Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Frenkie: Sajnos a cipők esetében ez nem feltétlenül reális... nekem egy adidas/nike cipő is csak fél évig bírta...
Nekem eddig minden Nike cipőm legalább egy évtizedig bírta....volna ha nem cserélem le újabbra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet, hogy csak focicipőkben gyártanak sz*rt. Vagy én nyűvöm el őket túl gyorsan, bár ez utóbbit nem hinném, mert sok helyen hallottam már az enyémhez hasonló panaszt rájuk.
Focicipőt ne Nike -ot vegyél, hanem Umbrot. Az nekem még most is majdnem tökéletes, pedig 12 éves.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A S-budget dolgok közt van, ami jó :D a tejtermékeiket nagyon szeretem, asszem az Alföldi Tej Kft a beszállítójuk, nem tudom fejből, meg kell a dobozt nézni. A S-budget majonézt is szeretem.....

Fura, de szakmailag még nem tudok mit mondani a sajátmárkás dolgokról :) Láttam már velük mikrobiológiai problémát, de "jó nevű" élelmiszerből is - sőt ezek voltak többségben. A Tescónak egyébként pl nagyon szigorú ellenőrzése van, amit megkövetel a beszállítóitól. Náluk inkább az áruházon belül lehet probléma, szerencsére a pécsiek már meg vannak nevelve :D

 

 

Emlékszem egyszer anyci mesélte hogy ment cipőt venni, előtte az eladó magyarázott egy hölgynek hogy a K-swiss cipő is van olyan jó mint a márkásabb, de az csak azt a márkát akarta amit akart (nem tudom mi volt az). Anyci meg látta, hogy pont az ajánlgatott cipő az ami nekem jó lenne, úgyhogy megvette nekem látatlanba. Egyik kedvenc cipőm volt :D mostanra már megrogyott, dse ennyi használat után megértem.

Szóval szerintem nem a márka számít, hanem, hogy milyen :D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát amit tudok abból én is az S-budget "márkát" választom. És cipőből se a kimondott márkák után kapkodok, de arra most már ügyelek, hogy ne ragasztott talpút vegyek, hanem varrottat.

Vigyázni kell rá és akkor az is kibírja évekig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet, hogy csak focicipőkben gyártanak sz*rt. Vagy én nyűvöm el őket túl gyorsan, bár ez utóbbit nem hinném, mert sok helyen hallottam már az enyémhez hasonló panaszt rájuk.

Én is ugyanezt tapasztalom. Egy focicipő legyen az 12000-es Nike vagy 19000-es Adidas estleg 2000-es Lancast nem bírja ki fél évnél tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

90es években meg az volt a menő, ha valakinek légtalpas cipője van :D

Osztályban megjelentem egy frissen vásárolt Reebok cipőben, egyből begerjedtek rá, és a talpát nézték, légtalpas e :)

Persze ez valamikor alsótagozat általánosban történt, jó régen..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donátnak adok igazat én is fél év alatt elhordom a cipőimet. Szerintem ez járás, használat függő talán. Krande örülök, mert én is a tacskoban vásárolok, de igyekszem 599-est vagy magyart venni. Tejet meg a CBA tej automatából, azon talán látszik, hogy látott tehenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kereskedelmi áruházláncok saját termékei valójában nem mások, mint a beszállító cégek fölösleges tartalékai. Ha pl. Kis Horváth István túl sok perecet csinál, és nem tudja eladni, jön a SPAR és sokkal olcsóbban felvásárolja, mint a piaci ár, mert Kis úrnak még így is jobban megéri, mint a kukába dobni. Az olcsóbban megvett perec semmivel sem rosszabb, mint a CHIO perec, csak éppen SPAR néven fut, sokkal olcsóbban persze, hiszen nyomott árra kerül rá az árrés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem sose erdekelt hogy egy ruha márkás-e vagy sem, de sajnos a minőseget meg kell fizetni, ha pl nem akarok ilyen 2 nap alatt bojhosodó, irritáló anyagú pólót. Cipőből se veszek konkrét márka alapján, de a mostani piros Converse cipőmet imádom, le nem cserelnem semmi pénzért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú milyen vitát generáltam. Nézzük pontonként.

 

1. Én nem focicipőkről beszéltem mert nem ismerem őket mivel nem focizom ezért nem is vásárolom őket. Amiről én beszélek az edzőcipő amit persze az utcán hordanak az emberek(főleg Magyarországon). De térjünk rá arra vajon olyan világmárkák mint az Adidas és a Nike cipői miért nem bírják ki évtizedekig intenzív használat mellett mint legendás elődeik? Ennek megértéséhez vissza kell mennünk a múltba. Kb a 90-es évekig szinte minden terméket az anyaországban gyártottak. Azaz az Adidas és Pumát Nyugat-Németországban a Nike-ot Amerikában. Ebből következik hogy a minőségük kiváló volt, hisz ki nem hallott már a német precizitásról? Minőségi anyagokból készültek és baromi jól lettek összerakva( itt jegyezném meg hogy a 190-es mercedes - ismert bébi-merciként is - ban lévő dízelmotor simán kibírta az 1 millió kilométert füstölés nélkül).

De térjünk vissza a cipőkhöz. Én Adidas- párti vagyok, nem is érdekel más, elismerem a konkurenciát is de sosem vennék Nike-ot vagy Pumát. Valahogy ez szívügy meg hát az Adidas cipők formája nagyon bejön. 1984-ben megnyilt a Váci utcában az első magyarországi Adidas-bolt. Állandóan sorok álltak elötte. Ha valakinek a suliban Adidas csukája volt gyakorlatilag isten lett belőle. Szüleimnek nem volt rá pénzük így nekem sem volt. Valamikor a rendszerváltás idején vettem első Adidas-cipőmet, kinéztem a körúton egy butikban, rá volt írva hogy Made in France. Másnap már nem volt meg, így Made in Malaysiást vettem. Azaz már ekkor kezdődött hogy kiszervezték a gyártást a Távol-Keletre. Hogy miben volt jobb egy Adidas-cipő mondjuk egy Tisza-cipőnél? Pl abban hogy sokkal könnyebb volt, és rettenetesen kényelmes. Egyszer Miskolcig állnom kellett a vonaton és a mikor leszálltam a vonatról nem fájt a lábam. Még ez a Malaysiás változat is bírta vagy 6 évig úgy hogy mindent csináltam benne. Azóta csak Adidas-csukáim voltak. A legújjabbat most vettem nyáron az Adidas-outletben érdekes módon 2010-es modell volt és 11000 ft-ba került ami szerintem nem drága egy ilyen cipőért. Tulajdonképpen azért vettem ha megyünk kirándulni akkor legyen valami és amikor hűvösebb volt akkor is hordtam melózni.

Ma viszont az a baj, hogy az a trendi hogy fogyassz. Azaz szerintem tudatosan rosszat csinálnak hogy sűrűn vegyél újat. Ja és már csak Kinában gyártanak cuccokat. Vettem egy Adidas-melegítőt is, szintén nyáron, hát Made in China.

Hát ezért rosszabbak a mai focicipők. Nagyon sajnálom a dolgot mert így lerombolódik az a nimbusz, hogy a német termékek kiváló minőségüek. Sajnos a mai mercik sem olyan megbízhatóak már mint elődeik. Ez a globalizáció átka. Termelj olcsón, hogy megelőzd a konkurenciát. De ennek az az ára, hogy rosszabb lesz a minőség.

 

2. S-Budget és társai. A Sparban kétféle saját termék van. Az egyik Spar márkanévre hallgat, a másik S-Budget-re. Az elöbbi minőségibb, az utóbbi bizonyos termékenél már nagyon gáz. Onnan tudom, hogy vettem egyszer csomagolt S-budget szalámit kiváncsiságból. Majd utána ettem Kaiser-szalámit. Ég -és föld volt a különbség. De láttam amikor az öreg néni 10 üres üveg S-budgetes vodkásüveget vitt vissza. tartalma: ionizált víz és vodkaaroma. Azért ez nem ugyanaz mint egy Bols-vodka. De sorolhatnám. Ok zsebkendőből én is Spar-ost veszek, de kajából nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, véégre! :D

Jövőhéten kis bevásárlás - almos láda, alom, tálak és egy kaparófa - beszerzése után beköltözik hozzánk egy 8-9 hetes kis kandúr:) Cirmos, kézhez szokott kis jószág :D

Be lesz oltva, féregtelenítve, és amikor akkora, műtve. Remélem, jól érzi majd itt magát! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Sajnos a cipők esetében ez nem feltétlenül reális... nekem egy adidas/nike cipő is csak fél évig bírta...

Nagyon függ attól is egy cipő életkora, hogy az embernek milyen a járása. Sajnos az enyém nagyon vacak, azért sem bírja egy cipő hosszú évekig nálam, egy jobb fajta cipőnek is a talprésze deformálódik el a járásom miatt. Utána meg már nem használható, mert fáj benne a lábam. Egy légies járású embernél akár 3-4szer annyi ideig tartana ki.

 

A Tescónak egyébként pl nagyon szigorú ellenőrzése van, amit megkövetel a beszállítóitól.

Itt cége válogatja, mit követel meg a saját márkás terméktől. Pl. a Lidl saját márkás termékei esetén is minőséget kap az ember, Tesconál ez már kétségesebb.

 

A kereskedelmi áruházláncok saját termékei valójában nem mások, mint a beszállító cégek fölösleges tartalékai.

Ez nem egészen így van, vagy legalább is nem mindig. Jó pár lánc eleve úgy szerződik évekre, hogy a cég termékeire plusz saját márkásra is más kondíciókkal. És ezek után bejön fentebb, hogy melyik láncnál milyen előírások vannak a saját márkásra. Sokszor ugyanaz a minőség van X beszállító saját név alatt forgalmazott termékében és az adott lánc saját márkás termékében. Csak hát ezt ki kell tapasztalni vásárlói oldalról.

 

Ma viszont az a baj, hogy az a trendi hogy fogyassz. Azaz szerintem tudatosan rosszat csinálnak hogy sűrűn vegyél újat.

Erről már mi is beszéltünk a munkahelyen, szerintünk is így van. Direkt csinálnak olyan termékeket, amelyek nem bírják csak egy bizonyos ideig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézem a híradásokat erről a vörösiszap-ömlésről.....
Én is láttam. Valahol Veszprém környkékén történt. Hátha Dzséjt többet tud róla mondani. Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt olvastam, hogy ez valami maró, lúgos anyag. Szörnyű, hogy ilyesmi megtörténhet! :clap:
Igen, a közeli timföldgyárban volt gátszakadás és kimosta a víz. Amúgy 13-as pH-jú a vörös iszap, ami elég brutális lúg. Nem csoda, hogy jó pár ember életéért küzdenek még mindig.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.