Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A Hidden Empire talán csak a Doktor Aphrával van összefüggésben, mert minden más a saját történetét szövi tovább - a SW-ban High Republicos történet folyik, Vadernél ha jól tudom most a Techno Unió van terítéken(?), a Fejvadászok meg kitudja, hogy mit csinálnak. Itt már csak annyiban beszélhetünk tényleges crossoverről, hogy a Vörös Hajnal jelen van a történetben, de ide-oda menetelések a szériák között nemigen történnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áprilisi képregénymegjelenések:

 

- Hidden Empire #5 (április 5.)

A KÁOSZ URALMA!

A trilógia epikus befejezése a FEJVADÁSZOK HÁBORÚJÁVAL kezdődött és a CRIMSON REIGN-nel folytatódott!

Végre Qi’ra felfedi magát a Sith-ek előtt.

Végre bosszút áll.

star-wars-hidden-empire-5-cover_72f00472

 

 

- Star Wars (2020) #33 (április 5.)

LUKE SKYWALKER kapcsolatát az Erővel megzavarták, az egyik legerősebb eszközét - amellyel Jedivé válhat - eltűnt.

El kell vállalnia egy epikus küldetést, hogy meglelje mi elveszett... különben ő és a Galaxis a sötétségbe zuhan.

star-wars-33-cover_3b44b48d.jpeg?region=

 

 

- Darth Vader (2020) #33 (április 26.)

ELOLDOTT ERŐ - első rész

Amikor a Sith Sötét Nagyura elveszti a kapcsolatát az Erővel, senki sincs biztonságban - még az Executor-osztályú csillagrombolója sem.

De a teljes pusztulás előtt Sabé parancsnok talál egy lehetőséget. Vader korlátlan támadása felfedi a sebezhetőséget? Vagy ez csak egy újabb ajtó a Sithek félelmetes zsarnokságához?

star-wars-darth-vader-33-cover_8e7c3574.

 

 

- Bounty Hunters #33 (április 12.)

DARTH VADER INFERNÓ OSZTAGA LECSAP!

A Sötét Nagyúr megparancsolja a BIRODALOM leghalálosabb osztagának, hogy iktassa ki VALANCE, BOSSK, 4-LOM és ZUCKUSS négyesét!

Eközben, IG-88 egy másik célponton van. Kit üldöz és ki bérelte fel őt?

star-wars-bounty-hunters-33-cover_d30b9a

 

 

- Doctor Aphra (2020) #31 (április 26.)

Ez a vége az egykori szövetségesek, APHRA és TOLVAN számára?

DARTH VADER legkevésbé kedvelt régészének szembe kell néznie egy hideg, kemény igazsággal, ami velejéig megrázza!!!

Meg tudja-e bocsátani magának azt a káoszt, amelyet a galaxisban szabadítani készül?

star-wars-doctor-aphra-31-cover_bbb7ffba

 

 

- Yoda #6 (április 19.)

SÖTÉT LÁTOMÁSOK

Félelmetes látomás fertőzte meg a Jedi-templom diákjait, ami heves összecsapáshoz vezetett, amely a végét jelentheti a leendő Jedik számára.

Vajon YODA még időben megérzi a veszélyt vagy örökre elveszíti az egyik tanítványát?

star-wars-yoda-6-cover_1429df6f.jpeg?reg

 

 

- Sana Starros #3 (április 19.)

ÜNNEPRONTÓK

Sana éppen most futott össze a galaxis egyik legdurvább fejvadászával: DEVA LOMPOP-pal!

De mit akar Sanával?

És miért van Sana egy RANCOR-on?!

star-wars-sana-starros-3-variant-cover_b

 

 

- Star Wars: Return of the Jedi - Ewoks #1 (április 12.)

AZ EWOKOK MESÉI

Az Ewoks nevű faj által elfoglalt Endor holdján ezeknek a vaskos lényeknek egy csoportja összegyűlt a tűz körül, hogy elmeséljék a diadalról, vereségről… és borzalomról szóló történeteiket! (Ewok Hunt? Hm? :D)

star-wars-rotj-ewoks-1-cover_39fdd34e.jp

 

 

És még jön az új Darth Vader mini is az első számával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Ewoks egy füzetes lesz, vagy egy új miniszéria?

 

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Ez mind érdekesnek hangzik. Remélem magyarul is végmegy hiánytalanul a WotBH-Crimson Reign-Hidden Empire trilógia.

Ez sajnos fogyás függő dolog.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez az Ewoks egy füzetes lesz, vagy egy új miniszéria?

Mivel idén 40 éves a Jedi visszatér, ezért márciustól havi szinten jön ki egy-egy karakterre fókuszáló történet. Márciusban Jabba kerül a rivaldafénybe, áprilisban az ewokok és így tovább. Szóval ezek ilyen egyfüzetesek, minden hónapban, ünnepelve a ROTJ 40. évfordulóját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mivel idén 40 éves a Jedi visszatér, ezért márciustól havi szinten jön ki egy-egy karakterre fókuszáló történet. Márciusban Jabba kerül a rivaldafénybe, áprilisban az ewokok és így tovább. Szóval ezek ilyen egyfüzetesek, minden hónapban, ünnepelve a ROTJ 40. évfordulóját.

Kár, hogy nem minisorozat lesz. Az evokok érdekelnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 1/21/2023 at 8:34 AM , kdani20 said:

De gondolom a végén lesz majd egy gyűjtemény belőlük. Ha nem, akkor ezekkel nem kell foglalkozni a magyar piacon.

Én nem biztos, hogy a jelenlegi helyzetben kiadnám ezt egyáltalán. Oké, hogy megemlékezés, de inkább a fontos sorozatokkal haladjon a Szukits, ne pedig ilyen one-shotokra pazarolja a drága papírt. Egy Bizonyos Szemszögből kötetnek sokkal több értelmét látom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hétvégén majd jövök - a 2018-ashoz hasonlóan - egy újabb listával, ahol az eddig kijött képregényeket fogom rangsorolni - persze amit olvastam. Itt főleg Marvel részről lesznek dolgok, 1-2 Dark Horse is bekerül majd, mint pl. Darth Maul: Son of Dathomir.

 

Minimum 50 helyezést kell kiosztanom. Jó lesz, érzem. :D

  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 22. - 20:24, Darth Revan9 írta:

Tartok tőle, hogy a jövőben valószínűleg csak a legfontosabb címek jelenhetnek meg.

Ez nem is baj. A legfontosabb most az, hogy rendesen menjen végig a Birodalom Visszavág utáni korszak és a High Republic, a többi ráér később is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 25. - 23:36, Bence1997 írta:

A hétvégén majd jövök - a 2018-ashoz hasonlóan - egy újabb listával, ahol az eddig kijött képregényeket fogom rangsorolni - persze amit olvastam. Itt főleg Marvel részről lesznek dolgok, 1-2 Dark Horse is bekerül majd, mint pl. Darth Maul: Son of Dathomir.

 

Minimum 50 helyezést kell kiosztanom. Jó lesz, érzem. :D

Na, végül is csak 44 képregényt rangsoroltam és még így is akadtak olyanok, amik nem kerültek fel a listára, mert vagy nem olvastam őket, vagy igen, de nem sokat, mivel:

1. most futnak és kevés a füzet, amit értékelni tudok

2. már egy ideje megy, de egyszerűen 3 számnál többet még nem olvastam (itt most rád gondolok, kedves Han Solo & Chewbacca :D)

 

Holnap jövök a listával, addig is íme egy kis teaser:

- 9 darab nagyon jó

- 17 darab jó

- 13  darab átlagos

- 3 rossz

- és 2 wtf?

kategóriájú képregény született nálam. Ezen belül mind rangsorolva van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utoljára 2018 októberében készítettem egy rangsort az addig kiadott képregények között. Most több, mint 4 évvel az első rangsor után következzék a 2. lista, ahol már nem 18 képregényt, hanem 44-et sikerült sorba állítanom. Amik mindenképpen ki lettek ebből hagyva azok a következőek:

 

- minden eddig megjelent film képregényváltozata 2015-től kezdve + Mandi első évadának a változata --> OK: ha már egyszer el lett mesélve, akkor minek olvassam el képregényben, nem ad semmi pluszt.

- Jedi: Fallen Order - Dark Temple --> OK: eddig még nem jutottam oda, hogy elolvassam, de tervben van idén. :)

- Halcyon Legacy & Galaxy's Edge miniszériák --> OK: mindkettőből talán 1 számot olvastam (előbbinél szinte biztos), de őszintén? Nem nagyon érdekel olyan képregény, amely egy látványosság köré épülve lett megalkotva.

- High Republic (2022) & The Blade --> OK: mindkettő csak most indult, előbbi 4 számnál jár, utóbbi pedig 2-nél. Nem hosszú szériák lesznek, előbbi mindösszesen 10 számot fog tartalmazni, míg a Blade csak egy 4 részes történet. Viszont nem akarom őket bevonni a listába, hiszen korai még megmondani, hogy mi lesz később, lehet előrébb kerülnének, lehet hátrébb.

- Yoda & Hidden Empire --> OK: hasonlóan az előbbi párhoz, itt is még kevés az anyag (3-3 szám).

- Han Solo & Chewbacca  --> OK: bár itt már ha jól tudom 7-8 szám megjelent, de csak a harmadikat olvastam el és azt is valamikor ősszel.

 

Ezeket letudva íme a 44 helyezett:

 

44. Chewbacca (2015)

Na igen... erre a képregényre szükségünk volt egyáltalán? :D Amúgy meg egy nagyon egyszerű történet, amely a 4. rész közvetlen következményét meséli el, amikor is Chewie lezuhan egy bolygóra. Nem azt mondom, hogy a legrosszabb képregény, amit valaha olvastam, de a Marvel képregényei közül eddig ez tetszett a legkevésbé. Bár Chewie szövegeit legtöbbször meg lehetett érteni. :P

 

43. Princess Leia (2015)

Ez meg a másik. Jobban tetszett, mint szőrös barátunk kalandja, de itt egyrészt a rajzminőség volt az, amitől néha a falat kapartam. Maga a történet nem lett igazán jól megírva. Vagyis maga az alapötlet izgalmas dolgokat ígért, de az ötlet megvalósítása hagy némi keserű szájízt maga után. Van egy karakter, aki persze később feltűnik itt-ott, de ezen kívül ez se egy jól sikerült darab. Tulajdonképpen WTF volt az egész. :D

 

42. Vader - Dark Visions (2019)

Míg az előbbi kettő a WTF? kategóriába tartozik, ez szimplán csak rossz volt. Ötletek halmazaként nincs probléma vele, de a megvalósítás nálam kiverte a biztosítékot. :D

 

41. DJ: Most Wanted (2018)

Igazából erre a képregényre már nem is igen emlékszem. Ez csak egy egyfüzetes kaland volt, ami elmesélte, DJ miképp került abba a börtönbe, ahol összetalálkozott Finnel és Rose-al. De mivel a történet olyan jó volt, hogy szinte nem is emlékszem, ezért ide rakom. :P

 

40. Lando: Double or Nothing (2018)

Oh boy... a kezdés tetszett, de aztán felülünk egy hullámvasútra és átélünk zuhanásokat és felemelkedéseket is. Vannak jó dolgok ebben az 5 részes miniszériában - L3 és Lando, arra is magyarázatot kapunk, hogy hogyan jutottak el Landoék a Vandorra és miért van leláncolva ott a MF - ám maga a történet nem fogott meg engem. Pedig ismétlem, a kezdés jól indult, csak aztán a közepén elhasalt a történet és hát rossz szájízt hagyott maga után az egész.

 

39. Thrawn (2018)

Ez az egyedüli adaptáció, amit olvastam, mert amikor a TROS-hoz készülődtem a kronológiai megtekintésemmel, a Thrawn könyvnél megakadtam ezért B tervként elolvastam ezt. Egy tök átlagos adaptáció, semmi újat nem adott számomra. Totál semleges és átlagos történet lett számomra.

 

38. Beckett (2018)

Egy érdekes karakter, akit egy olyan antológia-szerű one-shot képregényben szerepeltetnek, aminek igazából nincs "lelke". Felemás érzésekkel fejeztem be eme one-shot képregénynek az olvasását. Igazából ez a képregény kihagyott sok potenciális lehetőséget, amit ebben szerepeltetni lehetett volna, akár egy 5 részes minisorozat keretében. Na talán majd máskor.

 

37. TIE Fighter (2019)

Az Alphabet osztaghoz kiegészítő, vagyis inkább előzmény. De mivel nem olvastam a trilógiát, így nincs további ítéletem a csapat felé. De alapból egy tök átlagos történet született, amire igazából alig emlékszem. Szódával elment.

 

36. TLJ - The Storms of Crait (2017)

A rajz picit furcsa, de összességében egy okés történet, ami kicsit kibővíti Crait történelmét, vannak itt karakterek a 2015-ös SW fősodorból. Nem lett rossz.

 

35. Cassian & K-2SO (2017)

Valószínűleg ezt az egyfüzetes történetet az Andor 2. évada retconolni fogja. :D Bár annyira nem lett jó történet - igazából rossz se - de ha mennie kell, nyugodtan mehet. K-2 és Cassian találkozása érdekes volt. Érdekesség, hogy amikor az első rangsort írtam, megemlítettem, hogy de jó lenne látni valamiben őket. Erre fel a következő hónapban bejelentették az Andort. :P

 

34. Captain Phasma (2017)

Egy egyszerű történet, ami Phasma Starkiller bázisáról való elmenekülését mesélte el, valamint azok megölése, akik a bukásáról tudnak. A Phasma könyvet nem olvastam, szóval nekem egy OT-s beli Boba Fett 2.0 szerepét töltötte be, ergo ez a képregény nem igen változtatott nálam semmit.

 

33. War of the Bounty Hunters - one-shots (2021)

Ezek a történetek kibővítik a Fejvadászok háborúja történetét úgy, hogy a különböző karakterek (csak hogy egyet említsek, Jabba) kapnak egy kis reflektorfényt. Én őszintén megvoltam enélkül is, nem volt egy történet se, amit olyan lelkesen olvastam volna közülük.

 

32. Target Vader (2019)

Valance és bandája Vader likvidálását akarja elintézni. Megsúgjam a végeredményt? :P Nem volt rossz történet, kellemeset csalódtam.

 

31. Age of Rebellion (2019)

A három Age of... közül ez lett a leggyengébb. A Tarkinos és a Luke-os történetre emlékszem ezekből igazából, utóbbinak van egy pici kapcsolódása az ST-hez, de ezen kívül nem ragadt meg bennem semmi.

 

30. Han Solo (2016)

A történetben Han egy versenyen vesz részt nem sokkal a 4. részt követően, hogy a lázadásnak csináljon valamit. A verseny nem volt rossz, volt 1-2 érdekesség az egész miniben.

 

29. Jedi of the Republic - Mace Windu (2017)

Egy többnyire jó történet jó karakterekkel és egy érdekes világgal. A miniszéria a klónháború kitörése után játszódik nemsokkal, amikor is Windunak egy küldetésen kell résztvennie, ahol is rálel méltónak talált(?) ellenfelére. Vannak flashback jelenetek is Winduról, ami nekem tetszett - és még ő minősíti Anakint? :D - és alapvetően az egésszel megvoltam elégedve, bár volt 1-2 nemtetsző dolog: a rajz például sok helyen zavart.

 

28. Allegiance (2019)

A helyszín a Mon Cala a 8-9 közti időszakban. Leia Ackbar fiától kér segítséget, de a Quarrenek itt is keverik a sz*rt. Az Első Rend itt is megjelenik. Poe és Finn külön utakon vannak, érdekes kis kalandjuk van. Nem volt rossz a történet, de lehetett volna benne sokkal több is.

 

27. Age of Resistance (2019)

Snoke, Kylo és Hux történetei voltak a kiemelkedők. Ezekért volt érdemes kiadni, mind újdonságot nyújtottak. A világos oldali történetek viszont nekem pont, hogy az ellenpólusai a jóknak: szinte nem is emlékszem rájuk. Ez szerintem mindent elmond róluk.

 

26. Revelations (2022)

Mi is lesz idén a fő SW szériákban? Itt a válasz. Nagyon... érdekes történetek fognak következni - sőt, már néhol most is megy már. Jót szórakoztam ezen az egy füzeten. :)

 

25. Empire Ascendant (2019)

Ahol összeért a SW, a Doctor Aphra és a Target Vader. Szépen felvezette a TESB-et és előkészítette a terepet az új hullámnak.

 

24. Shattered Empire (2015)

Nekem tetszett a történet, mindegyik történetben új dolgokat tudunk meg. Láthatjuk Poe szüleit, róluk szól igazából a történet. Luke kutatása is már itt elkezdődik.

 

23. Han Solo - Imperial Cadet (2018)

Mi is történt Hannal az akadémián? Ebből a miniből megtudhatja az ember. Tetszettek a Hanhoz rendelt karakterek, a dinamika a karaktere között érdekesen volt kialakítva.

 

22. Lando (2015)

Charles Soule első képregénye. Az eddigi legjobb Landoval foglalkozó történet - igaz a 2 közül könnyű választani. :D Remek karakterek, a történet észveszejtő, érdekes dolgokat tudunk meg azon a hajón, ahol Landoék tartózkodnak. Tkp. Momin itt "tűnik fel" elsőként. :) Lando is brillírozik a sztoriban. Az egész nagyon jól fel van építve és remek előzménye is lehetne akár az 5. epizódnak.

 

21. Bounty Hunters (2020)

A jelenlegi 4 fő széria leggyengébb darabja. Pedig szerintem kellemesen kezdett az elején. És még a WOTBH crossoverben is jól kezelték a helyzetet - tkp. a Vörös Hajnalról itt derülnek ki a hőseink számára infók - de utána számomra lejtmenetbe indult a széria. De most mintha kezdene visszatalálni. Meglátjuk, hogy sikerülni fog-e neki.

 

20. Darth Maul (2017)

Maul mindig is az egyik kedvenc sithem volt, itt pedig végre kimutathatta a foga fehérjét. Igaz, ez a történet az EpI előtt játszódik, éppen ezért a sitheknek óvatosan kell játszaniuk, de Maul ebben a történetben nem kegyelmezett. Öröm volt látni a fejvadászokkal való szövetségét, a vadászatát és úgy mindent.

 

19. Poe Dameron (2016)

Egy gyönyörű út, amelyen végigkövethetjük Poe történetét. Kicsit nehezen és döcögősen indul be a sorozat, de az első történetszál után a sorozat nagyon jól szerepel, érdekes történetszálakkal operál és a karakterek sorsa is izgalmasan alakul. Poe Lor San Tekka utáni nyomozása izgalmakkal teli és fordulatos, Terex ügynök pedig az egyik legemlékezetesebb karakterré vált.

 

18. Kanan (2015)

Ez egy olyan sorozat, amelyet mindig is sajnálni fogok. Miért? Mert a Marvel kaszálta. Pedig milyen jó kis sorozat volt ez, nagyon kíváncsi vagyok, hogy Greg milyen történeteket talált még ki Kanan számára, ez a 12 szám amúgy az egyik legjobb. Betekintést kapunk Kanan múltjába. Mi történt vele az EpIII előtt, alatt és után, továbbá egy kicsit elkalauzol bennünket a Rebels 1-2 évadába. Egy remek sorozat, amely keserédes véget ért. :) Valamint most a Bad Batch is belepiszkált az elejébe. :D

 

17. Darth Vader (2015)

Kireon nagyon jól ráérzett Vader karakterére, az egész sorozaton átívelő történetszál hozzá köthető. Amúgy a történet röviden annyi, hogy azt láthatjuk, hogy hogyan sikerül visszanyernie Vadernek a mestere kegyelmét és bizalmát. A sorozat nagyszerű mellékkarakterekkel operál: Thanoth -ot nagyon imádom, picit meg is idézi nekem Thrawn karakterét, de csakis jellemében. Aphra és a két droid is itt debütál. Van egypár megdöbbentő történeti elem és vannak briliáns visszacsatolások a PT -re. Persze így utólag már kopik a képregény, de még mindig jó történetnek gondolom.

 

16. Star Wars (2015)

Ami az egészet elkezdte. Nem rossz sorozat, nekem tkp. sok történet bejön, vannak azonban olyanok (Screaming Citadel crossover, egy-két különszám, vagy one-shot, plusz a Jedha-Mon Cala kettős se annyira remek) amelyek inkább közepesek. A sorozat remekül elvezet minket az EpIV -től egészen az EpV -ig. Jó ellenfelekkel játszanak - Kreel és a SCAR osztag, Trios és maga a birodalom - és a karakterek is jól muzsikálnak. Persze azon a pár történeten kívül van ám még 1 nagy probléma: a rajz. Amikor Jason Aaron lelépett és Kieron Gillen kezébe adta a stafétabotot, vele jött Larrocca is - vagy hogy is írják :D - és amilyen szép rajzok voltak, egy pillanatra eltűntek és a helyükre érkeztek a filmekből kivett, kreativatlan mellényúlások. :angry: Viszont Kieron lezárása jól sikerült, utána az utolsó történetszál már kevésbé tetszett. Összességében egy stabil szintet hozott ez a hosszú életű széria.

 

15. Darth Vader (2020)

Az első két történet nagyon jó volt, utána viszont mélyrepülés egészen a legutóbbi történetszálig, ahol újra látom a fellángolást. A jelenlegi sztori végre érdekesen viszi tovább a karaktereket. Remélem szépen zárul - ha idén egyáltalán befejezik az 5-6 közti történetet - mert megvan benne a lehetőség, aztán persze majd meglátjuk.

 

14. Obi-Wan (2022)

Ezt a képregényt nemrég fejeztem be. :D Nekem tetszett, izgalmas történeteket találtak ki. Van is egyfajta történetív az egészen keresztülmenve. Különösen tetszett a 3-4. történet, ami egyfajta folytatása is egymásnak.

 

13. Star Wars (2020)

Charles Soule kitett magáért, mert tök jó történeteket talált ki. Persze a Zahrát lezáró történetet szvsz. inkább kihagytam volna - nem sikerült jóra - valamint bár tök jól szórakoztam a 25. számon - ami egyfajta ünneplés volt Soulenak - de az is inkább felemásra sikeredett. A jelenlegi történetszál inkább a HR-érához kapcsolódik és a következő történetszál is érdekes lesz, de úgy érzem, hamarosan elérjük a végét.

 

12. Crimson Reign (2022)

A Qi'ra trilógia középső része. Nekem tetszett, ezek a különböző antológiák Qi'ra tervének egy-egy lépcsőfokát mutatják be.

 

11. War of the Bounty Hunters (2021)

A fő esemény, amely egyelőre a legjobb is. A sok karakter összetalálkozik Han Solo megszerzéséért, valamint itt fedi fel magát Qi'ra. A helyszín érdekes és kezdésként nagyon is tetszett. Persze a többi széria ezen eseménye már hagy kivetnivalót maga után - kivétel Doctor Aphra és a Fejvadászok eleje - de ez a miniszéria jól alapozta meg a későbbieket.

 

És akkor most következzék a TOP10:

10. Doctor Aphra (2022)

Kedvenc doktorunk itt se hazudtolja meg magát. Érdekesebbnél érdekesebb történések történnek főhősnőnkkel. A jelenlegi történet igazából már 3 története tart, ha jól számolom és hamarosan a végére érünk. Misztikumból itt nincsenek híján, van itt minden kérem szépen. Triple Zero és BT is végre visszatértek a történetbe, aminek nagyon örülök. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan is fog végződni a jelenlegi történet, innen hova tovább, miképp érjük el a végét és stb. :D

 

9. The High Republic (2021)

Itt Keeve Trannis történetét ismerhetjük meg, aki Sskeer mester padawanja volt, de most már jedi lovagként űzi tovább az ipart. :D A nihilek elleni harc látványos, Avar Kriss a Jedik fénye után itt kap fontosabb szerepet, valamint később Lourna Dee és a többi Tempest is megérkezik a közösbe. Ja és a Leveler. :D A vége tökéletesen illeszkedik a Csillaghullás eseményeibe. Alig várom, hogy miképp fog folytatódni Keeve története, pláne, hogy a Dooku: Elveszett Jedi valamiképp elspoilerezte az egyik karakter történetét. :P

 

8. Age of Republic (2019)

A Qui-gon, Obi-wan és Jango Fett, valamint Dookus történetek jókra sikeredtek. A többivel se volt problémám, de ezek kétség kívül kiemelkedtek a mezőnyből. Különösen a Qui-gonos. :)

 

7. The Rise of Kylo Ren (2019)

A negatívum, hogy rövid. 4 részben mesélnek el egy eléggé jelentős történetet. Viszont a történet érdekes, a karakterek hozzák a kötelezőt, megkedveltem a jedi tanoncokat. Ben útja a Ren lovagjainál izgalmas, a végkifejlet pedig erős lett.

 

6. Doctor Aphra (2016)

A 2015 -ös Darth Vader sorozatban felbukkanó Aphra azonnal fanfavorite karakterré vált sokaknak - köztük nekem is - így nagyon megörültem akkor, amikor kiderült, hogy 2016 decemberében elstartol a saját sorozata, amely a Darth Vader eseményei után játszódik. Rengeteg elvetemült és mókás ötlet kapott helyet ebben a képregénysorozatban. Persze néha eléggé furcsa irányt vesz a történet, de amúgy meg végig lebilincseli az olvasót. Triple-Zero és BT kalandjai is szépen folytatódnak. Nagyon ajánlom azoknak, akik szeretik a felfedezős/misztikus történeteket, viszont csakis a 2015 -ös Darth Vader képregény után érdemes belekezdeni. Persze anélkül is ellehet kezdeni, de akkor a lány izgalmas előéletéről lemarad az ember. :)

 

5. Darth Maul: Son of Dathomir (2014)

A történet elmeséli, hogy Maul hogyan szabadult ki Sidious fogságából és hogy miképp tettek pontot Talzin anya sorsára. Egy lenyűgöző történet, amely nagyon jól nézett volna ki animációs kivitelben.

 

4. The High Republic - Eye of the Storm (2022)

Ez a 2 részes történet Marchion Ro és fajának történetét meséli el az olvasó számára. Az első tökéletesen olvasható bármikor, azonban a második szám már csak és kizárólag az első fázis fináléjaként kell elolvasni, mert elspoilerez pár dolgot. Ro az egyik kedvenc gonoszommá vált, bosszúja a jedik ellen kigondolt, mindent megtesz, hogy elérje a célját. Alig várom, hogy a karakter a 3. fázisban újra megjelenjen. Vajon hogyan bukik el? :hmm:

 

3. Obi-Wan & Anakin (2016)

Az egyik legjobb képregény, amit valaha olvastam. Na nem mondom, hogy egy mestermű, de nekem a miniszériák közül eddig ez tetszett majdnem a legjobban. Öröm volt olvasni azt, hogy Anakin és Obi-wan kapcsolata 3 évvel az EpI után miképpen alakul, miközben egy küldetésen vesznek részt. Vannak benne flashback jelenetek, amik nagyszerűek. Az egész sorozat atmoszférája remek, igazi PT feelinget kölcsönöz ennek a mininek. A karakterek nagyon jók, mind a régiek és mind az újak. Remélem a jövőben eme szál következményeivel is fognak foglalkozni, mert eddig annyira nem mentek bele az Ep1-2 közti érába.

 

2. The High Republic - Trail of Shadows (2021)

Egy noir hangulatú miniszéria, ahol a főhősök a Viharfellegek végén történtek után nyomoznak. Nekem nagyon tetszett, az egésznek a hangulata valami magával ragadó volt. A történések új információkat osztanak meg az olvasóval, legyen szó a Névtelenekről vagy akár a nihileknél történő hierarchiáról. Szerintem eddig a legjobb miniszéria.

 

1. Darth Vader - Dark Lord of the Sith (2017)

Oh... My... God!!! Az új kánon egyik, hanem a legjobb képregénye. A történet rögtön Vader ébredése után veszi kezdetét, és egészen addig megy el, amíg meg nem épül a kastélya a Mustafar bolygóján. Valami fergeteges a sorozat, ahogy szépen elmeséli, hogy hogyan lett Vader az, akit látunk később. Az inqvizítorokról is megtudunk dolgokat, a jedi irtás utáni helyzetekről is, a jövőre is kapunk utalásokat, stb. Ódákat lehetne zengeni a sorozatról, de legyen elég szerintem egyelőre ennyi. Az elején mondjuk a rajzzal nem voltam kibékülve - mármint ahogy ábrázolták Vadert - de idővel hozzászokik az ember - vagy nem :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 22. - 20:24, Darth Revan9 írta:

Tartok tőle, hogy a jövőben valószínűleg csak a legfontosabb címek jelenhetnek meg.

Milyen jó, hogy csak a legfontosabb címek jelenhetnek meg... 

 

Nehogy egyszer egy elmaradt sorozatba kezdjünk bele. Nehogy. Még a végén majdnem teljes lenne a hazai kánon képregények sora. 

 

Jedi Könyvtár - Új Legenda képregények

 

2023. 01. 21. - 13:49, Darth Revan9 írta:

Kár, hogy nem minisorozat lesz. Az evokok érdekelnének.

Elvileg 6 darab ünnepi egyrészes képregényt pakolnak majd be egy gyűjteménybe, aminek Scoundrels, Rebels and the Empire lesz a címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 02. - 19:43, kdani20 írta:

Milyen jó, hogy csak a legfontosabb címek jelenhetnek meg... 

 

Nehogy egyszer egy elmaradt sorozatba kezdjünk bele. Nehogy. Még a végén majdnem teljes lenne a hazai kánon képregények sora. 

 

Jedi Könyvtár - Új Legenda képregények

 

Elvileg 6 darab ünnepi egyrészes képregényt pakolnak majd be egy gyűjteménybe, aminek Scoundrels, Rebels and the Empire lesz a címe.

Mint említettem korábban a Vérvörös Birodalom óriási siker volt, és a kiadó elsősorban üzleti alapú döntéseket hoz. Ha az említett Legendák képregényeket ki szeretnék hozni, akkor annak üzleti okai vannak. Ennyi, nem kell többet belelátni.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú, hogy a nosztalgia még mindig ennyire előtérben van... Más okát nem látom ezeket megvenni. Még jó, hogy az igazán fontos kánon művek kijönnek. Én a Disney helyében már rég letiltottam volna a legendák újrakiadását. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üzleti szempontból rossz döntés lenne a Disney részéről a Legendák totális letiltása. Bevételektől esnének el. És hiába tiltanák, úgy néz ki, még a vegyes vásárlói csoportban is többségben vannak azok, akiknek a szíve inkább a Legendák felé húz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ebből megint azt akarod kihozni, hogy a legendákat jobban szeretik az emberek, mint a kánont. De miért? Mert van pár cím amit nosztalgiából megvesznek? A kánon művekből eleve olyan széles skálán elérhetők a művek, hogy ott szóródik a vevőközönség. A legendákban meg van 4-5 cím ami megy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem általánosságban mindenki. Hanem ez a könyv és képregény vásárló mag törzsközönség. Ezen fogyasztói csoport egy jó része a pénztárcájával a Legendákra szavaz sokszor inkább. Persze vesznek kánont is, de a fentebbiek alapján többen vesznek Legendákat. És a kiadó belőlük él, tehát a vásárlók igényeit igyekeznek kielégíteni.

 

De megnyugtatok mindenkit, idén várhatóan továbbra is 12 kánon képregény gyűjtemény várható. Idén nem lesz csökkenés. 2024-et pedig még nem látjuk előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megvagyok EU nélkül is, de azokat viszont sajnálom, mint pl. @kdani20 is, akik inkább vennék a kánont de kétségessé vált a kiadásuk.

 

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De megnyugtatok mindenkit, idén várhatóan továbbra is 12 kánon képregény gyűjtemény várható. Idén nem lesz csökkenés. 2024-et pedig még nem látjuk előre.

Ez mindenképpen jó hír a rajongóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 02. - 21:54, Ody Mandrell írta:

Én megvagyok EU nélkül is, de azokat viszont sajnálom, mint pl. @kdani20 is, akik inkább vennék a kánont de kétségessé vált a kiadásuk.

 

Ez mindenképpen jó hír a rajongóknak.

Nem vált kétségessé a kánon képregények kiadása. Csupán még mindig nagyon nagy az érdeklődés a Legendák címek iránt, és a kiadó ezt próbálja kihasználni. Tehát, ha az egyik iránt nagyobb az érdeklődés a fogyasztók részéről, akkor abból igyekeznek még hozni. De ez nem jelenti azt, hogy kaszálni kell a jelenleg futó címeket.

Nemsokára kikerülnek újabb kánon képregény címek is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csúszott el a kánon, hisz továbbra is lesznek kánon képregény megjelenések. Nem csak ezek iránt csökken a fogyasztók érdeklődése. Ez már tart egy ideje. És az, hogy csökken nem jelenti azt, hogy veszteséges valami.

 

Az mondjuk problémás lenne, ha az embereket pont a Fejvadászok háborújához kötődő képregények nem érdekelnék. Hiszen ezek a fősodorbeli, A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti nagy eseményeket dolgozzák fel. Ezeket nyomja főleg a Marvel most, ez a fősodor, a legfontosabb A Köztársaság Fénykora képregények mellett.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.