Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Akkor az egyiket már eltaláltam, ment is az előjegyzés. :D

Azt lehet tudni, hogy milyen lesz a gerince a kötetnek? Az amerikai kiadásban 2020-tól változtattak a gerincen, a Marvel logó (ami nálunk csak egy piros csík) kisebb lett, és így elég hülyén néz ki a sorozat a polcon. Szerinted a Szukits megtarthatja az eredeti méretet?

Ugyanabban a méretben fog kijönni, mint az eddigiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Nute Gunray said:

Ha már itt tartunk: mi volt a baj a Marvel logóval idehaza? (lehet anno felmerült már ez, csak nem rémlik az ok).

Ha jól tudom, csak annyit írt a szukits, hogy maga a Marvel kérte a logó eltávolítását. Vicces lenne ha az új soroknál meg már engednék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha már itt tartunk: mi volt a baj a Marvel logóval idehaza? (lehet anno felmerült már ez, csak nem rémlik az ok).

Utasítás érkezett a Disney-től, hogy le kell szendi a Marvel logót. Nem volt indoklás, végre kellett hajtani, különben nem folytatódhatott volna a kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes dolog merült fel, miközben sokan találgatják, hogy mi lesz a Hachette következő új képregény sora, melyet az Eaglemoss kivonulása miatt jelentettek be. Ott van a 120 kötetes Dark Horse-os Legends sor. Beszélgettünk ismerősökkkel, hogy vajon a Hachette benyomhatja-e ezt a sort Magyarországra. Az egyikük járatos volt a különböző licenszjogi kérdésekben és a Legendák blokkolás ellenére ez a sor megjelenhet nálunk is. A helyzet az, hogy a Hachette, ahogy az Eaglemoss is és más hozzájuk hasonló nemzetközi terjesztők speciális körülmények között vásárolják a jogokat és speciálisan terjesztik is azokat. A Hachette-nek van megállapodása számtalan nagy multival, többek között a Disney-vel is és az ő rendszerükben az egész Európai Unióra kiterjedt terjesztési joguk van, minden olyan sorra, amire van megállapodásuk. És bizony a 120 kötetes Dark Horse-os Legends sorra van megállapodás. Tehát a Hachette nyugodtan megteheti, hogy kis hazánkba is beonyomja ezt a sort, nem lesz jogi akadálya. A kérdés, most már csak az, hogy ezt vajon meg akarják-e tenni?:hmm:

Nyilván nem kell ecsetelnem, hogy sajnos, milyen következményekkel járhat a hazai SW képregény kiadásra.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz. Viszont sajnos sem a Hachett-et, sem az Eaglemoss-t nem zavarta annak idején, hogy melyik magyar kiadó mit ad ki itthon. Ha ez megvalósulna, brutális túlkínálat lenne. Nem lehet tudni, hogy a Hachette milyen sort akar behozni, szóval lehet izgulni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem SW lesz. A Marvel most sokkal jobban megy, üzletileg sokkal jobban megérné a Hachette-nek. Bár én az X-Mennek örülnék a legjobban, szerintem a Pókember fog jönni, azzal nem lehet mellélőni. A Star Wars népszerűsége némileg csökkent az elmúlt években (ezen valamennyit javított a Mandalorian), ráadásul ez egy olyan sorozat lenne, ami még csak nem is kánon. Azért valljuk be, vicces lenne a sorozat marketingje azzal, hogy "ja bocs, egyébként ez nem történt meg, az új filmek nem fogják figyelembe venni". A régi rajongók közül sokan elfordultak az SW tartalmak fogyasztásától, az újak pedig inkább a kánon irányába hajlanak. Én a nagy sorok közül a Hachette-féle Marvelt gyűjtöm, és én is igencsak meggondolnám, hogy még egy SW Legends sorozatot gyűjtsek-e mellé. Az X-Menre sokkal könnyebben igent mondanék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Whill írta:

Szerintem sem SW lesz. A Marvel most sokkal jobban megy, üzletileg sokkal jobban megérné a Hachette-nek. Bár én az X-Mennek örülnék a legjobban, szerintem a Pókember fog jönni, azzal nem lehet mellélőni. A Star Wars népszerűsége némileg csökkent az elmúlt években (ezen valamennyit javított a Mandalorian), ráadásul ez egy olyan sorozat lenne, ami még csak nem is kánon. Azért valljuk be, vicces lenne a sorozat marketingje azzal, hogy "ja bocs, egyébként ez nem történt meg, az új filmek nem fogják figyelembe venni". A régi rajongók közül sokan elfordultak az SW tartalmak fogyasztásától, az újak pedig inkább a kánon irányába hajlanak. Én a nagy sorok közül a Hachette-féle Marvelt gyűjtöm, és én is igencsak meggondolnám, hogy még egy SW Legends sorozatot gyűjtsek-e mellé. Az X-Menre sokkal könnyebben igent mondanék.

Én kivételesen azt remélem, hogy valami más lesz. Nem lenne jó, ha emiatt leállna a legújabb képregények sora.

Viszont ez is szóba került a beszélgetés folyamán. Sokak szerint az új kánonból kiábrándult egy jelentős réteg és egy ilyen gyűjtemény ezt a réteget célozná meg elsősörban. Ismerőseim véleménye szeritnt a kiábrándult Legendák pártiakra komolyan lehetne építeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem valaki épiteni akar a Legendákból kiábrándult emberekre is. Mert ezeket a Legendák képregényeket én biztos nem venném.

Egyébként erősen meglepne ha a Star Warsból kiábrándult emberek elkezdenének nagy tömegben képregényeket vásárolni. Szerintem akik kiábrándultak találtak új hobbit és másra költik a pénzüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azti is látni kell, hogy a  marvel és az sw képregényeknek nem ugyanaz a rajongótáboruk. Nyilván van átfedés, de egy ilyennel azokat is meg lehet fogni akik marvelt nem vesznek. Ezáltal több lábon állna a Hachette hazánkban. Az ő szemszögükből nem lenne hülyeség belevágni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A kérdés, most már csak az, hogy ezt vajon meg akarják-e tenni?

Ne má'! Ne! Ne! Ugye nem? Nem akarom. 

 

Pedig amilyen piszok szerencsénk van, tuti ezt hozzák be... :cry:

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, kdani20 írta:

Ne má'! Ne! Ne! Ugye nem? Nem akarom. 

 

Pedig amilyen piszok szerencsénk van, tuti ezt hozzák be... :cry:

Nem fogják. Én semmilyen logikus magyarázatot nem látok rá, hogy miért ezt hoznák valamelyik Marvel sor helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Whill írta:

Nem fogják. Én semmilyen logikus magyarázatot nem látok rá, hogy miért ezt hoznák valamelyik Marvel sor helyett.

Hogy egy bölcs (hmm... azért az eddigi THR után azért ez megkérdőjelezhető :D ) Jedit idézzek: "Remélem úgy lesz, ahogy mondod". De a SW szerintem még mindig komoly húzónév, emiatt én látok rá esélyt. Főleg, hogy a Marvel sor fut. A mellé miért hoznának be még egy Marvelt (akár Pókember, akár X-men)?

A DC-sor mellett futtatni egy Batman-sort se volt túl okos ötlet. Lehet, hogy tanultak ebből. Így meg több lábon állhatnának.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Ne má'! Ne! Ne! Ugye nem? Nem akarom. 

 

Pedig amilyen piszok szerencsénk van, tuti ezt hozzák be... :cry:

Még nem eldöntött dolog. Vannak még más lehetőségek is.

11 órával ezelőtt, Whill írta:

Nem fogják. Én semmilyen logikus magyarázatot nem látok rá, hogy miért ezt hoznák valamelyik Marvel sor helyett.

Sajnos ezt még jelenleg nem tudjuk kijelenteni. Eddig csak a DC Heroes Hachette sor van kizárva. Ezt se értem, hogy miért. Az Eaglemoss távozásával ez lenne a logikusabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 06. 17. - 7:29, Iqvi írta:

Tudtok mondani olyan oldalt ahol meg lehet nézni a képregények eladási számait?

Nem hiszem, hogy ilyet találsz, ez ugyanis üzleti titok. A Szukits oldalán van egy eladási toplista a jobboldali sávban, de konkrét számok nélkül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.