Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Orki, nagyon jó képek, nekem legjobban a bogarasak jönnek be a kintiekből, de a vacsis is jó :) Én most fogok ratatouille-t főzni, csak úgy mellékesen jutott eszembe (van pár módja a neten, egyet kiválasztottam) :D

Még lógok neked fotókkal, de semmi pánik, évszázadok kérdése, és küldöm :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon mennyire lesz életképes ilyen körülmények közt? A kinetikus fegyverek is elég hatékonyak voltak eddig.

Védelmi fegyverként működhet, mivel sokkal pontosabb, gyorsabb és erősebb egy kinetikus fegyvernél, így például egy rakétát is könnyebb leszedni. Viszont kézifegyver szerintem sohasem lesz belőle.

Amúgy, a legendák szerint az oroszoknak már rég (1969 óta) van lézerfegyverük, amivel el is porlasztottak Kazahsztánban néhány száz kínai katonát az akkori határincidensben. Persze konkrét bizonyíték nincs, de érdekes urban legend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most a haditengerészeti felhasználhatóságot kérdezem, mert ugye a cikk is kitér a párás levegőre, vízpermetre, mely visszavetheti a fegyver eredményességét.

 

Amúgy olvastam valahol olyat, hogy korozálnak az F-22-esek ezerrel ha esőfelhőbe kerülnek :lol: Ennyit a csúcstechnológiáról (?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az én véleményem erről.NEM...

Nagyon jó írás frenkie! Nem gondoltam volna, hogy valaha így fogod látni ezt a dolgot. :lol:

 

Bocsi, remélem, amit lentebb írtam, nem törlöd ki, egyrészt mert már nem közélet, hanem egy engem eléggé sértő megnyilvánulás, ami mellett nem mehetek el reagálás nélkül,

Megértem és nem is törlöm ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt most a haditengerészeti felhasználhatóságot kérdezem, mert ugye a cikk is kitér a párás levegőre, vízpermetre, mely visszavetheti a fegyver eredményességét.

 

Amúgy olvastam valahol olyat, hogy korozálnak az F-22-esek ezerrel ha esőfelhőbe kerülnek :) Ennyit a csúcstechnológiáról (?).

Majd megoldják ezt a lézer problémát. Elvégre erre vannak a tesztek.

Nem, az F-22-esek nem korozálnak, csak korrodálnak :lol: Sajnos a radarabszorbens bevonat nem bírja az esőt, és a javítása igen körülményes, mert ha újra felviszik, akkor egy napig kell száradnia. Azon kívül a kabintető 800 óra helyett már 330 óra után elveszti átlátszóságát és szerkezeti integritását, így cserélni kell. A szárny és a törzs csatlakoztatására használt titánelemek pedig nem megfelelő minőségűek, emiatt előre meghatározott időszakonként átvizsgálásra szorulnak, és adott esetben szintén cserére (ami magával vonja az említett bevonat újra felhozatalát). Szóval ja, akadnak gondok az F-22-essel, emiatt mocskosul drága lett a gép (44-49 ezer USD, míg az előd F-15-ösé 30 ezer volt). A belé szuszakolt modern technológiával amúgy nincs baj, csak a gép lett sz*rul megépítve. Az F-35, melyen ugyanezeket a technológiákat alkalmazzák sokkal jobb gépnek ígérkezik (legalábbis úgy tűnik, bár e körül is van már némi susmus, pl. azt hiszem a Dánok vissza is dobták, mert többe kerül, mint amennyit előre mondtak nekik az amik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Salla?

Ja, hát elég ciki, de hasonló cikiségek anno voltak az F-18-assal is, meg az F-4-essel. Itt csak az a gubanc, hogy az F-22 túl nagy hypot kapott a médiában, és úgy állították be a civileknek, hogy ez lesz az omegatutko vadászrepülő. Bár lehet, hogy úgy voltak vele, hogy az F-22 megy a kirakatba, az F-35 meg háborúba :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés! A rattatoult csak rajzfilmben ismerem, na az nagyon kedves kis mese volt. :lol:

Az volt, de az eredeti recept nem egészen úgy van, és meg aszerint csináltam, bár az egeres is fenn van a neten.

 

Megértem és nem is törlöm ki.

Köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Salla?

Az sw.hu oldalán egy nagyon okos lány (egy ideje elég eltűnt), amúgy ide is fel van regelve, csak sose írt még semmit. Szinte nem volt téma, ahova ilyen apró részletességgel ne tudott volna valamit írni, mert sokat olvas, és sokat is tud :lol: Én eléggé kedveltem bizonyos vonásai miatt :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, köszi.

Dzséjt, lefordítom férfinyelvre. :D Nála okoskodóbb csajt nem hordott a Föld a hátán.

Én ezt igenis bátran kijelenthetem, mert amúgyis piszok vagyok ilyenformán. :) Másrészről meg úgyis edzett a múltbéli csípkelődéseimre....Is. :D

 

De nyugi, neked még azért van mit behozni :lol::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen :lol: Bár a "szakterületei" inkább a humán dolgok (töri-művtöri szakos az egyetemen, de szerintem idén diplomázik), politika terén meg aztán mindent tud, amit csak lehet kívülállóként :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen :) Bár a "szakterületei" inkább a humán dolgok (töri-művtöri szakos az egyetemen, de szerintem idén diplomázik), politika terén meg aztán mindent tud, amit csak lehet kívülállóként :D

Ó, tudom én. Ezért is menekült mindenki a topicból amikor felszólalt. :D

 

Örülnék, ha fele annyit tudnék, mint ő :P

Hidd el, én is örülök annak, hogy nem ő vagy. Még. :P:lol::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, lefordítom férfinyelvre. :) Nála okoskodóbb csajt nem hordott a Föld a hátán.

És hozzá hasonlítasz, ó de szép nagyra nőtt a májam :D

 

Szívesen :) Bár a "szakterületei" inkább a humán dolgok (töri-művtöri szakos az egyetemen, de szerintem idén diplomázik), politika terén meg aztán mindent tud, amit csak lehet kívülállóként :D

Akkor ő megérdemelten lesz diplomás. Mondjuk én csak az ilyen embereknek adnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hozzá hasonlítasz, ó de szép nagyra nőtt a májam :)

 

 

Akkor ő megérdemelten lesz diplomás. Mondjuk én csak az ilyen embereknek adnék.

Hehe, ez valóban elég furán jött ki :D

 

Igen, valóban, ő az a fajta, aki méltán lesz diplomás értelmiségi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ő megérdemelten lesz diplomás. Mondjuk én csak az ilyen embereknek adnék.

A diploma azért nem azt jelenti, hogy mindenhez értesz ám. :) Közélethez, politikához pl. Én már azzal is megelégednék, ha valaki a kapott diplomájának témájában tudna alapdolgokat, aztán tudná őket alkalmazni. A munkahelyemen már az 1-2 éves gyakorlattal rendelkező ifjú kollégák között is nagy a szórás e téren, mert hiába tudja valaki jól a gazdasági matematikát, ha nincs hozzá józan esze, hogy mikor mit kell vele kezdeni. Nagy mondás ám, hogy egy egyetemen nem tanulhatsz meg mindent, viszont jó esetben megtanítanak gondolkodni, ami sokkal többet ér. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van. :) Attól, hogy valaki üt-vág egy bizonyos témát, még nem "mindenható". Mindent be lehet magolni, de értelmezni, felhasználni, alkalmazni már más tészta.

Mondjuk Sallánál tudom, hogy ő is több helyen utánanéz a dolgoknak, csak olykor az előadás módja némiképp hátszőrhasogató :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanulmányi rendszer a hibás. Nem arra serkentik az embert, hogy tanuljanak, gondolkodjanak, ismereteiket fejlesszék, hanem hogy magoljanak. Sajátíts el egy szakmát/szakot, a többivel ne törődj. :S Felnőtt korban meg valahogy a meló és család mellett, mégha érdekelnek is más témák, időt, energiád nem lesz rá.

 

Hű, de ezt be is fejezem, mert Ody radíroz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár ezért, bár manapság nehezebb annak lenni, mint régebben. Vagy nem?

Szerintem mostanság lehetetlen. Az elmúlt 100 évben annyit nőtt az ismeret anyag különböző tudományokban, hogy egy élet is kevés lenne hozzá, még egyhez is.

De megjegyzem az emberiség értelmi szinvonala az elmúlt ezer évben nem változott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A diploma azért nem azt jelenti, hogy mindenhez értesz ám. :) Közélethez, politikához pl. Én már azzal is megelégednék, ha valaki a kapott diplomájának témájában tudna alapdolgokat, aztán tudná őket alkalmazni.

Én is így gondoltam :D

 

Nem arra serkentik az embert, hogy tanuljanak, gondolkodjanak, ismereteiket fejlesszék, hanem hogy magoljanak.

Ezért lehetett velem baj a suliban, csesztem magolni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, minek hergelitek mindig? :)

"- Te, ez hogy van?

- Nem tudom, de majd jön Dzséjt és elmagyarázza..."

Aztán tényleg jön Dzséjt, és a tőle telhető kimerítő magyarázatot ad. Szóval sokszor csak magatoknak köszönhetitek. :)

 

Polihisztor ma már nem lehet senki, max amolyan Mekk Elek módjára. Pl. valamikor úgy húsz éve volt AZ informatikus. Ma már internetes szakinformatikusból is van többféle, mert csak ezen a téren akkora információmennyiséget kellene megtanulni, hogy arra egy ember képtelen a kellő mértékben. A "mindenhez értek egy kicsit" hozzáállásnak meg legfeljebb otthon a sufniban veheti hasznát az illető, a munkahelyén az a szint ma már kevés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.