kamerák képeiből állították össze, így ennél sokkal de sokkal minőségibb képek fognak érkezni az elkövetkező napokban. :)

 

A Curiosity szerintem is még évekig szolgáltathatja az információkat. Az elsőként Marsra küldött jármű, a Spirit valamikor tavalyelőtt hibásodott meg, mert elvesztettek vele minden kapcsolatot. Úgy tudom, beragadt a homokba és nem tudta kiszabadítani magát, így végül hibernálódott.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, az Opportunity három héttel később szállt le társához képest. Feladata az esetleges víz utáni maradványok felkutatása volt, jelenleg nem tudom, hogy éppen mit csinál. :D

Egyébként az is jó, hogy a Mars körül keringő három űrszonda közül az egyik az Európai Űrügynökséghez tartozik. :) Magyarország sajnos még nem tagja ennek a szervezetnek, ami szerintem elég nagy szégyen. Úgy tudom, évek óta a kötelező tagdíjbefizetés miatt halasztódik a felvételünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úristen Norbi... :lol: Bocsánat, de most eszembe jutott a Blikket olvasó nagymama, amikor egy győzikés hír után levegőért kapkod. :lol:

 

Én egy pillanatig se vettem komolyan a cikket mivel egy komolyabb portálon se találkoztam vele, gondoltam érdekességnek jó lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hoax-hívőknek persze jó alapot szolgáltatott szegény Neil halála, hogy újra előhozakodhassanak összeesküvés elméleteikkel a Holdra szállás ügyében és jól leh*lyézzenek mindenkit, aki elhiszi, hogy járt ember a Holdon.

 

Elég szomorú!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie ha még itt lenne, már biztos beírt volt volna valami epés megjegyzést, hogy Amstrong is részese a nagy összeesküvésnek, és a titkot is magával vitte a sírba. :D

 

Szerintem kár távollétében piszkálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie ha még itt lenne, már biztos beírt volt volna valami epés megjegyzést, hogy Amstrong is részese a nagy összeesküvésnek, és a titkot is magával vitte a sírba. :D

Ha hiszed ha nem, ugyanez jutott az eszembe. :D De fogadjuk meg Norbi tanácsát inkább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.