Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

21 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Bár lehet már késő, de most végighallgattam a részeket. Viszont a Quarren Isolation League nem hangzik el magyarul. Illetve végigfutottam az angol feliratokat is, de ezt a kifejezést ott sem találtam meg. Vagyis jó eséllyel ott sem hangzik el egy az egyben. 

Kösz, én is így emlékszem. Remélem az izolacionisták kifejezés írott formában mindenkinek megfelel majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Kösz, én is így emlékszem. Remélem az izolacionisták kifejezés írott formában mindenkinek megfelel majd.

Ha jól emlékszem, akkor a Tartakovsky féle Clone Wars Kit Fisto epizódjában Quarren Szakadár Ligának fordították, amikor az epizód elején Yoda narrál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 04. 20. - 20:58, Bence1997 írta:

- Darth Vader #14 - The Blade Behind the Curtain (A War of the Bounty Hunters crossovere - megjelenés: július 14.)

Évekig senki se állt olyan közel az Uralkodóhoz, mint ő.

Ki ez az umbarai? Mi a szerepe a Birodalomban és a War of the Bounty Hunters crossoverében?

 

Ez Sly Moore, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután Németországban befejezik a 120 kötetes Dark Horse-os Star Wars képregény gyűjteményt, elindítanak egy vadonatújat, ezúttal a 10-es évek második felében megjelenő legújabb kánon Marvel képregényekből. Ez első körben 60 kötet lenne. Mindkét gyűjtemény esetében van gerinckép. Bár jól néz ki mindkettő, ennek ellenére remélem, hogy Magyarországon ezek nem jelennek meg nálunk.

 

https://jedi-bibliothek.de/2021/04/panini-zweites-halbjahr-2021/

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Miután Németországban befejezik a 120 kötetes Dark Horse-os Star Wars képregény gyűjteményt, elindítanak egy vadonatújat, ezúttal a 10-es évek második felében megjelenő legújabb kánon Marvel képregényekből. Ez első körben 60 kötet lenne. Mindkét gyűjtemény esetében van gerinckép. Bár jól néz ki mindkettő, ennek ellenére remélem, hogy Magyarországon ezek nem jelennek meg nálunk.

 

https://jedi-bibliothek.de/2021/04/panini-zweites-halbjahr-2021/

Én kétlem, hogy megjelennének. Már a Nagy Marvel sornál is sokaknak szúrja a szemét a sok ismétlés, egy kánon Star Wars sor gyakorlatilag 95% ismétlés lenne. Még a Legends sort hamarabb el tudom képzelni, arra nagyobb is lenne a kereslet szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Whill írta:

Én kétlem, hogy megjelennének. Már a Nagy Marvel sornál is sokaknak szúrja a szemét a sok ismétlés, egy kánon Star Wars sor gyakorlatilag 95% ismétlés lenne. Még a Legends sort hamarabb el tudom képzelni, arra nagyobb is lenne a kereslet szerintem.

Sajnos még a Legends sor magyar megjelenése is bekavarhat. Ha kéthetente jelennének meg, akkor az Star War képregények terén túltelítené a piacot. Nyilvánvaló, hogy mi lenne a Szukits kiadó lépése: Le kéne állni a legújabb képregényekkel, míg egy ilyen sor ki nem futna. Ezért is kíváncsi vagyok, vajon valamelyik nemzetközi csoportnak lesz-e kedve valamelyiket behozni a jövőben.

Egyébként néztem a Legends sort is . Egy nagyon fájó pont: nincs rajta a Dawn of the Jedi. Ez három kötetet vitt volna el. Ha a Tag & Binket és pár Tales-t tartalmazó kötetet kihagytak volna, akkor pont belefért volna. Kár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sajnos még a Legends sor magyar megjelenése is bekavarhat. Ha kéthetente jelennének meg, akkor az Star War képregények terén túltelítené a piacot. Nyilvánvaló, hogy mi lenne a Szukits kiadó lépése: Le kéne állni a legújabb képregényekkel, míg egy ilyen sor ki nem futna. Ezért is kíváncsi vagyok, vajon valamelyik nemzetközi csoportnak lesz-e kedve valamelyiket behozni a jövőben.

Egyébként néztem a Legends sort is . Egy nagyon fájó pont: nincs rajta a Dawn of the Jedi. Ez három kötetet vitt volna el. Ha a Tag & Binket és pár Tales-t tartalmazó kötetet kihagytak volna, akkor pont belefért volna. Kár.

Az tényleg rossz lenne, ha a Szukits leállna a kánon képregényekkel. Ahhoz képest, hogy milyen lemaradással indultunk az amerikai kiadáshoz képest, szinte majdnem mindent sikerült azóta kiadni, ami lehetett. A nagy Marvel/DC sorok is magukkal rántották a Kingpin néhány sorozatát, a Batman: Rebirth magyar kiadása is a közepén megszakadt. A High Republic-nak köszönhetően most fontosabbak a képregények mint valaha, kár lenne, ha leállna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Whill írta:

Az tényleg rossz lenne, ha a Szukits leállna a kánon képregényekkel. Ahhoz képest, hogy milyen lemaradással indultunk az amerikai kiadáshoz képest, szinte majdnem mindent sikerült azóta kiadni, ami lehetett. A nagy Marvel/DC sorok is magukkal rántották a Kingpin néhány sorozatát, a Batman: Rebirth magyar kiadása is a közepén megszakadt. A High Republic-nak köszönhetően most fontosabbak a képregények mint valaha, kár lenne, ha leállna.

Egyetértek. Persze a Disney elméletileg az USA-n kívüli piacokon 2021 után nem engedélyezi a Legendákat (talán egy potenciális rebrand-os újra kiadás miatt?). Viszont a Marvel, és a két DC sor kiadója, nagy nemzetközi csoportok, akikről azt hallani, hogy speciális keretek között vásárolnak jogokat és terjesztenek. Úgyhogy pont e miatt is félek egy kicsit, hogy valamelyikük belekontárkodik majd ebbe. Azt hiszem a Marvel, és a két DC sor közül az egyik - az alap DC - pont idén véget is érne... De az is lehet, hogy semmi ilyen terv nincs készülőben. Meglátjuk mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyetértek. Persze a Disney elméletileg az USA-n kívüli piacokon 2021 után nem engedélyezi a Legendákat (talán egy potenciális rebrand-os újra kiadás miatt?). Viszont a Marvel, és a két DC sor kiadója, nagy nemzetközi csoportok, akikről azt hallani, hogy speciális keretek között vásárolnak jogokat és terjesztenek. Úgyhogy pont e miatt is félek egy kicsit, hogy valamelyikük belekontárkodik majd ebbe. Azt hiszem a Marvel, és a két DC sor közül az egyik - az alap DC - pont idén véget is érne... De az is lehet, hogy semmi ilyen terv nincs készülőben. Meglátjuk mi lesz.

Én csak a Marvelt gyűjtöm, az leghamarabb jövő nyáron fog véget érni. Viszont amilyen népszerűségnek örvend, nem lepődnék meg, ha utána is folytatnák. Sajnos tény, hogy ezek a nagy multicégek sokkal versenyképesebb terméket tudnak piacra dobni (nagyobb méret, kemény fedeles, olcsó), mint a helyi kiadók. Ennek ellenére például a DC sornál több minőségbeli baki is volt, az elején a fordítás is elég gyenge volt. A Kingpin és a Szukits viszont nagy odafigyeléssel csinálja a kiadványokat, a Hachette/Eaglemoss random kiadványai helyett egy logikusabb sorrend mentén haladnak, szerintem ezért állni is fogják a sarat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

El kell felejteni a Legends magyar kiadásait, koncentráljanak a kánonra és a HR képregényekre!

Itt most a Legends képregény kollekció esetén nem a Szukitsról beszéltünk fentebb, hanem az egyik potenciális nemzetközi nagy terjesztői csoportról.- Eaglemoss, Hachette, Pannini...stb. Ők nagy tételben vásárolnak különböző franchise képregényeket és adják ki őket nagy gyűjteményekben - 60, 120, 180 stb kötetben. Lásd a Hachette nagy Marvel sorát, vagy az Eaglemoss DC két sorát. És még van jó pár ilyen különböző franchise sor, melyeket nemzetközileg terjesztenek. Pl. Pókember, Transformers...stb. Németországban mennek a fentebbi gyűjtemények. Annak az apropóján merültek fel a gyűjtemények, hogy elméletileg valamelyik nagy nemzetközi terjesztő dönthet úgy, hogy a jövőben behozza a 120 kötetes Dark Horse sort. Ezek ugyebár kéthetente jönnének, melyek túltömnék a magyar piacot. És arról a lehetőségről beszültünk, hogy egy ilyen esetben a Szukits kénytelen lenne a legújabb képregényekkel leállni. A magyar Kingpin is leállt a Rebith érás Batman-nel a nemzetközi Eaglemoss nagy DC sora miatt.

 

Egyébként regényekben nem fogják elfelejteni a Legendákat. Amennyiben 2022 után lesz rá jogi lehetőség, a Szukits kiadó biztos folytatni fogja és ebben az esetben elindul nálunk a The New Jedi Order magyarul.  Lehet, hogy  tök új borítókkal. Bár ez a távoli jövő zenéje, bőven 2022 után tudjuk csak meg, mi lesz a helyzet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TIE-vadász képregény előrendelhető. Júliusban jönne. Az Alphebet osztag kiegészítője.

https://www.szukits.hu/star-wars/10505-star-wars-tie-vadasz-kepregeny-010494.html

 

A galaxis peremén képregény előrendelhető. Júliusban jönne. Ez kifejezetten nagyon jó lett. Az összes galaxis peremény sztori közül ez lett a legjobb.

https://www.szukits.hu/star-wars/10504-star-wars-a-galaxis-peremen-kepregeny-010493.html

 

Reálisan nyár végére, vagy ősz elejére még két képregény kötet beleférhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Darth Revan9 said:

A galaxis peremén képregény előrendelhető. Júliusban jönne. Ez kifejezetten nagyon jó lett. Az összes galaxis peremény sztori közül ez lett a legjobb.

https://www.szukits.hu/star-wars/10504-star-wars-a-galaxis-peremen-kepregeny-010493.html

Nem volt azért valami erős a mezőny amiben indult.:D Olvastam angolul, vannak benne érdekes részek, bár nem kiemelkedő. Nekem legjobban a Sors Keze tetszett a Galaxis Peremén sztorik közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Augusztusi képregénymegjelenések:

 

- Star Wars #16 - Missing in Action (A War of the Bounty Hunters crossovere)

Leia, Chewie és Lando Bobával harcolnak a fődíjért - Han Soloért!

De nem csak ők az egyedüliek, akik a távoli JEKARA bolygón keresik a csempészt. Vader, Jabba és sokan mások... Luke Skywalker lehet a lázadók egyetlen reménye...

De hol van Skywalker?

marvel-star-wars-16-cover-23423.jpg 

 

 

- War of the Bounty Hunters #3 (A War of the Bounty Hunters crossovere)

A GYŐZTES MINDENT VISZ!

Vader kinyilvánítja akaratát Han Solora, ugyanakkor Jabba szerint Solo az ő tulajdona. A Galaxis legkeményebb gengsztere a Birodalom legerősebbjével szemben és egyikőjük sem hátrál vissza.

BOBA FETT egy Sith és egy Hutt között találja magát...

marvel-war-bounty-hunters-3-cover-23422.

 

 

 

- Darth Vader #15 - The Assasin's Choise (A War of the Bounty Hunters crossovere)

Hónapokkal korábban Ochi volt az a bérgyilkos, aki szembeszállt Darth Vaderrel a Mustafar lávás gödreiben.

Most pedig Vadert szolgálja. De kicsoda Bestooni Ochi? Mik az igazi céljai? És hogyan formálták őt örökké EXEGOL titkai?

A következő nagy leleplezés BOOKU és a Hutt tanáccsal kapcsolatban megtörténik!

marvel-darth-vader-15-cover-45784.jpg

 

 

 

- Doctor Aphra #13 - Guest of Honor (A War of the Bounty Hunters crossovere)

Doctor Aphra szembenéz azzal az emberrel, akivel sose akart újra találkozni.

Most az egyszer nem biztos, hogy kitudja magát beszélni a helyzetből...

Eközben, JUST LUCKY és ARIOLE konfrontálódnak egy számukra ismerős személlyel.

marvel-doctor-aphra-13-cover-345671.jpg

 

 

 

- Bounty Hunters #15 - The Gathering (A War of the Bounty Hunters crossovere)

VALANCE és DENGAR a Canto Bightra sietnek, miközben egy könyörtelen bérgyilkos csap le rájuk!

T'ONGA elkezd összehozni egy fejvadász bandát néhány ismerős - és néhány félelmetes - arccal.

Továbbá TASU LEECH visszatér! De kinek az oldalán?

marvel-bounty-hunters-15-cover-4564.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elindul nálunk is A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti korszak. Gondolom nem meglepő.

https://www.szukits.hu/star-wars/11392-star-wars-a-sors-osvenye-kepregeny-011380.html

 

Ez még csak előjegyzés. Tippre nyár végén - ősz elején jöhet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Elindul nálunk is A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti korszak. Gondolom nem meglepő.

https://www.szukits.hu/star-wars/11392-star-wars-a-sors-osvenye-kepregeny-011380.html

 

Ez még csak előjegyzés. Tippre nyár végén - ősz elején jöhet.

 

Akkor az egyiket már eltaláltam, ment is az előjegyzés. :D

Azt lehet tudni, hogy milyen lesz a gerince a kötetnek? Az amerikai kiadásban 2020-tól változtattak a gerincen, a Marvel logó (ami nálunk csak egy piros csík) kisebb lett, és így elég hülyén néz ki a sorozat a polcon. Szerinted a Szukits megtarthatja az eredeti méretet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.