Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Egyelőre elképzelni sem tudom, hogy a képregények cselekménye A Jedi visszatér történetébe fog belesimulni.

Nem vagyok ellene az új dolgoknak, de nem lesz sok ez a sztori a két film közötti 1 év kitöltésére? 

Már a War of the Bounty Hunters is komoly volt, (igaz csak az első pár számot olvastam el), de ez a Vörös Hajnalos felemelkedés így hirtelen a semmiből... hát nem tudom.

De biztos jó lesz, meg jónak tűnik, csak jelenleg a történeti leírások alapján nem az lenne a képregények logikus zárása, ami A Jedi visszatérben adva vagyon. Kíváncsi leszek, hogy hidalják majd át ezt a dolgot.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, kdani20 írta:

Egyelőre elképzelni sem tudom, hogy a képregények cselekménye A Jedi visszatér történetébe fog belesimulni.

Nem vagyok ellene az új dolgoknak, de nem lesz sok ez a sztori a két film közötti 1 év kitöltésére? 

Már a War of the Bounty Hunters is komoly volt, (igaz csak az első pár számot olvastam el), de ez a Vörös Hajnalos felemelkedés így hirtelen a semmiből... hát nem tudom.

De biztos jó lesz, meg jónak tűnik, csak jelenleg a történeti leírások alapján nem az lenne a képregények logikus zárása, ami A Jedi visszatérben adva vagyon. Kíváncsi leszek, hogy hidalják majd át ezt a dolgot.

Igen, tényleg kezd sok lenni. Az utolsókat még kifacsarják ebből a korszakból. Biztos elhúzzák 2023-ig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Egyelőre elképzelni sem tudom, hogy a képregények cselekménye A Jedi visszatér történetébe fog belesimulni.

Nem vagyok ellene az új dolgoknak, de nem lesz sok ez a sztori a két film közötti 1 év kitöltésére? 

Már a War of the Bounty Hunters is komoly volt, (igaz csak az első pár számot olvastam el), de ez a Vörös Hajnalos felemelkedés így hirtelen a semmiből... hát nem tudom.

De biztos jó lesz, meg jónak tűnik, csak jelenleg a történeti leírások alapján nem az lenne a képregények logikus zárása, ami A Jedi visszatérben adva vagyon. Kíváncsi leszek, hogy hidalják majd át ezt a dolgot.

A 4. és 5. epizódok között játszódó sorozatban elég nagy időugrások voltak, hogy kitöltsék a három évet. A mostani érában kisebb léptékben halad az idő, és a négy ongoing sorozatnak köszönhetően sem halad gyorsabban, csupán több szemszögből látjuk az eseményeket. Az előző Star Wars három évet töltött ki 75 számmal (+ crossoverek, különkiadások), ez a mostani tizenvalahány szám szerintem még belefér. :)

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Warsban az idő relatív. Harminc év alatt történik annyi esemény, ami máskor három év alatt, aztán három év alatt lezajlik harminc év eseménye. Közben egyes szereplők harminc év alatt öregednek tíz évet, mások tíz alatt harmincat. Csak egy dolog biztos: aki megéri a 900 éves kort, az nem lesz jobb formában, mint Yoda. Szóval legyél Yoda. Kivéve, ha lehetsz Maz Kanata is, mert akkor legyél Maz Kanata. Ezerévesen csak a látásával volt hangyányi baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

A Star Warsban az idő relatív. Harminc év alatt történik annyi esemény, ami máskor három év alatt, aztán három év alatt lezajlik harminc év eseménye. Közben egyes szereplők harminc év alatt öregednek tíz évet, mások tíz alatt harmincat. Csak egy dolog biztos: aki megéri a 900 éves kort, az nem lesz jobb formában, mint Yoda. Szóval legyél Yoda. Kivéve, ha lehetsz Maz Kanata is, mert akkor legyél Maz Kanata. Ezerévesen csak a látásával volt hangyányi baj.

Viccet félretéve, a valóságban is van a különböző bolygók között a gravitációs különbségek miatt minimális időeltolódás. Igaz ez például Föld-Mars relációban olyan jelentéktelen, hogy emberek számára alig észrevehető, de ha egy olyan univerzumról beszélünk, ahol a hiperűrön keresztül utazgatnak egymástól fényév távolságra lévő csillagrendszerek között, akkor máris sokkal érdekesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Viccet félretéve, a valóságban is van a különböző bolygók között a gravitációs különbségek miatt minimális időeltolódás. Igaz ez például Föld-Mars relációban olyan jelentéktelen, hogy emberek számára alig észrevehető, de ha egy olyan univerzumról beszélünk, ahol a hiperűrön keresztül utazgatnak egymástól fényév távolságra lévő csillagrendszerek között, akkor máris sokkal érdekesebb.

Igen, de ezt a messzi-messzi Galaxisban gondolat szinten sem érdemes figyelembe venni, mivel hiperhajtómű nélkül is simán át lehet repülni egyik naprendszerből a másikba anélkül, hogy az űrhajók utasain bármi negatív jele is mutatkozna a hosszú útnak. A naboo-i jacht olyan gyorsan elért a Tatoo-rendszerbe a Naboo-rendszerből hiperhajtómű nélkül, hogy a királynőnek ruhát váltani is épp csak volt ideje. A Falcon meg anélkül csusszant át a Hoth-rendszerből az Anoat-rendszerbe, miközben TIE vadászok üldözték, hogy a nézőnek és Leiának fel sem tűnt. Mando tojás-exportjáról ne is beszéljünk, ahol normál térben kellett a Tatoo-rendszerből a Kol Iben-rendszerbe vinni a gyíknénit, és egyik sem aggódott azon, hogy ez hány ezer évbe fog telleni. Sőt az út végét lényegében már valóstér hajtóművek nélkül, szipmlán sodródva tették meg.

Szóval a Star Warsban az egyes naprendszerek között még Föld-Mars távolság sincsen, sőt úgy fest a dolog, hogy a szomszéd rendszerekbe átruccanni olyan, mintha mi átautókáznánk valamelyik közelebbi vagy távolabbi városba. Ami egybe is cseng Lucas elképzeléseivel, hiszen ő anno úgy találta ki, hogy a Galaxis egy fantasy világ, mint Középfölde, csak itt a bolygók a városok/országok, az űrhajók meg a lovak. Ezért van az, hogy minden bolygónak egy éghajlata van és még a lakhatatlan világok is simán élhetőek.

A hierphajtómó csupán egy flancos sci-fi díszítési elem, és mindössze arra szolgál in-universe, hogy percek vagy órák alatt lehessen megtenni egy utat napok helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Állítólag készül egy újabb War of the Bounty Hunters és a Crimson Reign-hez hasonló képregénysorozat, ami a Hidden Empire néven fog futni, valamikor 2022-ben fog érkezni.

Erről jutott eszembe. A War of the Bounty Huntersnél van egy alap mini sorozat (plusz kiegészítő egy füzetes vonal a Fejvadászokról, alvilági elemekről), van a 4 testvérsorozathoz (Star Wars, Darth Vader, Doktor Aphra, Fejvadászok) egy-egy War of the Bounty Hunters szál.

A Crimson Reign-hez tudjuk, hogy érkezik egy 5 füzetes mini sorozat, ami olyan, mint a War of the Bounty Hunters-nél az alap minisorozat. Viszont akkor a Crimson Reign csak és kizárólag abból az 5 füzetes fő sztoriszálból fog állni? Nem lesz a négy sorozathoz egy-egy Crimson Reign történeti szál, úgy mint a War of the Bounty Hunters-nél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Állítólag készül egy újabb War of the Bounty Hunters és a Crimson Reign-hez hasonló képregénysorozat, ami a Hidden Empire néven fog futni, valamikor 2022-ben fog érkezni.

Soule mondta, hogy a Crimson Reign egy trilógia harmadik része, szóval ez szinte biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, Ehhez a Crimson Reign-hez is kijárt volna a crossover event. Önmagában egy 5 füzetes minit ilyen témához kevésnek érzek. A borítón ott van Qira, Aphra, Luke, Leia, Vader, egy fejvadász, és még Ren is. Kicsit soknak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A galaxis peremén képregény-antológiakötet mintájára új képregényt jelentett be a Marvel, ezúttal a jövőre nyíló (méregdrága) hotelükhöz. A "jelen szál" az Ellenállás vs Első Rend konfliktusra épül, ezen belül lesznek különféle történetek elmesélve a Köztársaság Fénykorától kezdődően a Folytatás Trilógiáig.

 

Forrás 

received_462980908309433.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 10. 12. - 13:49, NorbiLordi írta:

Állítólag készül egy újabb War of the Bounty Hunters és a Crimson Reign-hez hasonló képregénysorozat, ami a Hidden Empire néven fog futni, valamikor 2022-ben fog érkezni.

Ez már nem is állítólag :)

Gamesradar-on futottam bele egy cikkbe:

 

 

"A new Star Wars event has been announced by Marvel Comics for 2022 - The Hidden Empire.

 

Announced in text on the final page of October 13's Star Wars: The War of the Bounty Hunters #5, it is described as an "epic" story planned for 2022."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Hát, lehetett volna más is, nem pedig még egy ilyen, minden füzetben két sztori dolog. A sok történeten belüli történet már a Galaxis Peremén képregényben sem tetszett. 

A galaxis peremén képregényben ez nekem kifejezetten tetszett. Talán a Marvel 5 füzetes minije volt a legsikeresebb a Galaxis peremén sztorik közül.

1 órával korábban, kdani20 írta:

Ez már nem is állítólag :)

Gamesradar-on futottam bele egy cikkbe:

 

 

"A new Star Wars event has been announced by Marvel Comics for 2022 - The Hidden Empire.

 

Announced in text on the final page of October 13's Star Wars: The War of the Bounty Hunters #5, it is described as an "epic" story planned for 2022."

 

Akkor ez a Hidden Empire egy újabb crossover eseménysornak ígérkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Hidden Empire egy újabb 5 részes mini lesz, bár gondolom később több információt fognak megosztani. Én egy januárt mondok, akkor szerintem kifog derülni, hogy mikorra is várható majd. :)

 

Most hogy végetért a WotBH fő része, elmondható: elég csak az 5 részes mini ismerete ahhoz, hogy megértsük a történetet. Ez a crossover esemény teljesen másmilyen volt, mint a többi. A többinél nagyon jó volt, hogy együtt alkottak egy nagy egészt, mindegyik képregénynél voltak érdekes dolgok. Itt úgy éreztem, hogy elég a War of the BH szál ismerete, mert a többi igazából csak kiterjesztette az abban látottakat a saját karaktereikkel. Pl.: van a War of the Bounty Hunters #4 -ben egy-két képkocka arról, hogy Vader üldözi Luke gépét. A SW 17. száma meg arról szól, hogy miképpen üldözi 20 oldalon keresztül Vader Luke gépét, emellé ott vannak a többiek is a Falconon. WTF??? :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem a Hidden Empire egy újabb 5 részes mini lesz, bár gondolom később több információt fognak megosztani. Én egy januárt mondok, akkor szerintem kifog derülni, hogy mikorra is várható majd. :)

 

Most hogy végetért a WotBH fő része, elmondható: elég csak az 5 részes mini ismerete ahhoz, hogy megértsük a történetet. Ez a crossover esemény teljesen másmilyen volt, mint a többi. A többinél nagyon jó volt, hogy együtt alkottak egy nagy egészt, mindegyik képregénynél voltak érdekes dolgok. Itt úgy éreztem, hogy elég a War of the BH szál ismerete, mert a többi igazából csak kiterjesztette az abban látottakat a saját karaktereikkel. Pl.: van a War of the Bounty Hunters #4 -ben egy-két képkocka arról, hogy Vader üldözi Luke gépét. A SW 17. száma meg arról szól, hogy miképpen üldözi 20 oldalon keresztül Vader Luke gépét, emellé ott vannak a többiek is a Falconon. WTF??? :D

Ez érdekes helyzetet vetít elő a magyar megjelenéseknél. Én elsőre úgy gondoltam,hogy a Crimson Reign-hez elengedhetetlen mindegyik War of the Bounty Hunters füzete ismerete. Ez gyűjteményes köteteket nézve 6 gyűjteményes kötetet jelent. Szerintem először a teljes War of the Bounty Huntes eseménynek le kéne mennie, mielőtt tovább lépnénk a Crimson Reign-re, vagyis ezen trilógia következő fázisára.

Visszatérve a War of the Bounty Hunters-re.  Ezek szerint az alapszériák azon gyűjteményes kötetei, melyek a War of the Bounty Hunters eseményeit terjesztik ki, bármilyen sorrendben jöhetnének. Ugye, jól gondolom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezek szerint az alapszériák azon gyűjteményes kötetei, melyek a War of the Bounty Hunters eseményeit terjesztik ki, bármilyen sorrendben jöhetnének. Ugye, jól gondolom?

Szerintem a gyűjteményes kötetek megjelenési sorrendjét kellene követni ebben az esetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Szerintem a gyűjteményes kötetek megjelenési sorrendjét kellene követni ebben az esetben.

Viszont a mostanában elhangzott vélemények alapján úgy tűnik, ez nem lesz szükséges. Elegendő, ha az alap War of the Bounty Hunters mini indul gyűjteményes kötetben, mert ez tartalmazza az esemény indító Alpha füzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Viszont a mostanában elhangzott vélemények alapján úgy tűnik, ez nem lesz szükséges. Elegendő, ha az alap War of the Bounty Hunters mini indul gyűjteményes kötetben, mert ez tartalmazza az esemény indító Alpha füzetet.

Ettől függetlenül jó lenne ragaszkodni az eredeti sorrendhez, mert simán lehet az egyikben olyan utalás, ami a másikban fontos lehet. A Windu képregény is összefügg a 2017-es Vader képregénnyel egy karakter miatt, hiába teljesen más sorozat és más éra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 10. 15. - 15:41, Whill írta:

Ettől függetlenül jó lenne ragaszkodni az eredeti sorrendhez, mert simán lehet az egyikben olyan utalás, ami a másikban fontos lehet. A Windu képregény is összefügg a 2017-es Vader képregénnyel egy karakter miatt, hiába teljesen más sorozat és más éra.

Szerintem a kiadó mindenféleképpen Vader-t fogja előtérbe tolni a War of the Bounty Hunters köteteknél is, főleg a bevételek miatt. Egyébként olvastam olyat is, hogy valamelyik testvérsorozat bizonyos füzete hamarabb jelent meg a kelleténél, holott egy másik sorozat füzetének poénját lelőtték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.