Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, kdani20 írta:

Na, az klassz. Már a WotBH-t is nehéz a filmhez igazítani (látatlanban), de hogy most még egy crossover legyen? Hát, nem tudom...

Most jobban átnézve a hírt, úgy érzem, hogy ez egy sokkal függetlenebb crossover lesz.

 

Szerintem itt a fő történet maga a Crimson Reign lesz, ahol Q'ira lesz a főszereplő. A többi képregénysorozat pedig magával a szervezet keltette káosszal fog foglalkozni. Ezt valamilyen szinten már belengették a War of the Bounty Hunters #5 és a Doctor Aphra #15 végén. Nem lesz találkozó, mindenki a saját pecsenyéjét fogja sütögetni, egyvalami mindenképpen közös lesz: a Vörös Hajnal szervezet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2022. januári képregénymegjelenések: (A Darth Vader nem lett közölve SW.comon, de a cikk elején azt is írják. :D)

 

Star Wars Galactic Starcruiser: Halcyon Legacy #1

star-wars-halcyon-legacy-1-cover.jpg

 

 

Star Wars: Crimson Reign #2 [A BÉRGYILKOSOK]

Q'ira két bérgyilkost küld, hogy azt tegyék, amiben a legjobbak, ezzel is folytatva a tervét: káoszba fojtani a Galaxist. OCHI-nak és DEATHSTICK-nek megvan a célpontja és semmi sem állhat az útjukba!

star-wars-crimson-reign-2-cover.jpg

 

 

Star Wars: Bounty Hunters #20 [KÉTSÉGBEESVE 4-LOMÉRT]

T'ONGA és csapata kénytelen visszaszerezni 4-LOM-ot a küldetés miatt... de a felújított droid elkezdi őket levadászni egy szellemhajón.

ZUCKUSS túléli a régi partnerével való találkozást?

Eközben VUKORA lépést tesz... és az alvilág soha sem lesz már ugyanaz, mint volt!

star-wars-bounty-hunters-20-cover.jpg

 

 

Star Wars: Doctor Aphra #18 [VARÁZSLATOK]

FURCSA RITUÁLIS GYILKOSOK ébredése közben, APHRA és SANA ŐSI MŰTÁRGY utáni kutatása méginkább növekszik.

Lassan kifutnak az időből!

Bele kell mélyedniük az ŐSI TECH KULT titkaiba, hogy megtalálják a gyilkost!

star-wars-doctor-aphra-18-cover.jpg

 

 

Star Wars #21 [EGY CSILLAGROMBOLÓN RAGADVA]

Miután egy küldetés rosszra fordul, SHARA BEY hátramarad a TARKIN AKARATA csillagrombolón.

Shara túlélte a helyzetet, elkerülve Zahra figyelmét.

De az ideje egyre fogy. Vajon túléli?

star-wars-21-cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Belebotlottam a Shadowfeed kifejezésben a második Marvel Star Wars képregénysorozat 7. számában. Ez a kifejezés magyarul szerepelt a Tarkin, és a Sötét Nagyúr regényekben, viszont nem találom a magyar megfelelőjét. Valakinek van ötlete, hogy ez mi lehetett a Tarkinban, vagy a Sötét Nagyúrban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Belebotlottam a Shadowfeed kifejezésben a második Marvel Star Wars képregénysorozat 7. számában. Ez a kifejezés magyarul szerepelt a Tarkin, és a Sötét Nagyúr regényekben, viszont nem találom a magyar megfelelőjét. Valakinek van ötlete, hogy ez mi lehetett a Tarkinban, vagy a Sötét Nagyúrban?

A Tarkinban nem gondolták túl a dolgot:

 

"Instead, Dooku - as if suddenlty intent on winning hearts and minds rather than defeating the Republic with his droid armies - began using the Holonet to broadcast propaganda Shadowfeeds,"

 

Magyarul:

Ezzel szemben Dooku - mintha hirtelen elfogta volna a vágy, hogy megnyerje magának a szíveket és az elméket ahelyett, hogy a droidseregével legyőzné a Köztársaságot - propagandaadások közvetítésére használta a HoloHálózatot.

 

A Sith Nagyurakban nem szerepelt szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Belebotlottam a Shadowfeed kifejezésben a második Marvel Star Wars képregénysorozat 7. számában. Ez a kifejezés magyarul szerepelt a Tarkin, és a Sötét Nagyúr regényekben, viszont nem találom a magyar megfelelőjét. Valakinek van ötlete, hogy ez mi lehetett a Tarkinban, vagy a Sötét Nagyúrban?

Most nem tudom, de holnapra kiderítem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

A Tarkinban nem gondolták túl a dolgot:

 

"Instead, Dooku - as if suddenlty intent on winning hearts and minds rather than defeating the Republic with his droid armies - began using the Holonet to broadcast propaganda Shadowfeeds,"

 

Magyarul:

Ezzel szemben Dooku - mintha hirtelen elfogta volna a vágy, hogy megnyerje magának a szíveket és az elméket ahelyett, hogy a droidseregével legyőzné a Köztársaságot - propagandaadások közvetítésére használta a HoloHálózatot.

 

A Sith Nagyurakban nem szerepelt szerintem.

Köszönöm. Nem a Sith Nagyurakban, a Sötét Nagyúrban volt még állítólag.

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én megnéztem Wookie-n és ott csak a Tarkint és a 2020-as Star Wars 7. számát írja az appearancesnél.

A Sötét Nagyúrban igen. A Legends adatlapra kell átváltani ilyenkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Köszönöm. Nem a Sith Nagyurakban, a Sötét Nagyúrban volt még állítólag.

A Sötét Nagyúrban igen. A Legends adatlapra kell átváltani ilyenkor.

Upsz, kicsit benéztem. :) De a Tarkin találat alapján remélhetőleg nem lesz megkötve a kezed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Donát írta:

Upsz, kicsit benéztem. :) De a Tarkin találat alapján remélhetőleg nem lesz megkötve a kezed.

Közben a Tarkin egy másik oldalán sikerült rábukkanni a megfelelő kifejezésre. A Tarkin 96. oldalán Árnyékadók szerepelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 03. - 10:50, Darth Revan9 írta:

Közben a Tarkin egy másik oldalán sikerült rábukkanni a megfelelő kifejezésre. A Tarkin 96. oldalán Árnyékadók szerepelnek.

Az lesz az.

"A Sith-ek Bosszújá"ban CIS-adásként, a "Sötét Nagyúr"ban pedig kalózadásként szerepel.

 

Ha valakit érdekelne, (a mostani hivatalos rendszer szerint nem tudom, de a régi rendszerben) ilyeneket takart az Árnyékadó:

2Gs6ywb.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a CIS Shadowfeed a Star Wars Insider-ben volt az EP2 és az EP3 közötti években egy in-universe-nek (tehát akkor canon-nak) minősülő rovat, ahol szeparatista propagandaanyagokat, híradásokat osztottak meg (pl. Dooku beszédeit, vagy a különböző szepi vezetők - így Nute Gunray és Shu Mai -  ténykedéseit).  Gyakorlatilag a Holonetnek felel meg. A Wokiee szerint az EP3 könyvváltozatában is említve van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Igen, a CIS Shadowfeed a Star Wars Insider-ben volt az EP2 és az EP3 közötti években egy in-universe-nek (tehát akkor canon-nak) minősülő rovat, ahol szeparatista propagandaanyagokat, híradásokat osztottak meg (pl. Dooku beszédeit, vagy a különböző szepi vezetők - így Nute Gunray és Shu Mai -  ténykedéseit).  Gyakorlatilag a Holonetnek felel meg. A Wokiee szerint az EP3 könyvváltozatában is említve van. 

Igen, "CIS-adás"ként, de ezt írtam is. :whistle:

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így este elgondolkodtam, hogy ha véget ér a Vader sorozat, akkor a Marvel mit fog csinálni a sith nagyúrral, miképp akarja még inkább kifacsarni belőle a moneyt. Két opció jött számításba nálam. Ugye mindenki tudja, hogy jövőre jön az Obi-wan Kenobi sorozat. Ide a rozsdás bökőt, ha:

 

a, elmesélik ongoing formában, miképp éli át a hörgő nagyurunk a Kenobi sorozat végén történteket

b, elmesélik ongoing formában, miképp jut el Vader a sorozat elején fennálló helyzethez

 

Nyugodtan jöhetnek a tippek, fogadások. :D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Bence1997 írta:

Így este elgondolkodtam, hogy ha véget ér a Vader sorozat, akkor a Marvel mit fog csinálni a sith nagyúrral, miképp akarja még inkább kifacsarni belőle a moneyt. Két opció jött számításba nálam. Ugye mindenki tudja, hogy jövőre jön az Obi-wan Kenobi sorozat. Ide a rozsdás bökőt, ha:

 

a, elmesélik ongoing formában, miképp éli át a hörgő nagyurunk a Kenobi sorozat végén történteket

b, elmesélik ongoing formában, miképp jut el Vader a sorozat elején fennálló helyzethez

 

Nyugodtan jöhetnek a tippek, fogadások. :D:D:D

Megnyitják a Multiverzumot, és létrehoznak egy alternatív világot, ahol Vader 200 évet élt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 08. - 0:14, Bence1997 írta:

Így este elgondolkodtam, hogy ha véget ér a Vader sorozat, akkor a Marvel mit fog csinálni a sith nagyúrral, miképp akarja még inkább kifacsarni belőle a moneyt. Két opció jött számításba nálam. Ugye mindenki tudja, hogy jövőre jön az Obi-wan Kenobi sorozat. Ide a rozsdás bökőt, ha:

 

a, elmesélik ongoing formában, miképp éli át a hörgő nagyurunk a Kenobi sorozat végén történteket

b, elmesélik ongoing formában, miképp jut el Vader a sorozat elején fennálló helyzethez

 

Nyugodtan jöhetnek a tippek, fogadások. :D:D:D

Szerintem is ez a két opció játszik leginkább.

Vagy a 2. Vader széria és a Kenobi közt eltelt ~4 év feltöltése következik majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Februári képregénymegjelenések:

 

Star Wars: The Halcyon Legacy #2 [A JEGYED A LEGFORRÓBB UTAZÁSRA A GALAXISBAN!]

- A Halcyont kalózok támadják meg - kevés az esély a szökésre.

- Ki a titokzatos Ellenálló kém?

- Fedezd fel, amint évekkel korábban a fejvadász AURRA SING és titokzatos partnere az életükkel játszadoztak a lebegő kaszinón!

marvel-halcyon-legacy-2-5674.jpg

 

 

Star Wars: Darth Vader #20 [A KIRÁLYNŐ ÁRNYÉKA VISSZATÉR!]

Vader tovább folytatja küldetését: a Vörös Hajnal ügynökeinek likvidálását, egy szedett-vetett, hősökből és bérgyilkosokból álló legénységgel az oldalán.

De minden megváltozik, amikor SABÉ visszatér!

Ki a hős? És ki az ellenség? És káoszt vagy rendet fognak választani a Vörös Hajnal korában?

marvel-darth-vader-20-03483.jpg

 

 

A Crimson Reign és a Star Wars valamiért a januári számokat adja ki - megint csúsztatják a képregényeket? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars visszatér a Dark Horse kiadóhoz! 2022 tavaszától új képregények és grafikus novellák érkeznek a Dark Horse részéről, kollaborálva a Lucasfilmmel és a Disney Wordwide Publishinggel. 2022-től tehát nem csak a Marvel, de a Dark Horse is kifog adni képregényeket.

 

Beginning in the spring of 2022, experience adventures in every era, from the High Republic through the rise of the First Order, with new and exciting stories produced in collaboration with Lucasfilm and Disney Worldwide Publishing.

dark-horse-tall-v2.jpg

 

 

IDW képregények körüli kalamajka ezáltal megoldva? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
  • Nagyon tetszik 2
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Kíváncsi vagyok vajon mi állhatott annak hátterében, hogy az IDW kiesett és újra a Dark Horse adhat ki Star Wars képregényeket?

Nagy valószínűséggel az, hogy az IDW, (sok más kiadóhoz hasonlóan, a folyamatos eladáscsökkenés miatt) nem vagy csak alig képes némi profitot termelni.

 

https://icv2.com/articles/news/view/47855/idw-publishing-sales-decline-swings-loss

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9: mit jelenthet ez magyar fronton? Az ilyen jog átvételek esetében ha jól tudom a korábbi kötetek újrakiadása, illetve gyűjteményesítése is benne van a pakliban (lásd pont a Dathomir fia képregényt, ami először a DH-nál jelent meg).

Ha ez így van, és a Szukits tudna szerződni, van rá esély, hogy legalább a Közt. Fénykorás Adventures érkezzen visszamenőleg? Illetve mik lehetnek az esélyek az új kötetek esetében? 

Köszi :) :)

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Nagy valószínűséggel az, hogy az IDW, (sok más kiadóhoz hasonlóan, a folyamatos eladáscsökkenés miatt) nem vagy csak alig képes némi profitot termelni.

 

https://icv2.com/articles/news/view/47855/idw-publishing-sales-decline-swings-loss

És úgy gondolták, hogy a Dark Horse majd jobban fog teljesíteni?

6 órával ezelőtt, kdani20 írta:

@Darth Revan9: mit jelenthet ez magyar fronton? Az ilyen jog átvételek esetében ha jól tudom a korábbi kötetek újrakiadása, illetve gyűjteményesítése is benne van a pakliban (lásd pont a Dathomir fia képregényt, ami először a DH-nál jelent meg).

Ha ez így van, és a Szukits tudna szerződni, van rá esély, hogy legalább a Közt. Fénykorás Adventures érkezzen visszamenőleg? Illetve mik lehetnek az esélyek az új kötetek esetében? 

Köszi :) :)

Ez majd a jövőben derül ki. Nem zárható ki, hogy egyszer jön majd a Köztársaság Fénykora Kalandok is, de egyelőre még bizonytalan.

Én inkább tartom esélyesebbnek a Dark Horse új The High Republic címeit. Remélem, a Dark Horse nem Vader képregényeket fog adni tömegével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Darth Revan9 said:

Remélem, a Dark Horse nem Vader képregényeket fog adni tömegével.

Mivsl az eddigi összes bejelntés csak High Republic címekről szólt, egyenlőre kizártnak tartom, hogy egyhamar újra Vader képregényt adjon ki a DH. Már a Marvel is túlhasználta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.