Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Most, hogy az egész interjút egyben olvastam világossá vált előttem, hogy Beba elsősorban a klasszikus értelemben vehető sci-fi rajongó.

Nem SW rajongó. Én mindig azt, hittem, hogy a sci-fi és az SW egyenlő, de ahogy művelődöm kiderül, hogy egyáltalán nem. Beba Asimovot hozza fel példának, akit én csak hallomásból ismerek, meg hogy az I, Robot az ő egyik regénye alapján készült.

Gondolom szívesen olvasott sci-fi irodalmat, amiből én a Galaktikát is merem, és amikor egyszer kezembe vettem nem nagyon tetszett.

Más világot szeret, amihez csak annyiban van köze az SW-hez, amennyire a sci-fiknek a régi trilógiához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beba-1 pont azt várta az új részektől, amitől én annak idején a legjobban rettegtem: hogy csak szimpla másolatai lesznek a régi részeknek, melyben "ez kell a népnek" alapon suhogtatják majd a Tie figtereket, meg huhogtatják a jó öreg Vader-t, vigyázva, hogy nehogy valami új dolgot mutassanak fel, mert azzal sérülne a régi klasszikusok érinthetetlensége...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jah. ÉN is most már elképzeltem, hogy hogy gondolhatták vajh' anno a classic trilogin felnövők az új részeket (most első sorban azokról szólnék, akik csalódtak ezekben)

 

Talán úgy, hogy Vader már megvan, és üldözi a Jediket? Vagy egyből a klónháború közepén járunk? Vagy... hogy? :)

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig már '96 táján elég sok részlet tudvalévő volt a történetről. Köztársaság, Anakin csak 9 éves, stb. Ez alapján hogy várhatott valaki csillagrombolókat, ráadásul Vadert??? Talán azt hitték, hogy egy kilenc éves kiscsákó fog Vader páncélban rohangálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Itt az ideje, hogy visszatérjünk a kémjelentések közé, ugyanis a legújabb kémünk, „Hard Copy”, aki a legutóbbi, főkancelláros kémjelentést is küldte, ezúttal is híreket szolgáltatott számunkra. Az Obi-wanra és az álmokra vonatkozók spoilerek után most a demokrácia, és a Jedik helyzete kerül előtérbe. Szóval Star wars politika imádók, figyelem!

 

A kémünk egy lehetséges EpisodeIII-as idézettel kezd:

 

"What is a democracy if it doesn’t serve all our lives?”

 

Az idézet Amidalától származik, magyarul annyit tesz:

 

„Mi értelme a demokráciának, ha az nem szolgálja az életünket?”

 

Ezután maga a hír:

 

Miután Anakint ismét kísérti a rémálma, elmegy Palpatine-hoz tanácsot kérni. A főkancellár és a Jedi a fiú új küldetéséről (hogy figyelje Palpatine ténykedését) és a visszatérő viziójáról beszélgetnek. Ezután a Jedi-tanács jelenlegi helyzete a téma. A főkancellár azt állítja, hogy a Jedik nem csak ellene, hanem a szenátus és az egész demokratikus rendszer ellen ténykednek. És felteszi a kérdést: Vajon a Jedi-tanács egy demokratikus rendszer? Hisz Anakinnak is utasításokat kell követnie. Miután ezt a fiú végig gondolja, végleg elbizonytalanodik, nem tudja mit tegyen. Palpatine még inkább tovább mélyíti a fiú kételyeit:

„Talán nem próbáltak meg ellenem hangolni?” – kérdezi a Jedit.

 

Anakin rájön, hogy Palpatine-nak igaza van, hisz eszébe jut a küldetése: Mivel a Jedik tudják, hogy Anakin közeli barátságban áll Palpatine-nal, ezért utasítják fiút, hogy maradjon Coruscanton, és figyelje a férfi ténykedéseit. Magyarul kémkedjen addig, amíg Obi-wan küldetését végzi az Utapaun. Így lesz a Jedi Palpatine személyi testőre (?). A Jedik azt hiszik, hogy Palpatine a Sith befolyása alatt áll, sőt már majdnem arra is rájöttek, hogy a főkancellár maga a Sith-mester.

Palpatine elkezd mesélni Anakinnak a Sith erejéről, a Jedik látásának hiányáről, és ezzel megkezdi a fiú sötét oldalra térítését…

 

Emellett Tibur is szolgáltatott új infókkal, íme:

- Sidious a legprofibb harcos mindenféle harcmodorban – ez megmagyarázza, hogy hogyan képes legyőzni még Yodát is.

- Anakin nem használ villámokat a filmben – így most már sosem tudjuk meg, hogy képes-e rá… kár :)

- Az Anakin vs. Dooku hosszabb lesz, mint az EpII-ben – ez jó hír, bár emlékezhetünk, az EpII-ben nem volt valami hosszú… körülbelül egy perc.

- És a younglingek is fognak harcolni – ha ki nem vágják… reméljük erre nem fog sorkerülni, mert kíváncsi lennék, ahogy Anakin elintézi őket.

- Dooku törölte Kamino-t az adattárból, ő ölte meg Sifo-Dyas-t, de nem ő rendelte a klónokat – ebből az újdonság csak az, hogy ő volt az orvgyilkos… a klónokat, mint tudjuk Palpatine rendelte meg Sifo Dyas nevében.

- Yoda megerősíti, hogy van egy felvétel, amin Sifo-Dyas felveszi a kapcsolatot a kaminoiakkal – lehetséges, hogy Syfo Dyas valahogy tudomást szerzett arról, hogy valaki a nevében megrendelt egy klónsereget, ezért meg kellett ölni. Ezt pedig Dooku végezte el.

- Egy droid azt mondja C3PO-nak, hogy ha egyszer felajánlják neki a memóriatörlést, fogadja el:) – no comment!:P

- Obi-wan egy rövid ideig egyszerre két fénykarddal harcol majd.

- Mace Windu a III. epizódban minden tudását bevetve vív, hiszen az életéért küzd.

- Anakin nem falhoz taszítja, hanem a fal mentén emeli fel Padmét.

- Fejek, karok és lábak is hullanak a filmben.

- Anakin és Obi-wan párbaja alig játszódik lapos talajon.

- Grievous és az IG-100-as testőrdroidok harci jeleneteit is Gillard koreografálta. Őket, bár digitális szereplők lesznek, kaszkadőrök helyettesítették a forgatáson. Gillard szorosan együtt dolgozik Rob Colemannel, a film animációs rendezőjével a digitális szereplők harci jelenetein."

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Legújabb kémünk, „Hard Copy” ismét aktivizálta magát! Ezúttal a Sith mesterről, Darth Plagueisról tudhatunk meg többet:

 

Először is egy idézet Darth Sidioustól, az EpIII-ból:

 

„A Jedi hatalmat nyer az értelem által, a Sith értelmet nyer a hatalom által!”

 

Az operában Anakin Palpatine főkancellár vendége. Coruscant elitjei itt gyűlnek össze, hogy megtekintsenek egy Mon Calamari balettet. Amint a főkancellár figyeli a nagyszerű táncosok mozgását, felelevenít egy régi történetet; a bölcs Darth Plagueis tragédiáját.

 

A néhai Sith-mester állítólag olyan messzire jutott az Erő megismerésében, hogy képes volt befolyásolni a midichloriánokat, úgy, hogy azok életet teremtsenek. Anakint nagyon érdekli a történet, azok után, hogy állandóan kísérti a Padméval kapcsolatos rémálma, hisz talán most sikerül legyőznie a halált, és talán még egyszer nem vall kudarcot.

Ezért az ifjú Jedi megkérdezi, hogy mi történt Darth Plagueisszal a történet szerint. Palpatine elárulja neki, hogy a Sith-mestert azon nyomban megölte a tanítványa, amint rájött az Erőnek ezen hasznosításának módszerére. Anakin – még mindig Padméra gondolva – a következőt kérdezi a főkancellártól:

 

„Lehetséges szert tenni ekkora hatalomra?”

 

„A Jediktől biztos, hogy nem!” – válaszolja a főkancellár, szája pedig széles mosolyra húzódik.

 

Emellett új információkra bukkant Tibi Dookuról és Grievousról a „Labirint of the evil” című könyv alapján. Mivel a teljes szöveg angol, ezért lefordítottam, így akadhat esetleg egy-két félrefordítás, ezekért előre is elnézést kérek!

 

Dooku-gróf már a Jedi-rend tagjaként megérezte a sötét oldal kísértését. A bizalmasa Sifo-Dyas mester volt, aki szintén tudta, hogy mi történt a gróffal, de nem volt elég bátorsága, hogy bármit is tegyen ez ellen. Miután Dooku kilépett a rendből, találkozott Sidiousszal, aki megmutatta neki a Sithek erejét. Sifo Dyas mester megölése tehát Dooku Sith-té válásának egyik próbája volt.

 

 

Évekkel az EpisodeIII előtt – a Star wars saga cselekményében – egy háború tört ki Grievous faja, a Kaleesh, és a szomszéd bolygójuk, a Huk között. Grievous aljassá vált a háború alatt. A Huk népe, melynek bolygója gazdag volt kőben és egyéb ásványokban, jóban volt a Köztársasággal, ezért megkérte azt, hogy lépjen közbe. A beavatkozás agresszív véleménycsere formájában jött létre, ugyanis a Köztársaság ötven Jedi-lovagot és mestert küldött, akik lerendezték a két világ közti háborús viszonyt. A Kaleesh nép az Intergalaktikus Bank Klán tárt karjaiba menekült a Köztársaság elől, akik megmentették őket, ezenfelül fellendítették a kereskedelmüket, és pénzzel támogatták a népet. Ám Grievous mégis Sidiouson tartotta a szemét, aki a háttérből irányította a Bank Klánt. A Sith-mester nagy lehetőségeket látott a tábornokban, ám az visszautasította annak ajánlatát, mondván, nem dolgozik együtt egy Sith-tel. Miután ellentmondott Sidiousnak, egy úgynevezett shuttle crash érte, melyet – természetesen – a Sith intézett el.

A Kaleesh háború után, de a „baleset” előtt, amikor a Köztársaság visszautasította a bolygó segélykérését, az Intergalaktikus Bank Klán felajánlotta a segítségét a bolygónak, ahogy azt a fentiekben is olvashatták. A bolygónak alkut ajánlottak fel: pénzzel támogatják őket, ha cserébe Grievous egyfajta végrehajtó szerepet tölt be náluk. De ne feledjék, ez még a „baleset” előtt volt. A tábornok remek vezetői képessége felkeltette Darth Sidious érdeklődését, aki kifejezetten nagy figyelemmel kísérte Dooku-gróf ténykedését. A renegát Jedi viszont a Bank Klán elnöke, San Hill munkássága iránt mutatott érdeklődést. San Hill tudta, hogy Grievous önszántából nem fog együttműködni velük, és azzal is tisztában volt, hogy rengeteg merénylet hiúsult már meg a tábornok ellen. Ezért a Bank Klán elnöke maga vetette fel a „baleset” ötletét. Nem sokkal ezután a „shuttle crash” után Hill találkozott Grievousszal, és elmondta neki, hogy életben tartják, ha cserébe a tábornok a droid seregük vezetője lesz. Ő beleegyezett, avval a kikötéssel, hogy az agyához nem nyúlnak. A Geonózisiak mégis találtak lehetőséget, hogy manipulálják Grievous agyát, ráadásul úgy, hogy a tábornok ennek nem volt tudatában."

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Karácsonyi kémjelentés! Hihetetlen milyen képek, és milyen hír szivárgott ki!!!

 

Anakin beront a főkancellár irodájába, és Palpatine-t a földön fekve találja, amint az életéért könyörög. Fölötte Mace Windu, lesújtani készül.

A Jedi-mester utasítja a fiút, hogy térjen vissza a Jedi-templomba, a Sith viszont könyörög neki, hogy segítsen. Mace megpróbál beszélni a Jedivel, de Palpatine félbeszakítja:

„Emékszel még Darth Plagueis történetére?” – kérdezi a fiútól. Anakin nem figyel a Jedi-mester szavaira, helyette a főkancellárra mered.

„Ő létezett!” – folytatja a Sith.

Anakin döbbenten néz rá, majd megszólal: „Létezett?”

„Darth Plagueis a mesterem volt. Átadta nekem a hatalma lényegét…” Palpatine hangja hűvössé változik. „Mielőtt megöltem!”

 

Mace figyelmezteti Anakint, hogy ne higgyen neki.

 

Palpatine Windura néz, és öregember kinézetét veszi fel.

„Nem megy. A kezedben vagyok. Végül túl gyöngének bizonyultam. Öregnek, gyöngének... hát feladom. Ne ölj meg, Windu mester! Megadom magam...”

 

Anakin vívódva figyeli az eseményeket. Eszébe jutnak neki Palpatine szavai a Jedikről, a Jedi-tanácsról. Aztán megelevenednek előtte Palpatine eszméi, az iránta érzett hűsége, a tény, hogy megtudhatná Plagueis titkát, hogyan adhatnának életet a midichloriánok… a lehetőség, hogy megmentse Padmét, a szerelmét… megérik benne a döntés.

 

Anakin közbeavatkozik, amint Mace lecsapna Palpatine-ra. Ádáz, pergő fénykard párbaj alakul ki kettejük között, melynek végén a Jedi-mester elveszti a kezét. Darth Sidious ekkor mindent elsöprő villámokat szór a Jedire. A villámok segítségével felemeli Mace-t, és kidobja a coruscanti forgalomba.

 

Anakin ekkor döbben rá tettei súlyára. Hirtelen nem tudja, mi tévő legyen. „Mit tettem?” kiállt fel, de már nincs vissza út. Röviddel ezután hűséget fogad Darth Sidiousnak, és megkapja új nevét. Megszületik Darth Vader.

 

Érdekes, hogy Hard Copy valahányszor küld egy kémjelentést, annak valamely pontja mindig megkérdőjelezhető. Ezúttal az a furcsa az egészben, hogy nem Anakin öli meg Windut, hanem Palpatine – Hard Copy szerint. Ha belegondolunk, ez még valószínűbb is. Ugyanis elég nagy pálfordulás lenne, ha Anakin maga ölné meg a Jedi-mestert… így csak a kezét vágja le."

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin beront a főkancellár irodájába, és Palpatine-t a földön fekve találja, amint az életéért könyörög. Fölötte Mace Windu, lesújtani készül.

A Jedi-mester utasítja a fiút, hogy térjen vissza a Jedi-templomba, a Sith viszont könyörög neki, hogy segítsen. Mace megpróbál beszélni a Jedivel, de Palpatine félbeszakítja:

„Emékszel még Darth Plagueis történetére?” – kérdezi a fiútól. Anakin nem figyel a Jedi-mester szavaira, helyette a főkancellárra mered.

„Ő létezett!” – folytatja a Sith.

Anakin döbbenten néz rá, majd megszólal: „Létezett?”

„Darth Plagueis a mesterem volt. Átadta nekem a hatalma lényegét…” Palpatine hangja hűvössé változik. „Mielőtt megöltem!”

 

Mace figyelmezteti Anakint, hogy ne higgyen neki.

 

Poén. :) Ez kissé hülyén jött volna ki így, de akkor biztos ráizgultunk erre a hírre is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én emlékszem, hogy ez volt az a kémjelentés amin kifejezetten felbosszantottam magam. Innentől kezdtem félni, hogy Anakin áttérését bénán fogják megcsinálni... szerencsére alaptalan volt a félelmem :)

 

Ezzel valóban elég béna lett volna. És már emlékszem is, hogy nem tetszett neked. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem rémlik, hogy ellenezted, de biztos így volt. Nekem tetszett. Nálunk, gimiben, az egész osztály tőlem függött. Sokan szeretik az Sw-t, és mindig engem kérdezgettek, hogy mi lesz majd az új filmben. És volt olyan, hogy az egyik nap ezt, a másik nap meg már a tök ellenkezőjét állítottam. Szegények majd megőrültek :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És végre azt is megtudtuk, hogy Yodáék a Szenátusban fognak harcolni... ez a Hard Copy nagy arc volt :) :

 

"Hard Copy ismét akcióban! Hamarosan fantasztikus képek is érkeznek, de előtte íme a legújabb kémjelentés:

 

Amikor Yoda és Obi-wan visszatérnek küldetéseikből, akkor egyből a Jedi-templomba sietnek, ahol szörnyülködve nézik, micsoda pusztítás történt. Obi-wan előkeresi a biztonsági kamerák által rögzített holofilmet, és megdöbbenve látják, hogy Anakin vitte véghez a pusztítást. Obi-wan ezután átállít egy kapcsolót, amely eddig a Jedi-lovagokat csalta csapdába, hisz egy üzenetet küldött mindenkinek szerte a galaxison keresztül: mindenki térjen vissza a templomba, hogy aztán a biztos pusztulásba rohanjon… Obi-wan tehát átállította, hogy az egy új üzenetet küldjön: „meneküljetek”!

Ezután Yoda a szenátusba indul, Obi-wan pedig Padméhoz. A Jedi-mester tájékoztatja a lányt, hogy Anakin kiírtotta a padawanokat és a lovagokat egyaránt, valamint a Sith-ekhez csatlakozott. Ezután megkéri Padmét, árulja el, hogy hova ment férje. PADMÉ NEMET MOND!!! Ezért Obi-wan távozik, ám valójában csak arra vár, hogy a lány felkeresse férjét, és így elvezesse őt hozzá. Sejtése beigazolódik. Padmé valóban Anakin után indul űrhajóján… és Obi-wannal a fedélzetén.

Eközben Yoda elmegy a szenátusba, ahol találkozik Darth Sidiousszal (nem a Templomban, a szenátusban!). És kezdetét veszi kettejük nagy párharca…"

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt irtam, amikor kijött Anakin-áttéréséről a kémjelentés:

 

"Jajj! Ez az új Hard Copy-s kémjelentés valami borzalmas. Igy állna át Anakin? Mint valami rosszul megirt szappanoperában. [...]Több, mint öt év telt el azzal, hogy azon izgultam, vajon miféle sorsdöntő esemény az, ami teljesen képes kibillenteni egy ember személyiségét; ami egy viszonylag jóindulatú, ám igencsak fusztrált személyből minden idők legnagyobb népirtóját és elnyomóját teremti; valakit aki kiirtja a jedik nagy részét, és néha csak úgy poénból kitöri valakinek a nyakát... Hát megtudtam: igazából tudja, hogy hülyeséget csinált amikor megöl egy jedit és mondja is hogy "mit tettem?" de igazán ciki lenne innen visszafordulni. Hát igy született Darth Vader (?). Jajj!"

 

Szerencsére aztán árnyalodott a kép :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne felejtsük el, hogy a könyben szinte minden úgy történt, ahogy Hard Copy az elején írja.

 

Anakin megérkezik, Palpatine a földön, villámozik. Aztán felváltva győzködik Skywalkert, és még a fent említett Palpatine mondat is elhangzik (hogy ne ölj meg Windu mester, stb), egyedül az marad ki, hogy Plagueis valóban létezett. Szóval Copy nem rosszul tudta, csak félreértesült, a könyvből. Legalábbis az elején. Persze innentől kezdve már hülyeség, de eddig stimmel.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15.

 

2005. 01. 01 – 2005. 02. 01

 

„Nem azért, de ilyenkor magam is ámulok magamon!” – Han Solo; Egy új remény

 

No nem magamat akarom magasztalni, csak akárhogyan is nézem, már egy éve írom a naplómat. És ez nagy elégedettséggel tölt el. Továbbá az is, hogy majdnem tizenöt oldalra terjedt ki az előző hónap. Hogy ezt hogy sikerült elérnem, az még számomra is rejtély, de hát ez van. Ez az utolsó hónap, ami még ebbe a naplóba kerül, de a részleteket majd hó végén. Most inkább koncentráljunk az Episode III-ra!

 

„Mielőtt elájulna magától: ők hagytak minket elmenni…” – Leia Organa; Egy új remény

 

 

2005. 01. 01… új évet kezdtünk! Hihetetlen, hogy pár nappal több, mint egy éve indítottam el ezt a kis „naplót”. Akkor még sok mindent nem tudtunk, holott nekem meggyőződésem volt, hogy majdnem mindennel tisztában vagyunk. Az elmúlt évben rá kellett jönnöm, hogy tévedtem. Rengeteg dolog maradt a 2004-es évre, és azt hiszem, hogy nem fogok csalódni, ha kijelentem, a 2005-ösre is. A sok-sok kémjelentés, melyeket igyekszünk összeállítani egy kerek egész történetté, amely még mindig nem teljes, a milliónyi kép, amiket sok lelkes fórumozónak köszönhetünk, a videók, melyekből nincs sok, de azok fantasztikusak… ezek mind-mind a 2004-es év jellemzői voltak.

De új lapot nyitottunk. Egy ismeretlen papirost, mely ki tudja, mit rejteget még a számunkra. Ez tehát 2005, az év, melyet annyira vártunk, az év, mely ismét a Star wars éve lesz!

 

 

Ennyi – talán megengedett – kitérő után ismét csapjunk a lovak közé, mert ami az utóbbi napokban történt Star wars fronton, az nem semmi!!! Ugyanis kémjelentések, kémképek tucatjai (na jó, ez azért túlzás! :) bukkantak fel a világhálón, köztük a starwars.hu-n is. Nem fogja elhinni a kedves olvasó, de már-már megrémültünk az irdatlan mennyiségű, és ennél még fontosabb: remek minőségű képek láttán. Volt, aki már azt kívánta, inkább ne is lássuk ezeket, még a végén teljesen lelővik a poént… mivel rengeteg kép van, felváltva fogom őket közölni, tehát ne lepődjenek meg, ha egymás után sok kép érkezik!

Egy szó, mint száz, kezdődjön tehát 2005 első nagyszabású spoiler áradata!!!

 

Az első kép, amely még Karácsony tájékán jelent meg, de csak most volt módom kitenni, Yodáról szól. Megrendítő. Sőt, még annál is több…

Yoda a földön fekszik, botja távol tőle, fénykardja sehol, és úgy tűnik, hogy most megpróbálja összeszedni minden erejét… „Nem, ez lehetetlen!” – suttogtam jómagam is, amikor megláttam a kis öreget. Nem lehet, hogy Lucas ennyire lealázza Yodát, és ennyire istenítse Darth Sidioust. A kép nem csak az én esetemben volt sokkoló, ezt azt hiszem, nyugodt szívvel kijelenthetem. A fórumon rajongók tucatjai jelezték, mennyire megrendültek, amikor meglátták a galaxis legnagyobb Jedijét a földön fekve… és még nem is tudták… ez csak a kezdet!

 

Pedig valóban igaz, amit állítottam! Ez csak az eleje volt annak a hatalmas mennyiségű hírnek és képnek, melyek 2004 utolsó napjain végigkísértek minket. És való igaz, csak most értem meg igazán Tibi szavait: „Nem jó, ha minden egyszerre derül ki, akkor elveszik a várakozás!” És mennyire igaza van! Bár minden rajongó azt kívánja, bárcsak jönnének már a forgatókönyv részletek, bárcsak minél több képet láthatnának, most, hogy ez megtörténik, mégis mindenki egy kicsit – a lelke mélyén, vagy tudat alatt – megrémül.

De képeket és spoilereket ígértem, nem üres szöveget, és be is tartom a szavamat. Következzen tehát Hard Copy 2004 utolsó kémjelentése:

 

Obi-wan tehát elbújik Padmé űrhajóján, és ezáltal Anakin nyomába ered. Eközben Yoda a Szenátus épületébe megy, ami egyébiránt immár a Birodalmi Szenátus nevet viseli. Anakin sikeres áttérítése után ugyanis Palpatine oda vonult vissza.

 

Yoda-mester hosszú folyosón közelíti meg a császár ajtaját, melyet vörös gárdisták őriznek. Amikor a „zöld fülű” mester közelebb ér, akkor az Uralkodó villámai fogadják. A galaxis legnagyobb mestere egy kézlegyintéssel visszaveri a villámokat, méghozzá úgy, hogy egyúttal harcképtelenné teszi az ajtó előtt álló testőröket.

 

A harc a jó és az ádáz gonosz összecsapását tükrözi. A viadal közben egyre közelebb kerülnek a császár szenátusi csészéjéhez, mely a terem közepén helyezkedik el. Amint mindketten rálépnek, az felemelkedik, és a magasban folytatódik a lélegzetelállító küzdelem.

 

Mindeközben a Naboo-i hajó landol a Mustafarr lávabolygón…

 

Immáron tehát szinte biztosra vehetjük, hogy a harc ténylegesen a Szenátusban fog megtörténni… A legutóbbi kis hírmorzsa pedig bizakodásra ad okot azok számára, akik reménykednek abban, hogy Yodát nem alázza meg a Sith-nagyúr nagyon. Ugyanis azt hallottuk, hogy Palpatine nem fogja tudni, hogy mi is történt az öreg Jedivel. Tehát mégsem hiszi azt, hogy ellenfele halott, ebből pedig az következik, hogy azt sem tudja biztosan, hogy megölte-e… de hogy mégis mi történik a párharcban, az egyelőre rejtély…"

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda-mester hosszú folyosón közelíti meg a császár ajtaját, melyet vörös gárdisták őriznek. Amikor a „zöld fülű” mester közelebb ér, akkor az Uralkodó villámai fogadják. A galaxis legnagyobb mestere egy kézlegyintéssel visszaveri a villámokat, méghozzá úgy, hogy egyúttal harcképtelenné teszi az ajtó előtt álló testőröket.

Hihi, ez jó... a kézlegyintés megvan, a villámok megvannak de a többi hibádzik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az viszont tisztán látszik, hogy most ismét egy kép következik, nem is akármilyen!!!

Nem véletlenül mondtam, hogy egyik döbbenetből a másikba estünk…a fotó Yodással egy napon érkezett, mondanom sem kell, mekkora sokkot okozott! A Mace Windu vezette Jedi Kommandó! Név szerint, balról jobbra: Saesse Tiin, mellette Agen Kolar, előtte, egyfajta vezetőként Mace Windu, szorosan a fal mentén pedig Kit Fisto. Az alsó kameraállás, mely annak köszönhető, hogy a főkancellár széke sokkal lentebb helyezkedik a bejárat szintjéhez képest, mint egy Isteneknek mutatja a Jediket. Winduék elszánt tekintete azonban látszólag ellenkezni látszik azzal, hogy a fénykardjuk az övükre van csatolva… lássuk mi is lehet ennek az oka:

a) Lehetséges, hogy csak annyit sejtenek, hogy Palpatine a Sith befolyása alatt áll, de nem gondolják, hogy ő maga a Sith mester, azaz veszélyt jelentene rájuk. Bár érthető, mégis ez is egy jele a Jediken egyre jobban eluralkodó arroganciának.

B) Az is előfordulhat, hogy bár gondolják, hogy Palpatine a Sith – ha nem is biztosak benne – úgy vélik, ha a főkancellár meglátja a négy Jedit, akkor nem mer szembeszegülni velük, így harc nélküli is győzhetnek. Ám ez is olyan magabiztosságról tesz tanúságot, amit nagyon nehezen tudok elképzelni egy Jedi esetében.

c) Ami még ennél is valószínűtlenebb, de megtörténhet, hogy bár tudják, hogy Palpatine a Sith, és gondolják, hogy nem fogja megadni magát, mégis úgy vélik, hogy a kezeikkel és az Erővel képesek mindent kivédeni. Ez pedig a beképzeltség magas iskolája, és egyenesen kizártnak tartom…

 

Természetesen még nincs vége sem a spoilereknek, sem a képeknek, és aki eddig figyelt, már pedig miért ne tette volna, az tudhatja, hogy ismét előbbi következik. Tehát íme egy újabb hír:

 

Amikor Yoda kivédi a villámokat, és hatástalanítja az őröket, előrántja a kardját. Elhangzik a már ismert mondat: „Palpatine főkancellár. Vagy inkább Darth Sidioust kellene mondanom?” Erre válaszként Palpi valahogy kettétöri a kardját, és válaszol: „Most végre kiderül, melyikünk az erősebb, Yoda mester!” Ekkor óriási erejű csapást mér a Jedi-mesterre, minek következtében a kis zöldfülű a földre kerül. A fenti képnek megfelelően összecsuklik, és megpróbálja összeszedni az összes erejét. Ezután az Erővel nagyon messzire elhajítja Sidious kardját, és megkezdődik kettejük Erő párharca. Itt a két fél minden létező trükköt bevet, és közben egyre közelednek a császár terméhez."

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.