Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Biztos vannak apróságok amik még árnyaltabbá teszik a dolgot, de alapjaiban véve nem sokat változna a meglátásomon az ha percenként kezet rázok pl egy malájjal vagy elfogadom azt amit eddig megtudtam róluk innen-onnan. Vagyok olyan "naiv" hogy elsőre mindenkitől csak jót várok. ;)

 

Dehogynem. Barátságokat kötnél, és meglátnád, hogy nem is különböznek annyira tőlünk. Beszélgetnél velük, megismernéd őket. Sok dolog lenne, amit nem értenél, de ez benne a szép. És mi olyan lehet egy malájban meg benned, amitől nem tudnátok egy lépcsőházban lakni? (Hagyd figyelmen kívül a vallást. Tegyük fel, hogy az emberiség végre-valahára megszabadult tőle.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogynem. Barátságokat kötnél, és meglátnád, hogy nem is különböznek annyira tőlünk. Beszélgetnél velük, megismernéd őket. Sok dolog lenne, amit nem értenél, de ez benne a szép. És mi olyan lehet egy malájban meg benned, amitől nem tudnátok egy lépcsőházban lakni? (Hagyd figyelmen kívül a vallást. Tegyük fel, hogy az emberiség végre-valahára megszabadult tőle.)

Nézd, velem ezzel nem lenne gond, de nem rólam szól ez az egész hanem egy sokkal nagyobb közösséget ölel fel. Én pacsizok bárkivel aki erkölcsileg normális, aki nem akar az én hazámban felülkerekedni a népemen tök mindegy hogy nyolc keze vagy lába van, rózsaszín vagy hupililla. Legyen tisztában vele, hogy itt ki a házigazda és ki a vendég, és tartsa tiszteletben a helyi törvényeket....is. Többek között. :) Még egy sört is meginnék vele. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, velem ezzel nem lenne gond, de nem rólam szól ez az egész hanem egy sokkal nagyobb közösséget ölel fel. Én pacsizok bárkivel aki erkölcsileg normális, aki nem akar az én hazámban felülkerekedni a népemen tök mindegy hogy nyolc keze vagy lába van, rózsaszín vagy hupililla. Legyen tisztában vele, hogy itt ki a házigazda és ki a vendég, és tartsa tiszteletben a helyi törvényeket....is. Többek között. :) Még egy sört is meginnék vele. :D

 

Ebben végül is egyetértünk. Csak míg te Magyarországot tekinted a hazádnak, én az egész Földet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szóval ha minden lábujj ujj, akkor minden ujj lábujj? :D

Napszúrást kaptál, vagy valamiben nagyon elmélyedtél? :D :D :D

 

Amúgy itt végre elállt az eső, mondjuk már unnom a falak közti ücsörgést. Szóval süssön a Nap, csak a hőmérséklet maradjon húsz fok körül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a sok szülinapi jókívánságot, azért nem tudtam válaszolni, mert cserkésztáborban voltam. :) Nagyon jó volt, de holnap indulok egy még nagyobb cserkésztáborba. Világ cserkész találkozó lesz Svédországban, minden országból jön kb. 3-400 cserkész. Nagyon király lesz, csak azért írtam le, hogy tudjátok, hogy létezik ilyen, meg hogy irigykedhessetek. :);)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jézusom!

Visszaolvasva az utolsó 20 hsz.t, rájöttem, hogy teljesen kapcsolódik a témához amit írtam! Pont ilyen táborba megyek, amiről beszéltek! Cserkész világtalálkozó, ott lesz minden nemzetíségű, minden vallású stb. 14-18 évesekkel fogok 14 napot együtt táborozni!

Pont ez a lényege, a kultúrák/vallások megismerése!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jézusom!

Visszaolvasva az utolsó 20 hsz.t, rájöttem, hogy teljesen kapcsolódik a témához amit írtam! Pont ilyen táborba megyek, amiről beszéltek! Cserkész világtalálkozó, ott lesz minden nemzetíségű, minden vallású stb. 14-18 évesekkel fogok 14 napot együtt táborozni!

Pont ez a lényege, a kultúrák/vallások megismerése!

Na, hát jó szórakozást. :) De azért vigyázz magadra. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért jobbára csak a "Jó munkát!"-ot használjuk. Csak az angol köszönés magyarra fordítása a "Légy résen!"

 

Kösz Embo, meg Phobos, én is remélem, hogy jó lesz. :) (Sőt, TUDOM! :D )

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jinx:

Jó szórakozást! (ne hozz szégyent a nevemre :D)

 

kolmilan:

Egyetértek veled abban, hogy az embereket nem nemzetekben, hanem személyekben kell "mérni", viszont nem hiszem, hogy a vallás ártalmas dolog lenne (jómagam is a katolikus egyház tagja vagyok). Minden vallás tartalmaz igazságokat, értékeket, a problémák a tanítások félreértelmezéséből adódnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kolmilan:

Egyetértek veled abban, hogy az embereket nem nemzetekben, hanem személyekben kell "mérni", viszont nem hiszem, hogy a vallás ártalmas dolog lenne (jómagam is a katolikus egyház tagja vagyok). Minden vallás tartalmaz igazságokat, értékeket, a problémák a tanítások félreértelmezéséből adódnak.

 

Itt szerintem ne folytassuk a vitát, viszont privátban szívesen elbeszélgetnék veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért jobbára csak a "Jó munkát!"-ot használjuk. Csak az angol köszönés magyarra fordítása a "Légy résen!"

Nekem a Féktelenülből rögzült be. Abban emlegeti imigyen a bombás: "Légy résen! Ez a cserkészek nemzetközi jelszava." :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(jómagam is a katolikus egyház tagja vagyok)

 

Már elnézést, de egy NDIFH ilyet nem mond!

 

Mondjuk ez a légy résen dolog másra is vonatkoztatható. :D Tudom, mocskos a fantáziám :D Érezd jól magad és csak finoman a cserkész lányokkal :D :D ;)

 

Öhmmm... :) Szokott lenni olyan, de nekem az erkölcseim sem engedik, meg a svédek direkt vigyáznak rá, hogy ne az legyen, mint 8 éve Thaiföldön, vagy 4 éve Angliában, hogy a hollandok rimánkodnak, hogy kifogyott AZ AUTOMATA...

 

Szerk.: Ja, és van barátnőm... :love: :love:

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erre nem lennék olyan büszke, ha érted mire célzok khmm... :evil:

Egyszerre több beszólás is eszembe jutott erre...

 

-Nekem legalább van!

-Fogd be a retkes ****!

-Álljá' le kiscsávó!

-És akkor mivan? (Ha érted mire célzok...)

 

Ja és ma van a születésnapja, de meg ne kérdezzétek hányadik... :love:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Osloi események után nem értem miért kiábrándult, elkeseredett Oldie-t radikálisozzuk, ha annyira szélsőséges lenne, akkor valszeg nem itt osztaná az észt, hanem elővenne egy alkalmazott kémia könyvet és... :peace:

Végig olvasva az elmúlt három oldalt, egy könyvet szeretnék ajánlani, főleg Kolmilannak Orwelltől az Állatfarmot. :evil:

A több ezer éves könyvek elavult tanai kitétel, pedig a Tórára és az Ószövetségre igaz, bár kivételek itt is vannak, ami kifejezetten sértheti egyes vallások híveit, például engem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.