Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szerintem sincs értelme ennyi év után most lecsukni, ha még az áldozata sem kívánja ezt.

Jaja, ma olvastam, hogy az áldozat meg is akarta már szüntetni az eljárást, neki sem volt jó a folyamatos hercehurca ennyi évtizeden át.

 

Derbnek boldog születésnapot, bár piszkosul hanyagol minket jó ideje :hmm:

 

Orki, jobbulást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg csak rámászott a félrészeg Polanskira a csaj, aztán meg kiderült, hogy hány éves... én ezért nem herélnék ki senkit, pláne nem dugnám az illetőt börtönbe.

 

Nem tudom, de előtte a 15 éves Kinski is ott volt, és volt más kislány is a reperotárban. Terád rádmászhatna egy 13 éves kislány, mégha ittál is? Hozzáteszem, a kislányt az anyukája vitte oda... De azért fel sem menteném azzal. hogy a gyerek mászott rá. Egy negyvenéves pasi ne a gyatyájában hordja az eszét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből kifolyólag azt se tudtam van nekik is klubjuk MO-on.

"Van"... idézőjelesen, mert elég halott az a klub. Voltaképpen csak pár lelkes figura rendez még ilyen szülinapi akármiket, bár szvsz halotti tor is lehetne. De a torta legalább finom, tavaly volt alkalmam megkóstolni (akkor a szülinapi zsúrt összekötötték az AXN Sci-Fi-SFportal Találkozóval, ami mondjuk rá is nyomta a bélyegét, mert kb. Star Trek klubnappá avanzsálódott a rendezvény, amit mi általános sci-fis bulinak akartunk kezdetben).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Van"... idézőjelesen, mert elég halott az a klub. Voltaképpen csak pár lelkes figura rendez még ilyen szülinapi akármiket, bár szvsz halotti tor is lehetne. De a torta legalább finom, tavaly volt alkalmam megkóstolni (akkor a szülinapi zsúrt összekötötték az AXN Sci-Fi-SFportal Találkozóval, ami mondjuk rá is nyomta a bélyegét, mert kb. Star Trek klubnappá avanzsálódott a rendezvény, amit mi általános sci-fis bulinak akartunk kezdetben).

 

De ezek a lelkes emberek még tábort is szerveznek évek óta. És amíg 10-15 ember elmegy, addig az nem halott... Amúgy meg akkor lehet általános sci-fis bulit csinálni, ha van, aki csinálja. És nehéz ám család és meló vagy suli mellett ennél többet létrehozni. Nekem szinte családi a dolog, akik még csinálják, azokat 10-15 éve ismerem :) Az egyik volt klubvezető a férjecském exe :hmm::):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami rémlik :) Hát akkor ez nem jön össze. Amúgy is én pl. vajmi keveset értek az ST-hez :)

Ebből kifolyólag azt se tudtam van nekik is klubjuk MO-on.

 

 

Hát több mint 15 éves a klub, vannak vasárnaponként talik, de eléggé kicsi a létszám, gyakorlatilag évek óta ugyanaz a bagázs. Most kicsit beindult, ahogy tudom, a 11-mozifilm hozott pár új embert. Kellett is :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, az új Star Trek mozifilm talán picit a trekes klubélet felé csábítgat. :hmm: Node az sw klubélet sincs ám túlzottan eleresztve. Pangás van ott is. Bartáék pl átmentek minituries bajnokságokba. Pedig most ugye itt az animációs sori is, meg jön az élőszereplős is. Téma lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, az új Star Trek mozifilm talán picit a trekes klubélet felé csábítgat. :cry: Node az sw klubélet sincs ám túlzottan eleresztve. Pangás van ott is. Bartáék pl átmentek minituries bajnokságokba. Pedig most ugye itt az animációs sori is, meg jön az élőszereplős is. Téma lenne.

Dilettánsok sajnos. Most mondanám, hogy vegye át valaki más de ez csak üres szöveg lenne tőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, az új Star Trek mozifilm talán picit a trekes klubélet felé csábítgat. :cry: Node az sw klubélet sincs ám túlzottan eleresztve. Pangás van ott is. Bartáék pl átmentek minituries bajnokságokba. Pedig most ugye itt az animációs sori is, meg jön az élőszereplős is. Téma lenne.

 

Gondolom, ott is meló, család, és mindig ugyanazok csinálják a sót... Nehéz új embert találni:( Nekem szerencsém van, mindkét klubban jópár emberkét ismerek. Épp ezért sejtem, hogy a probléma ugyanaz.

És ne felejtsük el, hogy ezekről a rendezvényekről csak az a kis belső réteg tud, akik vagy rajta vannak egy levlistán, mint pl én, vagy esetleg ilyen fórumot olvasnak. És valljuk be, itt is ugyanaz a pár emberke aktív. Ugyanez van klubéletben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezek a lelkes emberek még tábort is szerveznek évek óta. És amíg 10-15 ember elmegy, addig az nem halott... Amúgy meg akkor lehet általános sci-fis bulit csinálni, ha van, aki csinálja. És nehéz ám család és meló vagy suli mellett ennél többet létrehozni. Nekem szinte családi a dolog, akik még csinálják, azokat 10-15 éve ismerem :yes: Az egyik volt klubvezető a férjecském exe :cry: :cry: :yes:

Tetszhalott. Volt az ennél jobb is, mindkét klub. Jó, amióta egyiknek sem vagyok tagja, nem is nagyon tudom, mi a szitu feléjük (na jó, az SW-ről spec tudom, hogy totál hulla), de annak idején azért jóval nagyobb dolgok voltak rendezvényeken belül is, kívül is. Pl. ott a honlap, mely az idejét sem tudom, mióta van "készül" állapotban.

Tudom milyen rendezvényt szervezni, bár csak az alja voltam a piramisnak (videókat készítettem és előadást tartottam; kétszer, szóval nagy rutin még nincs, de kaptam rá garanciát, hogy lesz még benne részem :D ), azért jobban beleláttam a kulisszák mögé. Tudom, hogy nem leányálom, pláne az élet mellett. Még a piramis alján is sz*r volt, mikor jött az e-mail reggel, hogy másnapra kéne egy új videó, mert a díszvendég lemondta, és más lesz helyette... vagy mikor a rendezvény előtti vacsin nyomnak a kezedbe egy DVD-t, hogy vágd át, konvertáld át, csak éppen azon túl, hogy este nyolc óra volt, egy étteremben voltunk, én még 120 km-re is voltam a felszerelésemtől... Vannak ilyen élmények :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszhalott. Volt az ennél jobb is, mindkét klub. Jó, amióta egyiknek sem vagyok tagja, nem is nagyon tudom, mi a szitu feléjük (na jó, az SW-ről spec tudom, hogy totál hulla), de annak idején azért jóval nagyobb dolgok voltak rendezvényeken belül is, kívül is. Pl. ott a honlap, mely az idejét sem tudom, mióta van "készül" állapotban.

Tudom milyen rendezvényt szervezni, bár csak az alja voltam a piramisnak (videókat készítettem és előadást tartottam; kétszer, szóval nagy rutin még nincs, de kaptam rá garanciát, hogy lesz még benne részem :cry: ), azért jobban beleláttam a kulisszák mögé. Tudom, hogy nem leányálom, pláne az élet mellett. Még a piramis alján is sz*r volt, mikor jött az e-mail reggel, hogy másnapra kéne egy új videó, mert a díszvendég lemondta, és más lesz helyette... vagy mikor a rendezvény előtti vacsin nyomnak a kezedbe egy DVD-t, hogy vágd át, konvertáld át, csak éppen azon túl, hogy este nyolc óra volt, egy étteremben voltunk, én még 120 km-re is voltam a felszerelésemtől... Vannak ilyen élmények :cry:

 

Hát rendezvényszervezés. Már nem is tudom, mennyi van a listán. Amire büszke vagyok, férjecskémmel egy egész trekdélután, 5 órás előadás a Klingonokról. Egy másikat Darth Vader is látta, mikor 6 éve itt volt. Besegítettem én más a Csillagkapusoknak is, Férjecském meg akkor is fellépett X-winges rucijában, mikor a két admirális itt volt:) Bigggsnek, mikor ittjárt, Férjecském fordított az aláírásoknál, én meg a pénzt szedtem:)

És ez is a piramis alja, meg amikor megérkezem a sci-fi napra, és akkor szólnak, hogy egy óráig én szedem a belépőt, és kapok 3 köteg papírt, hogy kik a vendégek, kik a klubtagok, kik regisztráltak előre, és mind másmilyen karszalagot kap, és mennyit fizet.

Egyébként most is készülődök, van egy rendezvény, illetve lesz, jövőre, és a Klingonelőadást kell leporolni:)

Sajnos vendéget hívni megint nincs keret, ahogy nézem, pedig az feldobja kicsit, már ha a reklám megy. De míg a mag összetart, addig van remény:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, de előtte a 15 éves Kinski is ott volt, és volt más kislány is a reperotárban. Terád rádmászhatna egy 13 éves kislány, mégha ittál is? Hozzáteszem, a kislányt az anyukája vitte oda... De azért fel sem menteném azzal. hogy a gyerek mászott rá. Egy negyvenéves pasi ne a gyatyájában hordja az eszét!

 

Nem. De nem kell valakit kasztrálással fenyegetni úgy, hogy lövésünk sincs arról, hogy mi a szitu. Csak árnyaltam. Simán lehetett a csaj is hibás, ahogy manapság is rendeszeres a pozitív diszkrimináció, amikor csak azért kedveznek valakinek, mert a diszkriminációra fogja valamelyik sérelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. De nem kell valakit kasztrálással fenyegetni úgy, hogy lövésünk sincs arról, hogy mi a szitu. Csak árnyaltam. Simán lehetett a csaj is hibás, ahogy manapság is rendeszeres a pozitív diszkrimináció, amikor csak azért kedveznek valakinek, mert a diszkriminációra fogja valamelyik sérelmét.

 

Azért van némi fogalmunk. az ürge vádalkut kötött, és bevallotta, hogy lefeküdt a lánnyal. Akkor mennekült el az országból, mikor kiderült, hogy Psichiátriai kezelés helyett a bíróság - a megegyezéssel ellentétben - börtönbe akarta csukni. Ezzel a kislány családja sem értett egyet, nekik elég lett volna a kezelés - vagyis jópár beszélgetés a jó doktorbácsival. Én nem is mondtam a kasztrálást, de hogy sokáig nem volt rendben az ürge, azt elhiszem, írtam is hogy miért. De akkor sem kell még őt áldozatnak kikiáltani, mert elkapják "szökés" közben. Mert ugye még szökevény. Amúgy remélem, hogy börtön nélkül lezáródik. vannak akik azt sokkal jobban megérdemlik.

Tehát a fickó nem tagadta, hogy együtt voltak.

Engem meg a negatív diszkrimináció zavar, ha valakit megerőszakolnak, akkor jön a szöveg, hogy biztos akarta, meg kiprovokálta, és miért volt ott egfyáltalán. Sokan ezért nem is merik jelenteni. El tudod képzelni, milyen megalázó kérdések lehetnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó nekem. Két számítógép van a háznál, egyik sem működik.

 

Kezdem Pikával, végtére ő a rangidős.

Volt ugye a nagy törlés, előtte az ominózus CD-törlési baki. Nagyradír előtt apci MINDENT kimásolt DVDre, utána visszarakta. Ezt onnan tudom, hogy a kb 4 éve nem használt CD-írónak a programja reklamált, hogy szeretne telepedni a gépre.

Nem itt a baj.

Van egy szkenner, annak néhány hülye programja, pl ArcSoft képkezelő. 800 mega.

Pikán a nagyradír után egy héttel (sem) már a rendszerpartíción összesen 100 MB szabad hely volt, és hát szegény úgy visította a hibaüzenetét, hogy nem lehetett tőle meglenni+ folyvást lefagyott. Radírozgattam. Például az ArcSoft -ot, és beállítottam a szkenner programját, hogy kép megnyitásra az AcrSoft helyett a PhotoSuit - ot használja. Ő elfogadta, működött. Lomtár ürítése.

Másnapra a PhotoSuite ELTŰNT A GÉPRŐL. Ott a parancsikon az asztalon, ha rákattintok, kiírja hogy nem találja magát. s tényleg nem.

AZT TUTI NEM TÖRÖLTEM KI.

Mondhatná az egyszeri ember, oké, megvan annak a telepítő CD-je. Hadd utaljak vissza a CD-törléses esetre!

EGYIK KORONGOS MEGHAJTÓJÁT SEM ISMERI FÖL. SEM A DVD-ÍRÓT, SEM A TARTALÉK CD-LEJÁTSZÓJÁT. Annak a programjához sem nyúltam.

 

Ennyit Pikáról.

 

Ami Hibát illeti:

Mióta visszakaptam a szervízből (kicserélték a bal USB-jét) normális volt. A nagyradírral egy időben kaptam Wifit, azóta használom. Laptop belsejébe épített vevője van, tudom, hogy a környéken mások is wifiznek, szoktam látni a "biztonságos hálózataikat".

Pár órája egyszerre kapcsoltuk be a gépeket apcival, mert ő meg akart (?) valamit nézni a neten amit én is. A két gép kiírta hogy más is van a hálózatban (amit nem szoktak egyébként).

Pika gyönyörűen reagált a helyzetre (látszik, hogy melyikük a kedvencem?) Hibát meg kikapcsoltam. Pikán megnéztük amit akartunk, sőt megsúgom most is nála ülök.

 

Most bekapcsoltam Hibát (szabályos leállítás volt, ugye?). Belépek a saját, általános, jelszótlan felhasználómmal. Üdvözöl, aztán kiírja, hogy "A Windows nem tudott csatlakozni a következő szolgáltatáshoz: Rendszeresemény-jelző szolgáltatás. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával.

Leokézom, vissza a rajtvonahoz. Belépek rendszergazdaként. Beengedett, és az alsó sarokba odaírta hogy általános jogú felhasználók nem léphetnek be. "Rendszergazdaként az Eseménynaplóban részletes információt talál, mié "(itt végetért a buborék, és semmi hivatkozás arra hogy hol keressem az Eseménynaplót.

Kedves, mi? Hiba alaposan megdolgozik a nevéért. Talán egyszer majd átkeresztelem Toshi névre, jobb híján.

 

Hagyján.

Hiba kedves nem talált hálózatot, pedig egyébként emlékezetből is tudni szokta, be sem kell lépnem. Rákattintok az áthúzott internet-szimbólumra, közli, hogy "Nem talált hálózatot". Az hagyján hogy a saját wifimet nem látja, de a szomszédos öt hálózatot sem. Kikapcsoltam a wifi-vevőjét, frissítettem a nulla hálózatnak a listáját, bekapcsoltam, újra frissítettem. Semmi különbség nem tűnt neki fel. A wifivevő mellett a kis wlan - ikon világít amikor be van kapcsolva és nem világít amikor ki van kapcsolva, más hasznát az elmúlt fél órávan nem tapasztaltam.

Közben talált valami olyat a jó gép, hogy "Windows hálózati diagnosztika". Nos, idézem szó szerint: "A Windows nem tudja megoldani a problémát. Lépjen kapcsolatba a hálózati rendszergazdával vagy az internetszolgáltatóval." (Bezárás).

 

 

Közben még valami: "Toshiba TEMPRO működése leállt. A program helyes működése hiba miatt megszakadt. A Windows bezárja a programot és értesíteni fogja Önt, ha megolást talál a problémára". (Program bezárása).

 

 

Vistát használok Hibán egyébként. Pika XP -vel megy, de ez most másik verzió.

 

A felhasználós mókával kapcsolatban semmi ötletem nincs azon túl, hogy nem tetszik.

A wifit illetően az a tippem van, hogy a vevő tönkrement egy hét használat után. Az USB-port is kb egy hét (rendeltetésszerű!) használat után nyekkent meg.

 

Ötletek?????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windows hiba szerintem. Format C mindkettőnek, az megoldja.

Előtte ajánlatos egy Live Linuxxal megnézni (Ubuntu, Kubuntu, Suse... stb) hogy azok látják-e. Ha igen, Windows format, ha nem, egy másik gépre rá kell dobni a Wifit, az látja-e. Ha nem akkor tényleg Wifi hiba. Becsomagol, üzletbe átvisz, elmetrükkel újra cserél, hazamegy, mosolyog :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, remélem, sikerült helyrehozni a két gépet. Ami pedig a számítástechnikát illeti, sose lehet tudni biztosra, ki oldja meg végül a fennálló problémát. Nekem volt pár hete bajom, bizonyos ..khmm... torrent progival, megbeszéltem a számteches kollégával, aki egy személyben még a netszolgáltatóm is, végül az a megoldás lett jó, ami hirtelen eszembe jutott a hiba elmesélésekor :cry: Ami a program egyszerű újra telepítése volt :cry: Szóval ezek után elképzelhető, hogy tényleg egy c format lesz ebből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wifi gondjaim időnként nekem is vannak, amikor nem látja az eszközt a gép, de ez általában magától megszűnik egy-egy újraindítástól. Mondjuk volt már olyan is, hogy egész nap tartott, és utána senki nem tudta megmondani (nálam hozzáértőbbek sem), hogy mi volt a baj, és hogy mitől javult meg.

Ez a technika ördöge. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy aki a nagyradírt csinálta + akitől a routert kaptam, az decemberig nem jön haza Svédországból. Nélküle meg nem valószínű a format cé. Legalábbis Pikán.

Apropó. Pika a CD-írásos malőr után gyönyörűen írt-olvasott korongokat "magától" és a nagyradír után is CD-ről lett telepítve minden. Ma meg....?

 

Wifi: nekem úgy tűnik valahol Hibában van a hiba, mert a szomszédok wifijeit sem látom.....

 

Phobos: gondoltam rá... még elmetrükk sem kell, ugyanis garanciális. Csak a múltkor kereken 20 napig kotlottak rajta az USB csere kapcsán....

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Mit műveltetek?

Ajtók csiszolása, festése. :S A lakás tele van faporral. Bele fog ez kerülni jó pár porszívózásba meg felmosásba. De a csiszolással már végzett a fater, szóval picit könnyebb is kitakarítani. De éjszaka marha rossz, mert marja az ember tüdejét a sok por. De hétvégére már talán oks lesz minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.