Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Megyek is súlyzózni, hogy bírjak veled. :lol:

Figy, szerinted ha lesz nálam egy szamurájkard az hitelesebb? :D Természetesen élezetlen lesz...nagyon, de nagyon. :D

 

 

Azért akkor röhögnék igazán ha ezek tényleg összejátszanak valahogy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról volt szó, hogy a fórumon nem politizálunk? :lol:

 

 

Amiről még nem volt szó a magyar munkavállalók bizonyos részhalmazainak a hozzáállása a munkához. Hozzánk jár egy osztrák/magyar soför. Elmondta miért keresnek ott többet. Teljesen más a hozzáállásuk a munkához. Nálunk ugye 1 dolgozik 3 a lapáton támaszkodik. Ők annak idején úgy kezdték, hogy elöbb minőségi terméket állítottak elő dolgoztak minta güzü, és jólét utána lett.

Angol meg az élet minden területén fontos. Nekem nagyon sokat segít. Pl hogy el tudok olvasni egy alaplap-leírást, vegy magabiztosan használok egy angol nyelvü programot.

Különben én egy osztrák tulajdonú cégnél dolgozom, rendesen be vagyok jelentve, kajajegy bérlet van egy évben 2-szer duplafizetés és a kollégáim főnökeim tök normálisak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben én egy osztrák tulajdonú cégnél dolgozom, rendesen be vagyok jelentve, kajajegy bérlet van egy évben 2-szer duplafizetés és a kollégáim főnökeim tök normálisak.
Mázlista. :lol: Egyébként az átkos rendszer szoktatta rá a népet arra, hogy az állam majd mindent megold. Most is tőle várják a mannát.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mázlista. :lol: Egyébként az átkos rendszer szoktatta rá a népet arra, hogy az állam majd mindent megold. Most is tőle várják a mannát.

Csak azt nem értem, hogy várhatják azok is, akik az átkos rendszerben még kis pisisek voltak vagy nem is éltek? Így nevelték őket a drága szülők?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mázlista. :lol: Egyébként az átkos rendszer szoktatta rá a népet arra, hogy az állam majd mindent megold. Most is tőle várják a mannát.

 

 

Persze. A Kádár-rendszerrel nem igazán az volt a baj hogy diktatúra volt, hanem tökéletesen tönkretették a lelkeket. Ott szoktatták rá a melóst a lopásra, a délig való berúgásra ,a hanyag munkára. Meg a politikusok szidására, az önmagamért semmitt nem tevésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. A Kádár-rendszerrel nem igazán az volt a baj hogy diktatúra volt, hanem tökéletesen tönkretették a lelkeket. Ott szoktatták rá a melóst a lopásra, a délig való berúgásra ,a hanyag munkára. Meg a politikusok szidására, az önmagamért semmitt nem tevésre.
Magam sem írhattam volna szebben. :lol:

 

Egyébként ha 45 -ben nyugati befolyás alá kerülünk, ma legalább ötször leköröztük volna az osztrákokat!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, hogy várhatják azok is, akik az átkos rendszerben még kis pisisek voltak vagy nem is éltek? Így nevelték őket a drága szülők?

 

 

Pontosan. Ha egész nap a fröcsögést hallja a gyerek, és az pját naponta tökrészegen látja és a tv elöttt dögleni akkor azt fogja hinni hogy ez a jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra Pécsett.

 

 

Apám kiszárította a páfrányomat. Nem tudom már, hány éves volt, vagy hogy hány éve volt a szobámban. Az biztos, hogy egy ideig a konyhában volt, onnan lett áttelepítve hozzám 10+ éve. A falon volt egy tartóban, az ágyam fölött, egy vízéren. Ha kézbe fogtam a cserepet, az új levelek fölértek a fejem fölé, a kicsit régebbiek meg leértek a lábam alá. Rajongtam érte. A levélkéin néha voltak spórák, de soha nem csírázott ki egyetlen egy sem.

 

"Pika" úgy fel lett újítva, hogy csak a ház meg a monitor a régi. Mert hogy már nem működött.

Nekem működött, drága öreg Pika.

 

 

Ennyi a budapesti mérleg. RIP Zöld Zuhatag. RIP Pika.

Most itt vagyok Pécsett. Itthon? Talán. Hirtelen úgy érzem, sokkal kevesebb közöm lett Budapesthez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne politizáljatok, egyébként Konfuciusz mondta, hogy a nép olyan, mint a vezetője.

Nem értem miért mindenki a mindenható politikusainktól vár megoldást?! Naplopó bagázs, semmit se csinálnak, töketlenek, akkor nyalnak, mikor felesleges és akkor ütik az asztalt, mikor hiába való. A hőbörgő szittyamagyaroktól meg óvjon az ég!

Elöszőr, talán a fejekben kéne rendet rakni, talán Márti irta, vagy Kardee. Tenni kell, a jó példa általában ragadós.

 

Ody mehetek segíteni? Több alternatívám is van!

1. A szomszédaink svédek, remekül megtanultam svédül és sötétben minden tehén fekete.

2. Segítek kergetni az eszkimókat, sprintben lassú vagyok, de hosszú távon, keményebb, mint egy kiéhezett farkas csorda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody mehetek segíteni? Több alternatívám is van!

1. A szomszédaink svédek, remekül megtanultam svédül és sötétben minden tehén fekete.

2. Segítek kergetni az eszkimókat, sprintben lassú vagyok, de hosszú távon, keményebb, mint egy kiéhezett farkas csorda.

Ez aranyos. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megkaptam a Knight Rider szériát. A régi jót, klasszikusat, szépet.

A Media Player meg egyszerre játssza angolul meg magyarul. Az alapértelmezést átállítottam magyarra, nem használt. Máshol nem találok nyelvbeállítást.

Akitől kaptam, annál működik mindkét nyelv (külön-külön).

Töltöttem VLCplayert. Telepítem, indítanám, ezt írja ki: "THis application has requester the Runtime to terminate it in an unusual way. Please contact the application's support team for more information". Leokézom, erre bezárja magát.

????

Knight-ot akarok nézni......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újítottak? Mit újítottak rajta. Nekem pillanatnyilag a 2.51-es van, de ezen még nincs semmi nagy különbség az előzőekhez képest (pedig évek óta BS-t használok). A 2.53-asba bepakoltak valami újat? (Bár akkor inkább 3-as verziószámra emelkedett volna.) Vagy te az 1-es verzió után nem használtad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most rendesen zavarba jöttem ettől a sok verziószámtól. Nem tudom, melyik volt, amit utoljára használtam :angry: Valamikor a télen totál más kinézettel jött ki, és mivel akkor telepítettünk win-t, minden mást is kellett, persze ezt a programot is. Csak valahogy nem volt türelmem megbarátkozni vele. De használatban biztos olyan, mint régen volt (mondjuk 2-3 éve), lehet, hogy fel fogom majd telepíteni ismét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit kijelentettél, abból annyit fogadok el, hogy bizonyos betegségek - pl gyomorproblémák, idegi gondok, szív vérnyomás - valóban lehetnek lelki eredetűek, de kijelenteni, h minden betegség lelki eredetű, kissé meredek szerintem.

Örülj neki, h a fiaddal nincs nagy gond :angry:

 

 

Azt, hogy minden betegség lelki eredetű nem én találtam ki, olvastam néhány könyvet a témában, van több irányzata is az egyik a Rüdiger Dahlke nevéhez fűződik a másik Ryke Geerd Hamer nevéhez.

És van gond a fiúval, anyatej ide vagy oda, a bölcsi első két hónapjában nem volt beteg, ahogy beszokott azóta nem volt egészséges. A beszokásban vannak visszaesések, nem betegség "utáni" visszatéréskor, hanem vannak hetek amikor, megint úgy kell betuszkolni az ajtón mint az elején, ha odajön érte valaki és kézbe veszi akkor elfogadja egyébként eldobja magát és üvölt. Most bárányhimlőből felgyógyulva egyből tüszős mandulagyulladás miatt nem is mehet vissza.

 

Mondják hogy egy 4-5 évesnél fiatalabb gyerek "immunrendszere" nem tolerálja a közösséget. A betegség a gyerekek lehetősége, arra hogy otthon tölthessenek több időt anyával, apával, nagyszülőkkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy minden betegség lelki eredetű nem én találtam ki, olvastam néhány könyvet a témában, van több irányzata is az egyik a Rüdiger Dahlke nevéhez fűződik a másik Ryke Geerd Hamer nevéhez.

Mondják hogy egy 4-5 évesnél fiatalabb gyerek "immunrendszere" nem tolerálja a közösséget. A betegség a gyerekek lehetősége, arra hogy otthon tölthessenek több időt anyával, apával, nagyszülőkkel.

Ezzel az a gond, hogy pl mivan azzal a beteges gyerekkel, akit nem visznek bölcsibe, és mégis beteges? Pl unokatesóm kisebbik fia, aki éppolyan beteges volt, mint az enyim, pedig bölcsit nem látott. Viszont volt egy ovis esója, aki hazavizze a bacikat. És lőn csoda! Az ocis, és a nem ovis is beteg lett! :)

Nem is mondtam, hogy ilyet találtál ki. tudom, hogy van ilyen irányzat, ami MINDEN betegséget lelki okokra vezet. (ezt gondolom meredeknek) Ezt elhiszi az ember, vagy nem hiszi. Én hiszek a himlőbaciban, meg az influenzavírusban, és abban, hogy vannak vitaminok, egyéb dolgok, amik segítik a kisfiamat abban, hogy az immunrendszere megerősödjön. És hogy gyakran a gyógyszerek helyettesíthetők gyógynövényekkel, egyéb készítményekkel. Dokibácsi is így gondolja. Továbbá elhiszem a gyerekorvosnak, hogy hatéves korig erősödik az immunrendszer.

Azt, hogy pl a rákos betegségeket minden esetben lelki dolgok okozzák, helyből cáfolja az, hogy mitől rákis egy fél éves baba, akit imádnak a szülei?

Ennek a Hamer dokinak van ez a megállapítása:" nem kell "gyógyítani" őket, hanem nyugodtan hagyni lezajlani, hiszen mindig van valamilyen biológiai értelmük." (mármint a daganatnak)

- Az áttétes daganatokról: "A metasztázisokról, áttétekről szóló mese nem bizonyított és nem bizonyítható "!

 

Elnézést kérek, biztos én vagyok túlzottan nyugatias, de ismerősöm kisfia pl ha nem kap kemót és csontvelőátültetést, akkor bizony ma már nem élne... tizenhárom volt mikor észrevették a bajt.

 

Tehát ismétlem, most az enyim kapcsán: Nekem hihetőbb, hogy a kisfiam, aki eddig nem nagyon találkozott bacikkal, soxor megbetegszik, mert a bölcsis gyerekek rendesen vírus és bacihordozók, minthogy nem akar odamenni, mikor alig tudom délután hazavinni, mert még maradna játszani. És kevésbé hihető az, hogy lelkileg próbálna zsarolni a betegségekkel, mert a kisfiam nagyon határozottan meg tudja mondani, ha valamit nem akar.

 

A tied viszont a betegségek mellett tényleg nem akar bölcsiben maradni. Az enyém későn került be, mikor már megbeszélhettem vele, hogy majd jövök. 31 hós volt mikor kezdtük. Nehéz időszak, és nem vagyok kicsiknél a bölcsi híve. Egyrészt a betegségek miatt, másrészt mert nem feltétlen érettek rá. De nolcsi szeret menni, sőt, hétfőn már mondja: Megy bölcsi, jó?

 

Remélem a tied is megerősödik. És megszereti a bölcsit! :angry:

 

Jujjdehosszúlett! :lol:

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.