Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem binárisok. 

 

Nem tudom ez mennyire lenne igazán jó. Ha túl sok Vader képregény lesz, akkor csökkenni fog a minőség. Már a Sötét Látomásokat se szerettem maradéktalanul. 

Remélem a binárisok miatt nem fogják ezerrel támadni a Köztársaság Fénykorát majd a transzfób haterek.

 

Vadernél. Egyetértek, de a jogtulaj szemében nem a minőség számít, hanem az eladások. Amíg a Vader képregényeket ilyen kiemelten veszik, addig nyomni fogják őket.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Oh, pedig szerintem azaz egyik legjobb. Az első -ep.4-utáni- Vader sorozatnál sokkal jobban tetszett.

Én pont fordítva látom. Nekem az első ep4 utáni Vader sorozat sokkal jobb volt, ha már azzal hasonlítottad össze, mint a Sötét Látomások. Többet adott hozzá Vader karakteréhez a 2015-ös sorozat mint a mini. 

 

Törölni

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ep.4 utáni Vader sorozat meglepően erőtlen és középszerű lett. A hosszú sorozatokból egyértelműen az új korszak leggyengébbje. Én ott majdnem kezdtem bedobni a törülközőt pláne hogy akkoriban olvastam el a Chewbaccát és a Leia képregényeket is, amik még annál is rosszabbak voltak. A Sötét látomások világépités helyett iszonyú kreativ de annyira hogy egy története simán lepipálja ezen a téren a komplett első Vader-sorozatot. Ami nem túl nehéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én pont fordítva látom. Nekem az első ep4 utáni Vader sorozat sokkal jobb volt, ha már azzal hasonlítottad össze, mint a Sötét Látomások. Többet adott hozzá Vader karakteréhez a 2015-ös sorozat mint a mini. 

Ezzel én is így vagyok. Bár szerintem az Ep4-5 közötti Vader sorozat sem csúcsminőség, azért sokat hozzáadott a karakterhez és az érához. Különösebb bajom amúgy Sötét látomásokkal sincs, de nem érzem, hogy annyi plusz tett volna hozzá Vaderhez. Ráadásul szerintem az a sztori elég kínos volt, amiben a csaj megszállottan szerelmes volt Vaderbe. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2020-as Vadert még nem olvastam, de a témái alapján nagyon érdekesnek tűnik. Nekem a 2017-es Vader az etalon, az egy elejétől végéig jól összerakott kerek sztori jó rajzokkal (Vader fejének formája 1-2 helyen fura). A 2015-ös Vader szintén nagyon jó, egy csomó érdekes karaktert adott a kánonnak (Aphra és a droidjai, Black Krrsantan, Cylo), és a nyomozós történetszál is nagyon jó. A Sötét Látomásokból csak 2-3 számot olvastam el, de nem jött be különösebben. Nekem a kánon képregényeknél ez az antológia formátum nem jön be, a régi Dark Horse-os Star Wars Mesékben valahogy jobban ki tudták bontani ezeket a mellékszálakat.

 

Szóval én így rangsorolom azokat, amiket eddig olvastam:

1. 2017 Vader

2. 2015 Vader

3. Target Vader

4. Sötét Látomások

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 03. 31. - 14:29, Iqvi írta:

Hülyeséget beszéltem

Abszolút nem. Jól írtad, 30 füzet lesz a WotBH.

Májusban érkezik egy Alpha one-shot, ami elindítja ezt az egészet. Emellett a hónap folyamán mind a négy kapcsolódó ongoingban kapunk egy-egy prelude füzetet. Aztán júniusban elindul az októberig tartó, 5 számos War of the Bounty Hunters limitált széria, viszont mellette, szintén június és október között, mind a 4 kapcsolódó ongoingnak lesz egy War of the Bounty Hunters story arc-ja.

Szóval összegezve: Alpha + 4 prelude füzet; 5 számos The War of the Bounty Hunters limitált széria, 4x5 War of the Bounty Hunters story arc. Az 30. :D

 

 

2021. 03. 31. - 20:04, Darth Revan9 írta:

Remélem a binárisok miatt nem fogják ezerrel támadni a Köztársaság Fénykorát majd a transzfób haterek.

Támadják azt épp eleget ezek nélkül is. Ez csak újabb lehetőség, hogy köpködhessenek rájuk.

Érdemes (nem, igazából nem) megnézni a Youtube-os karaktervideók alatti kommenteket, illetve like arányt.

Közben meg ugye elég sok a pozitív visszhang is. Csak a nagy youtuberek fikázzák állandóan. :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég, zavaros volt nekem ez az event. :hehe:

 

10 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Támadják azt épp eleget ezek nélkül is. Ez csak újabb lehetőség, hogy köpködhessenek rájuk.

Érdemes (nem, igazából nem) megnézni a Youtube-os karaktervideók alatti kommenteket, illetve like arányt.

Közben meg ugye elég sok a pozitív visszhang is. Csak a nagy youtuberek fikázzák állandóan. :/

Múltkor jól beleszálltunk Odyval és Bencével az egyik ilyen idiótába. Vagyis hát én kezdtem, aztán jött a fórum többi tagja is. :D Megfelelő erejű ellenkampány kéne a másik oldal részéről, csak hát erre esélyt nem látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, kdani20 írta:

Szóval összegezve: Alpha + 4 prelude füzet; 5 számos The War of the Bounty Hunters limitált széria, 4x5 War of the Bounty Hunters story arc. Az 30. :D

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok, hogy tkp. milyen történetet találtak ki, amely ilyen sokáig fog tartani. Elvileg valami hatalmas dolog lesz, tele meglepivel (ugye Durge csak a kezdet) szóval elképzelésem sincs, hogy mi vár ránk. Mondjuk a júniusi leírásokból nekem az jött le, hogy kb. az lesz a közös pont, hogy mindenki Hanra vadászik, de ettől függetlenül senki se fog találkozni egyelőre egymással. Vagy lehet egy nagy csörte lesz a végjátékban. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars képregények Végjátéka?:D Azért még nekem sincs fogalmam. Az eddigi crossover eventek 5 füzetnél megáltak. Remélem nem lesz feleslegesen elnyújtva a sztori, és kapunk egy emlékezetes történetet. De abból a szempontból kiszámítható a dolog, hogy Han az mindenképpen Jabba-nál fog kikötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Abszolút nem. Jól írtad, 30 füzet lesz a WotBH.

Májusban érkezik egy Alpha one-shot, ami elindítja ezt az egészet. Emellett a hónap folyamán mind a négy kapcsolódó ongoingban kapunk egy-egy prelude füzetet. Aztán júniusban elindul az októberig tartó, 5 számos War of the Bounty Hunters limitált széria, viszont mellette, szintén június és október között, mind a 4 kapcsolódó ongoingnak lesz egy War of the Bounty Hunters story arc-ja.

Szóval összegezve: Alpha + 4 prelude füzet; 5 számos The War of the Bounty Hunters limitált széria, 4x5 War of the Bounty Hunters story arc. Az 30. :D

 

 

Támadják azt épp eleget ezek nélkül is. Ez csak újabb lehetőség, hogy köpködhessenek rájuk.

Érdemes (nem, igazából nem) megnézni a Youtube-os karaktervideók alatti kommenteket, illetve like arányt.

Közben meg ugye elég sok a pozitív visszhang is. Csak a nagy youtuberek fikázzák állandóan. :/

Akkor jó darabig ellesz majd a magyar kiadás is ezzel a sztorival. Majd figyelni kell a wookie-t és egyéb oldalakat, hogy milyen formában lesznek a gyűjteményes kötetek és milyen sorrendben kéne őket kiadni.

A régi kánonban, vagyis a Legendákban a huttok hímnősek voltak. Abba miért kötöttek bele annak idején? Ezzel esetleg lehet érvelni.

 

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Elég, zavaros volt nekem ez az event. :hehe:

 

Múltkor jól beleszálltunk Odyval és Bencével az egyik ilyen idiótába. Vagyis hát én kezdtem, aztán jött a fórum többi tagja is. :D Megfelelő erejű ellenkampány kéne a másik oldal részéről, csak hát erre esélyt nem látok.

Az ellenkampány jó ötlet lehet, de én azt tapasztalom, hogy szélmalomharc és sok energia elmegy vele. Csak feldühíti ezeket a szutykokat és még vehemensebben támadnak. Valahogy, mintha az az érzés lenne bennük, hogy csak azért is nekik lehet igazuk, akik meg nem értenek egyet, azok hülyék, agymosottak, Disney robotok. A molyon is volt egy srác, akinek semmi más témája nem volt, csak az, hogy a Disney SW-k teljesen sz*rok, és azért kell a kampány, hogy felnyissák az emberek szemét  az "igazságra", valamint hogy az "eltévelyedetteket" visszatereljék a "helyes útra". A vicc az, hogy annyira túlzásba vitte az egészet, hogy már az egyik molyos tag, aki szintén nagyrészt nem szereti az új SW-ket, is azt tanácsolta neki, hogy forduljon orvoshoz... Egy idő után pedig már eltűnt a molyról. Most vagy törölték, vagy ő maga hagyta el a platformot. Szerintem inkább törölték. :lol:

13 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A Star Wars képregények Végjátéka?:D Azért még nekem sincs fogalmam. Az eddigi crossover eventek 5 füzetnél megáltak. Remélem nem lesz feleslegesen elnyújtva a sztori, és kapunk egy emlékezetes történetet. De abból a szempontból kiszámítható a dolog, hogy Han az mindenképpen Jabba-nál fog kikötni.

Az is eszembe jutott, hogy talán Hant kiolvasztják, aztán majd újra befagyasztják. Úgy tudom, hogy A Jedi visszatér elején a kiolvasztásakor más ruha van rajta. Én sose fedeztem fel a különbséget korábban. Lehet, hogy ezt a bakit próbálják orvosolni ezzel a hosszú sztorival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az ellenkampány jó ötlet lehet, de én azt tapasztalom, hogy szélmalomharc és sok energia elmegy vele. Csak feldühíti ezeket a szutykokat és még vehemensebben támadnak.

Akinek írtunk, vagy írtam - és nem szép szavakat, elhiheted - azok nem is reagáltak. Véletlen lenne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Úgy tudom, hogy A Jedi visszatér elején a kiolvasztásakor más ruha van rajta. Én sose fedeztem fel a különbséget korábban. Lehet, hogy ezt a bakit próbálják orvosolni ezzel a hosszú sztorival.

Mire gondolsz? Szerintem ugyanazt a ruhát viseli. Plusz elég furcsa lenne, ha a visszafagyasztáskor pont olyan pózba kerülne, mint az első alkalommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Sky írta:

Mire gondolsz? Szerintem ugyanazt a ruhát viseli. Plusz elég furcsa lenne, ha a visszafagyasztáskor pont olyan pózba kerülne, mint az első alkalommal.

Nem tudom konkrétan, mert nem részletezték. És nem is néztem utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem tudom konkrétan, mert nem részletezték. És nem is néztem utána.

Nekem eddig csak annyi különbség tűnt fel, hogy az Ep5-ben a fagyasztés előtt még ott van a karjain az a "biszbasz", az Ep6-os kiolvasztásakor meg már nincs. 

c8417030fc186f9682a346f614044bcd.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akinek írtunk, vagy írtam - és nem szép szavakat, elhiheted - azok nem is reagáltak. Véletlen lenne?

Igen az a kettő gyorsan elszelelt. 

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem a 80%-uk bot.

Szerintem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem tudom konkrétan, mert nem részletezték. És nem is néztem utána.

Ez olyan mintha azt mondanám, hogy azt mondták, a Dunántúlon vannak ufók. Nem részletezték és nem is néztem utána... Mondjuk előbbi esetben elég megnézni a filmeket, hogy lásd, a ruhája ugyanaz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem a Star Wars képregénye gyűjteményes kiadásainak megjelenéseit. Nem túl jó, hogy az első THR Marvel kötetet autusztusra rakták. Még a második SW vol 2, a harmadik Darth Vader vol 2, a második Aphra vol 2 és a Bounty Hunters vol 2 is beelőzi. Ha ezek hamarabb kerülnek fel a Disney letöltő rendszerébe, akkor akár még az is előfordulhat, hogy az első Köztársaság Fénykora képregényre 2022 tavasz végéig, nyár elejéig kell várnunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nézegettem a Star Wars képregénye gyűjteményes kiadásainak megjelenéseit. Nem túl jó, hogy az első THR Marvel kötetet autusztusra rakták. Még a második SW vol 2, a harmadik Darth Vader vol 2, a második Aphra vol 2 és a Bounty Hunters vol 2 is beelőzi. Ha ezek hamarabb kerülnek fel a Disney letöltő rendszerébe, akkor akár még az is előfordulhat, hogy az első Köztársaság Fénykora képregényre 2022 tavasz végéig, nyár elejéig kell várnunk.

Az elég gáz lenne. A THR képregényeket elvileg párhuzamosan kellene olvasni az első két könyvvel, nem? A Disney miért ragaszkodik továbbra is a hat hónapos csúszáshoz?

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Whill írta:

A THR képregényeket elvileg párhuzamosan kellene olvasni az első két könyvvel, nem?

A Marvelest nem, az a Ligh of the Jedi után játszódik, viszont az Adventures-ben még szerepel a Nagy Katasztrófa. 

 

17 perccel korábban, Whill írta:

A Disney miért ragaszkodik továbbra is a hat hónapos csúszáshoz?

Ezt már én se értem, felül kéne ezt vizsgálniuk. A kötelező csúszás nélküli rendszerben sokkal gyorsabban tudna haladni a Szukits. Elvileg Németországban ilyen rendszer van, de azzal lehet amiatt kivételezik a Disney, mert az az ország a Star Wars legnagyobb európai piaca.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Whill írta:

Az elég gáz lenne. A THR képregényeket elvileg párhuzamosan kellene olvasni az első két könyvvel, nem? A Disney miért ragaszkodik továbbra is a hat hónapos csúszáshoz?

A Marvel sorozatát lehet a Jedik fénye és a Fenyegető sötétség után is olvasni. Viszont a jelenlegi állapotok mellett nem zárható ki, hogy még a második felnőtt regény és a második Young Adult regény is előbb fog megjelenni magyarul, mint az első THR Marvel kötet.

És nem csak a hat hónapos kötelező várokázásról van szó. Sajnos az utóbbi két évben sokszor csúsznak az anyagok feltöltésével. Tehát sokszor előfordul, hogy a friss, új megjelent képregényekhez csak később tud hozzájutni a kiadó és később tudnak rajta elkezdeni dolgozni.

Miért ragaszkodnak a hat hónaphoz? Nem lehet tudni. Az egyik elméletem az, hogy talán a kisebb, lemaradó piacokat így akarják rávenni, hogy a régi képregényeket is kiadják és ne csak a legújabbak közül válogassanak. Az, meg hogy le leszünk maradva a legújabbakkal, nem érdekli őket.

1 perccel korábban, Iqvi írta:

A Marvelest nem, az a Ligh of the Jedi után játszódik, viszont az Adventures-ben még szerepel a Nagy Katasztrófa. 

 

Ezt már én se értem, felül kéne ezt vizsgálniuk. A kötelező csúszás nélküli rendszerben sokkal gyorsabban tudna haladni a Szukits. Elvileg Németországban ilyen rendszer van, de azzal lehet amiatt kivételezik a Disney, mert az az ország a Star Wars legnagyobb európai piaca.

Nem hiszem, hogy felül fogják vizsgálni. Németország másik zónához tartozik, ők több mindent másképp csinálhatnak. Magyaroszág egy olyan piaci zóna része, ahol nyomatékosan felhívják a partnerek figyelmét, hogy várják ki a fél évet és ne kerüljék meg a rendszert.

Sajnos az sem véletlen, hogy a második Star Wars és a harmadik Darth Vader még nem indult el nálunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a képregény köti össze azt az eltelt időt, amely a könyvek között telik el. A június végén megjelenő Rising Storm gondolom néhány héttel/hónappal később játszódik, mint a LotJ. De ez így roppant kellemetlen. Innen látni, hogy hátrány kis piacnak lenni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.