Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egyszerű: ne legyen szavazás. Gond megoldva. :P

 

Ha jól értem amúgy, az elkövetkező időkben ezek fognak érkezni hozzánk:

- Bounty Hunters 2. kötet (6-11. szám)

- Doctor Aphra 2. kötet (6-10. szám)

- War of the Bounty Hunters mini

- Star Wars 3. kötet (WotBH - 12-18. szám)

- Darth Vader 3. kötet (WotBH - 12-17. szám)

- Bounty Hunters 3. kötet (WotBH - 12-17. szám)

- Doctor Aphra 3. kötet (WotBH - 11-15. szám)

- Crimson Reign mini

- A Köztársaság Fénykora 2. kötet (6-10. szám)

- A Köztársaság Fénykora 3. kötet (11-15. szám + Eye of the Storm kétrészes mini)

- A Köztásaság Fénykora: Árnyékok Nyomában (Trail of Shadows - saját fordítás :P) mini

 

Amik még érkezhetnek ezek mellett:

- Star Wars: Obi-wan

- The Hidden Empire mini

- Star Wars 4. kötet (19-23. szám)

- Darth Vader 4. kötet (18-22. szám)

- Bounty Hunter 4. kötet (18-23. szám)

- Doctor Aphra 4. kötet (16-21. szám)

 

Potenciális érkezők még:

- Dark Horse The High Republic: Quest of the Jedi

- Dark Horse The High Republic Adventures Graphics Novel

- És a Hidden Empire-hez kötödő SW, DV, BH és DA 5. kötetek. :)

- Han Solo & Chewbacca ongoing széria

 

 

Ha a Dark Horse valóban érkezik hozzánk a Szukits által és idővel többet is kiadnak, kíváncsi leszek a Szukits kapacitására. :)

Lehetségesnek tartom, hogy a The Mandalorian tv-sorozat népszerűsége felülírja ezeket és mégiscsak kiadják az adaptációt. Persze ez még nem dőlt el.

 

Nos, ez elég sok képregény. Ez idén mind biztos nem fog beleférni... Talán 2023-ban se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nos, ez elég sok képregény. Ez idén mind biztos nem fog beleférni... Talán 2023-ban se.

A lista nem is az idei évre van, hanem amit majd 2024-ig - vagy 2025-ig - megkapunk. Ahogy látom, már a Doctor Aphra 2. kötete is érkezik majd, szóval azt már kihúzhatjuk a listáról. :D

 

Azt hiszem te írtad, hogy a Szukits évi 12 vagy 14 képregénykötetet akar kihozni nálunk. A fenti lista simán megvan 24 elejéig. És szegény Poe Dameront vagy a ki tudja milyen szériák, amiket befognak jelenteni majd nincsenek is rajta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 25. - 21:45, Darth Revan9 írta:

Nem tudom, hogy kell-e ez majd nekünk?:hmm:

Legfeljebb annyira, mint a filmadaptáció képregények (pl. The Force Awakens, Rogue One), amiknek a mai napig nem sok értelmét látom. Hacsak nem a képregények (mint műfaj) szerelmeseit célozzák velük. Rengeteg jobb, és fontosabb képregény sorakozik a magyarul még kiadatlanok parkolópályáján. A Thrawn regénynél még értem, hogy vizuálisan pluszt kaptunk a képregény formátummal, de egy tv sorozat esetében ez nem játszik, úgyhogy abszolút szükségtelennek érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A lista nem is az idei évre van, hanem amit majd 2024-ig - vagy 2025-ig - megkapunk. Ahogy látom, már a Doctor Aphra 2. kötete is érkezik majd, szóval azt már kihúzhatjuk a listáról. :D

 

Azt hiszem te írtad, hogy a Szukits évi 12 vagy 14 képregénykötetet akar kihozni nálunk. A fenti lista simán megvan 24 elejéig. És szegény Poe Dameront vagy a ki tudja milyen szériák, amiket befognak jelenteni majd nincsenek is rajta. :D

Most már csak évi 12. Az is csak nyögvenyelősen, határokat feszegetve megy jelenleg. A mostani gazdasági helyzetben épphogy elbírja a piac.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Darth Revan9 said:

Most már csak évi 12. Az is csak nyögvenyelősen, határokat feszegetve megy jelenleg. A mostani gazdasági helyzetben épphogy elbírja a piac.

Remélem azért hamar helyre fog állni a piac, ha nem is arra a szintre, amikor évi 14 tpb-t adott ki a szukits, de egy olyan szintre, ahol az évi 12 kötetet nem nyögvenyelősen kell kiadni. Bár mostanában én se sokat vásároltam a kiadótól, sok olyan könyv van most itthon, amit nem olvastam el, és már rég megvettem, mint a Star Trek: Világok Határán, vagy az Anne Frank naplója, amit nemrég kaptam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mégis csak Rejtett ösvények lett az új Aphra képregény gyűjtemény címe.

https://szukits.hu/doktor-aphra/13266-star-wars-doktor-aphra-rejtett-osvenyek-013251.html

Akkor ezzel így már félidőben vagyunk a magyar SW képregény megjelenéseket tekintve. Talán még 6 ilyen gyűjtemény belefér év végéig. Legalábbis reméljük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Na, mégis csak Rejtett ösvények lett az új Aphra képregény gyűjtemény címe.

https://szukits.hu/doktor-aphra/13266-star-wars-doktor-aphra-rejtett-osvenyek-013251.html

Akkor ezzel így már félidőben vagyunk a magyar SW képregény megjelenéseket tekintve. Talán még 6 ilyen gyűjtemény belefér év végéig. Legalábbis reméljük.

Pont most olvastam el az első részt. Az új korszakban is nagyon jó ez a sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!
A most megjelent képregények másnak is árnyképesek? A sötétebb képeken látszódnak a következő lap képei, szövegei. Pl. a Tűzpróba 6. szám borítója előtt van egy üres oldal, amin egyszerre látszik a 6. szám borítóján lévő villám és még az azt követő oldalon lévő opening crawl is. Ez normális?

Screenshot_20220312-121304_Gallery.jpg

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, kdani20 írta:

Sziasztok!
A most megjelent képregények másnak is árnyképesek? A sötétebb képeken látszódnak a következő lap képei, szövegei. Pl. a Tűzpróba 6. szám borítója előtt van egy üres oldal, amin egyszerre látszik a 6. szám borítóján lévő villám és még az azt követő oldalon lévő opening crawl is. Ez normális?

Screenshot_20220312-121304_Gallery.jpg

Az enyémek is ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Akkor ezt a nyomda nagyon elcseszte. Hiányzó lapok vannak benne?

Még nem olvastam, úgyhogy fogalmam sincs. Csak mindig bele szoktam lapozni, amikor megjön a csomag (imádom az új könyvek illatát, tudom, beteges :D ), és ez gyakorlatilag azonnal szemet szúrt. Ahogy a lap minősége is teljesen másnak tűnik, mint a korábbi képregények 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Whill írta:

Nincsenek. Egyébként ez sem különösebben zavaró, nálam csak a matt fekete oldalakon látszódik.

Nekem is ilyen a kiadás, és csak a fekte oldalon látszik. Mindenesetre a nyomda azért rendesen hibáztatható az eredményért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Júniusi képregénymegjelenések:

 

Star Wars: The Mandalorian #1

Az első epizód elmesélése képregény formájában

star-wars-the-mandalorian-1-cover.jpg

 

 

 

Star Wars: Han Solo & Chewbacca #4

OH...SHYRIIWOOK!

- Chewbaccára fókuszáló történet, amelyben a vuki Hant próbálja meg megmenteni.

- Krrsantan vendégszerepel!

star-wars-han-solo-chewbacca-4-cover.jpg

 

 

 

Star Wars: Obi-Wan #2

A HOLD SÖTÉT OLDALA

- Qui-Gon és Obi-wan egy távoli hívásra válaszolnak, amely egy galaxis szélén lévő előőrsről érkezik.

- Mi a titka a félelmetes holdbázison végzett pusztításnak?

- Vajon a sötétség lerántja a padawant a megvilágosodott útjáról?

star-wars-obi-wan-kenobi-2-cover.jpg

 

 

 

Star Wars: The Halcyon Legacy #5

A HALCYON VÉGSŐ ELLENÁLLÁSA

- Bossk újbóli felbukkanása a ROTJ után!

- Évekkel később, a VÖRÖS JACK kalóz közelít a legendás hajóhoz!

star-wars-halcyon-legacy-5-cover.jpg

 

 

Star Wars #25

EGY ÜNNEPSÉG SZERTE A GALAXISBAN A STAR WARS 25. SZÁMA KEDVÉÉRT!

- A történetek az előzményektől egészen a folytatásokig terjednek. Élj át újabb kalandokat Obi-wan és Anakin kettősével, Darth Vaderrel, Poe Dameronnal és Kylo Rennel!

star-wars-25-cover.jpg

 

 

 

Star Wars: Bounty Hunters #24

- Dengar T'onga csapatát vezeti egy Vörös Hajnali erődbe... ugyanakkor csapdába is vezeti őket!

- Eközben, Valance új célt talál magának, mint Darth Vader titkos fegyvere!

star-wars-bounty-hunters-24-cover.jpg

 

 

 

Star Wars: Doctor Aphra #22

- Az ÖRÖK SZIKRA erejével megáldva, Aphra nem önmaga!

- A saját elméjében ragadva, Aphra egyetlen kiútja a saját emlékein vezet keresztül...

- de kitud jutni, mielőtt a szikra örökre felemészti?

star-wars-doctor-aphra-25-cover.jpg

 

 

 

Star Wars: Darth Vader #24

- Valaki volt Polis Massán. Valaki hallotta Padmé utolsó mondatait. Valaki tudja Vader legféltettebb titkát. Mi történik akkor, amikor erre a sötét nagyúr rájön?

- TOVÁBBÁ: Anakin Skywalker két régi barátjának meghökkentő visszatérése!

star-wars-darth-vader-24-cover.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a SW #25 komoly lesz. Ez volt Soule 100. képregényscriptje, így ezt megünnepelendő, a korábbi történetei kapnak folytatást, és minden karakterhez visszatértek az eredeti rajzolók, színezők.

 

Folytatást kap az Obi-Wan & Anakin; a Vader, a Sith sötét nagyura; a Rise of Kylo Ren, és a Poe Dameron.

 

Egyedül a Lando marad ki, de csak azért, mert azt épp a jelenlegi ongoingban meséli. 

 

Szóval ez egy elég komoly kötet lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Két újabb Star Wars képregény kötet előjegyezhető. Szerintem júliusban jönnek.

https://szukits.hu/elokeszuletben/13511-star-wars-fejvadaszok-a-celpont-valance-013497.html

 

https://szukits.hu/elokeszuletben/13510-star-wars-a-koztarsasag-fenykora-a-drengir-szive-013496.html

 

Úgy tűnik mégse nyáron indul a Fejvadászok Háborúja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani crossover esemény, Crimson Reign, és a futó képregény szériák történetei között mennyire szoros a kapcsolat? Mert én eddig csak a Crimson Reign minit, és a Darth Vader új story arcját olvastam, és nem vettem észre olyan szintű összefonódást a képregények között mint a War of the Bounty Hunters esetében.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

A mostani crossover esemény, Crimson Reign, és a futó képregény szériák történetei között mennyire szoros a kapcsolat? Mert én eddig csak a Crimson Reign minit, és a Darth Vader új story arcját olvastam, és nem vettem észre olyan szintű összefonódást a képregények között mint a War of the Bounty Hunters esetében.  

 

Hát laza kapcsolódások vannak, de War of the Bounty Hunters szintű összekapcsolódása csak a Darth Vader szériával van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crimson Reign-nél is érdemes lenne szerintetek az alap mini szériával kezdeni, és utána tovább menni a második Star Wars, harmadik Darth Vader, második Aphra és a Fejvadászok további gyűjteményes köteteivel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Darth Revan9 said:

A Crimson Reign-nél is érdemes lenne szerintetek az alap mini szériával kezdeni, és utána tovább menni a második Star Wars, harmadik Darth Vader, második Aphra és a Fejvadászok további gyűjteményes köteteivel?

Nem tudom, én csak az alap minit és a Vadert olvasom most. De lehet így volna érdemes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Crimson Reign-nél is érdemes lenne szerintetek az alap mini szériával kezdeni, és utána tovább menni a második Star Wars, harmadik Darth Vader, második Aphra és a Fejvadászok további gyűjteményes köteteivel?

 

Szerintem jó így a sorrend

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, ByRoT írta:

@Darth Revan9
Van valami belsős infó amit megoszthatsz a Szukits Dark Horse-os kiadási politikájával kapcsolatban?

Értem ez alatt, hogy pl: a júliusban megjelenő Rebels TPB-re van esély?

 

Köszi a választ!

Idén biztos nem lesz Dark Horse Star Wars magyarul. A továbbiak egyeztetés, tervezés alatt vannak, tehát lógnak a levegőben. Ennyit mondhatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Idén biztos nem lesz Dark Horse Star Wars magyarul. A továbbiak egyeztetés, tervezés alatt vannak, tehát lógnak a levegőben. Ennyit mondhatok.

Értem köszi, azt gondoltam hogy idén már nem fér bele, de ha a jövőben van rá esély annak örülni fogok :)
Nekem megvannak rajongói omnibusba foglalva, angolra fordítva az összes, szerintem nem rossz kis szösszenetek ezek, nem mondom, hogy ez lenne a legfontosabb hogy megjelenjen, de akik szerették a Rebels karaktereket, azok élveznék szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 14. - 6:26, ByRoT írta:

Értem köszi, azt gondoltam hogy idén már nem fér bele, de ha a jövőben van rá esély annak örülni fogok :)
Nekem megvannak rajongói omnibusba foglalva, angolra fordítva az összes, szerintem nem rossz kis szösszenetek ezek, nem mondom, hogy ez lenne a legfontosabb hogy megjelenjen, de akik szerették a Rebels karaktereket, azok élveznék szerintem.

Valószínűbbnek tartom, hogy a legfrissebb, legújabb Dark Horse kiadású Star Wars kiadványokat választanák, amennyiben úgy döntenek, hogy a Dark Horse Star Wars kiadványait is beemelik 2023-tól. Viszont ez még nincs eldöntve. Sajnos most jön egy óriási gazdasági válság, plusz óriási gondokat okoz a papírválság is. Nem kizárt, hogy fájdalmas lépésekre is kényszerülhet a kiadó. Pl. kemény helyett puha kiadás, vagy a megjelenések csökkentése. Persze ezek most nincsenek napirenden, de a jövő állandó mozgásban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy kicsit megnéztem a képregényeket, és elkezdtem megtippelni, hogy mi jöhet 2023-ban, azt vettem észre, hogy nem is biztos, hogy lesz hely egyáltalán a Dark Horse-os, vagy éppen a Marvel legújabb Köztársaság Fénykora képregényeire. Most azokra gondolok, melyek füzetesben is 2022. októberében startolnak el. Nos, ezek gyűjteményesben Amerikában 2023 tavaszán jönnek. Ez szinte lehetetlenné teszi, hogy ezek jövőre nálunk is megjelenjenek, vagy csak arra,  hogy leghamarabb 2023 végén.

A jelen állás szerint a tippjeim alapján 4 War of the Bounty Hunters és 5 Crimson Reigh gyűjtemény jöhetne, ez már összesen 9 gyűjtemény. Ott van a most induló Obi-Wan mini, mely a tv-sorozat miatt sanszos lehet, és a Halcyon Legacy, csak hogy legyen valami Köztársaság Fénykora képregény is jövőre. Ez így már 11. Így már akár majdnem teljes is lehetne a 23-as megjelenés. Meglátjuk, mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow, ez nagyon sok kötet. Én még a mostaniakat se vetten meg. Majd lehet, hogy csak a Köztársaság Fénykorákat veszem meg, annyira felmentek az árak. A többit max akkor, ha lesz valami nagyobb leárazás a Szukitsnál. 

On 4/15/2022 at 1:34 PM , Darth Revan9 said:

. kemény helyett puha kiadás, vagy a megjelenések csökkentése

Szerintem az lenne a jobb, ha megmaradna a keményfedeles kiadás, de kevesebb képregényt adnának ki. Az egységesség fontosabb mint a kiadványszám megtartása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.