Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Így van, itt arra gondoltam, hogy hihetetlen átéléssel játszik Hayden. Valami fantasztikus. A bosszúvágyát nem igazán tudja lelpezni, hiába a poénkodás (I was about to say that)

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos tegnap eléggé kivoltam, így már nem jutott erőm a részre, de most pótolom. Ezért ma még egy rész jön majd, este.

 

2005. 02. 28.

 

 

Lám, most megszegtem az ígéretemet… a trailer leírást csak most tudom nyújtani (ez gondolom nektek, olvasóknak, nem probléma :D), mert a fordítása kicsit több időt vett igénybe, mint vártam. Viszont emellett elolvashatjátok még ma a legújabb spoilereket, természetesen szuperkémünk Tibur jóvoltából. Tehát azt ajánlom, vágjunk bele! Íme a bemutató részletes leírása:

 

Lucasfilm és Fox logó.

Egy Theta osztályú sikló és három vadászgép Coruscant felé tart, és elsuhan a kamera mellett.

 

Coruscant és a Köztársasági Végrehajtó Iroda csillan meg a késő délutáni napsütésben.

 

Palpatine-t láthatjuk, közelről, és nagyon lassan beszél, maga elé néz, és figyeli a balettet: Az Erő sötét oldala utat mutat rengeteg olyan képesség felé, melyek közül néhány... természetellenes.

 

Anakint látjuk közelről, aki különösen figyel Palpatine szavaira: Van rá mód, hogy elsajátítsam ezeket a képességeket?

 

Palpatine-ra ráközelít a kamera, és a főkancellár Anakin szemébe néz: Semmiképp sem egy Jeditől.

 

Egy sikló visszafordul a Coruscant-i városközpont felé, és egyenesen a Szenátus épülete felé tart.

 

Obi-wan és Anakin a Jedi-templomban beszélgetnek, és éppen egy lépcsőn sétálnak le.

 

Obi-wan: A Tanács arra kér, hogy tartsd szemmel a főkancellár minden lépését.

 

Magna Guardsokat látunk, akik két droid mellett állnak.

 

Anakin: Ez árulás.

 

Palpatine privát irodájában járunk, és a főkancellár éppen fölemelkedik székéből.

 

Obi-wan: Anakin, háború van!

 

Képkockákat látunk az űrcsatából, majd egy hatalmas robbanás vehetünk szemügyre, melyben rengeteg klón-harcos meghal.

 

Anakin a főkancellár páholyában éppen a neki fent tartott hely felé megy, a Galaktikus Operaházban. Miközben megy, a háttérben egy óriási gömböt láthatunk, mely a színpad fölött lebeg, benne pedig táncosnők szórakoztatják a közönséget.

 

Mace Windut halljuk, aki eltökélt hanggal szólal meg: Az összetartozásuk nagyon veszélyes!

 

Palpatine az irodájában megérinti Anakin vállát.

 

Mace: Nem hinném, hogy a fiú meg tudná ezt oldani...

 

A Jedi-mestert és Obi-want éppen egy Republic Gunshipben láthatjuk.

 

Mace: Nem bízom benne.

 

A tridroidok tüzet nyitnak, egy köztársasági vadászgép felrobban, a szeparatista hajók pedig elszáguldanak a romok mellett.

 

Palpatine-t láthatjuk ismét, ezúttal is az irodájában. (érdeklődve figyel): Szükségem van a segítségedre, fiam!

 

Palpatine távolabb sétál Anakintól: Megbízlak, hogy legyél a személyes képviselőm a Jedi-tanácsban.

 

Anakin a Jedi-tanács előtt áll. A háta mögött láthatjuk Plo Koont és Ki-Adi-Mundit, akik, több másik Jedi-mesterrel együtt, hologram formájában képviseltetik magukat a Tanácsban.

 

Mace: Tanács tag lettél, de nem tudjuk garantálni neked, hogy mester is leszel.

 

Obi-wan elfordul, hogy ne lássa Anakin reakcióját.

 

Anakint látjuk közelről, akit teljesen sokkolt a hír: Micsoda?

 

Padmé apartmanjában, azon belül a hálószobában járunk. Anakin keserűen Padmé felé fordul: Obi-wan és a Tanács nem bízik bennem...

 

Az egyik hajó fedélzetén lévő hatalmas ágyút, melyet egy klón osztag vezérel, óriási robbanás rázza meg.

 

Palpatine: Ismerd meg az Erő sötét oldalát...

 

Anakint látjuk, amint figyel a főkancellár szavaira.

 

Vált a kép, és Padméval együtt tűnik fel ismét a fiú, immáron a lány apartmanjának erkélyén, éjszaka.

 

Palpatine az irodájában erőteljesen szólal meg, és folytatja előző monológját: ...és ezzel elérheted, hogy te legyél a legnagyobb Jedi!

 

Anakin most épp Dooku ellen harcol, a következő képen pedig belép a főkancellár privát irodájába.

 

A zene megáll.

 

A Jedik aktiválják fénykardjaikat. Mace: Le van tartóztatva, kancellár.

 

Palpatine a székében ül, és igyekszik kontrollálni dühét: Fenyegetsz engem, Jedi-mester?

 

A kamera ráközelít az idős férfira, aki hirtelen előveszi lézerkardját, és egyből bekapcsolja.

 

Mostantól csak 10 dob szól, és semmi más zene nincs – minden ütés egy-egy rövid jelenet alatt szólal meg.

 

Egy újabb hatásos belépő; ezúttal Sidioust látjuk, amint a kamera mögül felugrik, de csak a hátát mutatja felénk. Ezután Mace felveszi a védekező pozíciót.

 

Egy hajó, Grievous vadászgépe, távolodik egy bolygótól.

 

Obi-wan egy óriási irányító központban van az Utapaun. A harci droidok, a Magna Guardok és Grievous bekerítették a Jedit.

 

Óriási hajók harcolnak egymás ellen, az egyik közülük füstölve el kezd zuhanni.

 

Bail a siklójában kiabál, mellette lézernyalábok suhannak el.

 

Obi-wan hajója az Utapau felett száll.

 

Anakin egy turbólift tetejére esik.

 

A kamera ráközelít a Mustafarr felszínére.

 

Bepillantást nyerhetünk Grievous és Obi-wan harcába. A tábornokot csak hátulról látjuk, néhány szikla, és a vadászgépe van a háttérben.

 

Egy jármű, tank, gyorsít fel, és közelíti meg a kamerát. A vukik ráugranak, egyik közülük egyenesen a kamera felé tart.

 

Egy hosszabb jelenet: Egy részlet a mindenhol füstölgő Jedi-templomból.

 

Ekkor visszatér a zene.

 

 

Az Uralkodó Eredeti trilógiás hangját halljuk. Sidious: Minden egyes Jedi mostantól a Köztársaság ellensége! Amíg Sidious a fenti mondatot mondja, rövid jelenetek tűnnek fel:

 

A Sith nem éppen szép arca.

 

Obi-wan éppen a körülötte álló droidokat figyeli érdeklődve.

 

Mace fénykarddal áll, mellette Palpatine háttal, a haját metsző szél fújja.

 

Yodát láthatjuk, mögötte klónok, és a fegyvereiket éppen a Jedire szegezik.

 

Chewbaccára közelít a kamera, aki üvölt.

 

A Tantive IV elrepül a kamera mellett, és épp egy bolygó felé tart.

 

Palpatine: Tedd meg, ami elkerülhetetlen! Amíg ezt mondja, Anakint látjuk, aki nagyon dühösnek és veszélyesnek tűnik, és egy osztagot vezet.

 

Palpatine folytatja: Ne gondolkodj!

 

Ezalatt Aayla Securrát láthatjuk, akit körülveszik a klónok, a fegyvereiket egyenesen rá szegezik.

 

Palpatine: Ne kegyelmezz neki!

 

Ki-Adi Mundit szintén bekerítik a klónok. Tüzet nyitnak a Jedire, aki megpróbálja kivédeni a lövéseket a kardjával.

 

Aztán, Anakin Skywalkert mutatja a kamera, talán a mustafarri bunkerben, épp két szeparatistát mészárol le.

 

Obi-wan Kenobi Yodához fordul a Jedi-templomban: Ki tehetett ilyet?

 

Anakin megöli az egyik neimodiait.

 

A Jedi, aki igencsak megváltozott, immár nagyon Sith beütése van, egy erkélyen áll a Mustafarron egy sötét köpenyben, a fején pedig kapucni van.

 

Yoda mondja Obi-wannak: Az ifjú Skywalkert elcsábította az Erő sötét oldala.

 

Anakin egy újabb neimodiaival végez.

 

Threepio éppen ott hagyja Padmét az apartman erkélyén, a Coruscant-i éjszakában: „Annyira feleslegesnek érzem magam!”

 

Ezután egy montázs következik:

 

A csatát láthatjuk Coruscant fölött.

 

Egy Jedi vadászgép közelít felénk.

 

Padmé sír.

 

Anakint és Obi-wan párbaját látjuk, mely éppen egy nagy teremben zajlik.

 

Ismét a Coruscant-i csata a képen.

 

A kashyyyki harc.

 

Obi-wan és Anakin lézerkardjaikat egymásnak feszítvén harcolnak egy szűk folyosón, a falmentén.

 

Sidious éppen áramot küld a meglepett Yodára.

 

Obi-wan éppen egy Erő lökést alkalmaz, és tanítványával azt próbálják eldönteni, hogy ki a nagyobb ura az Erőnek.

 

Egy 10 kerekű Juggernatu tank rakétákat lő egyenesen előre.

 

R2-ra közelít a kamera, közben dúl az űrcsata.

 

Obi-wan visszaugrik egy körre, a lávafolyó fölött.

 

Anakint láthatjuk, mögötte a háttérben a láva.

 

Obi-wan, háttérben a lávával, drámain Anakinhoz beszél: Te voltál a kiválasztott!

 

Újabb robbanások az űrben.

 

Sidious az Erő segítségével egy szenátusi lebegő széket dob a Jedi felé. Yoda hárítja ezeket. A háttérben pedig a szenátusi terem látható.

 

Sidioust láthatjuk közelről, lézerkard van a kezében, és éppen mosolyog.

 

Vízsugár száll felfelé egy Kashyyyki szökőkútból.

 

Óriási láva hullám hullik alá a Mustafarron.

 

Obi-wan és Anakin párharcát látjuk az erkélyen. (Ez ugyanaz a hely, ahol Anakin Sith beütéssel néz).

 

Yoda felnéz a kamerára, mely lassan ráközelít.

 

Mace meglendíti kardját, közben vagy rúg, vagy éppen elesik.

 

Ismét az űrcsata.

 

Anakin és Obi-wan egy-egy kötéllel lebeg a láva fölött, miközben kardjaik egymásnak feszülnek.

 

Íme tehát, ezek lesznek a március nyolcadikai trailerben. De ahogy azt már megígértem, lássuk február utolsó kémjelentéseit, melyek Pablótól származnak:

 

Pablo egyik kedvenc ep3-as jelenete Mygeeton játszódik, ahogy a rohamosztagosok szaladnak, majd hirtelen megállnak (Order 66 és Ki Adi Mundi mond nektek valamit?:D

 

- Plagueist Play-Gee-Us-nak kell kiejteni.

- Drew Struzan már majdnem elkészült a végleges poszterrel.

- A fénykardpárbajok vágatlanok maradtak (csak összehasonlításképpen: az EpI kardjeleneteinek negyede, az Ep II jeleneteinek a fele maradt a filmben), sőt, a Mace Windus még egy kicsit hosszabb is lett az utóforgatásnak köszönhetően

- Luminara Unduli jelenetét NEM vágták ki (SZUPER! – egyébként a Kashyyykon lesz Yodával)

- Az ep3-as Art of könyvben nem lesz benne a forgatókönyv

- Yoda és Anakin beszélgetését, valamint a naboo-i jelenetet NEM vágták ki (SZUPER!!!)

- Palpatine nem sokkal öregebb, mint Ian McDiarmid. Hogy mitől néz ki olyan randán a letartóztatási jelenet után, arról Mace Windu többet tudna mesélni... :D

- Nem lesz utalás „Ben” Kenobira a filmben (a logikai bukfenc elkerülése végett megemlíteném, hogy az Ep IV-ben nem azt mondja Kenobi, hogy már akkor is Bennek hívták, amikor Luke megszületett, hanem, hogy már akkor sem használta az Obi-wan nevet :D )

- A mygeetoi kukac (ami az egyik utóbbi Art of Revenge képen volt látható) csak koncept, nem lesz benne a filmben

- Az egyik Palpatine játékfigurának kék kardja van. Ez amiatt van így, mert bár Palpatine-nak két kardja van a filmben (egyik sem kék), az utóforgatáson megváltozott egy apró részlet, amit a játékfigurát gyártó cégnél már nem tudtak korrigálni.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dologra hívnám fel a figyelmet. Az egyik a mygeetoi kukac... :D Nem tud valaki róla egy képet adni?

 

A másik meg Palpatine kék kardja. Eredetileg ugyebár úgy volt, hogy Anakin kardjával vív majd az öreg, de aztán ezt megváltoztatták :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok róla képet :D

 

Egy s más azért megváltozott az utolsó hetekben is. A fénykard például, de ott van Luminara is, akit épp hogy észre lehet venni a Kashyyykon (egyébként milyen jelenete lett volna? vagy eredetileg is csak látható lett volna?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg benne lett volna, hogy az Orderr 66-kor a klónok lelövik, akikkel éppen tárgyal. Így viszont kérdéses mi lett vele. Mert a klónparancsnok, aki megkapta a 66-ost Yodánál volt. Lehet Luminara túlélte? Vagy vele is volt egy parancsnok? Esetleg Yoda az ő halála miatt csapott le időben Gree-ékra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2.

 

2005. 03. 01. – 2005. 04. 01

 

„Egy fiatal Jedi, aki a tanítványom volt, mielőtt rossz útra nem tért, segített a Birodalomnak felkutatni, és kiirtani a Jediket!” – Obi-wan Kenobi; Egy új remény

 

Saját vélemény:Nem véletlenül választottam ezt a mondatot pont erre a hónapra, de gondolom erre Ti is, kedves Olvasók, egyből rájöttetek. Ha választ keresnénk arra, hogy miért ezzel az idézettel kezdtem a hónapot, nem a filmeknél kellene kezdenünk a kutatást. Hanem tavaly november negyedikénél. Akkor jött ki ugyanis a készülő film első trailere, melynek bevezetésében elhangzik ez a jól ismert mondat. És már el is érkeztünk a megoldáshoz: akárcsak novemberben, most is előttünk áll egy trailer, de nem úgy, mint novemberben, most már tudjuk, hogy milyen ütős bemutatóra is számíthatunk.

Ez persze együtt jár azzal is, hogy alig bírjuk már ki azt a kilenc napot, ami hátra van március tizedikéig, és persze együtt jár azzal is, hogy a fórumon egyre izgatottabb a hangulat. Na meg persze azzal is, hogy egyre több kisebb hangfájl kerül ki a netre, melyek meghallgatását, hiába is próbálom, nem tudom megállni…

Mint már említettem, a bemutató tizedikén jön, bár ez csak ma derült ki. Eddig már volt úgy, hogy negyedikén érkezik, olyan hírek is jöttek, hogy nyolcadikán, most azonban biztosan állíthatjuk, hogy tizedike a végleges dátum. Türelem, tisztelt rajongó társak, türelem! De miért olyan nehéz ez, Yoda-mester?!

 

„Bíznod kell benne, hogy a helyes utat választja!” – Mace Windu; A klónok támadása

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A fénykardpárbajok vágatlanok maradtak (csak összehasonlításképpen: az EpI kardjeleneteinek negyede, az Ep II jeleneteinek a fele maradt a filmben), sőt, a Mace Windus még egy kicsit hosszabb is lett az utóforgatásnak köszönhetően

Számomra ez a legérdekesebb jelentés.

Abban biztos vagyok, hogy a végső filmben nem maradtak a kardharcok vágatlanok.

Szerintem kb 70% maradt a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon ritka személyek közé tartozom, akik a film megnézése után látták a trailert :D Mivel nem tudtam, hogy melyik film előtt játsszák, így az az esélyem volt csak, hátha azelőtt lesz, amit éppen nézek. Hát nem volt akkora szerencsém. Pedig hónapokig úgy ültem be minden filmre, hogy reménykedtem abban, fogom látni a film trailerét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon ritka személyek közé tartozom, akik a film megnézése után látták a trailert :D Mivel nem tudtam, hogy melyik film előtt játsszák, így az az esélyem volt csak, hátha azelőtt lesz, amit éppen nézek. Hát nem volt akkora szerencsém. Pedig hónapokig úgy ültem be minden filmre, hogy reménykedtem abban, fogom látni a film trailerét.

Akkor még nem volt neted?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még nem volt neted?

Akkor még a munkahelyen, a saját gépemen sem volt net, de lett volna lehetőségem arra, hogy netezzek egy keveset. De ugyan kinek jutott eszébe, hogy a netet ilyesmikre is lehet használni? Mert nekem jó ideig nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akinek van Power DVD-je... :P Mert nekem nincs. Egyszer volt, akkor felhozott a gépemre a CD vele együtt egy hidrát is, azóta valahogy nincs kedvem kisérletezgetni...

 

2005. 03. 01.

 

 

Szóval, amit tegnap lefelejtettem, pedig igen fontos lett volna, hogy a spoilerek értelmében minden olyan híresztelés, mely szerint Palpatine nagyon öreg, kamu volt. Továbbá az is, hogy „váltogatja” az arcát.

Az igazi ok, hogy úgy néz ki, ahogy, az Mace Windunak köszönhető. Vélhetőleg akkor ron-dítja el a Sith képét, amikor visszaveri a ráküldött villámokat.

És még valami: Sidious egyáltalán nem lesz mindenható a filmben. Íme néhány sor, hogy milyen csapások is érik a csatából győztesen kikerülő Nagyurat:

- Mace Windu elrondítja az arcát, sőt, kis híján meg is öli.

- Yoda elmenekül előle

- Tanítványa második küldetésén, egy „szimpla” Jeditől kikap, elbukik.

- A nagyra becsült Kiválasztott immáron egy gépember.

 

Magunk is beláthatjuk, hogy bár a prequelek igazi nyertese Sidious, azért őt is bőven érte csapás a harmadik részben.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A nagyra becsült Kiválasztott immáron egy gépember.[/b]

 

Magunk is beláthatjuk, hogy bár a prequelek igazi nyertese Sidious, azért őt is bőven érte csapás a harmadik részben.

Talán ez az egyik legjobb dolog, ami történhetett. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.