Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

2004. 02. 11.

 

Most folytassuk a spoilereket, ezúttal Anakin és Padmé szemszögéből nézzük a galaxist átjáró feszélyezett helyzetet, ezúttal Atlas tolmácsolásában:

 

„Amidala verandája elé megérkezik egy ezüst suhanó, amiből Padmé száll ki, akit két udvarhölgye illetve Anakin üdvözöl, aki úton van a Coruscant-i Operaház esti műsorára. Palpatine sikeres hazatértét ünnepli meg magával, Palpatine-nal. Anakin elmondja kedvesének, hogy beválasztották a Jedi-tanácsba. Padmé gratulál, de Anakin nem boldog. Dühös, mert a kinevezését csak egy politikai gesztusnak tartja, és úgy érzi, csak mint képviselő vették fel a Tanácsba, nem mesterként.

A beszélgetés hamarosan politikai hangvételt üt meg. Anakin nem biztos benne, hogy a Köztársaság továbbra is megérdemli, hogy védelmezzék. Biztos azonban, hogy Palpatine nélkül még rosszabb lenne a helyzet. Padmé úgy kezd el beszélni, mint egy szeparatista: nem tudja, hogy kik valójában a rosszfiúk, ráadásul úgy véli, hogy magán a Köztársaságon belül is vannak néhányan, akik el akarják pusztítani az államformát. Anakin lehangolt, fáradt és halálosan aggódik Padmé élete miatt – ebben a nyomasztó légkörben búcsúznak el.”

 

Most pedig következzen egy remek fotó Padméról és Anakinról, ha már témánál vagyunk:

 

http://img86.imageshack.us/img86/7509/tender1db8hu.jpg

 

Ez a fotó nagyon szomorú és kemény. Látszik, Anakin gondterhelt arcáról, hogy mennyi minden nyomja a fiú vállát, milyen feszélyezett is a hangulat a galaxisban. Padmé pedig úgy bújik oda férjéhez, mintha attól félne, hogy soha többé nem látja viszont. Nagyon szép fotó!

 

Jöjjön az újabb kémjelentés, ezúttal is Padméról:

 

„Gyakorlatilag a Szenátus ma reggeltől meg szűnt létezni!” – Mon Mothma Episode III.

 

A Szenátus többé nem ura a galaxisban zajló eseményeknek. Bail Organa és Mon Mothma elkezdenek kiépíteni egy szervezetet, egy szövetséget.

 

„Padmé Amidala intelligens, erkölcsös, tökéletesen tisztában van a jelenlegi helyzettel, és a szíve olyan, akár egy harcosé.” – Mon Mothma, Episode III.

 

Egy rövid beszélgetés után, mely Organa irodájában zajlik, Mon Mothma és Bail eldöntik, hogy ki legyen az a két politikus, aki vezeti a Palpatine ellen benyújtott petíciót: Padmé Amidala és Terr Taneel. Mon Mothma ragaszkodik a Naboo-i szenátorhoz, azonban Bail kételkedik a döntés helyességében.

 

„Honnan tudod, hogy mellettünk fog kiállni, nem mellette?” – Bail Organa, Episode III.

 

Időközben elkészül Palpatine újabb törvénye, a Regionális Kormányzók határozata, mely kimondja, hogy minden olyan bolygó élére, mely csatlakozott a Szeparatistákhoz, de a Köztársaság visszafoglalta, új, idegen vezetőt kell kinevezni.

 

„Az Alderaannak nincs semmilyen harci eszköze, és nincs kidolgozva semmiféle védelem egy esetleges bolygó ellen irányuló támadásra!” Bail Organa, Episode III.

 

Helytartók százait küldi szerteszét a főkancellár, akiknek több ezer klón áll a rendelkezésükre. Amidala egyáltalán nem örül ennek, a Kereskedelmi szövetség invázióját juttatja eszébe.

 

Mon Mothma találkozik a nővel annak Coruscant-i apartmanjában, és felajánlja neki a főkancellár uralma ellen irányuló petíció vezetését. A szenátor és Bail Organa remélik, hogy meg tudják akadályozni Palpatine-t abban, hogy még jobban korlátozza a demokráciát a Köztársaságban.

 

Amidala örömmel vállalja a feladatot, csupán egy kikötése van:

 

„Azt hiszem, egyeztetnünk kellene a Jedikkel!” – Padmé Amidala, Episode III.

 

De kiben bízhatnak a jelenlegi feszült helyzetben?

 

Csak is egy ilyen személyt ismer Padmé: Obi-wan Kenobi.

 

„Egyre inkább úgy tűnik számomra, hogy a Szenátus nem hajlandó, és nem is képes megállítani Palpatine-t!” Padmé Amidala Episode III.

 

Miközben a főkancellár egyre szorosabbra húzza a hurkot a Köztársaság nyaka körül, Amidala benyújtja a kétezer aláírással rendelkező petícióját Palpatine-nak.

 

Bár az ötlet eleve hamvába holt. A tárgyaláson Palpatine mellett nem más áll, mint a saját képviselője, Anakin Skywalker.

Anakin a főkancellár külön kérésére jelenik meg a tárgyaláson; ő Palpatine új eszköze, hogy megfélemlítse a petíció vezetőjét.

A főkancellár visszautasítja a neki benyújtott papírt, ezzel teljesen feldühítve Amidalát, aki kiviharzik a tárgyalásról.

Nem sokkal ezután életbe lép a hatvanhatos parancs.

 

http://img478.imageshack.us/img478/725/200...rooperbg7ib.jpg

 

A fenti kép volt a nap fotója! Csodálom, hogy Obi-wan nem őrül meg ennyi ugyanolyan arcú ember láttán… egyébként szerintem, akit a legközelebb látunk, ő Cody parancsnok, persze lehet, hogy nem :D

 

Most már csak egy adósságom maradt, két mondat a filmből:

 

"I won't lose you Padme." – Anakin – Nem foglak elveszíteni, Padmé!

 

"I'm running out of tricks here" – Obi-wan – Lassan kifogyok a trükkökből!

 

Tehát, most már nincs más dolgunk, mint hátra dőlni, és várni a következő napi termelést – mondhatnánk, de ez egyáltalán nem így van. Ugyanis amit eddig olvastak, az a tegnapi információ adag volt, a mai viszont még hátra van. De nem sokáig, íme, mi is termett számunkra ezen a pénteki napon:

 

- Újabb összefoglaló a Star wars Episode III zenéjének készítéséről.

- Beszámoló egy muzsikustól, aki részt vett a dallamok eljátszásában.

 

Gyerünk, vessük bele magunkat!

 

"A III. epizód zenekari felvételének harmadik napján már kórusra is szükség volt az Abbey Road Stúdióban, ezért aztán a Londoni Szimfonikusokhoz csatlakozott a London Voices. A kórus két napot dolgozik a filmen, hétfőn a zenekarral, csütörtökön zenekar nélkül.

 

John Williams mindkét trilógia témáit beleszőtte az Epizód III zenéjébe, hogy az zeneileg is tökéletesen összekösse a régi és az új filmeket.

A Sith-ek bosszújában visszahalljuk majd az I. epizód Coruscant-i jeleneteinek fináléját, a fanfárokat, melyek Amidala királynő hazainduló csapatát kísérik.

Most azonban a köztársasági hadsereg klón katonái masíroznak a galaktikus főváros felvonulási terén. Yoda mester vezetésével hajóra szállnak, hogy Kashyyyk felé vegyék útjukat.

 

Ennél is nagyobb meglepetés, hogy visszatér Qui-Gonn Jinn temetésének kísérőzenéje. Itt már fontos szerephez jut a kórus. A téma új variációját hallhatjuk a III. epizód vége felé. A zenekar játékában ott lappang a birodalmi induló, és a csőharang is megszólal.

 

A nap folyamán elsőként felvett részlet címe Lament. A kórus komor hangulatú kíséretében tekintünk végig a galaxis számos világán - Cato Neimoidia városain, Mygeeto világának hamu lepte romjain, Felucia napsütötte völgyein, Kashyyyk csatamezőin. A szöveg nélküli ének a VI. Epizód kórustémáihoz hasonló. A hegedűk ugyanazt játsszák, amit a női kórus énekel.

 

A zenét azonban nem mindig uralja komorság, megjelenik benne a kaland is, amint a zenekar az űrcsata zenei részleteit játssza. Vonósok kísérik a bajba került Obi-want, a rézfúvósok pedig a lázadó hajók témáját játsszák, ahogy Anakin a segítségére siet.

Williams elégedett volt az előadással, és arra bíztatta a zenekart, ne fukarkodjanak a hangerővel. A zenészek maguk is mosollyal díjazták a jelenetet, amikor visszanézték a vezérlőben.

 

Lehetne vitatkozni azon, hogy vajon John Williams leitmotívjainak rendszerében az Erő-téma vagy a főcím dallama tartozik-e inkább Luke Skywalker karakteréhez. A bébi Luke feltűnésekor mindenesetre mindkettőt hallhatjuk majd. Pablo szerint, aki hajlamos az elérzékenyülésre, ezt a pillanatot nem fogja megúszni sírás nélkül. Ennek is látták bizonyítékát az Abbey Roadon.

 

A nap folyamán benézett a stúdióba Anthony Daniels, Threepio alakítója, aki rendkívül büszke rá, hogy a III. Epizód utolsó mondatát ugyanannak a szereplőnek a szájából hallhatjuk, mint aki elsőként szólal meg a IV. Epizódban. Ráadásul a helyszín sem különbözik sokban.”

 

A most következő szöveget is Plokoom fordításában olvashatjuk, ahogy az előzőt is:

 

„Ma valóra vált egy álmom. Tudom, érzelgősen hangzik, de így igaz.

 

A Star warson nőttem fel... Fiatal klasszikus zenészként hirtelen egy új világ tárult fel előttem: egy világ, melyben a zenekar nem érzelemmel, hanem az érzelmekkel játszik. Ez a filmzene szerepe, amit a Star warsban ismertem fel. Ezért még gyerekként eldöntöttem, hogy filmzeneszerző leszek, (haladok is efelé) de énekelek is, és tagja vagyok a London Voices kórusnak. Velük dolgoztam a Gyűrűk Ura trilógián, ami nagy élmény volt. De ez, ez egy más világ. Ez John Williams.

 

Általában a filmek karmesterei más-más napon dolgoznak a kórussal és a zenekarral. Bonyolult feladat ilyen rövid idő alatt összehangolni a kettőt, nehéz egyensúlyt teremteni közöttük. Williams azonban együtt szereti őket – ő így dolgozik. Hihetetlen élmény volt: az első részlet, aminek Lament a címe (hogy mire vonatkozik, az nem derült ki), telis-tele érzelemmel. Gazdagon szőtt, vad és szenvedélyes. És ez az ember 73 éves! Komponált az Indyhez, az E.T.- hez, a Harmadik típusú találkozásokhoz, a Schindlerhez, most pedig ehhez a filmhez alkotott 2-3 órányi zenét, és az eredmény semmi máshoz nem hasonlítható. Gyönyörű volt. Oda is fordultam az egyik kórustársamhoz: "Ha Williams nem nyer Oscart ezzel a filmmel, nagyon meg leszek lepve."

 

Aztán következett "Az ikrek születése". Lehet-e ennél bármi izgalmasabb egy Star Wars és Star wars zene tisztelő számára? Hátra fordultam, hogy lássam a mögöttünk levő vetítővásznat, és szemtanúja lehettem, hogy a születés pillanatai közben formát ölt... ő. Vader alakja egyszerre születik meg Luke-kal és Leiával. Ahogy kézbe veszik a csecsemőket, a sisak egy másik helyszínen rákerül Anakin sebesült arcára. Mindez egyetlen (természetesen moll) akkord alatt, mely pianótól fültépő fortéig fejlődik, aztán visszatér. Később a zenekar néhány tagjához csatlakozva bementem a vezérlőbe, és elbűvölve hallgattam, ahogy Lucas (mellettem ülve) Vader légzését utánozza, derültséget okozva mindannyiunknak. "Itt a sóhajtásoknak együtt kell működniük a zenével, John" - mondta George.

 

A következő „Padmé halála”. Egy korábbi kórustéma bukkan fel az új epizódokból. A látvány fenséges.

 

Elkövetkezett az ebédidő, és a kórusnak már nem volt dolga. De elhatároztam, hogy nem megyek el - még nem. Ennyi év álmodozás után? Ebéd után visszaosontam, és leültem a zenekar szélén. Kockázatos (ki is dobhatnak), de vállalom – ez fontos nekem. Ott vagyok én, a Londoni Szimfonikus Zenekar, John Williams és egy félig kész Star wars III a vásznon. Egy elképesztő űrcsata képei peregnek - ennél jobbat még soha nem láttam ("Cool" - kommentálja Lucas az egyik különösen élénk felvételt, mely a Hoth-i csata és a IV. Epizódban látható űrcsata zenéjének keresztezése). Majd egy halk jelenet következik Palpatine és az elbukó Anakin között. („Imádom ezt a jelenetet” – mondja Williams. „Az idős fickó remek.”) Korábban rézfúvós harsonák játszottak, miközben hajók landoltak és katonák masíroztak (az I. epizódban már hallottuk). Williams külön is felveszi, hogy később nagyobb odafigyeléssel illeszthesse a többihez. Kontrasztként a későbbi jelenet alatt cselló trió játszik egymagában. A Londoni Szimfonikusok három tagja remekül adja elő.

 

A zene máris érzelmesebbnek, mélyebbnek hangzik, mint az I. és II. epizódban. És ez így van rendjén – annyi minden történik, ami a Star wars IV-V-VI. szempontjából fontos. Az az érzésem, ez a filmzene sokkal érdekesebb lesz, mint az I-II-é, sokkal lebilincselőbb – és ez a filmre is igaz.

 

Váratlanul felbukkant Anthony Daniels és Frank Oz is, hogy meglessék a munkát. Lucas aláírta a zenémet. Williams kezet nyújtott. „Sok szerencsét a saját munkáihoz, Andrew” - mondta nagylelkűen. Mit kívánhatnék még?

 

A legjobb hír pedig, hogy a London Voices jövő csütörtökön még egy napot szerepel.

 

Andrew Hewitt”

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 13.

 

"Természetesen ezen a szép – latyakos, havas és saras, azaz bűn rossz – napon sem maradtunk hírek nélkül Star wars fronton. Úgy tűnik, hogy immáron nincs megállás. Ami tavaly decemberben elkezdődött, az most már a film végéig tartani fog: értem itt a spoilereket, a képeket, a making ofokat és az egyéb híreket.

Nektek, kedves Olvasóknak, pedig nincs más dolgotok, mint hogy hátra tegyétek a kezteket, és élvezzétek az információ-áradatot.

Tehát a hét utolsó napján is szolgálhatok hírekkel! Tekintsük át együtt őket:

 

- újabb két zenei összefoglaló

 

- spoilerek Tbone-tól

 

- mondatok a filmből, nagyon jók!

 

- Pár „b” kategóriás kép, többnyire az eddig látottak, csak nagyobban ( a „b” kategória megközelítőleg sem azt jelenti, hogy érdektelen, csupán nem annyira kiugró, mint pl. a fenti Anakin Padmé ölelkezés, így nem tettem be a naplóba, mert túl nagy fájl lenne a végén…).

 

Szóval, folytassuk a hírözönt John Williams újabb napjával, és remélem, tudják, most mi következik: "Természetesen Plokoom tolmácsolásában :rock:"

 

„Jó reggelt, hölgyeim és uraim. Ma a 6M7-tel kezdünk." – Ezekkel a szavakkal lépett a karmesteri dobogóra John Williams a III. Epizód zenei felvételeinek negyedik napján, február 8-án.

A 110 tagot számláló zenekar valamennyi zenésze kihúzta magát, és felcsendült a kottákba írt muzsika. A 6M7 előadásába azonban – az egyes kísérőzenéket nem csak munkacímmel, hanem kóddal is ellátják – valami hiba csúszott: hamarosan egy másik, ismerős dallam vette át a helyét. Csak a kórus hiányzott, hogy énekként is elhangozzék a Happy Birthday to You.

 

Williams mosolyogva fogadta a meglepetést. „Örülök, hogy önökkel ünnepelhetem a negyvenkettedik születésnapomat” – mondta a hetvenhárom éves zeneszerző. „Nagyon szépen köszönöm. Ez nagyon kedves volt.”

A nap lendületesen kezdődött, a 6M7 ugyanis Anakin és Obi-wan lávafolyamok fölött zajló párbajának kellős közepén hangzik fel. Az egymással küzdő felek a párbaj hevében alig törődnek a zord környezettel, és a zene is rájuk koncentrál egészen az utolsó pillanatig. Ám, amikor egy váratlan kitörés félbeszakítja a fénykardok csatáját, a zene drámai fordulata hangsúlyozza a veszélyt.

Míg Shawn Murphy hangmérnök javaslatára módosítottak a mikrofonok elrendezésén, addig Williams arra kérte a zenészeket, képzeljék azt, mintha operát játszanának.

 

Egy másik összetűzés kísérőzenéjét is felvették a nap folyamán. Grievous tábornok és Obi-wan mérkőzéséhez a fülhallgatókon keresztül nyolcadokból álló kattogó hangsáv diktálta a tempót. A zene olyan gyors volt, hogy elsőre maga a karmester is lemaradt. „Shawn, elvesztettem a fonalat.” – ismerte el kuncogva.

A nóta leginkább arra emlékeztet, ahogy a zongora a közelgő lépegetőket kíséri A Birodalom visszavágban, most azonban sokkal szaporább a tempó.

 

Néhány visszafogottabb részlet felvételére is sor került. Egy halk, visszatérő dallam kíséri Darth Sidious valószínűleg egyetlen emberi pillanatát a filmben, méghozzá harangok előadásában. „Gondoljanak csorba templomi harangokra!” – javasolta a zeneszerző.

 

Kedvelt riporterünk, Pablo a délutáni felvételekből már nem sokat hallhatott, mert elő kellett készítenie Rick McCallum producer online beszélgetését a rajongókkal.

A vezérlőben közben újabb látogató bukkant fel; ezúttal az autóversenyzés világából ismert Jackie Stewart volt George Lucas vendége.”

 

Ehhez a nagyon kedves beszámolóhoz hadd tegyek hozzá egy érdekességet, melyet a fórumon tapasztaltam, remélem lokatelli nem fog megharagudni érte :D. Tehát, a mai nap éppen a topicok között kalandoztam, amikor betévedtem – a zenei összefoglaló hatására – a JW, azaz John Williams zenéje nevet viselő szobába. Ez a műfaj egyébként sem áll tőlem távol – bár inkább helyesebb lenne úgy fogalmazni, hogy nem kellene, hogy távol álljon tőlem – tekintve, hogy több évig jártam szolfézsra.

Mint már kicsivel fentebb említettem, a szobát már akkor látogattam meg, amikor elolvastam az összeállítást, így egy kissé meglepődtem, amikor azt olvastam az egyik fórumozó, lokatelli hozzászólásában, hogy milyen rendes dolog lenne a zenészektől, ha a kezdő dallam helyett a „Boldog születésnap” című dalt kezdenék el játszani. Erre mit ad Isten? – Azaz az Erő? – A zenekar nem ezzel lepte meg a karmestert?! Valld be, lokatelli, hogy benne voltál a dologban! :) És ha már itt tartunk, azt se felejtsem el megemlíteni, hogy Boldog születésnapot, Lokatelli :P

 

Elnézést a kis kitérőért, de annyira kedves volt nekem ez a történet, hogy nem hagyhattam ki :). De térjünk vissza a spoilerekhez, mert még akadnak bőven, íme a hangfelvétel következő napjának történései, khm… Plokoom tolmácsolásában :)

 

„A III. epizód zenekari felvételei során leginkább az nyűgözte le Pablót, hogy a Londoni Szimfonikusok mindenféle gyakorlás nélkül, elsőre képesek eljátszani azt a zenét, amellyel életükben először találkoznak az eléjük tett kottákon.

A felvétel menete a következő: A zenekar először – az ütemet diktáló „kattogó sáv” és a vásznon pergő jelenetek segítsége nélkül – elpróbálja a soron következő részletet. Ebből a zeneszerző és éles fülű hangmérnöke megállapítja, hol vannak problémák, melyeket Williams instrukciói orvosolnak, és kezdődhet is a felvétel.

 

A szerdai nap első felvétele azonban számos ismerős dallamot tartogatott. „Jó reggelt, emberek! A 7M8-cal kezdünk, a végefőcímmel.” – jelentette be a zeneszerző-karmester.

Már megszokhattuk, hogy a Star wars filmek utolsó képkockái után felcsendül a fő téma, aztán az aktuális film legjellemzőbb zenei témái következnek. Mivel a III. Epizód egyszerre jelenti egy trilógia és a teljes sorozat befejezését, ezúttal olyan dallamok is helyet kaptak itt, amelyek egyébként nem hallhatóak a filmben.

A fő téma fanfárjait Leia hercegnő témája követi a hárfa előadásában. Alderaant is képviseli a zene, mely a film végén látható helyszínek egyike. A zenekar tapssal díjazta a Star wars témák talán legszebbjének újbóli felhangzását.

”Legkorábban 25 év múlva játsszuk el újra” - viccelődött Williams.

A végefőcím zenéjében felbukkanó témákat nem együtt veszik fel, hanem részletekre bontva, és utólag szerkesztik össze. A következő részlet kezdete az új Revenge of the Sith téma, mely a párbaj alatt hallható. A folytatás komoly meglepetés: a Throne Room a IV. Epizódból, azaz az Új remény lázadó ünnepségének témája. Ám ellentétben azzal, ahogy az első Star wars filmben hallható, most a mű vágatlan változata hangzik el, mely Leia hercegnő témájába fut át.

Ken Wannberg, Williams állandó szerkesztője meg is jegyezte, hogy 1977 óta nem hangzott el ez a mű ebben a formában, ezzel a zenekarral.

 

A végefőcím után két különösen hosszú, hat percnél is hosszabb részlet következett. Az első címe Scenes and Dreams. A hegedű hangja kíséri Anakin és Padmé meghitt jelenetét. Coruscant-ra leszállt az este. Padmé hálóinget öltött, és az erkélyen álldogál. Anakin az íves falnak támaszkodva csodálja felesége szépségét. A jelenet alatt az Across the Stars szerelmi témája hallható, melyet kivételesen nem kísér semmilyen más balsejtelmű dallam.

Annál nagyobb a kontraszt a következő jelenettel, melyben Anakint rémálom gyötri. A sikító vonósok játéka egyre fokozódik, míg Anakin fel nem ébred. Felkel az ágyból, felvesz egy köpenyt, és kimegy az erkélyre, hogy a friss éjszakai levegő eloszlassa a szörnyű látomásokat.

Nem sokkal később Padmé is csatlakozik hozzá, és felhangzik Anakin témája az I. epizódból. Nem csak a zene idézi az ártatlan gyermekkort; Anakin megpillantja hitvese nyakában a japor ékszert, amit egykor neki ajándékozott. Megszólal néhány halk csengettyű, majd a zene komorrá válik, ahogy Anakin megosztja Padméval a félelmeit.

A hangulat a következő jelenetre sem változik, melyben Anakin Yodának mesél a látomásról. Mikor a beszélgetés filozofikus jelleget ölt, egy fagott előadásában megjelenik az Erő-téma intonációja. Végül a megszólaló rézfúvósok vetnek véget a komorságnak, miközben Anakin megérkezik a Jedi Templom eligazító termébe. Ezzel ér véget a részlet.

 

A másik kísérőzene, mely hasonlóan hosszú, a nem túl beszédes Moving Things Along címet kapta. Ennek felvételével zárult a nap. Ez a részlet többnyire csak háttérzene, mindenfajta sallang nélkül. Míg harcias ütősök és rézfúvósok mutatják be az izzó felszínű Mustafarrt, hamarosan az egyik hegy oldalában álló ipari üzem belsejében találjuk magunkat, és a zene háttérbe vonul. A jelenetben Darth Sidious holografikus alakja vált szót a szeparatisták vezetőivel.

A részlet Darth Vader, majd az Uralkodó témájával ér véget, Palpatine ugyanis kihirdeti az Új Rendet.

 

Olvashattátok, hogy a keddi online beszélgetés alakalmával egy rajongó megkérdezte Rick McCallumtól: mivel a közelben lakik, benézhet-e a stúdióba, ahol a zenekari felvétel zajlik. A producer válasza az volt, hogy már későre jár, de ha másnap 10:30 – ra megjelenik a bejáratnál, megengedi, hogy egy rövid időre belessen.

Pablo, aki McCallum válaszait gépelte, maga sem tudta, hogy komolyan beszél a producer. „Azt hittem, csak viccel.” – mondta Peter Cavanna is, McCallum meghívottja, aki még aznap kapott egy e-mailt a Lucasfilmtől, hogy várják a megbeszélt időpontban, de nem hitte el a szerencséjét, míg át nem lépte az Abbey Road Stúdió kapuját. Peter McCallum szobájából, madártávlatból láthatta a végefőcím kíséretét játszó zenekart. „Könnybe lábadt a szemem, ahogy hallgattam a zenét. Nem csak azért, mert Star warsról van szó, hanem mert nagyszerűek ezek a zenészek, és az egész fantasztikusan szól. Azt gondoltam, ezek az emberek nem is filmet készítenek, hanem varázslatot. Ez az egész egy varázslat volt.”

Bár a zenekari felvétel még a jövő héten is folytatódik, Pablo visszautazott az Egyesült Államokba, hogy a továbbiakban az ILM munkájáról tudósítson. Ez azonban nem jelenti azt, hogy utoljára hallottunk az Abbey Roadon zajló eseményekről.”

 

Ezúttal is köszönet Ploknak a fordításért, (ezt csak azért nem írom le minden szöveg után, mert akkor a napló hossza kétszer akkorára nyúlna) aki szerintem az összes Star wars rajongó kedvenc főszerkesztője.

Azt hiszem nem volt semmi, ami a fent említett Peter Cavannával történt… mindig tudtuk, hogy Rick nagy tréfamester, de ezt, szerintem senki sem gondolta volna… :)"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 14.

 

"Folytassuk a sort Tbone spoilereivel, megéri! Az információkat nagyon köszönjük Tibinek, Magyarország legjobb Star wars szuperkémének!

 

- „Raymus” Antilles kapitány Breha királynő testvére (aki meg Bail Organa felesége). Új jelentőséggel növekszik az ep4 nyitójelenete – Darth Vader ezentúl nem egy ismeretlen kapitányt fojt meg...

- Amikor a füstölgő Jedi-templomot mutatják, nagyon emlékeztet a szeptember 11-én történtekre.

- Az egyik nap belinkelt Theta osztályú shuttlé-lel viszi Palpatine Coruscantra az összeégett Anakint – ezek szerint Darth Vader mégis jár Coruscant-on páncélban?

- Palpatine "átváltozásában" nagy szerepe van Mace Windunak (vagyis nem attól lesz randa az öreg, hogy villámokat ereget; illetve nem egészen attól) – ezek szerint Windu fogja kidekorálni a főkancellár arcát?

- Anakin nem tud villámokat szórni, mivel fém keze van.

- Yoda két különböző escape-pod-ot használ a filmben.

- R2-D2 sok hőstettet végrehajt. Az Invisible Hand hídján a figyelemelterelő tűzijáték mellett szemtől-szemtől szembeni harcban még egy Super Battle Droidot is legyőz a hangárban.

- Cin Drallig halála csak hologram formában lesz látható (na ezzel én vitatkoznék, a szerencsésebbek láthattak befejezett filmkockát róla, hogy a legjobb kardforgató egy padawan társaságában Anakinnal kardozik, és az egyáltalán nem hologram volt)

- C-3PO memóriáját nemcsak törlik, de új információkat is adnak hozzá (pl. hogy ezentúl mire emlékezzen, hogy mi volt az első munkája)."

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 16

 

Tudom, még adós vagyok a filmből származó mondatokkal, úgyhogy most lássuk őket:

 

„I have a bad feeling about this!” – Magyarul: „Valami nagyon rossz érzés fogott el!”

 

A jól ismert mondatot ezúttal is, ahogyan az Episode I-ben, Obi-wan Kenobi mondja, méghozzá a nyitó csatában.

 

„Remember what you told me? About your mother and the Sand People?” Emlékszel, még mit mondtál nekem? A buckalakókkal és az anyáddal kapcsolatban? – kérdezi Palpatine Anakintól, miután a fiú megöli Dookut.

 

„I can’t watch any more!” – Nem tudom tovább nézni! – állítja Obi-wan Kenobi, amikor visszanézi Yoda-mesterrel a Jedi-templomban készült felvételeket.

 

„Destroy the Sith, we must!” – a mondat, gondolom nem nehéz kitalálni, Yodától származik, amint épp Obi-wan mellett figyeli Anakin pusztítását. Magyarul: El kell pusztítanunk a Sith-et!

 

„You’re breaking my heart…” – Összetöröd a szívemet! – Ez az utolsó Anakinhoz intézett mondata Padménak.

 

„Only the Sith see things in terms of absolutes!” – Csak egy Sith láthatja a dolgokat ennyire szélsőségesen! – Végre egy mondat Anakin és Obi-wan párbajából.

 

„You can try!” – Anakin/ Vader ezzel a mondattal hívja ki maga ellen volt mesterét: Megpróbálhatod!

 

Most, hogy sikerült behoznom lemaradásomat, ideje rátérnünk a tegnap illetve a ma történt dolgokra:

 

- Pár újabb kép, közülük egy látható is lesz

 

- Spoiler Anakin és Padmé elválásáról, mielőtt a fiú a Mustafarr-ra indul, hogy befejezze a háborút.

 

- Egy nagyon hosszú és érdekes leírása a film eleji párbajnak spoilerifictől.

 

- Spoiler a 66-os parancsról.

 

- Pár kisebb hír.

Huhh, szusszanjunk egy nagyot, és vessünk egy pillantást erre a képre:

 

http://img128.imageshack.us/img128/300/revengehangar2mw.jpg

 

Nem akármi, hogy milyen fotók szivárognak ki a filmből, itt van például rögtön ez! Hihetetlen, mekkora ez a kép! És ez még a film eleje, mi lesz ezután! Anakin arca már önmagában egy tanulmány, de azt hiszem, ezt nem kell magyaráznom…

 

Tehát, haladjunk tovább, igaz, csak szépen lassan. Lássunk néhány „egyszerű” kémjelentést:

 

- A Boga nem a faj neve (mint például a wampa), hanem magáé az állaté.

 

- A Jedi starfighter hivatalos neve: „Jedi Interceptor”.

 

- Palpatine Theta-osztályú siklóját V-wingek kísérik Mustafarr-ra és vissza („H” alakúak)

 

- Grievous nem tudja, hogy mind Palpatine-t, mind Sidioust szolgálja. Nem is érti, miért nem ölheti meg Palpatine-t, hiszen akkor hamar véget érhetne a háború. Sidious azonban ezt szigorúan megtiltotta neki. ;)

 

- Anakin az „501-es Légió” nevű rohamosztagos (igen, nem véletlen, hogy nem klónosztagost írtam) csapattal megy el a Jedi-templomban (a trailerben van egy iszonyú jó jelenet az érkezésükről).

 

- Gree parancsnok árulja el Yodát a Kashyyykon.

 

Elérkeztünk a mai nap csúcspontjához. Míg én megköszönöm szuperkémünknek, Tiburnak a fenti spoilereket, Önök merüljenek el a következő Hard Copy film információban:

 

Anakin csatlakozott a Sötét oldalhoz.

 

A Jedik, élükön Mace Winduval, megtámadták a kancellárt.

 

A politikus, aki „nagy szerencsével” túlélte a támadást, kiadta a 66-os parancsot az összes klón egységnek.

A támadást vezető Ki-Adi Mundit Mygeeto bolygón egyből megtámadják saját katonái.

A parancs tűzként terjed az egész galaxison keresztül. Elér Kashyyykra, Feluciára és Tellanroaegbe egyaránt. A menekült táboroktól a bárokon keresztül a gyógyközpontokon át mindenhová elér a parancs.

Coruscant-on szintén érvénybe lép az utasítás. Darth Vader vezeti a támadást a Jedi-templom ellen. A hazatérő Bail Organa szörnyülködve látja a füstölgő romokat, és úgy dönt, közelebbről és megnézi a Sith által véghez vitt szörnyűséget.

A templom ellen intézett támadás után Vader Amidala szenátor apartmanjához siet, hogy véget vessen egyszer és mindenkorra a lázadásnak…

 

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?Only the Sith see things in terms of absolutes!? ? Csak egy Sith láthatja a dolgokat ennyire szélsőségesen! ? Végre egy mondat Anakin és Obi-wan párbajából.

Feltünően akkurátus spoilerek voltak ezek. :o Csupán a fenti idézet nem stimmel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?I have a bad feeling about this!? ? Magyarul: ?Valami nagyon rossz érzés fogott el!?

 

A jól ismert mondatot ezúttal is, ahogyan az Episode I-ben, Obi-wan Kenobi mondja, méghozzá a nyitó csatában.

Mintha Tibi sokáig azt mondta volna, hogy kétszer fogjuk ezt a mondatot hallani.

Valakitől aki már mondta (ugye ez Obi), és valakitől aki még nem mondta.

 

Ki lett volna ez a valaki?

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem sokan tiltakoztak, hogy a droidoknak érzéseik meg ilyen emberi megnyilvánulásaik lettek volna.

Programozás kérdése az egész, ott van példának C-3PO. Na mondjuk harci droidoknál nem szükségszerű olyan emocionális viselkedést beprogramozni, ami más droidoknál természetes (pl. egy protokoll droidnál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt ilyen, csak mint lentebb olvastam, szó volt róla.

C-3PO-val kapcsolatban nagyon is igazad van :D Az érdekes kérdés, hogy ez most "csak" programozás kérdése, vagy öntanuló droid, maga fejlődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg ha sokáig nem formázzák a droidok memóriáját, akkor kialakulhat egyfajta személyiségük. Ha jól emlékszem, C-3PO az ep1-ben úgy 80 éves lehetett, szóval addigra összeállhatott a személyisége. Utána meg 20 évig nem nyúltak hozzá, ami megint elegendő idő lehet. R2 hasonló helyzetben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.