Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Valaki ezzel kapcsolatban korábban említette, hogy ezzel a Qui-Gon monológgal jócskán csorbult volna a drámai éle a történetnek. Minden jó elbukik, de a végén jön a mindenhatóvá vált Qui-gon és elmondja, hogy semmi esélyük a Sitheknek. Nekem ez így nem tetszett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még annyi ehhez az esemény dús naphoz, hogy jelenleg úgy áll a dolog, hogy az utolsó jelenet a filmben az, amikor Tarkin, Palpatine és persze Vader közösen szemlélik az épülő Halálcsillagot. Emlékezhetünk, a rivális jelenet az „Obi-wan átadja Larséknak Luke-ot” címet viseli, és érdekes, hogy Lucas előbbit helyezi előtérbe… azaz a film végére :)

 

Huhhh! Január valami fergetegesre sikeredett, kár hogy vége! Tekintsük csak át, hogy mit nyújtott ez a hónap!

- Láthattunk kémképek, melyek még tavalyról nyúltak át az új évre.

- Emellett az év elején rögtön megismerhettük Padmé és Obi-wan Mustafarr-ra jutását, illetve a Yoda-mester Palpatine főkancellár elleni harcának elejét.

- Aztán képeket láthattunk Sidiousról.

- Rögtön utána felbukkant egy kép Dookuról is, nyakánál két kard. Majd egy fotót láthattunk a halott Padméról.

- Kiderült, hogy miképpen fogja fojtogatni Anakin feleségét.

- Láthattunk egy óriási képet a Star warsban szereplő színészekről, illetve egy-egy fotót a Mustafarr-ról, az Utapauról, a Kashyyykról és az Alderaanról.

- Ezek után fantasztikus Insider képek következtek, melyeket felsorolni is hosszú lenne.

- Hosszú Lucas interjú, melyben a Star wars filmek atyja elárulta, miként is látja a filmeket.

- Január közepén két újabb kép jött Palpatine-ról, amint éppen fogadja a Jediket.

- Végre megtudhattuk, miként is fog lezajlani a mesterek párharca Darth Sidious és Yoda között.

- Kikerült a Making of Episode III könyv elő- és hátlapja.

- Újabb spoiler Hard Copytól, méghozzá Padmé haláláról.

- Három remek kép a Jedi-mesterekről, Anakin, Obi-wan és Palpatine hármasáról, valamint Bail Organa és Yoda-mester beszélgetéséről.

- Egy újabb spoiler az Erő titkáról, hogy hogyan is válhat egy Jedi szellemmé.

- És végül – de nem utolsó sorban – a film nyitószövege is kikerült a netre.

 

Ez mind ebben a hónapban történt, és még nincs vége! De nem ám. Január 29-e van, és még mindig tartogat meglepetést számunkra ez a 31 napos része az évnek. Következzen két spoiler egybe vonva, hogy mi történik valójában Palpatine irodájában:

 

A főkancellár irodájában Palpatine beszélget Anakinnal. Elmondja a Jedinek, hogy mindent megkaphat, amit csak akar, amire valaha is vágyott.

 

Azt állítja, hogy képes segíteni Anakinnak, hogy az megmentse Padmét.

 

„Darth Plagueis valóban létezett!” – mondja a politikus.

 

Anakin megütközve néz Palpatine-ra:

„Létezett?”

 

„Darth Plagueis a mesterem volt. Megtanította, hogy legyek képes olyan erő elérésére, mint amekkorának ő a birtokában volt. Mielőtt… megöltem őt!"

 

Anakin előkapja a lézerkardját, készen arra, hogy halálos csapást mérjen Darth Sidiousra. De az meg sem próbál ellenszegülni, épp ellenkezőleg, elkezd mesélni Skywalkernek a Sith-ekről, akik, nem úgy mint a Jedik, nem hódolnak be a végzetnek.

 

„ A Jedi a megértésen keresztül jut hatalomhoz, a Sith viszont a hatalmon keresztül jut a megértéshez.”

 

Palpatine elárulja Anakinnak, hogy valójában ő rendet szeretne teremteni a galaxisban, továbbá nem szeretné, ha a tudása vele együtt elpusztulna, a tudás, mely akár megmenthetné Padmét is…

Ennyi elég Skywalkernek.

 

A Jedi templom kommunikációs központjában Mace megkapja Obi-wan üzenetét, hogy sikerrel járt. Ekkor belép Anakin, aki igencsak sokkos állapotban van. Közli a Jedi-mesterrel az igazságot: Palpatine egyenlő Sidiousszal!

 

Mace ráparancsol Anakinra, hogy maradjon a Jedi-tanács termében, és úgy dönt, hogy itt az ideje szembeszállni a főkancellárral. Mivel Yoda-mester a távoli Kashyyyk bolygón irányítja a klón osztagokat, Anakin pedig nem teljesen beszámítható, hisz erős kötődést érez a főkancellár irányában, ezért Mace Windu, Agen Kollar, Saesse Tiin és Kit Fisto indulnak el egy Republic Gunshippel, hogy letartóztassák Palpatine-t.

 

Azonban nem minden Jedi-tanács tag ért egyet ezzel az akcióval, ugyanis vannak, akik szerint meg kellene várni Yoda-mester visszatérését. Ám Mace utasítja Shaak-Ti-t, hogy szervezze meg a templom védelmét egy esetleges ellentámadás esetére!

 

Amíg Shaak Ti a védelmet szervezi, addig Anakin felpattan egy suhanóra és az esőben Palpatine irodájához repül.

 

Ezalatt a Jedik megérkeznek a főkancellárhoz, aki már vár rájuk. Amint belépnek, a Sith bekapcsol egy felvevő készüléket, és elrejti a fénykardját a ruhájában.

A csapda készen áll!

A Jedik szemben állnak Palpatine-nal, aki eljátssza a meglepett és hűséges főkancellárt. A Jedik bekapcsolják a fénykardjaikat, de a Sith minden figyelmeztetés nélkül támad és másodperceken belül megöli Saesse Tiint és Agen Kollart.

 

„Merénylet, árulás!” – kiáltja.

 

Aztán elmosolyodik. Csendre inti a két Jedit, rájuk kacsint, majd leállítja a felvevő berendezést a vörös lézerkardjával.

 

„Elég ebből!” – ordítja Sidious hirtelen, és lézerkardjának suhintásával Fisto zöld feje a a főkancellár irányító központjára esik. Mace rátámad a Sith-re. Miközben harcolnak, egyre jobban megközelítik a főkancellár hivatalos irodáját.

 

Odakint az esőben Anakin a suhanóját az ablak közelébe kormányozza. Megpillantja Fisto fejét, mely épp fölötte helyezkedik el, a párkányon. Ekkor a Jedi gyorsan bekapcsolja a lézerkardját, és az üvegen keresztül utat törve magának belép a főkancellár privát irodájába.

 

Ez tehát Hard Copy spoilere. Januárra már csak egy dolog marad: Íme Obi-wan, amint látja, hogy Anakin hűséget fogad új mesterének, Darth Sidiousnak. Hihetetlen az az érzés, ami a Jedit hatalmába kerítheti ekkor. A tanítványa elárulta!"

 

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ezennel lezárom a naplót, és újat kezdek, melynek címe: Star wars Episode III – Revenge of the Sith – a film.

 

Úgyhogy itt és most a „Felkészülés az Episode III-ra” véget ér, mert szeretném, ha ez a kis iromány még az előtt olvashatóvá vállna, mielőtt kijön a film. A terveim szerint a fent megnevezett napló a premierrel együtt jelenne meg, és még utána lenne egy kis levezetés, mely bemutatja, hogy miként is alakult a Star wars sorsa a film után. De ez a jövő zenéje. Most már nincs más dolgom, mint megköszönni a kitartó olvasást!

 

Illetve!

 

Szeretnék köszönetet mondani:

 

Tibur555-nek, azaz Tibinek, amiért annyi, de annyi információval szolgált nekünk. Emellett megannyi képpel is, persze.

Tureggának, aki lehetővé tetszi, hogy rajongók százai minden Hyperspace-es anyagot megnézhessek.

Plokoomnak, aki megengedte, hogy megírjam a naplót, és sok mindenben segített, illetve a spoilereket hírként is kitette a starwars.hu-ra, ebből pedig tudtam puskázni!

Azoknak, akik nyilatkoztak a bugyuta kérdéseimre, névszerint: Ody, Brigi, Buba, Plok, Tibi, Jedi master Yoda, Beba, Priest, Simon Z.

Azoknak, akik szintén jelen vannak a fórumon, és válaszoltak egy-egy kérdésemre, illetve velem együtt rajongtak, és persze rajonganak mind a mai napig a filmért. Köszönet nektek, rajongóknak!

 

Köszönet az oldal szerkesztőinek, akik egy olyan site-ot hoztak létre, ami akármelyik külföldivel versenyezhetne, mindezt ráadásul teljesen önzetlenünl. Továbbá azt sem felejthetjük el, hogy minden írás, minden hír, amit közzétettem, az onnan származik. Úgyhogy mi mást kívánhatnék nektek: Legyen minél hosszabb életű az oldal!

 

 

Veled lesz az Erő! Mindig. – Obi-wan Kenobi"

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy írtam :) Most jön az a rész, amit még senki sem látott rajtam kívül. Egy jóval összeszedettebb valami, ami napra pontosan követi a készülődést február harmadikától :D Ezért kellett ügyelnem az ütemtervre, hogy harmadikán a harmadikai anyag jöhessen :P

 

Szóval holnap szünnap :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden jó elbukik, de a végén jön a mindenhatóvá vált Qui-gon és elmondja, hogy semmi esélyük a Sitheknek. Nekem ez így nem tetszett volna.

Anélkül is tudjuk, hogy semmi esélyük a Sith-eknek. Nem csak azért, mert jön a folyt.köv., hanem azért is, mert a történeteknek már csak az a szokásuk, hogy legtöbbször a jó győz :) Egyébként meg ott vannak az ikrek, aki semmit nem tud a folytatásról, az is sejtheti, hogy jön a visszavágó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy írtam :) Most jön az a rész, amit még senki sem látott rajtam kívül. Egy jóval összeszedettebb valami, ami napra pontosan követi a készülődést február harmadikától :D

"Oly régóta vártam már ezt a percet, kis zöld barátom."

 

Most Palpi-idézős hangulatban vagyok... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star wars Episode III – A Sith-ek bosszúja

 

A film

 

 

1.

 

2005. 02. 01 – 2005. 03. 01

 

„Bátor, mégis botor próbálkozás ez, barátom. Úgy látom, túlerőben vagyunk!” – Dooku-gróf; A klónok támadása

 

Saját vélemény:"Nagyon furcsa dolog ez. Életem jelentős szakaszát zártam le a naplómmal együtt közel egy hete. Mégis, az igazi lépés ennek az írásnak a vége lesz, amely egyúttal a Star wars filmek a végét is jelenti majd. Furcsa lesz úgy felébredni, hogy nem lesz már cél előttem, nem lesznek hátralévő napok, csupán az üres semmi.

De nem ezért választottam a fenti idézetet. Majdnem tizenöt hónappal ezelőtt azt mondtam magamnak, hogy vagy kezdjek el valamit, és azt vigyem is végig, vagy inkább ne is vágjak bele. Most viszont már más a helyzet. Végigvittem eddigi életem legnagyobb munkáját… és még mindig itt ülök, és tovább akarom írni. És tovább is fogom! Új naplót kezdek, új fejezetekkel, új spekulációkkal. Remélem nem lesz >botor próbálkozás<.... De döntse el helyettem az idő... és persze ti, kedves OLVASÓK!"

 

„Te pedig megtanulod, hol a helyed, fiatalember!” – Obi-wan Kenobi; A klónok támadása"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 03:

 

Ez az új napló első bejegyzése, és mostantól, a hátralévő napok kevés száma miatt, így, napra pontosan fogom vezetni!

Szóval… a felkészülési időszakon bőven túl vagyunk, ez már ugyanis a célegyenes. Bízom benne, hogy az előző irományom senkit nem riasztott el a továbbiak elolvasásától, és olvasóim száma csak nőtt. Ha nem, hát jelezzétek azt is! :D

Egy szó, mint száz, mi mást tehetnénk, mint hogy figyelemmel kísérjük a film hátralévő napjainak alakulását. Van azonban egy kis adósságom: azt hiszem, ideje bemutatni, milyen termékekre is számíthatunk az Episode III kapcsán!

Először is, nem árt, ha kategorizáljuk az árucikkeket:

Mindenekelőtt gyakran találkozhatunk a polcokon Star wars legóval, melyek mind a régi, mind az új részekből egyaránt merítenek. A klónok támadásához is jelentős számú készlet készült, melyek nagy részét még ma is be lehet szerezni.

Aztán gyakorta láthatunk a játékboltokban Star wars akciófigurákat, melyek a filmből ragadnak ki egy-egy jelenetet, és szereplőt. Ez egyébként hazánkban a legkelendőbb. Emellett találkozhatunk Star wars logóval ellátott egyéb „kacatokkal” is, melyek inkább csak ereklyének jók, de annak nagyon is.

Amit még érdemes megemlíteni, az a film űrhajóiból készíthető makettek, vagy csak műanyag játékok.

Ám az, ami talán a rajongókat leginkább vonzza, az az adott filmhez kapcsolódó könyvek. Az Episode III sem fog ezekben szűkölködni, ez biztos. Tekintsük át, hogy milyen írásos anyagokra bukkanhatunk a készülő film kapcsán!

- Star wars Episode III – Revenge of the Sith

- Art of Star wars Episode III – Revenge of the Sith

- Making of Star wars Episode III – Revenge of the Sith

 

Ezenfelül várható még képes enciklopédia a szereplőkről és a járművekről, – ahogy eddig is – magyarul (kivéve az Episode II-nél, ahol csupán csak az első jelent meg).

Tehát láthatjuk, hogy a Star wars Episode III-at igencsak jelentős kampányolás fog kísérni, de biztos, hogy ennek mi, rajongók, nem látjuk majd kárát. Esetleg a pénztárcánk.

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csorogjon egy kicsit a nyálunk :D

 

http://img509.imageshack.us/my.php?image=sith180du.jpg

 

Ilyenkor sajnálom, hogy itt élek... ha adnának egy hónapot, meg egy kis költőpénzt Amerikában... fúú... kissé megpakolva térnék haza :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 04.:

 

Egy hét kihagyás után látogattam meg ismét a fórumot, illetve az oldalt, és megdöbbentő mennyiségű hírre bukkantam mind a készülő filmről, mind egyéb másról, ami a Star warshoz kapcsolódik. Vázlatpontokban tekintsük át, hogy mit érdemes megemlíteni:

- Január 31-én ismét összeült a stáb forgatni, igaz, csak egy napra.

 

- Egy újabb kémjelentés: Threepio sorsáról tudunk meg többet.

 

- Anakin áttérítésének folytatása – két részletben.

 

- Részlet Yoda mester és Darth Sidious harcából.

 

- Pár mondat a filmből

 

Azt javaslom, haladjunk sorrendben, tehát először is nézzük meg a Star wars Episode III forgatásának legeslegutolsó napját:

Az utó-utóforgatáson csupán négy jelenetet készültek felvenni, de azokból is csupán egy-egy kicsiny részletet. A kamerák – azaz csak a kamera – elé Hayden Christensen és Natalie Portman állt, ám utóbbi már délelőtt tíz órakor végzett. A jelenetben, a Naboo-i szenátornő egy képzeletbeli űrhajóra lép fel, melyet csupán egy lépcső jelképezett a helyszínen. A felvételen Obi-wan is szerepelt, ám mivel őt csak hátulról mutatja a filmben a kamera, ezért őt dublőre helyettesítette.

Rick McCallum Natalie jelenetei után lejátszotta a márciusban debütáló trailert, mely igen nagy népszerűségnek örvendett a nap hátralévő részében, de a részleteket majd később.

Amikor Hayden megérkezett forgatni, ismét leadták az előzetest, hogy mindenki belerázódjon a film hangulatába. A fiúnak, aki most látta először magát a filmben, nagyon tetszett a trailer.

Az Anakint játszó színésznek először a Kereskedelmi Szövetség hajóján játszódó jelenetbe kellett magát beleélni, ahol egy háromszemélyes párbaj – Anakin, Obi-wan, Dooku – részese. Haydennek azt a mozdulatot kellett megismételnie, amikor a földre kerül, és felnéz, vajon Obi-wan is hasonlóképpen járt-e.

Ezt követően egy másik Hayden állt a kamera elé, aki immár Darth Vaderként várta mestere utasításait. A jelenetben csupán a párbeszéd változott, és az is csak Haydent érintette. A forgatás közben egy elfelejtett „komlink” szólalt meg, hogy tart-e még a felvétel, ám a fiú nem jött ki a szerepéből: „Igen, mester!” – válaszolta.

A forgatáson több – más filmből is ismert személy – megfordult, köztük Dean Devlin, aki számos produkció produccere volt. Rick McCallum nem bírta ki, hogy ne mutassa meg neki is a trailert.

Az utolsó jelenetnél Haydennek egy omladozó talajon kellett egyensúlyoznia, bár ezt a helyszínen csak kék vonalak jelezték. A felvétel nem tartott túl sokáig.

George Lucas ünnepélyesen szólalt fel: „Vége… huszonnyolc év!”

A munka végén a stáb tapssal búcsúztatta a Star wars film forgatását. Jutalomként Rick McCallum kihirdette az ebédidőt, ám Haydennek más tervei voltak: „Megnézhetnénk még egyszer a trailert?”

 

Hard Copy már az előző naplóm végén is jelentős szerepet kapott, és úgy tűnik, ez ezentúl sem lesz másként. Rögtön itt van a legújabb kémjelentése, melynek középpontjában – eddig először – egy droid, Threepio áll. De lássuk magát a kémjelentést!

 

A Tantive IV-en Organa szenátor beszél a hajó kapitányával, Antillesszel. A szenátor mellett áll Artu és Threepio is.

- Önre bízom ezeket a droidokat – mondja Bail. – Tisztítsa meg, fényezze ki és hozza rendbe őket, amennyire csak tudja; a lányomé lesz mindkettő.

A kapitány elviszi a droidokat. A folyosón haladva Threepio Artuhoz fordul:

- Milyen csodálatos! A lánya Anakin gazda és Amidala szenátor gyermeke. Alig várom, hogy elmondhassak neki mindent a szüleiről! Biztos vagyok benne, hogy nagyon büszke lesz rájuk...

Bail hirtelen megfordul és így szól:

- Ja, a protokoll-droid memóriáját töröljék.

A kapitány tiszteleg.

- Ó! - mondja Threepio. - Jóságos tervezőm.”

 

Milyen gonosz Bail Organa, hogy pont Threepio „füle” hallatára adja ki a parancsot a droid memória törlésére! Ejnye-ejnye, szenátor! :para: Viszont ezzel most már biztos, hogy Artu nem esik át ezen a procedúrán! Ez szerintem a legjobb megoldás, így R2 lehetne a saga krónikása... ha tudna beszélni :D"

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hard Copy ezen kémjelentése is a könyvből származik, ott pontosan így adja ki Bail 3PO memóriatörlésének parancsát :D A filmben ezt gyorsabban elintézték, ami nem feltétlen baj, sőt, de azért jó volt megmosolyogni ezt a kémjelentést.

 

Ami az utó-utóforgatást illeti... el sem hiszem, hogy egy éve történt... mintha tegnap lett volna, olyan tisztán emlékszem :para:

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2004. 02. 05.

 

"Tehát, ahogy azt már tegnap említettem, következzen egy újabb kémjelentés, szintén Hard Copytól, aki immár első számú hírfelelősünké nőtte ki magát. Ezt megelőzöen azért elárulnám, hogy a fórumon Plokoom mindenkit figyelmeztetett: ne vegyünk mérget a spoiler hitelességére, mert több, biztosabb, forrással is ellenkezik.

Ennyi bevezető után ideje megtudnunk, hogy mi is történik a főkancellár irodájában. Azok kedvéért, akik csak most kapcsolódnának bele az olvasásba, elevenítsük fel az előzményeket is:

 

Anakin Skywalker és Palpatine főkancellár a hivatalos irodában beszélgetnek a Köztársaság jelenlegi helyzetéről, a háborúról, a Jedikről és persze a fiú helyzetéről is. A főkancellár tudja, hogy a Jedi legnagyobb félelme, hogy elveszíti feleségét, Padmét. Az előző estén, az operaházban a férfi beszélt Anakinnek Darth Plagueisről, a Sith-ről, akinek sikerült arra ösztönözni a midi-choliránokat, hogy életet teremtsenek. Palpatine úgy dönt, itt az ideje, hogy áttérítse Skywalkert a saját oldalára.

- Darth Plagueis létezett – állítja a fiúnak, aki rögtön felkapja a fejét.

- Létezett?

- Igen. A mesterem volt, és átadta nekem tudása lényegét… mielőtt megöltem. – mondja hűvösen a Sith.

Anakin rögtön a fénykardjához kap, ám a főkancellár meg sem próbál védekezni, helyette folytatja a történetet. Szerinte a Sith-ek, a Jedikkel ellentétben, szembeszegülnek végzettükkel.

- Egy Jedi az Erőt a tudás megszerzésére használja, és azon keresztül jut hatalomhoz. A Sith viszont a hatalmon keresztül éri el a tudást! – állítja Darth Sidious.

Palpatine beavatja Skywalkert tervébe: szeretne rendet teremteni a galaxisban. Emellett pedig szüksége van egy tanítványra, akinek tovább adhatja tudását. A tudást, mellyel Anakin megmentheti Padmét is, és ami esetleg Palpatine-nal együtt pusztulna el…

Ennyi elég Anakinnek. Nem ölheti meg a Sith-et, hisz ő az egyetlen, aki segíthet szerelmén. Viszont mivel Jedi, szólnia kell a tanácsnak, hogy intézkedjenek.

 

A Jedi-templom központi termében Mace Windu megkapja Obi-wan üzenetét, miszerint sikerrel járt az Utapaun, és végzett Grievousszal. Ám ekkor betoppan Skywalker, aki elég sokkos állapotban van, és közli, rájött ki a Sith-nagyúr. Palpatine egyenlő Darth Sidiousszal!

 

Windu-mester egyből dönt. Itt az ideje szembeszállni a főkancellárral. A hírt hozó Anakint arra utasítja, hogy maradjon a templomban, ő maga pedig, Saesse Tiin, Agen Kolar és Kit Fisto társaságában a Szenátusba megy.

Bár a tanácstagok többsége szerint Mace-nek meg kellene várnia Yoda-mestert, a Jedi időhiányában egyből cselekszik. Megkéri Shaak Ti-t, hogy szervezze meg a templom védelmét egy esetleges ellentámadás esetére.

 

Amint Winduék elindulnak egy köztársasági géppel, Anakin egyből felpattan a siklójára. Nem bízhatja a Jedikre a Sith-et... még a végén megölik!

 

A mesterek megérkeznek a főkancellárhoz, aki már vár rájuk. Amint belépnek az ajtón, a Sith bekapcsol egy hangfelvevő készüléket, majd belekezd a szerepébe. A csapda ugyanis készen áll.

A négy mester megvádolja Palpatine-t a Köztársaság árulásával, aki azonban eljátssza a hűséges, és mit sem sejtő főkancellárt. Bár értetlenül áll a dolgok előtt, a Jedik le akarják tartóztatni, és előveszik fénykardjukat. Ekkor azonban a Sith előveszi a ruhájába rejtett kardját, és pillanatok alatt végez Agen Kolarral, valamint Tiinnel.

- Merénylet, árulás! – kiáltja, majd kikapcsolja a felvevő berendezést. Rákacsint a Jedikre, és csendre inti őket. Majd eltorzul az arca, és megmutatja valódi külsejét.

- Elég ebből! – ordítja hirtelen, és kardjának egy suhintásával Fisto zöld feje a padlóra esik.

Mace ekkor támad rá a Sith-re, aki elegánsan hárítja a Jedi minden ütését, ám láthatóan más tervei vannak Winduval, mint társaival voltak. Miközben harcolnak, egyre jobban megközelítik Palpatine irodájának hivatalos részét, melyben már a második rész idején is jártunk.

Ekkor érkezik meg Anakin, aki leszállva siklójáról megpillantja a párkányon Fisto zöld fejét. Gyorsan kivágja a főkancellár privát irodájának ablakát, és a párbajozók után ered – ellentétes érzésekkel.

 

Innentől kezdve már az új spoilerek következnek.

 

Amikor Anakin belép a privát irodába, csak a három Jedi holttestét találja ott. Elindul Mace Windu és Sidious párbajának helyszíne felé, ám nem avatkozik közbe, csupán egy oszlop árnyékából figyeli az eseményeket – ugrásra készen.

 

Eközben a Jedi-mester a párbaj közben kivágja az iroda ablakát, hogy azon keresztül lökje a Sith-et a mélybe. Ám az ötlet nem működik, ugyanis Sidious keményebb ellenfél, mint ahogy azt Windu gondolta volna. Mindazonáltal egyre jobban közelednek a párkány felé, míg végül elhagyják az irodát, és az ablak előtt harcolnak. Mögöttük Coruscant feneketlen mélysége.

A küzdelemben Mace kettévágja Palpatine kancellár kardját. Sidious ekkor Anakinhez fordul, aki, hogy jobban lássa a párbaj alakulását, immár az iroda közepén áll.

 

- Látod? – kiáltja a Sith. – Ugye figyelmeztettelek, hogy a Jedik el fognak árulni! – Mace megdöbbenve figyeli a főkancellárt.

A Jedi-mester lesújtana Sidiousra, ám annak ujjából hirtelen óriási erejű villámok törnek ki, melyeket Mace ugyan blokkol, de képtelen emellett támadni is. A főkancellár arca hihetetlen sebességgel kezd el öregedni.

- Bolond! – ordítja dühösen a Jedi-mesterre.

Eközben Anakin már közvetlenül a párbajozók mellett áll, és tanácstalanul figyeli az eseményeket. Mace azt várja tőle, hogy teljesítse be a próféciát, és ölje meg Palpatine-t, a Sith-et, aki viszont a fiú egyetlen esélye, hogy megmentse szerelmét. Ezzel szemben Sidious azt akarja, hogy Anakin ölje meg Windut, azaz árulja el a Jediket, és álljon mellé.

Végül a főkancellár a földre esik, és kegyelemért könyörög a Jedi előtt. Ám Windu fejében csak egy dolog jár: itt az ideje, hogy leszámoljanak a Sith-ekkel, egyszer és mindenkorra. A Jedi-mester felkészül, hogy halálos csapást mérjen Sidiousra, előre lép, ám ekkor Anakin megfogja a kezét.

 

- Várj! – kiáltja. – Nem ölheted meg csak így, mester!

- Dehogynem – válaszolja Windu. – Muszáj megtennem. Csak így vethetünk véget a háborúnak!

- De hisz azért jöttetek, hogy letartóztassátok, hogy bíróság elé állítsátok!

- Az egész pernek semmi értelme nem lenne! – vág vissza a Jedi-mester. – Ő irányítja a bírókat és a Szenátust is!

- Akkor őket is megölitek, ahogy azt előre megjósolta? – kérdezi Anakin.

Mace kiszabadítja a karját.

- Túl veszélyes lenne életben hagyni! Ha lehetőséged lett volna Dookut élve elfogni, megtetted volna?

Anakin egy pillanatig elhallgat.

- Az más volt! – böki ki végül.

- Majd elmagyarázhatod a különbséget, ha meghalt! – mondja Windu.

- Ő az egyetlen, aki megmentheti Padmét! – kiáltja Anakin a Jedinek, de az már nem figyel rá, inkább minden erejét összeszedi, hogy végezzen a Sith-tel.

Anakinnak döntenie kell. Vagy hagyja meghalni Palpatine-t, és ezzel elveszíti a tudást, mellyel életben tarthatná Padmét, vagy…

Cselekszik. Skywalker szabadjára engedi a dühét, előkapja fénykardját, és levágja Windu karját. A Sith felkel, óriási erejű villámokkal felemeli a Jedit, és kidobja a Coruscant-i éjszakába.

Ezzel Anakin sorsa a Jedik oldalán megpecsételődött. Kénytelen hűséget fogadni a Sith-nek, és hamarosan megkapja első küldetését: meg kell tisztítania Coruscantot a Jediktől. Anakin útja tehát a Jedi-templomba vezet…

 

Most írhatnék olyanokat, mint annak idején, hogy „szerintem ez eddig Hard Copy legjobb kémjelentése”, vagy „iszonyat jó”, de ehelyett inkább csak annyit írnék: Nagyon rulezzzz! De most tényleg, ez a kémjelentés abszolút mindent üt… na jó, talán az Erő titkával kapcsolatos spoiler van ilyen jó. Ám azt javaslom, talán Plokoom hatására, hogy ne fogadjuk el a hírt minden vizsgálat nélkül, azaz következzen azon kételyek listája, melyek nem hagynak nyugodni.

Az első, mely inkább a fórumon vetődött fel, az nem más, mint hogy vajon mekkora hézagok vannak a részben. Mert sokaknak, nekem nem, még nem eléggé alátámasztott a fiú átállása[>közbevetés: Bomarr, még itt is megemlítettem, amit mondtál :para: <] Szerintem viszont az. Én megértem Skywalkert. Itt van ez a Windu nevű Jedi, akinek édes mindegy, hogy mi lesz Padméval, a szerelmével, csupán az számít, hogy meghaljon a Sith. De ha elpusztul, akkor vele együtt elvész a titok is… a titok, melyre Anakin annyira vágyik. Ugyanakkor szerintem a Jedinek latba kellett volna vetnie azt is, hogy ha most segít megölni Windut, akkor többé a Jedik oldalán nincs maradása, ha pedig nem áll a Sith mellé, akkor az élők sorában sem. Vajon érdemes Padméért a sötét oldalra áttérést választani? Szerintem nem, sőt, véleményem szerint Anakin találhatott volna más módot is, hogy megmentse szerelmét. Illetve emlékezzünk Yoda kettő, idevágó, mondatára: az egyik, hogy a jövő mindig mozgásban van. A másik, hogyha tiszteletbe tartjuk azt, amiért szeretteink harcolnak, akkor fel kell őket áldoznunk, nem szabad segítenünk nekik.

Kicsit merüljünk bele a mester szavaiba: Azt mondja, hogy a jövő mindig mozgásban van. Anakin azt látta, hogy Padmé meg fog halni, ezért valami módszert keresett ennek elkerülésére, és valójában emiatt lépett ki a lány az élők sorából. Tehát az eredmény – azaz a jövő – megegyezett azzal, amit az álmában látott, azaz felesége meghalt. És ez számomra azt bizonyítja, hogy akárhogyan is próbáljuk befolyásolni a jövőt, az eredmény ugyanaz marad, amit el akarunk kerülni, csupán az út változik, amelyen odajutottunk. Hadd hozzak fel egy köznapi példát. Mondjuk, egyik este azt álmodjuk, hogy másnap baleset ér minket. Éppen ezért a szokott úttól eltérően megyünk reggel, ám mégis elüt minket egy autó. Lehet, hogyha a rendes útvonal mentünk volna, akkor elkerülhettük volna a dolgot.

Viszont az eredmény ez esetben is ugyanaz, azaz az álomban látott jövő megegyezett az igazival.

Most tegyük fel, hogyha a rendes úton mentem volna, akkor nem ér semmilyen baleset. Ez esetben visszaköszön az a probléma, hogy az álmot, vagy a jövőt, melyet láttunk, saját magunk idéztük elő, tehát nem abba a jövőbe nyerünk bepillantást, ami akkor történt volna, amikor simán haladunk, hanem abba, ami az álom hatására történt. És ha ez így van, akkor érdemes lenne mindent úgy csinálni, ahogyan eddig, és elfelejteni az egész jövőt.

De vajon miért fecséreltem fél oldalt arra, hogy leírjam álláspontom Yoda idézett mondatáról? A válasz egyszerű. Azért, mert így végre megérthetjük a Jedi szavait. Hisz a jövő, melybe bepillantást nyert Luke és Anakin egyaránt, az a jövő, melyet ők fognak majd előidézni – ennek hatására. Tehát, ha simán elsiklanak amellett, amit láttak, akkor nem lesz semmi baj. Tehát, ha Anakin tiszteletben tartotta volna a jövőt, azaz nem keresett volna módszert felesége megmentésére, akkor mind Padmé, mind Anakin boldogan élhettek volna – egy Palpatine-mentes galaxisban. És ez az, amit Skywalker választhatott volna.

De nem akarom az olvasóimat lebeszélni a napló további olvasásáról, ezért térjünk is vissza a „Vissza a jövőbe” trilógiából a „Star wars” sagába.

Nemcsak a fent említett kétely, azaz Anakin átállásának megkérdőjelezése, merült fel, hanem más is Hard Copy spoilere kapcsán.

Ugyanis az egy dolog, hogy Palpatine kedvéért Anakin levágja Windu karját, de az meg egy másik, hogy kiirtja az egész Jedi-rendet, növendékestül, mindenestül. Tudom, tudom, erre jöhetne az is, hogy teljesítenie kellett a Sith kívánságait, ha meg akarta menteni Padmét. De mégis, azért szerintem még Anakin sem annyira elfogult, hogy csak azért képes legyen lemészárolni egy csomó Jedit, mert előre látta felesége halálát. Ez túl abszurd, és nem is kielégítő. Kell még lenni valami másnak is a háttérben, ami rávitte a fiút a Jedi-rend kipusztítására. Hiszen azért mégis a templom falai között nőtt fel, mégis csak az ott lévők voltak a családja! És itt jön képbe a spoiler hiányossága. Valószínűleg van még valami a háttérben. Valami, ami szorosan összefonódik a sötét oldallal. Legalábbis remélem…

 

De folytassuk a sort úgy, ahogy én azt tegnap már elterveztem, azaz most mondatok fognak következni a filmből. Aki az angol idézetek híve, most az is csemegézhet belőle, ugyanis mindkét nyelven (angol – magyar) fel fogom tüntetni az idézeteket. Talán kezdjük is!

 

Az első mondat, a főkancellártól származik:

 

„I'm depending on you, to be the eyes, ears and voice of the Republic.”

 

Magyarul:

 

„Számítok rád, mint a Köztársaság szeme, füle és hangja!”

 

A mondatot Palpatine Anakinnak címzi, miközben lemennek irodája lépcsőjén. Most, hogy Anakin a Jedi-tanács tagja, Palpatine szeretné, ha az ő érdekeit – melyek szerinte a Köztársaság érdekei is – hangoztatná a fiú.

 

A jelenet egy későbbi részében:

 

"I think they will. They need you... more than you know.”

 

Magyarul:

 

„Szerintem előbb-utóbb fognak (A mondat utalás a párbeszéd ezt megelőző részére, melyet mi még nem ismerünk. Ide talán az kívánkozna előzményként: „Nem becsülnek meg!”.) Szükségük van rád… jobban, mint hinnéd!”

 

Mint azt föntebb említettem, az idézet első része igencsak ködbe burkolózik. Szerintem itt Anakin a Jedikről panaszkodik a főkancellárnak, aki megnyugtatja, nem sokára ő lesz a legnagyobb közöttük.

 

Az operaház jelenetben hangzik el ez a sor:

 

„Anakin, you know I'm not able to rely on the Jedi Council.”

Magyarul:

 

„Anakin, tudod, hogy nem bízhatom a Jedi-tanácsban!”

 

Ez is a főkancellár mondata, és alátámasztja, amit már eddig is sejtettünk: A Jedik és a Szenátus között igencsak elmélyült a szakadék…

 

Ez már sokkal későbbi jelenet, és sokkal fontosabb is:

 

„They see your future and they know your power will be too strong to control. You must break through the fog of lies the Jedi have created around you.”

 

Magyarul:

 

„A Jedik látják a jövődet, és tudják, hogy túl erős leszel, ahhoz hogy irányítsanak! Ki kell törnöd a hazugságok burkából, amit ők vontak köréd!”

 

Palpatine ezt Anakinnak mondja a privát irodájában, és láthatjuk, amint a főkancellár egyre messzebb megy el a Jedikkel kapcsolatban.

 

„His death was a necessary loss.”

 

„A halála egy szükséges veszteség volt.”

 

Ezt Darth Sidious mondja, valószínűleg Anakinnek. A mondat tárgya természetesen Windu-mester. Szerintem.

 

„Send a message to the ships of the Trade Federation...”

 

„Küldj egy üzenetet a Kereskedelmi Szövetség hajójának!”

 

Ez szintén Darth Sidioustól származik, de hogy kinek mondja… az én fordításom szerint éppen Anakinnak címzi, de lehet akár Grievous is, és akkor már a magázó nyelvhasználat lenne helyénvaló.

 

„You're fulfilling your destiny, Anakin.”

 

„Most beteljesíted a sorsodat, Anakin!”

 

Vajon mikor mondja ezt a Sith a fiúnak? Ez a három közül a legérdekesebb mondat... kíváncsi vagyok mikor, mondja ezt! Remélem, minél hamarabb kiderül!

 

„The Council's first move will be against the Senate.”

 

„A tanács első lépése a Szenátus ellen fog irányulni!”

 

Állítja Palpatine főkancellár Anakinnek."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép kis adag volt ez egy éve :para: Nem semmi. Azért néhány helyen rosszul spekuláltam (His death was a necessery loss), és Hard Copy kémjelentése is helytelen néhol (tul. képpen a könyvben szereplő párbajt írja le) de a mondatok szinte már teljesen pontosak (I'm depending on you nem teljesen).

 

Szóval haladtunk a végkifejlet felé :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 02. 06.

 

Na, úgy tűnik, hogy egy hétvége elég arra, hogy az egyheti spoiler anyagot ismertessem. Vagy mégsem? Mindenesetre a tegnapelőtti felsorolásban említettem nektek egy spoilert Darth Sidious és Yoda harcáról. Lássuk most ezt!

 

A templomban látottak után Yoda-mester úgy dönt, ideje szembeszállnia a Sith nagyúrral, ezért a főkancellár irodájába megy, ahol egyből Palpatine villámai fogadják. A Jedi visszaveri azokat, és telibe találja a vörös gárdistákat.

 

- Az időd lejárt! A Sith uralja a galaxist! Most és mindörökké! – szól Sidious.

 

Hirtelen Yoda kezében életre kel az eszköz, amely kimondatlanul is összekötötte a Jediket az utolsó évezredben – a fénykard

 

„Uralkodásod most véget ér, így is túl sokáig tartott.” - feleli Yoda.

 

Aztán, köpenyének rejtekében, Sidious visszahúzza ruháját, és egy apró fegyver csusszan a kezébe.

 

A pengék találkozása sokkal többet jelent Yoda és Palpatine összecsapásánál, többet a Sith és a Jedik ütközeténél... ez kifejezi az univerzum alapvető konfliktusát.

 

Ez világosság a sötétség ellen.

 

Tudjátok, amikor a mesterek párbajára gondolok, akkor mindig vegyes érzések jutnak az eszembe. Egyrészt iszonyúan várom, és kíváncsi vagyok minden trükkre, amit majd használnak, minden mondatra, ami majd elhangzik, és minden reakcióra, melyet kivált. Ugyanakkor kicsit félek is. Félek, hogy túl rövid lesz, és egyelőre nehezen tudom elképzelni Yodát, amint métereket zuhan, amint lyukakat vág a padlóba, vagy amint fut. Ezek a félelmeim, melyeket remélem, hogy az idő eltűntet.

 

De nem állhat meg ezen a ponton az élménybeszámoló, ugyanis amint végére értem a tegnapelőtti listának, újabb hírek, képek és spoilerek tűntek fel a fórumon. Tekintsük át ezeket:

- John Williams elkezdte a Star wars Episode III zenéjének felvételét, erről olvashatunk beszámolót – Pablo Hidalgo és persze Plokoom jóvoltából.

- Újabb spoilerek, méghozzá Yoda hazaindulásáról és a Szenátus szervezkedéséről.

- Fantasztikus képek, három darab, illetve a BTH, melyet a fenti spoiler mellett lehet megtalálni.

 

Azt javaslom, kezdjük is el rögtön, hiszen így sem fogok végezni vele ma… :hmm:

 

Tehát nézzük, hogyan is alakult a Star wars Episode III zenéjének felvételének első napja! Pablo naplóját Plokoom fordításában olvashatjátok:

 

„Pablo Hidalgo, a starwars.com utazó riportere, aki Ausztráliától Nagy Britanniáig elkísérte a III. Epizód stábját, hogy beszámoljon a forgatás minden napjáról, most a londoni Abbey Road Stúdióba kalauzol el bennünket, ahol tegnap óta zajlanak A Sith-ek bosszúja zenei munkálatai.

John Williams zeneszerző több mint 40 kísérőzenét komponált a filmhez. Ezeket veszik fel a következő napokban a Londoni Szimfonikus Zenekar közreműködésével. Mindegyik zeneszám egy ideiglenes munkacímet visel, ám a majdan megjelenő album hátulján nem ezekkel fogunk találkozni, hiszen maga a zene is átszerkesztve kerül lemezre.

A felvételek alatt a karmesterrel szemben kifeszített vásznon a film jelenetei peregnek. Az „illetéktelenek”, mint például George Lucas rendező, a vezérlő üvegfala mögül szemlélik és hallgatják a művészek játékát. Williams minden felvétel után betér ide, hogy visszahallgassa a rögzített muzsikát, és Shawn Murphy hangmérnökkel megtárgyalja, mit kell újravenni - olykor csak egy-egy hangszer, néha a teljes zenekar játékát.

Nem csak mi gondoljuk nagy eseménynek egy Star wars film zenéjének felvételét. A csütörtöki nap folyamán látogatást tett a stúdióban Hayden Christensen és Frank Oz is. Utóbbival a hétvégén ugyanitt veszik fel Yoda szövegeit.

 

Az első napra négy részlet felvételét tervezték, de a munka olyan jól haladt, hogy végül nyolc kísérőzene felvételére került sor. A csütörtökön felvett kísérőzenék sorban a következők voltak (és a következőképp szóltak - Pablo fülével hallva):

- Padmé's Visit (Padmé látogatása) – A film egy drámai jelenete Anakin és Padmé közt. Ebben visszatér a II. Epizód szerelmi témája, de kihallani belőle az elmúlás, a fogyatkozó idő miatti kétségbeesést. Megjelenik Darth Vader témája is, azaz a Birodalmi induló. A szerelmi téma alatt hallható mély basszus egyértelművé teszi a drámát.

 

- A következőnek felvett kísérőzene a film elejéhez tartozik, a hármas párbaj alatt hallhatjuk. Konkrét téma nem jelenik meg. Agresszív zene kíséri a küzdelmet: ütős hangszerek és cintányér. A párbaj végén mérges üstdob némítja el a zenekart, majd félénk vonósok törik meg a csendet.

 

- Palpatine's Seduction (A sötét oldal csábítása) – A jelenet Palpatine és Anakin beszélgetése a kancellár irodájában. Még a hangszigetelt vezérlőben is érezni lehetett a mély hangok vibrálását. A jelenséget a nagydob okozta. De megszólalnak a vonósok is. A jelenet végén az Uralkodó témája hallható, ezúttal a megszokott kórus nélkül. A vonósok játékának a cintányér vet véget, ahogy új jelenet tűnik fel a vásznon: Utapau és Obi-wan küldetése. George Lucasnak különösen tetszett a zene komor hangulata.

 

- Heroes Collide (A hősök konfliktusa) – Anakin és Obi-Wan párbajának kezdete. Itt új téma hallható, melyben leginkább a rézfúvósok működnek közre. Lendületes rohamok, és megtorpanások váltogatja egymást a zenében.

(Pablo most először említi, hogy a nagy párbajt megszakítja egy másik jelenet, egy hasonlóan jelentős párbaj. Igaz, csak egyszer, és rövid időre.)

Egy ponton a zene „A Birodalom visszavág”-ot idézi, amikor Vader az Erő által tárgyakat hajít Luke felé. Itt is a rézfúvósok harsány és grandiózus előadásában hallható a Birodalmi induló.

A zene néha elcsendesül, hogy átadja helyét a dialógusoknak, majd, ahogy a fénykardok összeakadnak, a vonósok kapnak szerepet. A párbaj közepén felhangzik az Erő témája, de fájdalmasan cseng.

Ezt a részt felvették ütős hangszerek nélkül is, mert még az Abbey Road stúdióterme is kicsinek bizonyul az erőteljes dobszóhoz. Azt majd később felveszik külön, más körülmények közt.

Lucas volt az első, aki rákérdezett: na de hol van a Duel of the Fates motívuma? „Az később következik. A nagy párbajban.” – hangzott a zeneszerző válasza.

 

- Another Happy Landing (Egy újabb boldog landolás) – Ez a rövid, békés dallamú részlet az űrcsata után hallható. Bemutatkozik Coruscant.

Yoda's Fall (Yoda bukása) – Egy percnél is rövidebb kísérőzene, mely egy akciójelenethez társul.

 

- Revisiting Padmé (Padmé újabb látogatása) – A következőnek felvett részlet Anakin és Padmé találkozásának kísérőzenéje. A II. Epizód szerelmi témájának érdekes variációja ez, némi komorsággal elegyítve. Padmé ártatlanságát egy fúvós hangszer jeleníti meg, mely a szerelmi témát játssza, majd ez erősödik fel a következő jelenetváltáshoz.

 

- Az utolsóként felvett kísérőzene munkacímét nem ismerhetjük meg Pablo írásából, mert túl sokat elárulna a filmről. Annyit tudhatunk róla, hogy érzelmes, drámai dallamról van szó, mely a film vége felé hallható.”

 

A második napon tovább folytatódott a munka, és a felvételek között ott lapult a harmadik rész főtémája, melynek neve Revenge of the Sith. A részleteket azonban, ezúttal is, Pablotól olvassátok, és ezúttal is Plokoom fordításában:

 

„John Williams zeneszerző valamennyi eddigi Star wars film esetében kiválasztott egy-egy olyan zenei kompozíciót, amely nem csak kísérőzeneként, hanem – némi átdolgozással – önálló műként is megállta a helyét. Mint Pablo Hidalgo beszámolójából megtudjuk, a Star wars főcím, Darth Vader témája, az Endor erdejében zajló csata zenéje, a Duel of the Fates és az Across the Stars után a III. Epizód egyik témája is efféle művé lép elő.

Ennek két változatát rögzítették pénteken, a zenekari felvétel második napjának délelőttjén az Abbey Road Stúdióban.

 

A mű a Revenge of the Sith címet viseli, akárcsak a film maga, és az alapjául szolgáló motívum a III. Epizód hatodik tekercsén (a film hatodik hetedében), Obi-wan és Anakin párbaja alatt lesz hallható. Komoly szerepet kapnak itt az ütőhangszerek, és kórus is hallható lesz a végső változatban. Ám ezeket csak később veszik fel; most a zenekari alap került rögzítésre. A zenében megjelenik egy kilenc hangból álló dallam, mely végigkíséri a párbajt. Az új téma megragadt Pablo fülében - saját bevallása szerint a nap folyamán többször azon kapta magát, hogy ezt a dallamot fütyüli.

Az akciójelenetek zenéjének felvételekor nagyon fontos az időzítés. Ilyenkor valamennyi zenész és a karmester is fülhallgatót visel, melyen át ütemes kattogást hall. Ez diktálja a tempót.

Az Erő témája újra és újra előkerül. A párbaj csúcspontját erősödő dobszó készíti elő, majd váratlanul minden hangszer elhallgat. Amikor a zenészek átvonultak a vezérlőbe, hogy a monitoron vetített jelenet mellé meghallgassák a friss felvételt, a reakciókból remekül lemérhető volt, hogy kép és zene tökéletes egységgé állt össze.

>Megvan benne az energia, a kellő hangzás, már csak egy kicsivel több szépség kellene.< – magyarázta a zeneszerző. >Alig várom, hogy halljam a kórust.< – tette hozzá George Lucas. >Az mindig elsimítja a dolgokat, és megtölti érzelemmel.<

Williams több emelkedettséget kért a zenekartól. „A nagydob és az üstdob ne indulattal, hanem nemes érzéssel játsszon!”

 

A délután folyamán került sor a Good-Bye Old Friend munkacímet viselő részlet felvételére. Az ehhez tartozó jelenetben Obi-wan a mellette szolgáló klóntisztnek, Cody parancsnoknak int búcsút, mielőtt hajóra száll. Telt hangzású, harcias zenére számíthatunk. Az Erő-téma lelkes és büszke interpretációja kíséri, ahogy Obi-wan vadászgépe rákapcsolódik egy hipertérgyűrűre, és eltűnik a csillagok között.

Lucas azonban változtatást kért: a kísérőzene elején felbukkanó kürtök játékát túlságosan vidám elemnek találta. Williams elfogadta a rendező kérését, és a részletet kürtjáték nélkül is felvették.

 

A folytatás komor és szürreális. A hárfa hangját cintányér követi, a hegedűk dermesztő akkordját a nagydob dörgése kíséri. Az ütősök kopogása veszélyt sejtet. Pedig Padmé lakosztályában járunk. Ám a zene előrevetíti a lány és Anakin tragikus jövőjét.

„David azt mondja, huszonöt éve várja, hogy eljátssza ezt.”

Williams szavai a Londoni Szimfonikus Zenekar egyik kürtösére utalnak, és az ismerős dallamra, mely felbukkan a hetedik filmtekercsen. Szelíd hárfaszó kíséretében Leia hercegnő gyönyörű zenei témájával is találkozhatunk majd a III. epizódban."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.