Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

2005. 03. 02.

 

Na, végre, ismét beindult a topic! Egy kémjelentés érkezik ma, holnap pedig mondatok jönnek a filmből. A trailerből továbbra is szivárognak a hangfájlok, de én megfogadtam, többet nem fogok meghallgatni… szóval igyekszem a jó oldalon maradni. Már amennyire ez lehetséges… addig is, íme az újabb spoiler:

 

Az ikrek születése, és Padmé halála után Bail, Yoda és Obi megbeszélik az ikrek sorsát.

Bail Organa felajánlja, hogy magához veszi Leiát. A Jedik beleegyeznek.

Obi-wan ellenzi, hogy a gyerekek együtt maradjanak. Abban bízik, hogy ha az egyiket meg is találná a Sith, a másik túlélheti.

Yodának határozott véleménye van a képzésükről.

„A Jedi kiképzés nem az egyedüli forrása az önfegyelemnek” – mondja. „Ha eljön a képzésük ideje, az élő Erő el fogja vezetni őket hozzánk. Addig várni fogunk, figyelni, és tanulni.”

„Mi legyen a fiúval?” - kérdezi Bail.

„Cliegg Lars még mindig a Tatuinon él, azt hiszem. És Anakin mostohafivére... Owen, ez az, és a felesége, Beru, egy párafarmon dolgoznak, Mos Eisley mellett...” – mondja Obi-wan.

„Minél közelebb a rokonokhoz, annál jobb! – állítja Yoda.” – „De a Tatuin nem olyan, mint az Alderaan – mélyen a Külső Peremen van, egy vad és veszélyes bolygó."

„Anakin túlélte” – mondja Obi-wan. „Luke is túl fogja...”

 

Mára ennyi, illetve, hadd köszönjem meg Simon Z. – nek a fenti fordítást! Holnap pedig érkeznek azok a bizonyos mondatok…

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden nem maradt benne a filmben végül. Érdekes, hogy már nem számít, hogy túlkorosak lesznek a Jediséghez az ikrek. Az "új" Yoda mester már másként gondolkodik ebben is, mint ahogy előtte tették generációkon át :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... nem igazán van más választása. Most gondold el Yodát amint éppen Luke-ot, mint csecsemőt gondozza egy dzsungelben... szegény Yoda... szegény LUKE! :P

 

Az ikreknek családra volt szüksége a Jediknek meg rejtőzködésre.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... nem igazán van más választása. Most gondold el Yodát amint éppen Luke-ot, mint csecsemőt gondozza egy dzsungelben... szegény Yoda... szegény LUKE! :D

Az ikreknek családra volt szüksége a Jediknek meg rejtőzködésre.

Elképzeltem :P

Viszont a ragaszkodás tiltott dolog, a család pedig természeténél fogva magában hordja ezt (a padawanoknak a Rend volt a család, de most értelemszerűen ilyen nincs). Ez is az új idők hangja, attól függetlenül igaz, amit írsz.

Egyébként a könyvváltozatból az rémlik, hogy Obi-Wan arra gondolt, magukhoz veszik a két gyereket Yoda mesterrel, és képzik őket. Mint a régi szép időkben :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 06.

 

 

Sajnos, egyelőre nem fognak jönni, mert igencsak megbetegedtem… szóval egy-két napon belül ne várjatok semmit, bár ez olvasva aligha okoz gondot. Na mindegy, szóval amint meggyógyulok, hozom a legfrissebb képeket, spoilereket, meg mindent, ami csak kell!

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 10.

 

 

Na, kérném tisztelettel! Megjöttem, és először is, mielőtt bármit mondanék – pedig lenne miről mesélni – következzenek azok a bizonyos mondatok:

 

Yoda:

„Ami történt, az az én hibámból következett be. Téves útra vezettem a Jedi rendet (vagy) / Miattam bukott el a Jedi.”

 

„Várj egy percet, Kenobi mester! Amíg magányosan töltöd majd az idődet a Tatuinon, addig megtanítalak pár dologra. Én, és az új mesterem."

 

Obi-wan

„Az új mestered?”

 

Yoda

„Aki egyben a te régi mentorod is…”

 

 

Mon Mothma:

„Rendben, akkor a következő választásom Terr Taneelre esett. És, szerintem, Amidalában is megbízhatunk.”

 

Bail Organa:

„Padméban? Én ebben nem vagyok olyan biztos…”

 

Mon Mothma:

„Te jobban ismered őt, mint én, de véleményem szerint, ő pont az a fajta szenátor, akire szükségünk van. Padmé Amidala intelligens, erkölcsös, tökéletesen tisztában van a jelenlegi helyzettel, és a szíve olyan, akár egy harcosé.”

 

Bail Organa:

„De ő már nagyon régóta ismeri a főkancellárt. Ráadásul Palpatine a nagykövete is volt, amíg Amidala királynő volt… Honnan tudhatjuk biztosan, hogy Padmé nem mellette, hanem mellettünk fog állni?”

 

Mon Mothma:

„Van egy út, hogy kitaláljuk.”

 

Palpatine:

„… Naboo-i gyerekkora óta sosem futott…”

 

 

Darth Sidious:

„Vader Nagyúr! A képességeid egyetlen előtted élt Sith-hez sem hasonlíthatók. Menj, fiam! Menj, és vigyél békét a Birodalmunkba!"

 

Amidala:

„Nem vagyok optimistább nálad ezzel kapcsolatban, viszont régóta ismerem Palpatine főkancellárt. Ő volt a leghűségesebb tanácsadóm. Én képtelen vagyok elhinni, hogy a főkancellárnak a Szenátus lerombolása a szándéka…”

 

Mon Mothma:

„És ez őt miért kellene, hogy aggassza? A Szenátus ma reggeltől gyakorlatilag megszűnt létezni…”

 

 

Bail Organa:

„A harc lenne az utolsó dolog, amit szeretnénk! Az Alderaannak nincs felfegyverzett hadserege, sem védelmi rendszere, mely biztonságot nyújthatna az ott élőknek egy esetleges háború során. Csakis politikai megoldás lehetséges.”

 

Mon Mothma

„Ez a petíció célja.”

 

Mon Mothma Padmé kezére teszi a sajátját.

„Mi csak abban reménykedünk, hogy a petíció a Szenátusban támogatókra lel, ami visszatartja Palpatine-t a további intézkedésektől, ennyi az egész. Két ezer aláírással a birtokunkban…”

 

Padmé:

„… Még mindig kevesen vagyunk, hogy leállítsuk Palpatine-t. Meg fogjuk mutatni ezt Palpatine-nak, és követeljük, hogy tartsa tiszteletben a demokráciát. De úgy vélem, ez kevés lesz. Elvesztettem a hitemet a Szenátusban, abban, hogy egyáltalán akarnak a főkancellár ellen akármit is tenni. Egyetlen lehetőségünk van: konzultálnunk kell a Jedikkel.”

 

 

Íme, tehát, az Episode III politikai hátteréből kaphattunk ízelítőt… ami viszont most jön:

- Holnap trailer – mi történt a bemutató háza táján az elmúlt egy hétben.

- Fantasztikus képek, néhány itt is látható lesz (max. kettő)

- Hivatalos poszter!

- Spoilerek

 

Na, talán kezdjük is. Nézzük, mi történt ezen a héten a Star wars Episode III trailere táján. A szöveg szélén fellelhető a film hivatalos plakátja.

 

http://img102.imageshack.us/img102/8513/e3posterbig1hr.jpg

 

Az Episode III újabb bemutatóját nem akármilyen hercehurca veszi körül. Több mint két hete érkezett az első hangfájl a kétperces trailerből, és onnantól kezdve nem volt megállás. Szóval, először is a „Te vagy a kiválasztott!” két másodperces hangot lehetett meghallgatni, amit hamarosan újabbak követtek, mint például Palpatine letartóztatása, vagy Yoda és Obi-wan konzultálása.

Már ez jelentősen megosztotta a rajongókat, – meghallgassák, ne hallgassák? Ront az élményből, nem ront az élményből? – persze a többség meghallgatta ezeket a felcsigázó szösszeneteket, melyek – szerintem - pont eleget mutattak a bemutatóból.

Hanem ami ezután következett! Először kiderült, hogy Peruban hamarabb leadták már a trailert, és most egy telefonnal felvett, spanyol hangú verzió terjengett a neten, persze mondanom sem kell, hogy milyen silány minőségben. Ám volt, aki ennek sem tudott ellenállni, ami még csak hagyján, viszont buzdította a többieket is, hogy mi is nézzük meg a kisfilmet! Persze a rajongók többsége, aki nem akarta, hogy elvegyen az élményből a vacak film, az nem nézte meg – köztük én sem – ennek ellenére mégis csak ott volt az a rossz érzés: valamiből csak kimaradtak.

Na talán az ő kárpótlásukra érkezett az a huszonöt remek kép, ami tényleg szem szájnak ingere volt. Ebből bemutatok kettőt – a spoilerek mellett.

Viszont ami még ennél is fontosabb volt, az az írással egy helyen látható hivatalos poszter, ami igencsak jól sikerült – mármint szerintem – és eléggé tetszetős.

 

Most pedig következzen egy spoiler, amivel egy időben egy remek képet is megcsodálhattok. Lássuk – Tibur 55 – vagy Plokoom? – tolmácsolásában:

 

„A III. Epizód homályosan ismert eseményeinek egyike volt, hogyan menekül el Grievous tábornok saját, roskadozó zászlóshajójáról a Coruscant-i csata végén. Megérkeztek a válaszok:

 

A Láthatatlan Kéz hídján járunk. Erről a hatalmas neimoidiai csatahajóról irányította a droid tábornok a szeparatisták támadását, ennek fedélzetén tartották fogva Palpatine főkancellárt, s itt érte utol Dooku grófot a végzete.

 

Miután Anakin és Obi-wan végez a hídon a szuper harci droidokkal, a droidekákkal és Grievous testőrdroidjaival is, a tábornok úgy dönt, ideje elegánsan távoznia.

„Sajnálom, hogy nincs már időnk megküzdeni.” – mondja. – „Érdekes mérkőzés lett volna, de sürgős találkozóm van egy mentőkabinnal, önöknek pedig... a halállal.”

 

Grievous kilő egy kampót az egyik irányítópanel felé, felizzítja a kezében lévő elektropálcát, és az ablak felé hajítja azt. Az acélüveg ablak kitörik, és a huzat egy pillanat alatt kiszippantja a tábornokot az űrbe. A biztonsági redőnyök légmentesen lezárják a hidat.

 

A kifeszített kábel és karmokkal ellátott magnetikus talpai segítségével Grievous eljut a mentőkabin dokkjának külső nyílásához. Ez az egyetlen megmaradt mentőkabin a hajón. A tábornok időben gondoskodott róla, hogy senki más ne menekülhessen el a fedélzetről.

Anakinnak tehát nem marad más választása: le kell tennie a kettétört hajót Coruscant felszínére.

 

http://img131.imageshack.us/img131/8289/yo...xm7zm7oj7wt.jpg

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 11.

 

 

Kint van a trailer!!!! Hihetetlen, milyen jó… de erről majd kicsit később. Következzen a már beígért kémjelentés egy képpel díszítve. Utána pedig természetesen egy kisebb összefoglalás a bemutatóról.

 

A Jedi-templom elleni támadás után Obi-wan és Yoda belép a Jedi-rend szentélyébe. Obi-wan, elszörnyülködve a látottakon, képtelen elhinni, hogy mindezt volt tanítványa, Anakin okozta. Csak akkor hiszi el, ha a saját szemével is látta már.

Megtalálja az ostromról készült holofelvételt a felvételek között. Obi-wan azonban képtelen elhinni azt, amit lát és hall.

A felvételen éppen Kenobival szemben térdel Anakin, a Sith Nagyúr előtt.

 

„Az árulók bevégeztettek, Sidious-mester. És a Jedik feljegyzései is biztonságban vannak. Az ősi holokronok ismét a Sith-rend kezében nyugszanak.” – mondja Vader.

 

„Jó… jó. Mi ketten az Erő összes titkát felfedhetjük, és olyan mesterei leszünk, amilyen még nem létezett ebben az Univerzumban!” – mondja a Sith-mester – „Remek munkát végeztél, ifjú tanítványom. Érzed, ahogy növekszik hatalmad?”

 

„Igen, mester.”

 

„Vader Nagyúr! A képességeiddel egy Sith sem veheti fel a versenyt. Menj, fiam! Menj, és teremts rendet a Birodalmunkban!”

 

Obi-wan nem bírja tovább, és leállítja a felvételt. Fájdalmában összeesik, és letérdel a folyosóra.

 

 

Na, de most már én sem bírom tovább! A trailer részletes leírás még nem következik, majd talán hétfőn, azaz három nap múlva, most csak összefoglalnám saját érzéseimet, tapasztalataimat a bemutató kapcsán:

 

Az első, ami számomra furcsa volt, hogy a trailer nem elsőre ütött nagyot, hanem másodjára illetve harmadjára. Ültem, és egyszerűen a hideg futkosott a hátamon, hihetetlen volt. Aztán amire még felfigyeltem, az Palpatine főkancellár alakítása volt. Valami hihetetlen mit művel a Sith. A Jedik, a kommandó, ahogy elkezd beszélni Windu… huhh, ott aztán vennem kellett egy nagy levegőt. Yoda mester hihetetlen élethű. Ezt szinte elsőre kiszúrtam. A rázúduló villámokat, ahogy kivédi… valami fantasztikus! Anakin pedig akkor a leghátborzongatóbb:

- amikor a klónokat bevezeti a templomba

- amikor a szeparatistákat kivégzi

A zene pedig szintén remek. Ezek az első érzéseim, de mondom, hamarosan úgyis érkezik egy nagyon részletes leírás, ami természetesen itt is fellelhető lesz. Addig is… megyek trailert nézni…:hmm:

 

Viszont, most látom csak, kifelejtettem egy nagyon fontos spoilert. Kiszivárgott ugyanis Anakin és Yoda mester beszélgetése:

 

Yoda: „Megérzések… a te látomásaid megérzések…”

Anakin: „Fájdalmat, kínlódást, halált látok bennük…”

Yoda: „Magadat látod, vagy valaki mást?”

Anakin: „Valaki mást, aki…”

Yoda: „… aki közel áll hozzád?”

Anakin: „Igen.”

Yoda: „Óvatosnak kell lenned, Anakin, amikor betekintést nyersz a jövőbe… a félelem a sötét oldalra vezet!”

Anakin: „Nem hagyhatom, hogy a látomásaim valósággá váljanak, Yoda mester!”

Yoda: „Örülj azok felett, akik eggyéválnak az Erővel. Ne szomorkodj felettük! Ne hiányold! A ragaszkodás féltékenységhez vezet. Az pedig a kapzsiság árnya…”

Anakin: „Akkor mit kell tennem, mester?”

Yoda: „Meg kell tanulnod elengedni azokat, akiket félsz elveszíteni!”

 

http://img152.imageshack.us/img152/823/208lu.jpg (mellékesen itt egy kép a trailerből!!)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 12.

 

 

A mai menü: BTH kép kisebb spoiler körettel, mellé száraz párbeszédek a filmből. A viccet félre téve, ma olvashattok pár apró kémjelentést, illetve Vader a szeparatistáknál tett látogatását, valamint láthatjátok Palpatine-t és Anakint az operába, mely egyébként a trailerben is szerepelt…

 

- Az új Naboo-i királynő neve: Apailana királynő.

 

- A making of könyv elárulja a film utolsó jelenetét: a Lars ház...

 

- Az EU szereplő elvileg Quilan Vos

 

És íme, Vader nagyúr, küldetés teljesítés közben:

 

Shu Mai:

„Ígértek nekünk egy kis jutalmat… egy jóképű jutalmat!”

Vader:

„Én vagyok jutalom… nem találsz jóképűnek?”

 

San Hill:

„Üdvözlöm, Vader nagyúr! Mint a Független Rendszerek Konferenciájának elnökségének tagja, hadd mutassam be Önnek elsőként…”

Vader:

„Helyes, te leszel az első!”

Vader leveszi a csuklyáját, és bekapcsolja a lézerkardját.

San Hill:

„Hisz ez Anakin Skywalker!”

Vader San Hill mellkasába döfi kardját.

"A látszat csal.”

 

Mára már csak egy „feladatom” maradt: kiegészíteni Obi-wan híres mondatát: „Te voltál a Kiválasztott!” Íme ugyanis a teljes szöveg:

 

Obi-wan: „Te voltál a Kiválasztott! A prófécia azt mondta, hogy te pusztítod el a Sith-eket, nem azt, hogy csatlakozol hozzájuk! Te lehettél volna, aki egyensúlyt hoz az Erőben, ehelyett sötétséget hoztál rá! A testvérem voltál! Szerettelek, de nem tudtalak megmenteni…”

 

És végezetül a BTH kép:

 

http://img207.imageshack.us/img207/2563/ep3ia937771zm0pz.jpg

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy emlékszem, hogy úgy szólt a spoiler, hogy a filmben említést tesznek majd egy Eu-szereplőről. És Vos valóban szereplő, mármint az Eu-ban :yeah: Persze, lehet, hogy rosszul emlékszem.

 

Abban viszont biztos vagyok, hogy anno Tibi alaposan lehűtötte a kedélyeket, hogy aki "szereplést vár" az Eu szereplőtől, az csalódni fog. Valójában csak megemlítik a nevét.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Quinlan Vos eredetileg szerepelt is volna a filmben, méghozzá a 66-os parancs általi halálának lehettünk volna szemtanúi, de sajnos (persze lehet, hogy csak én sajnálom :P ) ezt a jelenetet sose forgatták le...

Ez első zavar ott volt az EU karakterről szóló spoilerrel kapcsolatban, hogy Vos az ep1-ben látott napvilágot mint a Tatooine-i kocsma egyik vendége a háttérben. Ezt a háttérkaraktert felhasználva jött létre Quinlan Vos mint képregényszereplő. Időközben az EU azt is megmagyarázta, hogy az ep1-ben látott háttérszereplő a valódi Quinlan Vos, és így alakult ki a következő helyzet: film karakter, de amikor az EU felkarolta, akkor még nem volt eldöntve, hogy a flmbeli karakter és a képregényben lévő Vos ugyan az legyen. EU karakter, de későbbi változtatások miatt film karakter lett ( de nem akkor amikor feltűnt a filmben ). Eddig érthető? :)

Emiatt Vost nem tekintették EU karakternek a rajongók, és kihúzták a lehetséges szereplők listájáról akikről a spoiler szólhat.

A második probléma ott volt, hogy Quinlan Vos feltűnt az ep3 képregényváltozatában és meg is halt benne. Na ez elég meglepő volt ahhoz képest, hogy Vos-nak áldozta a Dark Horse a leghosszabb/legsikeresebb sorozatát, és akkor a filmadaptációban meg pocsékul megrajzolva lerobban a tankról. :yeah: A karakter EU-s megalkotóinak ezért megadták a lehetőséget, hogy egy 3 részes képregényben bemutassák az utolsó napjait. John Ostrander meg is írta a történetet, ahol felrobban a tankon állva, ezt még tűléli, majd Kashyyyk erdeiben barangolva végül eléri a vég (megtalálják a klónok a félsikeres 66-os parancsuk után).

És itt jön a harmadik nagy megkeverés. Lucas figyelemmel kísérte Vos élettörténetét, ami nagyon tetszett neki, ezért is akarta beletenni az ep3-ba. Így ismerte a 3 részes sorozatot ami Vos végső halálát dolgozta volna fel. Valamiért úgy döntött, hogy Vos-t a filmen kívűl mégse kéne megölni, úgyhogy John Ostrander átírta a storyt, és Vos túlélte a 66-os parancsot. A legnépszerűbb magyarázat az, hogy Lucas a TV-sorozatban akarja szerepeltetni Vos-t, ha már az ep3ból kimaradt, és azért "nem hagyta meghalni".

 

Enjoy! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.