Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Pár napja amúgy felötlött bennem egy Luke-Aphra ongoing sorozat a post-Ep6 utánra. Mivel nagy valószínűséggel Luke karakterét nehezen akarná félretenni a Marvel, az Ep6 után is történeteket akar elmesélni. Bár Leia Ben miatt kimaradna a buliból és Han is kitudja mit csinál a háború után, Luke -ról tudjuk, hogy ereklyéket keres és felkészül, hogy újranyissa a Jedi templomot. Viszont, hogy ez ongoing formájában működjön, kell Luke mellé egy társ, akivel megosztja a szerepét. Erre Aphra tökéletes választás lenne. Csak gondoljunk bele: Aphra is érdekelt a jedi ereklyék felkutatásában, hiszen még is csak egy régészleányzóról beszélünk, továbbá van múltja Skywalkerrel. Persze ekkor felvetődne a kérdés, hogy a romantikázással mi van. Mivel Aphra inkább a saját nemére bukik, egy buddy-párosként tökéletesen kiegészítenék egymást. Eskü olvasnák egy ilyen szériát. Ezzel az ötlettel akár a Mandiig is elvihetik a történetet, ott pedig elválhatnak az útjaik: Luke Groguért megy, Aphra meg vagy meghal vagy talál magának valami más dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez zseniális ötlet lenne. 

 

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Persze ekkor felvetődne a kérdés, hogy a romantikázással mi van.

Azért azt csak nagyon durva kreativitással lehetne elképzelni, hogy ugyan milyen szituáció hozna össze szerelmi kapcsolatba egy cölibátusban élő jedit és egy leszbikus nőt.:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Iqvi írta:

Azért azt csak nagyon durva kreativitással lehetne elképzelni, hogy ugyan milyen szituáció hozna össze szerelmi kapcsolatba egy cölibátusban élő jedit és egy leszbikus nőt.:lol:

Cölibátusban? Ugye csak viccelsz? Luke távolról sem dogmatikus. A mostani kánonban legalább 4 lánnyal volt szoros kapcsolata: Leia, Nakari Kelen, Tula Markona és Aphra. Leia-ról tudjuk hogyan vélekedik, Nakarival a Heir to the Jedi c. könyv foglalkozik, ahol eléggé belsőséges kapcsolatot épít ki a két fiatal. Tulával is szépen kijön Luke, bár megjegyzi később, amikor elválnak útjaik, hogy "she's not Aphra". Tehát Aphra is mély benyomást keltett Luke karakterében. És a közös kalandjuk óta nemigen találkoztak, szóval érdekes lesz majd látni, hogy miképp vélekednek majd egymásról, ha esetleg a War of the Bounty Hunters c. crossoverben összefutnak. Luke számára nem közömbös a lány, Aphra pedig kitudja, hogy mit szeret igazán. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Aphra pedig kitudja, hogy mit szeret igazán. :P

Az már elég egyértelműen tisztázva lett.:P

 

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Cölibátusban? Ugye csak viccelsz? Luke távolról sem dogmatikus. A mostani kánonban legalább 4 lánnyal volt szoros kapcsolata: Leia, Nakari Kelen, Tula Markona és Aphra.

Amíg nem mester kiélvezte az életet:lol:. Azért eddig úgy tűnik, hogy cölibátus terén nagyon reformot nem vezetett be igazán. Plusz a 4-ből az egyik a testvére volt, míg Aphra el akarta adni a srácot.:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Aphrából biszexuálist csinálnak. Szóval akár még össze is jöhet Luke-kal. Egyébként a szexuális irányultságok kutatói szerint a heteroszexuális, homoszexuális, biszexuális fogalmak már idejét múltak, e szerint az ember a szexuális irányultságának skáláján többször is elmozdulhat az élete folyamán. Aphránál is megcsinálhatják ezt. Elmozdul a nagyrészt leszbi irányból a biszexbe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Az már elég egyértelműen tisztázva lett.:P

Mint Revan írta, könnyen változtathatnak ezen. ;)

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amíg nem mester kiélvezte az életet:lol:. Azért eddig úgy tűnik, hogy cölibátus terén nagyon reformot nem vezetett be igazán. Plusz a 4-ből az egyik a testvére volt, míg Aphra el akarta adni a srácot.:P

A legendákban pedig Mara meg akarta ölni Skywalkert, a végén pedig összeházasodtak és gyerekük is született. Azért az, hogy valaki elakarja adni az emebrt vagy megakarja ölni az illetőt, e két véglet között nagy a különbség. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vagy Aphrából biszexuálist csinálnak

Nem hiszem. Aphra leszbikusságát már rég óta határozottan építik. Egy képregényben meg nem fogják majd pont a legújabb kutatásokat figyelembe venni. Maradjanak meg buddy pair-nek, ahogy Bence elsőnek írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem hiszem. Aphra leszbikusságát már rég óta határozottan építik. Egy képregényben meg nem fogják majd pont a legújabb kutatásokat figyelembe venni. Maradjanak meg buddy pair-nek, ahogy Bence elsőnek írta.

Annyira nem újak ezek a kutatások. Már a 20. század közepén megfogalmazták ezt a tézist. Sőt, az akkoriban használatos skála ma már elavultnak számít, azt is többször továbbfejlesztették, átértelmezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az a skála a szexuális beállítottság mértékét adja. Mozgás az nincsen a különféle orientációk között, egy homoszexuális férfi nem fog egyik héten egy nőre, másikon meg egy férfira bukni. Az akkor biszexuális. De majd ha kolmilan itt lesz egyszer majd elmagyarázza, ő otthonosabban mozog a témában mint én. 

 

OFF vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem, az a skála a szexuális beállítottság mértékét adja. Mozgás az nincsen a különféle orientációk között, egy homoszexuális férfi nem fog egyik héten egy nőre, másikon meg egy férfira bukni. Az akkor biszexuális. De majd ha kolmilan itt lesz egyszer majd elmagyarázza, ő otthonosabban mozog a témában mint én. 

 

OFF vége.

Tévedés, igenis előfordulhat mozgás a szexuális orientációk között. De nem úgy, ahogy te leírod. Tényleg, ha valaki hetero, akkor nem lesz meleg, vagy bi a következő héten, és nem is alakul vissza heterová a következő utáni héten. Ez a mozgás nem egyik napról a másikra alakul ki, vagy nem egyik hétről a másikra. Most azokra alapozok, amiket a témában olvastam.

Tehát. Előfordulhat, hogy a szexuális orientáció kőbe vésett és nem változik az élete folyamán. Ugyanígy előfordulhat az is, hogy bizony változhat, aztán vissza is állhat a régi orientációba.

Példa. Két esetről olvastam.

„A” lány esete. A 20-as éveinek végéig csak és kizárólag fiúkba volt szerelmes, fúkkal szexelt. Az egyik legutóbbi fiúja viszont összetörte a szívét. Ezután ismerkedett meg egy lánnyal. Rövid időn belül vonzódni kezdetett hozzá, pár hónap múlva szerelmes lett belé és össze is jött vele. 2 évig tartott a kapcsolatuk, aztán a barátnője szakított vele, mert szerelmes lett egy fiúba. „A” lány teljesen össze volt zavarodva, meg volt róla győződve, hogy leszbikus lett. Bizonyos idő után „A” lány összejött élete szerlmével és ez egy fiú volt, akihez hozzá is ment feleségül és gyerekük is született. Tehát „A” lány életében volt egy két éves időszak, amikor leszbikus kapcsolata és vágya volt. Sem előtte, sem utána nem alakult ki ilyen benne.

„B” lány esete. Ő szintén 20-as éveinek végéig csak fiúzott, fiúkba volt szerelmes. „B” lány soha nem vonzódott korábban lányokhoz. A pasijai viszont sokszor összetörték a szívét, illetve a pasijaiban mindig hiányzott valamilyen tulajdonság, amit keresett. Aztán összebarátkozott egy lánnyal, akibe szerelmes lett és a másik lány is belé. Az ő kapcsolatuk fél évig tartott, sajnos tragédia lett a vége, az egyikük autóbalesetben meghalt. „B” lány esetében nem tudom, hogy később visszatalált-e a fiúkhoz, de nála is elmondható, hogy élete első leszbikus kapcsolata előtt csak és kizárólag férfiakhoz vonzódott és csak férfiba volt szerelmes.

 

Itt van még egy cikk, amit olvastam. Mondjuk ennél jóval tudományosabbakat is olvastam, de most mást nem találtam.

https://24.hu/tudomany/2015/11/08/bebizonyitottak-hogy-senki-sem-teljesen-hetero/

 

De utána lehet járni más témákban is.

 

Szóval a fentebbiekből igen is Aphrát is el lehet mozdítani és össze lehet hozni Luke-kal. És azt se felejtsük el, hogy nem láttuk Aphra életét az elejétől a végéig. Nem lehet tudni, hogy volt-e fiúja a múltban.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Itt van még egy cikk, amit olvastam. Mondjuk ennél jóval tudományosabbakat is olvastam, de most mást nem találtam.

https://24.hu/tudomany/2015/11/08/bebizonyitottak-hogy-senki-sem-teljesen-hetero/

Én akkor egy másik dologra asszociáltam a fentebbi kommentemben. De bevallom ezt a cikket is olvastam, de már nem emlékeztem már rá. De most nem is a tudományos része számomra a lényeg, úgy is tudom mi a helyzet, hanem a történeti. Ha lesz egy Luke-Aphra ongoing az ep6 után, akkor azért, hogy majd valamikor a sztoriban kialakuljon a két karakter közötti romantikus vonzalom, aminek igazán hatása a SAGA-ra nézve nincs, felesleges átírni Aphra egy fontos jellemvonását. 

 

Amúgy az is jó kérdés, hogy mikor játszódjon egy ilyen ongoing. Én mondjuk a BF2-es Pillio-i küldetés és a Mandalorian közé simán betenném. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke az ep.6 utáni sztorikban már úgy viselkedik mint valami megvilágosodott tibeti szerzetes (oké, kis túlzással). Teljesen karakteridegen lenne ha elkezdene romantikázni. Ő már annyira kiválik az átlagemberek világából hogy a polgárháborúval se nagyon foglalkozik helyette a jedi rend kutatásával van elfoglalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars alapvetően sokszor arról szól, hogy megváltoztatják a bennünk kialakult képet. Titkos családi kapcsolatok, feltámadás, hihetetlen túlélés, korszakokon átívelő karakterek, karakter változások. Ezek miatt nem tartom lehetetlennek a fentebb felvetett dolgot sem. 30 év alatt sok minden történhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy az is jó kérdés, hogy mikor játszódjon egy ilyen ongoing. Én mondjuk a BF2-es Pillio-i küldetés és a Mandalorian közé simán betenném. 

Én a Jakkui csata utántól kezdeném el a két trilógia közti tér felderítését. Szerintem most már van egypár történet az Endori csatától kezdve a Jakkui csatáig, szóval nem hiszem, hogy érdemes lenne azt a kb. egy évet még jobban megtölteni. Lássuk inkább, hogy mi történt a háború után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én a Jakkui csata utántól kezdeném el a két trilógia közti tér felderítését. Szerintem most már van egypár történet az Endori csatától kezdve a Jakkui csatáig, szóval nem hiszem, hogy érdemes lenne azt a kb. egy évet még jobban megtölteni. Lássuk inkább, hogy mi történt a háború után. :)

Ahogy most elhúzzák a mostani fejvadászos szálat én látok arra esélyt, hogy csak 2023 után kapunk ilyet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ahogy most elhúzzák a mostani fejvadászos szálat én látok arra esélyt, hogy csak 2023 után kapunk ilyet. 

Hát igen. 30 szám az nem kevés, plusz a sorozatok még legalább 1 évig futni fognak. De nem baj ha a sztori jó lesz:D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Hát igen. 30 szám az nem kevés, plusz a sorozatok még legalább 1 évig futni fognak. De nem baj ha a sztori jó lesz:D.

30 füzetes lesz a teljes esemény? Az legalább 5-6 gyűjteményes kötet. Nálunk is tartani fog egy darabig. Szerintem most arra van a legnagyobb esély, hogy 2022. második felében elindul magyarul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Iqvi írta:

Ha jól tudom igen. Egy nagy kötetben amúgy szerződés módosítással nem tudná megoldani a Szukits?

Nem lehet, követni kell azt a formátumot, amit adnak. A Vérvörös Birodalom is azért jött ki egybe, mert csak ebben a formátumban lehetett kihozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én a Jakkui csata utántól kezdeném el a két trilógia közti tér felderítését. Szerintem most már van egypár történet az Endori csatától kezdve a Jakkui csatáig, szóval nem hiszem, hogy érdemes lenne azt a kb. egy évet még jobban megtölteni. Lássuk inkább, hogy mi történt a háború után. :)

Én jobban örülnék, ha a jakku-i csata előtt, esetleg közvetlenül a Széthasadt Birodalom után indítana a sorozat. Az Utóhatásban megemlítik, hogy a jakku-i csata idején Luke már messze jár, engem érdekelne, hogy miben mesterkedik ott. A Jakku pedig lehetne egy crossover esemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Én jobban örülnék, ha a jakku-i csata előtt, esetleg közvetlenül a Széthasadt Birodalom után indítana a sorozat. Az Utóhatásban megemlítik, hogy a jakku-i csata idején Luke már messze jár, engem érdekelne, hogy miben mesterkedik ott. A Jakku pedig lehetne egy crossover esemény.

Felőlem onnan is kezdődhet a sorozat. :)

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ahogy most elhúzzák a mostani fejvadászos szálat én látok arra esélyt, hogy csak 2023 után kapunk ilyet. 

Szerintem is. Pláne, hogy még alig merültek el az 5-6 közti eseményekben. Itt főleg a fő szériára gondolok. Az eddigi történések - egyelőre még az utolsó történetszálat (Operation Starlight) nem olvastam - rögtön az EpV után vették fel a fonalat és egy-egy aspektust néztek:

Spoiler

Luke megbirkózik azzal a tudattal, hogy Vader az apja. Lando egyelőre próbálja a saját útját járni, Han keresése is folyik, továbbá itt van Zara is a maga bosszújával.

Luke kiképzésébe még bele se kezdtek, Lando Szövetségbeli meneteléről és a Taanabi csatáról sincs még egyelőre semmi, továbbá még egyéb érdekességek. Ezekkel simán kitölthetnek még egy másfél évet, aztán 23 -ban már jöhet valami új is.

 

A főszéria megemlítése juttatja eszembe: a mostani Vader történet - és a War of the BH történet - után vajon még mit tudnának elmesélni Vaderről? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

A főszéria megemlítése juttatja eszembe: a mostani Vader történet - és a War of the BH történet - után vajon még mit tudnának elmesélni Vaderről? :hmm:

Hát, nem igazán szerintem. Vader életútja már lassan 80%-ban le van fedve. Ha nagyon akarnak akkor a jedi tisztogatás korára tehetnek még vele képregényeket. Szerintem inkább az ep1-ep2 közötti korszakát kellene elmesélni Anakinnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Hát, nem igazán szerintem. Vader életútja már lassan 80%-ban le van fedve. Ha nagyon akarnak akkor a jedi tisztogatás korára tehetnek még vele képregényeket.

Akkor lehet rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy a mostani Vader történet (az Exegolos) és az utána következő War of the Bounty Hunters crossover után vajon még mit akarnak elmesélni Vaderről az 5-6 között? Egy történetet tudnék elképzelni, amely közelebb viszi őt az Ep6 -ban látott Vaderhez, de kb. ennyi is.

 

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem inkább az ep1-ep2 közötti korszakát kellene elmesélni Anakinnak. 

Már egy ideje erre vágyom. Ha megnézzük, 3 rést nem töltöttek még meg:

- Az Ep1-2 közti 10 évet

- Az Ep6-7 közti 30 évet (bár ugye itt már most kezdenek gyűlni a sztorik hála a készülő sorozatoknak)

- Az Ep8-9 közti kb. 1 évet

 

Ezek közül mindenképpen a 2. opció a legizgalmasabb, ugyanakkor lehetne játszadozni az Ep1-2 közti érával is. Tudom, hogy akkor nincs háború, de annak a kornak van egy alapvetően békés, de ugyanakkor ténylegesen baljóslatú időszaka, hiszen egyre közelebb érünk a klónháború kitöréséhez. De jó lenne látni azt az átmenetet, amely bemutatná, hogy miképpen alakult ki a szakadár mozgalom, mivel a Mando népszerű és érkezik Boba Fett is, jó, ha az apjával is megismerkedünk az új kánonban és még sok egyéb történés. Remélem a Marvelnél gondolnak erre is, jövőre amúgy is 20 éves lesz az AOTC. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Felőlem onnan is kezdődhet a sorozat. :)

Szerintem is. Pláne, hogy még alig merültek el az 5-6 közti eseményekben. Itt főleg a fő szériára gondolok. Az eddigi történések - egyelőre még az utolsó történetszálat (Operation Starlight) nem olvastam - rögtön az EpV után vették fel a fonalat és egy-egy aspektust néztek:

  Spoiler elrejtése

Luke megbirkózik azzal a tudattal, hogy Vader az apja. Lando egyelőre próbálja a saját útját járni, Han keresése is folyik, továbbá itt van Zara is a maga bosszújával.

Luke kiképzésébe még bele se kezdtek, Lando Szövetségbeli meneteléről és a Taanabi csatáról sincs még egyelőre semmi, továbbá még egyéb érdekességek. Ezekkel simán kitölthetnek még egy másfél évet, aztán 23 -ban már jöhet valami új is.

 

A főszéria megemlítése juttatja eszembe: a mostani Vader történet - és a War of the BH történet - után vajon még mit tudnának elmesélni Vaderről? :hmm:

Vadert addig fogják porondon tartani, amíg lehet, úgyhogy meglepődnék ha leállnának. Szerintem a világos oldal felé sodródását és az elbizonytalanodását a sötét oldalban.

1 órával korábban, Iqvi írta:

Kap egy alter covert a High Republic 6-os száma a transznemű láthatóság napjának alkalmából. A coveren Terec és Ceret lesz. 

 

https://www.instagram.com/p/CNFwI8oFhR-/?igshid=16m15gz9gd6di

Akik a borítón szerepelnek, transzneműek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akik a borítón szerepelnek, transzneműek?

Nem binárisok. 

 

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vadert addig fogják porondon tartani, amíg lehet,

Nem tudom ez mennyire lenne igazán jó. Ha túl sok Vader képregény lesz, akkor csökkenni fog a minőség. Már a Sötét Látomásokat se szerettem maradéktalanul. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.