Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

No most elolvastam a macsekos cikket, nagyon jó :D Sajnálom, hogy így elpusztult Bendegúz cica, igazán érzelemmel telin írtad le. Miért lehet megölni a macsekokat ezekkel a macskakajákkal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett az írásod Dzséjt! Nálunk sajna nem lehetnek macskák mert emeletes házban lakunk, de mamáméknál mindig volt régebben. Nagy kedvencem a Bertalan volt, teljesen betanítottam mindenféle jóra. :D De volt olyan kis eleven fekete cicájuk is ami felment a körtefára, és leverdeste a körtét. :D Őt sajnos ellopták az utcáról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek.

 

Nem is mondtad, hogy Csubi meghalt..... Szüszü hol lakik most?

Éppen nem voltam otthon azon a héten, szóval nem is tudtam volna mondani, aztán meg már elfelejtettem.

Szüszü nálunk, még pontosabban nálam, a szobámban :D

 

No most elolvastam a macsekos cikket, nagyon jó :P Sajnálom, hogy így elpusztult Bendegúz cica, igazán érzelemmel telin írtad le. Miért lehet megölni a macsekokat ezekkel a macskakajákkal?

Bendegúzt rettenetesen szerettem, a halála tényleg kikészített, pláne, hogy így kellett elpusztulnia. :D

A száraz kajában van valami, ami eldugítja a kandúrok húgyútját (Krande az állatorvos, majd ő részletezi :P ). Bár az újakban már elméletileg van ezt gátló anyag is (a dobozon legalábbis fel van tüntetve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás Dzséjt.Jó sok macskátok van.Gyerekkoromban apám felhozott egy kiscicát, szegény állandóan ki akart menni, este koncertet adott az ajtó elött.Végül levitükk nagyszülőkhöz, ott meg valamelyik szomszéd megmérgezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Felejtsük már el, hogy a Magyar a vesztes nép, az utolsó csatlós, naci és a többi hazugságot. Nem. A Magyar a tudás népe. " :P

 

Ez jó felfogás. De Oldi ne olvass annyi kurutty.info-t, barikádot stb, mert onnét sem kell mindent elhinni. Szerintem. :D

 

Az idei karácsonyra is egy lovacskát szeretnék, mint eddig az elmúlt 18 évben, de sose kaptam! :P Beérem egy nyugis vizsgaidőszakkal is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beérem egy nyugis vizsgaidőszakkal is. :D
Na ilyen nálunk nem létezik... Nagyon úgy néz ki, hogy Dec. 24-én lesz egy vizsgám hála a sz*mét k*csög mobil internetes-laptopos/lovardás nethuszároknak akik egyből lefoglalták máskorra az időpontot és csak dec. 24-e maradt :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás Dzséjt.Jó sok macskátok van.Gyerekkoromban apám felhozott egy kiscicát, szegény állandóan ki akart menni, este koncertet adott az ajtó elött.Végül levitükk nagyszülőkhöz, ott meg valamelyik szomszéd megmérgezte.

Kösz.

Szegény... azért azt a szomszédot is el lehetne ásni a kertben... Mire jó ez? "Nem tetszik más macskája, nyírjuk ki." Egyrészt, ez is állatkínzás, másrészt embertelen (mind az állat megölése, mind az, hogy ezzel lelkileg bántja az állat gazdáját), harmadrészt a k*rva anyját, negyedrészt, ez is vagyoni károkozás, az az állat valakinek a tulajdona. Szóval, négy ok is van a kertben történő elhantolásra (természetesen élve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nagyon aranyos a cicás írásod, és aki így szeret egy élőlényt, mint te a macsekokat, már rossz ember nem lehet (bár eddig se gondoltam az ellenkezőjét :D). Nagy szerencse, hogy lehet nálatok cicákat tartani, nekem gyerekkoromban csak átmenetileg engedték meg a szüleim, mert bár ők is állatbarátok voltak, de szerintük a macska kültéri állat, így tartósan csak hörcsögeink voltak. Aztán sokáig nem hiányzott plusz élőlény a háznál, de idén nagyon beindultunk: először jött két nyuszi húsvétkor, aztán pedig a három cukorfalat cicus Karrdééktól. :D Most már el sem tudnám képzelni nélkülük a napokat, annyira megszerettük egymást.

 

Megint van pár képem róluk, fel is teszem majd ide hamarosan, csak még kicsinyíteni kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, meg is lettek a képek. Vendégszereplő is van rajtuk, mert van egy sünink is a kertben, és késő este rendszeresen eszeget a macskakajából, a cicusok meg érdeklődve nézik, hogy ez meg kicsoda? :P Bár lassan már téli álmot fog aludni, ha bejön az igaz nagy hideg. :D A cicusoknak már van jó helyük, csináltunk közösen egy nagy dobozt OBS munkalapból (még az építkezésből marad), amit kibéleltünk hungarocellel és plusz műszőrméből vartam bele pont beleillő huzatot, hogy jó meleg és barátságos legyen (ha már allergia okokból a házba nem jöhetnek be :P). De mivel zárt és nem jó belőle a kilátás (vagyis legalábbis csak egyikük tud kinézni :P), így csak igazán kellemetlen időjárás esetén veszik igénybe - no de a tél még csak most jön, szóval meg lesz az becsülve, én biztos vagyok benne. :D

 

A házról két kép :P

Az_új_házunk_belseje.jpg

Jó_itt_aludni.jpg

 

Ez csak nagyon aranyos :P

Elbújtam.jpg

 

Sünivel szép az élet :P

Ismerkedés.jpg

Ne_figyelj_ide_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos mondtam már, anno a környék öregasszonyai nyírták ki az összes macskát. Szóval köze sincs a fiataloknak a macskakínzáshoz teljes egészében. Veszélyesebbek az öregasszonyok.

Hát ez az. Sajnos... néha az öregek rosszabbak, mint a fiatalok.

 

Pildi, aranyosak a macskáitok. És szépen nőnek. A süncocával még nem volt kellemetlen élményük tüske ügyben? :D

Nálunk a két leány próbált poloskát fogni, és mindkettő csúnyán megjárta, azóta kerülik a poloskákat, mint a bűnt :D

Én nem tudom, mennyire bírnám, ha a macsik kint lennének. A tudat, hogy elcsaphatja őket egy kocsi, vagy ellopják, ne adj isten, valami állat kezébe kerül (mint a mérgezős mamák), lehet kicsit az agyamra menne a féltés.

Amúgy van egy poén abban, hogy öt macskánk van. Macskaallergiám volt, és a macskák közelségére kigyógyultam belőle. Régen attól is kiütést kaptam, hogy hozzám dörgölőzött (de inkább vállaltam a kiütést, minthogy Cilit elvigyék), most meg már rajtam alszanak és semmi bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó neked Dzséjt, nálam az állat allergia légúti tüneteket produkál. Befulladok tőlük és mehetek éjszakázni a kórházba. Ezért nincs a környéken állat :D

Igen, ez mondjuk a súlyosabb része. Hál isten, nekem ennyire sose vált súlyossá az allergiám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz.

Szegény... azért azt a szomszédot is el lehetne ásni a kertben... Mire jó ez? "Nem tetszik más macskája, nyírjuk ki." Egyrészt, ez is állatkínzás, másrészt embertelen (mind az állat megölése, mind az, hogy ezzel lelkileg bántja az állat gazdáját), harmadrészt a k*rva anyját, negyedrészt, ez is vagyoni károkozás, az az állat valakinek a tulajdona. Szóval, négy ok is van a kertben történő elhantolásra (természetesen élve).

 

Azt hiszem mi hárman rendet tudnánk rakni egy-két helyen.Te ,Oldie és én.Csak shoti kéne ásó és lőszer. :D

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem mi hárman rendet tudnánk rakni egy-két helyen.Te ,Oldie és én.Csak shoti kéne ásó és lőszer. :D

Én a szemet szemért, fogat fogért elv elkötelezett híve vagyok, és szó szerint követném, ha lenne rá lehetőségem. Mindenkit úgy büntetni, ahogy ő elkövette a bűnt. Tolvajt a számára értékes dolgoktól megfosztani, gyilkost azzal az eszközzel és úgy kivégezni, ahogy ő tette az áldozatával stb. Ergo shotit is csak azokon alkalmaznék, akik shotival gyilkoltak :P Bár szerintem ennek a szellemnek ti sem vagytok ellen, szóval mondasz valamit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a szemet szemért, fogat fogért elv elkötelezett híve vagyok, és szó szerint követném, ha lenne rá lehetőségem. Mindenkit úgy büntetni, ahogy ő elkövette a bűnt. Tolvajt a számára értékes dolgoktól megfosztani, gyilkost azzal az eszközzel és úgy kivégezni, ahogy ő tette az áldozatával stb. Ergo shotit is csak azokon alkalmaznék, akik shotival gyilkoltak :D Bár szerintem ennek a szellemnek ti sem vagytok ellen, szóval mondasz valamit :D

 

Teljesen egyetértek veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A süncocával még nem volt kellemetlen élményük tüske ügyben? :D

Nálunk a két leány próbált poloskát fogni, és mindkettő csúnyán megjárta, azóta kerülik a poloskákat, mint a bűnt :P

Én nem tudom, mennyire bírnám, ha a macsik kint lennének. A tudat, hogy elcsaphatja őket egy kocsi, vagy ellopják, ne adj isten, valami állat kezébe kerül (mint a mérgezős mamák), lehet kicsit az agyamra menne a féltés.

Amúgy van egy poén abban, hogy öt macskánk van. Macskaallergiám volt, és a macskák közelségére kigyógyultam belőle. Régen attól is kiütést kaptam, hogy hozzám dörgölőzött (de inkább vállaltam a kiütést, minthogy Cilit elvigyék), most meg már rajtam alszanak és semmi bajom.

Rossz élmény még nem volt, mert úgy tűnik van annyi eszük, hogy ismeretlenhez túl közel nem mennek. :D

Egyébként én is féltem őket, hogy el fognak majd veszni, ha fel akarják fedezni majd a világot, de nem nagyon tudok ellene tenni semmit. Egyelőre még csak a kerítéseken mászkáltak át egyszer-egyszer a szomszédokhoz (az egyik épp kutyás, ráadásul nem épp barátságos az eb, csoda, hogy a macsek épp bőrrel megúszta), úgy hozták vissza őket párszor. De előbb-utóbb kimerészkednek majd az utcára is, és az lesz az igazi veszély. :P

A múltkori talin Krande mesélte, hogy nálad a macska allergiát szőrével gyógyítás működött, remélem, egyszer mi is eljutunk ide, így a kertben szeretgetés által. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.