Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Az orvosi szakma, hasonlóan a tanárihoz meg sok máshoz nem termel közvetlenül pénzt, épp ezért az állami büdzsé kénytelen kiperkálni az ő fizetésüket, aminek a nagysága viszont az ország gazdasági helyzetétől függ. Afrikában pl. óriási szükség lenne nagy, jól müködő kórházakra modern felszerelésre, rengeteg orvosra. Na vajon miért nincs tele a fekete afrika ilyesmikkel? Hát mert nem megy olyan jól az országoknak. Az orvosi szakma ott fizet jól, ahol sok bevétele van az államnak.

Viszont az a fél milliárd, amit a szép új alkotmányunkra költöttünk, lehet jobb helyen lett volna az egészségügyben. Engem minden közül az ilyen felesleges pénzkidobások idegesítenek. Milliókat szórunk ki kérdőívekre, amikkel a franc se foglalkozik, ahelyett, hogy valami hasznosra költenénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát arról beszélt, hogy mi történik ha mindenkinek megemeljük a fizetését. Persze ha csak a te fizetésedet emeljük meg akkor többet fogsz vásárolni. De ha az emberek két-harmadának megemeljük, akkor meg értékét veszti a pénz és egyáltalán nem tudsz többet vásárolni mert minden megdrágul. Ergo attól, hogy általános bérnövelést hajtasz végre az emberek nem fognak többet vásárolni, jobban élni, ilyesmi. Ennyi.

Szerintem ezt szép fokozatosan kellene csinálni akkor nem lenne semmi baj
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az a fél milliárd, amit a szép új alkotmányunkra költöttünk, lehet jobb helyen lett volna az egészségügyben. Engem minden közül az ilyen felesleges pénzkidobások idegesítenek. Milliókat szórunk ki kérdőívekre, amikkel a franc se foglalkozik, ahelyett, hogy valami hasznosra költenénk.

És ez csak a jéghegy csúcsa. A magyar állam elképesztően rosszul gazdálkodik a rá bizott pénzzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt szép fokozatosan kellene csinálni akkor nem lenne semmi baj

Akkor szép fokozatosan veszitené el az értékét a pénz és szép fokozatosan emelkednének az árak. Csak ebbe gondoljatok bele egy kicsit: a magyar államnak ott van a lehetősége a pénz nyomtatásra. Ha valami pénzügyi baj van, szerintetek miért nem az a megoldás hogy nyomtatunk még egy kis pénzt? Hú 10 millió forintos hiánya van ennek a kórháznak. Gyerekek szóljatok már a gyárnak, hogy nyomjanak ki tiz millió forintot. Na vajon miért nem müködik ez? Ha ezt megfejtitek akkor megértitek az egészet.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát arról beszélt, hogy mi történik ha mindenkinek megemeljük a fizetését. Persze ha csak a te fizetésedet emeljük meg akkor többet fogsz vásárolni. De ha az emberek két-harmadának megemeljük, akkor meg értékét veszti a pénz és egyáltalán nem tudsz többet vásárolni mert minden megdrágul. Ergo attól, hogy általános bérnövelést hajtasz végre az emberek nem fognak többet vásárolni, jobban élni, ilyesmi. Ennyi.

Miért kéne automatice elértéktelenednie a pénznek? Ez csak egy h*lye kifogás lenne. Ha a piacgazdaság kiegyenlített, illetve általános kereslettöbblet jellemezné mert az emberek szívesen költenek erre-arra, nem hinném, hogy a pénz vásárlóereje megromlana. Viszont az tuti ájvékolna aki eddig a machinálásra épített és vinyogna, hogy mi az, hogy ő már nincs anyagilag kivételes helyzetben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Több bérért, több mindent tudsz megvenni, növeled a kínálatot, ergó a keresletnövekedés meg termelékenységet indukál. Voálá. Normális országokban ez így működik. ;) Populista? Az. Ez baj? Nem. Mindenki jól jár. A cég fokozza a termelést, az emberek vásárolnak, derűsebbek, családot alapítanak, növelik a vásárlóerőt.

 

A belső kínálat kis nyitott országban sajnos nem lehet a növekedés motorja. Ugyanis, ha növeled a háztartások jövedelmét, akkor az automatikusan maga után vonzza az import növekedését. Ha nem az export, hanem a belső fogyasztás áll a középpontban, akkor ez folyó fizetési mérleg hiányt eredményez, ami megfojtja a gazdaságot. Miért? Azért, mert az állam külső hitelekből / magán megtakarításokból finanszírozza a hiányt, ami csökkenti a beruházásokat a vállalati szektorban, anélkül pedig nincs növekedés.

 

Tényleg nem bántásból, de az alapokkal nem vagy tisztában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kéne automatice elértéktelenednie a pénznek? Ez csak egy h*lye kifogás lenne. Ha a piacgazdaság kiegyenlített, illetve általános kereslettöbblet jellemezné mert az emberek szívesen költenek erre-arra, nem hinném, hogy a pénz vásárlóereje megromlana. Viszont az tuti ájvékolna aki eddig a machinálásra épített és vinyogna, hogy mi az, hogy ő már nincs anyagilag kivételes helyzetben.

 

Ja, hogy te nem hinnéd. :lol: Hát drága egyetlen Oldie-m, attól még úgy van, csak nem értesz hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez csak a jéghegy csúcsa. A magyar állam elképesztően rosszul gazdálkodik a rá bizott pénzzel.

Amit nem nyúl le, azt elszórja. Szerintem már az jelentős javulást okozna ebben az országban, ha nem szórnák el a pénzeket ilyen marhaságokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A belső kínálat kis nyitott országban sajnos nem lehet a növekedés motorja. Ugyanis, ha növeled a háztartások jövedelmét, akkor az automatikusan maga után vonzza az import növekedését. Ha nem az export, hanem a belső fogyasztás áll a középpontban, akkor ez folyó fizetési mérleg hiányt eredményez, ami megfojtja a gazdaságot. Miért? Azért, mert az állam külső hitelekből / magán megtakarításokból finanszírozza a hiányt, ami csökkenti a beruházásokat a vállalati szektorban, anélkül pedig nincs növekedés.

 

Tényleg nem bántásból, de az alapokkal nem vagy tisztában.

Te nem gondolod, hogy ezek a fogalmak a manipulátoroknak kedveznek? ;) Megint csak azt tudom mondani, hogy az emberi tényezők befolyásoltságát nyögjük. Valaki kitalálta, hogy lehet ellehetetleníteni valamit, majd ezeket ilyen frázisokba költötte amit te lexikálisan elmondasz és csókolom. Fölényeskedésre ez mind szép és jó, csak ilyen hozzáállással akkor sose várjunk semmi jót, meg ne kezdjen bele senki semmibe, mert tuti nem jut előrébb. Tök mindegy mi történik, a többség megsínyli, egy kiváltságos kisebbség pedig nyerészkedik vele.

A tudásod továbbra is dicséretes, csak jóformán használhatatlan a gyakorlati életben a közjó szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem gondolod, hogy ezek a fogalmak a manipulátoroknak kedveznek? ;) Megint csak azt tudom mondani, hogy az emberi tényezők befolyásoltságát nyögjük. Valaki kitalálta, hogy lehet ellehetetleníteni valamit, majd ezeket ilyen frázisokba költötte amit te lexikálisan elmondasz és csókolom. Fölényeskedésre ez mind szép és jó, csak ilyen hozzáállással akkor sose várjunk semmi jót, meg ne kezdjen bele senki semmibe, mert tuti nem jut előrébb. Tök mindegy mi történik, a többség megsínyli, egy kiváltságos kisebbség pedig nyerészkedik vele.

A tudásod továbbra is dicséretes, csak jóformán használhatatlan a gyakorlati életben a közjó szempontjából.

 

Oldie, sajnos nem látom további értelmét a beszélgetésnek, mert mikor veled beszélgetünk a gazdaságról, úgy érzem magam, mint egy magántanár, aki olyan diáknak magyarázza a deriválást, aki még a szorzótáblát sem tudja...

 

Egy jó tanácsot azért adok: ne rejtett összeesküvéseket keress empirikusan igazolt tételek mögött, hanem tanulj és okosodj, mert gazdaság témakörében rád fér. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az előbb az EPIII -at. Döbbenetes milyen jó (nem keveset ad hozzá a TCW az egyes szegmensekhez). Szerintem jobban járnátok, ha azzal foglalkoznátok, nem pedig ezzel a gazdasági szélmalomharccal. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az előbb az EPIII -at. Döbbenetes milyen jó (nem keveset ad hozzá a TCW az egyes szegmensekhez). Szerintem jobban járnátok, ha azzal foglalkoznátok, nem pedig ezzel a gazdasági szélmalomharccal. ;)

Az itt kissé OFF lenne. :) De a felvetéseidre szívesen reagálunk a megfelelő topicban. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az itt kissé OFF lenne. :) De a felvetéseidre szívesen reagálunk a megfelelő topicban. :P

Természetesen a megfelelő topikokra gondoltam. :D Felvetés? Kb. 3-5 percenként cikáztak a fejemben a felvetések, de a végére mindig eltűnnek. Legközelebb jegyzetfüzettel nézem majd a filmet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jó tanácsot azért adok: ne rejtett összeesküvéseket keress empirikusan igazolt tételek mögött, hanem tanulj és okosodj, mert gazdaság témakörében rád fér. :)

Életszemléletben ugyanezt tudom neked is tanácsolni :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem gondolod, hogy ezek a fogalmak a manipulátoroknak kedveznek? ;) Megint csak azt tudom mondani, hogy az emberi tényezők befolyásoltságát nyögjük. Valaki kitalálta, hogy lehet ellehetetleníteni valamit, majd ezeket ilyen frázisokba költötte amit te lexikálisan elmondasz és csókolom. Fölényeskedésre ez mind szép és jó, csak ilyen hozzáállással akkor sose várjunk semmi jót, meg ne kezdjen bele senki semmibe, mert tuti nem jut előrébb. Tök mindegy mi történik, a többség megsínyli, egy kiváltságos kisebbség pedig nyerészkedik vele.

A tudásod továbbra is dicséretes, csak jóformán használhatatlan a gyakorlati életben a közjó szempontjából.

 

Akkor hogy lehet hogy ugyanez a gazdaságpolitika(ami szerinted nem jó) a nyugati országoknak jólétet hozott? Nincs itt ellentmondás?

Szerintemn semmi baj a gazdasággal. Törvényszerűségek szerint működik. Amit meg Donát beír az úgy is működik a valóságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hogy lehet hogy ugyanez a gazdaságpolitika(ami szerinted nem jó) a nyugati országoknak jólétet hozott? Nincs itt ellentmondás?

Szerintemn semmi baj a gazdasággal. Törvényszerűségek szerint működik. Amit meg Donát beír az úgy is működik a valóságban.

Na ami itt Magyarországon történik az messze van a nyugati országokéhoz képest. Magyarország tönkre van téve, ezért nem működhet az ami ott igen. De enélkül is előbb-utóbb be fog fuccsolni a jelenlegi gazdaságpolitika világszerte. Az első dominót már évekkel ezelőtt meglökték.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem gondolod, hogy ezek a fogalmak a manipulátoroknak kedveznek? ;) Megint csak azt tudom mondani, hogy az emberi tényezők befolyásoltságát nyögjük. Valaki kitalálta, hogy lehet ellehetetleníteni valamit, majd ezeket ilyen frázisokba költötte amit te lexikálisan elmondasz és csókolom. Fölényeskedésre ez mind szép és jó, csak ilyen hozzáállással akkor sose várjunk semmi jót, meg ne kezdjen bele senki semmibe, mert tuti nem jut előrébb. Tök mindegy mi történik, a többség megsínyli, egy kiváltságos kisebbség pedig nyerészkedik vele.

A tudásod továbbra is dicséretes, csak jóformán használhatatlan a gyakorlati életben a közjó szempontjából.

Az országban megjelenő plusz pénzek infláló hatása nem csak könyvekben van leirva, hanem csillió kisebb nagyobb példa van rá a valóságban. A közgazdaságtan már csak ilyen: a megfigyelésen alapul. Nem azon hogy összeülünk és elméleteket gyártunk, hanem megnézzük mi történik. Minek mi a hatása. Márpedig ha valahol megjelenik egy rakás pénz, ami mögött nincs fedezet akkor ez lesz belőle. Nézd itt egy kép. 1946-ban készült. Az emberek talicskával vitték haza a pénzüket (ez nem költői kép... tényleg talicskával vitték, mert annyi pénzt másképp nem lehetett). De épp csak a pénz nem ért többet a szemétnél:

Inflaci%C3%B3_utan_1946.jpg

 

Ez egy végletes példa arra mi történik, ha fedezet nélkül jelenik meg sok pénz az országban. Elképesztő ütemben veszit az értékéből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az előbb az EPIII -at. Döbbenetes milyen jó (nem keveset ad hozzá a TCW az egyes szegmensekhez). Szerintem jobban járnátok, ha azzal foglalkoznátok, nem pedig ezzel a gazdasági szélmalomharccal. ;)

Én az ep4-et néztem meg. :) Kapcsolgatom a TV-t (jellemző, eljövök mamámhoz és vissza kell szoknom a TV-re... csökkent is az IQ szintem :evil: ), erre az RTL-en kezdődik egy 20th Century Fox film. Na kérdem apámtól, ez mi lesz? Aztán jön a Lucasfilm logo. Mondom ne baz', Star Wars. Apám meg elámult, hogy a "réges-régen" feliratból megállapítottam, hogy hanyadik rész lesz. :lol:

Az viszont meglepett, hogy a DVD kiadást adták le az SE szinkronjával. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont meglepett, hogy a DVD kiadást adták le az SE szinkronjával. :o

Mostanában így szokták. A 4. rész a DVD változat, a másik kettő az SE.

Én is belepillantottam, míg anyum takarította a szobámat. :D Furcsa 4:3-ban SE szinkronnal nézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ami itt Magyarországon történik az messze van a nyugati országokéhoz képest. Magyarország tönkre van téve, ezért nem működhet az ami ott igen. De enélkül is előbb-utóbb be fog fuccsolni a jelenlegi gazdaságpolitika világszerte. Az első dominót már évekkel ezelőtt meglökték.

Tönkre tette ez a birka magyar nép és a vezetőik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ep4-et néztem meg. :) Kapcsolgatom a TV-t (jellemző, eljövök mamámhoz és vissza kell szoknom a TV-re... csökkent is az IQ szintem :evil: ), erre az RTL-en kezdődik egy 20th Century Fox film. Na kérdem apámtól, ez mi lesz? Aztán jön a Lucasfilm logo. Mondom ne baz', Star Wars. Apám meg elámult, hogy a "réges-régen" feliratból megállapítottam, hogy hanyadik rész lesz. :lol:

Az viszont meglepett, hogy a DVD kiadást adták le az SE szinkronjával. :o

Phobos jól mondja, valamiért az EPIV DVD változatát adják...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában így szokták. A 4. rész a DVD változat, a másik kettő az SE.

Én is belepillantottam, míg anyum takarította a szobámat. :D Furcsa 4:3-ban SE szinkronnal nézni :)

Az vicces kombináció. :) Mondjuk 2004 óta nem néztem meg TV-ben Star Warst (vagy Alient, bár szerintem azt nem is adták már évtizedek óta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az vicces kombináció. :) Mondjuk 2004 óta nem néztem meg TV-ben Star Warst (vagy Alient, bár szerintem azt nem is adták már évtizedek óta).

Nekem M1-es Alien 2- van meg VHS -en, eredeti szinkronnal (Hicks magyar hangja Juhász Jácint). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hogy lehet hogy ugyanez a gazdaságpolitika(ami szerinted nem jó) a nyugati országoknak jólétet hozott? Nincs itt ellentmondás?

Szerintemn semmi baj a gazdasággal. Törvényszerűségek szerint működik. Amit meg Donát beír az úgy is működik a valóságban.

Meg emellé be kell venni azt, hogy az országokat nem a közgazdaságtani törvényszerüségek figyelembevételével vezetik (még a fejlett országokban sem, csak ott jobban igyekeznek). A közgazdaségtanra, meg olyan fújni, mint nem szeretni a kovalens kötést, csak mert nem értjük. Pont az a lényege, hogy ez nem filozofia, ahol minden csak elméletben létezik -vagy abban sem, mondaná gondolom erre egy ősz szakállú filozofus- hanem a közgazdasági tanoktól függetlenül müködő folyamatok leirásáról. Akinek ez magas az ne a témát hibáztassa amiért nem egy egyszer egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem M1-es Alien 2- van meg VHS -en, eredeti szinkronnal (Hicks magyar hangja Juhász Jácint). :D

Nekem is megvan (sőt, az Alien is megvan az eredeti szinkronnal), csak úgy szeretem szinkronnal azt a két filmet (sőt, az új szinkronjaik a szakma legnagyobb bűne, amit elkövettek, főleg ami a minőséget illet). Viszont Juhász Jácint Hudson hangja volt, Hickset Rátóti Zoltán szinkronizálta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvan (sőt, az Alien is megvan az eredeti szinkronnal), csak úgy szeretem szinkronnal azt a két filmet (sőt, az új szinkronjaik a szakma legnagyobb bűne, amit elkövettek, főleg ami a minőséget illet). Viszont Juhász Jácint Hudson hangja volt, Hickset Rátóti Zoltán szinkronizálta. :)

Kicsit összekevertem, igazad van. Hudson volt. :) Az Alien is megvan ugyanígy, jó kis sercegős magyar hangsávval. :P Ráadásul Rátóti Zoli ceglédi, ismerem is a szüleit. Alien -t nem tartanak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú na ilyen is rég volt, hogy moderátori státuszomban szólalok meg.

 

Szóval öhöm [torkot köszörül] Alien szinkronhangok és egyéb hasonló témákban tessék át vonulni Filmek topicba. Ez ugyanis itt teljesen Offtopic. Köszönöm.

Igenis. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.