Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Jönni fog egy Krrsantan történeteit összegző szám is, amely a vuki gladiátorból lett fejvadász képregénybeli megjelenéseit mutatja be. Az első szám a 2015-ös Star Wars 14. és 15. számát(Obi-wan vs. Krrsantan), valamint a Doctor Aphra első különszámát(Krrsantan, mint gladiátor) fogja bemutatni.

 

8rzrz4yonof81.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, kdani20 said:

Ki semmiképp sem hagynám, mert az eddigi nyilatkozatok alapján ez lesz a Solo 2. Meg ez szerintem nem lesz éveken át haladó sorozat. Ezt azért hozták be, hogy legyen valami a kieső THR helyett. Én max egy Poe szintű sorozatra számítok. 4-5 gyűjteményes szám. 

Meg az ESB - RotJ közti is kifut szerintem a Hidden Empire után, igaz az még betart egy darabig.

Azt nem hiszem, hogy a mostani OT-s sorozatok a Hidden Empire befejezés után leállnának. Mert a Crimson Reignbe egyik sorozatot se vonták be, és szerintem a Hidden Empire-el kapcsolatban is hasonló lehet a helyzet. Persze ezt az is meghatározza, hogy mikor fog megjelenni a Hidden Empire. Mert ha úgy adják ki, hogy a Jedi Visszatér 40 éves évfordulójára megjelenjen az utolsó száma is, akkor ez persze elképzelhető. Mert az eddigi négy sorozat egyértelműen a 6.filmet vezeti fel. 

 

De ha a Han Solo és Chewbacca is olyan hosszú lesz mint a Poe Dameron, akkor az is le fog foglalni 6 tpb helyet, mert az a sorozat 31 számot ért meg ha jól emlékszem. De én 4 tpb-vel is elégedett lennék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Azt nem hiszem, hogy a mostani OT-s sorozatok a Hidden Empire befejezés után leállnának. Mert a Crimson Reignbe egyik sorozatot se vonták be, és szerintem a Hidden Empire-el kapcsolatban is hasonló lehet a helyzet. Persze ezt az is meghatározza, hogy mikor fog megjelenni a Hidden Empire. Mert ha úgy adják ki, hogy a Jedi Visszatér 40 éves évfordulójára megjelenjen az utolsó száma is, akkor ez persze elképzelhető. Mert az eddigi négy sorozat egyértelműen a 6.filmet vezeti fel. 

 

De ha a Han Solo és Chewbacca is olyan hosszú lesz mint a Poe Dameron, akkor az is le fog foglalni 6 tpb helyet, mert az a sorozat 31 számot ért meg ha jól emlékszem. De én 4 tpb-vel is elégedett lennék. 

Szerintem az OT szériák jövőre fináléznak. A Hidden Empire júniustól novemberig fog tartani. Utána is valószínűleg lesz legalább 2-3 történet, amivel belevezetik a 4 sorozatot a Jedibe. Pl. Lando szála még nincs teljesen kibontva, a tábornokká válása is meg fog valamikor történni. Szóval igen, talán féltávnál lehetünk.

 

Han Solo & Chewbacca: Megvárnám az első történetet, csak ezután mondanék felette ítéletet. Bár szerintem egyelőre kihagyható, nem olyan mint az OT és a HR képregények. Ha később jön nem baj.

 

A magyar piac pici, a Dark Horse érkezésével pedig méginkább szelektálóvá válhat a képregények helyzete hazánkban. A kérdés az, hogy mennyit bír a hazai piac. Revan szerint már így is kiemelkedünk, ennél többet nem tudom, hogy bírna-e a Szukits. Egy másik kiadóval való kollaboració viszont talán javítana a helyzeten, de ez nem tudom, hogy szóba jöhetne-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Bence1997 said:

A magyar piac pici, a Dark Horse érkezésével pedig méginkább szelektálóvá válhat a képregények helyzete hazánkban. A kérdés az, hogy mennyit bír a hazai piac. Revan szerint már így is kiemelkedünk, ennél többet nem tudom, hogy bírna-e a Szukits. Egy másik kiadóval való kollaboració viszont talán javítana a helyzeten, de ez nem tudom, hogy szóba jöhetne-e.

Ahogy észreveszem, a képregényes robbanás, ami az előző évtizedre volt jellemző, a válság miatt visszaesni látszik. Ugye most vonult ki az Eaglemoss, és emelt árat a Kingpin is. Szóval ha a szukits haéadni akar a HR és OT képregényekkel, akkor lehet, hogy a Dark Horse címeket már egy másik kiadóval közösen kéne kiadniuk. Itt viszont két kérdés merül fel. Az egyik az, hogy ezt a szukits mennyire akarná, és hogy ki lenne az a kiadó Magyarországon aki ezt elvállalná?

 

1 hour ago , Bence1997 said:

Han Solo & Chewbacca: Megvárnám az első történetet, csak ezután mondanék felette ítéletet. Bár szerintem egyelőre kihagyható, nem olyan mint az OT és a HR képregények. Ha később jön nem baj.

Ezzel amúgy én is így vagyok. Ha lenne a szukitsnak szabad helye, esetleg az OT-s szériák kifutása után, akkro én szívesebben olvasnám a Poe Dameront, vagy más olyan kérpegényeket, most a Phasma jutott hirtelen eszembe, amik az ST korszakát gazdagítják, de nem jelentek meg nálunk. Azt most hirtelen nem tudotm, hogy milyen képregényeket, miniket nem adott még ki a szukits, de biztos van pér ami jöhetne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Ki semmiképp sem hagynám, mert az eddigi nyilatkozatok alapján ez lesz a Solo 2. Meg ez szerintem nem lesz éveken át haladó sorozat. Ezt azért hozták be, hogy legyen valami a kieső THR helyett. Én max egy Poe szintű sorozatra számítok. 4-5 gyűjteményes szám. 

Meg az ESB - RotJ közti is kifut szerintem a Hidden Empire után, igaz az még betart egy darabig.

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem az OT szériák jövőre fináléznak. A Hidden Empire júniustól novemberig fog tartani. Utána is valószínűleg lesz legalább 2-3 történet, amivel belevezetik a 4 sorozatot a Jedibe. Pl. Lando szála még nincs teljesen kibontva, a tábornokká válása is meg fog valamikor történni. Szóval igen, talán féltávnál lehetünk.

 

Han Solo & Chewbacca: Megvárnám az első történetet, csak ezután mondanék felette ítéletet. Bár szerintem egyelőre kihagyható, nem olyan mint az OT és a HR képregények. Ha később jön nem baj.

 

A magyar piac pici, a Dark Horse érkezésével pedig méginkább szelektálóvá válhat a képregények helyzete hazánkban. A kérdés az, hogy mennyit bír a hazai piac. Revan szerint már így is kiemelkedünk, ennél többet nem tudom, hogy bírna-e a Szukits. Egy másik kiadóval való kollaboració viszont talán javítana a helyzeten, de ez nem tudom, hogy szóba jöhetne-e.

Viszont nálunk még el sem indult A fejvadászok háborúja esemény szál. Ha az eredeti trilógiás fő sorozatok mellett lesznek Köztársaság Fénykora képregények is, akkor logikusan következtethető, hogy a magyar kiadás előbb-utóbb lemarad A Birodalom és A Jedi közötti eseményektől. Szerintem 2022 közepén startolhat el nálunk leghamarabb A fejvadászok háborúja. Amennyiben elindul végre a Köztársaság Fénykora mellette, akkor olyan 2023 tavasz végére saccolom A fejvadászok háborúja kötetek kiadásának végét. Utána jönne csak a Crimson Reign. Amennyiben lesznek Dark Horse Köztársaság Fénykora képregények nálunk, plusz persze folytatódnak a Marveles szintén ebben a korszakban játszódó képregényei, akkor Crimson Reign mini + a hozzá kötődő fősorozatos kötetek lefedik a teljes 2023-as évet, plusz 2024 elejét is. A Hidden Epmire magyarul leghamarabb és legjobb esetben is 2024-ben jöhetne. Feltéve, ha a kiadó tudja tartani az évi 12 gyűjteményes kötete, ahogy az elmúlt években.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Májusi képregénymegjelenések:

 

Star Wars: Obi-wan Kenobi #1

- Ahogy az utolsó napjait tölti a Tatooine bolygóján, Obi-wan rászánja az idejét, hogy visszaemlékezzen a régi hősies életének kulcsmomentumaira.

- Amint egy régi naplóba írja a történeteit a kunyhójában, Obi-wan újra feleleveníti a napokat, amikor még ifjú jedi volt, a próbáit csinálta padawank életét, a Jedi lovagság nehézségeit és a klónháborúkat és a legkorábbi nehézségeket, amivel szembenézett, mint az Erő mestere!

- Ebben a mesében, Obi-wan egy vízválasztó ifjonc-kalandon vesz részt, amit még nyolc éves korában élt túl a Coruscanton...

- Ez csak a kezdete a Jedi útjának!

star-wars-obi-wan-variant-2-1.jpg

 

 

Star Wars: Crimson Dawn #5

"A skarlát királynő"

- QI'RA ÚRNŐ minden eszközt bevetett hogy káoszt generáljon a Galaktikus Birodalomban, mindezt azért, hogy elősegítse a Sithek kiirtására vonatkozó célját.

- De ahogy Qi'ra nagy tervének utolsó fázisa lelepleződik, megtanul egy leckét amit még a néhai Jedi Rend is megtapasztalt...

Alábecsülni PALPATINE CSÁSZÁRT és megfizetni az árat.

star-wars-crimson-reign-5-cover-1.jpg

 

 

Star Wars Tales: Krrsantan #1

Megjelent a The Book of Boba Fett c. sorozatban - most pedig tapasztald meg, hogy miképp lett legenda! A történet a következő történeteket tartalmazza:

Star Wars (2015) #14-15 & #20

Doctor Aphra Annual #1

krrsantan-obi-wan.jpg

 

 

Star Wars: Han Solo & Chewbacca #3

"NEM TUDOM MIKÉPP FOGUNK KIJUTNI INNEN"

- HAN egy felhőkarcoló tetején ragad néhány biztonsági droid társaságában. Miképp tud elmenekülni?

- Elhinnéd ha kiderül... a Galaktikus Birodalom segítségét kéri?

- Ez a történet közvetlenül kapcsolódik a CRIMSON REIGN történetéhez. Vendégszereplők: QI'RA & A TÁRNOK!

- Vajon Han újra találkozik az első szerelmével?

star-wars-han-solo-chewbacca-3-cover.jpg

 

 

Star Wars: Darth Vader #23

"AZ ÁRNY ÁRNYÉKÁNAK ÁRNYÉKA"

- Egy epikus új történet kezdődik, ahogy DARTH VADER új küldetésen vesz részt, partnere pedig egy esküdt ellenség - de ki vezet kit a pusztulásba?

- És mi történik, mikor A KIRÁLYNŐ ÁRNYÉKA megtudja az igazságot a Sith sötét nagyuráról?

- Továbbá: egy meghökkentő arc visszatér Vader legtávolabbi múltjából!

star-wars-darth-vader-23-cover-1.jpg

 

 

Star Wars #24

"Az utolsó vadászat"

- ELLIAN ZAHRA, WILHUFF TARKIN NAGYMOFF volt pártfogoltja brilliáns taktika és brutális kegyetlenséggel majdnem elpusztítja a Lázadók flottáját.

- Most ő és a végső célpontja, LEIA ORGANA TÁBORNOK egy vad planétán vadásszák le egymást... a végsőkig.

star-wars-24-cover-1.jpg

 

 

Star Wars: Doctor Aphra #21

"KÉTSÉGBEESETT INTÉZKEDÉSEK"

- Az ÖRÖK SZIKRA mindent megrondít amihez csak ér és ez alól DOCTOR APHRA sem kivétel!

- Szemtől-szemben egy ősi, rosszindulatú jelenséggel, SANA STARROS egy döntést hoz.

- Megtudja menteni Aphrát? Megtudja menteni magát?

star-wars-doctor-aphra-21-cover-1.jpg

 

 

Star Wars: Bounty Hunters #23

- A legalábecsültebb fejvadász a galaxisban most a legnagyobb kalandja előtt áll!

- DENGAR lépést tesz - és az alvilág mindörökre megváltozik.

- Eközben T'ONGA és a csapata számára az idő vészesen fogy, hogy megtörjék VUKORAHT... Egy fiatal lány az életével fog fizetni a kudarcukért?

star-wars-bounty-hunters-23-cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , kdani20 said:

Dark Horse elég erősen indít júliusban, Omnibus formájában megjelentetik az összes német Star Wars Rebels képregényt.

 

Link

 

Nagyon durva kiadás lesz, eleve kevés az Omnibus a MARVEL korszakban. Jó hogy ez a 41 szám megjelenik majd angol nyelven is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 22. - 19:52, Iqvi írta:

Logikus lépés volt a Marvel kezébe adni a jogokat, hisz az a saját kiadójuk. Üzleti tökön lövés lett volna a DH-nál hagyni a jogokat.

 

Nagyon örülök, hogy a DH újra megkapta a jogokat. Érdekes, hogy még ma is az egyik legjobb kánon képregény DH-hoz kötődött, a Son of Dathomir.

 

De mondjuk azt azért látom, hogy az új képregényekben azok az ismert írók írnak majd, akik eddig is voltak az elmúlt években az SW háza táján. Szóval nem John Ostrander, Haden Blackman vagy Tom Taylor tér vissza. Így igazából nem is tudom, mi következik mindebből.

 

Az biztos, hogy ha minél több helyen gyárthatnak SW-kontentet, az egyre nagyobb figyelemmegosztást jelent a Story Group részéről is. És tartok tőle, hogy bizonyos történetek így is olyan mértékben lefednek majd időszakokat egyes figuráknál, hogy az majd már a sorozatos, filmes megjelenéseikre kihathat. Azért gondolom nem örülnénk, ha mondjuk most az Obi-Wan sorozatban nem láthatnánk Vadert, mert le van fedve az ottani sztorija - most még nem ez a helyzet szerencsére Vaderrel. Ugye ilyen ellentmondás már történt is, Kanan esetében, a Bad Batch-béli felbukkanásával. Most olvastam újra a képregényt, hát tényleg nagyon nehezen lehetne akár egy omnibus-kiadásban prezentálni, hogy legalább nyakatekerten illeszkedjen a TBB-ben látottakhoz. De most nem akarom újranyitni a már ismert vitát. Jó sandbox a HR. Az írók azt csinálnak, amit akarnak, és nem szabotálják vele a filmes vonalat.

 

Gondolkoztatok-e már azon, ki lehet az a nagyon beharangozott jaw-dropping karakter, amit a Han Solo and Chewbacca utolsó oldala rejt majd? Én már tényleg elkezdtem izgulni! Ki lehet az a karakter, akitől igazán elájulnánk? Qi'Ra van ugye kizárva, illetve rajta kívül Greedo és Jabba már bejelentetten szerepel a képregényben. Boba? Na azért ő most nem szólna nagyot, ahogy Lando, Bossk, Aphra, Krrsantan, Valance, Bane, Sana Starros sem. Maul? Vader? Palpatine? Hondo? Embo? Esetleg Windu? Na azért remélem, ő végleg meghalt. Vagy Ahsoka? Thrawn főadmirális? Ki az, akinek a jelenléte úgy fejbevágna? Beckett? Dryden? Remélem, ők is halottak maradnak. Esetleg Garris Shrike, Han Solo mentora a legends-ből? Ő meg azért nem olyan ismert figura. Dash Rendar? Jaxxon? Mara Jade? Prince Xizor? Na utóbbira lehetne esély, mert már kanonizálva említették őt nemrégiben. Aki még talán tényleg meglepő lenne, az Din Djarin, vagy valahogy Grogu. Igazából olyasmire számítok, aki vagy legendák-figura, vagy Han Solo világától eléggé idegen, Maul Solo-beli feltűnéséhez hasonlóan. Meg az is biztos, hogy olyan figura, aki az utóbbi időben markánsan hanyagolva volt, vagy ebben az időszakban (10-2 BBY) nem igazán jelent meg. 

 

Amúgy ettől függetlenül is ez a Han Solo and Chewbacca sorozat nekem annyira megtestesíti mindazt, amit imádok a Star Warsban (Han, Chewie, Jabba, Greedo, alvilág, bizarr figurák, nyüzsgő cantinák), hogy elgondolkoztam, hosszú évek után előfizetek erre a Trillian képregényboltban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

De mondjuk azt azért látom, hogy az új képregényekben azok az ismert írók írnak majd, akik eddig is voltak az elmúlt években az SW háza táján. Szóval nem John Ostrander, Haden Blackman vagy Tom Taylor tér vissza. Így igazából nem is tudom, mi következik mindebből.

Eltudom képzelni, hogy ők is visszatérnek majd. A DH ugye bejelentette még a jogok megszerzésekor, hogy elsősorban High Republic képregényeket fognak kiadni. Azt gondolom, hogy ha idén nem is, de jövőre ott is kapunk szerteágazó történeteket akár a fentebb említett írókkal. :)

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Az biztos, hogy ha minél több helyen gyárthatnak SW-kontentet, az egyre nagyobb figyelemmegosztást jelent a Story Group részéről is. És tartok tőle, hogy bizonyos történetek így is olyan mértékben lefednek majd időszakokat egyes figuráknál, hogy az majd már a sorozatos, filmes megjelenéseikre kihathat. Azért gondolom nem örülnénk, ha mondjuk most az Obi-Wan sorozatban nem láthatnánk Vadert, mert le van fedve az ottani sztorija - most még nem ez a helyzet szerencsére Vaderrel. Ugye ilyen ellentmondás már történt is, Kanan esetében, a Bad Batch-béli felbukkanásával. Most olvastam újra a képregényt, hát tényleg nagyon nehezen lehetne akár egy omnibus-kiadásban prezentálni, hogy legalább nyakatekerten illeszkedjen a TBB-ben látottakhoz. De most nem akarom újranyitni a már ismert vitát. Jó sandbox a HR. Az írók azt csinálnak, amit akarnak, és nem szabotálják vele a filmes vonalat.

Én most tudok mondani egy olyan időszakot, amelyben nyugodtan játszadozhatnak, nem hinném, hogy a közel vagy távoli jövőben akár animációs, akár élőszereplős fronton bármilyen témát boncolgatnának ebben a korszakban. És ez az időszak nem más, mint a klónháborúk előtti kor. Milyen események történtek abban a 10 évben, amiből mi eddig vajmi keveset olvashattunk. Tkp. van egy miniszéria Obi-wannal és Anakinnal, az Age of Republic szériából egy Obi-wan, egy Dooku és egy Jango történet, továbbá a Királynő árnyéka c. könyv. Meg ezen kívül 1-2 Forces of Destiny, illetve Adventures képregényszám. És nagyjából ennyi. A Dark Horse ezt a periódust vihetné. Amúgy is kíváncsi vagyok, hogy a kánonban miképp alakult meg a szakadár szövetség, sőt most, hogy Din és Boba kettőse miatt a mandik megint felkapottak, Jango Fett karakterét is elő lehetne venni, az éra nevezetes fejvadászaival egyetemben. Egy Jango-Cad közös akció, vagy akár Zam is visszatérhetne. Arra meg roppant mód kíváncsi vagyok, hogy Anakin miképp jutott el arra az elhatározásra, hogy el akarta hagyni a Rendet 3 évvel a kiképzése megkezdése után. És akkor még pár Legendák karaktert is átemelhetnének, gondolok itt Siri karakterére, akire amúgy elsőként volt utalás a FACPOV TESB könyvben.

 

Különösképp azért gondolok erre, mert nagy valószínűséggel a Marvel amint hogy befejezi a jelenlegi szériákat, valami nagy dologgal kell előrukkoljon. És ismerve őket nem fognak elszakadni az OT triójától. Amire én most számítok, az egy olyan ongoing széria, amely a Jakkui csatát összeköti majd a Mandalorian kezdetével. Van 4 év, amiről nem sok ismeretünk van. Az Endor-Jakku közti szűk egy évet már kitöltötték mindennel (Aftermath, Alphabet, BFII, Shattered Empire) ide csak egy Luke Skywalkerről szóló minit tudnék elképzelni. De a lényeges dolgok arra a 4 évre mennének. Leia mondjuk nem tudom mennyire lenne prominens karakter, hiszen gondolom Ben mellett van az első években. Persze ha dadust fogadnak, akkor máris másabb a leányzó fekvése. De én most így gondolom, ez a 4 év lesz az, amit kifognak tölteni a Marvelnél.

Ezen kívül ott vannak a többi karakterek is. Aphra simán túlélheti az OT időszakát és akkor egy harmadik szériával lehet crossoverezni a fő sodorral. A fejvadászok része nem tudom mennyire lenne megnyerő, a mostani elmegy kategória, egyszerűen nem gondolom, hogy az OT fejvadászok reflektorfénybe kerülése jót tett nekik.

 

Vadernél higgyétek el találnak a Marvelnél módot arra, hogy még több pénzt kizsákmányoljanak az emberekből. Ugyanis van még 2 időszak az életéből - vagyis inkább 3 - amit még nem igen tapasztaltunk meg:

1. összekötés a '17-es Darth Vader széria és az Obi-wan Kenobi élőszereplős között. A '17-es széria mindössze 5 évet ölelt fel az életéből - voltak nagy ugrások az utolsó történetszálban - és a Marvelnél egy újabb prequelt simán kinézek.

2. összekötés az Obi-wan Kenobi és a Rebels sorozat között. Ez már egy olyan időszak, ami érdekesebb lehet. Ide nyugodtan jöhetne be történetként a Crimson Dawn és Maul - gondolom megküzdöttek egymással, Maul szavaiból legalábbis ezt vettem ki a Rebels 2. évadának végén - de az alvilági háború is megelevenedhet itt, a Solo eseményei után vagyunk.

3. összekötés a Rebelses utolsó felbukkanása és a RO film között. Nagyjából 3 évről beszélhetünk. :D

 

Szóval van még anyaguk tartalékban. Nem hinném, hogy Vadert olyan sokat látjuk majd élőszereplős/animációs felhozatalban. Jelenleg ami kézenfekvő, az a Bad Batch, az Andor és talán ha akarnak az Inqvizítorokról valami sorozatot. De lassan már a Sötét Idők is egy olyan korszak lesz, amelyben nem lesz több foltozni való és el is hagyhatjuk.

 

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Gondolkoztatok-e már azon, ki lehet az a nagyon beharangozott jaw-dropping karakter, amit a Han Solo and Chewbacca utolsó oldala rejt majd? Én már tényleg elkezdtem izgulni! Ki lehet az a karakter, akitől igazán elájulnánk? Qi'Ra van ugye kizárva, illetve rajta kívül Greedo és Jabba már bejelentetten szerepel a képregényben. Boba? Na azért ő most nem szólna nagyot, ahogy Lando, Bossk, Aphra, Krrsantan, Valance, Bane, Sana Starros sem. Maul? Vader? Palpatine? Hondo? Embo? Esetleg Windu? Na azért remélem, ő végleg meghalt. Vagy Ahsoka? Thrawn főadmirális? Ki az, akinek a jelenléte úgy fejbevágna? Beckett? Dryden? Remélem, ők is halottak maradnak. Esetleg Garris Shrike, Han Solo mentora a legends-ből? Ő meg azért nem olyan ismert figura. Dash Rendar? Jaxxon? Mara Jade? Prince Xizor? Na utóbbira lehetne esély, mert már kanonizálva említették őt nemrégiben. Aki még talán tényleg meglepő lenne, az Din Djarin, vagy valahogy Grogu. Igazából olyasmire számítok, aki vagy legendák-figura, vagy Han Solo világától eléggé idegen, Maul Solo-beli feltűnéséhez hasonlóan. Meg az is biztos, hogy olyan figura, aki az utóbbi időben markánsan hanyagolva volt, vagy ebben az időszakban (10-2 BBY) nem igazán jelent meg. 

A neten megy a diskurzus erről. Páran Han apjára tippelnek. Tudtommal még él az öreg, csak senki se tudja, hogy hol van. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Arra meg roppant mód kíváncsi vagyok, hogy Anakin miképp jutott el arra az elhatározásra, hogy el akarta hagyni a Rendet 3 évvel a kiképzése megkezdése után. 

 

Erről hol volt szó? Nekem ez kimaradt.

 

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Különösképp azért gondolok erre, mert nagy valószínűséggel a Marvel amint hogy befejezi a jelenlegi szériákat, valami nagy dologgal kell előrukkoljon. És ismerve őket nem fognak elszakadni az OT triójától. Amire én most számítok, az egy olyan ongoing széria, amely a Jakkui csatát összeköti majd a Mandalorian kezdetével. Van 4 év, amiről nem sok ismeretünk van. Az Endor-Jakku közti szűk egy évet már kitöltötték mindennel (Aftermath, Alphabet, BFII, Shattered Empire) ide csak egy Luke Skywalkerről szóló minit tudnék elképzelni. De a lényeges dolgok arra a 4 évre mennének. Leia mondjuk nem tudom mennyire lenne prominens karakter, hiszen gondolom Ben mellett van az első években. Persze ha dadust fogadnak, akkor máris másabb a leányzó fekvése.

 

Szerintem Leia-t nyugodtak kihagyhatnák, vagy kevesebbet is szerepelhetne. Értem ők a fejőstehén, csak ezt nem szerettem a Legendákban sem, hogy ha egy doboz agyonvág egy twi'leket az isten háta mögött jobbra, akkor biztos pont ott és akkor bukkannak fel ők 3-an és mentik meg a napot.

 

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A neten megy a diskurzus erről. Páran Han apjára tippelnek. Tudtommal még él az öreg, csak senki se tudja, hogy hol van. :D

 

Azt ki ne derüljön, hogy ő is Palpatine :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én most tudok mondani egy olyan időszakot, amelyben nyugodtan játszadozhatnak, nem hinném, hogy a közel vagy távoli jövőben akár animációs, akár élőszereplős fronton bármilyen témát boncolgatnának ebben a korszakban. És ez az időszak nem más, mint a klónháborúk előtti kor. Milyen események történtek abban a 10 évben, amiből mi eddig vajmi keveset olvashattunk. Tkp. van egy miniszéria Obi-wannal és Anakinnal, az Age of Republic szériából egy Obi-wan, egy Dooku és egy Jango történet, továbbá a Királynő árnyéka c. könyv. Meg ezen kívül 1-2 Forces of Destiny, illetve Adventures képregényszám. És nagyjából ennyi. A Dark Horse ezt a periódust vihetné. Amúgy is kíváncsi vagyok, hogy a kánonban miképp alakult meg a szakadár szövetség, sőt most, hogy Din és Boba kettőse miatt a mandik megint felkapottak, Jango Fett karakterét is elő lehetne venni, az éra nevezetes fejvadászaival egyetemben. Egy Jango-Cad közös akció, vagy akár Zam is visszatérhetne. Arra meg roppant mód kíváncsi vagyok, hogy Anakin miképp jutott el arra az elhatározásra, hogy el akarta hagyni a Rendet 3 évvel a kiképzése megkezdése után. És akkor még pár Legendák karaktert is átemelhetnének, gondolok itt Siri karakterére, akire amúgy elsőként volt utalás a FACPOV TESB könyvben.

EZ. Nagyon méltatlanul mellőzött időszak a TPM és az AOTC közötti, pedig rengeteg érdekes történettel ki lehetne tölteni. Főleg, ha azt nézzük, hogy az ANH és TESB közötti három évbe mennyi mindent bele tudtak rakni. Sok fog múlni az Obi-Wan Kenobi sorozaton, ha az sikeres lesz, akkor biztos, hogy sokkal több prequel tartalmat fogunk kapni. Én még egy olyasmit is el tudok képzelni, mint amilyen régen volt a Köztársaság sorozat. Antológia jellegű történetek Obi-Wannal, Anakinnal, Dookuval, Jangoval, Zam Wessellel, és a többi szereplővel. Anakin fejlődése és jellemformálódása a Klónháború előtt egy olyan terep, amiben szintén rengeteg lehetőség rejlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Erről hol volt szó? Nekem ez kimaradt.

A 2016-os Obi-wan & Anakin képregényből. Ott azzal nyitunk, hogy Anakin elakarja hagyni a Rendet. Eredetileg több lett volna, mint egy mini, aztán valamiért mégiscsak ennyit kaptunk.

 

6 órával ezelőtt, Whill írta:

EZ. Nagyon méltatlanul mellőzött időszak a TPM és az AOTC közötti, pedig rengeteg érdekes történettel ki lehetne tölteni. Főleg, ha azt nézzük, hogy az ANH és TESB közötti három évbe mennyi mindent bele tudtak rakni. Sok fog múlni az Obi-Wan Kenobi sorozaton, ha az sikeres lesz, akkor biztos, hogy sokkal több prequel tartalmat fogunk kapni. Én még egy olyasmit is el tudok képzelni, mint amilyen régen volt a Köztársaság sorozat. Antológia jellegű történetek Obi-Wannal, Anakinnal, Dookuval, Jangoval, Zam Wessellel, és a többi szereplővel. Anakin fejlődése és jellemformálódása a Klónháború előtt egy olyan terep, amiben szintén rengeteg lehetőség rejlik.

Igen, ha jobban belegondolok, több minden ki van bontva a Sötét Időkben, ami majdnem kétszer annyi idő, mint eme korszak. Igaz, ott a feltörekvő lázadók, túlélő jedik és néhány másik dolog miatt izgalmas táptalaj, de közben itt is lehetne bőven fontos történéseket bemutatni. Amúgy pedig lassan a Sötét Idők korszakában se lesz több történet, amely elmesélésre várhat. Bad Batch, Obi-wan, Andor, Han Solo & Chewbacca, Lando. Ezek lefednek egy-egy témát majd, több vajon még van benne, amit még nem meséltek el? Tényleg nagyon érdekes Anakin korai élete. Szerintem Vaderről már nem tudnak mit elmesélni, a Kenobiban kap majd egy pluszt - amit egy esetleges újabb Marvel széria továbbvihet, lsd. fentebb - de azon kívül én már elengedném a karaktert, cameo szerepekben persze feltűnhetne itt-ott. Igazából Anakin és Luke karakterének van egy olyan szeglete az életük során, amely kiaknázásra vár:

- Luke a két trilógia között egy nagyon érdekes úton megy keresztül, amibe úgy néz ki, hogy valamilyen szinten mi is a részesei leszünk - Mandalorian, BOBF, Shadow of the Sith, stb. - és ezáltal valószínűleg kapunk egy átmenetet az OT Luke és a ST Luke között

- Anakin kapcsán - itt most őt és Vadert egyberakom, mégiscsak egy személyről beszélünk - az egyedüli fekete lyuk, az a korai jedi életének bemutatása a kánonban. Tkp. az EpII-től egészen a haláláig meg is van az út, de nála is van egy éles váltás, különösképp a felnövése kapcsán. Miképp lett abból a kisfiúból egy arrogáns padawan. Mi történt ez alatt a 10 év alatt Obi-wan és Anakin kettősével? A klónháborúk mutatott egy testvéri összetartást, ennek a kezdeteit itt elő lehetne hozni.

Az antológia jelleg is tetszene, Örülnék, ha minél több jedi képviseltetné magát, akár Yaddle is újra felbukkanhatna. :D De még több olyan karakter, aki a TPM-ben szerepelt vagy az AOTC-ban tűnik fel elsőként, itt jelenhetne meg. Dooku ármánykodásairól nem is beszélve. Jango meg... kell többet mondanom? :D

 

Remélem a Dark Horse kapva kap a lehetőségen. Mondjuk ahogy nézem, a Dark Horse megjelenésével lehet lelassul a képregények érkezése nálunk. Ezt úgy értem, hogy ha marad az évi 12 kötet, az előbb-utóbb megosztódik a Marvel és a DH között, ha a Szukits akarja továbbra is vinni a kettőt. Persze ezt még korai így kimondani, de ha jövőre beindul a Dark Horse oldalán is a SW képregények kiadása a High Republic mellett, akkor kíváncsi vagyok, hogy ez ránk nézve mit is jelenthet. :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

összekötés az Obi-wan Kenobi és a Rebels sorozat között.

Hú, hát ha ezt meglépik, akkor már garantált, hogy soha többé nem fogja tudni eljátszani McGregor Obi-Wan Kenobit. A jelenlegi egy limited series, de azért lehetne további sztorikat Kenobival, ha sikeres lenne ez a sorozat.

 

Meg végülis azért az is ilyen Kanan-szerű pillanat, hogy Luke-nak limitált lehetősége volt Grogu tanítására, hiszen az már kőbe vésett, hogy 12 tanítványa volt, köztük Ben, aki az első tanítványa volt.

 

 

HÚ, Han Solo apját NAGYON adnám! Mondjuk egyszer már elsütötte egy képregény az utolsó oldalán, hogy Han Solónak felesége van (Leia előtt) - azt akkor visszaszívta, pedig egyébként még bele is fért volna akkor Han-nak egy tönkrement házasság az Egy új remény idejére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 hours ago, IndianaAndrisSolo said:

HÚ, Han Solo apját NAGYON adnám! Mondjuk egyszer már elsütötte egy képregény az utolsó oldalán, hogy Han Solónak felesége van (Leia előtt) - azt akkor visszaszívta, pedig egyébként még bele is fért volna akkor Han-nak egy tönkrement házasság az Egy új remény idejére.

Ez még a 2015-ös Star Warsban volt, a Skywalker Lesújt és a Leszámolás a Csempészek Holdján című történetszálban. Érdekes kis adalék volt, de nem a legnagyobb dobása a korai MARVEL korszaknak. Viszont Han apját tényleg érdekes lenne látni, és hogy egy esetleges felbukkanása mit adna hozzá a karakterhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Júniusban érkezik egy 8 részes minisorozat, amely újra elmeséli a The Mandalorian első évadának történetét. Minden egyes füzet egy-egy epizódot fog adaptálni.

 

marvel-mandalorian-cover-436.jpg

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű: ne legyen szavazás. Gond megoldva. :P

 

Ha jól értem amúgy, az elkövetkező időkben ezek fognak érkezni hozzánk:

- Bounty Hunters 2. kötet (6-11. szám)

- Doctor Aphra 2. kötet (6-10. szám)

- War of the Bounty Hunters mini

- Star Wars 3. kötet (WotBH - 12-18. szám)

- Darth Vader 3. kötet (WotBH - 12-17. szám)

- Bounty Hunters 3. kötet (WotBH - 12-17. szám)

- Doctor Aphra 3. kötet (WotBH - 11-15. szám)

- Crimson Reign mini

- A Köztársaság Fénykora 2. kötet (6-10. szám)

- A Köztársaság Fénykora 3. kötet (11-15. szám + Eye of the Storm kétrészes mini)

- A Köztásaság Fénykora: Árnyékok Nyomában (Trail of Shadows - saját fordítás :P) mini

 

Amik még érkezhetnek ezek mellett:

- Star Wars: Obi-wan

- The Hidden Empire mini

- Star Wars 4. kötet (19-23. szám)

- Darth Vader 4. kötet (18-22. szám)

- Bounty Hunter 4. kötet (18-23. szám)

- Doctor Aphra 4. kötet (16-21. szám)

 

Potenciális érkezők még:

- Dark Horse The High Republic: Quest of the Jedi

- Dark Horse The High Republic Adventures Graphics Novel

- És a Hidden Empire-hez kötödő SW, DV, BH és DA 5. kötetek. :)

- Han Solo & Chewbacca ongoing széria

 

 

Ha a Dark Horse valóban érkezik hozzánk a Szukits által és idővel többet is kiadnak, kíváncsi leszek a Szukits kapacitására. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.