Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Most értem haza, majd meg fagytam pedig volt rajtam kabát is. A legmulatságosabb az, hogy annyira nagy szél van, hogy a madarak visszafelé repülnek akkora sebességgel, mint ahogy előre kellene nekik.

Nagyon durva ez a hirtelen időjárás váltás... Na megyek is begyujtok a kazánba ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ezt még nálam meg Dzséjtnél elhiszem, de nálad azért nem :D

Vagy nálatok Kutyakeszin tornádó uralkodik vagy te már megint úgy bepiáltál, hogy nem a széltől hanem a piától döltél el majdnem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúj, ruhadtúl fúj. Éjjel is annyira dübörgött az ablak itt az ötödiken, majdnem letoltam szegény fiam, ne rugdossa az ágyat! :D

Most meg a délutáni csicsikából ébredt fel hamarabb, mert megint itt dörög a minden az ablakunkon.

De az eső az jóóó! Legalábbis van aki élvezi! Nolcsikám! Tegnap is kérte, hogy menjünk sétálni. Hát kinéztem az ablakon, reménykedve. Persze esett. Okké! Gyerekre fel a gumicsizmát, és a vízhatlan együttes: Kertésznadrág+esődzseki, műanyag, vastag! Én garbós ponchó, sapka, és nyomás! Kisfiam megmutatta a lakótelep legnagyobb pocsolyáját, és 20 percig azzal szórakozott, hogy fel és alá rohangált benne. (ez a pocsolya amúgy egy útkereszteződésben volt, még szerencse, hogy nagyon ritkásan járt, 5 percenként jött autó. Ilyenkor szóltam a fiamnak, aki jólnevelten hozzám futott, és megvárta h elmenjen a járgány. Aztán futott tovább)

Mikor már másodjára pofára esett, és nyelt némi vizet, döntöttem úgy, hogy hazamegyünk.

Ma szerencsére elég volt neki hogy boltba mentünk délelőtt. A szelet ő sem csipázza! (kíváncsi leszek, mit szól majd a hóhoz? Tavaly úúútálta!)

Amúgy minálunk már tegnap volt fűtés. Sajnálom, mert ez több kiadás! :D:);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon "jó" ez a szél. Tegnap eláztam az esőben, ma meg egész délelőtt a szélben mászkálhattam. ;) Volt olyan utca, ahol le kellett szállnom a bicikliről, mert túl megerőltető volt széllel szemben tekerni.

Reggel láttuk a tűzoltókat menni szirénával, gondolom egy kidőlt fa miatt. Aztán fél óra múlva mentek vissza, szintén szirénával. Valószínűleg a következő helyszínre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az éjjelem telt remekül. Fűtés nálunk is elindult annak rendje és módja szerint, így a múlt héten befejezett hátfelújítás új szigetelése tesztelve is lett. Na, tudni kell, hogy az én szobám a lakás legmelegebb pontja, már a szigetelés előtt is az volt. Szóval, fűtés nélkül is rohadt meleg szokott lenni még télen is. Igen ám, de pár élve letört a tekerője a radiátornak, így nálam évek óta fullra fel van csavarva a fűtés. Ezért extra meleg van, szóval a minimum, hogy nyitott ablaknál alszom (ami pont a fejem fölött van). Na most, nyitott ablaknál arra ébredtem, hogy majdnem letépi a redőnyöm ez a kis cug, ami tombolt. Hát becsuktam az ablakot, akkor meg egy órával később arra ébredtem, hogy meggebedek a melegtől, ezért kinyitottam az ablakot. Na, egész éjjel ez a csiki-csuki ment, kb óránként keltem fel. Marha izgalmas volt... Most meg olyan vagyok, mint a fos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami fogóval se lehet "megcsípni" ami maradt a szelepből? Így stép kis számlátok lehet majd a téli hónapokban amikor tényleg fullon tesztelik a rendszert.

Az a baj, hogy ez valami speckó szelep, vagy mi. Először be kell nyomni a pöcköt, majd aztán csavarni. Na most, ha benyomjuk a pöcköt, már nem lehet csavarni, olyan mütyür része marad kinn.

Hát azzal spórolunk, hogy a nappali és a konyha egyáltalán nincs fűtve. Azokat ugyanis pont melegen tartja a körülötte lévő három szoba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az eső az jóóó! Legalábbis van aki élvezi! Nolcsikám!

Legalább valaki élvezi :D Gyerekeknek jó játék :D

 

Ezért extra meleg van, szóval a minimum, hogy nyitott ablaknál alszom (ami pont a fejem fölött van).

Nem irigyellek ezért.

 

Hát azzal spórolunk, hogy a nappali és a konyha egyáltalán nincs fűtve. Azokat ugyanis pont melegen tartja a körülötte lévő három szoba.

Legalább van olyan helyiség, amit nem kell fűteni, családi háznál ez nem megy.

 

És a gáz áfája marad 25%, nem úgy, mint a távhő, ami 5% lesz majd. Égbekiáltó igazságtalanság, elvégre a gázosok fűtésszámlája alapból magasabb. Ezek után nekem ne sírjon egy panellakó sem a költségek miatt, már elnézést attól, aki tudja, hogy mi mennyi egy családi házban.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ideje lenne a házak 90%-ban lecserélni a nyílászárókat... nem a kiadás miatt: az energiatakarékosság végett! Most persze fűtünk, mint az állat, ahelyett, hogy jó szigeteléssel bent tartanánk a meleget, amíg lehet. Persze ha az energia ár piaci áron jönne, kétszer is meggondolná az ember, hogy befektet-e végre a nyílászáróba (már aki tud), vagy tovább pazarolja az energiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk nyáron az én szobám a legmelegebb, télen a leghidegebb :D

Irigyellek a meleg miatt Dzséjt, én majd megfagyok hiába megy a fűtés itt :D

 

Viszont mi/én se sütök a konyhába, mert nem használom azt a helyiséget :D. Kb. 15 fokra be van állítva ott a radiátor, hogy a víz ne fagyassza szét a csöveket. Emelett a másik szobát se fogjuk fűteni, mivel nincs itt már a kellemetlen "albérlő", így csak az én szobám, a fürdőszoba és a nappaliban fogunk fűteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma nagyon kemény hideg volt/van.Fütenek már, de pont az ablaknál van az asztal, meg a gép, és a 30 éves ablak már annyira nem szigetel, hogy jön be egy kis cug.

A kemény holnap lesz, viszem vissza a biciklit kötelező szervízre, szerintem le fogok fagyni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ideje lenne a házak 90%-ban lecserélni a nyílászárókat... nem a kiadás miatt: az energiatakarékosság végett! Most persze fűtünk, mint az állat, ahelyett, hogy jó szigeteléssel bent tartanánk a meleget, amíg lehet. Persze ha az energia ár piaci áron jönne, kétszer is meggondolná az ember, hogy befektet-e végre a nyílászáróba (már aki tud), vagy tovább pazarolja az energiát.

Nálunk tavaly le lett cserélve minden ablak a lakásban (meguntuk a támogatásra várást, évekig húzódott a dolog), és most (múlt héten) fejezték be a panel felúítás program keretében a ház szigetelését, plusz a nyílászárók cseréjét a folyosókon, meg azokban a lakásokban, ahol nem csinálták meg előbb úgy, mint mi. Szóval mi már túl vagyunk rajta, mi már nem kifelé fűtünk :D

 

Nálunk nyáron az én szobám a legmelegebb, télen a leghidegebb :D

Irigyellek a meleg miatt Dzséjt, én majd megfagyok hiába megy a fűtés itt :D

Ne irigyelj, nyáron is nálam van a legmelegebb, ami ez esetben +5 fokot jelent a kinti hőmérséklethez. Plusz emiatt tavaly meg is fáztam, mert hiába izzadtam a meleg miatt éjjel, a nyitott ablakon át bejövő hideg megcsapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hír még az is a változatlan fűtésszámlák mellett, hogy a villanyt tíz százalékkal emelik novembertől.

Azzal meg ne jöjjön senki, hogy panellban olyan könnyű, mert itt nincs átállás egyedi fűtésre. :D

A nyílászárók kicserélése tényleg maximálisan jó ötlet, de szerintem aki eddig nem tudta kifizetné a számláit az bajosan fog most több százezres beruházásba fogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal meg ne jöjjön senki, hogy panellban olyan könnyű, mert itt nincs átállás egyedi fűtésre. :D
Nem tudom, mekkora a fűtésszámla a panelban. Azt viszont tudom, hogy mennyibe kerül 25 köbméter fa (kedvezményes áron 200 ezer Ft, egyébként kb 300-350 ezer Ft), mennyit kell melózni a felfűrészelésével (havonta egy nap rámegy) és a kályhákba készítésével (napi 3/4 óra). Ezzel a famennyiséggel egy 100 négyzetméteres hasznos alapterületű családi házat fűtünk. Ezt sem árt tudni, mielőtt a paneles élet nehézségeit emlegeted. :D
A nyílászárók kicserélése tényleg maximálisan jó ötlet, de szerintem aki eddig nem tudta kifizetné a számláit az bajosan fog most több százezres beruházásba fogni.
Na ez viszont tökéletesen így igaz. :D Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi ismerőstől kapunk fát, csak annyi kell, hogy ki kell vágni, haza kell hozni és fel kell fűrészelni. Ebből csak a szállítás és a fűrészelés kerül valamibe (szállítás és az áram, benzin). Az, hogy 1-1 napot rááldozunk a fa darabolásra megér annyit, hogy télen csak este kell gázzal fűteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Mennyit jelentett hőfokban kb a nyílászárók cseréje?Az ablakok gondolom műanyagból lettek megcsinálva.Cug jön be?Mennyire tökéletesen szigetel?Azért kérdem mert én is nemsokára neki akarok állni.Már unom, hogy az utcát fűtöm.Donátnak teljesen igaza van ebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mekkora a fűtésszámla a panelban. Azt viszont tudom, hogy mennyibe kerül 25 köbméter fa (kedvezményes áron 200 ezer Ft, egyébként kb 300-350 ezer Ft), mennyit kell melózni a felfűrészelésével (havonta egy nap rámegy) és a kályhákba készítésével (napi 3/4 óra). Ezzel a famennyiséggel egy 100 négyzetméteres hasznos alapterületű családi házat fűtünk. Ezt sem árt tudni, mielőtt a paneles élet nehézségeit emlegeted. :D

Na ez viszont tökéletesen így igaz. :D

Csupán négy éve élünk panellban, előtte gyerek korom óta szoba-konyhás kertes házban. Fafűrészelés, fahordás, szénlapátolás is megvolt :D Szóval tökéletesen tudom mi mivel jár. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Mennyit jelentett hőfokban kb a nyílászárók cseréje?Az ablakok gondolom műanyagból lettek megcsinálva.Cug jön be?Mennyire tökéletesen szigetel?Azért kérdem mert én is nemsokára neki akarok állni.Már unom, hogy az utcát fűtöm.Donátnak teljesen igaza van ebben.

Dzséjték "hadművelete" tökéletesen ugyanaz mint a miénk. Ideköltözésünkkor cseréltük ki az ablakokat, majd tavaly megtörtént a lépcsőház full hőszigetelése. Itt a földszinten azért más mint az emeleteken, mert a meleg ott jobban érvényesül, de azt kell, hogy mondjam, sokkal jobb idő van bent télen, mint hőszigetelés előtt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Mennyit jelentett hőfokban kb a nyílászárók cseréje?Az ablakok gondolom műanyagból lettek megcsinálva.Cug jön be?Mennyire tökéletesen szigetel?Azért kérdem mert én is nemsokára neki akarok állni.Már unom, hogy az utcát fűtöm.

Csak azt írhatom, amit Oldi. Ha a munkásember nem végez fércmunkát, akkor a cug sem jön-megy. Nálunk mondjuk pont nem végeztek ezen a téren túl jó munkát, de apám elintézte a réseket, ráadásul most új külső párkányt is kaptunk (mert az eredeti még a szigetelés mentes házhoz volt idomítva, de most ráment 8 cm anyag). Amúgy igen, műanyag, és összességében jobban megmarad a meleg, még akkor is, ha elzárjuk. Pl.: szigetelés előtt még kellett fűtenünk a nappaliban, akkor nem volt elég a három szoba.

A ház falára telepített új szigetelés meg e héttől kerül igazán tesztelés alá, de azt kell mondjam, az előző éjszakát alapul véve, remekül működik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt írhatom, amit Oldi. Ha a munkásember nem végez fércmunkát, akkor a cug sem jön-megy. Nálunk mondjuk pont nem végeztek ezen a téren túl jó munkát, de apám elintézte a réseket, ráadásul most új külső párkányt is kaptunk (mert az eredeti még a szigetelés mentes házhoz volt idomítva, de most ráment 8 cm anyag). Amúgy igen, műanyag, és összességében jobban megmarad a meleg, még akkor is, ha elzárjuk. Pl.: szigetelés előtt még kellett fűtenünk a nappaliban, akkor nem volt elég a három szoba.

A ház falára telepített új szigetelés meg e héttől kerül igazán tesztelés alá, de azt kell mondjam, az előző éjszakát alapul véve, remekül működik :)

 

Köszi a választ.Még egy kérdés.Hogy a francba zárjátok el panelban a fűtést?Ok a tekerővel, de fizetni akkor is kell mintha menne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ.Még egy kérdés.Hogy a francba zárjátok el panelban a fűtést?Ok a tekerővel, de fizetni akkor is kell mintha menne.
Nem értek hozzá, de nem úgy van, hogy mindenkinek van külön gázórája és az alapján fizet? Ha elzárja a fűtést, akkor nem megy a gázóra.... Mert egyik haveroméknál egy újépítésű házban a lakóknak így van megoldva...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ.Még egy kérdés.Hogy a francba zárjátok el panelban a fűtést?Ok a tekerővel, de fizetni akkor is kell mintha menne.
Egy elég mocskos, aljas megoldást használ nálunk erre a Fűtőmű. Ugye itt a lakásokban mérőórákat szereltek fel anno a radiátorokra, melynek műkődési elve olyan aljasul rafinált, hogy még ha nem is kapcsolod fel a fűtést, akkor is számol, mert hőmérsékletet mér. No igen, de szerintem nem a radiátorét, hanem a lakásét. Ezt aztán hozzárendelik a lakásköbméterhez, meg valami arányszámhoz. Azért írom ezt csak így elnagyzolva, mert még a közös képviselő se érti, hogy pontosan mit is mér az az örömlány műszer. A lényeg, hogy úgy kaki az egész ahogy van. A lakók persze örömlány boldogok, mert egyesek azt szívják, hogy mások ( főleg az emeletiek) fullra feltekerik a fűtést és mellette nyitva az ablak, de a számlán megjelenik a közös fogyasztás is, ami nem éppen arányos a te fogyasztásoddal a balf*szok miatt. No tömören ennyi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor kell azt csinálni, hogy kollektíven beinteni a gázszolgáltatónak és együttesen kilépni tőlük, majd rendes gázszolgáltatóval megegyezni a tutiban. Ma már nincs monopól helyzet házszolgáltatásban, ergo hadd sírjon a széjuk a régi gázosoknak, a k* a*-kat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna szerintem erre már nem sok lehetőség lenne, főleg, hogy a közösség nyolc évig még a bőrén fogja érezni a hőszigetelés árát, Szóval egy új rendszerre való átállást már nem bírnának az emberek finanszírozni. A megoldás az lenne, ha gáz helyet, a termálforrásokra térnének át, mert itt Kutyakeszi környékén van belőle, egy lakóházat pl azzal fűtenek a közelben központi fűtéssel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy elég mocskos, aljas megoldást használ nálunk erre a Fűtőmű. Ugye itt a lakásokban mérőórákat szereltek fel anno a radiátorokra, melynek műkődési elve olyan aljasul rafinált, hogy még ha nem is kapcsolod fel a fűtést, akkor is számol, mert hőmérsékletet mér. No igen, de szerintem nem a radiátorét, hanem a lakásét. Ezt aztán hozzárendelik a lakásköbméterhez, meg valami arányszámhoz. Azért írom ezt csak így elnagyzolva, mert még a közös képviselő se érti, hogy pontosan mit is mér az az örömlány műszer. A lényeg, hogy úgy kaki az egész ahogy van. A lakók persze örömlány boldogok, mert egyesek azt szívják, hogy mások ( főleg az emeletiek) fullra feltekerik a fűtést és mellette nyitva az ablak, de a számlán megjelenik a közös fogyasztás is, ami nem éppen arányos a te fogyasztásoddal a balf*szok miatt. No tömören ennyi.

 

Hát ez elég gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.