Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem Jinx szemtelenül fiatal, hanem lassan mi leszünk felháborítóan öregek... :lol: )

Igen, ehhez hozzá kell szokni. A TCW kitermel egy újabb rajongói réteget, majd megint előrukkol Lucas bácsi egy másik történettel és ekkor már az akkori rajongók nem is fogják tudni, hogy léteznek a filmek vagy utálni fogják a őket, hogy az teljesen más és "gagyibb" az akkori (jövőbeli) Star Wars-hoz képest. :)

 

Ez sajnos elkerülhetetlen, mivel ma hazautazás közben láttam 11-12 éves gyerekeket akik TCW-s kártyával játszottak. Megemlítettem nekik Darth Vadert és nem tudták, hogy ki az. Mondom Star Wars szereplő és csak néznek rám nagy szemekkel, hogy ők ilyenről még nem hallottak, pedig akkora nagy rajongók, hogy már 3x látták az összes részt (sorozat) valamint már 10x a pilotot.

Nekik ez a Star Wars...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is hallotak még róla, hogy van film a piloton kívül.

Ez kérlek a Cartoon Network generáció. Reggel felkel, "hányósfosós" figurák rohangálnak fel és alá, esetleg a saját taknyukon csúsznak........délután csapkodják a számítógép billentyűzetét, este meg a kövi "büfőgős" rajzfilm előtt/után elkapják a TCW-T.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kérlek a Cartoon Network generáció. Reggel felkel, "hányósfosós" figurák rohangálnak fel és alá, esetleg a saját taknyukon csúsznak........délután csapkodják a számítógép billentyűzetét, este meg a kövi "büfőgős" rajzfilm előtt/után elkapják a TCW-T.

 

Nyugi Oldie ez lesz majd 20-30 év múlva is, amikor jön a sokadik AVATAR rész, sorozatban vagy kitudja hogy, és az akkori generáció nem is fog emlékezni rá, hogy az első rész micsoda forradalmi volt, és az akkori emberek köpni nyelni nem tudtak a látvány miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszerűen nem tudom elhinni hogy léteznek olyan fiatalok a modern világban akik nem ismerik az SW-t. A rajzfilm előtt még nem is hallottak róla? Hát hol éltek ezek? :lol:

 

Nyugi Oldie ez lesz majd 20-30 év múlva is, amikor jön a sokadik AVATAR rész, sorozatban vagy kitudja hogy, és az akkori generáció nem is fog emlékezni rá, hogy az első rész micsoda forradalmi volt, és az akkori emberek köpni nyelni nem tudtak a látvány miatt.

Neked minden témához van valamilyen Avatoros hozzáfűznivalód? :)

Gondolom már a billentyűzetedről le is koptak az a,v,t,r betűk.

 

 

És nem mellesleg Boldog Születésnapot Jinx!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszerűen nem tudom elhinni hogy léteznek olyan fiatalok a modern világban akik nem ismerik az SW-t. A rajzfilm előtt még nem is hallottak róla? Hát hol éltek ezek? :)
Nem szorosan ehhez jön, de hasonló a probléma: Azt hiszem kolmilan volt az, aki egyszer betett valamelyik topicba egy kis részletett az eredeti szinkronnal és elég sokan meg voltak lepődve a hangokon és nem tetszett nekik. Én meg ezeken a hangokon nőttem fel.

97-ig, ők hol voltak, hogy nem találkoztak az eredetivel, csak az SE szinkronjával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

este meg a kövi "büfőgős" rajzfilm előtt/után elkapják a TCW-T.

Hátha pont ettől változik meg az életük, és néhány év múlva már ők szervezik a kiöregedő generációnak a SW-rendezvényeket :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem kolmilan volt az, aki egyszer betett valamelyik topicba egy kis részletett az eredeti szinkronnal
Az én voltam.

 

97-ig, ők hol voltak, hogy nem találkoztak az eredetivel, csak az SE szinkronjával?
Vagy angolul vagy a 95-ös szinkronnal nézték az SW-filmeket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos: Nana! :) Csak nem piszkálni az érettebb korosztályt! (Egyébként igazad van. Nem Jinx szemtelenül fiatal, hanem lassan mi leszünk felháborítóan öregek... :) )

Sajnos :):lol:

 

Ez sajnos elkerülhetetlen, mivel ma hazautazás közben láttam 11-12 éves gyerekeket akik TCW-s kártyával játszottak. Megemlítettem nekik Darth Vadert és nem tudták, hogy ki az.

Majd nőnek még egy kicsit és megtudják. Legalább is remélem.

 

Boldog születésnapot, Jinx :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 95-ös és a 97-es szinkron kb. ugyanaz pár szinésztől eltekintve.
Akadnak azért különbségek. Ha nem lennének akkor nemcsak egyszer tudtam volna megnézni a 97-essel őket és nemcsak a 95-ös jönne be nékem a szinkronok közül. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadnak azért különbségek. Ha nem lennének akkor nemcsak egyszer tudtam volna megnézni a 97-essel őket és nemcsak a 95-ös jönne be a szinkronok közűl.

Ok, nem ismerem a 95-ös szinkront, csak az adatbázisban néztem meg, hogy 1-2 szereplő hangja más. Nem tudom miben különböznek egymástól, de látszatra a hangok nagyrésze ugyanaz. Na de hadjuk inkább ezt.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyszerűen nem tudom elhinni hogy léteznek olyan fiatalok a modern világban akik nem ismerik az SW-t. A rajzfilm előtt még nem is hallottak róla? Hát hol éltek ezek? :)

Ugyanezen a bolygón csak kimaradt az életükből. De elég csak a Star Trek vízére evezni. Majdnem ugyanaz a helyzet.

 

Másrészről meg nem MINDEN csak az SW, vagy más filmek körül forog. :lol: Van aki csak pl egész nap zenét hallgat, vagy játékprogramokkal játszik, esetleg melózik naphosszat, oszt kikapcsolódásként olvas inkább valamit mintsem tv elé ülne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szorosan ehhez jön, de hasonló a probléma: Azt hiszem kolmilan volt az, aki egyszer betett valamelyik topicba egy kis részletett az eredeti szinkronnal és elég sokan meg voltak lepődve a hangokon és nem tetszett nekik. Én meg ezeken a hangokon nőttem fel.

97-ig, ők hol voltak, hogy nem találkoztak az eredetivel, csak az SE szinkronjával?

Ez azért teljesen más tészta.

'95-ben jött ki a THX-es szinkron, amióta eltelt 14 év, ami nem kis idő. Az itteni átlagéletkor teszem azt 20-22, tehát akkor '95-ben úgy 6-8 évesek voltak a fórumozók. Most egy ilyen idős gyerek elég nehezen tudott informálódni egy olyan világban ahol nem vetítette egy tv se az SW filmeket, nem nagyon adták ki hivatalosan VHS-en a trilógiát, és internet se volt még elterjedve. Ma már nem lehet úgy megnézni egy filmet vagy egy weboldalt hogy ne botlana valaki Star Warsba.. az olyan 12 éves nem hallott még SW-ről az konkrétan homokba dugott fejjel élte le eddig az életét.

Amúgy meg nem kell ahhoz valakinek fiatalnak és tudatlannak lennie hogy ne tetszen a régi szinkron, szerintem is borzalmas volt szinte minden téren.

 

Másrészről meg nem MINDEN csak az SW, vagy más filmek körül forog. icon3.gif Van aki csak pl egész nap zenét hallgat, vagy játékprogramokkal játszik, esetleg melózik naphosszat, oszt kikapcsolódásként olvas inkább valamit mintsem tv elé ülne.

Azért itt most 12 éves gyerekekről van szó, akik nem híresek mondjuk a melózásról. Maximum ilyen tanya közepén élő gyerekekről tudnám elképzelni hogy nem hallottak még SW-ről itthon, akik iskolába se járnak. Mert ez azt is jelenti hogy nem csak az az egy gyerek nem hallott még SW-ről, hanem a 30 másik osztálytársa se.

De mondom, itt nem arról van szó hogy valaki nem szereti ezeket a filmeket, vagy esetleg nem látta őket. De olyan 12 éves aki nem hallott még Darh Vaderről, az azért már fura. Persze nem elítélendő, de minden esetre fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Budapestiek voltak a srácok... :)

Nekünk megvan a régi szinkronos Csillagok Háborúja és Birodalom visszavág és németül a Jedi. Mivel ezeket a kazettákat rongyosra néztem, nekem a 97-es szinkron a furcsa Mádi-Szabó Gáborral például. (mások is furcsák, de Mádit máig nem tudom megszokni, szerencsére nincs meg a 97-es verzió, csak ha TV-ben adják és ott nézem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'95-ben jött ki a THX-es szinkron, amióta eltelt 14 év, ami nem kis idő. Az itteni átlagéletkor teszem azt 20-22, tehát akkor '95-ben úgy 6-8 évesek voltak a fórumozók.

Kivétel erősíti a szabályt, én '97-ig nem is hallottam az eredetin kívül más szinkront (a THX-eshez először már az internet korában találkoztam). Plusz kölcsönzőből is azon lehetett kivenni '95-ig, onnantól meg a THX-est megvenni és kölcsönözni. Szóval azért volt lehetőség, most csak bővült a nettel. De '95-től az eredeti szinkront már nem lehet fellelni, '97-től pedig már a THX-eset sem (mármint hivatalos irányból), szóval nem csoda, ha valaki '97 után ismerkedett meg az SW-vel, és nem hallott még az előző két szinkronról. De ugyanígy van ez az Aliennel és az Alienssel is. Az ifjabb rajongók nem is tudják, hogy nekem miért Nyuszi Newt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítségeteket kérném. Hogyan lehet a media playerrel mp3-as fájlokká tömöríteni az audio cd-t?

Media Playerrel nem szoktam rippelni, hanem a FreeRippel. Ezt tudom ajánlani, ingyenes és jó mp3-akat készít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Media Playerrel nem szoktam rippelni, hanem a FreeRippel. Ezt tudom ajánlani, ingyenes és jó mp3-akat készít.

Pedig lehet vele és egyszerű is, csak most épp nem találom ezt a funkciót. Köszi a linket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is van egy 12 éves haverom (lehet hogy rokon nem tudom, nem is érdekel) és ő látta az összes filmet de nem tudja időrendbe pakolni. Pont ma kérdezte meg tőlem hogy hogy szerepelhet Vader az "utolsó" rész végén miközben az egyik korábbiban meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Segítségeteket kérném. Hogyan lehet a media playerrel mp3-as fájlokká tömöríteni az audio cd-t?

 

1. Eszközök menü/beállítások/zene bemásolása fül(itt beállítod amit kell).

2. Lemez berak fent kb középen van egy Bemásolás gombféleség.Rányomsz, ekkor ott látod a számok listáját.Jobbra a lenti sarokban van egy Bemásolás indítása gomb.Rákattintassz és elindul.

 

Ez a Media Player 11-ben van így.De szerintem a 10-esben is így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Eszközök menü/beállítások/zene bemásolása fül(itt beállítod amit kell).

2. Lemez berak fent kb középen van egy Bemásolás gombféleség.Rányomsz, ekkor ott látod a számok listáját.Jobbra a lenti sarokban van egy Bemásolás indítása gomb.Rákattintassz és elindul.

 

Ez a Media Player 11-ben van így.De szerintem a 10-esben is így van.

Kösz frenkie! Jó így! :)

 

Én is ezt szoktam használni, egyszerű és szerintem jó is :D

Ez pedig egy remek program. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.