Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Most olvastam, hogy a Dark Droids mégiscsak olyan lesz, mint a Vader lehuzan, vagy a Sikolyok Fellegvára. Lesz egy Dark Droids 1-es füzet, majd a történet felváltva fog folytatódni a Star Wars, a Darth Vader, a Doktor Aphra és a Fejvadászok lapjain.

Ezt honnan vetted? Mert én ezzel a megközelítéssel (sajnos) még nem találkoztam, minedhol azt olvastam, hogy lesz egy fő esemény, amikbe becsatlakoznak az ongoing szériák. Vagyis szerintem ez a Fejvadászok háborúja vagy inkább a Vörös uralom mintájára 4+1 kötetes lesz majd.

 

"Following recent events like “War of the Bounty Hunters” and “Crimson Reign,” STAR WARS: DARK DROIDS will be spearheaded by Charles Soule, who will write the main limited series alongside artist Luke Ross.

Launching in August with STAR WARS: DARK DROIDS #1, the event will also spin off into new series and tie into the four ongoing series that are currently bridging the gap between The Empire Strikes Back and Return of the Jedi films".

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, kdani20 írta:

Ezt honnan vetted? Mert én ezzel a megközelítéssel (sajnos) még nem találkoztam, minedhol azt olvastam, hogy lesz egy fő esemény, amikbe becsatlakoznak az ongoing szériák. Vagyis szerintem ez a Fejvadászok háborúja vagy inkább a Vörös uralom mintájára 4+1 kötetes lesz majd.

 

"Following recent events like “War of the Bounty Hunters” and “Crimson Reign,” STAR WARS: DARK DROIDS will be spearheaded by Charles Soule, who will write the main limited series alongside artist Luke Ross.

Launching in August with STAR WARS: DARK DROIDS #1, the event will also spin off into new series and tie into the four ongoing series that are currently bridging the gap between The Empire Strikes Back and Return of the Jedi films".

 

 

Nem tudom, valahol kutyafuttában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

https://starwars.fandom.com/wiki/Star_Wars:_Yoda_(TPB)

Érdekes, hogy itt 2024. december 3-at írnak a Yoda gyűjteményes kötetének megjelenésre. Korábban 2023. október volt. Ez elég extrém csúszás. Nem lehet, hogy téves az évszám?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
42 perccel korábban, kdani20 írta:

Most, hogy a következő képregény a következő Vader kötet, ez azt jelenti, hogy a Vörös uralom Aphra és Fejvadászok történetei ugrottak, @Darth Revan9?

Nem. Csak Vader jön előbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A The Mandalorian első két évada után most egy újabb Disney+-os SW sorozat kap képregényes feldolgozást. Szeptemberben érkezik a 6 részes Obi-Wan Kenobi miniszéria. Az első szám borítói alább láthatóak.

 

Az író Jody Houser, a rajzokat pedig Salvador Larocca fogja csinálni. :)

 

marvel-obi-wan-kenobi-series-comic-revea

 

marvel-obi-wan-kenobi-series-comic-revea

 

marvel-obi-wan-kenobi-series-comic-revea

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A Boba Fett könyve adaptálása kimarad?

Csak most kezdik majd (a héten) a Mandi 2. évadát adaptálni. Úgy tippelem, hogy valamikor ősszel/decemberben bejelentik, hogy érkezik a Boba Fett adaptálása is jövő tavasszal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bence1997 írta:

Csak most kezdik majd (a héten) a Mandi 2. évadát adaptálni. Úgy tippelem, hogy valamikor ősszel/decemberben bejelentik, hogy érkezik a Boba Fett adaptálása is jövő tavasszal. :)

Na azért. Nem igazán lehet kihagyni A mandalori 3. évada miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 06. 25. - 1:39, Darth Revan9 írta:

Meddig marad még a Hálózsák oldal?

Csak annyit tudok, ami az oldalon ki van írva, valamint amit Recsi írt a Canadahunon a megszűnéssel kapcsolatban.

 

Idézet a hálózsákról:

 

"szerencsére mára már rengeteg kiadó kelt életre és temérdek mennyiségű képregény jelenik meg. Köztük sok olyan, amelyek itt is elérhetőek voltak régebben. Így ezért, hogy ne kavarjon be egyetlen kiadónak se, eltávolítottunk szinte minden honosítást az oldalról. Azért szinte, mert egyelőre (határozott ideig) a Star Wars és a Transformers részleg marad. Ezen kívül a múzeumunk marad még az oldalon, az időnként frissülni is fog, de túl sűrű frissítésre azért ne számítsatok."

 

És idézet a Canadahunról, Recsitől a megszűnés okairól:

 

"Egyszer az, amit a főoldalon is kiírtunk. A másik, hogy néhányan kinyomtatva árulták aukciós oldalakon az ott fellelhető képregényeket. A harmadik, hogy mivel nagyon sok képregény jelenik meg nyomtatásban, nem szeretnénk konkurenciát jelenteni a kiadóknak.
Hetente vettünk le képregényeket, de azzal, hogy levettük, nyilván nem tűnik el a netről."

 

Az alapján, hogy a Hálózsákon azt írják, hogy egyelőre, határozott ideig, a Star Wars Star Wars és a Transformers részleg marad, bár nem tudom, hogy meddig tart az a határozott ideig, nyilvánvaló számomra, hogy annak a megszüntetése is tervbe van véve náluk.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Grendar írta:

Csak annyit tudok, ami az oldalon ki van írva, valamint amit Recsi írt a Canadahunon a megszűnéssel kapcsolatban.

 

Idézet a hálózsákról:

 

"szerencsére mára már rengeteg kiadó kelt életre és temérdek mennyiségű képregény jelenik meg. Köztük sok olyan, amelyek itt is elérhetőek voltak régebben. Így ezért, hogy ne kavarjon be egyetlen kiadónak se, eltávolítottunk szinte minden honosítást az oldalról. Azért szinte, mert egyelőre (határozott ideig) a Star Wars és a Transformers részleg marad. Ezen kívül a múzeumunk marad még az oldalon, az időnként frissülni is fog, de túl sűrű frissítésre azért ne számítsatok."

 

És idézet a Canadahunról, Recsitől a megszűnés okairól:

 

"Egyszer az, amit a főoldalon is kiírtunk. A másik, hogy néhányan kinyomtatva árulták aukciós oldalakon az ott fellelhető képregényeket. A harmadik, hogy mivel nagyon sok képregény jelenik meg nyomtatásban, nem szeretnénk konkurenciát jelenteni a kiadóknak.
Hetente vettünk le képregényeket, de azzal, hogy levettük, nyilván nem tűnik el a netről."

 

Az alapján, hogy a Hálózsákon azt írják, hogy egyelőre, határozott ideig, a Star Wars Star Wars és a Transformers részleg marad, bár nem tudom, hogy meddig tart az a határozott ideig, nyilvánvaló számomra, hogy annak a megszüntetése is tervbe van véve náluk.

 

 

 

 

Köszi, akkor amit csak lehet, mentek. A Régi Köztársaság Lovagjainak, vagy a Kóbor Lovagnak amúgy se sok esélye van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Ahogy számoltam, kb. 10 képregényről beszélhetnek majd a héten:

- Star Wars, Darth Vader, Doctor Aphra és Bounty Hunters jövője --> ha jól látom, talán mindegyik képregény elérheti idén a 40 számot. Borítóképek és a Dark Droids történetéről bővebb ismeretszerzés.

- Mint előbb említettem, Dark Droids és a hozzá kapcsolódó Dark Droids: D-Squad miniszéria. Utóbbiról is kisebb információmorzsa.

- Mandalorian 2. évad és az Obi-wan Kenobi miniszériákról is biztos lesznek információk.

- High Republic és High Republic: Shadows of Starlight. Előbbiből már teaselték, hogy kapunk képeket, utóbbiból meg szinte evidens.

 

Ezen kívül amit még érinthetnek, az a ROTJ minik, amiből ha jól láttam, még van egy Palpis és egy Csempészes történet - csak dátum nélkül. A Max Rebo-s történet pedig augusztusban érkezik. Rajtuk kívül a Yoda mini zárását megemlíthetik (1-2 oldalt mutathatnak).

Dark Horse oldalról igazából ami most reális lehet, az egy High Republic Adventures (decemberben jön, mint a Marvel párja) és a Hyperspace Stories őszi kínálata.

 

Szóval képregények terén olyan nagy bejelentésre csak akkor számítok, ha bejelentik, hogy idén (esetleg jövőre valamikor) végetér a SW, DV, DA és BH széria. Új bejelentést egyelőre nem várok, talán egy minit bejelentenek, ami valamihez kapcsolódni fog (ROTJ, HR, TCW, csak amik most évfordulóznak vagy mainstreamek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vader képregényekről jutott eszembe. A Marvelesek egyértelműen nagyon, de nagyon az eredeti trilógia rajongói. Befoglalták a teljes korszakot és az utolsó cseppet ki kifacsarják belőle. Állítólag mennének más korszakokba is szívesen, de szerintem ez csak süket duma, de az is lehet, hogy nincs rá lehetőségük. Persze elmentek más korszakokba is, de ha az arányokat nézzük a Marvel korszak elmúlt 8 évében abszolút az eredeti trilógia dominált és dominálni is fog jó pár évig. Max belekezdenek A Jedi visszatér utáni időkbe, de szerintem még ott is nagyon, de nagyon sokáig közelebb lesznek A Jedi visszatérhez. Azt már nagyon jól megmutatták, hogy akár egy év eseményeit is jól el tudják húzni. Úgyhogy A Jedi vissaztér és A mandalóri első évada közötti 5 évbe bőven belefér több sorozat, akár 100-200 füzettel összesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.