Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az internet társadalmának boncolgatása...

 

Hülyéknek nem jár szólásszabadság?

Az internet azért jó, mert ott mindenki szabadon és névtelenül elmondhatja a véleményét bármiről. Az internet azért rossz, mert ott mindenki szabadon és névtelenül elmondhatja a véleményét bármiről. A sokéves tapasztalat azt mutatja, hogy moderáció nélkül minden online beszélgetés, fórum, kommentfolyam óhatatlanul is szörnyű anyázásba süllyed egy idő után - ha pedig mégsem, a moderátornak, a szólásszabadság önjelölt korlátozójának kell komoly dilemmákkal megküzdenie.

Valamikor 2002-ben, a magyar internet kamaszkorában Dévényi ?Három kívánság? Tibor egy interjúban azt találta mondani [1], hogy ?az internetezők társadalomképtelen, sunyi alakok, akik nem merik nyíltan felvállalni a saját véleményüket, hanem jobban esik nekik arctalanul mocskolódni?. Lett is belőle botrány, hetekig mindenki csak elhatárolódott a kijelentéstől....

http://index.hu/tech/net/2009/09/23/hulyek...zolasszabadsag/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor nem sajnálom az államtól a pénzt :(

 

 

Más: Vistában hol lehet beállítani hogy honnan menjen a hangfelvétel? XP-vel a hangszóróra kellett jobbkattogni és ott széépen kiválasztani hogy "stereo mix", na ezt keresem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre...

Ma kint voltak a szomszédnál a rendőrök és a kényszerkaszálók és végre levágták a kertjében nőtt 1-1,5 m magasra nőtt parlagfüvet :( és jól megbírságolták őket :)

Szegény, allergiás vagy, és parlagfű nő a szomszédban? :P Ez felér egy merénylettel...

És mennyi volt a büntetés? Mert ha jó sok, akkor talán jövőre neki sem fog nehezére esni kaszálni úgy júliustól októberig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Vistában hol lehet beállítani hogy honnan menjen a hangfelvétel? XP-vel a hangszóróra kellett jobbkattogni és ott széépen kiválasztani hogy "stereo mix", na ezt keresem....

Nekem Vistám van, de sajnos fogalmam sincs, mert még nem volt erre szükség. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor nem sajnálom az államtól a pénzt :(

 

 

Más: Vistában hol lehet beállítani hogy honnan menjen a hangfelvétel? XP-vel a hangszóróra kellett jobbkattogni és ott széépen kiválasztani hogy "stereo mix", na ezt keresem....

 

Ugyanott van.Jobb gomb az ikonon majd Rögzitőeszközök.

 

Más.Az unokaöcsémnek lesz a szülinapja vasárnap.Imádja a Clone warst.Szeretnék venni neki valamilyen figurát(Rex-et és Artu-t kedveli a legjobban), de nem legot mert azt már kap.Tehát Pesten tudtok-e egy olyan játékboltot ahol ilyet tudnék venni?

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Játéksziget boltokban kaphatóak figurák vagy esetleg a Star Wars-os boltokban (bár ott drágák szvsz, de Greedo és a Jawashop) lehet kapni figurákat. (hogy b*szódjanak meg, hogy csak a figurákat lehet kapni, makettet meg nem :( )

Vagy a Holdfény-t ajánlom, de az már komolyabb bolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Játéksziget boltokban kaphatóak figurák vagy esetleg a Star Wars-os boltokban (bár ott drágák szvsz, de Greedo és a Jawashop) lehet kapni figurákat. (hogy b*szódjanak meg, hogy csak a figurákat lehet kapni, makettet meg nem :( )

Vagy a Holdfény-t ajánlom, de az már komolyabb bolt.

 

Köszi szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két forint egy kilométer: jönnek a villanyautók

 

A Frankfurti Autószalonon számtalan elektromos és hibrid autót mutattak be - néhány év múlva tényleg valóság lehet a nulla károsanyag-kibocsátású, megfizethető szériaautó. Megváltozhatnak autózási szokásaink, sőt a villanyautózás a Paksi Atomerőmű jövőjét is befolyásolhatja

http://www.origo.hu/auto/20090923-ket-fori...rt-autozni.html

 

Na ez jól hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jól hangzik :( Ha van igény ezekre az autókra a vevők részéről, és viszik a gyárakból, addig szerintem a gyártók nem fognak foglalkozni az üzemanyagkérdéssel, mert az nem az ő üzletük. Most, hogy ráadásul rosszul megy az autógyáraknak, stb. még inkább próbálnak valahonnan bevételt meg forgalmat generálni, ha jobban mennek az elektromos autók, akkor abból csinálnak hasznot. De a károsanyag-kibocsátás is égető gond, ha vissza kell fogni, mert erre megállapodások kötik az országokat, akkor igenis fogják támogatni ezeket a járműveket.

Pont a héten olvastam Norvégiáról, nekik hatalmas olaj-és gázkészleteik vannak, ebből erős most a gazdaságuk (az egyik legjobb a világon), de mégis élen járnak a környezetkímélő megoldások fejlesztése, stb. terén. Már átadtak nemrég egy hidrogénautópályának nevezett utat, ahol töltők vannak végig a hidrogénmeghajtású autók részére. Külföldni gyártók már oda járnak élesben tesztelni, mert ez az út rendes használatban van, nem tesztkörülmények uralkodnak rajtuk.

Ami még náluk nagy előny, hogy rengeteg vízierőművet építettek már évtizedekkel ezeleőtt (ugye a fjordok hazája), és így olcsó villamos energiát tudnak előállítani, nálunk mindenki villamos energiával fűti a házát, nem gázzal (holott sok van nekik abból is). És okosan bánnak a bevételeikkel, mert gondolni kell a jövőre is :) No meg a majd elfogyó nyersanyagra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azzal sokra nem megyünk, ha importáljuk a káro anyagokat, de mi megjátszuk a jófiút, mert mi mást használunk.

Attól meg kár aggódni, hogy itt már "holnap" mindenki "zöld" lesz. A olajlobby az bizony olajlobby.

 

Más. Tegnap volt egy jó kis riport a Pörzsölőben ( Echo tv).

 

http://www.echotv.hu/20090920_porzsolo.html

 

Egy feltalálóról van szó és piszok érdekes amiket eddig már letett az sztalra agráriparban ésatöbbi :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha mások viszik, mert van rá kereslet dögivel, akkor miért ne adnák el? Ha nem adják, akkor a vevők máshonnan vesznek, ők meg rosszabbul járnak. És a befolyó zséből (abból is) tudnak fejleszteni mást, stb. Ha nem lenne miből, az is leállna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, csak akkor ne hangoztassák, hogy ők mennyire "zöld pártiak". A sok bizbaz amit már a levegőbe engedtek a nagyvilágban, nem fog megállni Norvégia határában. Szóval valahol ők is mumusok, mert abból élnek meg ami káros. Félre értés ne essék, termálhőforrás szép és jó, de ha emelett olajjal kereskednek már úgyszólván izléstelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Légyszí segítsetek raktam! Okt. 7-én lesz ált. iskolai oszt. találkozó és nem szeretnék menni. Milyen indokot találjak ki, hogy ne sértsem meg a szervező srácot?

Nagyon utáltam azt az osztályt és baromira nem akarok velük jópofáskodni meg egyébként látni se nagyon :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Légyszí segítsetek raktam! Okt. 7-én lesz ált. iskolai oszt. találkozó és nem szeretnék menni. Milyen indokot találjak ki, hogy ne sértsem meg a szervező srácot?

Nagyon utáltam azt az osztályt és baromira nem akarok velük jópofáskodni meg egyébként látni se nagyon :(

Ööööö......megmondhatnád, hogy más programod van pont arra az időre. :)

Ez általában be szokott jönni. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oks, csak akkor ne hangoztassák, hogy ők mennyire "zöld pártiak". A sok bizbaz amit már a levegőbe engedtek a nagyvilágban, nem fog megállni Norvégia határában. Szóval valahol ők is mumusok, mert abból élnek meg ami káros. Félre értés ne essék, termálhőforrás szép és jó, de ha emelett olajjal kereskednek már úgyszólván izléstelen.

Kicsit kifordított módja ez a vizet prédikál és bort iszik felállásnak. Vizet prédikál és közben bort ad el.

Vagy hasonló, mint a véres gyémánt. Azok a legnagyobb gyémántkereskedők, akik az afrikai kizsákmányolás ellen küzdenek...

 

Légyszí segítsetek raktam! Okt. 7-én lesz ált. iskolai oszt. találkozó és nem szeretnék menni. Milyen indokot találjak ki, hogy ne sértsem meg a szervező srácot?

Mond, hogy beteg vagy, influenza, lábtörés, ebola :( Vagy egy másik lehetőség: bocs, de nem érek rá.

Nemrég én is ezen vaciláltam (igaz, én közép. sulis találkozón), hogy menjek-e vagy sem, mert tudtam, hogy a haverjaim nagyja nem lesz ott, csak azok, akikért azért nem rajongtam különösebben. Aztán végül mégis elmentem, mert kíváncsi voltam, kivel mi lett öt év alatt. Aztán tök jól éreztem magam. Semmit nem változtak, de olyan jól esett, hogy azok, akik g*ciskedtek velem középsuliban sehová se jutottak, én meg az életcélom elérésének küszöbén vagyok. Legszebb öröm a káröröm, és az egy nagyon jó öröm :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne reagálj a megkeresésére.
És ezt hogyan lehet úgy kivitelezni, ha házhoz jön a srác? :(

Mert haverom hívott, hogy hozzá eljött (közel lakik hozzájuk) és szervezi. Mivel valami agyturkásznak tanul a srác, azért jön személyesen, hogy lássa hazudunk-e ha lemondanánk kamu indokkal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezt hogyan lehet úgy kivitelezni, ha házhoz jön a srác? :)

Mert haverom hívott, hogy hozzá eljött (közel lakik hozzájuk) és szervezi. Mivel valami agyturkásznak tanul a srác, azért jön személyesen, hogy lássa hazudunk-e ha lemondanánk kamu indokkal :P

Ne engedd be. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Légyszí segítsetek raktam! Okt. 7-én lesz ált. iskolai oszt. találkozó és nem szeretnék menni. Milyen indokot találjak ki, hogy ne sértsem meg a szervező srácot?

Nagyon utáltam azt az osztályt és baromira nem akarok velük jópofáskodni meg egyébként látni se nagyon :(

Értem a kérést, instant fórumtalálkozó kéne. Jó lenne, csak röviden mert tanulnom kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanott van.Jobb gomb az ikonon majd Rögzitőeszközök.

 

Más.Az unokaöcsémnek lesz a szülinapja vasárnap.Imádja a Clone warst.Szeretnék venni neki valamilyen figurát(Rex-et és Artu-t kedveli a legjobban), de nem legot mert azt már kap.Tehát Pesten tudtok-e egy olyan játékboltot ahol ilyet tudnék venni?

 

 

Ott nálam csak egy mikrofon van :( Viszont itt járt az aki telepítgetett és megnézte, szerinte a hangkártya/annak a programja nem elég okos ehhez. Magyarul kispórolták belőle. Sebaj, a régi gépen most már van hang és meg tudtam oldani :)

 

Ha nem ragaszkodsz konkrétan figurához, van (pl Rex - es) kulcstartó. Szerintem elég stabil áron mindenhol 1490 Ft ahol eddig néztem. R2 viszont azért jó mert ő gyakorlatilag minden kiadásban ugyanúgy néz ki, nem kell Clone Wars - osnak lennie :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.