Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

9.

 

2004. 07. 01 – 2004. 08. 01

 

„Az Erő az, ami felvértezi a Jedit!” – Obi-wan Kenobi; Egy új remény

 

Sok emberrel, akikkel a Star warsról beszélgettem, azt mondták, hogy az Erő az, ami a misztikumát adja a mesének. Enélkül – szerintük – a film előbb-utóbb elfelejtődne. Nem maradna semmi, ami emlékeztetné őket rá. Hisz valamilyen szinten minden harc a jó és a gonosz között játszódik. De ez mégis más, ez mégis kiemelkedik közülük.

Sok embert ismerek – köztük magamat is –, akik az Erő filozófiáját követve próbálnak nyugalmat lelni. Vesznek egy nagy levegőt, és igyekeznek pánikmentesen, nyugalommal kezelni a mindennapi helyzeteket. Köszönet érte George Lucasnak!

 

„Az Erő veled lesz! Mindig.” – Obi-wan Kenobi; Egy új remény

 

"Tudom, hogy ígértem újabb spoilereket, nem felejtettem el. Íme tehát néhány, amelyek közül némelyik magától értetődő (már ha valaki olvassa a naplót…:o, de azért lesznek újdonságok is, legalábbis nekem voltak:

 

- Bruce Spence „segítőkész idegen” karakterének a neve: Tion Medon - ő az, aki úgy néz ki, mint egy múmia, és nem melékesen ő segít Obi-wannak az Utapaun eligazodni...

- Yoda majdnem könnyezik az egyik jelenetben! – Lássuk csak, melyik jelenet lehet az… talán amikor elválik a bébi Luke-tól és Leiától?

- 2 jelenetben CGI (számítógéppel megszerkesztett) Padmét használtak... azt azonban egyelőre nem lehet biztosan tudni, hogy melyikben…

- Anakin öli meg Mace Windut! – Ezt sejtettük:)

- A múltkor mondta valaki, hogy eddig 12 bolygó van: hét bolygónak ismerjük a nevét (Tatooine, Naboo, Coruscant, Alderaan, Mustafarr, Kashyyyk, Utapau), tehát marad öt ismeretlen, ezek szerintem a montázsba tartoznak. Nézzük gyorsan: Coruscant, Utapau, Kashyyyk, Naboo, Alderaan, Mustafar, Tatooine, F**** (ahonnan Aayla Secura bejelentkeik Mace Winduhoz), az ikrek szülőbolygója - azt hiszem, ennyit ismerünk eddig... Jedi-halálos montázsban ezek lehetnek: , Utapau, F****, és még 3…

- Owen többet beszél, mint Beru. – Itt nyílván az ifjú Luke átvételekor lesz szerepe.

- Nem Anakin törölte Kaminot az adattárból. – Mint tudjuk Dooku volt…

- Még az Episode III előtt fény derül Sifo-Dyas titkára (az Eu-ban). – Magyarul Sifo Dyas nevén rendelt Palpatine klón hadsereget…

- Sifo-Dyas nem Palpatine, és nem is Grievous. Meghalt. – Igen, ő nem Palpatine, csupán Palpatine játszotta el, hogy ő Sifo-Dyas.

- Dooku tud a Sidious = Palpatine dologról. – Más különben honnan vette volna, hogy egy sötét Sith irányítja a szenátust?! Természetesen tudta ezt, és ezzel próbált zavart kelteni a Jedik és a szenátorok között, nagyon ügyesen…

- Wattoról nincs szó az ep3-ban. – Ez mélyen megbotránkoztat! Mi az, hogy elfelejtkeznek mindenki kedvenc toydarijáról? Most már biztosan nem nézem meg a harmadik részt!:o

- Mas Amedda túléli az EpIII-at. – Majd az Eu kivégzi :)

- Grievous a film során nem megy Courscantra. – Végül is… de azért a bolygó feletti űrcsatában jelen lesz.

- A Tanács összetétele: Yoda, Mace, Obi-wan, Shaak Ti, Agen Kolar, Stass Allie, Plo Koon, Ki-Adi-Mundi, Saesee Tiin, Even Piell, Kit Fisto és Pablo-Jill

- Csak Obi-wan, Yoda és Anakin ismerik az eltűnős trükköt (Mace nem tűnik el) – Itt nagy kérdés, hogy Anakin vajon Palpatine-tól, Yodától, vagy esetleg Obi-wantól tudja-e meg? Mert ha Yodától, az azt jelentené, hogy még az öreg Jedi Kashyyykos kalandja előtt találja meg a titok nyitját, hisz utána már nem találkoznak Skywalkerrel egyszer sem. Ha Obi-wantól, akkor is hasonló a helyzet, hisz Obi-wannak is meg kell tudnia Yodától, és ők is csak akkor találkoznak a film eleji beszélgetés után, amikor már Anakin a lávában van, tehát neki már nem tudná Obi-wan elmondani. Így az a legvalószínűbb, hogy Palpatine-tól tudja meg Anakin, amikor az éppen átcsábítja a sötét oldalra…

- Palpatine már „Uralkodóként” láthatja a stáblistát – Azaz a film végére már Császár lesz…

- Anakinnek nincs tanítványa. – Nem újdonság.

- „Act on this, we must...” Idézet az Episode III-as Yodától:)

 

Tibi mondatát idézném:

Megindult a kampány… mostantól nem lesz pangás!” Hurrá! :D

 

Ennek előszelét hét elején is érezhettük:

Az Insider parádés képek sorozatát tette közzé, a legjobbat Önök is láthatják: egy Anakinos promóciós kép, amint az ifjú Jedi éppen a TantiveIV folyosóján pózol. Ám ami még ennél is súlyosabb, az az utána következő fotó! Senki sem érti, hogy lehetett ezt a képet ilyen korán nyilvánosságra hozni, hisz ez lesz a film egyik legmegdöbbentőbb mozzanata: Yoda és Obi-wan túl vannak egy-egy óriási csatán, menekülniük kell, Anakin a lávába esett, Obi-wan magát hibáztatja, a másik szobában pedig Padmét droidok tartják életben…"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább egy olyan jelenetnél tudom elképzelni, ahol nagyon messziről vették. Mondjuk, amikor a film végén Typho-val megy a gépéhez... de az is lehet, hogy a 2 CGI-s felvétel nem került végül bele, vagy egyszerüen csak kacsa az egész, ahogy jópár hir ebben a felsorolásban :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Fordulóponthoz érkezett a Star wars Episode III!

2004. 07. 23-a van.

 

Tibi szerint a címet nem sokára, 24-25-e körül elárulják. Eddig csak találgathattunk, (esetleg Revenge of the Sith, esetleg Fall of the Jedi) hogy mi is lesz a cím… most azonban fogalmazzunk úgy, célegyenesben vagyunk! Még egy kis kitartást fiúk! Egy szóval… itt ülünk, címre várva!

 

2004. 07. 24: Végre! Tíz órakor a San Diegio-i ComicConon a Lucasfilm bejelentette az Episode III címét:

 

Star Wars Episode III – Revenge of the Sith

 

Emellett a héten újabb fotók borzolták a kedélyeket, melyek Darth Vaderről készültek, amint Hayden éppen belebújik a jelmezébe.

 

>Star wars Episode III – a legnagyobb várakozzással várt Star wars film< – olvashatjuk Atlas, az egyik fórumozó most megjelent cikkében! És milyen igaz! A kampány már be is indult, a San Diego – i ComicConnal… A címet bejelentették, továbbá megmutattak jó néhány terméket a jövő áprilisban bemutatásra kerülők közül… Ezen kívül értesülhettünk róla, hogy egy hónappal a film előtt várhatóan piacra – és persze internetre – kerül a Star wars Episode III-Revenge of the Sith számítógépes szerepjáték, amely során mind Anakin, mind Obi-wan útját lehetőségünk lesz nyomon követni.

Említettem a ComicComot, ahol többek között Rick McCallumot faggatták, aki meglepetés képpen magával hozta az Anakin Skywalkert/Darth Vadert alakító színészt, Hayden Christensent, akitől szintén rengeteget kérdeztek a nézők… válaszaiból megtudhat, hogy fantasztikus érzés volt Vader páncéljában lenni, igaz egy kicsit melege volt. Arra is fényderült, hogy az Obi-wan elleni párbaj során rengeteg lépést kellett mind neki, mind Ewannek betanulnia, ami persze nagyon nehéz volt. Azt is elmondta, hogy a sok dialógus ellenére, vagy talán éppen amiatt, leginkább a harci jeleneteket várta. Azt azonban nem volt hajlandó elárulni, hogy mennyi időt töltött a páncéljában, és kijelentette, ő maga is nagyon várja már a filmet, kiváncsi, hogy mit alkotott.

Rick McCallum viccesre vette a figurát, és igyekezett heccelni Anakint (nekem, míg a világ világ, Hayden Christensen Anakin lesz :) – hadd tegyem hozzá, én azért csínján bánnék Darth Vaderrel – mindenféle dologgal, többek között, amikor Hayden úgy nyilatkozott, reménykedik fénykardja megtartásában, akkor McCallum kijelentette, hogy reménykedni lehet, csak ne nagyon számítson rá. McCallumot segítette, hogy a Haydenhez intézett kérdések inkább viccesek voltak, mint értelmesek…

 

Tádámm! Újabb spoilerrel bővült a történet cselekménye:

Amikor Darth Vader felébred a páncéljában a lávafürdő után, attól a pillanattól kezdve többé nem születik Erőérzékeny gyerek. Ez az oka annak, hogy Obi-wan és Yoda nem keresnek maguknak padawant, helyette várják, hogy Luke és Leia felnőjön, akik pár másodperccel Darth Vader ébredése előtt születnek, így ők még érzékelhetik az Erőt.

A spoiler rávilágít arra is, hogy Anakin Skywalker áttérése egy hosszú folyamat, aminek Windu mester meggyilkolása a csúcspontja, és a páncélban ébredés a vége.

 

Éljen! A múltkor még olyan nagy buzgalommal lehozott spoilerről kiderült, hogy hamis. Ez van… ilyen a napló író sorsa!:o

De, szerencsére azért van miről írni, ugyanis kémjelentések helyett újabb képek érkeztek, például a bank klán hajóiról, melyek leginkább a Mon Calamari űrhajókra hasonlítanak…"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha lett volna egy kép anno, amin Padmét a siklójából (legalábbis az azt helyettesítő kék emelvényről) segíti ki Typho és ott is abban a ruhában volt, amiben Mustafarra ment. Ha tényleg volt ilyen, és az emlékeim nem csalknak meg, akkor ott se biztos, hogy CGI.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért használtak volna ott CGI Padmét? Ez a spoiler még az utóforgatás előtt íródott, tehát simán felvehettek volna Padméval az utóforgatáson egy fésülködős jelenetet...

 

Donát.

Nem a jelenetről van szó, hanem mikor nagyon távol vagyunk csak az épületek makettei között járkálunk. Közelíteni kezd a kamera és Padmé és Anakin még nagyon picik, mint egy hangya. Az lehet, hogy CG. Aztán vágás, közelebbre, ott már ők vannak, de ez csak feltételezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Most már spoiler ügyben sincs okom panaszra, hála Tibinek, és Pablónak, akinek válaszai-val Plokoom és a szuperkémünk szedtek össze egy csokorra valót. Eztután pedig láthatják az eheti BTH képet, amin Bail Organát látjuk a siklójával, amivel az igencsak megtépázott Yoda mestert fogja kimenekíteni Palpatine elől…

De most következzenek Pabló válaszai:

 

- Yoda nem fedez fel semmit a Sith-ekkel, vagy az Erővel kapcsolatban a Kashyyykon.Nos, immár hivatalosan is kijelenthetjük, hogy Tibinek volt igaza, mert Yoda nem talál, hanem kitalál valamit a vukik bolygóján, méghozzá azt, hogy Palpatine nem más, mint Darth Sidious. És valószínűleg ezt Mace halálából fogja megtudni, pár má-sodperccel a „Kill the Jedi” parancs előtt…

- Padmé egy eddig még soha nem látott bolygón szüli meg az ikreket.Ez valószínűleg az a bolygó, ahol ufónauta szerű lények élnek…

- Az Utapaun (Tion Medon bolygója) óriási csata várható. Igen. Ez a film a harcok epizódja lesz. Először űrparádé a Coruscant fölött, aztán csata a Kashyykon, azután harc az Utapaun, majd mészárlás a Jedi-templomban és persze a Mustafarron Anakinnak köszönhetően. Egyébként, míg a Kashyyykon láthatjuk azt is, ahogy a vukik és a klónok együtt harcolnak a szeparatisták ellen, addig az Utapaun csak klón-Jedi harcok lesznek, ugyanis Obi-wanon kívül lesz ott még jó néhány lovag, köztük Ki-Adi-Mundi.

- Visszatérnek a Republic Gunshipek. – Szubjektív véleményemnek adnék hangot: ez egy nagyon jó hír. A Republic Gunshipek az EpII egyik – hanem a legjobb – hajói, de úgy látom, hogy a fórumon is ezen a véleményen vannak a rajongók. Viszont nézzük a kérdést egy kicsit objektíven: hol kaphatnak szerepet, ezek a főleg földi harcra haszná-latos űrhajók. Biztos nem a coruscanti a csatában, ahol ugyebár a csillagrombolók, a klón vadászok és a Jedi-vadászok képviseltetik magukat a Köztársaság oldaláról, ellenben a vukik bolygóján, a Kashyyykon nagyon is el tudnám őket képzelni, akárcsak az Utapaun, ahol a jelek szerint nagyon-nagy csata várható…

- Nem igaz az a kémjelentés, hogy Vader születése után nem születnek Erő-érzékeny gyermekek. – Elképzelésnek jó volt, de a fórumon én egy kis ellenérzésnek adtam hangot ezzel kapcsolatban, még hozzá azt, hogy Darth Vader nem akkor születik, amikor megkapja a páncélt, hanem akkor, amikor áttér a sötét oldalra Windu-mester legyilkolásával. Ezt alátámasztja az a spoiler, miszerint Vadert látjuk Coruscant-on. Nem páncélban, hanem még „Anakin Skywalker testében”.

- A 76-os Insiderben látott „trófea-terem” és a bolygó, ahol volt, ki lett vágva a filmből Az igazat megvallva nem emlékszem erre a teremre és a bolygóra, ilyen formán érdemleges kommentárt nem tudok hozzáfűzni…

- Nem lesznek "duros"-ok.Nos, ez nyilván egy faj, amiről én még eleddig nem hallottam, igaz Magyarországon a Star wars könyvek egynegyede – sem – jelent meg, tehát korántsem biztos, hogy ebben én vagyok a ludas. Lényeg a lényeg, úgy érzem mostanában feltünően háttérbe szorul az eddig még kérdéses Eu-szereplő kilétének kérdése, pedig ez akár még érdekes is lehet. Egy biztos: ha Önök közül valaki egy durosi lényre gondolt eddig Eu szereplő gyanánt, hát tévedett…

- Nem derül ki Palpatine keresztneve a filmből. - Félreértés ne essék, nem a Darth Sidious név nem derül ki, hanem hogy milyen Palpatine. De azt hiszem ez nem is igen fontos…

- Úgy néz ki, hogy a végleges bolygószám tizenkettő marad.Ez abszolút jó hír. Nézzük csak! Az első részben volt a Naboo, a Tatuin és a Coruscant, azaz három bolygó; a második epizódban ismét szerepelt a Coruscant, ahogy a Naboo és a Tatuin is, új bolygóként lépett be Kamino és a Geonosis. Ez öt. Az eredeti trilógiában jelen volt a Tatuin, a Yavin negyedik holdja, ímmel-ámmal az Alderaan, a Hoth, a Bespin, a Dagobah, az Endor, a Coruscant (a montázsban a végén) és a DVD kiadásban már látható lesz a Naboo is (szintén a film végén lévő összevágásban, legalábbis erre utalnak a jelek.). A három részben tehát összesen volt kilenc. Tehát megállapíthatjuk, hogy az Episode III – Revenge of the Sith tizenkét bolygója abszolút rekord! Na de nézzük, melyek azok a bolygók (immár harmadjára): A Coruscant, a Naboo, a Tatuin, (amikor Obi-wan elhelyezi Luke-ot.) az Alderaan, a Mustafar, az Utapau, az ikrek szü-letési helye (ami F betűvel kezdődik), és a Kashyyyk. Ez nyolc. Marad négy, ezek valószínűleg a film végi Jedi montázs jelenetben lesznek benne.

- Yoda és Obi-wan is látható lesz hologram formájában. Hál’ Istennek, ez megint töprengésre ad okot: vajon hol láthatjuk őket hologram formában? Először is Yoda. Azt mondanám, hogy a Kashyyykon, de akkor magától értetődik a kérdés: miért? A kap-csolat felvétel valószínűleg a templommal történik, ahol Mace van, de még minden-képpen az előtt, mielőtt kitalálja, hogy Sidious egyenlő Palpatine-nal. Mert azt Mace Windu halálából következteti ki. Akkor tehát miért kezdeményez Yoda mester beszélgetést a tanács egyik legerősebb Jediével? Szerintem, ha a szerény véleményem ér valamit, valami olyasmit hallhatunk tőle, ami még inkább arra ösztönzi Mace-éket, (Windut, és azt a néhány Jedit, akik átlátogatnak Palpatine-hoz) hogy cselekedni kell. Vagy az is lehet, hogy csak egyszerűen jelentést tesz a harci helyzetről, azaz, hogy mindjárt teljesen visszaverik a szeparatistákat, és elfoglalják a bolygót.

- A tűzoltó hajók a nyitócsatából valók. Ez egyáltalán nem elképzelhetetlen, hisz volt szerencsém találkozni néhány illusztrációval, ami a coruscanti csata földi harcait, és állapotait mutatja be, ami valóban elég sokkoló volt. Égő házak, becsapódó lövedékek és repülők, egyszóval elkél a segítség…

- C-3PO a filmben végig teljesen aranyszínű. Ez a látszólag érdektelen információ magában hordoz néhány érdekességet. Én, a magam részéről megesküdtem volna, hogy a memória törtléssel cserélik ki a droid burkolatát, de ezek szerint nem. Végülis érthető a dolog, elvégre azután, hogy Threepio Padméékkal tart, egyúttal diplomáciai munkát is végez, elvégre protokoll droid, nem beszélve arról, hogy segít a szenátornak az apartmanjában, amihez a Tatuinon hozzászokhatott. Gondolom a diplomácia küldetései miatt kapott új, szebb burkolatot.

- Klónparancsnokokról: Cody Obi-wannal, Bly Aayla Securával, Thire pedig csak úgy magában, Coruscanton kavar.Sajnos be kell valljam, hogy Codyn kívül nem is tudtam, hogy képbe kerülnek más katonák is. Mintha úgy rémlene, hogy Obi-wan végez Codyval, de ebben sem vagyok biztos. Arra viszont Dzséjt nagyon jól rávilágított, hogy azzal, hogy Aayla Secura is kapott maga mellé egy parancsnokot, szinte biztos halál a sorsa… Gondolom Thire Anakin/Darth Vader coruscanti, Jedi-templomos küldetése során kerül a filmbe.

- A temetésen résztvevő udvarhölgyek valószínűleg sose kapnak nevet.Ez egy teljesen lényegtelen információ – lenne. Ha nem lenne erre vonatkozólag még egy hír, de erről majd később. Egyelőre csak annyit, hogy az EU előbb-utóbb úgyis ad nekik nevet.

- Nem látunk Jedi temetést.Valószínűleg azért, mert nem nagyon lesz. Elhamvasztják őket, vagy valami ilyesmi.

- Yoda fizikailag is megsérül. Palpatine jól nyomhatja… Dookuval való harc után még csak kimerültnek sem tűnt, most viszont…

- Luminara Unduli, Barriss Offee, és Bultar Swan jeleneteit még nem vették fel.Gondolom ők Jedik, és az Utapaun harcolnak, vagy a montázsos jelenetekben… ez az egyetlen értelmes dolog, amit hozzá tudok fűzni.

- Orn Free Taa, Passel Argente, Po Nudo, Sly Moore, és Ask Aak nem fognak beszélni.Igen, ez valószínű volt.

- Shaak Tit nem fogja Grievous megölni a szeparatista hajón, a jeleneteit hamarosan forgatják (jelenleg nincs szövege, de ez még változhat). – Ez érdekes. Eddig úgy tudtuk, hogy Grievous megöli a nőt, pont abban a pillanatban, amikor Anakin és Obi-wan megérkeznek. De vajon akkor mi lesz a sorsa? Ha Grievous nem öli meg, akkor talán magával viszi? Ez egy érdekes kérdés lehet.

- Plo Koonnak van szövege. Ez jó hír. Akkor talán majd meg tudom őt különböztetni a többi Jeditől! :)

- Nincs a filmben olyan jelenet, ahol összekeverik az egyik udvarhölgyet Padméval.Ez az a hír, amit már említettem, hogy ha egy másikkal együtt nézzük, akkor érdekes lehet. Ugyanis ebből most már világosan látszik, hogy Padmé meg fog halni. Nincs mese.

- A nyitócsatáról sokat megtudunk a "Labirinty of Evil" c. könyvből. – Pláne, ha ki sem adják Magyarországon… reméljük ez nem így lesz, bár nem biztos, ha én Lucas helyében lennék, előre lenőném a poént (mondja ezt egy olyan, aki megpróbál mindent megtudni a filmről, vagyis csak majdnem mindent.)

- A royal guradok nem vágnak le senkit, őket viszont annál inkább. Ezek szerint lesz akciójelenetük. Gondolom a Palpatine-hoz igyekvő Jedik kapják el őket…

- Padménak új hajója van (nem az Episode II-es).Jó sok hajó lesz a filmben… De ez is remek hír. Ugye az elején rögtön látjuk a klón-vadászokat, a Jedi-vadászokat, a csillagrombolókat, a szeparatisták cápa hajóit, a bank klán új gépeit, meg egy csomó droid-vadászt, amiről nem tudni, hogy maradtak-e a régiek. Utána látjuk Grievous hajóját, de lehet, hogy csak az Utapaun, mivel nem tud repülni, csak gurulni (ami így elég érdekesnek tűnik: nem szédül el a tábornok utazás közben?). Valamivel Anakin a Mustafarr-ra megy, fura lenne, ha Jedi-vadásszal menne, amikor már Sith! Gondolom Obi-wan viszont azzal követi őt, bár abba meg nem fér el Padmé, pedig ő is velemegy, tehát akkor itt jön képbe a nő új hajója. Lehet, hogy követi Obi-want. Akor ezek szerint látjuk repülni Amidalát? Vagy csak felajánlja a Jedinek, hogy repüljenek az ő ha-jójával? De akkor Obi-wannak tudnia kéne, hogy Padmé vele fog menni. Ez érdekes kérdés. Yoda is utazik majd valamin a Kashyyykról a Coruscantra. És a végén még látjuk a TantiveIV-et, valamint egy csillagrombolót, amiről Tarkin, Palpatine és Vader csodálják a Halálcsillag épülését.

- Grievous angolul beszél, akcentussal. Kíváncsi leszek a hangzására…

- Grievousnak két testőre van. – Ez fura. Ugyanis az egyik making-ofban Obi-wan hárommal küzdött, akkor lehet, hogy az egyik Grievous volt? Így belegondolva ez az elmélet egy kissé sántít…

- A jelenlegi vágásban szerepel a Jedi templom bejárata.De vajon mikor? Amikor Anakin elindul, hogy végezzen az ott maradt Jedikkel, vagy amikor Yoda megjön a Kashyyykról? Van itt kérdés, de még mennyi!

- A nyitó csatában a Köztársaságnak több féle cirkálója lesz. Ez nem nagy meglepetés, tekintve, hogy úgy tudjuk, körülbelül háromezer hajó fog összecsapni Coruscant felett…

- A párbaj jelenetei már átkerültek az ILM-hez. Ezek közül egy felvétel készült el teljesen.Végre… Jó úton vagyunk!

- Anakin és Obi-wan nem fog az Erő segítségével szörfözni a láván. Pablo szerint ez elég béna dolog lenne. – Szerintem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áhhh ez az Orgaás kép! Emlékszem anno azt mondtuk rá, hogy Yodát várja éppen. :) Akkor elképzelni se tudtam, hogy fog majd Yoda oda rohanni ezerrel. Azóta persze már tudjuk, hogy ezen a képen a klónokat figyeli Bail.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen érdekes dolgok ezek és mennyi minden valósult illetve nem valósult meg ezek közül.

 

Yoda nem fedez fel semmit a Sith-ekkel, vagy az Erővel kapcsolatban a Kashyyykon.

Fel nem fedez fel semmit, de megérezni annál többmindent érez meg.

 

Az Utapaun (Tion Medon bolygója) óriási csata várható.

Ha óriásit nem is, de elég nagy csatát kaptunk. Nagyobbat, mint a Kashyyykon, holott ekkortájt azt hittem, ott lesz a nagyobb.

 

Visszatérnek a Republic Gunshipek.

Mikor ezt megtudtam, de nagyon megörültem. Egyrészt nagyon megtetszettek ezek a MI-24 designes röpcsik, másrészt végre visszatért egy jármű (az ep1-2 között ez csak az N-1-re volt jellemző).

 

Nem igaz az a kémjelentés, hogy Vader születése után nem születnek Erő-érzékeny gyermekek.

Pedig nem lett volna ez olyan rossz dolog szerintem, viszont rendesen beintettek volna az EU íróknak. Errefel a filmben még nyitott kiskaput is hagytak nekik :)

 

A 76-os Insiderben látott „trófea-terem” és a bolygó, ahol volt, ki lett vágva a filmből

Erről nincs valakinek képe, mert nagyon nem emlékszem erre a "trófeateremre".

 

Nem lesznek "duros"-ok. – Nos, ez nyilván egy faj, amiről én még eleddig nem hallottam, igaz Magyarországon a Star wars könyvek egynegyede – sem – jelent meg, tehát korántsem biztos, hogy ebben én vagyok a ludas.

Hát, tényleg nem voltak benne :) Donát, azóta már tudod kik azok? Mert ők nem EU szereplők, hanem ep4 szereplők.

 

Nem derül ki Palpatine keresztneve a filmből.

Az EU már adott neki azt hiszem: Cos Palpatine. Ezzel csak újabb EU kavarc lett volna.

 

Úgy néz ki, hogy a végleges bolygószám tizenkettő marad.

Tényleg 13 lett, de ebből Polis Massa nem igazán bolygó, Bos Pitit meg csak említik :)

 

Yoda és Obi-wan is látható lesz hologram formájában.

Azóta már kiderült, hogy Yoda kétszer is látható volt hologram formájában, Obi-Wan ellenben egyszer se.

 

A tűzoltó hajók a nyitócsatából valók.

Erre fényderült az első trailer után :)

 

C-3PO a filmben végig teljesen aranyszínű.

Sőt a vezetékei rendezettek így felmerül a kérdés, miért lesz olyan rozzant C-3PO az ep4-re, ahol a lábai egyike kicserélődik ezüstre, a drótjai meg összekuszálódnak? Antilles kapitány nem bánik vele valami jól?

 

Klónparancsnokokról: Cody Obi-wannal, Bly Aayla Securával, Thire pedig csak úgy magában, Coruscanton kavar.

Sőt, kiderült sok más klónparancsnok neve is (bár nem a filmből). Innét igazán érdekes Thire, aki Palpatine-nak tesz jelentést a Szenátusban, hogy nincs meg Yoda holtteste. Bly meg azóta se a kedvencem...

 

A temetésen résztvevő udvarhölgyek valószínűleg sose kapnak nevet.

Voltak ott udvarhölygek? Voltak a filmben udvarhölgyek? Mi a nevük? Na nem ezeké, hanem két másiké, mert volt egy BTH, amin volt két udvarhölgy, na azok neve érdekelne. Meg azé, aki az ep2-ben Cordé mögött felrobban (Tibur, udvarhölygekben te vagy a járatos).

 

Nem látunk Jedi temetést.

Sajnos láttunk helyette más temetést :(

 

Yoda fizikailag is megsérül.

Talán a legérdekesebb meg nem valósult spoiler. Bár érdekes, hogy mintha a Tantive IV-en sántítana, legalábbis nekem úgy tűnik. Mondjuk, ahogy lezúg a Szenátusban és csodálkozom, hogy törött csont nélkül megúszta. Bár így is porig alázták, de egy sérülés egyértelműen eldöntötte volna az örök vitát: Yoda vagy Sidious a jobb?

 

Luminara Unduli, Barriss Offee, és Bultar Swan jeleneteit még nem vették fel.

Luminara Unduli egyetlen pillanatra látható Kashyyykon és nagyon érdekel, mi lett vele (a képregényben ugyan meghalt és a forg könyvben is), de azért mégis, érdekes lehet. Vajon Yoda kereste őt, vagy az ő halála miatt sejtette, hogy a saját klónjai ellene fordulnak? Egyáltalán meghalt? Mert ugye ott Bacara volt a főklón és nekem úgy tűnt, a klónparancsnokok kapták csak meg a 66-ost. Na most, Bacara elég gyorsan kivonódott a műsorból, így lehet, nem is volt ideje továbbítani a parancsot Luminarához. Hacsak nem elnémított külső mikrofonnal, mint ahogy valószínűleg a társát is értesítette.

Barriss Offee eltűnése sajnálatos, mert ő már a geonosisi arénában felszívódott (a végső körben nem állt benne). Így film szerint akár halott is lehetne (bár az EU tovább vitte, és az ep3 forg könyvben is szerepel). Érdekelne az is, mi lett vele a Geonosison. Ha megsérült akkor ott a kérdés: Hány Jedi lehetett ott sérülten még?

Bultar Swan kihagyása annyiból nem baj, hogy ő egyetlen egyszer látszódik az ep2-ben és az EU-ban sem kapott túl sok szerepet.

 

Shaak Tit nem fogja Grievous megölni a szeparatista hajón, a jeleneteit hamarosan forgatják (jelenleg nincs szövege, de ez még változhat).

Shaak Ti is bekerült azon Jedik közé, akik közé a fentiek is tartoznak. Bár az ep3 képregényben, könyvben és forg könyvben is elhalálozott, simán visszatérhetne a sorozatban. Tibur szerintem örülne ennek (meg Barriss Offee-nak is).

 

Plo Koonnak van szövege.

Sajnos, ha volt is szövege ebben a részben is kivágásra került :( Már az ep2-ből is kinyesték szerencsétlent, pedig ő is tagja volt annak az ötösnek, akik a Jedi Tanács magját alkották. Hálátlan szerep az övé, és jól jellemzi, hogy a Jedi Tanács műkösését baromira másodlagosnak tartotta Lucas... kár érte, de legalább a halálát láttuk...

 

Nincs a filmben olyan jelenet, ahol összekeverik az egyik udvarhölgyet Padméval.

Az ep1 igencsak ellőtte már ezt a poént, de én szívesen vettem volna, ha a végén udvarhölyget temetek volna Padmé helyett... sajnos az tényleg Padmé volt :lol:

 

A nyitócsatáról sokat megtudunk a "Labirinty of Evil" c. könyvből.

Amint a magyar könyvkiadók díszes társasága hajlandó lesz megjeleníteni ezt és a "trilógia" többi részét.

 

A royal guradok nem vágnak le senkit, őket viszont annál inkább.

Az egyik legnagyobb poén lett a filmben :lol:

 

Padménak új hajója van (nem az Episode II-es).

Nem értem miért, talán a Geonosisi kormány nem volt hajlandó visszaszolgáltatni... minden esetre szép hajó, bár lényegesen rozzantabbnak tűnik elődeinél.

 

Grievous angolul beszél, akcentussal.

Az akcentusról dunsztom sincs, de az biztos, hogy Sidious után Grievous beszédétől borzongok meg a legjobban.

 

Grievousnak két testőre van.

Ez tényleg fura, mert alapból hat van neki. A spoilerkiengedő át akarta rázni a népet?

 

A jelenlegi vágásban szerepel a Jedi templom bejárata.

Vélemyénem szerint az egész Templom legimpozánsabb része lett a bejárat, és nagyon jó, hogy nem vágták ki. Kár lett volna érte.

 

A nyitó csatában a Köztársaságnak több féle cirkálója lesz.

Ezt viszont sajnálom, hogy megváltoztatták. Eredetileg az övék lett volna a Szeparatista kommunikációs hajó is (ami hasonlít az ep5-6-beli transzporterekre) és egy olyan hajó (azt hiszem, hadtáp hajó lett volna), amit végül Köztársasági Nehéz Csatahajóként (Republic Heavy Gunship) láthattunk az Utapaui csata hátterében, valamint amikor egy klón jelent egy másiknak, hogy nem találják Kenobit.

 

Anakin és Obi-wan nem fog az Erő segítségével szörfözni a láván. Pablo szerint ez elég béna dolog lenne.

Na ez baromira bénán nézett volna ki, örülök, hogy nem lett ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.