Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Sőt, ha beírjátok a Könyvtündér keresőjébe, hogy Szukits, akkor sok egyebet is találhattok. Csillaghullás, Darth Plagueis, Darth Vader Tűzpróba, Darth Vader A vörös uralom, Fejvadászok háborúja, Fejvadászok háborúja Alvilág, Darth Bane: A Kettő szabály, A gonosz dinasztia, A királynő reménysége, A Köztársaság Fénykora első fázis képregényei, A Köztársaság Fénykora második fázis regényei.... Van itt jó sok minden.

 

Remélem az új kiadó, mely átveszi forgalmaztatni fog a Könyvtündérben. Az utóbbi időben az egyik kedvenc helyem lett. Vannak könyvesboltjaik is, és nagy kedvezménnyel tudom átvenni a rendelt könyveket. Én csak ajánlani tudom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nagyon szép összefoglaló. Bár ezekkel foglalkoznának majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjelent cikksorozatom második, egyben befejező része arról, hogy merre mehetne tovább a Marvel az eredeti trilógia befejezése után a képregényekkel: https://rebo.hu/2024/02/21/merre-tovabb-star-wars-kepregenyek-2-resz/?fbclid=IwAR0YoKTHIvGWWXzc-KwNpLo6mqSD-zryAs7YDy4DUqRYeJY0U0nAN4K8RsU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Megjelent cikksorozatom második, egyben befejező része arról, hogy merre mehetne tovább a Marvel az eredeti trilógia befejezése után a képregényekkel: https://rebo.hu/2024/02/21/merre-tovabb-star-wars-kepregenyek-2-resz/?fbclid=IwAR0YoKTHIvGWWXzc-KwNpLo6mqSD-zryAs7YDy4DUqRYeJY0U0nAN4K8RsU

Megint csak nagyszerű cikk lett.

Azt kell mondjam, hogy - sajnos - a Marvel elsősorban a második cikk elején vázolt utat fogja választani. Ki fogják tölteni az endori és jakkui csata közötti egy évet jó sok sorozattal, ugyanúgy, ahogy az elmúlt években tették. Újabb crossoverhgyek lesznek, meg ilyenek. És szerintem akkor fognak jobban a jakkui csata utáni dolgokba belemenni, ha már közeledünk Filoni Mando filmjéhez, és lement több évad, ami a Mandalori sorozatokhoz kötődik. E mellett erősen gyanítom Vadert még nem engedik el. Valószínű, hogy jön a negyedik sorozat, melyet bekötnek esetleg a Kenobiba, Andorba, Lázadókba...

Meg plusz miniket tudnék elképzelni. Esetleg egy összekötő ongoingot A Köztársaság Fénykora harmadik fázisa és az Acolyte körét.

Egyébként a te általad vázolt ötleteket sokkal jobbnak tartanám, de sajnos a Marvelt ismerve nem valószínű, hogy a 2020-as évek vége előtt belemennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm. Igazából én is azt tartom a legelképzelhetőbbnek, hogy majd az endor-jakku közötti évre mennek rá jobban. De szerintem nem kellene ezeket a crossovereket azon a szinten nyomni, mint ami most volt a Dark

Droids-al meg a Qi'ra trilógiával. Mert egyszerűen túl nagyok ehhez az évhez, de már az ep5-ep6-hoz is túl sok volt, főleg a Dark Droids. Azt nem ebbe a korszakba kellett volna megvalósítani. Inkább olyasmi crossovereket olvasnék az endor és jakku között, mint amilyen a Vader Lezuhan vagy a Sikolyok Fellegvára volt, hogy két sorozat közös kalandja. Erre lehetőség is lenne egy Luke meg egy Aphra sorozatban. 

9 minutes ago, Darth Revan9 said:

És szerintem akkor fognak jobban a jakkui csata utáni dolgokba belemenni, ha már közeledünk Filoni Mando filmjéhez, és lement több évad, ami a Mandalori sorozatokhoz kötődik.

Ez valószínű és logikus is. Meg jó is abból a szempontból, hogy így nem lesznek ütközések a Mandoverzum meg a jakku utánni képregényekben. 

 

9 minutes ago, Darth Revan9 said:

Valószínű, hogy jön a negyedik sorozat,

Ha már akarnak ilyet, akkor azt célszerű lenne a sötét időkre kihegyezni, és akkor láthatnánk a jedik utáni vadászatot. Sokkal érdekesebb lenne, mint az, hogy már ezredjére mesélik el, Vader miként győzi le az ezeregyedik noname lázadót, minden tét nélkül. 

 

10 minutes ago, Darth Revan9 said:

Meg plusz miniket tudnék elképzelni. Esetleg egy összekötő ongoingot A Köztársaság Fénykora harmadik fázisa és az Acolyte körét.

 

Az azért nagyon hosszú lenne, akár száz fölé is felmehet a füzetek száma. Nem tudom a Marvel bevállalna-e egy ennyire hosszú ongoingot a Star Wars esetében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Köszönöm. Igazából én is azt tartom a legelképzelhetőbbnek, hogy majd az endor-jakku közötti évre mennek rá jobban. De szerintem nem kellene ezeket a crossovereket azon a szinten nyomni, mint ami most volt a Dark

Droids-al meg a Qi'ra trilógiával. Mert egyszerűen túl nagyok ehhez az évhez, de már az ep5-ep6-hoz is túl sok volt, főleg a Dark Droids. Azt nem ebbe a korszakba kellett volna megvalósítani. Inkább olyasmi crossovereket olvasnék az endor és jakku között, mint amilyen a Vader Lezuhan vagy a Sikolyok Fellegvára volt, hogy két sorozat közös kalandja. Erre lehetőség is lenne egy Luke meg egy Aphra sorozatban. 

Ez valószínű és logikus is. Meg jó is abból a szempontból, hogy így nem lesznek ütközések a Mandoverzum meg a jakku utánni képregényekben. 

 

Ha már akarnak ilyet, akkor azt célszerű lenne a sötét időkre kihegyezni, és akkor láthatnánk a jedik utáni vadászatot. Sokkal érdekesebb lenne, mint az, hogy már ezredjére mesélik el, Vader miként győzi le az ezeregyedik noname lázadót, minden tét nélkül. 

 

Az azért nagyon hosszú lenne, akár száz fölé is felmehet a füzetek száma. Nem tudom a Marvel bevállalna-e egy ennyire hosszú ongoingot a Star Wars esetében. 

Szerintem Vaderből már mindent kifacsartak, ha bejelentik a negyedik sorozatot, arra én már csak legyinteni fogok. Sőt, ha megjelenne magyarul másnál, akkor, mint vevő ki is hagynám.

Harmadik fázis és Acolyte közötti képregényke. Szerintem simán bevállalnák. Max bizonyos idő után elölről kezdik a füzetszámozást, azaz több hosszabb ongoing lenne ebben az időben.

 

Illetve van még egy lehetőség. A Köztársaság Fénykora sikerén felbuzdulva nyitnak egy újabb korszakot. Elmennek a Régi Köztársaság időszakába, ott több ezer év van. Kitalálnak egy sztorit, azt meg a KF mintájára elmesélik regényekben, képregényeken. Azzal is el tudnak tölteni hosszú éveket 2030-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi köztársaságon már eleget vitáztunk, értem miért szereted annyira, ezért most nem is arra reagálok. Szerintem a KF harmadik fázisánka lezárulása után nem az lesz, hogy új korszakot nyitnak, hanem tovább bővítik a köztársaság fénykorát. A cikksorozatban is leírtam, hogy ezt miért tartom lehetségesnek, erre a szándékra még alkotói nyilatkozatok is utalnak. Hatalmas lehetőség van a három fázis történetének további bővítésében, vagy a fázisok közötti évek feldolgozásában, független kalandokkal. 

11 minutes ago, Darth Revan9 said:

Harmadik fázis és Acolyte közötti képregényke. Szerintem simán bevállalnák. Max bizonyos idő után elölről kezdik a füzetszámozást, azaz több hosszabb ongoing lenne ebben az időben.

 

Igen, így már talán elkpzelhetőbb. De a harmadik fázis és az Acolyte között alsó hangon is kb 90-100 év telik el. Erre nem  csak, hogy több ongoing sorozatot lehetne alapozni, hanem egy olyan nagy projektet mint maga a KF. 

 

Lesz majd amúgy jövőhéten egy olyan cikkem, amit kifejezetten a minisorozatokra építettem fel, karakterek szempontjából. Majd azt is berakom ide. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Iqvi írta:

A régi köztársaságon már eleget vitáztunk, értem miért szereted annyira, ezért most nem is arra reagálok. Szerintem a KF harmadik fázisánka lezárulása után nem az lesz, hogy új korszakot nyitnak, hanem tovább bővítik a köztársaság fénykorát. A cikksorozatban is leírtam, hogy ezt miért tartom lehetségesnek, erre a szándékra még alkotói nyilatkozatok is utalnak. Hatalmas lehetőség van a három fázis történetének további bővítésében, vagy a fázisok közötti évek feldolgozásában, független kalandokkal. 

Igen, így már talán elkpzelhetőbb. De a harmadik fázis és az Acolyte között alsó hangon is kb 90-100 év telik el. Erre nem  csak, hogy több ongoing sorozatot lehetne alapozni, hanem egy olyan nagy projektet mint maga a KF. 

 

Lesz majd amúgy jövőhéten egy olyan cikkem, amit kifejezetten a minisorozatokra építettem fel, karakterek szempontjából. Majd azt is berakom ide. 

Itt nem az a lényeg, hogy én szeretem a Régi Köztársaságot, hanem az, hogy azon körökben, akik regényeket, képregényeket olvasnak népszerű. Sőt, azt ki is merném jelenteni, hogy a Köztársaság Fénykoránál nagyságrendekkel népszerűbb még mindig. Nem dísznek tették ki a Régi Köztársaság logót a Celebration-ön.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép kis cikkek jöttek össze. Én azt gondolom, hogy több lehetőség is akadhat a Marvel előtt, de úgy érzem, hogy mivel Aphránál kiírták azt, hogy még visszatér, ezért ők tovább folytatják majd az utat, és az Endor utáni időszakot fogják elmesélni. Látjuk, hogy mennyire ki tudják tömni egy év eseményeit. Az Endor és a Jakku között is kb. ugyanannyi idő telik el, tehát ezt az évtizedet oda is lehet adni nekik. :lol: Aztán amikor kijön Filoni filmje, akkor elkezdik a Jakku utáni időszakot is feltérképezni. :P

Pedig amúgy van egy 10 éves időszak, aminek tartalma nem igen gyarapodott olyan nagyon a kánon bevezetése óta. :whistle:

 

 

Közben pedig a májusi képregénylista is kijött:

- TPM 25. évfordulós különkiadás (annyiból különleges lesz ez, hogy láthatunk új jeleneteket is, amik a film előtt, alatt és után játszódnak)

- Jön a High Republic 7. száma

- Free Comic Book Day napján érkezik majd egy Young jedi Adventures képregény (május 4-én), amelyben például Nubs és Qort padawan is összefog.

- Free Comic Book Day napján érkezik majd egy Star Wars/Darth Vader képregény (május 4-én), ahol az eredeti trilógia főszereplői a Hothi bázisra mennek kiszabadításra, miközben Vader is a nyomukban van. Eközben pedig Sabé is Vader fia után kutat.

- Darth Vader 46. száma (Vader megtámadja az Exegolt csapatával...)

- Mace Windu befejező száma

- HRA 6. száma

- HRA: Saber for Hire 2. száma (Ty Yorrick további kalandjai)

- Star Wars 46. száma (A Lando Calrissian tárgyalásának további története, amiben többek között Mon Mothma is fogságba kerül és Leia intéz egy mentőcsapatot a nő kiszabadítására...)

- Darth Maul: Black, White & Red 2. része (Mault egymagában küldik egy bányászkolóniát meghódítani, de a váratlan ellenállásból élet-halál harc lesz!)

- Jango Fett 3. része (Jango vs. Aurra Sing)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 minutes ago, Bence1997 said:

Pedig amúgy van egy 10 éves időszak, aminek tartalma nem igen gyarapodott olyan nagyon a kánon bevezetése óta. :whistle:

 

Eredetileg a Baljós árnyak és A klónok támadása közti tíz évről akartam írni, de annyira nem volt ötletem arról az évtizedről, hogy inkább kihagytam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatva a Marvel képregényes lehetőségeit, mostani cikkemben öt olyan erőhasználó karaktert soroltam fel, akikben látok lehetőséget egy saját minisorozatra. A cikkben természetesen bemutattam röviden a karakterek élettörténetét, és azt is, hogy milyen képregénylehetőségek rejlenek bennük: https://rebo.hu/2024/02/28/ot-erohasznalo-akikrol-erdemes-lenne-kepregenyt-irni/?fbclid=IwAR3CUHWguYuqpK3UDDJD1Y3QdO4urFXy1vllw040QJItWflp26AIAEMGoZg 

 

Legközelebb a Greg Pak féle Darth Vader képregény ötödik és hatodik kötetéről fogok egy-egy recenizót írni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő is egy lehetséges karakter, de a cikkben kifejezetten azokra próbáltam rámenni, akikkel kapcsolatban úgyéreztem, hogy van bennük egy olyan történetre való, ami érdemben adhat hozzá a karakterükhöz vagy az egész univerzum szempontjából fontos történetet lehetne elmesélni. Ezért vettem bele Mault. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A fő Star Wars széria az alábbi link alapján a Volume 9-el végetér, vagyis a sorozat 50 füzetet fog megérni. A Volume 9 a 46-50. számokat fogja tartalmazni.

A Volume 8 (42-45 + Revelations) szeptemberben érkezik.

 

Tehát akkor a Vader is végetérhet az 50. számmal.

https://prhcomics.com/book/?isbn=9781302954796

 

Egy korszak vége közeledik, amikor a Marvel a képregényekben elkezdi előkészíteni a színpadot a STAR WARS: A JEDI VISSZATÉR epizód számára!

 

Charles Soule több évnyi történetmesélés szálait szövi össze, amikor bemutatja a Marvel második STAR WARS blockbuster korszakának nagy fináléját! A BIRODALOM VISSZAVÁG és A JEDI VISSZATÉR közötti időkeret már majdnem betelt... de még mindig vár ránk néhány meglepő fordulat!

 

Júniusban jelenik majd meg a 47. szám, szóval az 50. szám (ha mindent jól számoltam) szeptemberben fog érkezni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy érdekes belegondolni, hogy mennyi képregényt publikált a Marvel az A birodalom visszavág és az A jedi visszatér közötti egy évbe, és ezt összehasonlítani az Új Remény és A birodalom visszavég közti három évbe publikált számokkal. Most kiszámolta, hogy az ep4 és az ep5 között kiadott Marvel képregények száma 185, ennyi fed le három évet. Ezzel szemben az ep5 és ep6 között már 222 képregény játszódik, csupán egy év alatt! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy érdekes belegondolni, hogy mennyi képregényt publikált a Marvel az A birodalom visszavág és az A jedi visszatér közötti egy évbe, és ezt összehasonlítani az Új Remény és A birodalom visszavég közti három évbe publikált számokkal. Most kiszámolta, hogy az ep4 és az ep5 között kiadott Marvel képregények száma 185, ennyi fed le három évet. Ezzel szemben az ep5 és ep6 között már 222 képregény játszódik, csupán egy év alatt! 

oh boy dunk GIF

 

Előre fel vagyok készülve, hogy legalább ugyanennyit összehoznak a következő hosszúságú képregényekkel. :D Felkészül az Endor és a Jakku közötti szűk 1 év. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4 részes Thrawn: Alliances képregény mint ma kiderült, csupán a könyv első felét adaptálta. Ezt most hogy? A Marvel minek rendelte be ezt a szériát, ha nem is a teljes sztorit mesélik el? :?

 

A végén a "The End?" szerepel. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.