Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na ma megvolt az utolsó tanítási nap, lezavartuk a karácsonyi műsort a tanároknak, megajándékoztuk egymást és elmentünk McDonald'sba osztályszinten :D Az úgynevezett világvége nem nagyon akart összejönni, de sebaj a Wikipédián vannak még jóslások a jövőre nézve tömkelegével, a legközelebbi 2018-ra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eleve idétlen a jövőt találgani. Ez csak arra jó, hogy lehessen mit idézni később meg legyen min röhögni majd évek múlva. Az, hogy ezer év múlva kihal a magyar nyelv az pont annyira légből kapott semmi mint hogy azt mondom, hogy ezer év múlva a magyaroké lesz a legnagyobb európai birodalom... mintha sejtésünk lenne akár arról, hogy mi lesz mondjuk száz év múlva. Csak képzeljük el a XX. század eleji embereket: melyikük tippelte volna ilyenre a következő száz évet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az az egyik kedvenc részem a sorozatból. Nekem vannak itthon olyan 100 éves képeslapok, melyek az elképzelt jövőt ábrázolják. Hát eléggé megdöbbentő :) Lebegő biciklik és léghajók :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az az egyik kedvenc részem a sorozatból. Nekem vannak itthon olyan 100 éves képeslapok, melyek az elképzelt jövőt ábrázolják. Hát eléggé megdöbbentő :) Lebegő biciklik és léghajók :D

 

Azokra gondoltam én is, szóval franc tudja milyen lesz innentől 100 év múlva. Szerintem agyondigitalizált lesz a világ amiben már nem akarok élni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hacsak addigra nem fejlődik olyan mértékben az orvostudomány, akkor nem is fogsz. :) Egyébként nem teljesen értek egyet abban, amit Bomarr írt, ugyanis szerintem összehasonlíthatatlan, hogy a jövőről mit gondolt a XX. századi és a XXI. századi ember. A sci-fi filmeknek, könyveknek stb. köszönhetően erről már lehet némi fogalmunk, ráadásul azt sem árt megemlíteni, hogy a jövőben játszódó filmek, afféle elvárásként, igenis befolyásolják a technika fejlődését, elég pl. az érintőképernyőre gondolni.

 

Na persze, lehet, hogy ha véletlenül megtekinthetném mondjuk, hogy milyen az élet 300 év múlva, nagyot néznék, hogy mi mennyire másképp képzeltük el.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hacsak addigra nem fejlődik olyan mértékben az orvostudomány, akkor nem is fogsz. :) Egyébként nem teljesen értek egyet abban, amit Bomarr írt, ugyanis szerintem összehasonlíthatatlan, hogy a jövőről mit gondolt a XX. századi és a XXI. századi ember. A sci-fi filmeknek, könyveknek stb. köszönhetően erről már lehet némi fogalmunk, ráadásul azt sem árt megemlíteni, hogy a jövőben játszódó filmek, afféle elvárásként, igenis befolyásolják a technika fejlődését, elég pl. az érintőképernyőre gondolni.

 

Na persze, lehet, hogy ha véletlenül megtekinthetném mondjuk, hogy milyen az élet 300 év múlva, nagyot néznék, hogy mi mennyire másképp képzeltük el.

 

Jövőben játszódó dolgokat mindenki úgy képzeli ahogy akarja, erre annyira adni nem lehet, inkább csak alternatívaként szolgálnak. Én halálom előtt megszeretném tudni milyen lesz a jövő, vagy legalább szellemként maradjak mán vissza hogy lássam. :D. Metro 2033 elolvasása meg játszása után poszt-apokaliptikusba semmiképp nem szándékozom élni, mert semmi nem fog változni, ugyanúgy ember lesz embernek a farkasa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem teljesen értek egyet abban, amit Bomarr írt, ugyanis szerintem összehasonlíthatatlan, hogy a jövőről mit gondolt a XX. századi és a XXI. századi ember.

Pont annyira semmi fogalmunk mint elöttünk senki másnak. A mostani sci-fiknek meg annyi a köze a jövőhöz mint régen: nagyjából nulla. Minden sci-fi érthető módon a jelenből indul ki: az éppen uralkodó trendekből, találmányokból vezeti le azt hogy szerinte mi lesz. Ezért hitte mindenki azt, a XIX. század végén, hogy a jövő is a gőzgépekről fog szólni és ezért hitték a '60-as években hogy az űrutazás iszonyú gyorsan fog fejlődni... a sci-fi filmek/könyvek mint minden más nem a jövőről hanem a jelenről árulkodnak. Arról hogy mit gondolunk a jelenünkről is mit nézünk ki belőle. De nem tudunk kalkulálni azokkal a dolgokkal amik valóban a jövőben lesznek. Mert ha tudnánk, hogy mik körül fog pörögni például húsz év múlva a világ, milyen trendek fogják meghatározni és mi lesz a világpolitikai felállás akkor Nobel-dijasok és milliárdosok lennénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.