Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Remélem hogy amikor újra kinyitnak a torrentek kapui akkor lesz szabad reg, igaz maximum 3 perc alatt fog betellni 10000 hely..

Jut eszembe, tud adni meghívót valahová akkor annak adok bitgate-eset, az is jó hely. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyetértek Frenkie-vel.

 

Ugyan milyen szinten érinti a szerzői jogok sérülését az, hogyha leszedek egy távoli sorozatot? Adja bármelyik mozi is, ahol meg tudnám nézni? Vagy tévé? Évek múlva... esetleg. A filmekkel is úgy van az ember, én magam többször járok mondjuk moziba, de aki letölti kedvet kaphat akár ahhoz is, hogy megnézze eredetibe, vagy megvegye dvd-n, stb...

 

Kétélű dolog ez. Egyrészről a (filmek esetében) valahol tényleg profit elszívó, de öngerjesztő is, hiszen szélesebb réteg ismeri meg a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyetértek Frenkie-vel.

 

Ugyan milyen szinten érinti a szerzői jogok sérülését az, hogyha leszedek egy távoli sorozatot? Adja bármelyik mozi is, ahol meg tudnám nézni? Vagy tévé? Évek múlva... esetleg. A filmekkel is úgy van az ember, én magam többször járok mondjuk moziba, de aki letölti kedvet kaphat akár ahhoz is, hogy megnézze eredetibe, vagy megvegye dvd-n, stb...

 

Kétélű dolog ez. Egyrészről a (filmek esetében) valahol tényleg profit elszívó, de öngerjesztő is, hiszen szélesebb réteg ismeri meg a filmet.

Külföldön lehet, hogy kétélü, de nálunk teljesen egyélü sajnos: hiába növekedett többszörösére az utobbi években az eladott DVD-lejátszók száma és hiába van már majdnem minden második lakásban, az eladott DVD-k száma nem hogy nő, hanem csökken! Kevesebb darabot tudnak egyes filmekből eladni, mint a DVD-zés hajnalán amikor csak egy kevés számú vevő-réteggel számolhattak...

 

Pár éve még jól futó DVD-piac voltunk ma már haldoklunk ilyen szinten. Pár kissebb kiadó próbál igényes kiadásokkal előrukkolni, de igazából csak a 990 Ft-os szemetek mennek, illetve ilyenkor a karácsonyi szezoban csurran cseppen pár normálisabb kiadás. Külföldön nem nagyon érzik meg ezt a letöltögetést, de itthon már sajnos szinte menthetetlen a helyzet... de persze egy olyan országban ahol a DVD-lejátszókat azzal hirdetik, hogy letudod vele játszani az internetről letöltött filmet, végülis mire lehet számitani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom... én saját magamból kiindulva pedig másra jutottam, e szerint tévesen.

 

Tény, hogy a sorozatok évadait én sem veszem meg, de én lennék a legboldogabb, ha megvehetném a House, a Lost, a 24, a Szökés vagy épp a Heroes csak egy évadját (alaphangon is 10e/sor). Ez eléggé horribilis, még akkor is ha 24 részről van szó.

 

A filmek más. Szívesen kiadok egy remek filmért 3000 ft/DVD (ezt tartom körülbelül elfogadhatónak +/- 500-600) máskérdés, hogy én általában moziban nézem meg ezeket, ugyanis imádom a mozi hangulatát, még akkor is, ha szégyenkezve kell beismernem, az én mozikultúrám is eldeformálódott a nyájhatás révén (popcorn). De nálam ez megér egy 1000-est (hasznosság ugyebár). És ha tetszett, úgyis megveszem. Vagy pedig, tudomásom szerint, ha kiveszem video tékából, jogszabályokba nem ütközően készíthetek róla magamnak egy biztonsági másolatot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videotékás dolgot nem tudom... de mintha a filmek elején mindig lenne valami felirat, hogy a kép és hang-anyagot csak a jogtulaj beleegyezésével használhatod fel. Bár a DVD-kre ezt már ritkán teszik fel, föleg a Budaptest Film szokása, de újabban már ők se erőltetik, de attól még a fentebbi ugy tudom érvényben van. De lehet, hogy rosszul tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, haveromtól, akinek az apukája köztisztviselő, tehát nem engedheti meg magának, hogy ilyen törvénytelenséget csináljon, hogy ez jogszabályba nem ütköző.

 

Hasonló ez ahhoz a szabályhoz, hogy az internetről való letöltést nem, viszont a feltöltést és megosztást büntetik.

 

Itt egy link a fentihez: katt

 

(Bár csak egy fórum, de azért érdekes.)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyszerűen durvák az árak. Túl nagy a különbség a boltan megvétel meg a házilag megírás között, miközben minőségben semmi eltérés nincs. Ezellen lehet tenni pl díszdobozos kiadásokkal, ami azért egy igényes polcon sokkal jobban mutat. Pl a Transformers-fórumon mostanában teljes vásárlási kór tört ki a fémdobozos kiadás miatt, holott jópáran megfanyalogták a filmet. Ja, apropó Transformers: a profit nagy tésze a figura-eladásból jön, azt meg úgysem lehet letölteni :D

 

 

SW-ügyben meg tudjátok a véleményemet: ami nálam eléri a "kell nekem" állapotot, azt akár külföldről is.

 

Amúgy zenéből már nálunk is kezd felbukkanni, hogy fizetősen, jogtisztán letölteni. Szerintem ez OK is lenne, idővel, ha rászokunk a neten fizetésre.

 

 

Amúgy nincs egy ilyen topik ugyanebbben az alfórumban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez a letöltés dolog. Akiket én ismerek, és vesznek ilyenekt, azok soha az életben nem vennék meg gyáriban. Max, ha 990 Ft lenne az ára... És ez a lényeg, ahogy Krande is írja, hogy egyszerűen drágák a filmek. Legalábbis nálunk. Hülyeég, de ha mondjuk az új filmeket egy ezresért árulnák, szerintem úgy fellendülne a DVD piac, mint még soha! Nem tudom mennyi a haszon egy DVD-n, de biztos megéri csinálni.

Jó példa az Xpress, ami az évek során egyre jobban megy. Vannak akciók, hatalmas a választék, a szállítás pedig express gyorsaságú. A minőségi kiszolgálásnak, és az olykor baráti áraknak meg is van a látszatja. De persze az átlagra vetítve biztos veszteséges a DVD biznisz. Ezen szerintem nem siránkozni kellene az érinetetteknek, hanem tenni ellene valamit. Nem mindenért a kalóz piac okolható...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kétségtelen, hogy elég gáz a postaköltség, ugyanis egy ezres! Kicsit sok, ha pl. egy film 2990.- Ft-os árához viszonyítom. Sajnos máshogy itt nem tudom megvenni. Ez a leggyorsabb módja. Amúgy én szeretem Pestet. :lol::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én véleményem is az, hogy adják olcsóbban és megtérül.Egy üres dvd előállítása max 50 ft.A film meg kerül 5000-be?Ez nagyon nagy haszon.Nem kéne annyira pénzéhesnek lennie a kiadónak.Asdják egy ezresért.Ami diszdobozos meg sorozat azt adják 5 ezerért.Az alien quadrilogy-t én is megvettem 18000-ért, aztán egy év múlva ugyanazt 9000 ft-ért lehetett kapni.Tanulság számomra, hogy mindíg várni kell pár évet és olcsóbban meg lehet venni.Star Warst is terméyzetesen vásárolok.Tegnap voltam a Saturnban és a Szabadság szerelem 2600 ft volt, amikor kijött pedig 3600.Megvárom az ezres értéket.

A filmeseket meg leszarom.Amíg ki tudnak fizetni 20 millió dollárt egy szinésznek addig ne sírjanak.A gyártási költségek is 150 és 200 millió dollár.Van ott pénz.

Fizessék ki a gazdagabb országok lakói.Ők jól keresnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem egészen igy müködik: elöszőr is a filmek már rég nem kerülnek 5000-rekbe. Ma már egy átlagos új film 2000-3000 körül mozog. De hamar akcióba kerülnek és legtöbbjük pár hónap alatt 1500-2000 körül kapható. 3600 felé már csak tényleg azok mennek, amik külső disztokkal rendelkeznek...

 

Másrészt egy DVD ára nemcsak az alap-anyagból jön össze, sőt az a legolcsóbb az egészben. Ha ingyen adogatnák mindenhol a DVD-ket akkor se mennének lejjebb az árak, mert nem ez vonja el a pénzek nagy részét. Elöszőr is, hogy egy hazai kiadó hozzájusson egy film kiadási jogához és pénzt kereshessen vele, elöszőr kikell fizetnie egy jogdijat... természetesen ennek nagysága attól függ milyen sikeres filmről van szó: ha egy tök ismeretlen filmről van szó, ami óriásit hasalt mindenhol akkor azt bagoért odaadják a hazai forgalmazónak, aki épp ezért itthon olcsón piacra tudja dobni (pl. ezek közülk kerülnek ki a 650 Ft-os filmek, mert már ilyen árkategória is van).

Miután a kiadó kiadott egy rakat pénzt a jogdijért, perkálni kell minden egyes újabb extráért ami a lemezre kerül: még a feliratért és a menüért is fizetni kell! Ha nem egy fapados kiadást akar a kiadó akkos súlyos milliókat kikell fizessen az extrákért is.

 

Eztán fizetni kell a szitázást, a boritót és a sokszorositást... mivel ezek is keményen viszik a költségeket ezért idehaza már mindenki csak pár ezret gyártat le előre és aztán a fogyástól függően utánagyártat, bár ez sokszor nem jön be. És mindezekre jön még rá a kereskedő haszonkulcsa...

 

Mindezeket nem lehet fedezni 990 Ft-os darabárral. Képtelenség.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem egészen igy müködik: elöszőr is a filmek már rég nem kerülnek 5000-rekbe. Ma már egy átlagos új film 2000-3000 körül mozog. De hamar akcióba kerülnek és legtöbbjük pár hónap alatt 1500-2000 körül kapható. 3600 felé már csak tényleg azok mennek, amik külső disztokkal rendelkeznek...

 

Másrészt egy DVD ára nemcsak az alap-anyagból jön össze, sőt az a legolcsóbb az egészben. Ha ingyen adogatnák mindenhol a DVD-ket akkor se mennének lejjebb az árak, mert nem ez vonja el a pénzek nagy részét. Elöszőr is, hogy egy hazai kiadó hozzájusson egy film kiadási jogához és pénzt kereshessen vele, elöszőr kikell fizetnie egy jogdijat... természetesen ennek nagysága attól függ milyen sikeres filmről van szó: ha egy tök ismeretlen filmről van szó, ami óriásit hasalt mindenhol akkor azt bagoért odaadják a hazai forgalmazónak, aki épp ezért itthon olcsón piacra tudja dobni (pl. ezek közülk kerülnek ki a 650 Ft-os filmek, mert már ilyen árkategória is van).

Miután a kiadó kiadott egy rakat pénzt a jogdijért, perkálni kell minden egyes újabb extráért ami a lemezre kerül: még a feliratért és a menüért is fizetni kell! Ha nem egy fapados kiadást akar a kiadó akkos súlyos milliókat kikell fizessen az extrákért is.

 

Eztán fizetni kell a szitázást, a boritót és a sokszorositást... mivel ezek is keményen viszik a költségeket ezért idehaza már mindenki csak pár ezret gyártat le előre és aztán a fogyástól függően utánagyártat, bár ez sokszor nem jön be. És mindezekre jön még rá a kereskedő haszonkulcsa...

 

Mindezeket nem lehet fedezni 990 Ft-os darabárral. Képtelenség.

Tegnap láttam a Die Hard 4-et 3700-ért.Én se azt mondom, hogy 999 legyen, hanem mondjuk 1500-2000.A Ryan még mindíg 2560 ft pedig 1998-as film.A költségeket ilyen részletesen nem tudtam.A lényeg, hogy sokan akarnak rajta keresni ezért ennyi.Az a nagy probléma, hogy nyugati árak vannak keleti bérekkel.Ha az átlagjövedelem 300000 ft nettó lenne, akkor ok lenne a 2-3000 ft-os dvd.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Die Hard 4-et 3700-ért.Én se azt mondom, hogy 999 legyen, hanem mondjuk 1500-2000.A Ryan még mindíg 2560 ft pedig 1998-as film.

A Ryan közlegény ment már 6-7000 Ft-os áron is... szépen megszedte magát a kiadó már rajta (mert ezen az áron tényleg nagy a haszonkulcs!). A jelenlegi árát pedig simán megéri szerintem (egy két lemezes kiadásról van szó mégiscsak!). Egyébként akcióban volt már ennél sokkal olcsóbb is .

 

A Die Hard 4 van ahol 3400-ért is kapható ez attól függ mekkora hasznot akar belőle a kereskedő. De egy 3600 Ft-os ár egy két és fél hete piacon lévő filmnél miért sok? Ugyis lefogják akciózni pár hónap múlva, még az is lehet hogy a karácsony elött... Az 1500-2000-es ár egy sikeres nyitófilmnek pont olyan irreális, mint a 990 Ft-os ár.

 

U.I.: A továbbiakat a Filecserélők topicban, hogy ne párhuzamosan két topicban menjen a csevely ugyanarról a dologról :lol:

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol:

Büdös, zsúfolt, a közbiztonság borzalmas, és túlértékelt. Röviden, tömören. Debrecenben végigfuthatok 23:00-kor a főutcán teljesen nyugodtan, anélkül a félelem nélkül, hogy 3 cigány vagy magyar nekem esne, Pesten mindezt tapasztalatból tudom, nem tehetem meg. Amíg nem lesz muszáj odaköltöznöm, kihagyom (Tv esetleg). És a pesti emberek átlagáról is megvan a véleményem, kezdve a "pestiesen szólva" és az összes egyéb megnyilvánulásukkal a vidékiek felé. Nem mondom, hogy minden pesti ilyen, de nagyon sokan. Aki érdi, az már vidéki, igaz, hogy gyorsabban van beér BP-re, mint a fővárosiként "tisztelt", és a vidékit (érdit) lenéző kispesti...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én vélemény pedig: Budapest Európai mércével mérve is gyönyörü város... jártam az összes nagyobban és mindig büszkeség öntött el mikor hazaértem. Hogy néhol piszkos azt kár is lenne tagadni, de minden városnak vannak ilyen részei, amiben egy milliónál több ember él. De tele van olyan utcákkal, helyekkel, amiket nem lehet megunni... amikor több szabadidőm volt imádtam körbejárni és fotozgatni. Este engem inzultus sosem ért, pedig igen sok időt töltök a fővárosban.

 

Félreértések tisztázása végett: nem lakok Budapesten. Egy alig két ezer főt számláló településen lakok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Debrecenben végigfuthatok 23:00-kor a főutcán teljesen nyugodtan, anélkül a félelem nélkül, hogy 3 cigány vagy magyar nekem esne,

A barátnőm a debreceni orvosira jár, és mindig szokott futni. Vagyis csak futott, mert amióta sötét van, nem is merészkedik a nagy erdő közelébe. A múltkor ugyanis megerőszakoltak ott egy lányt. Leütötték, és úgy.... Mondanom sem kell, helyeseltem a lépését. No de ebből is látszik, hogy minden helynek megvannak az árnyoldalai. Debrecennek is.

 

Cegléd elég érdekes. Nagy ritkán járok a városban hétköznap, éjjeli 1-2 felé. Vannak napok, amikor olyan az egész, mint atomtámadás után. Sehol senki, de ezt vegyétek szó szerint. SENKI és SEMMI nem mozdul. Kísérteties. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én imádom Budapestet.Attól eltekintve hogy élvezet végigmenni Bp utcáin az is fontos hogy minden közel van, ha akarsz venni egy kis plutoniumot akkor csak leugrasz a sarki drogériába. :lol:

Ahol lakok pár száz méterre van a metro, egy csomó troli és buszmegálló, akárhova ellehet jutni ha akarsz valamit.

Én faluban életemben nem tudnék ezek miatt lakni, és a túlzott csendet se szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhova az biztos... de mennyi idő alatt? Külvárosba egy óra? Jó dugóval akár több is? Kösz, de nem. Troli, villamos, busz Debrecenben is van, és a közlekedés is jobb (bár nem a legjobb) mint a pesti.

 

Ody: Én a Nagyerdőtől 3 percre lakom. Többször is végigsétáltam is futottam már éjszaka a körúton, mindenféle atrocitás nélkül, persze lehet csak azért, mert pasi vagyok... egyébként a Nagyerdőt valóban zűrös környéknek mondják, ebben lehet valami, de ettől eltekintve szerintem százszor jobb a közbiztonság mint Pesten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kissrác koromban laktam Újpesten... na onnan frankón minden öt percre volt gyalog: bevásárló-központ (az Árkád, ami szinte a rendszerváltás után azonnal felépült), uszoda, bolt, iskola, videotéka, mosoda, mozi, biliárd-szalon... stb. Az volt a legnehezebb miután vidékre költöztünk, hogy megszokjam, hogy nincs minden ennyire kéznél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Én a Nagyerdőtől 3 percre lakom. Többször is végigsétáltam is futottam már éjszaka a körúton, mindenféle atrocitás nélkül, persze lehet csak azért, mert pasi vagyok... egyébként a Nagyerdőt valóban zűrös környéknek mondják, ebben lehet valami, de ettől eltekintve szerintem százszor jobb a közbiztonság mint Pesten.

Na látod. Neked ez a tapasztalatod, másoknak meg más. Amúgy velem futna, dehát ugye nem vagyok ott. :lol: Fiú vagy, neked biztonságosabb valamelyest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiú vagy, neked biztonságosabb valamelyest.

Szép lenne ha Donátnak félnie kéne a megerőszakolástól(bár van rá példa).. :lol:

 

Akárhova az biztos... de mennyi idő alatt? Külvárosba egy óra? Jó dugóval akár több is? Kösz, de nem. Troli, villamos, busz Debrecenben is van, és a közlekedés is jobb (bár nem a legjobb) mint a pesti.

 

Akármekkora dugó van a metróval elérsz akármeddig, fix idő alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tősgyökeres pesti vagyok.7 éves koromig a Belvárosban laktunk, a Csengery utcában, majd kiköltöztünk Békásmegyerre.Azóta is itt lakom, de kb egy hónap múlva költözöm Újpestre az első önálló otthonomba.Gyerekkorom nyarait nagyszülőknél töltöttem Szerencsen.Imádtam a vidéki létet, de ahogy tinédzser lettem vágytam a városba.Egyszerüen ma már nem tudnám megszokni, hogy nincs semmi vidéken.Csak úgy hogy egy fél óra autóútra legyek Pesttől.Itt tényleg minden van.Ha nincs valami az egyik áruházban, elmegyek a másikba.Internetszolgáltatóból is több van, rengeteg szórakozóhely, mozi van.El nem tudnám képzelni mit csinálnék szombat este egy vidéki faluban.De ugyanakkor a vidék nyugodtsága nagyon tetszik.Nem fúrnak, csönd van, nem üvöltetik a zenét stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.