Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

2005. 02. 06.

 

A templomban látottak után Yoda-mester úgy dönt, ideje szembeszállnia a Sith nagyúrral, ezért a főkancellár irodájába megy, ahol egyből Palpatine villámai fogadják. A Jedi visszaveri azokat, és telibe találja a vörös gárdistákat.

Jó hogy nem így történt, mert Yoda kézlegyintése sokkal-sokkal jobb. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én nem olyan vetítésen voltam, ahol az emberek kifejezték a tetszésüket  :)  De bánom ma már ezt (is)  :D

Bánhatod is! Majd talán felteszem a premieren készült kis videót valahova. Az ám az igazi feeling!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, a premier :)

 

Ody, emlékszel még hogy jöttem ki a film után...? :D Kicsit átestem egyfajta katarzison :D

 

A 00:00-s premieren is volt nevetés, bár én emlékszem, hogy nem nevettem. Viszont sírni... a film második felét végigsírtam :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 07.

 

Nahát, előre láttam tegnap, hogy nem tudom befejezni, amit elkezdek. Bár azt már elolvashattátok, hogy miként alakult a zenefelvétel első két napja, a beígért képeket, és spoilereket még nem mutattam meg. Kezdjük is el a pótlást, mindjárt az utóbbiakkal:

 

Yoda hazaindulása:

 

A Tantiv IV teljesen némán érkezik a Kashyyyk rendszerbe, hiszen ez még mindig csata zóna. Minden műszert kikapcsolnak, nehogy bárki is felfedezze őket.

Egy jelvevővel figyelik az űrt, melyet Antilles kapitány Saesse Tiin Jedi-mester vadászgépéből „vett kölcsön”, és egy bizonyos túlélő után kutatnak.

A hajó technikusa homlokráncolva figyeli a kijelzőt:

- Ez egy vuki, uram! De hogy kerül egy vuki hajó a megengedett területen kívülre? Érdekes…

- Életjelek? – kérdezi Bail Organa szenátor.

- Mindjárt... igen, talán…

 

Szervezkedés Palpatine ellen:

 

Két befolyásos tagja a Szenátusnak úgy dönt, hogy szembeszállnak a főkancellárral. Bail Organa és Mon Mothma szenátor elhatározzák, hogy egybegyűjtik azokat a csillagrendszereket, akik szintén szembehelyezkednek Palpatine diktatúrájával.

Padmé Amidala szenátor neve is felmerül, ám több politikusban is felvetődik a kérdés, hogy vajon meg lehet-e benne bízni ebben az ügyben is. Az aggasztja őket, hogy Amidala és Palpatine egyaránt a Naboo-ról származnak.

A szenátorok úgy döntenek, hogy felkeresik Padmét, ám mikor találkoznak, akkor a nő már nagyban szervezi a főkancellár elleni lépéseket. Nem sokkal ezután ő is csatlakozik a szövetséghez.

 

Most pedig, ahogy azt megígértem, következzenek a képek! Először is ideje megismerkednünk a Palpatine-nál járó Jedi kép folytatásával:

 

http://img262.imageshack.us/my.php?image=2...cegangbg1cq.jpg

 

Azért ez a kép nem semmi! Már az is ütős volt, amikor csak úgy álltak, ám most, hogy már a szablyáik is aktiválva vannak, igazán Istenien néznek ki! Sajnos a kép minősége nem igazán jó, de bízom benne, hogy hamarosan kikerül egy sokkal szebb verzió. Egyéb iránt érdekes a képre a kémjelentések tükrében nézni, annál is inkább, mert a film ennél több Jedi-mestert egy helyen már nem fogunk látni. Viszont halottakat annál inkább. A most következő képen pláne:

 

http://img222.imageshack.us/img222/4790/je...ds8pi0qa6io.jpg

 

Nagyon durva!!! Egyszerűen nem jutottam szóhoz, amikor megláttam a halott padawanokat, akik közt a két Jedi-mester lépked. Az biztos, hogy a film végére utálni fogom Darth Vadert. Viszont továbbra sem értem, hogy a vívódó Anakinból hogy lesz vérengző Sith-lord, aki ilyet képes tenni!

 

Az eheti BTH-kép: http://img222.imageshack.us/img222/7154/kashyyykibcs0oy.jpg

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem felejtem el az tuti. :) Mint akin átment egy úthenger. Vörös, kócos fej...réveteg tekintet. :D

Hát jah... enyhén szólva emésztenem kellett a látottakat :D Én már ott "meghaltam" amikor elindult a két Jedi-vadász Coruscant felett a csatában... soha semmi nem nyomott ennyire a székbe.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, ez a yodás rész megint a könyvből való... úgy látszik akkoriban nagyon nagy volt a kavarodás a kémek között, hogy most mi a könyv, és mi a film. Egyébként szerintem messzemenőleg ebben a könyvben van a legtöbb eltérés a filmhez képest. Ti nem így látjátok?

 

Palpatine: Hát igen, a híres politikai szál, amit kivágtak - én csak Mon Mothma karakterét, és Bail Organa kevesebb szerepét sajnálom -, de én azok mellett vagyok, akik úgy vélik, ez nem baj.

 

A képek: emlékszem, a Sw.hu-n ez a kép úgy jelent meg (mármint a Windus): "csak a vázát ne!!!!

 

:)

 

Egyébként holnap és holnapután nyugi(sabb) lesz, holnap csupán egy apró bejegyzés van, hogy mi, az majd kiderül, kilencedikén pedig semmi. Nem is baj, egy éve elég sok minden kikerült egyszerre az "eltelt" pár napban

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont sírni... a film második felét végigsírtam :P

Az egészet második felét nem, de több jelenetet is, és többszöri nézésnél is :P

Mert egyébként velem szinte soha nem fordul elő, hogy filmnézéskor sírni kezdjek.

Maximum elszorul a torkom.

De ez más volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velem előfordul máskor is.

 

Premieren megkönnyeztem:

 

- Az Order 66-et

- "Skywalker mester, túl sokan vannak, mit csináljunk?"

- "You were the chosen one..."

- Vader páncélba kerülését

- Padmé halálát

 

 

Hát ha nem is sírtam végig a felét, de sok helyen eleredt a könnyem...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Premiertől első dvd nézésig minden nézésnél (vagyis minden mozis nézésnél is):

Order 66

 

Néhány alkalommal:

Vader páncélba kerülése-Padmé halála

 

Hangulattól függően máshol is elszorul/t a torkom, de mindig más jelenetnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 08.

 

Sajnos most nem azért írok a naplóba, hogy fantasztikus képekről adjak hírt, nem is azért, hogy fantasztikus spoilerekről jelentsek, még csak a zene felvételének következő napjáról sem tudok információkkal szolgálni! Valamiért mégis csak fontos ez a mai nap... de még mennyire: most már csak száz nap van hátra a Star wars Episode III-ig, sőt, ahogy azt Plokoomtól megtudtam, pontosan ezer nap telt el a Klónok támadásának bemutatója óta. Illetve egy kicsit csalok, ugyanis valójában már csak kilencvenkilenc nap van hátra emellett egy óra és negyven perc (ne számoljatok, negyed tíz múlt, amikor e sorokat írom :?). Azonban tegnap tizenegykor volt a nagy átlépés, amikor én már aludtam. Így aztán most jött el az ünnepélyes pillanat, hogy kijelentsem: száz nap van hátra! Mindent bele fiúk-lányok, és éljen a Star wars!

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, hogy nem is volt a zenefelvételek minden napjáról információ, vagy csak nagyon kevés.

Annyira azért nem volt kevés. Ha jól emlékszem, a zeneszámoknak elég nagy hányadáról volt szó az írásokban, persze gyakran csak körbetáncolva a témát. :D

 

Amit nagyon furcsállok, az az, hogy a Making Of ROTS utolsó, online fejezetében is csak az első két zenefelvételi napról írnak részletesen, a többiről hallgatnak. Pedig nem akkor fejezték be a könyvet, hanem legalább egy héttel a zenekari felvételek lezárulta után. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Making of ROTS könyvre gondoltam. De tényleg lenyomták, és ráadásul úgy, hogy a zenekar képe és hangja szinkronban van. :D Kivéve persze, amikor kórus van, mert az utólag lett hozzákeverve, és ekkor a zenekar képe helyett inkább filmrészleteket nyomtak. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 10.

 

Ismét látogatást tettem a fórumon, és természetesen ezúttal is fantasztikus információkra bukkantam! :D Még felsorolni is hosszú lenne, mi mindent találtam, de azért teszek egy kísérletet:

 

- Egy aranyos spoiler Padméról és Anakinról.

- Egy kémjelentés a jelenlegi feszült helyzetről, mely a Skywalker családot is átjárja.

- Két összefüggő hír Padmé Amidala szenátori tevékenységéről.

- Kisebb spoilerek Rick McCallumtól – a megszokott kommentárral.

- Rengeteg kép, sok „b” kategóriás, de kettő igazán remek, azok láthatóak is lesznek!

- Két mondat a filmből.

 

Vessük bele magunkat az információ zuhatagba! Először is kezdjük a legkorábbi hírrel, azaz következzen néhány meghitt pillanat a Skywalker családból, Plokoom fordításában:

 

„Egy meghitt pillanatnak lehetünk szemtanúi Padmé Coruscant-i lakosztályának hálószobájában. Anakin és Padmé megcsókolja és átöleli egymást. Padmé megfogja Anakin hús-vér karját, és a hasára teszi.

 

- Izgága kisfiú – mondja a lány.

- Kisfiú? Azt hittem, megkérted az orvosdroidot, hogy legyen meglepetés.

- Ó, nem MD-től tudom. Ez csak... – Padmé elmosolyodik – anyai megérzés.

Anakin egy újabb rúgást érez, és felnevet.

- Anyai megérzés, valóban? Ha ekkorát rúg, csak lány lehet!”

 

A kémjelentés nagyon aranyos, talán itt láthatjuk először, hogy mi lett volna Palpatine nélkül, milyen nyugalomban tudtak volna élni. És azt is megfigyelhetjük, hogy Anakin nem gonosz. Alapjáraton...

 

A következő spoilerek, hogy csak azért is felborítsam a sorrendet, Rick McCallumtól származnak:

 

- A film jelenleg százharminchárom perces, stáblista nélkül, de természetesen ez a vágási munkálatok lezárultáig állandóan változik – Sokan kibékülnének ezzel a százharminchárom perccel, én viszont kevésnek tartom. Nem szeretném, ha a jelenetek többsége a vágóasztalon végezné…

 

- A filmben 5 párbajt láthatunk – Vegyük csak sorra: Dooku vs. Anakin és Obi-wan, Palpatine vs. Windu, Obi-wan vs. Grievous, Yoda vs. Sidious és Obi-wan vs. - Darth Vader.

 

- McCallum kedvenc részlete az új trailerből (mely megerősíti egy korábbi kémjelentésünket):

Anakin: Is it possible to learn these powers? – magyarul: Van valami módja, hogy elsajátítsam ezt az Erőt?

Palpatine: Not from a Jedi! – Nem egy Jeditől.

 

- Tion Medon angolul szólal meg a filmben, és nem hal meg.

 

- Yoda és Sidious nem használ új Erő-trükköt, csak amiket eddig is láthattunk. – Pedig jó lett volna látni újabbakat, kíváncsi lennék rájuk.

 

- A jelenlegi állás szerint Luke születik előbb, Leia másodjára.

 

- Mivel a tavaszi trailer már elkészült, a most felvett zenék nem lesznek hallhatóak benne. – Ezért nagyon kár. Ez lesz minden idők legjobb filmzenéje, szinte biztos vagyok benne.

 

- A zenekari felvétel után visszarepülnek az Egyesült Államokba. Hátra van még 450-500 vizuális effektus, jövő hónapban keverik a hangot, utána pedig elkészítik a nem angol nyelvű változatokat.

 

- Megkérdezték McCallumtól: igaz-e, hogy minden szereplő, aki fénykarddal harcol a filmben, legalább egy párbajt elveszít? A producer elismerően szólt a kérdező tájékozottságáról, és mindjárt megkérte, adja is meg az informátora címét és telefonszámát.

 

- Másvalaki megkérdezte, hogy mivel ott lakik a stúdió közelében, leugorhat-e benézni. Rick azt felelte, hogy ma már késő van, de ha holnap 10:30 – ra odamegy, beleshet egy kicsit. „De ha bárki másnak elmondod, véged van!”

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kéket nem lehetne átállítani valami másra? Kifolyik tőle a szemem... :D

Ne haragudj. Átállítottam, de alapból is piros lett volna, csak elírtam :P

 

Ody: Jah... szegény kémek. Azért elég nagy pechük volt. Ez a könyv tér el legjobban a filmtől.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.